Voor Zelfscheerders BOERENLEENBANK WÏERINGERMEER. BIJSCHRIJVEN v. RENTE OP ZATERDAG 18 JANUARI a.s. LANDBOUWWAGENS EN KARREN G. VAN LEEUWEN - WOGNUM. ZITTING NU HEEFT U DEN TIJD nen door een vrije varkenshouderij niet zoo worden bediend, dat daardoor het grootst mogelijke nationaal voordeel wordt behaald. Ook de uitbetaling naar kwaliteit zou bij al- geheele vrijheid weer verloren gaan. Naar hun meening zal dus niet alleen een biggentoe- wijzing gehandhaafd moeten blijven, doch ook een bemoeiing met de export. Gevraagd werd of ook voor 1936 het be staan de contingent voor den uitvoer van spek naar Duitschland van 12 millioen k.g. behouden is gebleven. Melk en zuivel. Vele leden gaven uiting aan hun ontstem ming en bevreemding over het beleid der re- geermg ten aanzien van de zuivel. De regee- ring heeft nog steeds geen afdoende maatre gel genomen om tot een beperking van de melkproductie te geraken. Op de voorgeno men beperking van den melksteun, welke op een rationeele gedachte berust, is deze mi nister teruggekomen. Weliswaar is daarbij medegedeeld, dat de zaak vanzelf niet van de baan was, doch tot dusverre is niet geble ken, op welke wijze de minister dan wel tot een inkrimping van de melkproductie wil ge raken. In het bijzonder laakten de hier aan het woord zijnde leden, dat geruimen tijd te voren was aangekondigd, dat de melksteun- beperking op een bepaalden dag zou ingaan. Veie bóeren hebben zich daarop ingesteld en juist deze boeren worden nu gedupeerd. Algemeen werd gevraagd om een uiteen zetting van de wijze, waarop de minister het vraagstuk van de melkbeperking thans denkt op te lossen. Sommige leden waren van oordeel, dat ter saneering van de zuivel- en vleeschpositie nogmaals een afslachting van vee zal moeten geschieden. Andere leden betoogden, dat er vóór alles behoefte is aan een krachtige rundveepolitiek. Ket is te betreuren, dat de landbouworgani saties zelf niet duidelijker en doelbewuster aangeven, welke koers naar haar inzicht moet worden ingeslagen. Verscheidene andere leden hadden tegen verdere afslachting van vee ernstig bezwaar. Vermeerdering van het gebruik van rund- vleesch is te verkrijgen door afschaffing van de heffing daarop. Dit zou leiden tot inkrim ping van den veestapel en tevens tot verbe tering van de prijzen der gemeste koeien. Sommige leden meden, dat door een nieu we veeafslachting de kapitaalkrachtige boe ren bevoordeeld zullen worden, tenzij er een toewijzing van het aantal koeien per bedrijf aan verbonden wordt. En geschiedt dit laatste dan zal een uitgebreide en kostbare controle noodig zijn. Sommige leden betoogden opnieuw, dat de margarineproductie verder beperkt dient te worden. Andere leden konden den aandrang tot ver dere beperking der margarineproductie geens zins deelen. Wel meenden verscheidene leden, dat op de margarine een zoodanige heffing gelegd be hoort te worden dat de margarine-industrie geen onredelijke winsten maakt. Zij meenden, dat deze industrie inderdaad onredelijke win sten maakt en dat de heffing dus niet hoog- genoeg is. Ook werd opnieuw aangedrongen op kleu ring van de margarine en op het invoeren van een verplichting tot het bakken van melk brood. Hiertegen hadden andere leden ern stig bezwaar. Eenige leden vroegen of het niet beter zou zijn, de menging van boter door de margarine te laten vervallen. Voorts werd gevraagd, of het niet mogelijk is, de positie van onze boter in verhouding tot die van de Deensehe boter in Engeland te verbeteren; Sommige leden wezen er opnieuw op, dat er ondanks herhaalden aandrang tot onder zoek ambtsvoorgangers nog niets positiefs gebeurd is om in ons land te geraken tot een meer geregelde melkproductie. Groente en fruit. Algemeen juichte men het toe, dat voor de groente- en fruitteelt ook voor 1936 wederom een steunbedrag van 12 millioen is uitgetrok ken. Men sprak de hoop uit, dat nu ook het geheele verschil tusschen de werkelijke op brengst en de richtprijzen zal worden uitge keerd. Verscheidene leden meenden, dat de richt prijzen zoo dienen te worden vastgesteld, dat zij den kostprijs althans benaderen. Deze le den ontraadden voorts de invoering van een heffing op groenten en bevalen verhooging van de minimumprijzen aan. Eenige leden wenschten, dat met name in den zomer en den herfst de monopolieheffin gen op den invoer van fruit, zuidvruchten en warmoezerij-gewassen zou worden verhoogd, om betere en meer stabiele prijzen voor de inlandsche producten te verkrijgen. Andere leden waarschuwden tegen een te hoog hou den van deze heffingen. Men meende, dat groentevernietiging slechts op geringe schaal geschiedt en dat alleen in tijden, dat- de groente zelfs tegen zeer lage prijzen niet te verkoopen is. Intussehen wa ren ook zij van meening, dat getracht moet worden het onverkoopbare product zooveel mogelijk een bestemming te geven ten be hoeve van personen, die de groente tegen nor male prijs niet kunnen koopen. Eenige leden zouden gaarne zien, dat uit het Landbouwcrisisfonds een bedrag ter be schikking gesteld werd ten behoeve van de proeven, welke aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen genomen werden om voor het Nederlandsche fruit een afzetgebied te zoe ken in de fabricage van goede dranken. Sierteelt. Verscheidene leden waren van meening, dat de saneering van de bloembollenteelt niet in het belang van het bedrijf is, vooral om dat men nu in het buitenland onze teelten meer en meer gaat overnemen. Volgens verscheidene andere leden zou op heffing van de saneeringsmaatregelen een catastrophale daling der prijzen veroorzaken. Gezien de groote moeilijkheden in het bedrijf achtten deze leden het echter niet langer ver antwoord, de kosten der saneeringsmaatrege len op de kweekers te verhalen. Zij drongen er op aan althans de uitvoeringskosten ten laste van het Landbouwcrisisfonds te bren gen. Sommige leden oefenden ook op het beleid ten aanzien van de cultures van boom- en bloemkweekerij ernstige critiek. Zij waren van oordeel, dat ook deze zwaar getroffen bedrij - ven gesteund dienen te worden. Steun van eenigebeteekenis hebben zij tot nu toe nog niet ontvangen. Men heft hen integen deel nog zelf laten betalen voor teeltvergun ningen. Pluimveehouderij. Men oefende ernstige critiek uit op het uit blijven van een regeling, welke de pluimvee houderij reserveert voor die bedrijven, die daartoe het meest geschikt zijn. Er- behoort een einde te komen aan den toestand, dat naast tal van personen buiten den landbouw ook de groote landbouw- en veehoudersbedrij- ven belangrijke hoeveelheden eieren aan de markt brengen. Voorts waren deze leden zeer ontevreden over het achterwege blijven van een voldoen de compensatie voor den last, welke de graan rechten op de pluimveehouderij leggen. Sommige leden haddenvernomen, dat de verkoop van gedroogde garnalen in Neder land met uitsluiting van alle anderen in handen is gegeven van een naamlooze ven nootschap, die zich voorheen niet met dezen verkoop bezig hield en daaraan nu een aan zienlijke provisie verdient. De ondernemingen, die vroeger dezen verkoop in handen hadden, zouden daardoor gedupeerd zijn.- GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. Plaatsing jeugdige werkïoózèn. Het Comité ter bestrijding-yun de jeugdwerkloosheid alhiëPöi^akt be kend, dat jeugdige werkloozen (14-25 jaar) die in aanmerking fjfeei^^h,èn te komen om te worden teweTfef^tlfra^ij werkobjecten als boschbouw, bouwvak ken, grondwerk e.d. zich Ktmnen st#- melden bij het bureau der..j^beid||£- middeling vóór of op 17 Januari a.s. Wieringen, 13 Januari 1936. Het Comité. Herhalingsoefeningen. De diénstplich tigen S. Snooij, N. J. Rotgans en S. P. Bakker, uit deze gemeente behooren- de tot het korps Motordienst -■ moeten ip 14 Sept. a.. te Haarlem voor 17 da gen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen. Overwerkvergunning. Over werk ver gunning1 is verleend aan de Fa. J. de Vries te Heemstede, van 9 _t.m. 22 Jan. ten behoeve van het verrichten van werkzaamheden aan de verdedigings werken te Den Oever. Inschrijving dienstplicht. Bij de ge houden inschrijving voor den dienst plicht voor de lichting 1937, werden 48 jonge lieden uit deze gemeente in geschreven. Jacht. In het jaar 1935 werden in de ze gemeente 11 jachtacten afgegeven. Politie. Verl. twee belastingplaat jes, waarvan een met een gaatje en een bruine portemonnaie inhoudende f 5.- Vermist een groen gelakte dames fiets. Gev. een belastingplaatje* Inl. bij den Gem.-Bode. Doopsgez. Jongerenkring. Vrijdag avond 8 uur bijeenkomst. DEN OEVER. DE FAKKELOPTOCHT VAN „APOLLO." Het was Zondagavond geweldig druk te Den Oever, toen Apollo zich opmaak te een „taptoe" te houden. Het kranig marcheerende korps, met pijpers en tamboers voorop, verlicht door de fakkels vormde een fantastische aanblik-. Bij den oud-directeur, den Heer Spaander werd halt gehouden en oud-Vaderlandsche liederen en ook 't Wilhelmus ten gehoore ge bracht. De heer Spaander dankte voor de hulde en zei bewondering voor het korps CPRebben en hij had niet kunnen denken dat uit het kleine stekje, dat hij had geplant, zooiets grootsch zou groeien. Hij wenschte het korps nog vele lauweren en overhandigde een enveloppe met inhoud. De Directeur, de heer v. Glabbéek dankte de heer Spaander voor alles wat hij voor Apollo gedaan had en hoopte, dat hij nog veel goeds van de vereeniging zou zien. Toen werd weer afgemarcheerd met volle muziek. In zaal Wiron organiseerde Apollo verder een gezellige avond, die ook door een talrijk publiek werd bijgewoond. I. R. H. Afd. Wieringen. Zaterdag avond, j.1. werd in Café Scheltus ver toond de film „De revolutie in Spanje." Ruim 70 personen waren aanwezig. Na de film werden nog door een paar leden een paar aardige nummers naar voren ^.bracht. Hierna werd nog een protest naar de Duitsche Consul te Am sterdam gezonden teigen het Upertal- proces, wat in Duitschland gaande is. Verschillende nieuwe leden voor de I. R. H. werden ingeschreven. Jaarvergadering R. K. Volksbond. De R.K. Volksbond hield haar jaar vergadering op Zaterdag 11 Jan. 1936 op de bovenzaal van den Heer S. A. Veerdig te II.-Hoef. De voorz. de heer C. de Boer opende deze jaarvergadering op de gebruike lijke wijze en wenscht 'allereerst alle leden een gelukkig en een voorspoedig Nieuwjaar toe. Notulen. De Secr. de heer J. Koster Jz., las de notulen van "de vorige ver gadering, die onveranderd werden goed gekeurd. De voorz. doet mededeeling dat de secr. geen jaarverslag kan uitbrengen waar de verschillende onder-afdeelin- gen de jaarverslagen te laat hebben in geleverd. De voorz. zegt toe dat op de eerstvolgende maandvergadering 't jaarverslag gereed zal zijn. Rapport over de boeken en beschei den. De controle-commissie voor het nazien der boeken en bescheiden van den penningm. bracht bij monde van den heer P. L. Vroone rapport uil, die verklaarde dat alles prima in orde was bevonden en tot goedkeuring kon wor den overgegaan, hetgeen geschiedde. Jaarverslag penningm, De secr., te vens penningm. verslag uit. Dit jaarver slag g;af een gerustellend overzicht en bleek dat er 'n voordeelig saldo was te boeken. De voorz. bracht dan ook namens de vergadering zijn hartelijken dank voor het vele werk wat hij weder in het af- geloopen jaar heeft verricht. Benoeming controle-commissie. Over gegaan werd tot het benoemen van 2 leden. Hiervoor werden benoemd de heeren II. Hulsman en Th. de Koning. Beide heeren nemen deze benoeming aan. Bestuursverkiezing. Aftredend waren J. Koster,, T. v. Dongen en P. C. Bos- ters en 1 vacature. De af tredenden werden allen herkozen en bij een vrije stemming werd gekozen C. A. van Eeke len. Allen namen de benoeming aan, zoodat nu weer eens een voltallig be stuur in functie komt. Sluiting. De voorz. dankt voor de flm ke opkomst op dezen avond. Het ver heugde spr. zoo veel. nieuwe gezichten te mogen zien in de naaste toekomst zoo. mag blijven doorgaan. Eerst een weinig Purol inwrijven en daarna inzeepen dan scheert men zich schoon, zacht en pijnloos. FILMBESPREKING. JOHN GILBERT f Beroemd filmacteur. De berÓêni'de filmacteur John Gil- bert is Donderdag j.1. te Hollywoqjgl plot seling overleden. De oorzaak van zijn overlijden is vermoedelijk hartverlam ming. Vóór de invoering van de spre kende film een der bekendste artisten, kende hij in zijn later leven de bittere teleurstelling van de zich van hem af wendende Fortuin. Het slechts luttele woorden bevat tend telegram doet heel de wreedheid gevoelen, waarmede roem verbonden is. Wreed is het lot geweest, dat John Gilbert trof. Juist omdat hij door eigen kracht de unieke positie veroverde, die hem tot een der meest bevoorrechte artisten maakte, welke de wereld van de film ooit heeft gekend. Afzonderlijk dient „De Groote Para de" genoemd in de fascineerend spe lende rol, welke hij onder regie van King Vidor vertolkte, heeft hij ontzag lijke riuriffen gevierd. Zijn spel met Renée Adorée behoorde tot het schoonste, dat de toenmalige film liet aanschouwen. Het was het invoeren va;n de spre kende film, dat den jeugdigen film speler fataal was. Want hij miste, wat men een phono genieke stem noemt. I John Gilbert was overbodig gewor den. En te midden van felle huiselijke in cidenten, die trouwens heel zijn leven hebben beheerscht, reikte Greta Garbo hem de vriendenhand. Als tegenspe ler van haar Koningin Christina, koos zij den ouden, haar in zoovele .opzich ten trouw gebleven vriend. Men kent Gilbeift's grenzelooze liefde voor Greta Garbo. Tot. een huwelijk met deze kunstenares, die hij aanbad, is het nimmer gekomen. Thans zal het publiek hem dus nog jin „Cinema De Haan" in meesterlijk samenspel met Greta Garbo kunnen bewonderen. GERENTE ANNA~ PAULQWNr 2e uitvoering Ormenio Tooneelwed- strijd. Voor een goed gevulde zaal van Veerburg werd door de tooneel- vereeniging „Helmers" van Amster dam opgevoerd „Candida" een myste rie in 3 bedrijven van den beroemden Engelsche schrijver George Bern. Shaw. Een stuk, dat de aandacht ver diend en zeker heeft. men.Tn Veerburg genoten. Een gezellig dansje besloot deze mooie uitvoering,. B.K.C.-Nieuws. Een goede dag voor B.K.C. De Adspianten waren de alleen verliezer. Slechts met i-0 werd aan Helder a verloren. Het niet medespelen van Blok en Paardekooper was hier aan oorzaak. Toch krijgt de adspiran- tenleider v.d. Goes weer pittige krach ten. Volhouden geel-zwarten. B.K.C. 2 was naar Den Helder en won van Zee macht met 3-1, terwijl B.K C. 3 thuis won van H.R.C. 6 met ó-O. B.K G. 2 en 3 blijven elkander op de voet, volgen en we zijn benieuwd wie het hoogst zal eindigen. Damclub Anna Paulowna. Vrijdag avond werd in het Café de Graaf een simultaan-seance gegeven door den heer Ant. Huiberts. Deze moest tegen 22 borden spelen. De uitslag was als volgt 12 Partijen gewonnen, 4 remise, 6 ver loren. De belangstelling was zeer groot. De gelegenheid werd aangebo den. om als lid toe te treden waarvan dan ook gebruik werd gemaakt. Voor dezen avond was het een succes zoowel voor den heer Huiberts ais voor D. A. P. Zoo moet het ook zijn. Bravo D.A.P. ZITTING van het Bestuur van de Boeren leenbank voor het VAN 3 TOT 7 UUR ten huize van den Kassier te Slootdorp. ONS Onze bosschen. Nu het voorjaar weer nadert en daarmee de poot- en plant tijd, begint er naar mate ook meer leven te komen in de werkzaam heden hij het staatsbosch. Wij verne men tenminste dat er een 25-tal werk lieden met een voorwerker meer bij te werk zal worden gesteld. Radio. Meer en meer maakt Wierin g:erwerf zich gereed om zijn bewoners te ontvangen. Zoo zullen de nieuwe bewoners straks ook in de gelegenheid gesteld worden om zich aan te sluiten bij de radio-centrale. Evenals in de beide bestaande dorpen is vergunning verleend aan de firma Wed. Nipsha- gen hun lijnen ook daar naar toe te leggen, 't Is voor de ondernemer te hopen dat het aantal aansluitingen be vredigend zal zijn. Dieven. Maakten wij reeds een paar keer melding van diefstallen in de W.-Meer, hieraan kunnen wij weer een voegen. Zoo miste men op de boer derij „Oevershof" een aantal zakken zaad. Aangifte bij de politie is gedaan. Vergadering van de afd. W.-Meer van de V.A.R.A. Deze verg. was be legd met het oog op het niet volledig zijn van het bestuur. Algemeen werd het. heengaan van den heer v.d. Wal (door overlijden) als een sterk verlies gevoeld. Als bestuur werd nu gekozen de heeren S. Slot, voorz., M. Smit, secr. E. Edens, penningm. Besloten werd tot oprichting van een spaarfonds voor liet a.s. zomerfeest. Het aantal opgekomenen was niet groot. Toch heeft deze afd. weer een volledig bestuur gekregen, en nu de schouders er weer onder. Laf. Toen Mej. Kruizinga van Mid- denmeer j.1. Zondag de bioscoop te Wieringen bezocht en haar fiets ge stald had in de garage, bleek na afloop der voorstelling dat de lantaarn met dynamo van haar fiets was gestolen. Hollandscha Mij. van Landbouw. Afd. Wieringermeer. De aangekondigde lezing- Vrijdag avond in Ilotol Smit te Middenmeer te houden door den Heer L. A. Bom, over het onderwerp „Waarom trek paardfokkerij" is jammerlijk in het water gevallen doordat de spr. plot seling aftelegrafeerde, nadat alle uit- noodigingen waren verzonden en maat regelen waren genomen, liet. bestuur had getracht zooveel mogelijk allen, die waren uitgenoodigd, nog bericht te doen dat de lezing niet doorging, maai* kon niet verhinderen dat nog ve- len^fi^n vergeefsche reis maakten. Voor jd-g leden der afdeeling stond echter tevens de jaarvergadering op de agenda vermeid. De heer G. Schoorl, voorz. der afdee ling sprak in zijn openingswoord zijn spijt er over uit dat de lezing moest worden afgelast, doch het bestuur werd voor een fait accompli geplaatst en heeft, getracht door met veel kos ten en moeite nog zooveel mogelijk menscliujnwte bereiken. Niettemin hoopte spr. dat als de af-: decdiftg weer een oproep doet ter bijwo ning van een of andere lezing, men niet zal weerhouden worden om te komen door deze tegenslag. Nadat de gasten zijn vertrokken wordt met de agenda der jaarvergade ring begonnen. De heer P. Bakker leest de notulen der voorgaande vergadering welke on veranderd worden goedgekeurd. De voorz. deelt mede dat de heer K. Schenk en spr. de Algem. Vergadering in Alkmaar hebben bijgewoond. Aangezien het verslag van deze verga dering in het bondsblad heeft gestaan, acht spr. het overbodig dat de afgevaar digde een verslag: uitbrengt. Spr. stelt voor om het Tweede Kamer lid Louwes en tevens lid van Land bouw en Maasehappij een spreekbeurt te laten vervullen voor de afd. zoodat men dan een beter inzicht zal krijgen van wat er leeft in de landbouwwerehl Besloten wordt dat de heer Louwes in Februari verzocht zal worden een spreekbeurt te houden. Rekening en verantwoording. De heeren Breebaart en Van Vegten worden benoemd tot het nazien der rekening van den Penningmeester De inkomsten hebben bedragen f 252.59 w.o. een bedrag van f 26.09 wat afkomstig is van de opgeheven veree- iniging van bedrijfsboeren. De uitgaven waren f 215.59. Voordeelig saldo f 36.94. Saldo vorig jaar f 81.24. Het geldelijk bezit der af- deeling bedraagt dus f 118.18. Da heer Breebaart brengt namens de commissie verslag uit en deelt mede dat boeken en bescheiden keurig in or de zijn bevonden. De voorz. dankt den penningm. voor zijn zuinig accuraat beheer. Be winter-lezingen. Naast de lezing van den heer Lou wes, werd nog besloten om de Rijks veeteelt Consulent Ir. de Vries uit te noodigen tot het houden van een le zing over den nieuwe voederwijze. 'Ier wijl ook getracht zal worden een le zing te krijgen over bedrijfsleiding. Ben belangrijk schrijven van de C. B. T. B. De voorz. zegt dat is ingekomen een schrijven van de afdeeling der C. B. T. B. waarin voor een drietal be langrijke zaken de aandacht wordt gevraagd. Een zelfde schrijven is ook naar de afdeeling der L. T. B. gezonden. Ie. Om een collectief contract af te sluiten met de arbeiders. 2e. Aansluiting te zoeken bij de ver eenig-ing- van fijnzaadteJers. 3e. De mogelijkheid te willen onder zoeken tot het stichten van een graanheurs en eventueel een marktplaats. Ten aanzien van het eerste punt is de vergadering van oordeel dat met het afsluiten van een collectief con tract nog even gewacht moet worden. Wat betreft de aansluiting bij de fijn zaadtelers brengt de heer Breebaart naar voren, dat dit een zeer nuttige vereeniging is, die reeds zeer veel ge daan heeft voor de iijnzaadtelers, het z.g.n. contract Wageningen heeft mén hier o.a. aan te danken. Voorheen was men aan de handela ren overgeleverd. De vergadering wijst den heer Bree baart aan om de afdeeling te vertegen woordigen bij de bespreking inzake gezamenlijke aansluiting. Het derde en belangrijkste punt het stichten van een graunbeurs en even tueel marktplaats, geeft nog al stof tot discussie. De voorz. zegt, dat een dergelijke stap niet te overhaast mag gebeuren, want mislukt de eerste poging dan duurt het weer een heele tijd voordat men er opnieuw durft te beginnen. Wielingen heeft ons het voorbeeld gegeven daar is men een hecle poos m de weer geweest om een markt te krijgen groote vergaderingen zijn gehouden, totdat men er plotseling niets meer van hoorde. Voor de graan beurs moet men de handel mee heb- ben, men zal het goed moeten overleg gen alvorens de stap nemen. Wil het slagen dan moet men Waard en Groet en Anna Paulowna op den duur ook weten te trekken. Het is echter ook zoo, wacht, men te lang dan gaat men zich op den duur op het oude land instellen. Alkmaar heeft b.v. een graanbeurs, die als de Wieringermeer daar op toe zal vallen, meer beteeke nis zal krijgen. De heer Breebaart zegt dat men Waard en Groet niet zoo spoedig zal krijgen. Alkmaar is een beurs waar de klein handel in hoofdzaak koopt men krijgt er altijd 10 a, 15 cent meer als b,v. in Amsterdam of Rotterdam. Het zou echter ook mogelijk zijn dat als de Wieringermeer daar gaat vejkoo- pen het dan tot de hoogere markt overgaat door het groote aanbod. De. heer Van Wijck acht een beurs te Middenmeer mogelijk, Zooals nu.de toestand is, is hij onhoudbaar dage lijks krijgt men menschen aan de deur om zaken te doen. xYls er een beurs is kan men op dien dag; zijn za ken doen. De handel en ook de boer is met een vaste dag hiervoor gebaat. Het bevordert tevens het contact met de hoeren onderling. Spr. acht Woens dag hiervoor de geschiktste dag. Vrijwelyallen die ter vergadering aan wezig- zijn onderschrijven de woorden van den heer Van Wijck, waarna de vergadering, de heeren Schenk, Diele- man en Van Bergen aanwijst die als- commissie in overleg zullen treden rnet de afdeelingen der C. B. T. B. en L.T.B. Bij de rondvraag stelt de heer Schenk voor adhacsie te betuigen aan liet protest bij, de Regeering door het hoofdbestuur inzake de vermindering van de tarwesteun met een gulden. Wordt toe besloten. De voorz. wijst nog op een drietal be langrijke lezingen, die zullen worden gehouden in Sc hagen op de Maandagen 13, 20' en 27 Januari voor de oudleer lingen van de Landbouwschool. Waar na sluiting volgde. Ondertrouwd IJMEN DE JONG en FENNA ZIJLSTRA. Huwelijksvoltrekking' Zaterdag 25 Jan. 1936, 12 uur te Medemblik. MIDDENMEER, 11 Januari 1936. Torenstraat 49. Torenstraat 50. Geen receptie. SOLIED, STERK, GOEDKOOP en VAKWERK. VRAAGT EENS PRIJSOPGAAF BIJ CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringermeer. DONDERDAG 16 JANUARI in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk. nam. 2 tot 4 uur door Dr. HOOGKAMER om voeten aan onze goedkoope beenschaften te breiën. Huismoeders doet Uw voordeel. Maat 7 kost slechts 38 ets. en ze gaan met 3 et. per maat omlaag. Firma JAAP §NOR, Zuidstraat 19, Den Helder. Let op den ^Gelen Winkel. Voor Wieringen Jb. Kaleveld. BIEDT ZICH AAN een FLINKE DIENSTBODE, voor dag en nacht, ook genegen te melken. Br. aan Bureau Wieringermeerbode Midden meer onder lettere A.C.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2