27e JAARGANG No. 4 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN L MESALLIANCE. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.— UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN: Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer f 0.10 DE WEDEROM PETROLEUMSANCTIE. „Voor 20 dezer doet Genève niets nieuws", dat was de wetenschap van deze week. Maar men vroeg zich dadelijk, lo gisch al' en na den 20sten Febr. Want Engeland en Frankrijk doen weer innig, de Fransche vloot vertoont haar macht langs alle Italiaansche kus ten, alle andere Middellandsche Zee- staten zijn Engeland en Frankrijk toe gewijd, en last not least de Britsche generale staf wil, dat de Italiaansche oorlog spoedig eindigt, voor dat Ita lië verslagen en verdreven wordt, van wege den invloed hiervan op alle ge kleurde volken onder Britsch gezag. 2e Abessynië verslagen wordt en Italië al te imperialistisch zijn gang kan gaan, 3e Italië al te zeer geprikkeld wordt en als nog de oorlogsfakkel Eu ropa binnenwerpt, 4e Italië al te arm wordt door den peperduren onsuces- vollen oorlog. Militair staat Italië zwakker dan een maand geleden. Aan het noordfront wachten Aksoem, Adoea en Makallé op een herovering: door de Abessijnen; aan het oostfront voeren de Italianen niets meer uit aan het zuidfront heb ben de Italianen Ogaden ontruimd tot de voorloopige demarcatielijn. En in Italië is het optimisme wijkende voor scepticisme zelfs worden muiterijen gemeld (uit Meran.) Terreingesteld heid, klimaat en bewapeningsverbete ring zijn de Abessijnen mee, die dapper en onversaagd den indringer terug dringen al worden ze nog zoo gebom bardeerd van de lucht uit. Het kan nog lang duren voor de Duce als overwin naar te Addis Abeba staat. De Negus behoeft geen enkele vredesbemiddeling te accepteeren hij kan wachten tot de oliesanctie hem ook nog te hulp komt, om Italië's agressiviteit te breken. Waar-bij nog komt, dat de Italianen de publieke opinie tegen zich in het har- jagen, met hun aanvallen tegen de Roo- de Kruis-ambulances en het dreige ment., dat ze met gifgas zullen beginnen als de opmarsch (terugtocht) nog meer onnoodigen tijd gaat vergen. Men mag dus eigenlijk maar hopen, dat het tot een algeheele Geneefsche olie-sanctie komt, want dan wordt een voor niemand gunstige uitpui/.ingsoor- log mischien nog bijtijds geremd. Blik achter de schermen Engeland en Frankrijk doen innig, zeiden we. D.w.z. Frankrijk heeft een vloot van 9Z eenheden samengetrokken en mae- nouvreert daar mee langs Corsica, Ma rokko tot bij Mers el Kebir, waardoor de spanning te Rome is toegenomen. Londen redeneert Van Lybië uit wordt de Nijl, en van den Nijl uit wordt mijn zeeweg naar lndië be dreigd. Italië heeft 80.000 man in Libye en wij hebben er hoogstens 20.000 be FEUILLETON Roman door COR DE BLIJ. 32.) „Overbrugt nooit je afkomst, Gijs. Maar vertel eens van je zelf, van de oudelui, van Jan, Frans, Marie.... Kerèl ik ben zoo be nieuwdja, Bertie, we zijn er nu al gauw, hoor. Zijn Frans en Marie al getrouwd Jan, weet ik natuurlijk. Zijn Lena ken ik van de foto. Ik ben altijd razend lui geweest met schrijven. De oudjes weten niet eens van mijn huwelijk. Je weet hoe die brave menschen over een „bruine' denken. Neen, dat ging niet, natuurlijk, achteraf stom, maar.en fin, we zullen wel zienvooral Moeder. Komaan, vertel eens wat, ik ben maar an 't woord „Heel veel ken ik je niet vertellen, beste kerel. Mijn reis naar Veldhoven ditmaal is niet bepaald 'n aangename. Als ik me jouw principes zoo indenk, zul je me wel wat ver- oordeelen. En ik geef volmondig toe 'k heb 't verkeerd aangepakt. Kijk eens Gijs vertelde. Hoe langer hoe meer voelde hij diep in zich zelf, dat zijn leven, uitsluitend gericht op het materieele, dor was geweest. Ja dor, kon hij spreken over een huwelijks leven. met „een open boek" als funda ment Had hij niet bij elke verdere, hoogere schrede op de maatschappelijke ladder, de vorige sport weggetraptdenkend, afge daan te hebben met het afgelegde einde, maar daardoor vernietigend, de mooie herin neringen, die een ander mensch juist zijn tot steunvaak troost. Zeer zeker, 't leven is vooruitturen, zorgen.blikken in de toe komst. Maar die toekomst is niet van ons. Die is een gesloten boek. Het verleden is ons eigendom. Moet zijn een rij ingebon den deelen waarin men kan terugblade trouwbare blanken tegenover daarom is van Solloem tot Siwa de woestijn één groote prikkeldraadversperring Mer- samatroe is een vesting geworden, de Egptische reservisten blijven weer zes maanden langer onder de wapenen, de garnizoenen van Port Saicl en Suez zijn op oorlogssterkte, bij de stuwdam men in den Nijl staat het zwart van af weergeschut, op den berg Karmel bij Haifa kan men niet meer loopen van de batterijen. Famagusta op Cyprus is zoo sterk als heel Malta gemaakt Griekenland en Turkije hebben over al steunpunten voor de sanctievloten in oorlogsgereedheid gebracht. Als En- gelsche vliegtuigen ergens een verken ningsvlucht doen, zien zij aan alle hori zonnen Italiaansche machines die hen in de gaten houden. En nu de Roode Zee „Massawa en Assab zijn pistolen op de halsslagader van Albion" daarom schept Enge land zich nieuwe basis te Akaba, Zei- la, Mombasa en Aden. En dat alles, omdat één man ge droomd heeft van het herstel van het groote Romeinsche Imperium van voor 2000 jaar TWEEDE KAMER. DE BEGROOTING VAN HET LANDBOUW - CRISISFONDS De positie van de kleine boeren. Verlaging van vaste lasten. De richtprijs voor tarwe. Verschenen is hetVoorloopig Verslag van de Tweede Kamer nopens het wetsontwerp tot vaststelling van de begrooting van inkom sten en uitgaven van het Landbouw-Crisis- fonds voor het dienstjaar 1936. Algemeene beschouwingen. Sommige leden verklaarden geenszins gerust te zijn, dat de begrooting voor 1936 inder daad sluitend zal blijken. Wederom sprak men algemeen als zijn oor deel uit, dat regelend optreden ten aanzien van de prijzen der landbouwproducten en or dening van het productie-apparaat nog steeds niet gemist kunnen worden. Noch tegen het feit der steunverleening, noch tegen het daarmee smenhangende overheidsingrijpen als zoodanig worden dan ook bezwaren inge bracht, al zouden verscheidene leden aan een andere wijze van ingrijpen de voorkeur geven. Verscheidene leden achten het hun plicht, op te komen tegen de veelverbreide opvatting, dat de crisismaatregelen de eerste levensbe hoefte duur maken. Sommige leden waren zoo van oordeel, dat de regeering te kort is geschoten in haar taak, de kosten van het levensonderhoud te verlagen door vermindering der distributie- kosten. Vaste lasten. Om een aanmerkelijke verlaging van de pi'oductiekosten te bereiken, achtte een groot aantal leden allereerst verlaging noodzakelijk van de op het landbouwbedrijf rustende vaste lasten, waaronder de pachten en hypotheekrenten de voornaamste plaats in nemen. Zij drongen bij den minister aan, een voorspoedige behandeling van het wetsontwerp ren. ...zoekend naar troost.naar steun. Omdat daar zoo heel veel moois in voorkomt. Niet alleen de band, de omslag fraaismet teloos. inderdaad, een groote factor, doch, wanneer men zelf er in herleest, in den in houd momenten vindt, die een zegen voor ons verder leven zijn. Dan is het „Levensboek" voor onszelf een luxe uitgave. Gijs Verhoeven had zijn boek immer be schouwd als een Kasboek. Zuiver zakelijk. Elke maand afsluitendde begrooting ver genoegd beziend. Vooruitgang. En dan met een liniaal een keurige streep er onder. Af gedaan. Correct.maar dor. ,We zijn in Deventer, Bertienu met de auto naar Veldhoven De terechtzitting was ten einde, de publie ke tribune stroomde leeg. Enkele habitué's, nu buiten in de koude, natte straat.... spogen verveeld „Wat 'n rare knuldie gooser is t'r an ders goed afgekommen Weet je die zaok van verleje maond Die vent had ook gestoke. Kreeg vijf jaor." „Je vergeet, asdat die „opzet tot roof" had. Jao, hoe ze dat ook al weer precies zegge. Daor houdt de ofsier rekening mee. O zoo." Een eindje verder liepen eenige dorpelin gen. „Hei je op Arie gelet, toen ie weggeleit wier? Och mensch, ik had zoo met 'm te doen. Zoo mager. Maar ze schijnen 't wel haarfijn uit geplozen te hebbe. Wat kon die eene rechter mooi smoezen voor dat bankie. „Och mensch, dat was geen rechter, dat was zooveel as de verdediger van Arie." „O, nou ja, hij had toch ook zoo'n beffie voor. Maar waarom het nou precies gegaan is, ben ik nog niet achter." Veldwachter Verhoeven wandelde met Beu kers naar de bus. „Nou, Jan. Dat hebben we weer gehad. De eisch anderhalf jaar, zal nog wel wat afgaan. Ja, da zal wel. Hei je gezien, hoe Arie naar je keek, 't ging me door me ziel. Net een betreffende de verlaging van vaste lasten en dat betreffende de landbouwhypotheken. Landbouw en industrie. Sommige leden zouden gaarne van den mi nister een uiteenzetting ontvangen over de verhouding tusschen de landbouwcrisismaat regelen en de industrialisatiepolitiek. Verscheidene leden meenden tot hun leed wezen te moeten constateeren, dat men met het tot nu toe gevoerde crisisbeleid niet heeft bereikt, wat men zich daarvan had voorge steld, n.1. het verzekeren van de instandhou ding der bedrijven. De minister erkent zelf, dat de nood in land- en tuinbouw stijgende is. De steun is over het algemeen nog onvol doende. Sommige dezer leden vestigden de aandacht op de mogelijkheid van een betere regeling van den export. Verscheidene ande re leden wezen erop, dat de steun niet op de juiste wijze wordt verdeeld. Voorts drongen zij er opnieuw op aan, de gesteunde landbou wers te verplichten, een aantal arbeiders in dienst te nemen en te houden. Bij dezen laat- sten wensch konden verscheidene andere le den zich aansluiten. Voorts drongen verscheidene leden er nog maals op aan, de mogelijkheid van verbin dendverklaring van collectieve arbeidsover eenkomsten in de plaats te stellen van de thans bestaande verplichte arbitrage. De kleine boeren. Verbetering van den toestand van de klei ne boeren zou kunnen worden verkregen, in dien het tegenwoordige stelsel van steunver leening werd veranderd in een systeem van garanties. De commissie van rapporteurs voegt hier aan deze beschouwingen enkele opmerkingen toe omtrent twee zeer belangrijke beslissingen van de regering, genomen na het afdeelings- onderzoek. 1. Uit het Landbouw-Crisisfonds zal aan noodlijdende kleine boeren een bedrag in eens worden uitgekeerd. 2. De richtprijs voor tarwe wordt verlaagd van f 10 tot f 9. De commissie betreurt, dat deze beslissingen genomen zijn op een zoo danig tijdstip, dat de leden der Kamer zich daar omtrent niet in de afdeelingen hebben kunnen uitspreken. Sommige leden vroegen of de minister be reid is te bevorderen, dat aan de kleine boe ren credieten verschaft worden, evenals dat met den middenstand geschiedt. Anderen waarschuwden opnieuw tegen het streven, aan de kleine boeren uit het Land bouw-Crisisfonds meer steun te verleenen. Wat men aan de kleine boeren meer geeft, moet men aan de grootere ontnmen en de zen moeten dat verlies weer verhalen op de landarbeiders en de ambachtslieden. Om in den nood van de kleine boeren te voorzien, zal naar de meening van deze leden, de hulp van het departement van Sociale Zaken moe ten worden ingeroepen, zooveel mogelijk door te werkstelling in eigen bedrijf. Ook tegen het denkbeeld, de eerstgeleverde hoeveelheid een hoogeren prijs te laten op brengen dan hetgeen verder geleverd wordt, werd krachtig gewaarschuwd. Het had verscheiden leden bevreemd, dat in de commissie van Loon geen plaats is in geruimd voor vertegenwoordigers van handel en industrie, van de consumenten en van de tuinders. Sommige leden wezen er op, dat op deze begrooting een bedrag van 6 millioen voor personeel en 4 millioen aan materieel wordt uitgetrokken. Reeds deze bedragen toonen aan, dat vereenvoudiging en bezuiniging- schuwen hond. En Burgemeester 'k Had d'r schik van, zooas die met z'n praatjes d'r tus schen genomen wier, door die avokaat." Jan Verhoeven zei niet veel. Het proces had een geheel andere wending genomen, dan hij verwacht had. Als een berg had hij er tegen opgeziensteeds argumenteerend met zich zelf„zwijgen", terwille van Marie, of „spreken", om Arie Swievcrs. Dat alles was nu niet noodig geweest. De zitting was, ge deeltelijk met gesloten deuren, behandeld. Vreemdwat was de studentlijkbleek geweest. Er was dus wat uitgelekt. Maar hoe. Onbegrijpelijk. In de autobus zat Trijn. „Ben je d'r ook bij geweest 'k Hei je niet zien." „Wat dacht je dan, Beukers 'lc Had een plaatsie op de tribune 't Gaat mijn toch ze ker ook an Ben ik keukenmeid op „Duivels- kate" of niet. 'k Most toch zien, wat ze met de moordenaar van de jonge Meneer voor hadden Eng anders, hé Al die hooge hee- ren, met die zwarte jassies. En die heele mooie, met dat Oranje lint om z'n nek. Ik docht Trijn, meid, wees jij nou maar blij, da je nooit niks met die menschen te make hept. 'k Zou 't besterreve. Wat zag de jonge Meheer d'r mizerabel uitoch, och'k zal 'n extra eitje voor 'm bakkeas 't er tenminste af ken, want rejaal is 't teugens- woordig bij ons nie meer. Mefrouw smoest maar van de krisis. Nou, die kan me gestole worre, die krisis. Beukers, ga es een entje op zij, man, je zit haast op me schoot. De Burgemeester reed in z'n wagen naar Veldhoven terug. Wellicht een van de laatste rittenMorgen toch kwam Robert over, om de beslissing van den familieraad over te brengen. Van Beers was geheel uit zijn even wicht. Het was als een donderslag voor hem gekomen, dat verhoor van zijn zoon Jan, na dat de president de zitting verder met geslo ten deuren wenschte te behandelen. Dat was dus het motief van den aanslag geweest. vandaar dat rondspieden om zijn huis van die Swievers indertijd.... Daardoor de ver drinkingspoging van het meisjeHet was noodzakelijk zijn. Invoerrechten. Verscheiden leden drongen er nogmaals op aan, zoo spoedig mogelijk het bestaande sy steem van steunverleening te vervangen door een stelsel van hoog invoerrechten, aanmer kelijk hooger dan die, welke thans, ook in den vorm van monopolierechten, geheven wor den. Als een groot voordeel van zulk een po litiek zagen zij een inkrimping der ambtelijke bemoeiing. Van andere zijde kon men zich niet met dit stelsel vereenigen. De veehouderij. De groote moeilijkheden van het landbouw- crisisbeleid liggen op het terrein der veehou derij, meenden sommige leden. Grootere vrij heid zal alleen te herstellen zijn, wanneer 'n groote vrije markt richting geeft aan de: pro ductie. Ontbreekt zulkt een markt, dan zal Overheidscontrole op den aanvang der vee houderij niet gemist kunnen worden op straf fe van blijvende overproductie en niet loonen- de prijzen. Een zodanige controle kan even min gemist worden zoolang de export van overheidswege moet worden gefinancierd en er in het buitenland contingenteeringen be staan. Verscheidene leden drongen er wederom op aan, onverwijld een fundamenteele wijziging- te brengen in de landbouwcrisispolitiek in de zen zin, dat de Overheid zich bepaalt tot het geven van algemeene richtslijnen en voorts tot het oefenen van controle en het verleenen van haar sancties, terwijl verder het uitwer ken van te nemen maatregelen zou worden overgelaten aan de organisaties der belang hebbenden zelf. Akkerbouw. Het besluit van den minister, voor drie ja ren een rogge- en gerstprijs van 7 tot 8 gul den te garandeeren, werd algemeen toege juicht. Enkele leden waren van oordeel, dat men beter tot een zekere toewijzing van de met erwten te bebouwen oppervlakte kan overgaan dan te trachten door niet loonende prijzen den verbouw te doen inkrimpen. Eenige leden drongen er op aan, de teelt van erwten op dezelfde wijze te stellen als die van gerst. Verscheiden leden opperden bezwaren te gen de thans geldende steunregeling voor het verbouwen van aardappelen. Zij drongen er op aan, door hoogere denaturatietoeslagen een billijken standaardprijs tot stand te bren gen. Andere leden verzochten den minister een differentiatie in verband met de grond soort te willen aanbrengen. Eenige leden be pleiten, aan de kleine verbouwers van aard appelen de van hen verkregen gelden te restitu eeren. Verscheidene leden waardeerden, dat een proef zal worden genomen met het con- serveeren van aardappelen voor veevoeder doeleinden, doch vroegen, waarom het veel betere vervlokkingsprocédé niet toegepast wordt. Voorts werd gevraagd of het rapport over de bereiding van spiritus uit aardappelen reeds is uitgebracht. Sommige leden zouden gaarne vernemen, of naar de meening van den minister uitzicht bestaat, dat de huidige willige vlasmarkt zal worden bestendigd. De suikerbietenteelt. Verscheidene leden stelden de vraag, of het in verband met den dalenden wereldvoorraad aan suiker niet mogelijk is, aan de suiker bietenteelt hier te lande eenige uitbreiding te geven. ontzettend. Wat een razende „stommiteit" van zijn zoon.Hij zou hem eens onder handen nemen. KwajongenDie verdediger was een informeel type. Natuurlijk van bur gerlijke afkomst.... tegenwoordig ken ook iedereen bij de balie komen Absurd Zijn investigaties waren persé onbeheurlijk. Die kaerel had toch ook zijn faux-pas, zijn coup manqué'sEnfinals die Swievers later uit de gevangenis kwam, zou hij wel eens kij ken of er wat voor 'm te doen wasen dat meisje.... Hm.... een douceur,.... jae, be roerddat nu juist zijn finantiesin deplorabele toestand verkeerden...." Jan van Beers kerde dien avond niet te rug op „Duivecate". Hij vertrok naar Leiden. „Hij zou dien Mr. van Dam, in zijn leven nog wel eens ontmoeten en hem met rente dien middag betaald zetten. Ongeheurd!" Vader noch zoon hadden een oogenblik een gevoel van achting voor den beklaagde, die gezwegen hadVoor den veldwachter.... die de eer van zijn zuster hooger stelde dan wraak.... Die veldwachter, die zijn hoofd had omge draaid, dien eenen keer, dat hij Jan van Beers ontmoet had, ofschoon hem toen, de handen gejeukt, het gif van woede op zijn lippen gebrand had. Gezwegenvoor de eer van Marie In witte wade lagen de veldeneen sla pend wachten. Gedekt de aarde onder donzen kleed, in rust, tot komend voorjaar. Geen gedruisch in de dennen, als edelen in vlokkig hermelijn, witte praalwachters aan de baar van den verstorven vorst Een fluisteren van den winddooden- zang, gebogen, de voorname witte rid dersin zachte cadans. Een kerktoren, de rouw omfloersde spits, mysterieus verloren in mistige weenende lucht, klepte zijn roep in donzige verten Angelus, Domini nunciavit MariaeEngel des HeerenRoep door eeuwen. „Hoor. Twaalf uur. Hij kan d'r nu gauw De commissie van rapporteurs teekent hier bij aan, dat juist voor het vaststellen van dit verslag de regeering het voornemen tot een vermindering van de totale bietengarantie met 5% ten bate van de telers van veenkolo niale fabrieksaardappelen heeft aangekondigd. Eenigen dezer leden meenden, dat het beter is, met verlies suiker te exporteeren dan de werkloozenuitkeeringen te betalen. Verschei dene andere leden verzetten zich tegen dezen aandrang met het oog op de belangen van Ne- derlandsch-Indië Gevraagd werd, maatregelen te nemen, op dat, voor zoover invoer van suiker hier te lande noodig is, deze geïmporteerde suiker in ieder geval uit de Nederlandsche overzee- sche gebieden zal worden betrokken. De richtprijs voor tarwe. Verscheiden leden waren van oordeel, dat de richtprijs voor tarwe nog te laag is. Bij de verlaging van dien prijs is nog te veel gelet op den bijzonder grooten oogst van het jaar 1934. Nu in 1935 de oogst weer normaal is ge weest, werd wederom met verlies gewerkt. In ieder geval drongen de leden er op aan, den richtprijs van de tarwe niet opnieuw te ver lagen. Sommige leden waren van oordel, dat bij de tarwesteun-regeling niet is gehandeld naar den regel, dat door de maatregelen ten bate van den landbouw de overige bevolkings groepen niet zwaarder mogen belast worden dan strikt noodzakelijk is. De tarweprijzen zijn op de internationale markt gestegen en toch is de last, dien de tarwesteun door de prijzen van bloem en meel en dus ook brood aan de bevolking oplegt, niet verminderd. In tegendeel, de broodprijs is iets gestegen, waar toe de verhooging van de monopolieheffing van tarwe zeker heeft bijgedragen. Deze leden herinnerden aan het verlies van f 5.300.000, dat de tarwetransactie van de regeering in 1934 heeft opgeleverd wegens de grootte van den oogst en de daaruit vloeiende noodzakelijkheid, veel vrije tarwe met verlies te verkoopen. Gevraagd werd of de Regeering de werking- van het stelsel in Engeland, waar de telers voor hun tarwe het verschil tusschen den richtprijs en den gemiddelden marktprijs ontvangen en aan het einde van het jaar een toeslag krijgen, een onderzoek wilde instellen. Verscheidene andere leden, die tegen het instellen van dit onderzoek geen bezwaar hadden, waarschuwden bij voorbaat, aan een vergelijking met de toestanden in andere landen niet te veel waarde te hechten. Men meende krachtig te moeten opkomen tegen de voorstelling, als zouden juist de maatregelen ten aanzien van de tarwe, zoo drukkend zijn. Nog altijd kan bijna twee der de van het broodgraan tegen zeer lagen prijs worden ingevoerd niettegenstaande de land bouw hier te lande dien men toch dient te beschouwen, als een van de voornaamste grondslagen van onzen volkshuishouding, ze ker een groot gedeelte hiervan zelf zou kun nen voortbrengen. Varkenshouderij. Verscheiden leden meenden, dat de be moeiingen van de overheid met de varkens houderij thans geheel of gedeeltelijk beëindigd souden kunnen worden. Sommigen hunner zouden deze bemoeiingen beperkt willen zien tot een teelt-regeling voor zeugen en het ge ven van exportpremies. Vele andere leden bestreden deze opvatting- met kracht. Een vrij varkenshouderij is hun inziens alleen mogelijk bij een vrije markt van grooten omvang. De gecontingenteerde kun- wezen. Zit U zoo goed, Moeder Wat ga jij doen, Alie Wegloopen Komt niks niet van in hoor, je mot hier blijven." ,Och Frans, ik kom vanmiddag wel aan. Nee, heusch, 'k ga nou naar Vader." „Alie, je blijft. Is de koffie warm, Frans Het was Moeder, kort was weer haar spre ken, kernachtig, maar ze kon zich weer ver staanbaar maken. „Goed, vrouw Verhoeven. Hoor es, ja 't is een autoJa.hij stopt Frans was naar buiten gehold, op den voet gevolgd door Vader. Nog enkele seconden, het oude manneke werd omstrengeld door twee groote armenGeen woorden, slechts een overweldigende ontroering. In de kamer wachtte de Moeder.bevend in haar stoel.trillend de handen om den tafelrand.Ook daar even later, een snik. een oogenblik zich overgeven aan de machti ge emotie van wederzien. De oude vrouw herstelde zichslikte ee nige malendan „Wat staat dar achter je, wat is da voor 'n kind „Dit Moeder, is Bertie, mijn eenige zoon.." „Zoon???? Je bent nie goed wijs...." „Tuut, tuut, Moederdag lief jongske.. zoo, zoo, is dat je zoon.da bin dingen. kom mar es bij mienwat een lieve jon gen Vader zag even een visioen van bruine Ja- vaansche vrouwenverhoudingen, waar van hij gehoord had, hopend, dat z ij n zoon nooit zich daar mee zou inlaten.verleidin gen in dat warme land„neen, dat zou zijn jongen nooit doen...." maar dan, den denkend de tastbare bewijzen voor zich te zienvergoeilijke hij alweerkwam van hem geen oordeel. „Ja Ouders, dat is mijn zoon, waar ik trotsch op ben.en die nar ik bid, even braaf zal worden, als zijn overleden Moeder." „Zijn Moeder Waar is die (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1936 | | pagina 1