27e JAARGANG DINSDAG 18 FEBRUARI 1936 No. 14 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN STRIJDENDE ZIELEN. REIST PER W.A.C. O. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN 'fr jOeSïNc en, naai' ^aal Nai BUREAU: Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 CRISISBUREAU PERSBERICHT. Als samenvatting van de reeds ten aanzien van verschillende producten gedane mede- deelingen deed men ons van bevoegde zijde het hierna volgende overzicht van de steun maatregelen voor de akkerbouwgewassen oogst 1936 toekomen. Evenals in voorgaande jaren zal ten hoog ste 1/3 gedeelte van het bouwland met tarwe mogen worden beteeld. Als tegemoetkoming aan de kleine bedrij ven is hierop wederom een uitzondering toe gestaan op bedreven met minder dan V/t ha bouwland mag steeds V» ha met tarwe worden beteeld. Met inachtneming van den richtprijs van f 9.- per 100 kg. zal de prijs der door de land bouwers bij de Gewestelij keTarwe-Organisa- ties ingeleverde tarwe op dezelfde grondslagen als tot dusver het geval is geweest worden berekend. De teelt van andere granen en van peul vruchten is niet aan beperkingen onderwor pen. De bestaande maatregelen voor rogge, gerst en veldboonen, welke ten doel hebben aan telers voor rogge en gerst een prijs van f7.- a f 8.- per 100 K.G. en voor veldboonen van f 8 k f 9.- per 100 K.G. te waarborgen, blij ven gehandhaafd. De richtprijzen voor peul vruchten vervallen met uitzondering van die voor groene- en kroonerwten, schokkers en bruine boonen, zoodat de telers voor groene- en kroonerwten rekening kunnen houden met een prijs van ca. f 9.- per 100 Kg. en voor schokkers en bruine boonen van ca. f 10.50 per 100 Kg. Voor gele erwten zal geen steunregeling weer worden getroffen. Voor de opbrengst van ten hoogste 3200 H.A. koolzaad is een steunregeling ontworpen met het doel een prijs van ca f 12.- per 100 Kg. te bereiken. Met het oog daarop zal al naar gelang de verkoopprijs een toeslag worden gegeven, varieerende van een bedrag overeenkomende met f 125 per H.A. bij een verkoopprijs van f 6.50 per 100 Kg. of lager, tot nihil bij een verkoopprijs van f 12.25 per 100 Kg. of hooger. Ten aanzien van Spinazie- en radijszaad kan worden opgemerkt, dat een wijziging van de reeds gepubliceerde regeling in over weging is die geen materieele wijzigingen voor de betrokkenen medebrengt. Over eenigen tijd zullen hieromtrent nadere mededeelingen worden gedaan. Voor late consumptieaardappelen is weder om een areaal van 100.000 H.A. toegestaan, terwijl de teeltheffing op f 30.- per H.A. blijft vastgesteld. Als tegemoetkoming aan de kleine bedrijven is besloten, dat bij een uit- poot van niet meer aan 50 Are voor 10 Are geen teeltheffing behoeft te worden betaald als het den verbouw op klei- en voor 20 Are als het den verbouw op kleigrond betreft. Voor niet op de consumptiemarkt te plaat sen late aardappelen zal wederom denatura- tie mogelijk zijn. Aangaande de hoogte der denaturatievergoedingen zullen t.z.t. nadere mededeelingen worden gedaan. De uitpoot van fabrieksaardappelen wordt evenals vorig jaar geregeld naar den norma len uitpoot per bedrijf, met dien verstande, dat het totaal areaal niet grooter mag zijn dan 20.000 H.A., als gevolg waarvan gemid deld 42% van de normale uitpoot wordt toe gewezen. Als gedeeltelijke compensatie voor FEUILLETON. Roman van Hugo Bettauer. Nadruk verboden) 6.) Tegen vijf uur, toen Krause toch reeds voelde, dat hij apathisch en stompzinnig werd, kwam een heer het postkantoor binnen, die schuw links en rechts om zich heen keek. Krause beefde over al zijn leden. De man,| die daar nu voor het loket poste restante stond, was groot, slank, zomersch gekleed, blond en achter de lorgnetglazen keken twee groöte blauwe oogen ietwat verwonderd sta rende, maar toch ook angstig in de wereld. Krause ging dicht bij hem staan en grab belde in den over zijn schouder hangenden postzak als zocht hij naar een bepaald stuk. Hij zag, hoe de blonde heer den beambte een briefje toeschoof, waarop het woord „Gret- chen" geschreven was. De beambte, die van alles op de hoogte was, deed, als zocht hij in een van de vele vakken, zeide „er is niets", de heer vertrok weer haastig, gevolgd door Krause, die zich snel van de tasch ontdaan en de uniformpet tegen een strooien hoed verwisseld had. De blonde liep met rasse, schommelende schreden, zooals men dat vaak ziet bij men- schen die hun fantasie den vrijen loop laten, de straat af. Krause die ongeveer 30 passen afstand achter hem bleef, stelde vast, dat de bewegingen van den achtervolgde bij alle nerveuse gejaagdheid toch een harmonischen en sympathieken indruk maakten. En onwil lekeurig dacht hij aan de één-urige wande lingen op de binnenplaats van de gevangenis, dien voortdurenden loop in het rond, die drie jaar lang bij elke weersgesteldheid moest wor den uitgevoerd, steeds weer naast eq achter de sterke inkrimping van het areaal zal aan iederen teler, die een uitpootvergunning voor fabrieksaardappelen ontvangt, garantie toe gewezen kunnen worden voldoende voor den verbouw van een oppervlakte suikerbieten, welke ongeveer overeenkomt met 1/10 gedeel te van de toegewezen oppervlakte fabrieks aardappelen. De verdeeling van de beschikbare suiker bietengarantie zal geschieden aan de hand van het vorig jaar toegewezen hoeveelheden, met dien verstande, dat de telers als regel tenminste 90% van hunne toewijzing in 1935 ontvangen van de resteerende 10% wordt 5% overgebracht naar de Veenkoloniën, ter wijl de rest ter beschikking van de Landbouw crisis-Organisaties wordt gesteld, teneinde daarmede zooveel mogelijk kleine onbillijk heden en verschillen te kunnen wegnemen. De garantieprijs voor bieten, geleverd op de gebruikelijke condities aan grootscheeps- vaarwater en van gemiddeld suikergehalte zal wederom f 10.- per 1000 K.G. netto bedragen. Aangaande de teelt van cichoreiwortelen kan worden medegedeeld, dat de tot dusver gevolgde regeling in zooverre wordt gewijzigd, dat door de Nederlandsche Akkerbouwcen- trale toewijzingen zullen geschieden overeen komstig de garantie toewij zing voor suikerbie ten, met dien verstande, dat ten hoogste 12.240.000 K.G. cichoreiwortelen in de steun regeling kunnen worden opgenomen. De voor 1935 getroffen steunregeling voor vlas zal voor 1936 eveneens eenige wijziging ondergaan, in dier voege, dat de vlasuitzaai door het afgeven van teeltvergunningen wordt beperkt tot 15.000 H.A. De teeltpremie zal afhangen van de prijzen van gerepeld vlas en wel zoo, dat bij een gemiddelden prijs van gerepeld vlas van 5 1/3 cent per K.G. of lager een steun overeenkomende met een bedrag van f 100.- per H.A. zal worden uitgekeerd bij een gemiddelden prijs van 8 cent per Kg. of hooger zal geen steun worden gegeven, terwijl bij een gemiddelden prijs, liggende tusschen deze grenzen het steunbedrag naar evenredigheid zal worden vastgesteld. De bewerkingspremie blijft onveranderd. Evenals voor het gewas van den vorigen oogst het geval is geweest zal voor het snij den, zuiveren en schoonmaken van bladriet velden een steun van, f 12.50 per H.A. worden verleend. De velden moeten regelmatig onder houden zijn, terwijl houtopslag tot en met een ouderdom van 4 jaar moet zijn verwij derd. De overname door de Nederlandsche Akker- bouw-Centrale van 40 van de productie matriet en 25% der productie eerste soort dekriet zal op dezelfde voorwaarden en te gen dezelfde prijzen als voor den vorigen oogst het geval is geweest, mogelijk zijn. Voor 4-jarige grienden (gewas 1935) wordt een zelfde steun gegeven als voor het gewas 1934 is uitgekeerd, terwijl de voorwaarden om voor steunverleening in aanmerking te kun nen komen in zooverre zijn gewijzigd, dat de minimum opbrengst voor de laagste klasse 550 bos moet bedragen als de grienden niet, en 600 bos als zij wel voor omzetting in an dere cultures geschikt zijn. PERSBERICHT. Naar wij vernemen is de voorraad zuiver varkensgehakt welke door de Nederlandsche Veehouderij Centrale voor distributie ter beschikking is gesteld, thans vrijwel uitgeput. In de plaats daarvan zal zoolang dit mo- deele uit rundvleesch en ten kensvleesch bestaat. z;le uit var- dezelfde lotgenooten. Destijds had hij er een studie van gemaakt het karakter van de menschen naar hun wijze van loopen te be- oordeelen en daarbij was hij meer dan eens tot de ontdekking gekomen, dat een bepaal de pas, de houding van het lichaam bij het loopen, de veerkracht van den tred of het buigen van de knie veel meer zeggen dan de uitdrukking van het gelaat, dat door uiter lijke belevenissen, onafhankelijk van het ware wezen, sterk wordt beïnvloed. Hoe edel, bijna sierlijk waren de bewegingen geweest van den man, die twaalf jaar had moeten boeten wegens moord op zijn, hem bedriegende vrouw en hoe ontzettend veel menschelijke grootheid, christelijke denkwijze had von Dengern op de gemeenschappelijke slaapzaal later bij hem ontdekt. Een andere medege vangene had Joachim von Dengern door het sluipende katachtige in zijn bewegingen met afkeer vervuld, later leerde hij hem als een buitengewoon beminnelijk kameraad kennen, maar nog later werd hij als een denunciant, die zijn lotgenooten tegen een kleine vergoe ding verried, ontmaskerd. Deze blonde man vóór hem nu, had de be wegingen van een mensch, die moeilijk kan veinzen, afkeerig is van conventies en nog wel eens over één nacht ijs gaat. De blonde man ging de Priedrichstrasse in en vervolgde in noordelijke richting zijn weg. Krause volgde hem met de grootste voorzich tigheid. Steeds meer versnelde de man zijn pas om ten slotte de Elsasserstrasse in te slaan. En nu deed zich een merkwaardig in termezzo voor. Op den hoek van de Elsasser- en Novalisstrasse stiet de blonde op een vrouw, die twee kinderen, een jongen van ongeveer vijf en een meisje van een jaar jonger aan de hand hield. Ze deed dat echter op een wijze, die personen in loondienst meermalen eigen is de kinderen waren vermoeid, wer den meer meegesleurd dan geleid, de zon goot haar stralen onbarmhartig op hen nèer en juist toen de blonde op hun weg trad, begon de kleine jongen jammerlijk te huilen en wei gelijk is, wederom wordeil^ï'ergegaan tot doen bezegelen. Vreemd zou hun deze distributie van het gemengd'.olfhakt dat ten gezamelijke weg niet vallen, want de - blozende bruid was reeds zijn dagelijk sche steun en hulp bij de uitoefening van bet soms moeilijke beroep van ca féhouder. De noodzakelijke meubeltjes werden gekocht, de datum voor de bruiloft werd vastgesteld en na de noo dige officièele beslommeringen nam de zonnige ondertrouwtijd een aan vang. Tot op zekeren dag een glanzende auto voor de deur van het café stil hield en enkele heeren naar den brui degom vroegen. De ondertrouwweken zijn dagen, waarin men niet gaarne gestoord wordt, maar de bruidegom troostte zijn toekomstige wederhelft met de verzekering, dat hij maar even weg ging „en zóó terug kwam." Het is langer dan een week geleden, dat de auto wegreed en tot op den hui digen dag heeft het onttroostbare bruidje niets meer van haar echtgenoot in spé gehoord. De eenige, die iets van hem hoorde, was de eigenaar van het café, die een briefje ontving, waarin de caféhouder-bruidegom mededeelde, dat de nering hem niet langer aantrok en dat de eigenaar maar naar een an dere huurder om moest zien, welke koel zakelijke mededeeling een wreed einde aan de eerst zoo romantisch aangevangen idylle heeft gemaakt. PERSBERIC H.T. Omtrent de regeling ten behoeve van de Waddenzeeharingvisscherij, welke bij het Ministerie van Landbouw en Visscherij vergevorderd stadium van voorbereiding is, kunnen wij thans nog mededeelen, dat het aanvoeren en verhandelen van Waddenzee haring met uitzondering van het verkoo- pen in het klein aan verbruikers slechts zal zijn toegestaan aan georkaniseerden bij de Nederlandsche Visscherijcentrale. Het is in verband daarmede noodzakelijk, dat de Wad- denzeeharing-visschers en -handelaren zoo spoedig mogelijk een verzoek tot toelating indienen bij de Nederlandsche Visscherij centrale, Juliana van Stolbergplein 34 te 's-Gravenhage. De daartoe benoodigde formulieren zijn verkrijgbaar bij de Nederlandsche Visscherij centrale en bij de besturen der navolgende Gemeenten Westdongeradeel, Ferwerdera- deel, Het Blldt, Barradeel, Harlingen, Won- seradeel (Makkum), Workum, Hindeloopen, Lemmer, Enkhuizen, Bovenkarspel Wieringen (Den Oever), Anna Paulowna, Den Helder en Texel. BINNENLANDSCH NIEUWS. WAARSCHUWING. De burgemeester van Weststelling werf vestigt de aandacht op Jan Kallen koot, geboren te Groningen, 11 Febr. 1908, koopman, wonende aldaar, Drie- holenstraat no. 13. Deze drijft handel in wetsteenen, welke hij den landbou wers verkoopt voor f 4.50 per stuk en welke een waarde hebben van 25 cent en in alle zaken op dat gegied zijn te verkrijgen. Hij geeft daarbij af garan tie-bewijzen, waarop voorkomt, dat bij niet voldoen de wetsteenen worden te ruggenomen en het geld wordt terug betaald. Een ep ander onder den naam van de firma kallenkoot te Groningen, het merk der wetsteenen is Indian Pond, waarvan Kallenkoot zegt, dat Kal lenkoot te Groningen den alleenver koop heeft. Hij levert niet alleen merk Indian Pond, doch ook andere mer ken, terwijl het merk Indian Pond geen betere eigenschappen bezit dan gewone merken. Men zij dus met het koopen op zijn hoede, daar een en ander onjuist is. De bruidegom ging even weg. Een caféhouder te Maassluis was met de uitverkorene zijns harten over eengekomen, verder lief en leed samen te deelen en dit besluit door den amb tenaar van den Burgerlijken Stand te 3 x per dag vanaf Den Helder - Wieringen door de Wieringermeer naar Medemblik, Hoorn, Edam, Amsterdam en alle plaatsen van geheel West-Friesland. Inlichtingen en dienstregelingen verkrijg baar bij Bosker's Boekhandel, Brugstraat 21, Middenmeer. gerde hij om verder te gaan. De vrouw, in plaats van te trachten hem goedig tot kalmte te brengen, gaf hem een draai om de ooren, waarop het kind nog harder begon te huilen, terwijl het meisje met verschrikte, wijd open gesperde oogen het onverkwikkelijke schouw spel gadesloeg, om direct daarop eveneens in tranen uit te barsten. De blonde man onder brak onmiddellijk zijn haastige wandeling, boog zich naar den knaap over, hief hem in de hoogte, nam hem op zijn arm en begon zoo genoegelijk tegen hem te babbelen, dat kind spoedig kalmeerde en hem vriendelijk toelachte. Het meisje echter, schijnbaar ver schrikt door hetgeen zich daar afspeelde, of gedreven door jalouzie, zette haar huilstem met je nog wat meer uit en wel op hetzelfde oogenblik, dat Krause de kleine groep even eens genaderd was. En onwillekeurig deed Krause hetzelfde als de door hem achtervolg de man, hij nam de kleine op den arm, streek haar het vochtige haar uit het verhitte ge zichtje en sprak kalmeerende woorden. In- tusschen had ook de vrouw zich., zoo goed en zoo kwaad als dat ging, weten te herstel len zij nam de kinderen van de beide hee ren over, fluisterde hun vriendelijke woordjes toe en vervolgde langzaam haar weg. Krause en de blonde hadden, elk met een kind op den arm, eenige seconden tegenover elkaar gestaan en onwillekeurig verlegen gelachen. Daarmee was het kleine intermezzo geëin digd en Krause zette zijn jacht voort op den onbekende, die onder zware verdenking stond vijf of meer vrouwen van het leven te hebben beroofd. Zij liepen nu de Novalisstrasse af en de blonde verdween even voor den hoek van de Tieckstrasse in een groot, ouderwetsch huur huis, zooals men er in Berlijn duizenden vindt. Krause wachtte een oogenblik, liep toen vlug het donkere portaal in, knielde op de onder ste trede van de trap en legde daar zijn oor te luisteren. Zoo nu was de man boven aan de eerste trap gekomen, liep eenige schre den en klom toen weer een trap op. Weer een De kindermishandeling te Megen. Onderzoek vanwege het de partement van Justitie. Naar aanleiding van de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Van der Heide, in verband met mishande lingen van eenige voogdij-kinderen door een vrouw te Megen, door wie de ze kinderen werden verpleegd, heeft de minister van Justitie medegedeeld, dat ter zake van de bij de gestelde vragen bedoelde feiten een strafver- volging is ingesteld en dat inzake de overige daarbij bedoelde omstandighe- heden een onderzoek vanwege het De partement van Justitie aanhangig is. Ontvanger in arrest. Malversaties te Gilze-Rijeri. De ontvanger der gemeente Gilze- Rijen heeft zich bij het parket van den officier van justitie der Bredasche rechtbank aangemeld, met de mede deeling, dat hij gelden der gemeente ontvreemd had. Nadat den ontvanger door den officier van justitie een ver hoor was afgenomen, is hij in arrest gesteld en overgebracht naar het Huis van Bewaring te Breda. Ten aanzien van de grootte der ont vreemde bedragen tast men nog in het duister, aangezien het onderzoek nog gaande is. Genoemd werd een be drag van f 3000, doch in bevoegde krin gen vreest men, dat het veel hooger zal zijn, daar de malversaties zich uit strekken over verschillende jaren. De verduistering te Buinen. Gedeelte van het tekort gedekt. Te Buinen is een vergadering gehou paar passen en weer een trap. Nu hoorde Krause precies elf schreden, welke de man naar rechts aflegde. Nu bleef hij staan. Krause's uitstekende ooren verna men het rammelen van een sleutelbos, het open en weer dichtslaan van een deur. De man woonde dus drie trappen hoog, elf schre den naar rechts van de trap verwijderd. Wederom kwam het er nu op aan te wach ten. Wie weet hoe lang, misschien tot laat in den avond, misschien ook tevergeefs, wan neer de man besloot thuiis te blijven. Krause overlegde wat hem te doen stond. Was het niet het eenvoudigst en 't veiligst naar het dichtsbijzijnde politiebureau te loopen, met twee flinke politieagenten terug te komen en den kerel eenvoudig te arresteeren Een glim lach speelde om Krause's lippen en duizend rimpeltjes vormden zich in zijn gelaat om weer even spoedig te verdwijnen. Neen, dat zou te eenvoudig, te politioneel zijn geweest! De man zou hem niet ontgaan, dacht in 't geheel niet aan vluchten, voelde zich waar schijnlijk zoo veilig mogelijk, niettegenstaan de hij vandaag een geweldige domheid had begaan. Een zoo domme streek, dat Krau se moest er zelf om lachen. Nee, die zou voor- loopig niet ontsnappenEn bovendien hij was zeker vrijgezel. En wat zou een vrijgezel er toe doen besluiten op een warmen dag in het eind van Augustus nog vóór zes uur op zijn kamer te blijven Hij kon het gerust riskeeren om te wachten. THOMAS HARTWIG. Onopvallend promeneerde hij door de over het algemeen niet bijzonder drukke Novalis strasse, daarbij het huis nummer 10 niet uit het oog verliezend. Eens tot de beste Beriijn- sche wijken behoord hebbend, later klein burgerlijk, nu bijna totaal geproletariseerd, was deze straat door kinderen en scheldende vrouwen bezet, met stof overdekt en van een kwalijken geur doortrokken. Een straat in een voor ieder waarneembaren toestand van ver den van de Coöperatieve Landbouw- vereeniging, waarvan de penningniees ter T. Z. onlangs is gearresteerd in ver band met verduistering van ongeveer f 19.000. Het bestuur deelde mede, dat Z. zich bereid heeft verklaard zijn onroerende goederen te verkoopen, waardoor het tekort tot ongeveer f 10.000 zal kunnen worden teruggebracht. In principe be sloot de vergadering, dat de leden dit tekort zullen dekken door gedurende ongeveer tien jaren een bedrag van f 1 per ha. in gebruik zijndén grond te storten. Op deze voorwaarde heeft de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht zich bereid verklaard het loopende crediet ten bedrage van f 35.000 te handhaven. Uit de vergadering werd scherpe critiek geoefend op het bestuur, dat naar men meende eerder de gepleegde onregelmatigheden had moeten ontdek ken. In verband met deze critiek heeft de secretaris van de vereeniging slaan de de vergadering zijn functie neerge legd. In een tweede vergadering te houden na afloop van het accountants onderzoek, zullen definitieve besluiten worden genomen. Vestiging in Z.-Afrika. Men late zich eerst voorlichten. Het secretariaat van den Neder- landsch Zuid-Afrikaansche Vereeni ging, Keizersgracht 141, Amsterdam (C), vestigt er de aandacht op, dat te haren kantore kosteloos inlichtingen omtrent vestiging in Zuid-Afrika ver krijgbaar zijn. Teneinde onnoodige vertraging: en ex tra werk te voorkomen, verzoekt zij echter om de aanvragen steeds verge zeld te doen gaan van opgaven om trent leeftijd, huwelijkschen staat, geld middelen en niet te vergeten beroep. Men dient verder te bedenken, dat aan vestiging van degenen, die een zoogenaamd „intellectueel beroep" uit oefenen groote moeilijkheden zijn ver bonden, en dat zij die niet tenminste over f 600 tot f 800 beschikken, bene vens over een garantie van f 100 om te worden toegelaten, zich niet behoeven aan te melden. Men zij verder voorzichtig me „tips" van lieden die „kennissen" in Zuid- Afrika hebben. Een brief van aanbeve ling of zelfs toezegging van werk betee- kent geenszins, dat men zonder meer kan worden toegelaten. Ook onder die omstandigheden kunnen de immigran tie-ambtenaren 'n waarborgsom van f 20 tot f ,250 vragen. Gratis brood te Arnhem. Radio-omroep deed goed werk, maar De Ned. Bakkersbond heeft in Mus- sisacrum bakwedstrijden gehoud'i, waarbij meer dan 2000 brooden waren ingezonden. Het bestuur besloot om dat brood ter beschikking van de inge zetenen te stellen. Dit besluit werd Vrij dagmorgen te kwart over negen door de gemeentelijke radio-centrale omge- roepen en reeds om half tien hadden val somber en troosteloos als gedegenereerde vrouwen, van wie men weet, dat zij eens be tere dagen hebben gekend. Krause werd vandaag wel door Fortuna be gunstigd. Vóór er een half uur verstreken was, verscheen de blonde weer. De detective, die zich nog juist bijtijds in een portiek had kunnen verbergen, constateerde, dat de man zijn stoffige schoenen gepoetst had, een an dere das had omgedaan en bepaald uitdagend met een wandelstok zwaaide. Daaruit was met eenige zekerheid op te maken, dat hij den avond geheel voor zich alleen had en niet van plan scheen hem in het sombere huis in deElsasserstrasse door te brengen. Ditmaal volgde Krause hem niet, maar wachtte tot de blonde uit het gezicht was verdwenen om dan kalm het huis nummer tien binnen te gaan, drie trappen op en dan elf schreden naar rechts. En werkelijk stond hij nu voor een deur, waarop twee namen te lezen wa ren. De eene, op een émaille plaatje, luidde Wilhelmina Armbruster, de andere stond ge drukt op een gewoon visitekaartje, hetwelk vermeldde Thomas Hartwig, Letterkundige. Ietwat verwonderd, met een zeker gevoel van beklemming, bleef Krause staan. Letter kundige 't kan zijn die loop, zijn uiter lijk bewezen niet het tegendeel. Maar wat en waar schreef deze letterkundige, wiens naam hij wel nooit gehoord had En toch las Krau se veel, zeer veel zelfs. Hij was lid van een leesbibliotheek, snuffelde vaak urenlang bij boekhandelaren en gaf meer geld uit voor goede boeken dan hij zich eigenlijk kon ver oorloven. Na kort beraad trok hij aan de ouderwet- sche bel, waarop een snerpend geluid de stil te verbrak. Maar niets bewoog zich, ook niet toen de bel voor de tweede en derde maal in beweging was gebracht. (Wordt vervolgd).

Wieringer courant | 1936 | | pagina 1