27e JAARGANG VRIJDAG 7 FEBRUARI 1936 No. u NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN /AS PI RIN STEUN AAN DE PLUIMVEEHOUDERIJ. STRIJDENDE ZIELEN. REIST PER W.A.C. O. ;BERTELS BERTELS' WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer q.20 kondigt zich i |de griep aan: j gevoel van moeheid, j pijn in de ledematen. Dan direct naar bed en F tot de dokter komtj van tijd tot tijd:. I net product van vertrouwen Uitslulfand verkrijgbaar In de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 dl. en oranjezakje» van 2 tabl. a 10 c' CRISISBUREAU De Minister van Landbouw en Visscherij heeft bepaald, dat door de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee uit het Landbouwcrisisfonds uitkeeringen zullen wor den gedaan aan fokkers en houders van ver- meerderingsbedrij ven. Deze uitkeeringen zullen geschieden op grond van de aantallen door fokkers en hou ders van vermeerderingsbedrijven afgelever de, van eigen bedrijf afkomstige kuikens en broedeieren. Teneinde voor het ontvangen van een uit- keering in aanmerking te kunnen komen, dienen de houders van vermeerderingsbedrij ven zich tegenover de Centrale te verbinden de kippenkuikens, welke zij zullen afleveren, te zullen verkoopen voor een prijs van ten- hoogste 15 ets. per stuk en de voor broedei bestemde kippeneieren, die zij aan kuiken broeders zullen afleveren, voor ten hoogste 4 ets. per stuk. De fokkers dienen dezelfde verplichting aan te gaan, behalve ten aanzien van de kuikens, die zij afleveren aan houders van vermeerderingsbedrijven. Met betrekking tot af te leveren vrouwelij ke eendenkuikens en voor broedei bestemde eendeneieren is het noodig, dat de betref fende fokkers en houders van vermeerderings bedrijven een overeenkomstige verbintenis aangaan met dien verstande, dat de prijzen, waarboven zij niet zullen verkoopen, daar voor lager zijn gesteld, naarmate de leverings tij d later in het broedseizoen valt. Voor vrouwelijke eendenkuikens neemt de prijs, waarboven zij niet mogen worden verkocht geleidelijk af van 60 tot 25 cs. en voor broed eieren van 9 tot 3 ets. Wanneer een houder van een vermeerde- ringsbedrijf de zooeven genoemde verbintenis heeft aangegaan en ook overigens aan de gestelde voorwaarden voldaan heeft, ont vangt hij een uitkeering van 5 ets. per door hem afgeleverd kippenkuiken en van 10 ets. per door hem afgeleverd kippenkuiken en van 10 ets. per door hem afgeleverd vrouwe lijk eendenkuiken. Voor ieder door hem aan een kuikenbroeder afgeleverd voor broedei bestemd ei, zal hem een bedrag van 3 ets. worden uitgekeerd. De uitkeeringen aan de fokkers voor dezen aan kuikenbroeders af te leveren broedeieren FEUILLETON. Roman van Hugo Bettauer. (Nadruk verboden). 3.) Joachim von Dengern echter was een ander mensch geworden. Hij trok zich in een voor stad terug, werd menschenschuw, vermeed elke ontmoeting met vroegere vrienden, dronk veel en haastig, verteerde langzaam maar zeker zijn geld tot hij op zekeren dag in een wijnrestaurant toevallig dr. Clusius ontmoette. Deze, nog geplaagd door gewetenswroeging over de destijds door hem gemaakte schrome lijke vergissing, verzocht von Dengern hem gezelschap te houden, erkende den bedenke- lijken gemoedstoestand van den nu zes en dertigjarigen man en zei plotseling een in geving volgend, zooals die soms ook doodge wone menschen overvalt Komt u bij ons Stel uw krachten in dienst van de politie en de gerechtigheid U hebt immers bewezen, dat in u de geniaal ste detective schuilt, die inclusief dien dwa zen Sherlock Holmes, ooit op dit ondermaan- sche heeft rondgeloopen En toen was, voor het eerst sinds vele ja ren, een glimlach over het ingevallen gelaat van von Dengern gevlogen en hij had de hem toegestoken hand met vasten druk omklemd. Sindsdien was dr. Joachim von Dengern onder den naam Krause als rechercheur in dienst van de Berlijnsche politie werkzaam en wel met een succes, dat de stoutste ver wachtingen van dr. Clusius en den politiepre- sldent overtrof. Sedert vijf jaar werden hem de moeilijkste, ingewikkeldste en wanhopige gevallen toevertrouwd en voor zoover aan de menschelijke macht geen grenzen waren ge steld, bleef het succes hem trouw. De sensati- oneele moord van de vorstin H., slachtoffer van haar eigen dochter, de internationale val- zijn dezelfde als die aan houders van ver- meerderingsbedrij ven. Voor door de fokkers af te leveren kuikens wordt verschil gemaakt naar gelang deze al dan niet aan een houder van een vermeer- deringsbedrijf worden afgeleverd. Gebeurt dit wel, dan zal aan den betrokken fokker worden uitgekeerd een bedrag vari 15 ets per kippenkuiken en van 30 ets. per vrouwelijk eendenkuiken. De aflevering der kuikens zal daartoe moeten hebben plaats gehad vóór 20 April 1936, uitgezonderd die van lichte ras sen, welke uiterlijk 25 April 1936 moeten .zijn geleverd. Deze uitkeering zal niet plaats vin den, wanneer aan de houder van een vermeer- deringsbedrijf tezamen meer kuikens worden geleverd dan het aantal bij de keuring van wege de Centrale in het najaar van 1935 op het betrokken bedrijf goedgekeurde hennen of eenden, verhoogd met 25%. Voor kippenkuikens en vrouwelijke eenden kuikens die door fokkers aan anderen dan houders van vermeerderingsbedrijven zullen worden afgeleverd, zullen de uitkeeringen respectievelijk bedragen 5 ets. en 10 ets. In het algemeen wordt verder nog het voor behoud gemaakt, dat de uitkeeringen slechts zullen worden gedaan over ten hoogste 25 eieren per goedgekeurde hen of eend, die bij cfe keuring vanwege de Centrale in het na jaar van 1935 op het betrokken bedrijf aan wezig was. Een kippenkuiken zal hierbij gel den voor 1 2/3 ei en een eendenkuiken voor 3 1/3 ei. Over door fokkers en houders van vermeer deringsbedrijven afgeleverde voor broedei be stemde eieren zal alleen uitkeering worden gedaan, indien deze inderdaad als zoodanig gebruikt zijn. Met de bovenomschreven steunregeling wordt in dezelfde richting voortgegaan, als tot dusverre bij de teeltregeling steeds ge volgd is. Eenerzijds wordt er mede beoogd het mogelijk te maken, dat de pluimveehou ders, van wie velen in .moeilijke omstandig heden verkeeren, zich op voordeelige condi ties kuikens zullen kunnen verschaffen, waar mede zij hun stapel op doelmatige wijze kunnen verjongen, terwijl het anderzijds de bedoeling is ervoor te zorgen, dat de bemoei ingen van de houders van vermeerderingsbe drijven en de taak van de fokkers op rede lijke wijze beloond kan worden. VERBOUWVERBOD BRAVO, DE WET EN KAMPIOEN. Uit bij den Plantenziektenkundigen Dienst ingekomen berichten blijkt, dat sommige ver bouwers van aardappelen van meening zijn, dat het verbouwverbod van Bravo, de Wet en Kampioen niet van toepassing zou zijn op voor eigen gebruik geteelde aardappelen van deze rassen. Deze veronderstelling is ten eenenmale onjuiste. De genoemde rassen mogen in het geheel niet meer verbouwd worden, dus ook niet voor eigen gebruik. Verbouw van Bravo, de Wet en Kampioen is strafbaar. STIERENKEURINGEN IN NOORDHOLLAND. Behouden de goedkeuring van het Werk plan zal de „Provinciale Commissie tot bevor dering van de Rundveefokkerij in Noordhol land" in 1936 keuringen houden in de onder staande plaatsen Uithoorn, Vrijdag 27 Maart 9.30 u., bij café Fritschy of in eenig ander deel in het Zuiden der provincie naar gelang van de aangifte. Hoorn Zaterdag 28 Maart 10 u., bij het café de Roskam. sche muntersbende, waarbij het om milliar- den ging, de ontmaskering van de „groene ridders", onder welken naam een aantal be ruchte inbrekers eenige jaren lang hun prak tijken hadden kunnen uitoefenen deze en honderd andere gevallen waren het, waarover de ingewijden fluisterden, wanneer recher cheur Krause, norsch en stug als steeds dooi de gangen van het hoofdbureau van politie liep. En deze Krause zou er nu „op los gaan", om een mysterieuze, sensationeele misdaad, die spoedig geheel Duitschland in opschudding zou brengen, tot klaarheid te brengen. Vier alleen staande meisjes. Terwijl Clusius met een plechtig gezicht de vier vrouwen gelijktijdig aan een verhoor on derwierp, snuffelde Krause in de vier hand koffers, tasschen en manden der verdwenen meisjes. Wat de voor de met inkt besmeurde schrijftafel staande opgewonden vrouwen ver telden, scheen hem niet in het minst te in teresseeren, en de nerveuze blikken, welke zijn chef hem toewierp, stoorden hem al even min als dr. Clusius' waarschuwend gekuch. Wat een armoedig zootje, dacht Krause. Deze versleten, zwart houten koffer, die afgedragen tasch van zeildoek, een zwaar ge havend rieten mandje, een koffertje van vul- can fiber, dat alles toonde met zijn trooste- loozen inhoud aan ordinaire lijfgoederen, ver frommelde blousse, afgedragen schoenen, le vensgeschiedenissen. De aardsche resten van arme, domme wezentjes, die zich in haar angst voor den eenzamen ouderdom en een niet te stillen hunkeren naar liefde en aan hankelijkheid den eersten den besten schurk in de armen werpen en zich tot het laatste oogenblik vol stil verlangen ergens in het bosch of aan een verlaten rivier laten ver moorden. Dr. Clusius had zoo juist het verhoor met de laatste aanklaagster, de weduwe Klappholz uit Charlottenburg, beëindigd, toen Krause plotseling het woord nam. Texel Maandag 30 Maart 11.15 u., te Den Burg. Nieuwe Niedorp Dinsdag 31 Maart 9.15 u., op het Kerkplein. Hoogwoud Dinsdag 31 Maart 1.15 u., voor het Gemeentehuis. Hauwert Donderdag 2 April 8.45 u., bij het café van J. Hoek. Oostwoud Donderdag 2 April 11 u., bij de Kerk. Twisk Donderdag 2 April 1.30 u., bij het café de Ooievaar. Schagen Vrijdag 3 April 9 u., bij het café van G. Plevier. Wieringen, Vrijdag 3 April 2 u., op het Marktplein te Hippolytushoef. Schagerbrug Zaterdag 4 April 9.15 u., bij het café ,,'t Wapen van de Zijpe." Julianadorp Zaterdag 4 April 1.30 u. Alkmaar Maandag 6 April 9 u., bij café Noordholland bij de Fr. Brug. Spierdijk Maandag 6 April 1.30 u. Assendelft Dinsdag 7 April 1.30 u., bij het café de Assumburg. Midden-Beemster Woensdag 8 April 9.15 u. bij het café het Heerenhuls. Den Hout Donderdag 9 April 9.15 u., bij het café v.h. C. Jongewaard. Binnenwijzend Donderdag 9 April 1 u., bij het café „De zeven groene boomen." Wieringerwaard Zaterdag 11 April 9 u., bij het café van de wed. v. d. Woude. Behoudens toestemming van het gemeente bestuur zal de centrale stierenkeuring worden gehouden te Alkmaar op Vrijdag 24 April te 9 uur precies in den Bergerhout. Alsdan zullen worden beoordeeld 1. de voorloopig goedgekeurde éénjarige stieren voor de uitgeloofde medailles. 2. De tweejarige stieren voor de 15 uitge loofde aanhoudingspremiën. 3. de driejarige- en oudere stieren voor de uitgeloofde geldprijzen. Dieren, die op het bovengenoemde aan- vangsuur nog niet aanwezig zijn, kunnen van deelname aan de keuringen worden uitgeslo ten en in alle gevallen vervalt de bijdrage in de transportkosten. BINNENLANDSCH NIEUWS. ONWILLIGE SMOKKELAARS. Een arrestant in onderkleeren. Naar men weet worden in Tilburg vrij ge regeld beruchte smokkelaars uit het zooge naamde bewakingsgebied (het zuidelijk stads deel) uitgewezen. Het is, wanneer zoo'n uit- wijzlngsbesluit eenmaal van kracht is gewor den, de taak der politie de betrokken perso nen „uitgeleide" te doen naar het noordelijk stadsdeel. Gewoonlijk heeft dit laatste plaats zonder dat er iemand iets van merkt, doch Maandagmorgen was het anders. !r moesten toen weer vier personen worden uitgeleid en ditmaal kregen twee dezer het in hun hoofd, zich dit niet goedsschiks te laten welgevallen. Zekere F. van D., die, toen de politie kwam, niet uit zijn bed was gestapt 't was 's mor- 3 x per dag vanaf Den Helder - Wieringen - door de Wieringermeer naar Medemblik, Hoorn, Edam, Amsterdam en alle plaatsen van geheel West-Friesland. Inlichtingen en dienstregelingen verkrijg baar bij Bosker's Boekhandel, Brugstraat 21, Middenmeer. - Dames, ik zal nu alles wat u zooeven hebt meegedeeld, nog eens recapituleer en. In 't kort herhalen, interrumpeerde dr. Clusius, die zich met het gebruiken van vreemde woorden nooit kon vereenigen, de wenkbrauwen fronsend. - Goed dan, niet recapiituleeren, maar in 't kort herhalen, zei Krause met een kwaadaar dig glimlachje. In de eerste plaats dan me juffrouw Trude Muller, die bij u, mevrouw Wendler, heeft ingewoond. Middelmatige lengte, slank, Hoogduitsch met Berlijnsch ac cent, bruin haar a la Cléo de Mérode, gave tanden, groote oogen, welker kleur u niet precies kunt opgeven. Een opvallend mooi en sympathiek meisje, oogenschijnlijk van ver liefden aard. Zij heeft u meermalen van haar verloofde verteld. Dezen verloofde hebt slechts éénmaal gezien ook hij maakte op u een gunstigen indruk en is een knappe, blonde man, zonder snor of baard en met lorgnet. Bij deze woorden knikten alle vier vrouwen even ijverig en men hoorde een bestemmend „juist" in verschillende toonaarden. - Van familieleden in Berlijn of ergens anders, van vrienden of kennissen van deze Trude Muller weet u niets - Nee, antwoordde mevrouw Wendler, het arme kind heeft nooit over zich zelf, maar steeds alleen van haar verloofde, dien schoft, gesproken, en nu drijft haar lijk zeker ergens in het water en die kerel maakt plezier met andere meisjes, die ie dan natuurlijk ook zal vermoorden, het is zonde, dat ik 't zeg Mevrouw Wendler snikte de andere drie zagen zich plots genoodzaakt haar neus te snuiten, kapothoedjes knikten heftig op en neer. Bij u, mevrouw Zinkenbach, heeft de verdwenen Grete Moller uit Hamburg slechts twee dagen gewoond. Licht bruin haar in een vlecht om het hoofd gewonden, flinke verschijning, geprononceerd Hamburgsch dia lect. Ook zij heeft van een verloofde verteld, waarmee ze een uitstapje naar den Havel zou maken. Zij werd ook door dien verloofde j gens ongeveer 6 uur demonstreerde zijn onwil door te weigeren zijn pantalon aan te schieten. Toen de herhaalde sommatie van de politieman niets hielp, pakten de laatsten den man beet en brachten hem in zijn on derbroek naar het hoofdbureau van politie over, tot groot vermaak van de belangstellen de gemeente Zijn vrouw was wat verstandigerzij bracht de ontbrekende kleeren naar het po litiebureau, zoodat de man later behoorlijk gekleed kon worden uitgeleid. Een der andere gearresteerden, zekere J. V., weigerde den politiemannen toegang tot zijn woning. Met een paal rammelden de laatsten de deur en nadien deden ze hetzelfde met de woonkamerdeur, waarachter V. zich toe» verschanst had. Eerst toen gaf de man zich gewonnen en liet zich wegleiden. NED. BOND VAN BOERINNEN. Ledental met 2000 toegenomen. Uit het jaarverslag. Dezer dagen is verschenen het jaarverslag 19341935 van den Nederlandschen bond van boerinnen en andere plattelandsvrouwen, ge- 1 vestigd te Utrecht. In het afgeloopen jaar werden 37 nieuwe afdeelingen opgericht, zoodat de bond aan het einde van het vijfde vereenigingsjaar 95 plaatselijke en 7 gewestelijke afdeelingen telde, met een totaal van 5358 leden. De bond is in dit jaar met ongeveer twee duizend le den toegenomen. Drente heeft de meeste le den in deze provincie telt de bond 47, af deelingen met 2444 leden. Daarop volgt de provincie Groningen met 1151 leden. Verder heeft de bond afdeelingen over het geheele land, ondergebracht in provinciale: honden, uitgezonderd in Limburg en Noord Brabant. In Drente en Groningen heeft de bond zijn medewerking verleend aan de melkbroodac- tie, aan de tot standkoming van tentoonstel lingen „Goede en Goedkoope Voeding", aan kookdemonstraties „Voed U Goed", uitgaan de van het Crisis Zuivelbureau. Er werd o.m. een adres tot de regeering gericht, waarin gewezen werd op de groote nadeelen, die het platteland zou ondervinden van een bezuiniging inzake den keurings dienst. Op voorstel van de directie van den Wie- ringermeerpolder om in overleg met de Ver- eeniging van Leerkrachten bij het Landbouw Huishoud Onderwijs een commissie van drie leden te vormen, ter beoordeeling van het woongedeelte van de boerderijen in dezen polder, heeft de bond hiertoe medewerking verleend. Het plaatsingbureau van den bond heeft in het afgeloopen jaar met succes gewerkt. C. VAN WAALWIJK VAN DOORN. 1 In raadsvergadering van Dordrecht door hartaandoening overvallen. Toen in de Dinsdagmiddag gehouden ge meenteraadsvergadering de ongeveer 55-jarige vertegenwoordiger van den Vrijheidsbond, de heer C. van Waalwijk van Doorn, het woord voerde, werd hij door een hartaandoening overvallen en verloor het bewustzijn. Collega's raadsleden boden de eerste hulp, doch toen de ontboden directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst verscheen, bleek de dood reeds te zijn ingetreden. Het geval verwekte begrijpelijkerwijze groo te consternaite. De vergadering werd ge schorst. AUTO TE WATER GERAAKT. Bestuurder verdronken. Dinsdagmorgen te half negen reed een kunstkorrel' Hooc/e eterprooi "flage aoederkosfenf jAr Hei aanlaipluimveevoeder merken, Dato? (/en Axxsie/e/uroroligeArcccAi •Ts legto, c/ocA ctemeesièn Ausw.es- Die geven cveinuy grroei en /Croudió. Ber&ÜKmJlfarrel is 't anders; Uw pluimveegroeit, is nimmer ziek; De kippen ivorolen AegmouAinjU Uw ren een eieren^aJn~teA f OLIE FABRIEKEN ri.v.-AM5TERDAM.O. afgehaald, maar alleen de conciërge heeft hem gezien. Laat dien man dus even binnen komen. De conciërge, de heer Zimmerman uit de Nurnbergerstrasse, kwam binnen. Toen Clu sius aanstalten maakte, om hem aan een ver hoor te onderwerpen, gaf Krause door een wenk te kennen, dat hij die taak zelf wel op zich zou nemen. De heer, met wien op den 5en Juli een juf frouw, die bij merouw Zinkenbach In huis woonde, wegreed, was blond en droeg een kleine snor, nietwaar Zimmerman knikte heftig van neen. Nee, voor zoover ik me kan herinneren was zijn heele gezicht glad geschoren, net als die rare Engelschen het doorgaans hebben. Krause knikte lachend. Droeg hij een bril of een lorgnet Een lorgnet, als ik me niet vergis. Kunt u anders nog wat over hem mee- deelen Niks wat van belang is. Hij leek me een gemoedelijke kerel te zijn, want hij drukte me, alleen omdat ik de juffrouw, die nou ver dwenen is, bij het instappen haar handkof fertje aanreikte, vijf mark in de hand. Goed, dan kunt u wel gaan. Bij u, mevrouw Lestikow, heeft juffrouw Annemarie Jensen, eveneens uit Hamburg, gewoond. Roodachtig haar, glad gescheiden, mager, lorgnet, hoog Duitsch type. Zij was spraakzaam, heeft veel van haar verloofde verteld, die natuurhistoricus zou zijn en u den avond, voor zij vertrok, gezegd, dat ze zich verloofd had en nu met haar aanstaan de naar Ketzin zou gaan, om daar een huis te bezichtigen. U beschrijft den man in kwes tie precies zoo als de andere dames, zoodat we ongetwijfeld met één en hetzelfde individu hebben te doen. En ten slotte, mevrouw Klappholz, heeft bij u mejuffrouw Kathe Pfeffer, die uit Bei eren kwam, gewoond. U hebt het meisje slechts twee of drie maal en dan nog alleen met een hoed op gezien, zoodat u niet eens kunt zeg gen of zij blond of donker was. Zij sprak met auto, bestuurd door den 23-jarigen L. Tonc- man, wonende in de Kruisstraat te Oss, in de Zuid-Willemsvaart ter hoogte van Den Dun- gen. Door de gladheid van den weg en verblind door het zonlicht, verloor de bestuurder, vol gens verklaringen van een ooggetuige, den klompenmaker Breudel uit Den Dungen, de macht over het stuur, reed tegen de langs den weg staande boompjes en daarna in het water. De auto verdween geheel onder water. Plotseling zag Breudel den bestuurder boven water komen, die zich zwemmende trachtte te redden. Door inspanning en verstijving van zijn ledematen door het koude water, be gaven hem zijn krachten, en na een hulp kreet verdween hij in de diepte. De politie uit Den Dungen haalde eenigen tijd daarna het lijk met een dreg op. VERRASSING VOOR MINISTER OUD. Weer twaalfduizend gulden in het Rijkslaatje. Volgens een bekendmaking van den minis ter van financiën in de Staatscourant van Maandag werd wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en/of vermogen ten behoeve van 's Rijks schatkist van verschillende belastingbetalers weer een bedrag van circa f 12.000 ontvangen. Zoo ontving de Ontvanger der directe be lastingen enz. te Amsterdam o.a. een bedrag van f 1200, een collega te Arnhem kreeg een viertal bedragen toegestuurd waaronder een van f 375, terwijl de kas van den ontvanger te Alphen a. d. Rijn f 472.74 rijker werd. EX-POLITIE-AGENT GEEFT ZICH AAN. Heeft roofoverval en oplichting gepleegd. Bij de politie te Goirle meldde zich de ge wezen politie-agent A. van S. uit Tilburg aan, die zich beschuldigde een oplichting te heb ben gepleegd. Tegelijk echter beschuldigde hij er zichzelf en zekeren A. te Tilburg van de daders te zijn van een in 1931 op den Hei kant te Tilburg gepleegden roofoverval op een ouden man. De politie te Tilburg heeft deze zaak in onderzoek. Volledigheidshalve zij nog medegedeeld, dat zoowel van S. als A. reeds aanstonds na be doelden overval als de vermoedelijke daders waren gearresteerd. Wegens het ontbreken van het wettig be wijs waren zij echter vrijgelaten. een Zuid-Duitsch dialect en heeft van haar vertrek kennis gegeven in den ons ter inzage verstrekten brief. En nu, m'n waarde dames, verzoek ik u eens intensief, pardon, diep na te denken Is u aan uw op zoo mysterieuze wijze ver dwenen huurster het een of ander, b.v. een moedervlek, een bepaald gebaar, een eigen aardig woord of een kleedingstuk opgevallen? De vrouwen zwegen, gaven zich zichtbaar moeite na te denken, tot mevrouw Lestikow het woord nam. Jawel, meneer de inspecteur, iets is mij of eigenlijk Minna, m'n dienstmeisje, opge vallen. Juffrouw Jensen had mooie, kleine voeten, zooals je die juist bij de Hamburgsche vrouwen slechts zelden aantreft. Eens heeft Minna mij de schoenen van juffrouw Jensen, die 's-avonds voor de deur werden gezet, ge bracht en gezegd Nou moet u toch waarach tig die schoentjes eens zien 't Lijken wel kinderlaarsjes Juffrouw Muller heeft, als ik me goed herinner, óók kleine voetjes gehad, conclu deerde mevrouw Wendler min of meer gepi- queerd, terwijl Krause de voorwerpen uit den handkoffer, welke bij mevrouw Lestikow was achtergebleven, door zijn handen liet gaan, en schijnbaar gedachteloos, een allerminst élegante kous over zijn vingers trok en daar na een lagen schoen bewonderde. Nog iets, damesHeeft geen van u geïn formeerd, of op een andere wijze vernomen op welke wijze uw huurster met haar verloof de in kennis is gekozen Wederom was het mevrouw Lestikow, die op de vraag antwoord wist te geven. Jawel, ik heb op den avond, dat zij me van haar verloving vertelde, gevraagd, waar zij haar aanstaande dan eigenlijk voor het eerst ontmoet had. En toen kwam het me voor, dat juffrouw Jensen wat verlegen werd. Ze antwoordde „door een heel eigenaardig toeval" en begon toen plotseling over wat anders te spreken. (Wordt vervolgd).

Wieringer courant | 1936 | | pagina 1