GOOIT MEE 50 Oulden Vraagt bonnen bij uw leveranciers en winkeliers TIJDENS DE WINKELWEEK ST. NIC0LAAS CADEAUX prijzen verkochten. De visschers, in het bij zonder ook de heer v. Urk van Harlingen, waren het hier mede eens. Het Gemeentebe stuur van Harlingen echter en vooral de koopman Bruin (Harlingen) niet. Deze wil len dat naast de voorgestelde regeling ook controle van de Visscherij centrale wordt in gesteld. Op Den Oever b.v. heeft men, aldus Harlingen,dat kan niet anders, in een onder onsje met de handelaren geknoeid. Harlingen legt wat de export betreft gunstiger dan Den Oever, terwijl in Harlingen zoo goed als geen handel mogelijk bleek en het te Den Oever wemelde van handelaren. Er moet te Den Oever, aldus de Harlingers, een addertje on der het gras schuilen. De heer Tijsen kwam hier heftig tegenop en daagde de heeren uit deze bewering met bewijsmateriaal te staven. Dit konden deze niet en niemand aldus de heer Tijsen. Doch Harlingen bleef gedurende het geheele verloop dezer vergadering zijn giftige pijlen op Den Oever afschieten. De leiding der ver gadering nam, ondanks dat de bewijsvoering van Harlingen omtrent de deswege geuite bewering achterwege bleef, tegen deze ver dachtmaking' geen noemenswaardige stel ling, zoodat deze onverkwikkelijke tegenwer ping tot het einde toe werd volgehouden. Nader werd vernomen dat a.s. Vrijdag te Den Helder een groote vergadering zal wor den gehouden, waarin de grieven van Har lingen, naast het onderwerp „De plaats van Den Helder in de Visscherij" opnieuw ter sprake zullen komen. Het staat dus vrijwel vast dat Harlingen reeds van tevoren bij Den Helder steun heeft gezocht en Den Helder dit onderwerp zal ter sprake brengen om mogelijkheden te bera men op welke wijze aanvoer en handel naar hun gemeente zou zijn te verplaatsen. Aan het einde der vergadering werd een oplossing in den een of anderen zin omtrent verschil lende punten verlangd, ook wat betreft de voorstellen aan de visscherij-Centrale. Doch een eind-beslissing te nemen vond de leiding blijkbaar, gezien de veroveringslust die de groote steden (meer speciaal Harlingen) om de Waddenzee aan den dag leggen op het kleine Den Oever, niet raadzaam. Men zal nu trachten uit de tamelijk ver warde beraadslagingen een conclusie te trek ken en deze doen circuleeren bij de vereeni- gingen en Gemeentebesturen. Een papier-oorlog is ook minder gevaarlijk dan van man tegen man. Het gaat er natuur lijk in hoofdzaak om, dat Den Oever onder eurateele komt. Naschrift van de Visschersvergadering van Zaterdag jJ. In de bestuurskringen van de D.E.T.V. was men reeds lang van het gewroet onder de grondvesten van de visscherij te Den Oever op de hoogte. Met behulp van een paar handlangers moest ongemerkt den heer Tijsen worden verdrongen om plaats te maken voor onder wijzer Stevenson uit Den Helder. Zelfs bleek dat de Secretaris van de DE.T.V. van deze vergadering onkundig was gelaten en het bestuur zonder verdere mededeeling was geconvoceerd geworden. Den Helder speelt nog open kaart. Die heeft op zijn convocatie van de vergadering van Vrijdaga.s. aldaar openlijk kennis gegeven wat het voor zich verlangt en dat ook de zaak Harlingen in bespreking zal brengen. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat Wieringen met zich laat sollen. De afwikkeling van het zeegras-drama, want dat is het, geschiedt elders. Wel is in deze Commissie Helder en Texel vertegenwoordigd doch Wieringen niet. Hier door zal dan ook Wieringen als grootste belanghebbende, dit staat nu reeds wel vast, de „nakijk" hebben. Dat het Gemeentebestuur en de D.E.T.V. deze uitsluiting over hun kant hebben laten gaan is nog een raadsel. Met de visscherij dreigt het alzoo te gaan. Op deze vergadering die een verloop nam, rechtstreeks tegen Wieringen gericht, was het echter de heer Tijsen, die op afdoende wijze is begonnen stelling te nemen. Ons Gemeen tebestuur was ook op deze vergadering ver tegenwoordigd en heeft het verloop kunnen volgen. Dat het hierin aanleiding moge vin den eens wat meer voor de gang van zaken van deze voor Wieringen zoo delicate tak van bedrijf zich te gaan intereseeren. Loop der bevolking (October 1935.) Ingekomen Mw. K. Voigt uit Ober bausen-Sterkrade (Dld.) Th. J. Bos man uit Deventer Mw. G. Zuiclema uit Medemblik Mw. C. Hoek uit Bo- venkarspel J. Th. Damoa uit Den Haag; Mw. C. J. de Bakker geb. B^ouns uit Amsterdam Mw. A. Molenaar uit Abbekerk P. Nierop Groot, uit Alk maar K. Wit en echtgen. uit Barsin- gerhorn .J. Renkema uit Grootegast Mw. R. Becker uit Velsen P. Vogel zang uit Beetsterzwaag. Mw. T. Vo gelzang geb. Schipper uit Leeuwarde- radeel Mw. S. Oberzaucher uit Wie- ringerwaard Mw. S. Sclioorslra uit Barradeel Mw. D. J. M. H. Geerligs uit Bergen. Vertrokken Mw. G. Hendriks-De Veen en kinderen naar Amsterdam Mw. A. Reiss naar Duitschland L. Buis naar Bellingwolde Mw. J. M. Smiers-Smits en kinderen naar Am sterdam K. Molenberg naar Amster dam A. A. Zijlmans naar Medemblik; L. Sieben naar Dedemsvaart G. Bais en gezin naar Barsingerhorn Mw. A. Molenaar naar Hoorn. Werkloosheid. Het aantal werkloo- zen bedroeg in deze gemeente aan het einde van de maand October p.m. 310, waarvan 303 in de werkverschaffing in de Wieringermeer waren geplaatst. Bazar. Naar wij vernemen ligt liet in het voornemen van de Zangvereeni- ging „Zang en Vriendschap" te Hippo- lytpushoef binnenkort een fancy-fair te houden. Mede zal een verloting worden ge houden waartoe 1000 loten a f 0.10 zul len worden uitgegeven. Kerkelijke Verkiezing. In het Kies college der Hervormde Gemeente te Oosterland zijn de heeren C. C. Kool, C. Kool Jbz. en Mt. Heijblok Sr. her kozen en is de heer N. Tijsen Jz. geko zen in de vacature van den heer S. Koorn J. Vz. De R.-K. Gemengde Tooneelvereeni- fiing St. Hippolytus. Zondag 3 Nov. j.1. hield genoemde vereeniging haar eer ste feest-avond op de bovenzaal van den heer S. A. Veerdig, die geheel ge vuld was met belangstellenden. Ook was- tevens weer aanwezig de Zeer Eerw. Heer Pastoor De Wildt, die ge heel met de Tooneel-vereeniging mede leeft en die dan ook deze avond opende met een hartelijk woord van welkom. Hierna werd opgevoerd „De Geld man van Geerlaar", 'n blijspei in drie bedrijven. De spelers mochten na elk bedrijf een hartelijk applaus in ontvangst ne men. Wij kunnen niets anders zeg gen, als dat alle spelers en speelsters zich goed van hun taak hebben ge kweten. Na afloop dankte dan ook de Zeer Eerw. Heer Pastoor de tooneellisten voor hun mooie spel wat ze weer heb ben gegeven. Hierna bleef men nog lang bijeen onder een gezellig strijkje. Jaarvergadering „Harmonie" op j.1. Vrijdagavond. De voorz., de heer Bosker, herinner de in zijn openingsrede aan de prach tige resultaten die „Harmonie" weder in 't afgeloopen jaar had geboekt 2 prijzen, een eerste in de eere-afdee- ling en 'n 2e in de eere-wedstrijd. Spr. bracht dank aan de leden en bovenal hulde aan de directeur den heer Kreijger. Na de opening, las de secr. de heer Rump de notulen en het jaarverslag, die onder applaus werden goedgekeurd De heer C. P. Poel bracht namens zijn medelid de heer Kingma verslag uit van 't onderzoek der rekening en meldde, dat alles in orde was bevon den en bracht penningm. dank voor de keurige administratie. De penningm., de heer Gorter, gaf daarop een overzicht van de rekening, die sloot met een nadeelig saldo. Voorz. bood aan dit nadeelig saldo voor zijn rekening te nemen en tegelijk werd pennningm. hartelijk dank ge zegd voor zijn financieele administratie Bij de daarop volgende bestuurs-ver- kiezing werden herkozen de heeren P. Bruul, H. G. Rump en G. H. Rasch. De uitvoeringen voor kunstl. leden zullen weder plaats hebben in Nov. en Febr. Verder openbare uitvoering met Kerstmis en een non-stop-uitvoering in „Cinema De Haan." Verder zal a.s. voorjaar de fancy-fair met huisvlijt-tentoonstelling, die kort geleden door omstandigheden moest worden uitgesteld, plaats hebben. Reeds thans zal een commissie wor den samengesteld, die de huisvlijt-cur- sus enz. ter hand zal nemen. Verder werd nog besloten dat een tweetal concerten te Westerland zullen worden gegeven, benevens die le Iiip- polytushoef. Een oproep voor leerlingen zal wor den gedaan. De directeur richtte zich ten slotte tot de leden met hartelijke woorden van dank voor de ijver voor Harmonie aan den dag gelegd. Hierna sluiting. Lezing Dr. Hoedemaker. Voor de Vereen, van Plattelandsvrouwen, Afd. Wieringen, hield Dr. Hoedemaker, van hier, een lezing over „Besmettelijke ziekte van onze huisdieren en het ge vaar daarvan voor den mensch." Na ingeleid te zijn door de voorzit ster Mevr. de Haan-Bosker, had dr. Hoedemaker een aandachtig gehoor voor zijn leerzame en zeer overzichte lijke lezing. (Wegens plaatsgebrek zullen we deze in het volgend nummer in be knopte vorm weergeven.) Propaganda-avond van het Nederlandsch Bijbelgenootschap Afd. Wieringen-A.-Paulowna. Donderdag 7 November 's-avonds te half acht zal het Nederl. Bijbelgenoot schap een propaganda-avond houden in de Doopsgezinde Kerk te Hippoly- tushoef. Ds. H. W. Meihuizen, doopsgez. pre dikant aldaar zal het openingswoord spreken. De Heer P. Boon, Evangelist te Bree- zand zal spreken over de Bijbel in het persoonlijk en huiselijk leven, Ds. D. E. Boeke, secretaris van het N. B. G. over de Bijbel in Nederland en Indië, terwijl de Heer J. J. Oranje, Candidaat bij de Gereformeerde Kerk te Wierin gen, het slotwoord hoopt te spreken. Uit de keuze der sprekers blijkt wel, dat men belangstellenden van alle protestantsche kerkgenootschappen verwacht. Inschrijving Handelsregister Alkmaar. Wijzigingen Schagen Poorter's Tapijt- on Meu- behandel, Laagzijde B 32. Overgegaan aan T. Poorter. Texel: Fa. C. R. Keijser en Co., graan en kunstmesthandel. Overgegaan aan: N.V. De Texelsche Graan- en Kunst- mesthandel v.h. B. R. Keijser en Co. Zijpe K. van Loenen en Zn., Scha- gerbrug E 100, drukkerij, boekhandel, uitgave courant. Overgegaan aan V/. J. van Loenen. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. ALKMAAR,4 Nov. 1935. Op de ge houden Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 106 Vette koeien 1' 90- f 180, handel redelijk; 6 kalveren: gras f 23-f 28 vette f 30-f 55 en per Kg. 40-60 cent 47 Nuchtere kalveren (slacht) f 6-f 14 291 Vette varkens (zware) per Kg. 40-45 cent. Handel matig. De knipcursus te Slootdorp. Men verzoekt ons mede te deelen dat bovengnoemde cursus onder leiding van Mej. Piet uit Schagen vanaf Don derdag 7 Nov. voortaan zal worden ge houden in het Gymnastiek-lokaal te Slootdorp. Goede vangst. Er schijnen zich in de W.-Meer veel langooren op te houden, daar bij een gehouden drijfjacht op Zaterdag j.1. ongeveer honderd exem plaren werden bemachtigd. Politie. Gevonden een donker grijze gleufhoed. Inlichtingen Politie Slootdorp. Tooneel-uitvoering „T.O.V." Do beken de tooneelvereeniging „Tot Ons Ver maak" zal op Zondag 17 Nov. te Sloot dorp en op Zondag 24 Nov. te Midden- meer haar jaarlijksche tooneei-uitvoe- ringen geven. Opgevoerd zal worden „De Mijn brandt." Liefhebbers van tooneel kunnen dus deze avonden alvast reserveeren. Inning vastrechtgelden enz. Dezer dagen werd aan de bewoners van W.-Meer voor zoover -zij afnemer zijn van electriciteit, bekend gemaakt, dat voortaan de vastrechtgelden enz. niet opgehaald wordt door personeel van de W.-Meer, doch door een ambtenaar van de P.E.N. zelve. Middenmeer. Donderdagavond om half acht wordt hier in de Geref. Kerk een vergadering gehouden voor de Zending. Op deze vergadering zal ver toond worden de geheel nieuwe Soemba-film. De toegang is graljis, tekstboekjes (niet verplichtend) bij den ingang te bekomen. Na afloop der verg. wordt collecte gehouden voor de Zending. Ieder die iets wil zien en hooren over het Zendingswerk, kome. Betoon Uw Zending-liefde ook hierin. Propaganda-vergadering van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Deze verg. wordt gehouden op Maan dag 11 Nov. des avonds half acht te Opperdoes. De leden van de afd. Slootdorp van de Ned. Chr. Landarb. Bond gean daar heen en de Chr. Muziekvereen. uit de Wieringermeer. De Autobussen vertrekken van Slootdorp om 6.45 uur en van Middenmeer 7 uur. Op beide plaatsen vanaf Hotel Smit. BEVESTIGING EN INTREDE Ds. B. NIJHOLT. Voor de Ned. Herv. Gemeente in de Wie ringermeer was het Zondag wel een zeer heugelijke dag. Met de intrede van Ds. Nij- holt als eerste predikant in het nieuwe land, is de zelfstandigheid als kerkelijke gemeente tevens een feit geworden. Voor deze gebeur tenissen was zeer veel belangstelling, zoowel uit den Polder als van daar buiten. Onder de talrijke bezoekers merkten wij o.a. op verschillende leden van de Synode, het Clasicaal bestuur uit Hoorn, verschillen de predikanten uit de omgeving, Burgemees ter Peters van Medemblik, de heer de Bruin, Secr. van de Wieringermeerdirectie, de heer van Voorst van Beest, secr. van het Zuider- zeefonds, Mej. van Vliet, die ruim een jaar lang belast is geweest met de geestelijke ver zorging, de heer K. Kiewiet, voorganger bij de Herv. Evangelisatie, alsmede het bestuur van de Evangelisatie, Ds. J. van Beek, Herv. Predikant te Wieringen,, Ds. Meihuizen, Doopsgez. predikant te Wieringen, verschil lende kerkbesturen uit de omgeving, de hoof den van de Wieringermeerscholen, de heeren Heerink en Vergouwen. Als inleider trad op Dr. Vorenkamp, uit Leeuwarden die liet zingen Psalm 89 1-7 en vervolgens voorlas uit Math. 5, verzen 31-6. Als tekstwoord gebruikt Zijneerw. Math. 5, vrs. 14 „Gij zijt het licht der wereld eene stad boven op eenen berg liggende, kan niet verborgen zijn." Na over dit tekstwoord te hebben uitge weid en het in verband gebracht te hebben met het ambt van predikant richtte Zijneerw. zich tot zijn jonge ambtgenoot, na vooraf te hebben laten zingen, gezang 229, 1-7, sprak er zijn vreugde over uit, dat hij zijn leerling mag bevestigen. Ons schoone ambt is voor de beschroomde mensch een heerlijk ambt, doch wee den hoogmoedige die het ambt gebruikt om zich op den voorgrond te plaatsen. Ik bid U toe bewaar een bijna heilige schroom, doch dit mag niet ontaarden in menschenvrees. Laat trouw en plichtsbetrach- tig steeds in uw openbaar leven uitkomen. Uw zaak is niet gemakkelijk, uw gebied is nog onontgonnen. En uw gemeente, ik bid U kom uw herder tegemoet met open gemoed, neemt U voor, allen van goede wil te zijn. Zet altijd uw eerlijke overtuiging tegenover elkaar. Mijn jonge ambtgenoot aanvaardt uw taak. Laat U niet ontmoedigen. Hierop had de bevestiging en handopleg ging plaats, waarna de gemeente de jonge predikant toe zong, gezang 213 3. De aldus in zijn ambt bevestigde predikant beklom hierop de kansel en las voor uit 1 Korinthe 13, 1-13. Al ware het, dat ik de talen der menschen en den engelen sprake, en de liefde niet hadden, zoo ware ik een klinkend metaal, of luidende schel gewor den, enz. Als tekstwoord gebruikte Zijneerw. uit 1 Korinthe 16, 13-14. 13. „Waakt, staat in het geloof, houdt U mannelijk, Zijt sterk." 14. „Dat al uwe dingen in de liefde geschie den." Evenals Paulus in zijn brief aan de ge meente Korinthe het hebt elkander hef" toe riep, zoo riep ook deze nieuwe herder het zijn gemeente toe. Na de hoop uitgesproken te hebben dat onder Gods zegen de Wieringermeer zich mag ontwikkelen tot een sterke krachtige gemeente richtte Ds. Nijholt zich tot enkele personen. Allereerst herdacht Zijneerw. zijn Vader die niet aanwezig kan zijn. Vervolgens dankte hij Ds. Vorenkamp en achtte zich gelukkig dat zijn leermeester hem heeft willen beves tigen. De band die tusschen U en ons huis bestaat heeft misschien de keuze wel verge makkelijkt die mij dit schoone ambt deed aanvaarden. Ik hoop in mijn loopbaan te bereiken, of laat ik het iets mihder ij del zeggen, ik hoop iets aan' te voelen van wat U bereikt heeft. Dank brengt Zijneerw. aan het Provinciaal kerkbestuur, de Synode en Clasicaal bestuur, Ringcollega's en andere colega's. Ook de Bur gemeester van Medemblik wordt dank ge bracht, Sinds eeuwen staan Kerk en Over heid in samenwerking tot elkaar. Tot de aanwezige hoofden der scholen richt Zijneerw. een speciaal woord en hoopt dat de samenwerking goed mag zijn. Woorden van dank worden nog gericht tot de Directie der W.-mer, het Evangelisatiebestuur, Zuider- zeefonds, Kerkeraad, notabelen, de beide kos ters en organist. In een apart woord richt Zijneerw. zich tot de kerkeraad en brengt vooral een woord van dank aan de voorzitter van dit College Ds. Redingius. Uw voorzitterschap vervalt met mijn komst, doch ik hoop nog veel van Uw raad en ervaring gebruik te maken. Ds. Mulder wenschte hierop namens de Synode en namens Provinciaal Kerkbestuur de gemeente geluk met de bevestiging van haar jonge herder. De Wieringermeer is in Kerkelijk opzicht een tijd lang een zorgenkind geweest. Dit heeft nu een einde genomen. Moge het fun dament wat hedenmiddag is gelegd, hecht en sterk zijn. Ds. Buiskool sprak namens het Classicaal- bestuur uit Hoorn en uitte er zijn vreugde over dat het Class. Bestuur zich nu voor goed terug kan trekken. Wij wenschen de gemeen te geluk. Lang is er gestreefd om dit doel te bereiken. Het is niet altijd even aangenaam gegaan en in een vergadering van het bestuur heb ik eens gezegd „Ik wilde dat wij de zorgen over deze gemeente maar niet hadden." Ik trek deze woorden volledig terug. Dank vooral aan de Sriba van ons Bestuur, collega Redingius. Ingewijden weten alleen wat een tijd en moei te hij zich voor deze gemeente heeft gegeven. Dat Gods onmisbaren zege moge rusten op deze jonge gemeente. Ds. de Jong uit Medemblik riep namens de Ring van Medemblik een welkom toe tot de jonge collega. Ds. Redingius dankte allereerst namens de gemeente en kei'keraad Mej. van Vliet voor 't vele werk wat zij in 't afgeloopen jaar heeft verricht. Zijneerw. gelooft dat de band die hedenmiddag is gelegd spoedig een hechte zal zijn. Zijneerw. hoopt dat de gemeente steeds het juiste inzicht heeft, treedt Uw herder met liefde en trouw tegemoet. Van de samenleving met de kerkeraad en predikant is spr. uit ervaring reeds bij voorbaat overtuigd. Werkt samen aan het Koninkrijks Gods, dit bid ik U. Ds. Nijholt dankte voor alle vriendelijke woorden waarna tot slot werd gezongen Ge zang 274-5. Wij reizen met elkander, Wij wandelen hand aan hand D' een zij tot troost den ander Op weg naar 't Vaderland, Zijn wij als broeders één Geen strijd om beuzelingen, Daar Engelen ons omringen En zweven voor ons heen. Die zijn vroeg. Wij zijn er al aan ge woon, dat we bij ons in de Wieringer meer veel buitengewone dingen aan schouwen en dikwijls hoort men de uitdrukking, vooral bij bezoekers het gaat hier op z'n Amerikaansch Deze gedachte kwam ook bij ons, op, toen we bij den veehouder Dam, Molen weg Slootdorp reeds thans een schaap met haar kroost (2 lammeren) zagen rondloopen. Of Moeder-schaap de Amerikaansche allures ook al te pakken heeft, weten we niet, maar de vruchtbaarheid in de Wieringermeer blijkt ook in dit op zicht buitengewoon te zijn. AUTO-ONGEVAL op de Koggerrandweg nabij Lambertschaag in de Wieringermeer. Zaterdagmiddag te omstreeks 4 uur kwam een luxe auto, bestuurd door een Indisch ver lofganger Rikki met als passagier de echtge- noote van bestuurder en een heer genaamd Ogenbeeke uit Amsterdam, met een snel heid van 75 K.M. van uit de Hoornsche- weg, op de Koggerrandweg en reed pardoes rechtuit in de sloot tegen de oude Zeewering Met het gevolg dat de auto deerlijk gehavend werd aan de voorkant. Twee der inzittenden, n.1. de bestuurder en diens echtgenoote kwa men behoudens een enkele schram en een kleine verwonding met den schrik vrij. Erger was de medepassagier O. uit Amsterdam er aan toe, deze had vermoedelijk een sleutel been gebroken en is onmiddellijk per auto vervoerd naar een dokter. De andere twee zijn gewoon per auto weer vertrokken die in middels door medewerking van omwonenden uit de berm was getrokken. Volgens ooggetuigen was dit ongeluk geheel te wijten aan het roekelooze rijden en het veel te laat remmen van den bestuurder. Van een en ander is procesverbaal opge maakt. t Flevo - Nieuws. AARTSWOUD 2 HOLLANDIA d Berkhout a 4 3 1 0 15- 5 7 And. Boys 5 4 0 1 17- 6 8 Flevo a 5 4 0 1 6- 5 8 Strandvogels a 5 2 1 1 9- 8 5 Hollandia d 6 2 1 3 11-15 5 T. O. V. a 6 2 s 4 19-12 4 T. F. C. b 6 1 1 4 7-22 3 M. O. C. a 1 0 0 2 1- 3 0 C. C. L. a 2 0 0 2 2-10 0 FLEVO 2 4—3. FLEVO a 0—1. Weder valt een nederlaag te boeken voor de Flevoreserves. Aan de uitslag zou men mo gen afleiden dat het een spannende kamp geweest is, doch het tegendeel is waar. Van de zeven doelpunten die gemaakt zijn, kwa men er zes uit penalty's, voor overtredingen dus in het strafschopgebied. We hadden een stille hoop dat gezien het vertoonde enthou siasme uit de wedstrijd van vorige week, de reeks van nederlagen zou worden afgesloten, doch deze hoop bleek ij del te zijn. Begonnen werd met acht spelers, daarna kwamen er nog twee opdagen, de reservespeler was hee- lemaal maar niet opgekomen, zoodat met tien man den geheelen wedstrijd werd ge speeld. Dit mag toch een bewijs zijn gezien de uit slag indien men volledig was opgekomen tegen het zwakke Aartswoud een ander resul taat was bereikt. Bestuur en elftalcommissie zal zich eens grondig met het tweede elftal moeten gaan bemoeien, want bij deze voortgang van zaken loopt de zaak vast. De adspiranten hebben tenminste de eer van de Flevofamilie hoog gehouden, het was maar een magere overwinning die op de Hol- landia - detjes is behaald en Gerlof Mein- dersma heeft er voor gezorgd dat een neder laag werd voorkomen door zijn doel met leeu wenmoed schoon te houden. Maar de puntjes zijn binnen en die tellen. We kunnen niet anders zeggen als dat zij een eervolle positie innemen op de ranglijst, waarbij we in aan merking nemen dat zij voor het eerst in competitieverband spelen. De stand is in adspiranten P. VAN 8 TOT 16 NOVEMBER onze winkel en magazijn (op le Etage). VRIJE BEZICHTIGING. Wij hebben een ruime keuze in allerlei mooie en nuttige voor groot en klein. Tevens ruime sorteering SPEELGOEDEREN. Voor de Boeren, Schippers enz. Zoo juist ontvangen de nieuwe SPIRITUS-GAS VERLICHTINGSLAMP. Schitterend licht, zuinig in 't gebruik. Uiterst gemakkelijke bediening. Zeer zindelijk. VRAAGT GRATIS DEMONSTRATIE. Beleefd aanbevelend J. H. EICHNER. Brink 60, Slootdorp.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2