Garage Van Splunter WIJ 8EVEN BONNEN gemeente wieringen. SPORT. ERRES RADIO H. J. EICHNER, Brink 60, SLOOTDORP D. RaDECKER, medemblik. AUTOMOBIELEN EN MOTOREN. LANDBOUWWAGENS Karren, Werktuigen ÉÉN ADRES. g. van leeuwen, SPEELGOED, LUXEARTIKELEN, LEDER- WAREN, BYOUTERIEËN, EAU DE COLOGNE's, enz. enz. nikendam koopen, die volgens hen in het bui tenland zeer gewild zijn en door deze te ver- koopen in hun onderhoud voorzien. De politie heeft een goede vangst gedaan en de heeren zullen inplaats van naar het buitenland wel niet verder komen dan Alkmaar, om daar een cadeautje van den officier van justitiie in ontvangst te nemen. Een nieuwe teelt voor het Westiand. Proeven met Terong Blanda. Prof. Sprenger te Wageningen is be zig met het nemen van proeven, om ook in ons land de Terong Blanda, een op Java algemeen bekend volksvoed- sel, te kweeken. De Westlandsche kassen zouden hier voor in aanmerking komen, omdat dit product een vrij hooge constante tem peratuur vraagt. De eerste resultaten van de proef nemingen in ons land zijn gunstig en het is gelukt, de plant ook hier in rui me mate vrucht te doen dragen. Waar op Java ook veel Europeanen de vrucht met graagte gebruiken, hoopt men, dat ook hier te lande dit voedsel in gang zal vinden. De vrucht, die rauw kan worden gegeten, is ook zeer ge schikt om als jam te worden ver werkt. Be moeilijkheden in het eendenbedrijf. Het Tweede Kamerlid, de heer Ver voorn, heeft aan den Minister van Landbouw en visscherij gevraagd Is het den Minister bekend, dat met name de eendenhouders door de lage prijzen van de eieren practisch geruï neerd zijn Is de Minister niet van ooordeel, dat aan deze categorie van menschen restitutie behoort te worden verleend van de op voeder-arikelen geheven rechten Zou de Minister in overweging wil len nemen zoo spoedig mogelijk aan de eendenhouders bonnen voor belas tingvrije mais en vischmeel te ver strekken Mandolineclub Oost-Wieringen. Zondag gaf de Mandoline-vei oen ving „Oost-Wieringen" onder leiding van den heer S Bruul in „Wïron te Den Oever een uitvoering voor een flink bezette zaal. De muzieknummers werden na de openingsrede van den voorz. de heer V. Bakker Dz., uitstekend ten gehooie gebracht en verwierven een hartelijk applaus. Ook de caberettiers de heeren Daan Pool en Tommy Bouman deelden in het succes van dezen avond. Ze wa ren weer uitstekend op dreef. Een gezellig bal was het besluit. Verbouwde zaak T. Takes H.*^oef. Een prachtig zakenpand Kis thans Hippolytushoef rijker geworden. De verbouwing heeft het aspect van den winkel dermate veranderd, dat men ze niet meer herkend. Maar schitterend is ze geworden De etalages, (-23 meter glaslengte) val len reeds uit de verte op, trekken het publiek. Doch ook het interieur is prachtig, uiterst modern, en van alle gerieflijk heden voorzien. Zaterdag was d'e win kel als in een feesthal herschapen 23 bloemstukken getuigden toch van de belangstelling van vrienden cn ken nissen in de vooruitstrevendheid van den heer Takes. De belangstelling bij de opening was enorm en de heer Takes verklaarde nog nimmer zulk 'n drukke dag in zijn zaak te hebben gehad. Alle lof voor den architect den heer Zanstra, die van een bestaand pand zooiets moois heeft geformeerd. Daar naast een compliment aan den aanne mer Cor de Vries voor de mooie uit voering. Dóch meerderen hadden deel aan de bouw, laten we noemen de. fa. J. N. Bruul, schilderwerk, de fa's Berk hout en Navis, verlichting. Verder werd 't zware ijzer geleverd door de fa. Bos- ker, het houten winkel-inventaris door de fa. H. G. Rump, het etalage- inventaris door de fa. Nico Keijzer van A'dam. De modern doorzichtige rolgordij nen, die geen zon doorlaten „Rolgo" ge naamd is ook iets nieuws en zal zeker bij meerder zaken ingang vir Jen (agent is de heer Takes.) Wij wenschen den heer Takes met zijn prachtige zaak veel succes. 't ZACHTE NAJAAR. Door 't zachte najaar beginnen allerlei soorten vruchten en boomen opnieuw uit te loopen. Bij den heer Jn. Snooij in de Elft begint een peereboom voor de twee de keer bloesem te dragen, wat een fleurig gezicht oplevert. Ook de aardbeien staan hier en daar in vollen knop. IJSLIEFHEBBERS. In tegenstelling met bo venstaand berichtje over 't zachte najaar vonden de heeren C. Jongert en Jn. Lont Ez. 't hier blijkbaar te zoel en hebben de koude wat opgezocht. Dit geschiedde door zich Za terdagmorgen naar de kunstijsbaan te Am sterdam te begeven om daar "van de prachtige kunstijsbanen te genieten. De heeren waren gewapend ieder met twee paar schaatsen, want de tijden op de baan zijn daar zoo ge regeld dat bijvoorbeeld twee uur aan één stuk enkel op Noorsche schaatsen mag worden gereden, dan weer twee uur enkel op Frie- sehe schaatsen en zoo vervolgens. Op deze manier konden de heeren dus vaak van de baan profiteeren. Na volop genoten te heb ben van de ij sport keerden zij Zondagavond weder terug. Mevr. De Boer -- Van Rijk in „Cinema De Haan". De groote bioscoopzaal was Woens dag tot in alle hoeken bezet, töenMevr. De Boer Van Rijk met haar ensem ble zou optreden met „De Meid" van Heyermftns. Het behoeft niet gezegd te worden, dat de zaal een en al spanning was bij het prachtige spel, dat vooral door de 84-jarige kunstenares werd gegeven. Een enorm applaus, een ware ova tie had ze dan ook na het eerste, maar vooral na het laatste bedrijf in ont vangst te nemen. Het was een pracht-avond. Politie. Verl. een rijwielplaatje, een portemonnaie inh. twaalf guiden en 'n portemonnaie inh. vijf gulden. Gev. een biuin kindertaschje. Inl. bij den Gem.-Bode. WIELERCLUB „WIERINGEN." C. Korshuize en W. Geerligs kampioen lange afstand. Zondag j.1. werd onder gunstig? weersomstandigheden en veel publiek, de laatste kampioensrit gehouden wel ke zeer goed is geslaagd. Om 2 uur werd gestart aan De Hau- kes door 6 A-klassers en 6 B-klassers, die 4 min. na de A vertrokken. Er werd door beide ploegen de eer ste ronden felle strijd geleverd. Geerligs krijgt achterstand door een lekke band, doch wist deze achter stand geheel uit te loopen, en zich de laatste ronde weer bij de hoofdgroep te voegen. Bij. de A-klasse verslapte na enkele ronden het tempo zoodanig, dat de B-klasse de A inhaalde na 6 ronden, de strijd in de A ging v.n. tusschen C. Korshuizen en C. Hegeman, deze beide renners laten elkaar niet los. C. Kors huizen, die steeds probeert om-weg te komen, doch het is geregeld Hegeman die 't eerste bij is. M. Hoep krijgt in de 9e ronde een lekke band, komt daar door los van 't peleton, in de 10e ronde komt Hegeman met Bakker in aan raking, terwijl op hetzelfde moment Korshuizen c-.emareert en voorsprong krijgt, die hij niet meer afstaat. Hege man heeft intusschen weer 3 ronden gereden, maar moet dan opgeven door blessures van het vallen, N. Bakker geeft dan ook op. Voor de B-klasse de laatste ronde. Geerligs sluit zich bij het peleton aan, daar komen ze aan, S. Lont aan de kop, Geerligs 2e en Plooij 3e, S. Lont weet zich te handhaven, doch Plooij spurt Geerligs voorbij en wordt 2e. Van de A-klassers zijn nog Korshui zen, Ottens en M. Hoep in de strijd, M. Deijkers die deze dag bijzonder in vorm was, kreeg 3 lekke banden en moest opgeven, de laatste ronden is een eentonige strijd en allen verlan gen naar het eind. Daar komt Kors huizen binnen, later gevolgd door Ot tens en Hoep. Uitslag B-klasse, 50 Km. Tijd 1 uur 28 m. en 20 2/5 sec. No. 1 S. Lont, 5 punten 2 P. Plooij 4 p. 3 W. Geerligs, 3 p. 4 J. Visse-v 2 p. 5 J- Louwerse, 1 p. A.-klasse, 83 Km. 20 ronden. 1 C. Korshuizen, 5 p., tijd 2 u. 24 m. 32 sec. 2 H. Ottens, 4 p., tijd 2 u 31 m. 30 sec. 3 M. Hoep 3 p., tijd 2 u. 34 m. 5 sec. De heer Alb. Schmitt, Coiffeur, har telijk dank voor zijn premies. Deze heb ben de wedstrijd zeer verfraaid, ze wer den gewonnen door C. Korshuizen met 24 pnt. (5 klassementen) en S. Lont met. 15 p. (3 klassementen.) Totaal uitslag. Kampioenschap lan ge afstand. 1. C. Korshuizen 13 p. 2 C. Ilcge- man 9 p. 3 M. Hoep 8 p. voor A.-Kl. B.-Kl. 1 W. Geerligs, 12 p.; 2 P. Plooij 12 p. -- 2 strafp. dus 10 3 S. Lont, 9 P- Renners, Donderdag a.s. geen trai nen, doch wel Vrijdagavond 8 uur bij S. Kaan, Hotel Centraal. De uitvoering van de Gym. Zondag was de Nonstop-avond van de Gymnastiek Vereeniging Wieringen in het middelpunt van de belangstel ling. De Concordia-zaal was geheel bezet en sloeg met stijgende belang stelling het werk der dames gade, en dat mocht gezien worden. De hoop die de directeur, de heer Pennekamp in zijn openingswoord uit sprak, dat de avond mocht siagen is in alle opzichten verwezenlijkt De kleine kleuters boeiden ons eerst met hun vrije en orde-oefeningen het is altijd weer 'n lust om dat te zien Doch ook de afd. van ouderen gaf blijk van goede studie. Bovenal waren het weder een drie tal dames n.1. Mej. Snooij, de Wit en Kuut, die ieder apart toonden wat kan worden gepresteerd na een gewei dige training. En we hebben ons; voor al bij de oefeningen van Mej. Snooij aan de hooge brug, wel een bcétje ang stig afgevraagd of het lichaamsgestel tegen zooiets wel opgewassen is. Doch het was kranig alle hulde. Ter afwisseling zong Mevr. Krcon- Blaauboer en de heer M. Kooij eenige' cabaretliedjes. Ook gaven eenige meisjes een zang stukje, en een één-actertje van ■•ten heer M. Bosker ten beste. Bij dit alles zorgde de heer J. Bos ker, als conferencier, voor de goede samenhang. Alles slaagde uitstekend. En de heer Pennekamp sprak in zijn sluitingswoord hartelijk dank aan het publiek voor de groote aandacht op dezen avond. Bazar Evangelisatie vereeniging. De gehouden bazar ten bate der Evangelisatievereeniging behoort we derom tot het verleden. Het bezoek was zeer groot. De concertzaal van den heer J. Lont was soms eivol met be zoekers. en de verschillende standhou ders mochten zich in een goede klan dizie verheugen, terwijl het rad van fortuin wel de meeste bezoekers trok en een bijzonder geanimeerde stem ming wekte. De jongenspop heette Kloris en de meisjespop Klaartje. Geen van deze namen was geraden en werden ze bij opbod verkocht. De verjaardag van 'n andere pop was 7 November en gcra den door Mevr. Meijers. De door bakker Terpstra geschon ken taai-taaipoppen heetten Biam en Trien. Bram was geraden door C Lont Jz., terwijl Trien verkocht werd, daar niemand dien naam geraden had. Nadat nog enkele artikelen ver kocht waren, werd overgegaaan tot verloting van de schemerlamp. Deze- prijs was gevallen op lotno. 299. De ge lukkige winnares was.^éj. T. v.d. Ivre- ke. Verder bleek datmet door den heer P. Braak geschonken schilder ij was geschilderd in 133 minuten. Dit aantal was door niemand geraden cn verviel dit mooie schilder s:.;.v op wensch var: den schenker wederom aan de vereeniging. ONGELUKKIGE VAL. Toen 't dochtertje van den Heer C. Hoogvorst; Klieftstraat zich Zondagmorgen van boven' naar beneden zou begeven, gleed zij op de looper van de trap, doordat zij nieuwe schoenen aan had, uit, met het noodlottig gevolg, dat zij haar arm brak. Dr. Beeker verleende geneeskundige hulp. KERKELIJKE VERKIEZING. Als gemach tigden in het Kiescollege bij de Hervormde Kerk te Hippolytsuhoef zijn de heeren P. Bruul, P. Kaan en D. Koorn herbenoemd. Succes - Nieuws. Succes I speelde Zondag een uitwedstrijd tegen Zaandijk I, en deze uitwedstrijd is weer op een nederlaag uitgeloopen van 52. Suc ces had voor deze wedstrijd haar elftal ee- nigszins gewijzigd en had Montulet de plaats van Jn .Lont ingenomen en was Lont terug getrokken in de half linie, doch deze wijziging heeft 't ook niet goed kunnen maken voor het Succeselftal, hoewel Montulet juist de beide punten scoorde. De Zaandijkers speel den technisch heel wat beter en speelden met een grootsch open spel wat hen tenslotte de overwinning bezorgde. Verscheidene malen wisten de Successers goed door te breken doch voor doel was men vaak de kluts kwijt. Intus schen wordt het echter voor Succes noodig tijd om weer eens een wedstrijd te winnen, want zij daalt- hoe langer hoe meer op de ranglijst. Zondag is Succes I wederom vrij. Zondag 24 November komt Purmersteijn op bezoek. Over de aangekondigde wedstrijden van Succes 2 en 3 kunnen we kort zijn. Daar scheidsrechtér van 't Hof op zich liet wach ten gingen deze wedstrijden niet door. Succes a speelde uit tegen Schagen a en werd met 80 naar huis gezonden. De stand 3e kl. K.N.V.B. is als volgt gesp. gew. gel. verl. v.—-t. pt. Helder 6 4 11 18-13 9 H. R. C. 6 4 1 1 12- 7 Zaandijk 5 4 0 1 13- 6 Hollandia 7 3 1 3 9-10 K. V. V. 7 2 3 2 11-17 Volewijckers 6 3 0 3 23-12 Alkm. Boys 6 2 1 3 10-17 Purmersteijn 5 2 0 3 12-12 Succes 7 2 0 5 8-17 Beverwijk 7 1 1 5 11-16 ST. MAARTEN IN DE WIERINGERMEER. Maandagavond kon men in de beide dor pen tallooze lichtjes door onze straten zien dwalen, vergezeld van een troepje kinderen. Het eeuwenoude gebruik dus ook in het nieu we land. Omreden dat lang niet in alle dee- len van het land, het versje dat er bij gezon gen wordt gelijk is kon men hier het eigen aardige vernemen dat er zoo'n aantal vari- eerende nummers ten gehoore werden ge bracht. 't Is te wenschen dat de kinderen dat alles niet voot niets hebben gedaan, en flink gegeven is, want daar bereikt men mee dat zoo'n al-oude traditie behouden blijft. VROEG OF LAAT In het land van de landbouwer Zuidema kon men evenals in de weide van den heer D. Dam nu al reeds weer jonge lammeren in de weide zien huppelen. Als men zoo iets waarneemt is de vraag bo vengesteld zeer zeker op zijn plaats. AANRIJDING. Maandagavond had te Sloot- dorp bij de kruizing Slootweg-Terpweg een aanrijding plaats. Ongeveer 6 uur reed daar per fiets juffr. Woldering. Op datzelfde mo ment kwam ook de postauto aanrijden. Een aanrijding scheen onvermijdelijk. Juffr. Wol dering liet zich van de fiets vallen en ont snapte daardoor aan een groot gevaar. De fiets werd deerlijk gehavend. De aangeredene kwam er betrekkelijk goed af. Wel had zich door de val bezeerd, en moest per auto vervoerd worden. OVERTREDING. De groentenhandelaar- melkbezorger Holtrop werd Zaterdag door de politie bekeurd wegens het verkoopen van vet zonder voorzien te zijn van het rijksstempel FLEVO-NIEUWS. Flevo I heeft de reeks van overwinningen voortgezet en sloeg Zondag Hollandia 4 met 52. in eigen huis. Nog steeds ongeslagen aan de kop is wel een prachtprestatie voor de Middenmeersche Club. Flevo 2 heeft eindelijk het zoet der over- MARKTBERICHTEN. DE GRAANMARKT. Alkmaar, 8 Nov. 1£35. Op de gehouden Graanmarkt waren in totaal 989 H.L/s aan gevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt 40 H.L. voertarwe f 5 a 5.60 57 H.L. rogge f 6 a 6.75 136 H.L. gerst chev. f 5 a 5.75 295 H.L. haver f 5.80 a 6.80 248 H.L. boonen w.o. paarde f5.70, bruine f 13 a 16 citroen f 15 a 23 duiven J 8.35 a 8.75 en witte boo nen f 13 a 20 rood mosterdzaad f 21 25 H.L. Karwijzaad f 19 a 20 Tomaten f 8 a 14 en 188 H.L. erwten, w.o,; kleine groene f 8 a 9; groote "groene f.7 a 15 grauwe f 20 a 28 vale f 12 a 20.50 en oude grauwe f 6 a f 10. Alles per 100 Kg. Handel matig. Eierveiling, Alkmaar, 9 Nov. 1935. Aangevoerd 75000 Kipeieren. Prijzen als volgt 56-58 Kg. f l4.90 a 5.30 58-60 Kg. f 5.30 a 5.50 60-62 jKg. f 5.40 a 5.60 62/64 Kg. f ff.40 a 5.70 Kléine Eieren f 3.40 a 4.70; Eendeieren f 2.20 i 2.40. De Kaasmarkt Alkmaar, 8 Nov. 1935. Op de gehouden kaasmarkt waren in totaal 64 stapels, wegen de 105000 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas Kleine f 18 en Commissie f 15. Boerenkaas Kleine f 18 en Commissie f 20. Alles met rijksmerk. Han del matig. DE KAASMARKT TE ALKMAAR. De aanvoer bedroeg Vrijdag 150.000 Kg. te gen 101.000 Kg. in dezelfde week van het vorig jaar en 91.000 Kg. in dezelfde week van 1933. De hoogste markt bedroeg f 18 per 50 K.G., zoodat de prijs weer f 2 lager was dan de vorige week, hoewel de gemiddelde prijs f 16 a f 17 slechts f 0.50 lager was, terwijl de handel vaster was. Deze week treedt de melkbeperking in wer king. De kaasfabrieken worden dan verplicht een deel van de melk voor de boterbereiding te gebruiken en de ondermelk aan de bóeren- leveranciers af te leveren voor veevoeder. Een vermindering van de kaasproductie zal daarvan het gevolg zijn. De bovengenoemde cijfers doen zien, dat tot nog toe de kaaspro ductie grooter was dan in de beide vorige ja ren. Gezien de vetbehoefte en de te verwachten productievermindering, zal de kaasprijs moe ten stijgen. Dit zou reeds het geval zijn geweest, wan neer het contingent, ,,dat mag worden uitge voerd, grooter was, De actie in Italië tegen de Nedei'landsche producten, omdat ook ons land meedoet aan de sancties van den Volkenbond tegen Italië, zal echter ook wel tengevolge hebben, dat de kaasexport naar dit land zal verminderen. Producenten in Italië maken althans reeds een krachtige propaganda om onze snijbloe men, zaden en rood-geschilderde Edammer tjes te weren. De Veemarkt. ALKMAAR, 11 Nov. 1935. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 134 Vette koeien f 100-f 180, handel stug 10'graskalve ren f 24- f 36, vette f 30-f 60, per Kg. 45-65 cent 49 Nuchtere kalveren (slacht) f 6- f 14 310 Vette varkens (zware) 40-42 cent per Kg. Handel matig. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. winning mogen smaken. Wijdenes 2 was on volledig op bezoek en kreeg met 51 een t nederlaag te boeken. De overwinning is van te meer belang, nu men eindelijk een voorhoede heeft weten te formeer en die behoorlijk in het veld samen- speelt. DE DONKOZAKKEN. Het Russisch gezelschap ,Slawo" wat onder leiding van Wassia Krims- ky, Zaterdagavond in Hotel Smit te Midden- meer optrad, had zeer weinig belangstelling, wat echter op de artisten tijdens hun optre den geen invloed scheen te hebben uit te oefenen Wel werd het programma wat be kort doch wat werd geboden werd uitstekend voor het voetlicht gebracht. POLITIE. Gevonden een sierspeld met roo- ae steentjes. Inlichtingen Politie Slootdorp. UITBREIDING ZAKEN. De heer Eichner te Slootdorp heeft zijn zaak belangrijk uitge breid. Op de eerste etage van deze zaak is een -» af deeling van speelgoederen ingericht die er wezen mag. Geheel overzichtelijk is één en ander opgesteld. En wij gelooven zeer zeker dat het in verband met de ophanden zijnde feestdagen als Sint Nicolaas en Kerstmis van de heer Eichner goed gezien is om aan zijn zaak een dergelijke uitbreiding te geven. EXTRA ATTRACTIES. Tijdens de winkel week hebben onderscheidene winkeliers een extra attractie voor het publiek georgani seerd. Zoo kon men Zaterdag bij aankoop van een pond speculaas bij bakker Kok ra den hoe zwaar een taart was. Hier waren twee winnaars zoodat het mes er bij te pas kwam, gelukkig alleen maar om de taart te halveeren. Bij de firma Eichner kan nog worden ge raden naar het aantal kogels wat zich in de flesch bevind bij aankoop van f l.Mooie prijzen zijn hiervoor beschikbaar. J. W. LAMMERS en G. V. d. OORD geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Zaterdag 23 November 1935 te Wieringerwaard. Slootdorp Wieringerwaard November 1935. Receptie in Hotel Smit te Slootdorp, 23 Nov. 1935 van 2.30 tot 4 uur. Eenige kennisgeving. K.Y. 145, eeri echt Erres toe stel met bekrachtigde elec- tro-dynamische luidspreker. Schaal met 40 stationsna men! In een prachtig noten houten kastje. Komt deze Erres bij ons eens bekijken! AGENT voor de Wieringermeer en Omstreken Accountant en Leeraar M.O. Boekhouden. Opleiding voor de praktijk en alle examens Boekhouden. Privé en clublessen, te geven in Slootdorp en Middenmeer. Aanmelding Dinsdagsavond 7.30 8 uur geb. Gemeenschappelijk Werk te Slootdorp. N.B. Bij de onlangs gehouden praktijkexa mens slaagden al mijn leerlingen. WINKEL In- en verkoop van Steeds voorradig. Onder volle garantie. Bel op tel. 24. Bel op tel. 24. VOOR Vraagt eens prijs bij Carrosserie- en Wagenbouw, Wognum. H. VAN HOORN Wieringerwaard Telefoon 9 COMMISSIONNAIR in alle soorten STAM BOEK- en GEBRUIKSVEE. Belast zich met in- en verkoop op billijke voorwaarden. Vele tevredenheidsverklaringen ter inzage. BIJ UW INKOOPEN VAN SIGAREN SIGARETTEN EN U WINT DE HOOGSTE PRIJZEN G KROEZE SLOOTDORP. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. B. K. C.-NIEUWS. Een schrale B.K.C.-dag en B.K.C. 2 niet gespeeld. B.K.C. 3 kreeg een nederlaag te slikken van Watervogels 2 van den Helder, 3—1. B.K.C. 4 bracht het er nog veel slechter af en werd geslagen met 6—0 door Petten 2. De adspiranten wilden voor B.K.C. 4 niet onder doen en kregen eveneens een nederlaag van 60, toegebracht door H.R.C. a. Z.A.P. NIEUWS. Ook Z.A.P. maakte een slechte dag. ZAP 3 verloor van Hollandia 2 met 21. Z.A.P. I kon ook de beide puntjes niet bin nen krijgen en verloor van Geel Zwart 1 met 2—0. RADIO-CENTRALE. Zooals we vernemen zal reeds binnenkort door Radio-Centrale Blan kenvoort een derde station worden uitgezon den, zoodat dit voor de aangeslotenen een mooie verbetering wordt. NIEUWE TOONEELZAAL VEF.RBURG. Ie uitvoering tooneelwedstrijd 19351936 Ormenio. In een hartelijk openingswoord van den voorzitter Ormenio, den heer V. Kaan sprak deze op vlotte wijze zijn dank uit aan jury en aan Vereeniging Roomseh Tooneel, Rotter dam, die de moed en de wil had gevonden, om heel in Anna Paulowna aan een wedstrijd deel te nemen en de heer Kaan hoopte dat deze Vereeniging dan ook lauweren hier zou oogsten. Door dze vereeniging werd opgevoerd „Dicky," vermakelijk detectievespel in 4 bedr. van Paul Armont-Gerbidon en Manaussi, be werkt door mevr. Ranalli-Beckmann. Over spel en spelers willen we niet oordee- len daar dit de taak van de jury is, doch wat het stuk betreft, we vinden dat de Vereeniging Rotterdam in keuze voor een tooneelwedstrijd niet gelukkig is geweest. Het stuk vonden we niet mooi, de eerste 3 bedrijven konden ons in het geheel niet boeien. Het laatste bedrijf droeg veel bij, doch kon het geheel niet goed maken. Bijzonder mooi was de tooneelaan- kleeding, dat dan ook wel tot ieders voldoe ning moet zijn geweest. Bovendien de orde en regeling door Ormenio en zaalhouder, de heer Jonker was in de pun tjes verzorgd en een gezellig bal besloot deze eerste uitvoering. Ons Lichaam en onze Gezondheid. BESCHERMT DE OOGEN Het schemerlicht is gevaarlijk. Men wil. den tijd tusschen licht en donker benutten en tegelijkertijd toch licht sparen. De oogen zijn geduldig, ze passen zich bij het gebrek aan behoorlijk licht aan. Maar dat vergt hoe langer hoe meer van hun kracht. En op een dag zal de kracht ontbreken, we worden bij ziende, we krijgen hoofdpijn, we worden ze nuwachtig. Men moet niet te veel van de oogen ver gen Moet er gewrekt worden, laat dat dan bij helder licht gebeuren. Kunstlicht bij het open raam is ook niet goed voor de oogen. Daarom moet men, zoodra het licht aange stoken wordt, de gordijnen sluiten. En het allerbeste is het de oogen tijdens de scheme ring rust te gunnen

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2