Begrafenis van piloot Beekman. Het escadron pantserwagens, dat is opgericht, deed Woensdag zijn intocht in den Bosch, waar het nieuwe escadron gestationneerd zal zijn Te Muiderberg is Woensdag het stoffelijk overschot van piloot Beekman, den commandant van de .Uiver" ter aarde besteld. Verschillende bekende vliegers volgden de lijkbaar grafwaarts Op het wachtschip te den Helder zijn Woensdag een achttal officieren be- eedigd. Een foto van de plechtigheid De afgetreden vlootvoogd, vice-admiraal M. H. van Duim is Woensdag uit Indië terug gekeerd in ons land met het m s. Marnix van St. Aldegonde Graaf en gravin Galliard de la Valdene, de vroegere bekende tennisspeelster Senorita d'Alvarez, zijn In Engeland aangekomen, waar de gravin weer de training voor de aanstaande kampioenswedstrijden te Wimbledon hervat heeft De achtste overspanning van de nieuwe Moerdiikbrug is Woensdag van Dordrecht naar het Hollandsch Diep vervoerd. Foto van het transport bfj aenkgrait aan den Moerdijk Kroonprinses Ingrld, de echtgenoote van Kroonprins Frederik van Denemarken, arriveerde Woensdag op Schiphol Voor de werkzaamheden op Urk als onderdeel der Zuiderzeewerken wordt het oude Marineschip „Bellona" te den Oever opgekalefaterd, om straks c'.s huisvesting der arbeiders dienst te doen GEMEENTE ZIJPE. OfficiëeL Ter-inzage-legging Lijsten van Candidaten. De Voorzitter van het Hoofdstem- bureau in de gemeente ZIJPE (N.-H.) maakt bekend, dat de bij hem ingele verde lijsten der candidaten, gesteld voor de op 13 Mei a.s. te houden stem ming ter verkiezing van de leden van de Commissie, bedoeld in artikel 158 der Gemeentewet, ter gemeente-secre tarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. ZIJPE, N.-H.), 31 Maart 1936. De voorz. van' het hoofdstembui eau voornoemd, D. BREEBAART. KIEZERSLIJST. Burgem. en Wteth. van ZIJPE (N.H.) maken bekend, dat de op 22 Febr. j.1. vastgestelde kiezerslijst, zooals deze thans luidt, tot 1 April van het volgend jaar van kracht blijft, behoudens de wijzigingen daarin ten gevolge van rechterlijke uitspraken, welke wijzi ging der lijst bevelen, te brengen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op de secretarie der gemeente ter inza ge nedergelegd en tegen betaling der kosten, stemdistrictsgevvijze, in uit treksel verkrijgbaar. ZIJPE, (N.-H.) 1 April 1936. Burgem. en Wetb. voornoemd, De Burgemeester, D. BREEBAART. De Secretaris, j. a, ra 5om ST. MAARTENSBRUG. Benoemd. Onze plaatsgenoot, de heer Jb. Zeeman Wzn., is benoemd tot assistent-bedrijfsconsulent van den landbouw in de gemeente Zijpe. ZIJPE. Verkiezing nevenraad in ver band met eventueele samenvoeging van de gemeenten Zijpe en Callantsoog. Bij de op Dinsdag 31 Maart plaats gehad hebbende candidaatsteling ter verkiezing van de leden van de com missie, bedoeld in artikel 158 der Ge meentewet, (z.g. nevenraad) in verband met eventueele samenvoeging van de gemeente Zijpe en Callantsoog, is één candidatenlijst ingediend, waarop can didaten van de verschillende politieke partijen in deze gemeente voorkomen. Candidaat gesteld zijn de heeren J. E. J. Kramer, Burgerbrug, (r.k. D. Jongejans, St. Maartensbrug (v.d.) B. Elzer, 't Zand (v.d.) H. S. Eriks, Petten (v.d.) W. Bos, Oudesluis (v.b.) A. Kager, 't Zand (r.k.) J. Komen, Oudesluis (r.k.) J. P. Geensen, Petten (S.D.A.P.) H. Rens, Burgerbrug (S.D.A.P.) J. Schouten, Si. Maartens brug (S.D.A.P.) A. Nannis, Oudesluis- (S.D.A.P.) Aangezien er evenveel candidaten op de lijst voorkomen, als bet aantal ie vervullen plaatsen bedraagt (11), zullen alle candidaten worden genoemd ver klaard, zoodat er dus geen stemming behoeft plaats te vinden. Eierveiliug Sefaageii. Veiliagsbericht van 2 April 1936. Aanvoer 75000 Kip eieren. Eendeicren 5000 stuks. Prijs Kipeieren f 2.15-f 2.30 Eend eieren f 2.10-f 2.15 8 Ganzeneieren f 12 36 Kievitseieren f 14-f 15 10 Kalkoen- eiwee f i, Woensdag rs da nieuwe burgemeester van den Helder, de heer Ritmeester, als zoodanig geïnstalleerd. B RHmeester (reehts) Ie gesprek met den heer Beyma, burgemeester van Leeuwarden, (waar de nieuwe wetfic^er was) dfe de plechtigheid bijwoonde I. Burgemeesty functionaris

Wieringer courant | 1936 | | pagina 6