26e JAARGANG VRIJDAG sb OCTOBER 1935 No. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN r RIJKSBEGROOTING VOOR 1936. MESALLIANCE. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN BUREAU ADVERTENTIëN: DINSDAG en VRIJDAG UITGEVER Hippolytushoef Wieringen Van 1 5 regels f 0.50 ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER WIERINGEN Telef. Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f 0.10 per 3 maanden f 1. Voorloopig verslag der Tweede Kamer Algemeene beschouwingen. Economische toestand slech ter geworden. Algemeen was men van oordeel, dat de economische toestand van ons land sedert het vorig jaar nog slechter is geworden. Enkele leden merkten op, dat maat regelen tegen verder afvloeien van goud noodzakelijk zijn. Verscheiene leden meenden, dat de vaste lasten een belangrijke verlaging zullen moeten ondergaan. Van verschillende zijden werd erop gewezen, dat het streven der regee ring naar aanpassing aan een lager kostenpeil wordt doorkruist door aller lei maatregelen, die de strekking heb ben de kosten van het levensonder houd te verhoogen. Andere leden blijven van oordeel, dat de critiek veel onbillijks bevat. Uitvoering openbare werken. Verscheiden leden bepleitten een po sitieve welvaartspolitiek in den geest van het door S.D.A.P. en N.V.V. ont worpen Plan van den Arbeid. Het geld, benoodigd voor de uitvoering van de groote werken, zal moeten worden ge leend. Verscheiden leden, die tegen het Plan van den Arbeid bezwaren had den, waren van oordeel, dat met het uitvoeren van openbare werken krach tig moet worden voortgegaan. Met betrekking tot bevordering der industrialisatie betreurden verscheiden leden, dat de regeering zooveel kost baren tijd heeft laten teloor gaan. Het stellen van vestigingscischen zoowel voor industrieele ondernemin gen als voor den middenstand, werd door verschillende léden een wensclie- lijke maatregel geacht. Van verschillende zijden werd aange drongen op het zoeken naar nieuw af zetgebieden voor Nederlandsche pro ducten. Verscheiden leden waarschuw den tegen vervanging der contigentee- ringsmaatregellen door invoerrechten. Verscheiden andere leden merkten op, dat de cijfers van de nadeelige sal di, welke de regeering in den loop van dit jaar heeft geraamd, bewijst hoe snel de financieele toestand slechter wordt. De thans ingediende begrooting is lor meel sluitend gemaakt op papier. De verteeringen, ook van het rijk, moeten in overeenstemming worden gebracht BINNENLANDSCH NIEUWS. Auto door trein gegrepen. Eén doode, één zwaar gewonde. Woensdagmiddag is is op den onbe- waakten overweg tusschen Kethei en Schiedam op den Oudendijk een auto door trein 1104 van Rotterdam naar Amsterdam gegrepen. Het voertuig werd totaal vernield. Een der inzitten den van den wagen, een jongetje van circa tien jaar, werd gedood. De twee de inzittende kreeg zware wonden. FEUILLETON. Roman door COR DE BLIJ. .9). De dokter was allang vertrokken, toen een tikje op de deur een nieuw bezoek aankondig de. „Ah Mevrouw van Westerhoven, ik heb al weer misbruik gemaakt van Uw lieve gastvrij heid. Het meisje zei, dat U niet thuis was en zoo ben ik maar naar de ziekenkamer ge wandeld Maar natuurlijk, Mevrouw van Beers, daar heeft U goed aan gedaan, mijn huis staat voor U openenhoe gaat het met onze patiënt, ja, ik zie het al, nog wat pip- jesmaar, dat zal wel bij komen. Vanmid dag eens een lekker soepje Waar houdt U van kip Julienne-oxtail Londonderry." „Och Mevrouw, U verwent me vreeselijk. die zalige perzikcompöte vanmiddag." „Komt u beneden een kopje thee drinken, Mevrouw van Beers, anders is het voor onzen patiënt misschien al te druken het lieve verpleegstertje Kan hier niet gemist wor den Even later zaten beide dames in den salon. „Wat heeft U toch een drukte met mijn zoon, lieve Mevrouw van Westerhoven, ik schreef vanmorgen nog aan mijn man, hoe kunnen wij U danken „Maar daar praten we niet meer over Me vrouwhet gevoel voor zieken is me zeker van mijn dochter aangewaaidUw zoon knapt heerlijk op, ja, dokter ten Bussen is een kraanen dan de verpleging van die lieve Kitty. Schat van een kind, vindt U niet „O, inderdaadalleraardigsteen ver- Het treinverkeer ondervond ten ge volge van dit ongeval ongeveer een half uur vertraging. AUTODIEF NA VIJF JAAR ONTDEKT. 't Was in den loop van het jaar 1930, dat de recherche van het bureau Marnixstraat te Amsterdam een onderzoek instelde naar den diefstal van een auto, die tenslotte te Zeist opgespoord kon worden. Een onbekende man had deze wagen eenige malen van een onder neming in het centrum van de stad ge huurd en telkens trouw teruggebracht. Doch op zekeren dag kwamen man noch auto thuis. De huurder zou er mee naar Antwerpen gaan, maar daar bleek hij niet te zijn geweest. Wel had hij de auto te Zeist voor f 1200 te koop aangeboden en daar vond de politie den wa gen nog „op zicht" staan. De huurder had een valschen naam opgegeven en bleef sinds dien onvindbaar. Eerst onlangs kreeg de politie andere ge gevens en thans is gebleven, dat de oneerlij ke huurder een der mannen is geweest, die in Den Haag zijn opgesloten in verband met de berooving van twee Italianen in een Haagsch hotel, waar, naar men zich zal her inneren, de hoofddaders zich voor recher cheurs hebben uitgegeven. De autohandelaar te Zeist wist zonder aarzelen het portret van den man te herkennen en ook voor deze af faire zal de auto-huurder nu alsnog straf rechterlijk vervolgd worden. DE GESTRANDE SLEEPBOOT DRENTE. Reeds ruim veertig jaar oud. De sleepboot Drente van de firma Wijsmul ler te IJmuiden, welke Zaterdag j.1. bij de pogingen om het Rotterdamsche vrachtschip Kerkplein" behouden binnen te brengen, bij Egmond aan Zee is gestrand, behoort tot de oudste sleepbooten in ons land. Zij is in 1894 gebouwd en heeft voor Wijsmuller haar over nam, geruimen tijd onder den naam Titan dienst gedaan door de vroegere firma Zurmüh- len. De Drente zal wel worden gesloopt. SMOKKELARIJ VAN DUITSCH GELD ONTDEKT. Aan de Nederlandsch-Duitsche grens te Tegelen is men een smokkelcomplot op het spoor gekomen. Toen een expediteur, die ge regeld met Duitischland zaken doet, een paar kistjes voor invoer aangaf, controleerden de Nederlandsche beambten de zending en kwa men tot de ontdekking dat een der kistjes ongeveer 74.000 mark aan Duitsch geld be vatte. Aan den expediteur was de zending opgege ven als ijzerwaar. Daar de Duitsche douane inmiddels van een en ander op de hoogte was gebracht, werd een onderzoek ingesteld naar het adres van den afzender. Toen men dit adres achterhaald had en aan de woning te Keulen aankwam, bleek de vogel gevlogen. WEZEL BIJT 280 KUIKENS DOOD. Hoe één diertje, dat zijn aangeboren moord lust botviert, verwoestingen kan aanrichten, ondervond de kippenhouder V. d. B., te Baar- le-Nassau, toen hij 's morgens tot de ontdek king kwam, dat 280 kuikens des nachts door een wezel waren doodgebeten. EENIGE VOORUITGANG IN DEN TUINBOUWEXPORT. Hoewel de exportmoeilijkheden in Septem ber weinig verminderd zijn, valt toch een ruimer export van tuinbouwproducten in de maand September te constateeren. De totale waarde van den uitvoer van tuinbouwproduc ten is gestegen van f 1.598.000 in September van het vorig jaar tot f 1.790.000 in dit jaar. Ook de gewichthoeveelheid nam met ruim 3 millioen K.G. toe. Een iets gunstiger beeld geeft ook de ex port naar Engeland, hetgeen een gevolg is van de schaarschte in dat land van tomaten boonen en fruit, zoodat de export-waarde steeg van f 508.000 in September van het vo rig jaar tot f 829.000 in de afgeloopen maand. MET EEN KOE TE WATER GERAAKT. Dinsdagmorgen om ongeveer vijf uur haal de in de gemeente Kethei en Spaland de dertig-jarige A. J. G. Olsthoorn met behulp van J. Mil een koe uit het land. Het beest was erg schichtig en toen het uit het land op de kade langs de Poldervaart gekomen was, geraakte het met Olsthoorn in de Pol dervaart. Mil begaf zich direct te water om te trachten O. te redden, maar hij mocht hierin niet slagen. Eenige uren later is het lijk van O. met een dreg boven gebracht. De koe is levend op de kade getrokken. KAKKERLAKKERPLAAG TE 's-HERTOGENBOSCH. De bewoners van de woningen in de St. Eloystraat en St. Chrispijnstraat te 's-Herto- genbosch, ondervinden een ondraaglijken last van kakkerlakken, welke bij drommen in de woningen komen en de eetwaren bederven. Overdag ziet men de kakkerlakken zoo goed als niet. Dan verbergen zij zich in naden en spleten. Doch zoodra de avond gevallen is, komen zij te voorschijn en bevolken de keu kens en woonkamers. De bewoners hebben reeds van alles geprobeerd, om de hinderlijke gasten te weren, maar zij zijn daarin nog niet geslaagd. De huiseigenaars zijn door deze plaag ern stig gedupeerd, omdat de bewoners zoo spoe dig als zij kunnen in een andere wijk een woning betrekken. Vele huizen in beide straten staan reeds geruimen tijd leeg. Moeilijkheden in den Mosselhandel. Op steun aangedrongen. Het lid der Tweede Kamer de heer Drop, heeft den Minister van Land bouw en Visscherij gevraagd Is het den Minister bekend, dat een aantal mosselenhandelaren met name te Bruinisse en andere plaatsen in Zee land in de onmogelijkheid verkeeren de door hen gekweekte en gevischte mosselen te verkoopen, doordat hun voorraad met een grooter percentage z.g. pokken is besmet dan als maxi mum toelaatbaar is gesteld, zoodat de mosselen-centrale te Bergen op Zoom geen verkoopsvergunningen afgeeft Moet de Minister bij bevestigende beantwoording der voorafgaande vraag niet erkennen, dat een aantal der be trokkenen door de genoemde omstan digheid geheel broodeloos worden en is hij bereid maatregelen te nemen waar door de betrokkenen worden geholpen hetzij met. verandering der regelen voor de afgifte van verkoopvergunnin gen gesteld 'hetzij door bijzondere steunmaatregelen vast te stellen De Haarlemmermeerijiijnen Exploitatiekosten f 1.105.000, inkomsten f 485.000. Uit de commissie die eenigen tijd ge leden op initiatief van de Haarlemsche Kamer van Koophandel is ingesteld om te trachten de Haarlemmermeer spoorlijnen te behouden, zijn in de ver gadering van de Kamer van Koophan- pleegster in den dopapropos haar ouders wonen in Amsterdam. Nietwaar Nu ben ik heusch haar familienaam weer vergeten, ik heb een vreeselijk zwak voor namen." ,U bedoelt haar van Verhoeven. Haar pa pa is lid van de firma de HaasSchilkmeijer en Verhoevenbeursmenschenik weet die bijzonderheid, omdat mijn broer, commis saris is in een N.V. waar Mijnheer Verhoeven ook inzit.Vreeselijk zakelijk vindt U niet, maar sinds mijn man overleden is, bemoei ik me met alle finantieele transacties en laat niet over aan mijn notaris zonder dat ik er zelf van weet „Och heusch „Die tegenwoordige meisjes zijn zoo vreese lijk zelfstandig vindt U niet.... och ik mag het wel. Als je die jongelui daar boven gade slaaaMevrouw van Westerhoven lachte schalks. „Nog een kopje thee, Mevrouw?.. Ik geloof dat ze voor elkaar geknipt zijn." Mevrouw van Beers deed quasi.e verbaasd „Maar Mevrouw, gelooft U dat werkelijk, och neeU verrast meik zal Jan straks eens voorzichtig polsenhij is zoo vree lijk gevoelig ziet U.och.dat had ik nu heelemaal niet verwachtOch ja, de kinde ren worden groot...." Pruilend mondje van Mama met zoons van huwbaren leeftijd.' 's Avonds zat ze op het balcon van haar hotel te mijmerenze had tenminste ge hoord, dat het meisje van goede familie waswel had ze hoogea*e adspiraties ge had, een f reuletje of zoo, maar ja in dezen tijd van malaise, was het zaak voor een jonge Mr in de rechten, om een gefortuneerd meis je te zoeken. Van Beers beweerde laatst nog, dat hij buitengewoon veel geld verloren had overdreven natuurlijk, en dan die verve lende geschiedenissen me'fc verlaging van pachten.... Pas nog met diie boer Verhoe ven. VerhoevenHé grappig.zelf de naam als dat meisje. "Poch niet zoo vree selijk, algemeene naamnis je nu Jansen of Pietersen heetteGf;k,. straks vond ze het nog een zeer behoorlijken naam Van Beers Verhoeven. Klonk best. Absurd. Marietje, dat tweede meisje was ook een Ver hoeven. Stel je voor, straks een verloving. Onmogelijke situatieWaar dacht ze ook daarjuist weer aan, o ja, aan dat Marietje wat had dat kind zich belachelijk aangesteld, toen zij met de auto uit Arnhem kwamen Die menschen overdrijven altijd zoo vreese lijk Nooit beheerschen van zenuwen typisch burgerlijk." Marie was inderdaad vreeselijk geschrok ken bij het telefonisch gesprek met den on bekenden dokter. Jan, haar Jan, dat mocht ze nu toch denkenZiek Gewond mis schien. O ze moest er niet aan denken, 's Mor gens had ze hem zien wegstuiven met die licht groene auto, hij had nog naar haar venster gekekenMaar daar had ze niet gestaan, neen, achter de vitrage in de eetka mer had ze hem nagegluurd. 'n Half uur later waren Mijnheer en Mevrouw met de andere auto gegaan.Heerlijk rustig had zitten mijmeren, ze wist niet hoe lang, al die gebeurtenissen der laatste dagen zon gen door haar breinHoe was het moge lijk geweest Jan van Beers.... de zoon van den Burgemeester, haar uitverkoren be loofd, haar te trouwen, zoodra hij afgestu deerd was. StilletjesWat zouden Vader en Moeder er wel van zeggen. Moeder zei toen: „En nou staat hij boven je"'t mocht watNiemand zou het voorloopig weten.... hun geheim, van haar en Jan. Daar stond zijn foto op het bureautje van Mevrouw in een zilveren lijstje. Ze nam het in haar handen, keek er lang naar, hield het dan zoo, dan zooLeuk, overal keek het je naLieve schatZou je nu ook aan mij denken???" „Wat voer jij daar uit Ben je niet lekker geworden, meid 'k Sta al wel vijf minuten naar je te kijkenwel ja, ik zou de boel in stukken gooien" 't lijstje viel met een del enkele mededeelingen gedaan, die weinig vertrouwen geven in de hand having van deze spoorlijnen. De H.IJ.S.M. heeft voor anderhalf millioen deel in het aandeelenkapitaal en voorts een bedrag van 9]/2 mill. ge leend aan deze spoorwegmaatschappij. De totale uitgaven der spoorlijnen in Haarlemmermeer zijn f 1.225.000; daar van is een bedrag van 1.105.000 noodig voor exploitatiekosten De totale in komsten zijn f 485.000. Men zal nu nog een poging doen, om het personenvervoer op de lijn Aalsmeer—Nieuwkoop te behouden. BUITENLANDSCH NIEUWS. Eierenschaarschte in België. Import wordt ongelimiteerd toegelaten. Met het oog op de groote schaarsch te aan eieren, die den laatsten tjd op de Belgische markt valt waar t,e ne men en die natuurlijk geleid heeft tot een abnormale stijging ven de eier- prijzen, heeft de minister van Land bouw bepaald, dat de invoer van eie ren ongelimiteerd zal worden toegela ten. Alle verzoeken om invoervergun ningen zullen van heden af in vollen omvang ingewilligd worden. DE EXPEDITIE IN SURINAME. De verdwenen Amerikaansche vlieger Redfern. Aneta seint uit Paramaribo De grensexpe- ditie van generaal Kayser kreeg voor de eer ste maal contact met Indianen, die hun woonplaats hebben bij de bron van deSivale- wini. Aanvankelijk waren deze Indianen schuw, doch later kwamen zij met de leden va nde expeditie op meer vertrouwelij ken voet. Vermoedelijk zal het de grens-expeditie mogelijk zijn, navraag te doen naar den ver misten vlieger Redfem. Deze vlieger moest in dit gebied zeven jaar geleden een noodlan ding maken tijdens een vliegtocht van Ame rika naar Brazilië. Eenigen tijd geleden rap porteerde een houthakker, dat hij Redfern in leven had aangetroffen tusschen de Indianen op de grens van Brazilië en Suriname. Hij was indertijd gevallen en had armen en bee- nen gebroken. De vlieger was liefderijk ver pleegd door de Indianen en bij hen gebleven. Een lid van de R.K. missie vernam later van een boschneger en een Indiaan hetzelfde verhaal. Volgens geruchten zou hij zich een levensgezellin onder de Indiaansche vrouwen hebben gekozen en geen lust meer hebben naar de beschaafde wereld terug te keeren. ETHIOPISCH CONFLICT. IN GENADE AANGENOMEN. „Abiet, abiet, abiet Men schrijft uit Addis Abeba Oud-minis ter van oorlog Fitaorari Birroe, aangenomen zoon van Menelik, is weer in zijn eer hersteld, als reeds werd gemeld.Dit ging gepaard met een aangrijpende plechtigheid geleid door den Negus. Birroe was twee jaar geleden in ongenade gevallen wegens verkwisting en omdat hij zich had verzet tegen den Negus. Hij trok zich terug in de provincie Aoessa en weigerde naar Addis Abeba terug te keeren. Tegenover den vijand van buiten zijn thans alle geschillen opzij gezet., en Maandag be gaf de oud-minister zich met zijn volgelingen naar den Negus. Alvorens de troonzaal bin nen te treden, legde hij een steen op zijn Indien U zich onbehaag lijk voelt. Uw hoofd zwaar is en Uw benen als lood zijn, zullen t a 2 Aspirin-tabletten U weer fit maken. (°a!e^ Zon Aspirientje helpt toch maar! hoofd en kroop zoo tot den voet van den troon. Hier wierp hij zich plat ter aarde en herhaalde de oude formule om vergiffenis te vragen „Abiet, abiet, abiet," totdat de Negus de woorden van vergiffenis had uitgesproken en hem weer in het leger had opgenomen. Deze ceremonie is van zeer veel beteekenis, aangezien Birroe voor een groot strateeg geldt. ITALIË. WOL UIT MELK. Goedkooper dan schapenwol. De „Times" verneemt uit Milaan, dat dr. Antonio Ferretti aldaar in tegenwoordigheid van verschillende geleerden, uit de caseïne van de melk een vezelige stof heeft bereid, die op wol lijkt. De witte stof bleek zacht en elastisch te zijn en ze scheen in alle opzich ten overeen te komen- met natuurlijke wol. Naar dr. Ferritti te kennen gaf zal het mo gelijk zijn de stof in zuiveren toestand te ver vaardigen in elke lengte en net zoo dik als men maar wenscht. Caseïne is goedkoop, zoo dat het nieuwe weefsel tegen veel lager pro ductiekosten zal kunnen worden verkregen dan wol van schapen afkomstig. Communisten in Griekenland verbannen. Naar de eilanden. De minister van Binnenlandscne Za ken is voornemens driehonderd com munisten naar het eiland Hagios Avstratios te verbannen. De minister verklaarde, dat geleide lijk alle communisten zonder uitzonde ring naar eilanden verbannen zullen worden. De staat zal geen communis ten binnen zijn grenzen meer dulden. Mussolini tegen Mussolini. Interpretatie artikel XVI. In de „Times'1 brengt een inzender in herinnering, dat in Annex F in bet Verdrag van Locarno de volgende ver klaring voorkomt, waarin Mussolini met vijf andere staatslieden zich uit spreekt voor de loyale en doeltreffende toepassing van artikel 16. Deze merk waardige verklaring luidt als volgt „De Duitsche delegatie heeft om be paalde redenen opheldering verzocht met betrekking tot artikel XVI van het Covenant van den Volkenbond. Wij zijn niet in staat uit naam van den Bond te spreken, doch met het oog op de besprekingen, die reeds in de Assem blée en in de Commissies van den Volkenbond zijn gevoerd en na de op helderingen, die tusschen ons zelf zijn uitgewisseld, aarzelen wij niet mede- deeling te doen van de interpretatie, die wij voor zooveel ons aangaat geven van artikel XVI. In overeenstemming met deze interpretatie moet de ver plichting voortspruitende uit genoemd artikel voor de leden van de Bond, al- smak op den grond za je de ouwe over hooren. Afijn." ,,'k Was aan 't afstoffen Trijntje enne „Ja, meid, je smoesje is goed maar je praat je deugt nietStel je niks in je hoofd. IK ken de deugnieten, beter dan jij. 'k Had al zoo wat in de gatenouwe Trijn dacht al d'r gebeuren hier dingen, die niet mosten mag gen. Afijn, sta nou maar niet met die brok ken van dat lijstje in je handen, daar wordt het niet heel mee. Wil ik jou een raad geven, meissie, je most die jonge man een opzaniker geven, as jij dat lijssie. gegeven heb. Flink zóó tegen den grond, en dan je hak d'r op." De keukenmeid wond zich hoe langer hoe meer op. „Ga mee naar de keuken, je beeft als een uiltje, dat in de benauwdheid zit. 'k Zal je een lekker bakkie koffie inschenken, met een stukkie cakehome meel" zou de ou we zeggenAfijn kom mee Ontsteld, onthutst volgde Marie. Moeder was niet gemakkelijk, maar die Trijn, die pakte zoo robust uit, zoo venijnigWat had ze gemerkt, waarvan wist ze „Trijn, hoe mot dat nou met dat lijssie „Zit niet te lamenteeren over dat dooie ding. 'k Had eerst willen zwijgen, maor luis ter eens goed Marie, 'k zal precies zeggen wat ik weet, wat ik met mijn eigen oogen ge zien heb. Wees maor niet bang, da 'k je ver- raaije zal meid, nee meid. Trijn heeft d'r ver driet van, heeft d'r vannacht niet van kun nen slapen, omdat ik meelij met je heb, om dat.... nou ja dat gaot jou ook niks an. 'k Heb dien aap vannacht van je kamer zien wegsluipen. Nee zeg nou niks, ik weet genogt. 'k Had in de keuken zitten domme len, meneer was naar de soos, 'k kwam laat naar boventoen hoorde ik je deur. Eerst, docht ik, wat mot die Marie uit d'r bed, maar toen zag ik dien aap. Meid, meid, hoe kan je zoo stom zijnAfijn hij is nu weg en 't zal me nei doen as is 't eerste jaar weer te rug komt. Verslinger je niet an zoo'n ellen delaar. Smoessies mooi, dat weet ik wel, maar wij, menschen binnen derlui voetveeg. Eh ik dacht nog wel, dat je ging met dien jongen van Swievers. Beter een nette jongen in de hand, Marie, dan tien van die gewetenlooze bedriegers in de lucht. Wil ik jou een goeden raad geven, meid nou, huil maar niet ik zeg 't misschien wat hard, maar kind, als je wist, wat ik meegemaakt hebik ben ook jong geweest en ik heb oogenblikken ge haddat de heele wereld tegen me stond. toen was ik zoo jong als jijtoen dacht ik ook nog, dat alles mooi was, en niet vuil. Kom kind, drink je koffie uit, droog je tranen, da kan ik niet zien, ze binnen het niet waard en je hebt ze misschien later nog zooveel noo digIk moest je toch waarschouwen, Ma rie Dienzelfden middag had het bewuste tele foongesprek plaats. Marie was hevig ont daandat er nog bijGeslingerd tus schen schaamte, berouw en verdriet. Nu wist ze hem ziekZou hij aan haar denken? Zou hij weten, dat haar heele ziel bij hem was, snakte om bij hem te zijnWant de liefde was plotseling over haar gekomen. Ze had het dien eersten avond al gevoeld, toen ze van de repititie kwamdat gevoel, 't„ welk als een rilling haar doorvoerdat machtige weten, waar het bloed door gloeit. kloppend de aderen in snelleren tendens. Zij had zich aan hem gegeven in zuivere overgave, zooals het slechts mogelijk is bij reine zielen, die nog niet besmeurd zijn door het drekkig levendoch die juist door hun blanke reinheid de prooi worden van den azenden gier. 'sLevens loop.... onbedacht zaam roekeloos.onwetend niet wil lend wetenDe paradijsvloektot in alle eeuwigheid Den volgenden dag voelde ze zich ellendig, haar vroolijke oogen nu donker omkringd. keken droef. Wat waren er een tranen gevlo den. (Wordt vervolgd).

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1