26e JAARGANG VRIJDAG 8 NOVEMBER 1935 No. 89 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEir EN OMSTREKEN bNTIEBLAD VOOR 1111111 IMSTREKEN DE SCHRIK VAN HET DORP MESALLIANCE. LANDBOUW - CRISIS - BUREAU. WIERINGER COURANTS VERSCHIJNT ELKEN BUREAU ADVERTENTIëN: DINSDAG en VRIJDAG UITGEVER Hippolytushoef Wieringen Van 1 5 regels f 0.50 ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER WIERINGEN Telef. Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f 0.10 per 3 maanden f 1. DOOR HENRI TER HALL. In het eene dorp is het de veldwachter, in het ander de Burgemeester of Dominee, Pas toor etc., echter in het dorp waar mijn ge dachten nu verpoozen was de schrik van al len Natte Tienus. Natte Tienus was polderjongen of liever grondwerker. Een ruwe gast, bekend ruzie zoeker en vechterbaas. Deze' laatste eigen schap kwam dan eerst tot uiting als Tienus geld genoeg bezat om zichzelf zat te drinken. Als Tienus in een dergelijke geestestoestand verkeerde, was het zaak hem met rust te la ten. De veldwachter kreeg dan meestal weer een seintje dat er „hommeles" was. Natuur lijk waren dergelijke uitspattingen voor Tie nus niet zonder gevolgen gebleven. Eenige malen was boete het gevolg, maar werd wel dra gevolgd door „hechtenis." Als Tienus arrestant was, dan had je er geen kind aan. Dan was Tienus in nuchteren toestand en in den waren zin des woords „een lobbus". Men wist dat hij, Tienus, dol op kin deren en op beesten was. Meermalen waren dan ook verschillende vechtpartijen ontstaan, wanneer Tienus een dier zag mishandelen dan werd de lobbus een bruut. Zoo gebeurde het, dat Tienus, eenigszins beschonken, een handwagen zag, waaronder een trekhond en waarop een veel te zware la ding plus den man, die bij den wagen behoor de. Het arme dier was niet meer bij machte de wagen plus beul tegen een helling op te trekken. De beul (lees eigenaar) ranselde het arme afgejakkerde dier, maar bleef op de wagen zitten. Tienus kwam juist aanwagge len en toen voltrok zich het volgende. Tienus kwam, greep de kerel en smeet hem onzacht van de wagen, trok zijn mes, sneed het tuig, waarin het arme dier hing. door. De hond viel hijgend neer en de mensch werd door Tienus eenigszins hardhandig bewerkt. Gevolg Tienus wegens mishandeling in arrest. De hondenboel beboet en de hond een betere behandeling. Zoo was Tinus' leven doorweven met goede menschlievende daden, welke echter verduis terd werden door zijn onverbeterlijke zucht naar drank. Tienus kreeg den bijnaam „Nat te Tienus." De kinderen waren echter met Tienus de beste vrindjes. Nuchter of beschonken, Tie nus bleef voor de op straat spelende kinderen en dieren een verdediger. Toen gebeurde het. Het was jaarmarkt. Ve le woonwagens waren het dorp benaderd. De groote j aarlij ksche paardemarkt bracht ook Zigeuners, belust op winst door verkoop of ruil hunner paarden, in het dorp. Ook z.g.n. zigeuners, die met muziekinstrumenten of op andere wijze een verkapte bedelarij betrachten. Weer anderen liepen met mar motje of aap het dorp af. Zoo'n aapbezitter ontmoette Tienus, die in een opgewonden kermisstemming verkeerde. Tienus ergerde zich. De manier, waarop de aapbezitter zijn broodwinner (de aap) behan delde, was voor Tienus niet te verdragen. Het arme diertje klom tegen de gevels der huizen, tikte tegen ramen, klom op balcons, liet zich door de bewoners streelen en genoot van de versnaperingen, door de kinderen en groote ren het aapje toegestopt. Tienus keek. Tie nus amuseerde zich met de buitengewone behendigheid van het aapje. De aapbezitter echter was in tegenstelling met zijn beestje, niet tevreden met het geldelijk resultaat. Hem werd geen belooning in den vorm van enkele geldstukken toegeworpen. Het aapje zat te smullen aan een banaan, hem door de kinderen van drie hoog aangeboden. Opeens rukte de aapbezitter aan het koord, waaraan het aapje was vastgebonden. Enhet ar me diertje, niet verdacht op den ruk aan het touw, greep in de lucht en smakte op de steenen. Tinus zag dit gebeuren. Hij schrok envolgde den kerel met het diertje. Het aapje was niet dood, maar vreeselijk gewond. Hij, de dierenbeul, begreep dat het beestje niet meer als broodwinning zou kunnen die nen. Hij liep naar de rivier en, op de brug staande, wierp hij het stervende dier in het water. Tinus zag dit, Tienus werd woest. Hij vloog op den kerel aan, gaf hem een geduchten vuistslag, die den beul tegen de leuning smak te. Tienus sprong van de brug in het water en dook naar het aapje. Tienus dook twee, drie malen. De omstaanders riepen hem toe, dat de stroom van de rivier gevaarlijk was, maar Tienus was niet voor waarschuwingen vatbaar. Hij dook en dook, totdat ook Tienus niet meer boven kwam. Sommige menschen waren van oordeel dat Natte Tienus in dron kenschap gehandeld zou hebben, maar weer anderen begrepen Tienus beter. Het dreggen der politie naar den drenkeling was tever geefs. Eenige dagen later echter was buiten het dorp, tegen een uitstekende punt in de rivier Tienus, aangespoeld. Toen men den drenkeling uit het water haalde, ontstond een algemeene ontroering, immers, in Tie nus' linkerarm rustte het aapje. Zoo stierf Natte Tienus, de schrik van het dorp. FEUILLETON. Roman door COR DE BLIJ. 13). Even later. „Jae, hallo, met van Beers uit Veldhoven., directie, als U blieft.... Goedenmorgen, Hee remans. Ik heb je brief daar straks ont vangen, maar dat gaat te ver, zeg. Het is mij absoluut onmogelijk dat geld te fourneeren in één dag. Mijn notaris is uitstedig zie je enne ik zit een beetje courtover een paer daegendanne komt er pacht bin nenhoudt dus even voor me op, zeg. Maar, dat is ontzettend zegdus het moet er zijnMaar we kennen elkaar toch al zoo lang, amice.... dus, dat zou een absolu teNou ik zal zien wat ik kan doen ja, ja, ja,ik zal direct remiteeren Bonjour." Vaal bleek stond van Beers een oogenblik later voor de brandkast van zijn gemeente. Daar lag een bedrag van drie duizend gul den, dat hij onder zijn beheer had, voor uit betaling van den aannemer van den nieuwen weg.... Vertwijfeld keek hij er naar. Over enkele dagen verviel de termijnhij had het geld op zijn bureau, omdat er een verschil van meening was over de maten van het ge leverde basaltde gemeente-opzichter deed wat hij voorschreefDat was zijn uitweg.maar wat voor één Een van Beers een dief Er was geen andere mogelijkheid,hij zou wel een leening kunne forceeren'n epsculatie a la baisse.Vooruit, het moest. Een kwartier later bracht hij persoonlijk den brief naar het postkantoor, een envelop pe met vijf groote roode lakkenmet het familiewapen 't Was alsof de beheerder hem achter het TEELTREGELING RUNDVEE. Ter voorkoming van eenig misverstand dee- len wij U hierbij mede, dat ten aanzien van het uitreiken van identiteitsbewijzen ten be hoeve van onderscheidenlijk vóór 1 Januari 1936 en na 31 December 1935 geboren kalve ren ingevolge de desbetreffende reglementen de navolgende regeling geldt 1. Alle kalveren, welke geboren worden na 31 December 1935, ressorteeren onder de toe wijzing 1936.. 2. Voor alle kalveren, geboren vóór 1 Ja nuari 1936 en voor dien datum geschetst, kunnen, zoo de desbetreffende toewijzing daar toe gelegenheid biedt, indentiteitsbewijzen- 1935 worden uitgereikt. Aangezien de veestapel-erkenningen-1935 voor het geheele kalenderjaar gelden, zullen uit den aard der zaak vaarskalveren, behoo- rende tot de voor 1935 erkende veestapels, ook in het tijdsbestek 1 November 1935-1 Ja nuari 1936 boventallig geschetst kunnen wor den. Voorts brengen wij onder Uw aandacht, dat de „reserve-kalveren", welke door leden van door de Nederlandsche Veehoudrijcen- trale erkende rundertuberculosebestrijding- organisaties tot l Maart 1936 aangehouden mogen worden, t.g.t. zoowel voor een kalf met een identiteitsbewijs-1935 als voor een kalf met eenidentiteitsbewijs-1936 in de plaats kunnen treden. Worden zij daartoe na 31 Dec. 1935 geschetst, hetgeen uit den aard der zaak in den regel het geval zal zijn, dan dient voor die kalveren in alle gevallen, dus ook indien zij in de plaats treden van kalveren met een identiteitsbewijs-1935, een identiteitsbewijs- 1936 afgegeven te worden. loket achterdochtig aankeek. Die beroerde telefoon ookje kunt nooit weten.. „Bon jour, bonjour.ja er komt heel wat post, he.die jongelui.merci, merci. Jan Verhoeven bracht zijn zuster bij zijn vrouw Lena. Hij wilde haar behoeden voor onaangenaamheden met Moeder, zijn Ouders verdriet besparenHet was wel een heel ding. Marie keek dom-lachend voor zich de nieuwe omgeving ontging haarze zat aan de tafelstilgedrongen in de leuningstoel van haar broer. „Marie, een kopje koffie," vriendelijk boog Lena zich over de arme, doch de aangespro kene reageerde slechtsmet een angstig wilden blik, dan weer starend in een verte. niet omvattend het gebeuren rondom haar. Droef verliet Lena de kamer, fluisterde tot haar man, die zich met somber gezicht ont deed van zijn uniformjas „Jan, dat is niet in orde, die arme Rie, ze doet zoo vreemd. ze kent me niethoor luisterze zingt" Elkaar vasthoudend, als zoekend troost, steun, drong het tot hen door.een zacht geneurie, dan luidereen liedje, dat de kinderen zongen, doch met monotone klank. angstigdroevig Houte klompe, houte klompe Volendam.. Houtee klompe, houte klompe Volendam. in de eene klomp wat strooi in de andere klomp wat hooi, Houte klompe, houte klompe zijn zoo mooi." Het gezang verstomdeeindigde in een zacht kirrend lachje„Zoet maar mijn kindjezoet maarMoesje zal je een mooi poppetje koopen.... met gouden haar tjesmet witte kleertjesstil maar Troelie.... niet huilenheb je het zoo koudMoesje zal je in je wiegje leggen.. an dan een heerlijk papje kokensuja, suja,.... houte klompe, houte klompe „O Jan...." snikte Lena zacht, „dat arme kindwat zou „Stil vrouwmet Gods hulp zullen we haar helpenwat ons ook te wachten Wenscht men deze kalveren boventallig te laten schetsen, dan zal dit boventallig schet sen, indien het betreft vaarskalveren, ge schetst tusschen 1 Nov. 1935 en 1 Jan. 1936, krachtens een veestapel -erkenning-1935 kun nen geschieden. Worden deze kalveren echter na 31 December 1935 geschetst, dan zal hier toe een erkenning-1936 vereischt zijn. PERSBERICHT. In een aantal leveringskringen der Neder landsche Veehouderijcentrale zal verandering gebracht worden in de wijze, waarop de opgave der varkens, welke men aan deze Centrale wil leveren, moet geschieden. Tot heden wer den in alle leveringskringen de varkens op gegeven aan de zaakvoerders der Centrale. In de hierna te noemen leveringskringen zal de opgave voortaan echter rechtstreeks aan de Centrale moeten geschieden met gebruik making van daartoe bij de Districts-commis- sies te verkrijgen kaarten. Op deze kaarten moeten o.m. de letters en nummers van de oormerken der varkens worden vermeld. De opgave moet geschieden 4 weken vóór de week waarin men wenscht te leveren. Ten tijden der levering moet het levend gewicht der varkens tusschen 75 en 95 kg. liggen. Dezelfde varkens mogen slechts éénmaal ter levering worden opgegeven. Blijken de var kens bij de levering te zwaar of te licht te zijn, dan kunnen zij worden geweigerd. Wanneer levering kan plaats vinden, krijgt degene die de varkens ter levering heeft aan geboden een antwoordkaart, waarop vermeld staan plaats, dag en uur dat geleverd kan worden. Bij de levering der varkens moet deze antwoordkaart worden overgelegd. Het aanbod tot levering is gedurende 14 dagen van kracht. Heeft degene die de var kens opgegeven heeft binnen 14 dagen na den dag dat de leveringskaart door de Cen trale ontvangen is, geen antwoordkaart ont vangen, waarin medegedeeld wordt dat de levering kan plaats vinden, zoo is hij vrij de varkens aan anderen te verkoopen. Heeft hij wel zulk een kaart ontvangen dan is hij ver plicht te leveren en is de Centrale verplicht tot afname. Vindt levering niet plaats of blijken de varkens niet binnen de gestelde gewichtsgrenzen te vallen of andere oormer ken te hebben, dan zijn opgegeven, zoo stelt men zich aan uitsluiting van verdere leve ring aan de Centrale bloot. Worden aan de Centrale meer varkens ter levering opgegeven dan kunnen worden af- nomen, zoo zullen de opgavekaarten naar den naam van de opgevers op het alfabet worden gerangschikt en zal door het lot worden uit gemaakt bij welke letter de afname zal wor den begonnen. De verdeeling vindt in dit ge val zoodanig plaats dat ieder die aan de beurt komt de door hem opgegeven varkens met een maximum van 5 stuks kan leveren. Kunnen daarna nog meer varkens worden afgenomen dan zal in dezelfde volgorde worden bepaald welke leveranciers meer kunnen leveren, met een maximum van 10 stuks. Zijn daarna nog meer varkens te verdeelen zoo worden de te leveren aantallen op dezelfde wijze verhoogd tot 15 stuks, daarna tot 20 stuks, enz. Na tuurlijk zal iemand nooit meer varkens mo gen leveren dan hij heeft opgegeven. Met de opgave met gebruikmaking van de ze leveringskaarten is op 4 Nov. een aanvang gemaakt. In de week van 3 tot 9 Nov. zal men dus moeten opgeven de varkens welke men in de week van 1 tot 6 Dec. wenscht te leveren. De varkens welke men vóór 1 Dec. a.s. wenscht te leveren, moeten nog op de gewone wijze aan de zaakvoerders worden op gegeven. staat." Janze spreekt maar door over een kindje.wie.maar ze durfden geen van beiden het vreeselijke vermoeden uit spreken de waarheid, die ze beiden werd aangezegd door die innerlijke stem, die de menschen hebben met een rein geweten, wil den ze elkaar besparen Houte klompe ..Zoo Marie, nou ben je bij ons, hé Dat weet je toch wel Geen zweem van herkenningslechts een troostelooze lach naar verre gedachten zóó die er warenstaren naar het verlo ren landdoch nu, zonder lijden. HOOFDSTUK X. .Franske, kijk niet zoo leelijk jongen 't komt al in orde. Weet jij, wat je doen moest Trek de stoute schoenen aan en kom vanavond met Vader spreken. Die weet toch zelf, dat 't 'n slechte tijd is. Gister nog zei die Alie zei tie, 't gaat niet goed op de hoeve. Al die regeeringssteun kan niks ver anderen, dat der geen cent verdiend wordt Wij kunnen het nog houden, maar hoe moe ten die kleine boeren het stellen 'k Zag vandaag den ouden Verhoeven nog op 't land ja, heusch Frans, zoo zeit ie 't en 'k dochtNou, die zal een zawre dobber heb ben, zoo tegen den pachttijd. Als die z'n zoon niet had dat ben jij, Franske, kon ie wel inpakken." „Och, Alie, wat helpt dat allemaal, van trouwen komt toch niks. Hoe kan ik nou bij je Vader gaan praten. Hij zal me zien kom men." „En toch doe je 't, Frans. Z'n nee heb je. Z'n ja moet je zien te krijgen. Misschien weet Vader der wat op Je ouders zouden toch in een klein woninkje kunnen en dan jullie hoeve geholpen door VaderToe, wees nou flink. Doe 't voor mijvoor ons beiden. Van praten komt praten, en hier heb je een zoen. Vader houdt zoo veel van mij. Ik ben z'n eenige „Dat is 't h'm juist, hij had wel wat beters In Noordholland zal in de volgende plaat sen met ingang van genoemden datum de nieuwe wijze van opgave worden ingevoerd Schagen, Hoorn, Alkmaar, Purmerend, Haarem en Uithoorn. PERSBERICHT. Van officieele zijde wordt ons medegedeeld, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in het tijd vak van 20 tot en met 26 October 1935, voor de kwaliteitsklassen C' en D respectievelijk f 3.- en f 2.50 per 100 Kg. zal bedragen de steunvergoeding voor in datzelfde tijdvak gedorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters. C en D zal respectievelijk f 3.- en f 2.50 per 100 Kg. bedragen. BINNENLANDSCH NIEUWS. ECHTPAAR IN GEVECHT MET INBREKER. Nachtelijke worsteling in Amsterdam. In het holst van den nacht van Dinsdag op Woensdag betrapte de concergie van het kantoor van de handelsvereeniging V. v. d. Reis, Heerengracht 203 te Amsterdam een inbreker. Na een hevige worsteling wist de nachtelijke bezoeker te vluchten, doch later is hij op straat door agenten aangehouden en ingesloten in het bureau Warmoestraat. De vrouw van den concergie Simons werd tegen half twee wakker en waarschuwde haar man. Samen stelde het echtpaar een onderzoek in. In de keuken trof men den in breker aan, die zich trachtte te verschuilen. De congierge greep hem echter, met het ge volg, dat een hevige worsteling ontstond, waarbij de heer Simons aan het gezicht en de handen werd gewond. De vrouw van den congierge opende de buitendeur en riep om hulp. De inbreker rukte zich los en vluchtte door de buitendeur. Verschillende menschen waren op het hulpgeroep toegesneld, doch niemand durfde den inbreker te grijpen. Hij werd echter gevolgd en later in den nacht door twee agenten van bureau Warmoesstraat gearresteerd, waarbij hij zich verzette. Een controleur van de Nederlandsche Bewakings Mij. verleende hulp. Bij fouilleering bleek, dat hij in het bezit was van gummi-hand schoenen en inbrekers-werktuigen. De man is reeds eerder met de politie in aanraking gekomen. GELD GEÏNCASSEERD? TEN EIGEN BATE. Bij de politie te Groningen heeft de 31-ja rige directeur van een incassobureau aldaar zich aangemeld. Reeds eenigen tijd geleden waren bij de politie klachten ingekomen over dit bureau. Nadat de politie een onderzoek naar deze klachten had ingesteld, heeft de directeur beloofd de zaken te zullen regelen. Hij tracht te het gat met de gelden die hij later incas seerde te stoppen, maar heeft thans, ten einde raad, zich bij de politie aangemeld. Gebleken is, dat hij de gelden, die hij incas seerde, ten eigen bate heeft aangewend en dat het tekort ongeveer f 2000 bedraagt. ONEERLIJKE DIENSTBODE. Bij het openmaken van de kas van een fa milie te Amersfoort kwam men tot de ont dekking, dat er een bedrag van f 4000 man keerde. De politie heeft de 22-jarige dienstbode aan een verhoor onderworpen, waarbij het meisje bekend heeft, in den loop van het jaar verschillende sommen gelds te hebben ontvreemd tot een totaal bedrag van f 4000. voor jou gewenscht." „Beter kan nietFrans, zeg dat niet. Kom je. Zeg ja Van avond ,,'k Zal het doen. Het mot dan maar." En Frans ging sprak lang met Boer Beu kers over 't land, over den tijd, over de re- geeringsmaatregelen ,En nou mot ik 't es met U hebben, zie je Beukers over je dochter, over Alie ,Zoo, ligt je dat zoo zwaar op 't hart. Ik dacht alFrans zit over wat te broeien." Het klonk niet ontmoedigend, Frans zette de pijp van den eenen mondhoek naar den andere en vervolgde „Ja, zie je, Beukers, Alie en ik hebben elkaar nog al eens gespro ken." „Zoo, dat he'k niet geweten. En wat had je elkaar dan zoo vertellen „Och, zoo van alles Beukers, Alie en ik moch ten elkander altied graag. We zijn zoo met elkaar opgegroeid en passen wel bij elkaar." Beukers trok een oolijk gezicht, nam nog een hevigen trek aan de pijp, daarna „Zoo, vertelden jullie dat elkander Frans voelde, dat hij terrein won. „Zoowat, Beukers, en om 't nou maar te zeggen, ik kom je vragen of ik met d'r gaan mag „Dat is kordaat gesproken, man, we zullen de meid er zelf eens bij roepen" en naar de deur loopend „Alie Heftig kleurend kwam ze binnen maar ze keek haar Vader recht in de oogen, vragend „Ja Vader „Alsof je niet weet, meisje, waarom ik je roep Frans hier, heeft me dingen gezegd, waarvan ik geschrokken ben. Nou kijk maar niet zoo angstig. Ik zal je maar niet in twij fel latenJe mag elkander hebben Luid snoot hij z'n neus in z'n roode zak doek, wierp een blik op het portret van zijn altijd te vroeg ontslapen vrouw en mompel de „Is 't goed, Moeder „Moeder, een brief uit Amsterdamvan Gijs, ze je nou welWaar is mijn bril, 'k zal je voorlezen Het papier ritselde tusschen de nerveus Hier pijn en daar pijn! Aspirin is de pijnstiller bij uitnemendheid, t a 2 Aspirin- taoletten verjagen Uw pijnen. Verwondert zult U mompelen: NZo'n Aspirientje helpt toch maar! Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 ets. „Je geld of je leven Overval te Vaassen. Nadat haar man zich naar het werk had begeven, hoorde de vrouw van een arbeider te Vaassen (Geld.) - 't, was nog donker gestommel in haar wo ning. Met een zaklantaarn toog zij op onderzoek uit, en in de woonkamer gekomen, keek zij in het gemaskerde gelaat van een indringer, die haar toe voegde „Je geld of je leven In haar angst heeft de vrouw den bandiet alles gegeven, wat zij in huis had, waarop de man zicli snel verwij derde. Meisje gescalpeerd. Afgrijselijk ongeval op een schip Maandagnamiddag trof de 16-jarige dochter van schipper Steenbergen van Zwartsluis, varende met het schip Trio" in het Merwerde-kanaal nabij de gemeente Vianen, een ernstig on geval, meldt de Rott. Het meisje kwam met het hoofdhaar in aanraking met de as van een motor, die haar in een ommezien het haar van het hoofd rukte, de kleeren van het lichaam scheurde, waarna zij nog een klap van den motor opliep tegen een harer beenen. Toen werd zij in 't kanaal ge slingerd, waar zij door haar broer uit gehaald werd. In deerniswaardigen toestand is zij naar een der Utrecht- sche Ziekenhuizen overgebracht. BUITENLANDSCH NIEUWS. De vereïschien voor Miss 1936. In 1936 zal volgens een mededeeling van Ilarry S. Kaufman, een deskundi ge op dit gebied, een meisje, dat aan de eischen van bevalligheid en uiter- lijk schoon zal moeten voldoen, „mol lig" moeten zijn, ongeveer 120 pond wegen en ongeveer 1.70 M. lang moe ten zijn. Kaufman zal deze eischen stellen voor girls, die hij voor een re vue wenscht te engageeren, waarhij hij bovendien bepaald heeft, dat de meis jes niet jonger dan 17 en niet ouder dan 23 jaar zullen mogen zijn. Kauf man is van meening, dat deze meisjes voor zijn revue veel beter zullen zijn, dan de girls uit den tijd van Ziegveïd. Hij heeft verklaard, dat de jongens achtige figuren uit den tijd zijn. Tragisch einde van een vriendschap. Aan een gymnasium te Warschau kregen twee vrienden plotseling twist bevende handen. „Wees toch niet zoo „kretjiellerig", je bent ook alles altijd kwijthier ie ie „Nou, nou, dank je Moeder, luister „Waarde Ouders, waarde Frans en Marie. Door overgroote drukte was ik niet eerder bij machte, na ons bezoek, om U te schrij ven „Zie je wel vrouw, Gijs heeft het natuur lijk „Zanik niet, lees maar verder." „Tuut, tuut, „Maar nu er een gewichtige aanleiding bestaat, haast ik mij om het verzuim te herstellen. Alvorens hiertoe over te gaan, spreek ik den wensch uit, dat het U allen goed gaat. Vader vertelde mij, dat hij financieele moeilijkheden had, onder an deren met de pacht. Herinner ik mij goed, dan vervalt de termijn op 1 Novem ber, en al is het voor een ieder een moei lijke tijd, toch aarzel ik niet om U en Frans de behulpzame hand te bieden. Ik heb mijn bankier opdracht gegeven U een bedrag van"de oude man kon haast niet verder van aandoening „twee honderd en vijftig gulden te doen overmaken." Bevend, stemschokkend was hij geëindigd., tranen liepen over de gerimpelde wangen „Vrouw, vrouw, hoor je het, het staat er Twee honderd en Vijftig gulden.... die goeie jon geneen mensch mag toch niet oordee- len Moeder's gezicht verraadde geen aandoe ning, eindelijk mompelde ze: „Zoo., hem.." Van harte hoop ik dat U daarmee ge holpen bent, U wil mij wel een bewijs van ontvangst zenden en hoor ik later wel eens, hoe U zich een regeling tot terug betaling voorsteltIn ieder geval hoop ik, dat deze hulp afdoend is, anders ware het beter te liquideeren" „Wat beteekent dat?Zal strakkies eens aan Frans vragen (Wordt vervolgd).

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1