26e JAARGANG VRIJDAG 6 DECEMBER 1935 No. ©7 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN *r DE STEUN AAN DEN MIDDENSTAND. KOOPT KINDERPOSTZEGELS. Steunt het Plaatselijk Comité. MESALLIANCE. SPORT. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN BUREAU ADVERTENTIëN DINSDAG en VRIJDAG UITGEVER Hippolytushoef Wieringen Van 1 5 regels f 0.50 ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER WIERINGEN Telef. Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f 0.10 per 3 maanden f 1.—. De minister is ten volle doordrongen van den ernst der moeilijkheden, waarmede de middenstand te kampen heeft, aldus de me morie van antwoord op het voorloopig ver- slag van de Tweede Kamer over de begroo ting voor 1936 van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Het wetsontwerp inzake de vestigingseischen voor den middenstand zal niet lang meer op zich laten wachten. De minister deelt het gevoelen, dat verdere linancieele hulp voor den middenstand niet meer ontbeerd kan worden. Bij nota van wij ziging wordt een voorstel gedaan in het be lang van den kleinen middenstand. Naast de reeds bestaande voorzieningen voor overigens volwaardige middenstands- bedrijven, welke als gevolg van den crisistoe stand in liquidatiemoeilijkheden zijn geraakt, zal voor den kleinen middenstand alleen een zoodanige hulpverleening effect kunnen sor- teeren, die voor dit speciale doel en steunen de op de medewerking van personen en in stellingen, die bereid zijn zich voor een nut tig sociaal werk belangeloos te geven, is op gezet. De minister acht het tijdstip tot het totstand brengen van een zoodanige regeling thans gekomen. Met betrekking tot de vraag, welke vorm voor deze hulpverleening in aanmerking komt, is de Middenstandsraad terecht van gevoe len, dat in het onderhavige geval het ver strekken van voorschotten tegen een matige rente boven giften a fonds perdu de voorkeur verdient. Het verstrekken van deze voor schotten ligt inzonderheid op den weg van de geldschietbanken, zooals die in verschil lende deelen des landsmede in verband met de bestrijding van den woeker ingeburgerd zijn. Het ligt intusschen voor de hand dat zij het uit deze werkzaamheid voortvloeiende risico niet geheel voor eigen rekening kun nen nemen. Daartoe is de ruggesteun van borgstellingfondsen noodig. Het laat zich aanzien, dat het Nationaal Crisis Comité, in dien zijn middelen dit toelaten, zich jegens deze borgstellingsfondsen niet onbetuigd zal laten. Niettemin is het uitgesloten, dat men zonder hulp van Rijkswege zou kunnen sla gen. Onder deze omstandigheden vond de mi- i nister vrijheid alsnog voor dit doel een me- moriepost in te lasschen, welke bedoelt voor de verliezen wegens de op aangegeven wijze te verstrekken borgstellingen maximaal 40% voor rekening van het Rijk te brengen. De practische uitvoering is in dier voege ge dacht, dat van deze verliezen ten hoogste 40% door het Rijk wordt bijgepast. Voor crediet, waarvoor het Rijk zich aldus gedeeltelijk garant stelt, zal in beginsel ie dere kleine neringdoende in aanmerking ko men, afgezien van de vraag, of hij al dan niet bij eenige vereeniging op het gebied van handel of nijverheid is aangesloten, met deze beperkingen, dat uitgezonderd zijn personen, die niet reeds op 1 Januari 1932 zelfstandig een zaak dreven en dat het Rijk in verliezen op borgstellingen voor bedragen van meer dan f 5000 als regel niet participeert. DROEVIGE TOESTANDEN. De nood onder de verwaarloosde kinderen. Het Decembernummer van het „Tijdschrift FEUILLETON. Roman door C0R DE BLIJ. 21). De dokter kwam wrevelig binnen. „Moge. En Rustig gehouden Wat ik zeggen wil, eh, juffrouw, het lijkt mij niet geschikt, dat U den heelen dag bij den patiënt is. Daar komt maar praten vanen dat is niet be vorderlijk voor mijn voorschriften." Kitty keek ten hoogste verbaasd gepikeerd. „Maar dokter. Dat is in lijnrechte tegen spraak met Uw eerste optreden. Toen heeft U mij verzocht om de verpleegster af te los sen." Hautain wierp zij het hoofdje in den nek. „Hm. Nu gaat U maar even weg. Ik heb hulp. Zuster, neemt U even mee het verband weg." Jan van Beers meende zijn gezag te moe ten laten gelden „Dokter.mijn meisje „Jong mensch, hou je mond Zooziet er vrij goed uit. Beteekent niet veel meer. Al die sousa had beter vermeden kunnen wor denDie arme bliksemenfinja, Zuster, die smalle windsel maar. Zoohier een pleister over heenMooitempera tuur „Heeft mijn verloofde op een lijstje geno teerd, dokter, 't hangt daar." Buitengewoon.... bijna een volleerde ver pleegster!!! Sarcasme klonk in dokters stem. Kitty was reeds lang de kamer uit, deed be neden haar beklag tegen mevrouw van Beers, die met vriendelijk medelijdend, zelfs daarna verontwaardigd lachje met haar sympathi seerde. „Wat een affreus, burgerlijk, provinciaal mannetje. Verbeeld je een dokter!!! Een plat telandsgeneesheer!! Zonder égards! Zeker déclassé door zijn omgang met die afgejptomp te boertypes I" voor Armwezen, Maatschappelijke Hulp en Kinderbescherming" is vrijwel geheel en al gewijd aan „het Kind", de actie voor de wel dadigheidspostzegels, welke Woensdag is be gonnen en 10 Januari a.s. eindigt. In een inleidend artikel schrijft de redac tie-secretarie, mr. J. Everts, secretaris van den Armenraad te Amsterdam, o.m.„dit geheele nummer spreekt voor zich zelf en getuigt eenerzijds van den dringenden nood, waarin moet worden voorzien, anderzijds van de energie, waarmede het Comité en zijn medewerkers zich weer aan den arbeid zet ten." „We moeten vooruit!" Onder dezen titel schrijft de secretaresse van de Centrale Pro- paganda-Commissie, jkvr. mr. M. J. E'. B. Alting von Geusau o.m. een bijdrage, waarin krachtig aangedrongen wordt op een zeer intensieve actie voor den verkoop der prent briefkaarten en postzegels. Iedere Nederlan der, zoo lezen wij .heeft den duren plicht om naar vermogen bij te dragen voor de opvoe ding en versterking van dat deel van onze jeugd dat, wanneer het niet een bijzondere verzorging ontvangt, te gronde gaat. We moeten het aanvaarden dat er onver mijdelijk in onze samenleving bestaat een groep die niet gezond is, hetzij naar het li chaam, hetzij naar den geest. Er zijn altijd geweest en, menschelijker- wijs gesproken zullen er altijd zijn, gebrekkige kinderen, zieke en zwakke kinderen en, he laas vele, zeer vele, verwaarloosde kinderen. Voor deze kinderen wordt zooveel mogelijk gezorgd de bijzonder zorgvuldige opvoeding welke zij behoeven kan hun worden gegeven, mits.... er voldoende geld is. En dat is er op het oogenblik niet. Dagelijks krijgen we onder de oogen de meest droevige rapporten over den nijpenden nood van vele onzer bes te instellingen, groot en klein, die onzegbaar veel goeds zouden kunnen doen wanneer ze er maar toe in staat gesteld werden. Is het niet meer dan treurig dat een tehuis moest worden gesloten wegens geldgebrek, dat meerdere vereenigingen aan de regeering moesten verzoeken haar geen kinderen meer toe te vertrouwen, omdat zij niet in staat zijn voor hen te zorgen, ja zelfs dat aan de regeering moet worden verzocht van de zorg over reeds toevertrouwde pupillen te worden ontheven Wat moet er van al deze kinderen worden, waarvan vast staat dat zij de opvoeding buitenshuis noodig hebben en die nu, uit geldgebrek, niet kunnen worden onderge bracht De schrijfster besluit haar bijdrage met de volgende opmerkingen „Mocht nu Nederland begrijpen, dat hulp alleen mogelijk is doordat jaarlijks uit vrij willige bijdragen zóóveel wordt bijeengebracht dat tenminste het evenwicht hersteld wordt tusschen het meest noodige werk en de minst kostbare uitvoering opname van alle kin deren voor wie het noodzakelijk is. De postzegels en briefkaarten zijn het mid del bij uitistek om dezen plicht te vervullen.' EEN HOLLANDSCHE VISCH - CONSERVEN FABRIEK Minister Deckers aan het woord in de Tweede Kamer. De Minister van Landbouw en Visscherij de heer Deckers, bespreekt de overbevissching van de Noordzee, waardoor de jon ge visch zich niet kan ontwikkelen tot markt ,Och, kindje, trek het je niet aan. Je moet die menschen niet au serieux nemenan ders is het heuschjes wel een goedig manne tjeochdie ouwe dokter Mevrouw van Beers' mondje trok een naief, sierlijk ,0"tje. De zieke zelf was heftig verontwaardigd, doch kalmeerde aanmerkelijk bij het verne men van „U gaat dus hiervandaan direct weer naar vrouw Verhoeven. Ik kom zoo spoedig moge lijk, nog een paar patiënten, dan ben ik er.' „Vrouw Verhoeven, dokter Wat is daar mee „Zeer ernstig ziek. De zuster is er de gehee le nacht geweest." Dan zich tot haar wen dend „U zult wel bèk-af zijn." Vriendelijk lachte de wijkverpleegster. „Och, dokter't is wellicht het laatste, dat ik voor de ziel heb kunnen doen Even later lag Jan alleen. Niet lang, want Kitty en zijn Mama, kwamen direct na het vertrek van dokter en de zuster. Dan drong het tot hem op „wat is er met die oude vrouwde moeder van Marie." „Haar laatste nacht misschien"„Waar zou.Marie zijn Waarom deed dokter zoo kort aangebonden.... „anders" was hij dan gewoonlijk.Was hij misschien de oorzaak? Dan weg dien onzinhij had genoeg aan zich zelf.kon nou niet naar LeidengedonderZijn witte aristo cratische hand streek het kwelduiveltje weg. Aristrocratie„Aristo"de heerschappij van de „besten." Het woord van den Wijsgeer der Oudheid Aristoteles. Aristocratiever schil van standverschil door geboorte verschil door hooge ontwikkeling. Goed, aan genomen, dat verschil. Maar dan ook aristo craat in den geest, naar de ziel. Geen dek mantel voor het zich verheven voelen boven anderen, die niet het „voorrecht" dier „hoo- gere" geboorte hebben. Dan dat „voorrecht" behouden, als een embleem, een schild. Aris toteles kende drie trappen der ontwikkeling, der zedelijkheid, waarvan alleen de hoogste graad verheft boven de stof. De mensch wordt door drie dingen goed „natuur" „gewoon waardige visch. Men kan kleinere visch weer in zee gooien of ze te gelde maken. Beide gebeurt. De heer Duymaer van Twist wil, dat de opzettelijke puf vangst worde verboden, maar zij komt slechts zeer sporadisch voor. Wil men den pufaanvoer volstrekt verbieden, dan benadeelt men menschen, die er een centje mee verdienen, en dan dwingt men visschers om ook andere visch, die zich met de puf in de netten bevindt, weer in zee te gooien. En visch, die men weer in zee gooit ontwikkelt zich meestal toch niet meer. Puf aanvoer is van belang voor eendenhouders. De uitvoer van gepelde garnalen naar En geland wordt door de hooge invoerrechten daar sterk belemmerd. België heeft den in voer van gepelde en ongepelde garnalen ge- contingenteerd. Frankrijk is ook tot contin- genteering overgegaan. Bevordering van vischverbruik in ons land is niet gemakkelijk. Gelukkig stijgt het ver bruik. Er worden tentoonstellingen e.d. gehou den. Als minister van Defensie heeft spr. het vischverbruik bij soldaten bevorderd, die eenmaal in de week visch aten. Met de conf- missie van de visscherij-centrale houdt de regeering contact. Spr. bespreekt vervolgens de mosselvangst, uitweidende over de pokmosselen, die on danks den naam even lekker zijn als gewone mosselen. Spr. zal nagaan, of hij voor 1937 een subsidie voor het visscherij proefstation kan voorstellen. Dit station neemt proeven ter bestrijding van de wolhandkrab. De regeeringscommissaris voor de vissche rij heeft ontslag gevraagd en daardoor komt de zaak op de helling. Hoe verzekert spr. zich de beste leiding van de visscherij centrale en hoe bevordert hij het beste de verhouding tusschen haar en de afdeeling Visscherij van zijn departement Spr. onderzoekt deze vra gen. Een oplossing zal den economischen be langen der visscherij ten goede komen. De conserveering van visch heeft reeds de aandacht der regeering. Maar zullen wij ooit een conservenfabriek kunnen stichten, die kan concurreeren tegen de Portugeesche sar- dinevisschers, die zoo sober leven De Kamer keurt de begrooting van Land bouw en Visscherij zonder hoofdelijke stem ming goed. wielrijder J. Rampen heeft aangereden ten gevolge waarvan deze is overleden, veroor. deeld tot 3 maanden gevangenisstraf. De eisch was f 200 boete of 60 dagen hechtenis. AAN DEN DOOD ONTSNAPT Auto bijtijds tot staan gebracht. Dinsdagavond is een personenauto, be stuurd door iemand uit Rotterdam, op den weg naar Voorts door den neergelaten af sluitboom op den overweg, gelegen in den Rijksstraatweg Zutphen—Apeldoorn, gere den, aldus meldt men uit Zutphen aan het A.N.P. De auto kwam juist voor de spoorlijn tot staan, zoodat de personentrein, die uit Voorts kwam, rakelings langs den auto reed. De be stuurder en de andere inzittenden kwamen met den schrik vrij. De afsluiitboom werd totaal vernield. De auto werd aan de voor zijde beschadigd, doch kon op eigen kracht verder rijden. De bestuurder verklaarde, dat hij den af sluitboom niet had gezien door het verblin dend licht van een tegenliggers, die aan de andere zijde van de afsluitboomen stond te wachten. PLOTSELING OVERLEDEN. Toen een begrafenisstoet op het kerkhof te Huizen was aangekomen en de familie zich om het graf wilde scharen, zakte de 72-jarige mejuffrouw Kos plotseling ineen en overleed eenige oogenblikken daarna. Een medicus constateerde dood door hartverlam ming. BINNENLANDSCH NIEUWS. DE POSITIE VAN DE KERKPLEIN. De positie van het bij Egmond gestrande stoomschip Kerkplein is, ondanks het slechte weer van de laatste dagen, nog iets gunstiger geworden. Het schip is op het achterschip, welks ruimen men vol water had laten loo- pen, ten einde een vastere ligging te waar borgen, circo 17 meter gedraaid en bovendien nog enkele meters meer zeewaarts komen te liggen. DE KORENMOLEN TE SCHOORL. Onder beding, dat het Rijk en de gemeente Schoorl resp. 300 en 500 gulden bijdragen aan het comité „de Schoorlsche Korenmolen in de kosten van aankoop en herstel van den korenmolen te Schoorl hebben Ged. Staten van N.-Holland aan de Staten van dit gewest voorgesteld voor dit doel 300 gulden steun toe te kennen. DOODELIJKE AANRIJDING BIJ BURGERVLOTBRUG. De Alkmaarsche rechtbank heeft Dinsdag een automobilist uit Scheveningen, die op 8 Juni j.1. onder Burgervlotbrug, op den rijks weg langs het Noord-Hollandsch kanaal den te" „rede". Eerst op de trap, waarop de rede Koning is, verheft zich 't zedelijk be wustzijn. Die mensch, weet de machten der natuur en gewoonten te onderdrukken. Die mensch is heerscher over zijn driften. Die mensch is volgeling door de eeuwen heen van den wijsgeer. Aristocraat. Een Koning schreef aan Aristoteles dat hij zich gelukkig waande, hem een zoon was geboren in een tijdperk, waarin de wijsgeer leefde. Want hem wilde hij de opvoeding van zijn kind opdragen. Vormen tot aristo craat! Standverschil zal blijven bestaan tot in lengte van dagen. Doch het dwaze, imperti nente waanbeeld, van een zekere superioriteit zal moeten plaats maken voor twee factoren waardeering zelfbeheersching. „Waardeering" voor dien anderen stand, hetzij Hooger of Lager „Zelfbeheersching' om niet aan te tasten de rechten, de eer, de gewoonten van anderen. D&n is het gèen kaste, die prat gaat op belangrijke prestaties van Voorouders daarop teert Dit zal U „Pseudo-Aristocraten", gij, die het denkt te zijn, in de ooren klinken, als een onguur ietsiets „onreins". En ik zie het tooneelstuk „Een van Ons" van den scherprechter der elegante, mondai ne wereld: Galsworthy„Een van Ons." Uit dien kring der „van goeden hui ze zijnden." Ha, maar werp dan niet met modder, als ge zelf er niet door wilt worden besmeurd Aristoteles, Uw volgelingen zijn er nog. Maar hoeveel HOOFDSTUK XVI. De voltallige gemeenteraad van Veldhoven was in vergadering aanwezig. Er heerschte een gespannen, broeierige stemming, onder de anders, rustige, bezadigde vroede vaderen. Wel gloeide de spits van de Cadena de Luxe van burgemeester maar, wat nimmer gebeur de, de asch was herhaalde malen getuimeld op het smettelooze vest en de scherp geplooi VASTGESTELDE WEDSTRIJDEN SUCCES I 3e klasse K.N.V.B. 22 DECEMBER. K.V.V.—Purmersteijn Beverwijk Zaan dijk H.R.C.SUCCES De Volewijckers Helder Alkmaarsche BoysHollandia. 29 DECEMBER. Purmersteijn—Beverwijk Zaandijk—H.R.C. SUCCESDe Volewijckers HelderAlk maarsche Boys Hollandia—K.V.V. 5 JANUARI. K.V.V.—Beverwijk H.R.C.—Purmersteijn De Volewijckers—Zaandijk Alkmaarsche BoysSUCCES HollandiaHelder. 12 of 19 JANUARI. Beverwijk—H.R.C. Purmersteijn— De Vo lewijckers Zaandijk Alkmaarsche Boys SUCCES—HOLLANDIA Helder—K.V.V. B.K.C. I 4e klasse K.N.V.B. 22 DECEMBER. B.K.C.TexelSchagen—Andijk Alk maar—Nieuwe Niedorp. 29 DECEMBER. TexelSchagen AndijkStrandvogels D.T.S.Alkmaar Nieuwe Niedorp—Bi.K.C. 5 JANUARI. B.K.C.Schagen StrandvogelsTexel Nieuwe NiedorpD.T.S.. 12 of 19 JANUARI. Schagen—Strandvogels Andijk—Alkmaar; D.T.S.—B.K.C. 'mnmJSSSaT nïeu wsf~~ HET GEHELM VAN TOET ANK-AMEN. Dr. James Breasted, een bekend Egyptoloog die aanwezig was bij de ontdekking en ope ning der graftombe van Toet-Ank-Amen, i: ernstig ziek. Hij lijdt aan een kwaal, waar van de geneesheeren den aard niet kunnen vaststellen. Naar men weet zijn van de groep archeologen, die de groeve openden, 23 in ge tal slechts weinigen nog in leven. Wat gevoelt een neerstortend mensch? De Amerikaansche militaire arts Harry G. Armstrong is voor kort uit 'n legervliegtuig gesprongen en heeft zich alvorens zijn valscherm te openen, 400 meter diep laten vallen, teneinde de ge voelens en indrukken, die een mensch tijdens den val opdoet, wetenschappe lijk te kunnen vaststellen. En men kan niet anders zeggen, dan dat het resultaat van zijn experiment voor al- te toekomstige piloten en valscherm springers volkomen geruststellend is. Dr. Armstrong sprong var de ach terste zitplaats van een tweedekker met twee zitplaatsen, welke zich op ?n hoogte van 800 M. met een snelheid van 170 Km. per uur voortbewoog. Tij dens den val draaide zijn lichaam zich langzaam om zijn lengteas en vol bracht elke twee seconden een omwen teling na elf seconden had hij den afstand van 400 M. afgelegd en trok aan de lijn, die het valscherm opende waarna hij zonder ongelukken behou den op den grond kwam. Volgens het verslag, dat dr. Arm strong van zijn tocht heeft uitgebracht hield hij eerst de oogen gesloten en voelde hij daarbij totaal niets van zijn val het was hem, of zijn lichaam in de leege ruimte rustte. Na eenige ser conden opende hij de oogen en eerst toen kreeg hij een definitief gevoel van vallen. Dit gevoel nam snel toe en toen hij op 300 M. hoogte het scherm opende, „was er een absoluut voel bare verticale snelheid te bespeuren." Naar dr, Armstrong verder ver klaarde, verdwenen de angst en op winding, die hij te voren gevoeld had, geheel, zoodra hij zich in de leege lucht bevond. Hij bleef bij zijn volle bewustzijn en zijn gedachtengang was „snel, scherp, helder en doordringend" Ofschoon zich twaalf vliegtuigen in de onmiddellijke nabijheid bevonden, kan hij zich niet herinneren, motoren geronk of 't suizen van aan z'n lichaam voorbij stroomende lucht gehoord te hebben en hij weet niet, of dit aan ge brek aan opmerkzaamheid of aan bij zondere atmosferische omstandighe den moet worden toegeschreven. Hoe het ook zij, hij kon tijdens zijn val vol komen normaal zien en bespeurde niets van hartkloppingen of andere af wijkende verschijnselen in zijn li chaam. Gedurende de eerste seconde van zijn val had Armstrong's lichaam een horizontale snelheid van 55 meter per seconde, een verticale snelheid van 5 meter per seconde en een draaiende beweging alleen de laatste heeft hij zelf waargenomen. Overigens bespeurde hij in het ge heel geen gevoel van duizeligheid, van onpasselijkheid en ook niets van dat .zinkende" gevoel in de maag, dat men zoo dikwijls in een lift of in een vlieg- de pantalon Mijnheer de „Voorzitter" was ge-emotionneerd, geenerveerd door het kalme reutelen der pijp van den stoïcijnschen wet houder Beukersnota bene doodge wone boer. Het was hem nooit zóó opgevallen, als dien middag. Onbewust, tegen zijn eigen wil in, had hij zich eenige malen speciaal tot hem gewend, steeds afstootend op een sarcasti- schen blik, of een „toevallig" niet-luisteren. Een eigenaardig verschijnsel bij zwakke karakters, dat ze juist tot diengene praten, die ze het liefst hadden genegeerdals ze durfden Men was aan de rondvraag. „Heeren, de agenda is met dit laatste punt afgewerkt. Niemand neeft zeker meer iets te vraegen of zoo Beschermend glimlachend, keek hij afwachtend rond. Beukers richtte zich op „Met Uw welnemen Meneer de voorzitter. zou ik gaarne een paar vragen stellen, 'k Heb nog een kleinigheidje op 't hart, dat 'r ver langt af te komen „Ah zoo, wethouder Beukers heeft 't woord." Burgemeester nestelde zich blijkbaar beha- gelijkzeker weer een of andere boeren humor ontboezeming. „Nou dan meneer de voorzitter, dan za 'k maar met de deur in huus vallen Waarom is onze veldwachter geschorst De lippen van den wethouder klemden zich. De voorzitter, geëlectriseerd, schokte op. „Die vraeg wordt door mij afgewezen, wet houder Beukers. Als hoofd van de politie heb ik het recht tot schorsing. Ik meende, dat U daer wel van op de hoogte was ehem." „Ja, Burgemeester, da bin ik van op de hoogte. Ja, ja, da wist ik wel, dat Uw ant woord zou zijn. Maar 't malle is, da'k nog van veel meer dingen „op de hoogte" ben. Ja, da ben ik „Is dat een insinuatie, wethouder Beukers „Da za'k U een Hollandsch antwoord op geven, Burgemeester wie de schoen past trekt 'm an." De andere gemeenteraadsleden begonnen teekenen te geven van vroolijkheid, nog wel niet openlijk, daarvoor was het ontzag voor Van Beers ingeworteld. „U spreekt in raedselen, en vind ik het ab soluut overbodig, om verder te polemiseeren, wethouder Beukers. Dat ben ik, in de voort durende aengenaeme saemenwerking in den loop der jaeren niet van U gewend." Van Beers kookte. „Nou, meneer de voorzitter, zoo raadselach tig is mien vraag toch niet. Ik zal 'm dan nog es herhalen Waarum is onze veldwach ter geschorst Beukers had iets van een lachende buldog, die vasthoudt. „Daer geef ik geen verantwoording over. Begrepen „Nee, meneer de voorzitter, da hè'k niet begrepen. Onze veldwachter is 'n zeer pichts- ge trouw „Wethouder Beukers, ik ontneem U het woord „Da zal niet gaan, Meneer de Voorzit terik zei, dat onze veldwachter een plichtsgetrouw mensch is, die ten...." de laatste woorden werden door een heftig ge- hamer overstemd. Van Beers was woedend opgestaan. Ook de raadsleden protesteerden „Laat 'm uitspreken", „Beukers heit gelijk." ,,'n Schandaal om Verhoeven te verjagen." Het klonk alles dooreende heeren na men een dreigende houding aanVan Beers heftig transpireer end, verloor zijn moed. Z o o i e t s had hij nimmer meege maakt. Dan klonk de luide stem van Beu kers „Mannen gaat zittende voorzitter heeft de vergadering nog niet gesloten, is 't wél, Burgemeester „Beukersje bent impertinent!" „Altied in den toon blieven Burgemeester. In ieder geval ben 'k weer an 't woord. Ik zal nu kort zijn. Wat heeft U tegen de familie Verhoeven. Weet U, dat vrouw Verhoeven van nacht een beroerte heeft gehad „Dat weet ik niet, wethouder Beukers, maer eh.dat.heeft niets uit te staen met de schorsing." (Wordt vervolgd).

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1