GEMEENTERAAD VAN ZIJPE. MET KERSTMIS NAAR BRABANT en ZEELAND. SINT NICOLAAS A. C. VAN OEVEREN raden van hem mee. Gisteravond was ik met kameraad Hielkema de gast van een fabrieks arbeider van een kogellagerfabriek. Er waren daar nog twee Russische kameraden. Het was vóór wij er aan dachten 12 uur. Bij het af scheid nemen gaf één der kameraden mij een zoen die ik natuurlijk vereffende. Ons onderhoud was de hele avond allerhartelijkst geweestwij begrepen elkaar. Ik zie veel heil in het zenden van delega ties. Het is de beste methode tot verbroede ring aller volkeren. Met kam. groeten, H. VAN ZIJL. BUITENLANDSCH NIEUWS. klacht tegen een firma te Alkmaar we gens overtreding van de Loterijwet. De directie was veroordeeld wegens het uitgeven van bons aan koopers en niet-koopers waarop nummers stonden, waarna later bleek dat eenige van die nummers overeenkwamen met die welke in een verzegelde enve loppe waren weggesloten. Zij, die deze gelijk genummerde bons bezaten, kon den daarvoor prijzen bekometn. De Rechtbank heeft thans den ad junct-directeur vrijgesproken. De schuld van den directeur werd niet be wezen geacht, zoodat ook deze werd vrijgesproken. Italiaansch echec in Ogaden. Italianen zouden volgens Abes sinische berichten op de vlucht zijn gedreven. Uit Addis Abeba wordt gemeld De Italianen zijn aan het front van Ogaden volkomen op de vlucht gedre ven. Uit Gorohai wordt bericht, dat na het voorval te Anale, waar de Italia nen vier tanks en zes vrachtauto's ver loren, waarvan er twee met mitrail leurs waren uitgerust, de Italiaan- sche Somali's zich in wanorde hebben teruggetrokken met achterlating met tal van dooden. Er ontstond een paniek onder de gar nizoenen van Gorohai en Gerlogoebi, die hun posten verlieten en naar Wal- Wal en Wardair vluchtten, welke plaatsen zij weigeren om te verlaten. De Abessiniërs maken zich gereerl om Gorohai en Gerlogoebi weder te be zetten. Het resultaat van een campagne van 55 dagen aan het Zuidelijk front in Ogaden is dus voor de Italianen ver loren gegaan. In welingelichte kringen te Addis Abeba schrijft men den terugtocht der Italianen toe aan de komst der troepen van Ras Desta, die de woes tijn in de richting Dolo is doorgetrok ken, en den Italaanschen linkervleu gel ernstig bedreigt. Volgens onbevestigde geruchten zou ten Noorden van Dolo een hevig ge vecht hebben plaats gehad. Vrijdag zou men daar zwaar geschutvuur heb ben gehoord. Aan beide zijden zouden de verlie zen groot zijn. In een telefonisch onderhoud, dat hij met den Keizer had, deelde generaal Nasiboe, de commandant van Jijiga mede, dat te Jijiga aankomende bood schappers de boodschap brachten, dat de Italianen terugtrokken. Hij verklaarde verder, dat de ver kenningstroepen der Italianen in der haast Analé hadden verlaten, want toen de Abessiniërs aankwamen, von den zij met lijken gevulde vrachtau to's. Nasiboe deelde vervolgens mede dat zijn troepen zich nabij Gerlogoebi en Gorahai bevonden, die door de Itali anen waren verlaten, daar zij zich naar Wadir ten Zuiden van Wal-Wal hadden teruggetrokken. De Abessiniërs hebben Gerlogoebi eri Gorohai nog niet in bezit genomen daar zij op het oogenblik den vijand achtervolgen. GANDHI's RELIGIE. Een nieuwe opvatting gees telijke arbeid en gewin. Ondanks zijn gevorderden leeftijd -• hij heeft onlangs zijn 66sten verjaar dag gevierd is Gandhi den laatsten tijd bezig met een nieuw evangelie te prediken, namelijk, wat hij noemt „brood, arbeid." Hij baseert zich op een tekst in de Hindoesche Geschriften die overeenkomt met den Bijbeltekst „In het zweet uws aanschijns zult gij uw brood verdienen." Dit voorschrift zou hij letterlijk uitgevoerd willen zien. Hij beweert, dat indien ieder mensch met zijn handen voor zijn brood werk te en daarmee tevreden was, er genoeg voedsel en genoeg vrije tijd voor allen zou zijn. Men zou natuurlijk behalve dezen bezoldigenden lichaamsarbeid nog ander werk moeten verrichten, hetzij met de handen of met het hoofd, cLoch dit zou belangeloos geschie den, als bijdrage tot het algemeen wel zijn. Is het dus niet geoorloofd, om door intellectueel -werk geld te verdie nen Neen, luidt het antwoord van Gandhi. In de nooden van het lichaam moet het lichaam zelf voorzien. Arbeid die zuiver intellectueel is, behoort tot de ziel en brengt zijn eigen voldoening mee, en mag dus niet voor geldelijk ge win worden beoefend. BINNENLANDSCH NIEUWS. Beweging in „Drente" en „Kerkplein. Schouwspel aan strand blijft zooals hij was. Bij den Noord-Westerstorm van Woensdag is de „Drente" op 't strand te Egmond aan Zee eenigszns ge draaid. Het schip ligt nu met den ach tersteven naar zee en d<^ kop meer naar land gekeerd. Ook de „Kerkplein" is na den jong- stten sterken wind niet onberoerd ge bleven. Een deel van de stelling van het schip is losgeslagen. Er kwam eenige beweging in, waarvan men pro fijt trachtte te trekken door den ach tersteven meer in de richting, van de zee te brengen -- het schip ligt even wijdig met de duinen -- maai dat is niet gelukt. Het schouwspel aan het strand blijft dus voorloopig zooals het was. Geen overtreding van de Loterijwet Verdachten vrijgesproken. Door' de Alkmaarsche Rechtbank is itt hooger beroep behandeld een aan GEMEENTE ZIJPE. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Zijpe op Dinsdag 26 November j.I. des namiddags kwart over drie. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart, bur gemeester; secr. de heer J. A. de oBer. Aanwezig alle leden. Mededeelingen Mededeeling inzake goedkeuring Raadsbe sluit tot aanvaarding legaat C. Hooij en be legging der gelden. Ged. Staten hebben goedgekeurd het raads besluit tot aanvaarding van het legaat van C. Hooij. Afdoening adres van (tijdelijke) bewoners van het „Korfwater" te Petten inzake aanleg en verbetering van wegen. Het verzoek was aan een verkeerd adres gericht en in overweging gegeven, zich tot den eigenaar van het „Korfwater" te wenden. Ontvangen en verzonden brieven betreffende eventueele overplaatsing van Rijksambtenaren in verband met toepassing van art. 13 der L. O. wet. Door den Voorz. wordt mededeeling gedaan van de correspondentie betreffende eventueele overplaatsing van rijksambtenaren (i. c. brug wachters) in verband met toepassing van art. 13 der L. O. wet. B. en W. hebben zich met een scherpen brief tot den Raad van Ministers gewend en met klem op het belang van deze zaak en op de belangrijke bezuiniging gewezen. In een conferentie die B. en W. met de brugwachters De Graaf en Snip hadden, is gebleken dat zij beide heel graag overgeplaatst willen. Toepassing loonbijslagregeling. Omtrent de toepassing van de loonbijslag regeling bleek omtrent den arbeidsduur mis verstand te bestaan en daarom hebben B. en W. zich met een circulaire gewend tot werk gevers en werknemers. De arbeidsduur is van af het aanbreken van den dag tot het inval len van de duisternis, in ieder geval van 7—5 uur en de arbeiders hebben den recht op f 15 loon per week. Wel kan een werkgever korter tijd laten werken, maar de arbeider heeft dan evengoed recht op het volle loon. Als de werkgever langer laat werken, komt het ex tra loon niet voor berekening van bijslag in aanmerking. De heer Veitman vindt dat het een teleur stelling is dat bij deze regeling de menschen weer vallen onder de werkloosheidsregeling en de menschen daardoor weer meer zijn afgeslo ten van het vrije bedrijf. Tegen dit ingrijpen van de regeering gaan onze bezwaren, zegt spreker. De Voorz. ontkent, dat de menschen bij deze loonbijslagregeling afgesloten worden van het vrije bedrijf en zet nog eens uiteen, dat door deze regeling extra werk wordt uitgevoerd. De heer Veitman wijst er op, dat het grep- pelen en slooten anders in het vrije bedrijf in het najaar werden gedaan. Die werkobjec- ten zijn nu bij de werkverschaffing onderge bracht en het gevolg is dat arbeiders met gezinsinkomsten daarbij niet te werk worden gesteld. De Voorz. zegt dat het bezwaar omtrent de ar beiders met gezinsinkomsten niet speciaal een fout is die aan de loonbijslagregeling kleeft. De heer Nannis wijst er op, dat als de loon bijslagregeling er niet was, er geen werkge ver zou zijn die f 15 voor arbeidsloon uit trekt. De menschen met gezinsinkomen, door den heer Veitman genoemd, komen ook niet voor werkverschaffing in aanmerking. Wij hebben de ervaring dat door deze regeling werk wordt gedaan, dat anders niet zou wor den gedaan. De heer Doorn zegt, dat het vooral de heer Dignum is geweest die deze zaak heeft voor gestaan en spr. feliciteert hem dan ook met het ontstaan van deze zaak. Spr .is het met den heer Veitman eens dat dit niet de aan gewezen weg is en zou bijna zeggen, dat dit het begin is van slavernij, de arbeiders wor den tegen elkaar uitgeboden. De Voorz. vindt die uitdrukking „begin van slavernij" wel een beetje heel erg sterk en niet juist gebruikt. De heer v. d. Sluijs deelt mede, dat er op het oogenblik 43 arbeiders geplaatst zijn bij de loonbijslagregeling, dat die arbeiders an ders vrijwel gedoemd zouden zijn bij de werk verschaffing te worden geplaatst en dan een aanmerkelijk lager loon zouden ontvangen. Door deze regeling is juist een geweldige ver laging van loon tegengegaan en spr. juicht dit besluit van den Minister van Sociale Za ken dan ook zeer toe. Spr. acht het zoo'n gunstige regeling, dat z.i. getracht moet wor den de regeling na 31 December te doen door gaan. Ook de heer Dignum verheugt zich over het tot stand komen van de regeling. De heer Doorn zegt, geen afbreuk te willen doen aan de inzichten van de commissie, maar spr. kan het stelsel niet waardeeren. De heer Veitman heeft er bezwaar tegen dat de vakmenschen, die gezinsinkomsten heb ben, uitgesloten worden. De Voorzitter meent, dat het er weinig toe doet of we er principiëel voor of tegen zijn. Wij moeten ons op een practisch standpunt stellen en de regeling dan maar aan Den Haag overlaten. De heer Veitman Maar we mogen onze bezwaren naar voren brengen, niet waar De Voorzitter Natuurlijk, maar het geeft zoo weinig. Beplanting stortgronden en eventueele aan leg rijwielpad langs den Rijksweg. In verband met de verhuring van de stort gronden langs het N.H. Kanaal hebben B. en W. inlichtingen ingewonnen over de geruch ten dat tot beplanting van de stortgronden en den aanleg van een rijwielpad langs den Rijksweg zou worden overgegaan. Uit de mededeelingen die zijn ontvangen, ONGELUK DAT BEST IS AFGELOOPEN. Toen de brievenbesteller, den heer Theu- nissen Dinsdag op zijn motor op de Oeversche weg reed, slipte hij eensklaps en kwam met motor en al in de sloot terecht. De kanteniers, de heeren Steienga en Ot- tens zagen het ongeluk gebeuren en schoten direct toe. Gelukkig was de heer T. van de motor afgestoven en aan de overkant der sloot terecht gekomen. Hij had geen verwon ding bekomen. De motor echter lag diep onder de modder en het koste heel veel moei te de machine er uit te krijgen. PAARDENHANDEL. NIEUWE AANKOOP VOOR DEN KOUDBLOED FOKKERIJ IN HAARLEMMERMEER. Vorige week werd in Zee uwsch-Vlaanderen aangekocht door bemiddeling der Handelsstal Reeuwijk te Hoofddorp bij de heeren A. J. v. d. Meulen-Becu te IJzendijke, J. F. de Waal te Ossenisse den driejarigen vos-bles stam- en premiehengst „Sultan van Turkije," van de kleine maat voor den hengstenhouder J. de Graaf te Hoofddorp. bleek dat in begin 1936 met beplanting van de stortgronden zal worden begonnen. Balans en verlies- en wienst-rekening 1934 Keuringsdienst voor Waren. Ingekomen is de balans en verlies- en winst rekening 1934 van den Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar. Het batig saldo bedroeg f 7769.76. Toekenning overheidssubsidie voor werk verschaffingsobject van Zijpe en Hazepolder, (bagger en slootwerk). Voor het werkverschaffingsobjecfc van Zijpe en Hazepolder is een rijkssubskCv- toegekend van 90% van het arbeidsloon, regenbelet, rentezegels, vergoeding gebruik van laarzen en eigengereedschap, tot een totaal bedrag van ten hoogste f 16042.Het loon is be paald op 25 cent, vergoeding van gebruik van eigen laarzen 50 ct. per week en per persoon, terwijl voor het gebruik A^n eigen gereedschap een vergoeding van 2 ct. per uur mag worden verstrekt. Voorz. uit zijn dank jegëns Zijpe en Haze polder voor de wijze waarop dit waterschap ons helpt. Mededeelingen inzake toekenning exploita tietekort woningbouwvereeniging „Zijpe." De Minister gaat er mee accoord dat de huur voor de z.g. Bloembollenwoningen in de Ruigeweg is gebracht op f 1.75 en in het door die verlaging ontstane tekort voor de anniuteitsleening zal het Rijk 2/3 bijdragen. Circulaire van 3 Landarbeidersbonden, hou dende verschillende verzoeken inzake werk verschaffing enz. Van de landarbeidersbonden was opnieuw een schrijven ingekomen, waarin zij vragen om de georganiseerde arbeiders in de trek kingsperiode zooveel mogelijk in de werkver schaffing te plaatsen, en tevens een brand- stoffentoeslag verzoeken. B. en W. zeggen toe, dat die arbeiders zoo veel mogelijk in de werkverschaffing zullen worden geplaatst; het verleenen van brand stoffentoeslag zou geheel ten laste van de gemeentekas komen, wat bezwaarlijk is, doch ook in dit opzicht wordt aan het verzoek te gemoet gekomen als de menschen zooveel mogelijk bij de werkverschaffing worden ge plaatst. Hernieuwde vaststelling van de verordening op de heffing van besmettelijke-ziektegelden. Waar Ged. Staten bezwaar maakten tegen het tarief vastgesteld in de verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden: wordt de verordening gewijzigd, door de door den Minister aangegeven schaal voor de hef fing over te nemen. Voorstel tot aanwijzing van twee personen voor de benoeming van twee Regenten van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. Bij de hierop volgende stemming worden 11 st. uitgebracht op den heer Haringhuizen, 9 op den heer Baron van Fridagh en 2 op den heer Van der 'Sluis. Beide aftredenden wor den opnieuw gekozen. Verlichting auto's enz. B. en W. stellen voor een besluit, bepalende, dat verlichting van stilstaande motorrijtuigen bakfietsen en andere rij- of voertuigen, ge plaatst binnen een afstand van 25 M. van een brandende lantaarn, binnen de bebouwde! kommen niet noodig is. Naar aanleiding van een door den heer Jansma gestelde vraag, deelt de Voorz. mede, dat in dezen de Stolpe, Hazepolder, enz. als bebouwde kommen zullen worden beschouwd. Jaarwedden van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. B. en W. wijzen er op dat 1 April pas ver laagde salarissen zijn vastgesteld en nu bin nen een half jaar vragen Ged. Staten opnieuw het oordeel over een salarisverlaging. B. en W. deelen dan verder mede, dat het salaris van den burgemeester voorheen was f 4200, nu zal worden f 3418.62, van den se cretaris voorheen f 3800 plus f 250 ambtenaar v. d. burgerlijken stand is f 4050, nu f 3189.42 van den Ontvanger voorheen f 2200, nu f 1795.50, en dus resp. een verlaging van 18.6, 21.2 en 18.3 pet. B. en W. wijzen er op dat de burgemeester een stand heeft op te houden, behoorlijk kleed moet zijn, en is genoodzaakt er een auto op na te houden. Daardoor wordt voor de gemeente veel bespaard op reis- en ver blijfkosten. Voor den secr. gelden ook, zij 't dan in wat mindere mate, deze motieven. B. en W. kunnen zich dan ook niet vereeni gen met een salarisverlaging en mocht wel tot een verlaging worden overgegaan, dan zouden zij willen verzoeken deze gemeente inplaats van in de vijfde klasse, in de zesde klasse te plaatsen, met dien verstande, dat het bedrag, dat dan meer aan ambtelijk sala ris zal worden genoten, aan de gemeente zal worden terugbetaald, hetzij door storting in de gemeentekas of als gift aan het Burger lijk Armbestuur of aan gemeentelijk crisis comité. Ondanks de meerdere werkzaamheden heb ben immers reeds verlagingen plaats gehad. De storting door de 3 ambtenaren zal bij plaatsing van de gemeente in de zesde klasse, zoo lang plaats vinden, als de gemeente naar haar zielental tot de vijfde klasse zou behoo- ren. Den heer Bruin bevreemdt het dat nu de raad wordt gehoord, terwijl enkele jaren te- lug de raad geen zeggingschap had en ver hooging werd opgelegd, ondanks het protest van den raad. De Voorzitter zegt dat de wet Ged. Staten verplicht den raad te hooren, misschien heb ben Ged. Saten voorheen niet veel aandacht aan het advies van den raad geschonken. De heer Veitman zegt dat de sociaal-demo craten er zich over verheugen dat B. en W. een afwijzend standpunt innemen. Straks heeft de Voorzitter wel gezegd dat niet altijd principes in aanmerking kunnen komen, wan neer het een regeling van Den Haag betreft, maar hier is het ook een wensch van den Mi nister en zijn wij principieel tegenstanders van de verlaging, omdat er geen sprake is van excessen en de verlaging voortkomt uit de crisis, een verlaging van salarissen, die na ge organiseerd overleg waren vastgesteld. Het tweede bezwaar is dat het Departement hier de vraag stelt of Ged. Staten opdracht geeft en hier het Staatsrecht wordt aangerand. Art. 126 van het ambtenarenrecht. Het derde bezwaar is dat het georganiseerd overleg wordt uitgeschakeld. Wij S.D.A.P.-'ers zijn daarom tegen het voorstel van Ged. Staten, voor het voorstel van B. en W. De heer Doorn kan niet met het voorstel van B. en W. meegaan en wijst op het gevaar van belastingverhooging, voortvloeiende uit de plaatsing van de gemeente in de zesde klas. 5 Pet. is toch niet van zoo'n ingrijpenden aard. Wij allen lijden door steeds minder in komsten. Spr. wijst dan op het indexcijfer, dat met 30 pet. naar beneden is gegaan en ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Wij zoeken reisgezelschap om gezamenlijk per bus te gaan. Geeft U spoedig op bij P. v. EST, Torenstraat 28, Middenmeer. C. JOHANNES, 't Zand, Tel. 20. Tot Hansweert f 4.50, tot Goes f 5.00. Op Zaterdag 21 Dec. of 24 Dec. EEN HEERLIJK VISCHJE Alleen de Lange's Vischhandel levert U steeds en immer eerste kwaliteit. Gem. Haring iets aparts. Fijne Gebakken Visch, bekend genoeg. FIJNE GEROOKTE PALING Beleefd aanbevelend Th. DE LANGE. H. VAN HOORN Wieringerwaard Telefoon 9 COMMISSIONNAIR in alle soorten STAM BOEK- en GEBRUIKSVEE. Belast zich met in- en verkoop op billijke voorwaarden. Vele tevredenheidsverklaringen ter inzage. Eerste Wieringermeersche Electrische Timmer- en Wagenmakersbedrijf levert U al het noodige TIMMER- EN WAGENWERK tegen scherp concurreerende prijs, zooals BOERENWAGENS, DRIEWIELSKARREN, KRUIWAGENS, LADDERS, enz. Beleefd aanbevelend MIDDENMEER Telef. 5. D. Radecker, Medemblik Accountant en Leeraar M. O. Boekhouden. Opleiding voor de praktijk en alle examens boekhouden. PRIVé- EN CLUBLESSEN te geven in SLOOTDORP en MIDDENMEER. Inrichting en controle van admi nistraties. Behandeling van alie belastingzaken. Te spreken Dinsdag 'avonds 7.30 tot 8 uur. Geb. Maatschappelijk Werk te Slootdorp. HOOFDDORP. HANDEL IN KOUDBLOEDPAARDEN onder volle garantie. kan met de verkapte salarisverhooging niet meegaan. Met 'n salaris van f 60 a f 70 per week is men toch niet direct armlastig. Pe Voorzitter merkt op, dat er geen sprake is van salarisverhooging en spr. ontkent dat het indexcijfer met 30 pCt. is verlaagd, kleeding en schoei sel kost nog evenveel, voor een goed pak moet spr. nog f 100 geven, levens middelen zijn-niet goedkooper. Van 'n verkapte salarisverhooging is geen sprake. Wat B. en W. voorstellen is geen verrlaging en geen verhooging. De heer Van der Sluijs deelt mede dat hij aanvankelijk bezwaar had te gen de plaatsing van de gemeente in de zesde klasse maar na de verkla ring van den burgemeester dat het meerdere bedrag in de gemeentekas zal worden gestort is spr.'s bezwaar op geheven. De heer Doedens zegt dat we over tuigd zijn dat de toestand dermate is dat als van hoogerhand den wensch komt 5 pCt. salarisverlaging in te voe ren, wij dat kunnen accepteeren. De heer De Boer oordeelt, dat Ged. Staten goed hebben gezien, dat de ver laging van bovenaf moet beginnen. Spr. wijst op de moeite die de belasting betalers hebben om hun aanslag te be talen. De Voorzitter meent dat dit laat ste hier buiten staat, als de eene cate^- gorie het minder goed heeft", behoeft de andere categorie het daarom ook niet slechter te hebben. De heer Dignum zou zicli verzet heb ben tegen salarisverhooging, maar spr. heeft de vaste overtuiging, dat de sala rissen van B., S. en O. niet te hoog zijn en zal daarom met het voorste) van B. en W. meegaan. De heer Doorn kan niet begrijpen dat B. en W. tegen het voorstel van Ged. stel van Ged. Staten zijn en spr. wijst nog eens uitvoerig op de draagkracht van de belastingbetalers. De heer Veitman daarentegen merkt op dat de 5 pCt. salarisverlaging voor voor de burgerij niet zou beteekenen belastingverlaging. De heer Doedens merkt nog op dat toen de arbeidersbonden straks vroe gen om brandstoffen toeslag, B. en W. dit afwezen, omdat het de gemeente te veel zou kosten toen heeft nie mand zijn mond opengedaan, terwijl nu de bezwaren tegen de 5 pCt. salaris korting breed worden uitgemeten. Het voorstel van B. en W. wordt met 7—4 stemmen aangenomen tegen stemden de heeren Bruin, Doorn, Doe dens en Do Boer. DE RONDVRAAG. De heer Doedens vraagt of B. en W. reeds hebben gesproken over het aan leggen van een rijwielpad te 't Zand. De Voorz. antwoordt, dat getracht zal worden gedaan te krijgen, dat er te 't Zand 2 rijwielpaden komen. De heer Doedens deelt mede. dat er in de vergadering van Plaatselijk Be lang bezwaar werd gemaakt tegen liet rijwielpad aan den buitenkant, doch men volstaan wilde met een rijwielpad achter de boomenrij langs. De Voorz. geeft in overweging dat Plaatselijk Belang zich clan schrifte lijk tot B. en W. zal wenden. De heer Veitman herinnert aan de bespreking in de vorige vergadering omtent den toeslag voor verzekerden bij de Ziekenfondsen. Iemand heeft zich om geneeskundige hulp bij een Armvoogd vervoegd doch deze Arm voogd heeft hem afgewezen. Wat moe ten de menschen dan De Voorz. deelt mede. dat B. en W. een conferentie hebben gehad met bei de geneesheeren, en deze oordeelden het niet noodzakelijk dat de een derde regeling werd ingevoerd. De heer Van der Sluijs deelt mede, dat in bedoeld geval geen sprake was van positief weigeren, doch een dubi eus geval. De heer Veitman acht het onjuist dat men aan het oordeel van één mensch overgeleverd is en spr. schelst den zwaren gang voor de betrokken personen naar het Armbestuur. De heer Jansma zegt dat door de nieuwe regeling van Ged. Staten over de wegen, de mestvaalten enz. van de bermen der wegen verwijderd moe ten worden. Spr. juicht dat wel toe, maar in Hazepolder bijv. geraken er menschen door in moeilijkheden. Waai de tijd dringt, vraagt spr. als voorloo- pige maatregel weghalen door den vuilnisophaler van Petten. De Voorz. zegt toe, dat hiervoor op dracht zal worden gegeven. Hierna sluiting. GEMEENTE WIERINGEN. „A.S.S.O.-INSTITUUT." Onze vroegere plaats genoot C. Kooij Sz. te Den Helder behaalde bij het „A. S. S. O.-Instituut" het diploma „Motormachinist." N.S.B. Op de Dinsdagavond in. Cine ma de Haan gehouden openbare bijeen komst der N.S.B. (Nat. Soc. Beweging) alg. leider Ir. A. A. Musserï, was wei nig belangstelling. Slechts een 25-taï buiten hen, die uit omliggende plaat sen waren meegekomen. De kringleider, de heer v. Erp van Schagen opende de bijeenkomst. Spr. spreekt er zijn leedwezen over uit, dat zoo weinigen aanwezig zijn. Spr. meent, dit vindt zijn oorzaak mis schien hierin, dat men van andere poli tieke partijen de boycot heeft uitge sproken aan winkeliers die onze ver gaderingen bezoeken De vorige keer hadden we hier een zaal die flink be zet was. Toen verkreeg het woord de spreker van dezen avond, de heer Van Kampen van Amsterdam, die als onderwerp behandelde „Slaven dei- democratie", of „Een slapend volk". Spreker zette uiteen de verschillen de wantoestanden en hare oorzaken. Ook het Plan van den Arbeid der S.D.A.P. werd onder de loup genomen. In de pauze kreeg men gelegenheid schriftelijke vragen te stellen, die allo door spreker beantwoord werden. In zijn sluitingsrede zei de heer Van Erp dat op Wielingen zal worden door gegaan, dit kunt ge uw medebewo ners wel vertellen hoe, dat wist spr. nog niet, maar wij komen terug. Ook op Wieringen zal mettertijd de N.S.B. vlag waaien.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2