LANDBOUW - CRISIS - BUREAU. FLEVO THANS REEDS KAMPIOEN. vorens naar de kazerne terug te kee- ren. Vervolgens onderwierpen zich 120 onderofficieren en manschappen. Te 10 uur keerden de overige muiters naar de kazernes terug. De muiterij was beëindigd, zonder dat een enkel schot was gelost. De opstandelingen, die de woning van den minister-president bezet hiel den, hebben zich Zaterdagmiddag 1 uur overgegeven. Drie kapiteins, 7 luitenants en 5 on der-officieren zijn uit den dienst ont slagen wegens deelnemen aan den op stand. Minister van Oorlog atht zich verantwoordelijk. Generaal Kawasjima, de Minister van Oorlog, verklaart in een offici- eele proclamatie, welke werd gepubli ceerd nadat de rebellen zich hadden overgegeven „ik alleen ben te laken voor de betreurenswaardige gebeurte nissen, welke hebben plaats gehad en ik ben mij diep bewust van mijn ver antwoordelijkheid." De Minister voegt hieraan toe, dat de eer van het leger in de oogen van het volk en van het buitenland is be vlekt. Bovendien verklaart de Minis ter dat een definitief herstel van de discipline in het leger veel moeite zal kosten, niettegenstaande het op het oogenblik schijnt, dat de orde is her steld. Omtrent het lot van de in arrest ge stelde officieren, welker aantal inmid dels is gestegen tot 20, is tot dusverre nog, niets nauwkeurigs bekend. Dat zij zelf een eind aan hun leven zouden hebben gemaakt is tot dusverre nog niet officieel bekend. Okado leeft nog Officieel wordt medegedeeld, dat ad miraal Okade nog levend is terug gevonden. De rebellen hadden hem als gijzelaar gevangen gehouden. Voor het paleis van den minister president heeft een van de voornaam ste muitende officieren harakiri ge pleegd. Okade heeft medegedeeld vol ledig ontslag uit 's lands dienst te ne men om de ontspanning te helpen. Het laatst gaven de muiters in het Sanna-paleis zich over, nadat een pro clamatie hen had bereikt, welke met de woorden „Uw vrouwen en kinde ren weenen over u." begon. Minister-president Okade is na het indienen van zijn ontslag door den Mi kado in audiëntie ontvangen. De Mi kado wenschte Okade geluk met zijn redding. Bijna 10 millioen werldoozen in Amerika. In Januari ruim 700.000 meer dan in December. Volgens den National Industrial Conference Board" bedroeg het aantal werkloozen in Januari 9.715.000 tegen 8.S92.000 in December. Crisis-Varkensbesluit. De heffingen ingevolge 'het crisis-varkensbesluit '36 (crisisheffing bij niet vrijgestelde huis slachtingen) bedragen op het oogenblik 6 cent per Kg. geslacht gewicht. Volgens de nieuwe regeling wordt voorts ten aanzien van gecastreerde beeren, welke voor de fokkerij hebben gediend en uitsluitend voor eigen ge bruik geslacht worden, het bedrag der heffing verminderd met 95 ten honderd, terwijl ten aanzien van dat gedeelte van een varken, hetwelk voor den ver koop in het klein onder toezicht (vrij- bank) wordt bestemd, bedoeld bedrag wordt verminderd met 50 ten honderd Tenslotte worden de gedeelten welke zijn afgekeurd of voor sterilisatie zijn bestemd in mindering gebracht op het voor de heffing vast te stellen gewicht. GEMEENTE WIERINGEN. HOME-TRAINER WEDSRIJD in „Concordia." Zondag j.1. werden alhier Home trainer-wedstrijden georganiseerd door de Wielerclub „Wieringen.", welke 'n groot succes werden veel publiek en goede sport, vooral voor de pauze. Na de pauze kreeg men herhaaldelijk de fect aan de gele rol, deze rol werd toen uitgeschakeld. Om precies 8 uur, opende de voorz. der genoemde Wielerclub, de heer Jn. .T. Bosker de wedstrijden, door allen een hartelijk welkom toe te roepen, en wel in het bijzonder de besturen, renners en supporters der deelnemen de vereenigingen. Ook de heeren der Jury worden bijzonder welkom gehee- ten. Spr. uit dat de Jury een moeilij ke taak te wachten staat, doch ver trouwt deze ten volle aan haar toe verder uit spr. de wensch dat deze avond zal slagen tot heil van de wie lersport in 't algemeen. (Applaus.) Alcmaria, D.O.K. en Wieringen. had den elk 6 renners voor wedstrijd No. 1, deze moesten elk 3 ritten rijden en wel steeds op een verschillende rol, van el ke club 2 renners op 500 M., 2 op 1000 en 2 op de 3000 M. Hiervoor waren 3 clubprijzen beschik baar gesteld door de organiseerende vereeniging, en voor de renners op el ke afstand 1 draagmedaille voor de snelste tijd over 1 rit. Doordat de gele rol defect raakte, werd deze rol uitge schakeld, ook de tijden die reeds op de rol gevestigd waren door Alcmaria en Wieringen. Hierna de totale tijd van elke vereeniging op elke afstand Alcmaria 500 M. 77,5 sec., 1000 M. 2 m. 37,1 sec., 3000 M. 8 m. 46.8. Totaal 12 m. 41,4 sec. i D.O.K. 500 M. 1 in. 20.3 sec., 1000 M. 2,37,8, 3000 M. 8.69.8. Totaal 13 m. 5 sec. Wieringen: 500 M. 77,3, 1000 M. 2.39.9 3000 M. 8.91.5. Totaaltijd 13 m. 2.7 sec. Snelste tijd over 1 rit J. Kreijger. Wie ringen, J. Derkse, Alcmaria. Beide 183 sec. over 500 M. over 1000 M. R. Ran, D.O.K., 36.2 sec. over 3000 M. de Haan, Alcmaria, 2 m. 8.2 sec. Wedstrijd no. 2 was voor leden der Wielerclub Wieringen. Elke renner moest 2 series rijden, 1 op groen, 1 op rood. Dit was een zeer spannende wed strijd waarin C. Jongert zegevierde over de renners A. Baardman, M. snoo- dijk en J. Glim. Een fraaie prestatie voor Jongert om als 40-jarige deze jongere krachten overtuigend te slaan. Wedstrijd no. 3 was een achtervol ging en een in het water gevallen pun- ten-race, welke niet bracht wat de ver wachting was, vooral was het onbe grijpelijk dat D. Klink zich nog liet pas seeren op de laatste 400 M., terwijl hij nog groote voorsprong had op J. Kui per De achtervolging was van beter ge halte en gaf mooie strijd te zien, deze won Jb. Kuiper met 1000 M. voorsprong De punten-race won D. Klink met 7 punten Jb. Kuiper 5 p. De uitslagen zijn als volgt Wedstrijd 1: le Almaria te Alkmaar; 2e D.O.K. Den Helder 3e Wieringen. Wedstrijd II le C. Jongert 85-1 sec.; 2e Baardman 86.5 sec. 3e M. Snoodijk 86.8 en 4e J. Glim 87.1 sec. Wedstrijd III le D. Klink 3 pnt. 2e Jb. Kuiper 2 pnt. De prijzen werden met een toepasse- woord aan de respectievelijke win naars uitgereikt door de voorzitter Jn J. Bosker. De voorz. van Alcmaria en D.O.K. brachten ook nog enkele woorden van hulde en dank aan de or ganiseerende vereeniging. De premies werden onderhands uitgereikt. Hier van verslag Vrijdag a.s. Uitvoeringen j/Apollo". J.1. Zaterdag en Zondag hadden de uitvoeringen van de Muziekvereeniging „Apollo" voor kunstlievende leden plaats in zaal „Wironte Den Oever. Beide malen was de zaal geheel be zet en werd het openingswoord ge sproken door den voorz., den heer C. V. Koorn, die op den tweeden avond in 't bijzonder welkom heette enkele le den van de zustervereen. „Harmonie." Van het mooie uitgevoerde program ma werd uitermate genoten. Het con cert, onder leiding van den ijverigen directeur, den heer Van Glabbeek, ken merkte zich door hoog muzikaal gehal te, en ook werd alreeds het nummer voor het a.s. concours uitgevoerd. Evenals de muziek was ook het blijspel, dat daarop volgde, een succes. Mooi, beschaafd spel, en kluchtige ta- fereelen maakten, dat het stuk „Mijn heer en Mevrouw" na4 ieder bedrijf een daverend applaus ten deel viel. Verbouw. De verbouw van het Café van den heer D. Breet te Noorder- buurt, Westerland, zal onder architect B. G. Zanstra worden uitgevoerd door den aannemer J. C. Klein., Benoemd. Tot assistent-telefoniste aan het postkantoor te H.-Hoef is be noemd mevr. T. Noorden-de Vries. Politie. Gev. kindertaschje. Inl. bij den Gem.Bode. WIE WEET RAAD 1 p Een onzer lezers heeft last van bun- sings onder de vloer en kan ze onmo gelijk bemachtigen. Ook met het middel „Rodent" en klemmen werd geen resultaat bereikt. Wie onzer lezers een verdelgingsmid del weet, wil dit wel even aan ons bureau schrijven. We vermeiden het dan in volgend nummer. Paard op hoi. Zaterdagmiddag j.1. toen de landbouwer J. Engel Jacz. met zijn gierkar bespannen met twee paar den uit de Mekkenstuinweg kwam, sloegen de paarden door onbekende oorzaak op hol, eerst aan de kruising van den betonweg en de Hollebalg konden de paarden gekalmeerd war den. Ter hoogte van de mo'ea werd de bestuurder van den wagen afge worpen, zonder echter ernstige verwon dingen te bekomen. SCHAKEN. 1.1. Vrijdag had in Concordia wederom een schaakwedstrijd plaats tusschen de Wieringer Schaakclub en de club „Anna Paulowna," welke wedstrijd een zeer geani meerd verloop had doch waarin de Wierin- gers verreweg de mindere bleeken. De club „A. P." is het laatste jaar in ledental flink vooruit gegaan kon men vroeger nooit met meer dan 9, hoogsten 10 spelers komen, dit maal verschenen er 18 op het appèl zoodat de Wieringerclub alle zeilen bij moest zetten' om ook dit aantal in het veld te brengen. Doch niet alleen de kwantiteit, maar ook de kwaliteit van A. P. was beter hetgeen blijkt uit het eindresultaatWieringen verloor deze wedstrijd met 5 tegen 13 punten. Voorwaar een mooi resultaat voor A. P. en een felicitatie waard. De Wieringer Club krijgt dit seizoen nog éénmaal kans om te toonen, dat ze beter kan, waarschijnlijk wordt begin April nog maals tegen A. P. gespeeld- De persoonlijke resultaten zijn als volgt Wieringen -- A*si??.ulowna. H. J. Hommes E. Komen 01 B. G. Zanstra G. A. Preijde Vs J. de Ruiter A. Komen 10 A. Knipmeijer C. Wit 01 J. Navis Th. v. d. Waal 01 J. Bosker Oz. P. Komen 01 D. Dokter C. Keijzer VaVa A. Trager C, de Graaf 01 F. Koopmans J. Jongejans 0— 1 J. Eden D. Rezelman 01 H. Smit P. Suijkerland 10 W. Crommentuyn W. Alkemade 0— 1 S. Dekker J. Mulder '/a—Va Th. Rijkers J. v. d. Berg 01 C. Brandsema J. Baken 0— 1 D. Eikenboom R. Blankevaart 10 D. Smit D. v. Goes 01 J. Groos Hummel VaV2 Totaal5-^13 Steun voor onze Zeegrasvisschers I11 antwoord op de schriftelijke vra gen van het Tweede Kamerlid Drop deelt Minister Van Lidth de Jeude me de, dat het verslag hem bij brief van 20 Febr. bereikt heeft. Overeenkom stig de bij de behandeling van de begroo ting van het Zuiderzeefonds voor 1936 gedane toezegging is de Minister voor nemens, het rapport ter kennis van de Kamer te brengen. De afdoening van deze aangelegenheid zal overigens zooveel mogelijk worden bevorderd. Texelsche Cri. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Burgelijke Stand A.-Palowna. Geboren Jacobus Wilhelmus, zoon van C. A. Groenewoud en A. C. v.d. Plas Anna Louisa Gerda, dochter van W. G. Philipsen en M. K. O. Morgen- roth Jacoba, dochter van P. C. Leur en N. Geluk Gerrit, zoon van D. Daal der en A. Diepgrond Gerardus Corne- lis Marie, zoon van J. M. van den Berg- van der Reep. Getronwd J. B. Lievens en I. M. van Regenmortel O. Lammers en K. San ders P. W. Heijstra en S. Broers K. de Graaf en A. Krap. Overleden M. Broers, oud 69 jaar, wed. H. J. Waiboer-Geerligs, oud 63 jr. E. Muntjewerf, oud 57 jiv Politie. Gevonden een rijwielplaatje; grijze handschoen kl. portefeuille met kiekjes. Aan komen vliegen blauwe: postduif BREEZAND. De heer B. de Vries, in aanmerking komend voor vervroegde pensionneering, heeft tegen 1 April ont slag aangevraagd als hoofd van school 2. Nieuwe Directeur. Wegens vertrek van den heer 't Hart, directeur der Zangvereen. „Omhoog", is als zoodanig benoemd de heer Hovenier van Bergen. B.K.C.-Nieuws. B.K.C. I heeft 11a een lange rustpoos wegens afgekeurde ter reinen enz. voor de Comp. Zondag uit gespeeld tegen D.T.S. te Oudkarspel. In de eerste helft kon men het ontdek ken dat in een maand niet was ge speeld, de tweede helft ging veel beter en speelde B.K.C. een prima wedstrijd wat de uitslag dan ook weergaf. Met 5-1 werd van D.T.S. gewonnen. B.K.C. was volledig en kwam uit met Prins, v. Teulingen Jz., v. Teulingen Hz., Jn. Steenvoorden, Tauber Kl. Steen voorden. Blok, Jn: v. Wees, T. Post, J. de Schip per Az., Jb. van Wees. B.K.C. II en III kregen afbericht van H.R.C. 6 en 7. B.K.C. 4 speelde thuis tegen Petten 2e en wist een 3-2 overwinning te behalen. Uitvoering Tooneelwedstrijd Ormenio. Voor een goed gevulde zaal heeft de Tooneelvereen. T.A.V.E.N.U. va» Den Helder opgevoerd „Freuliken", wat bij het publiek zeer insioeg. We zien dan ook met belangstelling de uitslag van deze wedstrijd tegemoet. Billart-Nieuws. Wederom is de heer C. Slikker uitgenoodigd door de Alk- maarsche Biljartclub om een wed strijd te komen spelen tegen de beer Hoogland. Des middags en 's-avonds ieder van 500 punten. Donderdag werd tusschen de Biljart- vereen. A.-Pauio*na érï-T Zand een wedstrijd gespeeld in Café Slikker. De eindstand was 't Zand 20 gewonnen partijen, A.-Paulowna 16 gewonnen. A.s. Donderdag zal de 2e helft worden gespeeld aan 't Zand. De bus vertrekt van hier half zeven. Loop der bevolking. Ingekomen Mej. K. Jenenga van Den Helder J. C. Duiveveld en echtg. van Lisse M. Keppel en echtg. van Den Helder; J. J. Aleman-Boot van Oosterland. Vertrokken F. Bakker naar Medem blik W. C. Oostdijk naar Rotterdam; K. Heijboer en gezin en D. Schoute naar Rotterdam Mej. M. Th. Ariëns naar Nijmegen J. J. Daalder naar Am sterdam mej. T. A. van Dijke naar Utrecht; W. J. Slagmolen en gez. naar Den Helder G. 't Hart en gez. naar Hilversum Th. Elzinga naar Wierin- gerwaard. ONS POLITIE Verloren een HAKA-Biskwie. Inlichtingen Politie Slootdorp. Flevo - Nieuws. De thuiswedstrijd van Flevo 1 tegen Aarts woud 1 is een 20 overwinning geworden. Hoewel het er eerst niet naar uitzag. Beide elftallen speelden met 10 man, terwijl Flevo twee invallers had. Flevo die voor rust met wind meespeelde, is den geheelen wedstrijd iets in de meerderheid geweest, zoodat de overwinning haar wel toe kwam. Er zat in beide ploegen weinig verband en weinig schot- vaardigheid, terwijl de aanvallen die door de Flevo-voorhoede werden gedaan veelal op buitenspel doodliepen. Twee en twintig punten zijn nu uit twaalf wedstrijden behaald wat een mooie prestatie is. Uit de resteerende twee uitwedstrijden te gen Sport en Oudendijk behoeft nu nog maar een punt behaald te worden om het kampi oenschap te veroveren.. Van deze twee wed strijden achten wij die tegen Sport a.s. Zon dag de zwaarste. Flevo 2 verloor in Broekerhaven met 2—0 van Strandvogels 3, wat niet oneervol tegen dit elftal is. De adspiranten zijn uit de competitie te ruggetrokken, zoodat alle wedstrijden hier voor zijn komen te vervallen. Jammer maar harde noodzaak dwong. Uitvoering Christelijke Muziekvereeniging Soli Deo Gloria. Vrijdagavond hield bovenge noemde vereeniging in het gymnastieklokaal te Middenmeer haar eerste openbare uitvoe ring onder directie van den heer Mosk. De belangstelling was vrij goed. De leiding van de avond beruste bij den heer K. Kiewiet. Daar het gymnastieklokaal geen tooneel heeft, was een podium getimmerd welke met enkele vlaggen een gezellige aanblik bood. Een vrij uitvoerig programma was samen gesteld, wat goed ten gehoore werd gebracht. Soli Deo Gloria bestaat nu even meer dan een jaar en gezien deze korten tijd mogen de prestaties er wezen. Wel waren een tweetal muzikanten van een bevriende vereeniging ter versterking in het corps gezet, o.a. de bas, doch de indruk die het corps achterlaat geeft de overtuiging dat er serieus is gestu deerd. De muziek werd afgewisseld met voordrach ten en éénactertjes, waarin ernst en luim beurtelings naar voren kwamen. Het gebodene verwierf steeds een gul ap plaus. Voor directeur en leden was het dan ook een goed geslaagden avond. A.s. Vrijdag 2e uitvoering te Slootdorp in het gymnastiek lokaal. HET WITTE KRUIS. Afd. Wieringermeer. De afd. van het „Het Witte Kruis" afd. Wieringermeer hield Maandagavond in Hotel Smit te Slootdorp een algemeene ledenverga dering, die zeer slecht bezocht was. Slechts 13 personen waren aanwezig. Het vergade ring bezoek onderscheid^ Irch dus wat derge lijke vereenigingen betreft ook al niet van het oude land. De heer G. Schoorl opent de vergadering op gebruikelijke wijze en geeft daarna het woord aan de Secretaris de heer Harshagen voor het lezen der notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Het jaarverslag. Het jaarverslag van den secretaris houdt zich in hoofdzaak bezig met de werkzaamhe den die door de Zuster zijn verricht. Wij stip pen hieruit aan Dat door de Zuster in dienst van het Witte en Wjit-Gele Kruis 1013 bezoeken zijn opgelegd, verdeeld over 56 le den, Voor kraamverpleging werden 476 be zoeken afgelegd. Voor de t.b.c.-bestrijding werd in 11 gezinnen met totaal 13 patiënten regelmatig bezoeken afgelegd. Voor zuigelingenzorg werden 306 bezoeken afgelegd, verdeeld over 188 zuigelingen. Te Slootdorp werden 26 zittingen gehouden voor het Consultatiebureau, 29 zuigelingen werden nieuwingeschreven, het aantal con sulten bedroeg 213. Voor Middenmeer zijn de cijfers 24 zittin gen, 37 nieuwingeschreven zuigelingen, aan tal consulten 429. Lof wordt uitgesproken in het verslag aan Dr, Hoogkamer en Zuster Schouten en de ma gazijnbeheerders. Het ledental gaat in ver houding tot de bevolkingstoename zeer slecht omhoog. Het aantal leden bedraagt 199, (vorig jaar 197). Over het terugbrengen der materialen dooi de leden worden in het verslag klachten geuit. Het verslag wordt onder dankzegging goed gekeurd. De rekening. De heer Tijsma brengt hierop verslag uit van zijn gehouden beheer. De totale ontvangsten hebben bedragen f 2224.59. De uitgaven waren f 2359.28, zoo dat het nadeelig saldo bedraagt f 134.69. Bij monde van den heer Woldering wordt de penningmeester decharce verleend. De voorzitter dankt de penningmeester voor zijn accuraat beheer en de commissie voor het nazien der boeken. De voorzitter zegt dat nu het zielenaantal in de Wieringermeer zoo langzamerhand toeneemt, wordt het tijd dat de af deeling zich zonder steun van het hoofdbestuur meet gaan redden. Het ledental zal belangrijk moe ten worden uitgebreid. Waarvoor het bestuur maatregelen zal voorstellen. Candidaatstelling Hoofdbestuur. Besloten wordt overeenkomstig de voor dracht van het Hoofdbestuur de candidaat stelling te steunen. Magazijn Middenmeer. De voorzitter deelt mede dat als magazijn meester te Middenmeer is benoemd de heer W. de Boer. Zulks in verband met het vertrek van de hr. K. Heerschap naar Wieringerwerf. De voorzitter dankt de familie Heerschap voor de uitstekende wijze waarop zij hun taak hebben waargenomen. Dr. Hoogkamer zegt dat van verschillende zijden aanmerking is gemaakt dat geen op roep is geplaatst voor de functie magazijn meester. De voorzitter zegt dat het bestuur in tijd van 3 dagen deze zaak moest oplossen. Het bestuur wist niet eerder dat van de benoe ming af van de heer Heerschap, toen het eenmaal bekend was moest men hals over kop een ander magazijn hebben, daar ook het huis wat de heer Heerschap verliet onmiddel lijk weer door anderen werden betrokken. En er was slechts één schriftelijke solicitatie binnengekomen. Van protectie of voorkeur is geen sprake geweest, men moest spoedig handelen, daar het bestuur voor de feiten werd geplaatst. De Bode. Ingekomen is een schrijven van de heer W. A. Blijdorp waarin deze mededeelt als bode te bedanken, daar hij er geen tijd meer voor beschikbaar kan stellen. De voorzitter zegt dat de heer Blijdorp het werk steeds goed heeft vervuld, alleen de laat ste tijd kon hij zich niet meer voldoende ge ven. Dat de heer Blijdorp zelf bedankt,^aar- deert spr. en' dankt hem voor het velé' werk wat is verricht. Besloten wordt dat een oproep geplaatst zal worden, voor sollicitanten. Ten aanzien van de betaling der contribu tie zegt de voorzitter dat de huidige regeling niet goed is. Een deel der leden betaalt de contributie ineens, terwijl voor een ander deel een kwartaal-regeling was ingesteld. Aan dit laatste zitten vele fouten, zoodat het bestuur voorstelt, dat voortaan 2 keer per jaar de contributie zal worden opgehaald en wel in de maanden Mei en September. Dit voorstel wordt aangenomen. Vervolgens stelt het bestuur voor dat de te benoemen bode zich intensief met de leden werving zal moeten bezig houden, waarvoor hij per nieuw lid een vergoeding zal ontvan gen. Ook hiermede kan de vergadering zich vereenigen. Strenge maatregelen. De voorzitter zegt vervolgens dat verschil lende zaken niet goed gaan in de afdeeling. Er komen herhaaldelijk bedankjes binnen bij de afdeeling, wat op zijn zachtst uitgedrukt onverantwoordelijk is. Men gaat zoo ongeveer in de veronderstel ling leven, dat men evengoed geholpen wordt, ook al is men geen lid. Het bestuur zal echter maatregelen treffen dat zij, die bedankt hebben voor hun lidmaat schap zonder dat daar een grondige reden voor was, en op een gegeven oogenblik de hulp van het Witte Kruis van noode zijn, niet eerder geholpen zullen worden, voordat de contributie over het tijdvak dat zij geen lid meer waren zal zijn betaald. Ook zullen zij, die lid hadden kunnen zijn, en zich tot nog toe niet geroepen achten de zaak van het Witte Kruis te steunen, er re kening mee dienen te houden, dat, indien zij onverhoopt hulp zouden noodig zijn, contri butie kan worden gevorderd vanaf datum'van vestiging. Verwaarloozing materialen. De voorzitter zegt vervolgens, dat het be stuur is gebleken, dat door de leden, op erge- lijke wijze wordt omgesprongen met'Öe goe deren en materialen van de vereeniging. Het is eenvoudig schandalig zooals de goederen terug worden bezorgd, doch in heel veel ge vallen komt het niet terug, als het bestuur het niet ophaalt. ;op Dit is geen manier zegt spr. Alle goederên zijn fonkelnieuw aangeschaft en als men de staat waarin sommige goederen verkeeren ziet, dan betreurt men het weinige verant woordelijkheidsgevoel wat bij een aantal le den zit. Het bestuur zal in deze dan ook maatrege len treffen, dat paal en perk wordt gesteld aan deze wantoestand. Voortaan zal door de dokter of Zuster een bon worden afgegeven waarop staat voor hoelang het materiaal wordt verstrekt, de magazijnmeester moet hiervan aanteekening houden en indien door de dokter of Zuster geen verlenging wordt noodig geacht van het gebruik zal men het direkt terug moeteii be zorgen. Tevens zal door de gebruiker'''Van goederen 'n bon moeten worden geteekend voor ontvangst, alsmede dat men de goederen in goede staat heeft ontvangen. De gebruiker zal voor het geleende materiaal verantwoor delijk moeten worden gesteld en schade aan de goederen toegebracht zal moeten worden vergoed. In het vervolg zullen dan alleen goederen worden afgegeven op vertoon van de laatste geldige contributiekaart. Een dubbele contro le zal hiervoor worden gehouden. De vergadering kan zich geheel met de door het bestuur voorgestelde maatregelen vereenigen. De voorzitter zegt dat het het bestuur spijt tot deze maatregelen te moeten overgaan, doch voor een deel der leden is het absoluut nood zakelijk dat streng wordt opgetreden. Bij de rondvraag komt nog ter sprake dat verschillende bewoners aan de rand van de Wieringermeer wonen, t.w. Wieringen en Medemblik en bij deze afdeelingen zijn aan gesloten. Met de betreffende afdeelingen zal in overleg worden getreden, om ieder op ei gen terrein te blijven. Hierna sluiting. Wieringermcer-Fanfare. Naar wij verne men, zal door de Wieringermeer-Fanfare ver gunning worden gevraagd tot het houden van een verloting. Tevens bestaan er plannen om op tweede Paaschdag een uitvoering te houden en zul len binnenkort weer eenige muzikale rond wandelingen worden gehouden. Vreemde snuiters. Naast de vele bonafide kooplieden die hun waren bij de bevolking te koop aanbieden, strijken ook vele rare snui ters op den polder neer en trachten op min der goede manier zaken te doen. Verleden week werd een aantal bewoners de dupe van een paar scharrelaars die met koffie langs de huizen venten en bij afname hiervan tal rijke cadeau's toezegden. De koffie werd ge leverd, doch de cadeautjes moeten nog ko men. De nederlaag van Strandvogels 2 tegen Sport I met 21 j.1. Zondag heeft tot gevolg gehad dat Flevo nu reeds kampioen is gewor den. Een pracht prestatie jongens, een pleister op de wond. Wij komen Vrijdag op een en ander nader terug. De stand in de 2e klasse E is nu FLEVO I 12 11 0 1 33-17 22 Strandvogels 2 11 8 0 3 26-17 14 Sport 1 11 6 1 4 24-19 13 N. V. V. 2 12 6 2 4 25-22 14 Hollandia 4 11 3 2 6 31-33 8 Kwiek 1 11 3 1 7 38-36 7 Stormvogels 1 11 1 4 6 14-22 6 Aartswoud 1 9 0 2 7 9-34 2

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2