dus worden begrepen, dat iedere staat die lid is van den Bond, verplicht is loyaal en doeltreffend mede te werken ter ondersteuning van het Covenant en tot het weerstaan van elke daad van agressie in een mate, die vereenig baar is met zijn militairen toestand en welke zijn geografische positie in aan merking neemt. (Geteekend) Emile VanderVelde, België. Austen Chamberlain, Brittannië. Benito Mussolini, Italië. Eduard Benes, Tsjechoslawakije. A. Skrzynski, Polen. De a.s. sluiting der Brusselsche wereld-tentoonstelling. De laatste feesten. Ter gelegenheid van de sluiting der Brusselsche tentoonstelling op 3 No vember a.s., zijn de muziekkorpsen van Brussel en omstreken uitgenoo- digd zich dien dag naar de tentoon stelling te begeven, waar de leden met een familie-lid vrijen toegang zullen hebben. Den geheelen dag worden con certen gegeven. Om 3 uur de middags geeft het Nationaal Radio-orkest een groot concert in de feestzaal, waartoe men gratis toegang heeft. Om acht uur des avonds is het sluitingsbanket, waaraan buitenland sche Regeer ings- commissarissen en de autoriteiten zul len deelnemen. Om 10 uur zal, als bekroning van al le tot dien dag vertoonde schouwspe len, een grootsch vuurwerk worden afgestoken. Een groote taptoe zal ten slotte door de tentoonstelling trekken, waarvan de paviljoenen dienzelfden dag definitief om 7 uur 's-avonds wor den gesloten. Den volgenden dag zullen de vlag gen worden neergehaald, in de kanto ren zal men de schrijfmachines inpak ken, de vele buitenlanders zullen naar hun land terugkeeren. Gedurende vele weken en maanden zal er nog werk zijn voor duizenden ar beiders om het stadje van pleister en klatergoud af te breken en op te ruimen. Op de vrijkomende terreinen zal een nieuwe stadswijk worden aangelegd Verschillende gebouwen der tentoon stellingen blijven bestaan, n.1. de groo te paleizen, waar van volgend jaar af de Brusselsche Jaarbeurs wordt gehou den het Boschpark de Rozentuin de lictfonteinen en watervallen het paviljoen van Rome; het Planetarium; het Alberteum en 't Padvinderskamp. De terreinen naast de Eeuwfeest laan zijn bestemd voor het bouwen van particuliere woningen, die om bin nenplaatsen met tuinaanleg zullen wor den opgetrokken. De directie der tentoonstelling deelt thans reeds mede, dat tijdens de Jaar beurs, die elk jaar wordt gehouden van den eersten tot den derden Woens dag van April, allerlei schouwspelen in het openlucht-theater, concerten en bioscoop-voorstellingen zullen worden georganiseerd, teneinde aldus de feeste lijke atmosfeer te behouden, waarvan zoovele millioenen Belgische en buiten landsche bezoekers hebben genoten. Na 21 jaren uit krijgsgevangenschap teruggekeerd. Het ellendig bestaan der krijgs gevangenen in Rusland. Een dezer dagen is op het hoofdbu reau van politie te Weenen de 47-ja- rigee Leopold Kainz uit Grabem-Prebl bij Wolfsberg in Karinthië (Oostenrijk) verschenen, die juist uit Rusland was teruggekeerd. Bij het uitbreken van den oorlog werd hij als soldaat in een infanterie-regiment naar het Russische front gestuurd. Nog in den winter van 1914 werd hij bij den Dukla-pas in de Karpaten door de Russen gevangen genomen. Hij werd naar Siberië ge stuurd, waar hij in een plaats in de buurt van Omsk werd ondergebracht. Na den oorlog bleef hij daar, hij ver diende er zijn brood als meubelmaker en trouwde er met een vrouw, die door haar man in den steek was gelaten. Het echtpaar werd verblijd met de ge boorte van een zoon, die thans negen jaren oud is. Vaak bekroop Kainz een ontzettend heimwee, hij verlangde naar zijn vaderland terug, maar hij kon geen toestemming van de over heid krijgen Rusland te verlaten. Ein delijk, in Mei 1930, kreeg hij een pas van het Oostenrijksche gezantschap te Moskou. Kainz had wat geld overgelegd en hij aanvaardde nu den verren tocht. Maar aan den grens werd hem alles, wat hij bezat, ontstolen, hij kon zijn reis niet voortzetten en hij keerde weer naar Tschistoje bij Omsk terug. Op nieuw spaarde hij en opnieuw toog hij naar Moskou, waar het Oostenrijkscbe gezantschap hem ten tweede male pa pieren gaf. Thans is hij te Weenen aan gekomen. Hij had echter bijna geen geld meer overgehouden zijn geheele bezit bestond uit 50 kopeken. De poli tie gaf den man geld om zijn reis naar Karinthië voort te zetten. Kainz had veel van zijn moedertaal vergeten, hij sprak maar erg gebroken Duitsch met heele brokstukken Russisch er door. Het schijnt, dat nog altijd vele hon derden krijgsgevangenen uit Oosten rijk in Rusland, hoofdzakelijk in Sibe rië, zijn gebleven. Bij Omsk waren zij bijzonder slecht gehuisvest. Een slacht huis en een leerlooierij waren zoo goed en zoo kwaad als het ging voor hen in gericht. De muren waren vochtig, het water liep er langs, overal lag schim mel, het drinkwater was erg slecht en ongezond. Vlektyphus en andere ziek ten woedden onder de arme gevange nen. In één winter stierven 6000 krijgs gevangenen aan besmettelijke ziekten. Op het krijgsgevangenenkerkhof te Omsk liggen ongeveer 15.000 Oosten rijkers begraven. Toen de roebel viel, konden de Rus sen hun gevangenen niet meer onder houden. Zij lieten hen aan hun lot over, velen verhongerden, anderen trokken als vagebonden het land door, sommigen weer vonden ergens werk, zooals deze Kainz. Enkelen trouwden er. Kort geleden kwam nog een Weener uit Krasnojarsk terug, die vertelde, dat in Siberië nog 30 landgenooten woonden. Van hunner sommigen had men aangenomen, dat zij al dood waren Een vroegere krijgsgevangene uit Oos tenrijk is tegenwoordig stadcoramanr dant van Tsjita aan de grens van China. Verboden huwelijken in Duiischland Gezondheids-certificaat moet worden overgelegd. De ministerraad heeft Vrijdag een wet aangenomen, welke ten doel heeft om de volksgezondheid te beschermen tegen huwelijken, welke op hygiëni sche gronden niet wenschelijk zijn. Het sluiten van een huwelijk is vol gens die wet verboden als Ten eerste een der partijen aan een besmettelijke ziekte lijdt, waarmee de ander partij of hun kinderen zouden kunnen worden ge-infecteerd. Ten tweede als een der partijen onder tijdelijke curateele is geplaatst of niet in staat wordt geacht om zijn eigen zaken te beheeren. De meest voor komende gevallen, welke onder deze bepaling vallen, zijn geestelijke afwij kingen en verkwisting. Ten derde als een der partijen aan een geestelijke stoornis lijdt, welke een huwelijk ongewenscht maakt in het be lang der volksgemeenschap. Ten vierde als een der partijen aan een erfelijke ziekte lijdt, als bedoeld in de sterilisatie-wetten. Bij het sluiten van het huwelijk moet een certificaat worden overgelegd, dat er geen huwelijksbelemmering krach tens een van de hierboven genoemde gronden bestaat. Een huwelijk, gesloten in strijd met deze wet, is nietig, en de schuldige partijen kunnen met gevan genisstraf worden gestraft. Deensche boter enz. naar Duitschland. De onderhandelingen tussehen de Duitsche en de Deensche regeeringen hebben tot resultaat geleid, dat tot het einde van het jaar aan de Deensche landbouw-export gelegenheid gegeven wordt, producten als boter, eieren en varkensvleesch in grootere mate naar Duitschland uit te voeren terwijl ander zijds de Deensche regeering een ver meerdering van den invoer van Duit sche waren heeft toegezegd. Een halve meter sneeuw De vele sneeuw, die in den afgeloo- pen nacht op het Silezische gebergte is gevallen heeft tot een hoogte van 350 M. een dik sneeuwkleed gevormd. Volgens een mededeeling van den rijksweerdienst Breslau Krieierm heeft de sneeuwlaag op den kam van het Reuzengebergte bij vijf graden vorst reeds een dikte bereikt van een halven Meter. Op sommige plaatsen is de sneeuw opgewaaid tot een hoogte van anderhalven meter. Het stoffelijk overschot van Maarschalk Pilsoedski. In de Kathedraal van Krakau is het stoffelijk overschot van maarschalk Pilsoedski verkist. De zilveren dood kist, waarin het stoffelijk overschot tot dusverre rustte, was gebleken niet volkomen luchtdicht te zijn, zoodat op de uniform en laarzen schimmelplek- ken verschenen. De bijzetting is thans geschied in een kristallen kist, waar van de randen gevat zijn in metalen lijsten. De oorlog in Abessinië. Een.Iteüiaansch garnizoen om gekomen Een boodschapper uit het hoofd kwartier van dedzjamatsj Habte Mi- kael heeft het bericht naar Addis Abe ba gebracht, dat het geheele garnizoen van een kleine Italiaansche voorpost in Oganden om het leven is gekomen. De Italianen hadden getracht een der afdeelingen van Mikael's leger in den val te lokken door het kamp te onder mijnen met behulp van ontplofbare stoffen, doch zij zijn het slachtoffer van hun krijgslist geworden, aldus meldde de boodschapper. BUITENLANDSCH NIEUWS. Afscheid Burgemeester Verstegen. In een speciale zitting heeft de raad van Koog aan de Zaan afscheid geno men van den burgemeester, den heer A. G. A. Verstegen. De heer en mevrouw Verstegen zijn Woensdag naar Den Helder ver trokken, waar zij zich wederom zullen vestigen. Inbrekers te Wognum. Inbrekers hebben per auto een be zoek gebracht aan het dorp Wognum. Zij hebben kans gezien het stationsge bouw der Ned. Spoorwegen binnen te dringen, waar een ijzeren geldkist, in houdende een bedrag aan geld en ren te-zegels, werd buitgemaakt. Tevens werd nog 'n klein geldkistje meege nomen. Ook werd in de zuivelfabriek „De Verwachting" ingebroken, waar een 30 volvette kazen werden meegenomen. Van de daders is geen spoor te ont dekken. Vroege en hevige nachtvorst. In het Land van Maas en Waal en in de Betuwe ernstige schade. De zware nachtvorsten van de laat ste dagen het heeft op sommige plaatsen 5 a 6 graden gggfroren heb benben in het Rijk vanv<fjmegen, het Land van Maas en Waal, en in de Be tuwe aan de nog te velde staande ge wassen, heel wat schade aangericht. De late boonen zijn hier en daar ge heel afgevroren, terwijl akkers met kool en selderij geheel zwart gewor den zijn, zoodat de producten waarde loos werden. Ook het late fruit heeft het geducht moeteil ontgelden. Waar men verzuimd had de broeikasseri te verwarmen, is bij de kweekers even eens belangrijke schade aangericht. Nu de nachtvorsten dit jaar zoo vroeg en zoo hevig optreden is men direct aan den arbeid getogen om de nog te velde staande gewassen binnen te halen. De lasten op het autobedrijf. Blijkens een verzoek, door de N.V. Bataafsche Import Maatschappij, ge richt aan de leden van de 2e Kamer om verlaging, der lasten op benzine, wordt de opbrengst van de verschillen de rechten op benzine over 1935 ge schat op ruim 35 millioen gulden, de opbrengst der wegenbelasting op 22 millioen en der personeele belasting op bijna 8 milloen gulden. In totaal dus ruim 65 millioen gul den. Het aantal auto's en motorrijtui gen wordt geschat op 190.000 zoodat de belasting per motor per jaar bedraagt f 343.-, d.i. 2M> maal zooveel als in 1930. De B. I. M. tracht verder door cij fers aan te toonen dat een verlaging van lasten een toeneming in he: ver bruik van benzine zal geven en in een stijging in de aankoop van auto's, met alle voordeelen van dien. Van 1930 tot 1994 steeg het aantal personen-au to's gemiddeld met 5561 per jaar. Van Juni 1934 tot Juni 1935 bedroeg de stijging slechts 105 auto's. Het aantal auto's voor vrachtver voer steeg van 1930 tot 1934 per jaar met 2182 stuks. 1934-1935 vertoont daarentegen een daling van 2269 vracht-auto's hetgeen ongetwijfeld haar oorzaak vindt in de vermeerderde lasten. Een verlaging der belasting met 25 pCt. gaf in Engeland b.v. een enorme stijging. Van Jan. t.m. Juli 1935 wer den zelfs 172.115 nieuwe wagens ge registreerd, hetgeen een record be- teekent. In Duitschland werd eveneens door verlaging der lasten een flinke stijging waargenomen. Fruit in beslag genomeu. Wegens ontduiking van om zetbelasting. Wegens ontduiking van de omzet belasting heeft de politie te Oud- Beierland in verschillende pakhuizen en op zolders appels en peren, behoo- rende aan den heer D. V. Az., in beslag genomen en naar de gebouwen van de veilingsvereeniging Hoeksche Waard en Omstreken overgebracht om daar ten voordeele van het Rijk te worden geveild. Er is zooveel fruit dat met de veiling wel eenige dagen zullen ge moeid zijn. De waarde van het in be slag genomen fruit word op eenige duizenden guldens geschat. Wilde konijnen verdronken. In de gehouden vergadering der Ka- dag zijn in den Scheurpolder op Rozen burg door het hooge water ruim 600 wilde konijnen verdronken. Passagier over boord geslagen. Deensch advocaat verdronken. Zondagmiddag is op de Noordzee 'n ernstig ongeluk gebeurd. Eén van de passagiers van het s.s. Prinses Juliana van de Stoomvaart Mij. Zeeland, op weg van Vlissingen naar Harwich, is in de omgeving van het lichtschip Noord Hinder, bij zwaar stormweer over boord geslagen en ver dronken. De Prinses Juliana heeft nog ruim anderhalf uur rondgevaren om den drenkeling te zoeken, doch tever geefs. De ongelukkige bleek te zijn de 46-jarige advocaat uit Kopenhagen. Het ongeluk moet te wijten zijn aan eigen onvoorzichtigheid. Tekort van f 40.000 op de „Flora". Mededeeling in de K. v K. te Haarlem. In de gehoudn vergadering der Ka mer van Koophandel voor Haarlem en Omstreken deelde de voorzitter van de afd. grootbedrijf de heer A. 11. baron van Hardenbroeck, mede, dat de Ka mer duizend gulden zou moeten reser veeren ter dekking van het tekort der Internationale Bloemententoonstel ling „Flora", in het voorjaar te Heem stede gehouden. Uit deze mededeeling zou volgen, dat het tekort maximum f 40.000 zou moeten bedragen, omdat de Kamer voor f 12500 in het garantiefonds heeft deelgenomen, op 40 pCt. bijspringen rekent, terwijl het totale garantie fonds huim honderd duizend gulden bedroeg. •Is de mededeeling van baron van Hardenbroek juist, dan zou de provin cie Noord-Holland f 18.000 moeten be talen, de gemeente Haarlem en Heem stede ieder f 4000, de provincie Zuid- Holland f 8000, etc. Nemen we een zekere voorzichtig heid in acht en achten we de raming van den spr. te hoog, dan blijft er toch nog een belangrijk tekort over, waar van vrijwel niemand eenig vermoeden gehad kan hebben. Van officieele zijde is nog geen rap port verschenen, wel staat vast, dat er een tekort is en dat de deelnemers in het garantiefonds moeten worden aangesproken. Het slipgevaar in den Herfst. Opvolgen van verkeersregels voorkomt ongelukken. Het is niet voldoende, dat uitslui tend de bestuurders van motorrijtui gen zich aan de regels van den weg houden. Ieder weggebruiker moet daar toe meewerken en het zijn vooral de fietsrijders en voetgangers, op wie een beroep wordt gedaan, meer dan voor heen, ook uit een oogpunt van welbe grepen eigenbelang, daar aan te wil len helpen. Niet alleen de autobestuurders loo- pen in dezen tijd van het jaar de kans van slippen op natte wegdekken, ex tra glibberig geworden door straat- vuil en gevallen bladeren. Ook de mo torrijders en fietsers loopen meer risi co dan in de afgeloopen maanden. Wie zijn verstand gebruikt, zal thans min der risico nemen en derhalve het rij- tempo verlangzamen om zoodoende meer tijd te hebben voor het uitvoe ren van en, door de omstandigheden noodzakelijk geworden veiligheids maatregel. De een zal zich beveiligen door sterk te remmen, de ander door maar even af te springen om een bot sing te vermijden. Sterk remmen op natte wegdekken is altijd gevaarlijk, onverschillig of men het met een auto, motorfiets of een fiets doet. Al zijn de remmen nog zoo goed in orde, de banden nieuw, geadé- riseerd of van een speciaal niet slip pend loopvlak voorzien, het gevaar dreigt overal. Het zich stipt houden aan de regels van den weg en wettelijke verkeers- voorschriften, die eigenlijks niers an ders beoogen dan de wederzijdsche eerbiediging van elkanders rechten te waarborgen, zal daartoe in hooge mate meewerken. Hoezeer echter ook auto mobilisten er toe kunnen bijdragen het aantal ongevallen zooveel mogelijk te beperken, door het geven van een goed voorbeeld, toch kan een verhoo ging van de veiligheid op den weg slechts worden verkregen, indien alle wggebruikers, dus ook fietsers en voet gangers, steeds de leus „Veiligheid voor alles" indachtig zijn en ook dien overeenkomstig handelen Daarioe tracht ook de K.N.A.C. weer telkenjare opnieuw de algemeene belangstelling te wekken door een over het geheele land georganiseerde Veiligheidsweek en hoopt, dat ieder er het zijne toe zal bijdragen, het gestelde doel meer en meer te benaderen. Tussehen muur en mengeltrog. Doodelijk ongeluk op een sui kerfabriek. Bij het afzetten van een kraan viel de 34-jarige arbeider A. Visser uit Zwa nenburg op de suikerfabriek lo Half weg voorover, waardoor hij m het hoofd bekneld geraakte tussehen een muur en een mengeltrog. Daar de man zich zelf niet bevrijden kon en zich niemand in de nabijheid bevond om hem uit zijn hachelijke positie los te maken moest de ongelukkige, die met het hoofd naar beneden vast was blij ven zitten, den verstikkingsdood ster- ven. Toen men Visser na eenigen tijd ging zoeken, werd hij in den bovenbe schreven toestand aangetroffen. Hoe wel hij onmiddellijk werd bevrijd, ble ken de levensgeesten reeds te zijn ge weken. Visser was ongehuwd. NEEM GEEN BESCHADIGDE HALVE STUIVERS AAN. De ingekeepte munten zijn vrijwel waardeloos. Den laatsten tijd ls bij de diaconie te Utrecht, zoo schrijft het „U. D", weer een kwestie naar voren gekomen, die al zeer oud is en in verschillende kringen veel last ver oorzaakt. Wij bedoelen het beschadigen van twee-en-een-halve centstukken, waaruit her haaldelijk hoekjes worden geknipt om deze in muntgasmeters te gebruiken. De diaconie kan met deze munten niets beginnen en krijgt bij inruil alleen de metaalwaarde ver goed, d.w.z. practisch nihil. De oude muntmeters waren namelijk inge richt voor het gebruik van deze halve stui verstukken. Toen tijdens den oorlog de gas- prijzen van steenkool omhoog gingen, zijn de Rotterdamsche muntgasmeters zoo veranderd, dat alleen ingekeepte munten, „gaspennin- gen", te gebruiken waren men had toen al leen den penningprijs hooger te maken een voorbeeld dat weldra elders navolging vond. Het publiek reageerde hier echter op door stukjes uit de halve stuivers te knippen, en deze later in te ruilen tegen 't vastgesteld be drag, waardoor de muntbeschading sterk toenam. Volgens de muntwet zijn opzettelijk bescha digde munten echter niet meer waard dan hun gewicht aan metaalna een correspon dentie tussehen de Rijksmunt en het minis terie van financiën werd in Mei 1931 overeen gekomen, dat het steeds toenemend getal beschadigde halve stuivers öf geweigerd, of tegen het gewicht aan brons zou worden in genomen. Toch hapert er nog het een en ander aan bij deze regeling, het publiek neemt de munt nog veel in betaling aan, terwijl er bij controle op post- en belastingkantoren etc. altijd ontsnappen, daar 2l/-< centstukken veelal in rolletjes zijn verpakt. Het publiek, dat niet weet wat te beginnen, deponeert het beschadigde geld dan bij dozijnen tijdens den kerkdienst in collectezakjeszooals boven reeds opgemerkt, kan de diaconie er echter' niets mee beginnen. Het beste middel tot nu toe om dit euvel tegen te gaan, is altijd nog opzettelijk beschadigde munt consequent te weigeren niemand is gehouden deze in betaling aan te nemen. EEN KIND SPEELT MET VUUR. 150.000 pond hooi verbrand. Door het spelen met lucifers door een 6- jarig kind ontstond brand in een tweetal hooibergen en een hooimijt, staande naast de met riet gedekte boerderij, bewoond door H. Scholten te IJsselmuiden. Mede als gevolg van de gunstige windrich ting, en de onmiddellijk door tal van omwo nenden geboden hulp, mocht het de plaatse lijke motorbrandspuit gelukken, de boerderij en daarnaast staande groote schuur te be houden, zoodat de hulp van de aanvankelijk ter assistentie geroepen brandweer der ge meente Kampen niet noodig bleek. De boerderij was niet, het hooi, pl.m. 150.000 pond, wel verzekerd. ACHTTIEN RUITEN INGESLAGEN. Bij Maatschappelijk Hulpbetoon m Den Haag. Woensdagmorgen om halftien heeft in Den Haag de 49-jarige los-werkman H. de M., uit de Warmoezierstraat, omdat hij bij de afdee- ling voor ongeorganiseerd van den gemeente lijken dienst voor maatschappelijk hulpbe-. toon geen steun kreeg, achttien ruiten inge slagen van het nieuwe gebouw van dezen dienst aan de Varkensmarkt. Er staat altijd een politiewacht voor het gebouw, maar dit gebouw heeft twee gevels, een aan de Prinsengracht en een aan de Varkensmarkt. De politieagent, die meestal op den hoek van Prinsegracht en Varkens markt is geposteerd, bevond zich toen de eu veldaad geschiedde aan de Prinsengracht. Voor hij De M. kon grijpen, was deze er reeds in geslaagd, zijn vernielingswerk te verrich ten. De man deed dit met de hand en liep daarbij verwondingen op. Hij werd naar het politie-bureau aan de Prinsestraat gebracht. Het feit verwekte in deze drukke buurt veel opzien. DE HEFFING OP VARKENSVLEESCH. Verlaging te verwachten. Toen eenige weken geleden de crisisheffing op varkensvleesch verhoogd werd van 6 tot 9 cent per k.g., gelijk zij oorspronkelijk ook was geweest, werd daarbij aangekondigd, dat de ze maatregel zou gelden, totdat de stijging van de varkensprijzen afdoende zou zijn stopgezet. Wanneer dit doel bereikt was, zou verlaging weer kunnen worden óverwogen. Inmiddels zijn zoowel de varkens- als de varkensvleeschprijzen met eenige centen per k.g. gedaald en het met de verhooging van de crisisheffing gestelde doel wordt geacht te zijn bereikt. De Telegraaf vernam, dat weldra weer een verlaging van de heffing kan worden ver wacht. „DE WANDELAAR." Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren de October-aflevering van „De Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heemschut, geologie, folklore, buitenleven en toerisme. Door A. W. Francken worden wij betrokken bij vreedzame jachtavonturen in Zuid-Au stralië het fotografeeren van opossums, A. J. de Boer brengt ons in kennis met de merk waardige plant, die zonnedauw heet en met. F. Niesen gaan wij alweer op vreedzame wijze met het fototoestel morinelplevieren,. die interessante verschijningen op De Beer zijn, op den korrel nemen. Dr. A. C. de Koek vraagt aandacht voor- kompasnaalden, zonnevlekken en „fading." J. Vijverberg zet zijn autobiografie als vogel fotograaf voort en brengt ons o.a. in de Schóuwensche duinen, terwijl A. Leeflang in woord en beeld de lezers tracht te doordrin gen van de schoonheid der natuur, die overal in Nederland voor het grijpen ligt. Een folklorisch karakter dragen J. H. Brink- greve-Entrop's beschouwingen over den vlier boom met zijn mooie, smakelijke bessen. Prac ticus verstrekt inlichtingen omtrent de be handeling van kamerplanten en P. L. Rusticus zet uiteen wat er al zoo gedurende deze maand in den tuin moet worden gedaan. Wat voor interessante wezentjes zoetwater hydra's zijn, wordt ons duidelijk gemaakt door J. G. M. de Jong, J. H. de Boer brengt ons in contact met Overijselsch landschapsschoon en door W. van Beek worden wij tenslotte: gevoerd naar het boeiende Noord-Fransche- heuvelland. Uitgebreid is weer de rubriek „Van en voor de lezers" (natuurhistirisch allerlei), waarin, de meest uiteenloopende onderwerpen vlin ders, bijen, ooievaars, kruisbekken enz., wor den behandeld. Ook het illustratieve gedeelte is weèr tot in de puntjes verzorgd. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. SCHAGEN, 24 Oct. 1935. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 13 Paarden f 150- f 350 296 Gelde koeien, mag., f 80- f 130 80 id. vette, f 140-f 190 18 Kalf koeien f 130-f 170 10 Pinken f 60- f 100- 61 Graskalveren f 30-f 40 24 Nucht. kalv. f 6-f 14 60 Schapen, mag., f 12- f 16 300 id. vette, f 14-f 23 240 overh. f 99-f 14 6 Varkens, mag., f 18-f 22 22 id. vette, per Kg. 38-42 cent 151 Biggen f 10-f 13 15 Konijnen 30-1.50 64 Kippen 30- 65 cent Haantjes 25-75 cent. Eierveiling Purmerend, 22 Oct. 1935. Aangevoerd 40300 Kipeieren. Prijzen als volgt70-80 Kg. f 5.20 a 5.50 65-66 Kg. f 5 a 5.20 63-64 Kg. f 4.90 a 5.10 60-62 Kg. f 4.70 a 4.90 58-59 Kg. f 4.60 a 4.8056-57 Kg. f 4.50 a 4.70 53-55 Kg. f 4.10 a 4.50 50-52 Kg. f 3.70 a 3.90 42-49 Kg. f 3.20 a 3.80. 150000 Eendeieren f 1.80 a 2.25. Oude kippen per stuk f 0.35 a 1.10 Jonge Hanen f 0.20 a 1.15 Jonge Woerden f 0.30 a 0.50. Kiloprijs Oude kippen f 0.24 a 0.40 Jonge Hanen f 0.45 a 0.55. DE KAASMARKT. HOORN, 24 Oct. 1935. Op de gehou den Kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 3 stapels kleine fa- briekskaas f 21 20 stapels kleine boe renkaas f 20.50 en 1 stapel boeren-com missiekaas f 21. Totaal 24 stapels, we gende 11208 Kg.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2