tuig ondervindt. Ook zijn oogen, die hij niet beschermd had, waren in weer wil van den krachtigen luchtstroom tijdens den val, niet ontstoken. De voornaamste sensatie, die dr. Arm- strong ondervond, werd veroorzaakt door de gevoeligheid van de huid als gevolg van den verhoogden luchtdruk op de onderste deelen van zijn li chaam. Hij beschrijft dit gevoel als „een zeer zacht, gelijkmatig verdeeld, oppervlakkig gevoel van druk op den naar de aarde toegekeerden kant van het lichaam." Aanleiding tot het experiment van Armstrong, dat tot in alle bijzonder heden in het „Journal of the American Medical Association" beschreven wordt, is de omstandigheid, dat de „vertraagde" parachute-sprong zoowel in de burger- als in militaire lucht vaart meer en meer in zwang begint te komen. Bovendien was juist hij, als directeur van het Laboratorium voor Physiologisch Onderzoek van de mate- •riaalafdeeling van het Amerikaansche luchtwapen, wel de aangewezen man om een dergelijk experiment uit te voeren. Hoe men intusschen over de waarde van dit experiment denken moge, voor toekomstige parachutespringers is in elk geval verblijdend te hooren, dat de zoo gevreesde val door het lucht ruim geen ander gevoel veroorzaakt dan volgens zijn eigen woorden „een zachten, gelijkmatiger! druk, pre cies alsof men langzaam in een groot bed vol zachte donsveeren zinkt." GEVANGENEN BREKEN UIT. Uit drie verschillende gevangenissen. Op denzelfden dag hebben in drie verschil lende steden in de Vereenigde Staten gevan genen getracht uit de gevangenis te ontko men. In de staatsgevangenis van Massachussets te Boston wierpen zich bij afspraak acht ge detineerden op den bestuurder van een vrachtauto die het gevangenisplein opgereden was. Zij sloegen hem met een ijzeren staaf neer. De man is later overleden. De gevan genen reden vervolgens met de vrachtauto de gevangenisdeuren stuk en ontsnapten, na twee cipiers neergeslagen te hebben. Ook deze twee personen zijn als gevolg van de opgeloopen verwondingen overleden. De vluchtenden werden echter ingesloten, door dat de politie met een dertigtal auto's de wegen in den omtrek blokkeerde. Voordat de ontsnapten zich echter overgaven ontstond een gevecht, waarbij een van het leven liet. De zeven anderen werden opnieuw ingeslo ten. In Moscognee (Oklakoma) overvielen zes wegens bankroof veroordeelden een cipier en maakten zich van zijn wapens meester. Na nog een politie-beambte met de kolf van een revolver op het hoofd geslagen te hebben zoodat hij gewond neerstortte, wisten zij te ontsnappen. Bij het gevecht werd een der vluchtelingen gedood. Met politiehonden en vliegtuigen zocht de politie het spoor van de gevangenen, die de bergen in gevlucht bleken te zijn. Men kon hen opsporen en arresteeren. Drie gevangenen uit het tuchthuis van Nashville in Tennessee wisten den onder directeur van de gevangenis te dwingen hen met zijn auto weg te rijden. Na eenigen tijd zetten zij den onder-directeur af en vluchtten met zijn auto weg. Onverwachte vondst van groot fortuin Dezer dagen is te New Jersey een oude vrouw overleden, die gedurende 50 jaar in de meest primitieve omstan digheden in een vervallen huis in een der voorsteden had gewoond. Tot groo- te verwondering van allen die haar kenden, werd in haar woning een hoe veelheid geldswaardige papieren tot 'n bedrag van ongeveer f 300.000 gevon den verborgen in blikjes etc. Daar zij geen testament naliet, eischen haar bloedverwanten, 30 in getal, ieder een deel van het fortuin op. OFFERVAARDIGHEID IN HET GEHEELE LAND. Het stroomt goud en zilver. Reuter meldt uit Rome Blijkens een of- ficieele mededeeling zijn de aan het hof ge bruikelijke Nieuwjaarsrecepties van het di plomatieke corps en de autoriteiten afgelast. Men veronderstelt dat dit geschiedt in ver band met de anti-sanctiepolitiek, welke der gelijke feestelijkheden ongewenscht doet zijn. De beroemde Italiaansche tenor Gigli, die zich op het oogenblik te Parijs bevindt, heeft een telegram gezonden aan den secretaris der Fascistische Partij te Rome, waarin hij al zijn medailles en gouden kunstvoorwerpen aanbiedt. De pastoor van een klein kerkje bij Bari, dat over twee klokken beschikt, heeft één van deze klokken aan de autoriteiten aange boden als bijdrage tot de contra-sancties. Hij verklaarde dat één klok voldoende is om de getrouwen ter kerke te roepen en den dag der Italiaansche overwinning, welke zeker is, in te luiden. De Italiaansche kolonie te Casablanca heeft o.a. tien kilo goud, acht kilo zilver en een aanzienlijke hoeveelheid Engelsche ponden en Amerikaansche dollars aangeboden. Uit Londen wordt bericht, dat het beheer van de Spitfield-markt de klanten per circu laire heeft gewaarschuwd, dat de Kerkdiners dit jaar veel duurder zullen zijn dan vroeger, in verband met het gebrek aan Italiaansch fruit, waardoor het binnenlandsche fruit in prijs is gestegen. Marconi, die te Londen vertoeft, heeft in een rede in de Italiaansche Vereeniging o.a. verklaard „Ik hoop dat de wolken, welke zich samenpakken in de betrekkingen tusschen Engeland en Italië, die sedert onheuglijke tijden vriendschappelijk waren, bihnenkort zullen verdwijnen en dat de misverstanden uit den weg zullen worden geruimd. „Ik hoop dat de vrede, dien wij zoeken, en Italië niet het minst, een vrede met recht vaardigheid zal zijn." De Italiaansche regeering spreekt formeel tegen dat Italië zich zou verzetten tegen door voer over Italiaansch gebied van goederen, die uit het buitenland komen of voor het bui tenland bestemd zijn. Koningin schenkt haar trouwring. Aan het anti-sanctiefonds in Italië. De Koningin heeft den volgenden brief gezonden aan den Duce „Ik wensch, dat gij weet, dat onder de vele bijdragen van de vrouwen van Italië voor de glorie van ons dier baar en groot Vaderland, ook de ring zal zijn, welken de Koning mij bij ons huwelijk gaf. Ik geef dezen ring met vreugde aan het Vaderland. Mijn ring is mij het dierbaarste bezit, want deze herinnert mij aan den dag, waarop ik het geluk had Itaiaansche ie worden." Ook de Koning heeft zijn trouwring aan den Staat geschonken. Een danser, die den dans ontsprong. Door zijn vlucht van de opera tie-tafel. Een emotioneerende, maar toch niet onkomische gebeurtenis speelde zich dezer dagen te Parijs af. Held van de tragi-comedie was nie mand minder dan de befaamde Russi sche balletdanser, Sergius Lifar. De man wras voor het ondergaan van een operatie wegens een keel-abces in het American Hospita! te Parijs ter verpleging opgenomen. Alle toebereid selen voor de operatie waren reeds ge troffen chirurgen met hun vlijm scherpe lancetten im de met rubber handschoenen bekleede handen en ge huld in lange witte jassen, verpleeg sters, die er in haar hagelwitte kleedij uitzagen als vliegniersters, stonden met ernstige gezichten „gereed voor den grooten slag." Bleek als een lijk en het lichaam be dekt met een wit laken, werd de man, die voor eivolle zalen de schitterend ste triomfen behaald had, nu als een hulpeloos wicht op het bekende rol- wagentje der patiënten in de opera tiekamer binnengereden. Langzaam en voorzichtig werd hij door een zestal sterke armen op de operatietafel getild. Oe üokter-narco- tiseur stond juist op het punt het be dwelmende middel toe te dienen, toen de danseur met een geweldige zwaai van de operatietafel sprong en, vóór de onthutste dokters en verpleegsters er iets tegen konden uitrichten, de zaal afrende naar zijn kamer. Hier von den de beide doctoren, die de operatie moesten verrichten, hem, krampach tig onder zijn dekens weggekropen, terwijl hij riep „Ik wil niet geope reerd worden Nadat de patiënt verscheidene malen onderzocht was, kwamen de beide doe toren tot de conclusie, dat de opwin ding, waarin hij zich zelf gebracht had, hem waarachtig goed had gedaan. Zij konden den danseur, dan ook me- dedeelen, dat de operatie voorloopig kon worden uitgesteld en dat waar schijnlijk voorgoed van een operatief ingrijpen kan worden afgezien. DEFENSIEBEGROOTING IN DE TWEEDE KAMER. De heer Duymaer van Twist oefent critiek op den toestand van het leger. DE HEER K. TER LAAN WENSCHT MODERNISEERING VAN HET LEGER. DUIKBOOTEN ALLEEN NIET VOLDOENDE. Afschaffing van vooroefeningsinstituut betreurd. De heer Duymaer van Twist (a.r.) bespreekt het doel onzer weermacht en vraagt zich af, of ze daaraan beantwoordt. De uitrusting is onvoldoende. Er is de laatste jaren te veel bezuinigd. In de vier jaar is alleen aan nieuw bouw een achterstand ontstaan van 25 mil- lioen bij de Marine. Met de landmacht is het niet anders het weerfonds komt te laat. Het Volkenbonds apparaat werkt niet zoo vlug als gehoopt werd minister Oud verklaarde hetzelfde in den vrijz. dem. bond. Er is aan heel wat ge brek. De heer van de Bilt (r.k.) acht, daar de adviezen uit Indië over het rapport-Kan nog niet zijn ontvangen, uitvoerige beschouwingen praematuur. Intusschen kunnen de deskun digen hun oordeel vormen. De gebeurtenis sen van den laatsten tijd bewijzen, dat we wel waakzaam mogen zijn. Spr. heeft het nu alleen over de zeemacht. In de bestaande leemten moet worden voorzen. Hoe goed de onderzeedienst ook is, er moet ook een be hoorlijke bovenwaterdienst zijn, zal er iets verricht worden. Dat is bij de laatste herfst- manoeuvres weer gebleken. De heer K. ter Laan (s.d.) zegt, dat de in stelling van het weerfonds deze geheele be grooting beheerscht. Doch spr. bepaalt zich tot de begrooting en de stukken. Ziet men een begrooting als deze, dan kan spr. het beleid niet goedkeuren. Moderniseering. Spr..kent den ernst der tegenwoordige om standigheden ook de sociaal-democraten zien den toestand zeer ernstig in. Maar in dezen tijd is niet te aanvaarden een begroo ting als deze, die zoo weinig verschil ver toont met de vorige. De regeering zoeke het vooral in meer algemeene moderniseering. Alle overbodigheid moet volgens de opvat ting der sociaal-democraten weg. De Staten-Generaal hebben een lange reeks van jaren toegestaan wat de regeering vroeg, behalve, het vlootplan. Overigens is voor de vloot ook toegestaan wat gevraagd is. Ach terstand komt dus voor rekening van de re geering zelve. We zijn een klein land tusschen groote landen, met land- en zeegrenzen. Ook al vraagt de regeering veel meer, ze kan niet alles wat wenschelijk is, met onze beschikbare middelen. Er is achterstand ten aanzien van land en zeemacht, zoo wordt betoogd. Maar zoo zullen we altijd achterstand houden. De wer kelijkheid moeten we ons sterk voor de oogen houden. Want het kan niet anders. Aan alle eischen is toch niet te voldoen. De minister moet dus toekomen met de begrootingi zooitls die was. Spr. betoogt dat de Koninklijke Militaire Academie onnoodig duur is. Over de wegneming van het vooroefenings instituut is men in de Kamer niet best te spreken ze is in strijd met de meening der meerderheid der Kamer. De opheffing is een gevolg van het drijven van militaristische zijde. De heer Duymaer van Twist heeft staan klagen zonder zin, en zonder wederinvoering voor te stellen. Spr. zou dit kunnen doen. We hebben een teveel aan offiQteai» in het leger. Spr. zou de voorkeur gevën**het Zwitsersche stelsel ten deze. DEFENSIE - BEGROOTING AANVAARD. Met 51 tegen 23 stemmen. De Tweede Kamer aanvaardde Donderdag middag met 51 tegen 23 stemmen de Defensie- begrooting. Tegen stemden de sociaal-demo craten, de communistqp Sneevliet (r.s.p., Arts (r.k.v.p.), Van Houten (c. d.), Bakker Nort (v.d.), Kooiman (v.d.) Ebels (v.d.) en Kete laar (v.d.) De vrijzinnig democraten Joekes en Schilthuis, alsmede mr. Duys (oud lid van de sociaal-democratische fractie) stemden voor. PROVINCIAAL NIEUWS. Zweedsch schip bij Den Helder vastgeloopen. 15 Opvarenden tijdig gered. Hollandsche zeemanskunst voorkomt erger. Toen Dinsdagnacht te omstreeks 1 uur twee personen uit Den Helder over het strand aldaar liepen, zagen zij plotseling een stakellicht. Zij ver dubbelden hun oplettendheid en ont dekten toen dat een sloep, waarin zich een aantal mannen bevond, op weg was naar den wal. Inmiddels had ook de kustwacht een lichtkogel opge merkt. De heer de Jong van de kustwacht stelde zich in verbinding met de red dingscommissie te Den Helder, waar na hij aan de mannen, die zich in de sloep bevonden door middel van licht seinen te kennen gaf, dat zij op zee moesten blijven. En door lichtseinen heeft hij de mannen duidelijk gemaakt hoe moest worden gevaren. Het verde re verloop ging zeer vlot en na niet te langen tijd bereikte de sloep het strand voor Huisduinen. Hoe de redding geschiedde. Later voeren de sleepboot Utrecht en de Dorus Rijkers uit en te half acht werd het bericht ontvangen, dat de vier op het schip achtergeblevenen, de kaptein, de passagiers, de eerste ma chinist en de tweede stuurman, dooi de Dorus Rijkers van boord waren ge haald, waarna de reddingboot door het Westgat binnenliep. De vier laatste personen zijn in Den Heder ondergebracht, waarmee dus al le 15 opvarenden in veiligheid zijn. De eerste stuurman, de 26-jarige Tliormarker, die met 10 anderen in de uitspanning Dennenheuvel te Huisdui nen was ondergebracht, vertelde,, dat zijn schip, de 1300 ton metende Menja afkomstig is van Stockholm en toebe hoort aan de reederij Erik Brodin. Het schip was met een lading hout op weg van Nijham naar Gravelines in Frank rijk. Kritieke toestand. Aanvankelijk had de reis een vlot verloop, doch op 3 Deo. 's-middags te 4 uur bemerkte men, dat liet schip wa ter maakte. Weldra maakte het schip dan ook circa 25 gr slagzij. Onmiddel lijk zetten de mannen zich aan de pom pen, doch desniettegenstaande was 's-avonds te 8 uur de toestand zooda nig, dat de golven voortdurend over het voorschip sloegen. De situatie werd steeds hachelijker, waarbij nog kwam, dat er een hooge zee stond, zoodat het pompen weinig hielp. Intusschen wer den licht kogels afgevuurd en door rnid del van roode en blauwe stakellichten werd om een loods gevraagd. Toen de toestand van dien aard werd, dat le vensgevaar voor de bemanning be stond, heb ik geadviseerd den deklast overboord te zetten en de reddingsloep klaar te maken. Te omstreeks 10 uur waren wij daarmee gereed. Een vraag van den kapitein of de be manning van boord wilde, werd beves tigend beantwoord. De sloep werd hier op uitgezet en 11 man onder zijn com mando gingen over. De heer Thormaker was vol loi over de assistentie, hem door de Nederlan ders verleend. De Menja is bij zijn po ging om de kust te bereiken, toen het schip lek was geworden, vastgeloopen op de „Pannekoek", één der banken van de Middelrug. Hier staat slechts V/2 vaam water. Van den uitkijktoren te Huisduinen kan men het schip, dat slagzij maakt, zien. Bij slecht weer is de positie van het schip zéér gevaarlijk. Ook Texel zou de Viscii-conserven- fabriek willen hebben. Wij ontleenen aan de Texelsche Crt. de rondvraag in de Gemeenteraad al daar, waarbij over de Visscherij aldus wordt gediscuseerd. De hr. Van der Vis vraagc of B. en W. geen uitnoodiging ontvingen voor de vergaderingen te Hippoiytushoef en Den Haag, uitgeschreven door de B$nd van Visschersveret?n. Hij informeert verder, of B. en W. die vergaderingen niet belangrijk genoeg vinden en, zoo ja, of zij in de toekomst die vergaderin gen willen bijwonen. -- Voorz. ant woordt, dat de eene vergadering niet kon worden bijgewoond door gebrek aan tijd, terwijl die op Wieringcn - naar B. en W. ter oore kwam - niet zoo belangrijk zou zijn. Vroeger werd zoo'n vergadering door Weth. Parle- vliet wel eens bijgewoond. Wij waren van de urgentie niet op de hoogte, zegt da voor». De heer Parlevliet merkt op, dat B. en W. die vergaderingen behooren bij te wonen, omdat er op vissclierijgebied belangrijke dingen te gebeuren staan. (Pufverbod, yergrooting maaswijdte, enz.) Onze Noordzeekottervloot mag er zijn, vervolgt spr. Ze behoort, meen ik, tot de beste in den lande. Ze ge tuigt van ondernemingsgeest, durf, initiatief, maar de toestand wordt al moeilijker. Er is sprake van stichttng van vi9chconserven-fabrieken. Onze vis scliers werd door de Zuiderzeeslui- ting alles afgenomen. Zou het niet op onze weg liggen den Minister te vra gen, of op Texel niet zoo'n vischconser venfabriek kan worden gevestigd Vrijheid, blijheid en brood is onze vis- schers ontnomen. Kunnen B. en W. niet een audiëntie aanvragen De heer Van der Vis merkt op, dat in die vergaderingen ook over steun aan de garnalen gesproken is. Voorz. zegt toe voortaan aan die ver gaderingen aandacht te zullen schen ken. Hijzelf is lid van een visscherij- comm. voor de Waddenzee, welke spoe dig een breedvoerig en belangrijk rap port uitbrengt. De heer Dogger juicht het toe, dat nu eens iemand, buiten de visscherij staande, hier de heer Parlevliet, het voor de visschers opneemt. Er wordt met ons gesold, zegt spr. heftig, als een kat doet met een muis. Misselijke din gen worden ons in de schoenen gescho ven. Ook wordt beweerd, dat het wier ziek is. Ook dat rapport zal wel nul op request wezen. Voorz. protesteert, zeggende: U moet de goede lijn in het oog houden en zoo niet doorgaan. Ik heb de plicht de re geering te verdedigen en verzoek u om uw uitdrukkingen te matigen. De heer Dogger Het besef van de treurigen toestand is nu al doorgedron gen tot de kringen van niet-belangheb benden. Al vier jaar word er met ons gesold. Er zullen in dat rapport wel weer dingen staan, die kant noch wal raken. BINNENLANDSCH NIEUWS. ONGELUK tN FILMSTUDIO TE AMSTERDAM. Monteur van stelling gevallen en zwaar gewond. Bij het verplaatsen van schijnwerpers in de filmstudio van de N.V. Cinetone te Amster dam is de 24-jarige monteur De Vries van een ongeveer zes meter hooge lichtstelling gevallen en zoo zwaar gewond, dat hij naar het O.L. Vrouwengasthuis moest worden ver voerd, meldt de Telegraaf. Een der aanwe zige dames, de echtgenoote van den regisseur Rutten, werd door een vallende schijnwerper getroffen. Zij werd licht gekwetst. Het ongeval gebeurde na de verfilming van eenige scènes uit „Rubber." Nadat deze scè nes waren opgenomen, gingen de monteurs weer aan het werk om de verschillende schijn werpers op de liehtstellingen te verplaatsen voor de opnamen, die den volgenden dag zouden worden gemaakt. Toen hierbij de monteur De Vries zich op een der stellingen bevond, verloor hij plotse ling het evenwicht. Met een schijnwerper in de hand stortte de man naar beneden. In zijn val liet hij de lamp los. Terwijl hij op den grond viel, viel de vrij zware lamp op het hoofd van mevrouw Rutten. Onmiddellijk schoten van alle kanten hulpvaardigen toe. De monteur bleek er het ergst aan toe te zijn. De man klaagde over hevige pijnen. Hij had vermoedelijk een/ wervelfracteur opge loopen. Mevrouw Rutten had eenige builen op het hoofd gekregen. Zij kon later naar huis gaan. BEVEILIGING VAN ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Proef bij Steenwijk. De Nederlandsche Spoorwegen zullen een proef nemen met beveiligingsinrichtingen voor onbewaakte overwegen. Aangezien men bij de Spoorwegen reeds geruimen tijd ver schillende beveiligingsapparaten heeft be studeerd en dus bekend is met de werking, dient de proef in hoofdzaak om na te gaan, hoe het wegverkeer op de nieuwe beveiliging zal reageeren. De proefinrichting, die bij Steenwijk in den Rijksstraatweg zal worden aangebracht, be staat uit roode en groene flikkerlichten op de bekende waarschuwingsborden, electrisch verbonden met railcontacten in den spoor weg. Bovendien komt er een apparaat, dat bij eventueele storing in de beveiligingsinstal latie het wegverkeer en ook de treinen daar van op de hooge stelt, door het vertoonen van een verlichte schijf op dezelfde borden. Het ligt in de bedoeling, dat eventueel la ter aan te brengen installaties voor rekening komen van de wegeigenaars. De inrichting kost ongeveer f 4000. I 16.000 verloren. Woensdagmorgen moest een 19-jari- ge kantoorbediende-incasseerder van een firma te Rotterdam bij een bankin stelling aan de Zuidblaak een bedrag van f 12.000 ontvangen. Tevoren had hij reeds f 4000 ge-incasseerd. Met de f 16000 moest hij gaan naar een firma, wier kantoorpand gevestigd is aan de Gedempte Binnenhaven. Toen hij voor dit pand stond, bemerkte hij, dat hij het geld kwijt was. De politie werd onmiddellijk gewaar schuwd en de 19-jarge incasseerder is in verhoor genomen. Hij verklaarde pertinent, dat hij niet weet hoe het geld is verloren gegaan, ook kan hij zich niet herinneren dat er iemand tegen hem is aangeloopen. Het onderzoek wordt voortgezet. GEMEENTE WIERINGEN. PUZZLE - WEEK. DAGPRIJZEN VAN DINSDAG le pr. f 10 E. v. d. Starre, Den Oever 2e pr. f 5.- H. Wiebrecht, Elft3e pr. f 2.50 C. P. Rotgans Hofstraat Den Oever 4e pr. f 2.50 Jb. Tljs»n, Zwinttraat 88 Den Oever 8e pr. f 2.50 C. Metselaar Oosterland; 6e pr. f 2.50 A. Scheltus Cd. H.-hoef. DAGPRIJZEN VAN WOENSDAG le pr. f 10.Betje Wagemaker Sd., Den Oever 2e pr. f 5.- D. Rotgans, Hofstraat Den Oever 3e pr. f 2.50 D. Bakker, Haven straat, Den Oever 4e pr. f 2.50 M. Zegel, Oeverdijk, Den Oever 5e pr. f 2.50 G. v. d. Starre, Den Oever 6e pr. f 2.50 Hillie Ooster beek, Nieuwstraat H.-hoef. CRITIEK OP DE JURY. Het Ballerospel behoort nog niet lang tot de verleden tijd Of alweer is er de Middenstand, met een andere nieuwigheid. Verandering van spijs doet eten Zoo zeggen hier de Middenstandsprofeten Bij 't Ballerospel had men de prijzen in de hand Maar nu moeten zij komen al uit het verstand De Puzzelaars hebben nu allen een zeer zwaren taak Maar ook de Jury zal komen voor een puzzle, heel vaak. Is echter de Jury er almede bekend Dat men van haar veel laster de wereld inzendt Zoo hoorde ik dezer dagen, uit een gesprek enkele zinnen, Doe heusch maar niet meer, want je zal toch niets winnen, Dat de vorige keer de hoofdprijs viel bij een vreemdeling, Was gansch niet naar de zin van de inboorling En daarom moest men 't nu anders inpikken Zooals het nu gaat kan men er de vreemdeling uit mikken, En zoo ging dan het gesprek maar weer voort: Een prijs bij een vreemdeling, daar heb ik nu nog niet van gehoord Misschien zullen ze aan enkelen een klein prijsje verstrekken Om zoodoende niet, nog meer critiek te verwekken, Want ja zeg, je moet eens kijken, er zijn zelfs Wieringers bij Die ongeveer zeggen evenals wij Zoo vroegen zij gister nog, maar dan heel ironisch Dit kon je goed zien aan hun lachende tronies Aan een Ballero-prijswinnaar, Of hij nu ook al een prijs had, als puzzelaar Zoo zijn er die in gedekte termen verklaren Dat ze de prijzen nu wel voor ons zullen bewaren. En dit was het eind van wat ze vertelden Waarbij het de jury dus wel moest ontgelden, Zoo is 't al weer, het kwaad is gauw geboren Maar ja, kaf vindt men toch overal in 't koren! Ik schenk echter de jury mijn volle vertrouwen Wanneer ze straks mijn puzzle, en slagzin ontvouwen Dat zij geen verschiil maakt wiens naam er op staat, Doch eerst beslist na een zeer rijp beraad. Ik hoop dan ook dat alle vreemden als ik zullen denken Door de Middenstand toch hun vertrouwen te schenken, En mochten wij vreemden, toch met een prijs worden misdeeld. Dan niet te zeggen, „dat heeft aan de Jury gescheeld Maar eerlijk zonder schromen te willen beseffen. Dat de Wieringers ons met 't puzzlen toch overtreffen En denken dan, beter in 't volgende jaar, Terwijl ik onderteeken Een vreemdeling puzzelaar. Het deed ons genoegen bovenstaande ont boezeming te ontvangen, te meer, waar deze vreemdeling ook het werk van de jury heeft gadegeslagen en de overtuiging kreeg, hoe serieus alles geschiedde. Er is iedere avond hard gewerkt en als men nagaat dat ruim 30.000 puzzle-zakjes zijn uitgereikt, dan is het begrijpelijk, dat heel veel opgeplakte puzzles door de vingers moesten. Vooral Den Oever heeft geweldig aan 't puzzlen gedaan en we zijn daar dankbaar voor een teeken van begrijpen en medewer king. Velen hebben deze reclame weer toege juicht. Enkelen nieten ook enkele Winkeliers, veroordeelden al, voordat er iets begonnen was. Aangenaam was 't voor 't bestuur niet, als men van 'n winkelier moest hooren „Ik vind er niks an", en die en die heeft 't ook gezegd", en dan werd 't nota bene ook zoo tegen de klan ten overgebriefd. Dan rijst de vraag Zijn dat nu werkelijk zakenmenschen. Maar ondanks dat, werd en moest worden doorgezet en het bestuur en de commissie van Den Oever, hebben, dank zij de guUe medewerking van vooruitstrevende zaken menschen en niet te vergeten het publiek ook deze Sinterklaas attractie tot 'n goed einde gebracht. Hoofdzaak is, dat veel meer dan anders ter plaatse is gekocht en dat zulk een recla me de aandacht op onze bedrijven heeft ge vestigd en blijft nawerken. Het Bestuur Middenst. Vereen VOOR HET KIND. PRENTBRIEFKAARTEN. Jaarlijks wacht men met spanning af de verschijning van de prentbriefkaarten, uit gegeven door den Ned. Bond tot Kinderbe scherming. Dit jaar zijn de verwachtingen verre over troffen. Een serie van bloemenkaarten door Voerman, Kerstkaart en Nieuwjaarskaart naar ieders smaak, alles in frissche kleuren en welverzorgde uitgave. Deze kaarten voorspelt men een geweldig succes. Verkrijgbaar in alle 1000 piaatsen waar propaganda wordt gevoerd. GEMEENTE ZIJPE. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN RUND. De koe kwam er het best af. Maandagmiddag had op den Schagerweg onder Schagerbrug een aanrijding plaats tus schen een luxe auto en een pink (rund). De auto, eigendom van den K. S. Leguit uit Schagen en bestuurd door diens bediende, den heer Franzen, wilde de pink, die langs den weg gedreven werd, passeeren. Het beest, dat zich aanvankelijk stipt aan de verkeers regels hield, veranderde plotseling van koers, zonder de wettelijk voorgeschreven richtings aanwijzing te geven. Een botsing bleek ab soluut onvermijdelijk. De gevolgen waren merkwaardig. De auto werd namelijk ernstig beschadigd aan radiator, koplampen en spat borden, zoodat deze later moest worden weg gesleept, terwijl 't hevig geschrokken stuk v«e uitsluitend met den schrik vrij kwam.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2