J Q BQEKHOUDBUREAU CINEMA DE HAAN WERK DE EEUWIGE PRUTTELAAR. CINEMA DE HAAN HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW „HECTOR DE FAIR." VOOR BOEREWAGENS KARREN - MELKWAGENS, DRIEWIELKARREN enz. CRISIS - BUREAU. Naar wij van bevoegde zijde verné men, moet hét Vrijdag 10 April gepu bliceerde bericht omtrent de verlaging der boterheffing van f 1.10 tot f 1,- per Kg. aldus gelezen, dat deze verlaging Zondag 12 April inging. Gelijk als bekend mag worden ver ondersteld, gaan eventueele wijzigin gen van de heffing op boter steeds in op den Zondag, volgende na den datum van de vaststelling der heffing. Naar wij van bevoegde zijde verne men is de voorraad rundvleesch in blik welke de Ned. Veehouderij Centrale voor distributie ter beschikking heeft gesteld, thans uitgeput. Wel is nog een beperkte hoeveelheid bussen gehakt in blik aanwezig. Dit gehakt zal in plaats van het rundvleesch worden gedistri bueerd, zoodra de bij de gemeenten aanwezige voorraad is uitgeput. De aardappel viert een jubileum. De' aardappel viert in den loop van dit jaar haar 450-jarig Europeesch ju bileum. Zooals men weet, werd zij in 1586 door twee Engelschen uit Peru meegebracht. Doch eerst 200 jaar later is de aardappel, het eerst in Frankrijk een volksvoedsel geworden. Na vele jaren van mis-oogst heeft Parmentier den aardappel populair weten te ma ken, doch niet zonder moeite. De ko ning van Frankrijk heeft hem hierbij ijverig geholpen. De vorst verscheen op een dag bij een ontvangst te Versailles met een aardappelstruik. De zeldzame „ruiker", bestaande uit knolletjes en bladeren, verwekte natuurlijk veel ver wondering, doch daar de koning op he idee was gekomen, kon de adel niet minder doen, dan het tot zijn plicht rekenen, de aardappel eens als voedsel te probeeren. En de aardappel had succes. Als voedsel viel ze mee en was tevens goedkoop. Nog vóór Parmen- tier's dood was de aardappel hét volks voedsel geworden, ook in andere Euro- peesche landen. WIERINGEN verwacht binnenkort ALLEEN OP DE WERELD. Ons Lichaam en onze Gezondheid, De gevaarlijke lente. De verandering van luchtdruk in het voorjaar stelt bijzondere eiscben aan alle organen van het menschelijk lichaam. Daarom is het voorjaar lot in Mei toe gevaarlijk voor alle herstel Hen den en ouden van dagen. Vermijding van overmatige inspanning en het ge bruik van vitamine-rijk voedsel zijn noodzakelijk, willen zich geen onaan gename gevolgen voordoen. Ook een bloedzuiveringskuur, zooals onze groot ouders die ook reeds kenden, verdient in het voorjaar alle aanbeveling. Wal dit betreft kunnen wij vele oude huis middeltjes in eere herstellen. Voor zoo'n bloedzuiveringskuur gaf men vroeger zwavel-preparaten, ricinus- olie, enz. tegenwoordig beschikken we voor dit doel over vele beproefde preparaten. Doch met spécialité's al leen komt men er nietde diëet-kwes- tie verdient minstens evenveel aan dacht minder vleesch, zooveel moge lijk versch fruit, ondanks het gevoel van loomheid veel beweging in de bui tenlucht, doch daarbij goed gekleed. Ook veel melk drinken is bevorderlijk om ons door de voorjaars-moeilijklie- den heen te halen. Een bekend Ameri- kaansch voedings-specialist geeft het volgende voorjaars-diëet een derde melk, een derde fruit en het laatste naar believen. Ragner Berg werkte de ze formule voor het West-Europeesche klimaat als volgt om eet vijf tot ze venmaal zooveel aardappelen, wortelen groente, fruit en melk in alle vormen, als alle andere levensmiddelen teza men. ook grondig. De grond rondom den boom moet dikwijls omgewoeld wor den of met een laag korten verteerden stalmest of met turfmolm worden be dekt, teneinde uitdrogen van den grond en het optreden van onkruid te voor komen. BINNENLANDSCH NIEUWS. KIND VERDRONKEN. Moeder haalde het op. Dinsdagavond is in het Oosterdok te Amsterdam het 8-jarig zoontje van een schipper, wiens schip daar ligt, te water geraakt en verdronken. De negen kinderen die op het schip thuis hooren, hadden in den loop van den avond op den wal gespeeld. Een van hen het bewuste knaapje, werd in den loop van den avond gemist. Er werd overal gezocht, doch niemand had het ventje gezien. Na middernacht zocht de schippersvrouw met een haak het water in den omtrek van het vaar tuig af. Daarbij haalde zij het lijkje van haar eigen kind op. Vrachtauto door trein vernield. De bestuurder gedood. Woensdagmiddag tegen twee uur is op den onbewaakten overweg tusschen Beverwijk en Uitgeest de electrische trein 2247, die van Haarlem naar Uit geest onderweg was, tegen een vracht auto gereden, welke bestuurd werd door Th. Durge uit Wijk aan Zee en Duin. De slag van de botsing was tot in verren omtrek hoorbaar, de auto werd geheel vernield, op zij van de baan ge drukt. De bestuurder was zwaar ge wond en is op weg naar het Ziekenhuis te Alkmaar overleden. Van den trein ontspoorde van 't eer ste rijtuig een onderstel, waardoor eenige vertraging in den dienst ont stond. Spoedig was een materieelwa- gen uit Alkmaar ter plaatse om liet, ontspoorde rijtuig in de rails te brengen Als gevolg van het ongeval moesten tusschen V eisen en Uitgeest twee trei nen uitvallen. De vertraging in het treinverkeer bleef hiertoe beperkt. PAS VERPLANTE BOOMEN. Men moet er zich goed rekenschap van geven wat verplanten voor een boom beteekent. Al zijn wortelharen worden uit hun voedingsbodem losge scheurd en afgerukt. Dan verloopt ei menigmaal nog een tijd, eer de boom weer op zijn nieuwe standplaats komt. Daarom verdient een boom in hei eer ste jaar na de planting al onze zorg en aandacht. De jonge boom, die voor de eerste maal bloeit, mag nog geen vruchten dragen. Hij moet ontzien worden. Daarom worden de bloesems verwij derd, ook al is het nog zoo'n hard ge lag. De boom zal u daarvoor in latere jaren met een des te grooter opbrengst beloonen. In het eerste jaar komt het er slechts op aan, dat hij zich weer een krachtig wortel- en takgestel vormt. Voor een jongen boom zijn de droge, op klarende voorjaarswinden nog gevaar lijker dan voor een ouden. Het sap ver dampt op zijn weg van de wortels naar de kroon voortdurend meer. Voor den jongen boom is het nu bijzonder moei lijk den sapstroom aan den gang te houden, want hij moet eerst nieuwe wortels maken. Om de verdamping zoo veel mogelijk tegen te gaan, binden we na het verplanten een paar zakken om den boom heen, die af en toe be sprenkeld worden. Gieten we niet dagelijks, maar als het gebeurt, dan Zes-jarig jongetje overleden. Op den Haagweg te Monster is een 6-jarig jongetje door een vracht-auto overreden. Met ernstige verwondingen is het ventje naar het R.K. Ziekenhuis te Den Haag overgebracht, waar het later is overleden. De oorzaak van het ongeluk is te wijten aan het onvoorzichtig overste ken van den weg. Offerblok-lichter gearresteerd. De politie te Roermond arresteerde Woensdagmiddag een 29-jarigen voer man, wonende te Luik, die er zijn be roep van maakte offer-blokken te lich ten. In de Heilige Hartkerk te Roer mond, was reeds eenige malen in liet middaguur geld uit de offerblokken ver dwenen. De politie hield een oogje in het zeil en betrapte den man, die zich met lijmstokken reeds een bedrag van f 8.50 had toegeëigend, op heeterdaad. De gearresteerde heeft een bekente nis afgelegd. OUDE VROUW OVERVALLEN. Woensdagmiddag heeft een tot nu toe onbekend gebleven man een in braak gepleegd in het hutje van een al leenwonende, arme 80-jarige vrouw te Nieuw-Raden. Toen het oude mensch zich verweerde en daarbij om hulp schreeuwde is de aanrander gevlucht. De aangevallene heeft onderdak ge zocht bij de buren, die de politie van het geval in kennis stelden. BIJ HET SPELEN GEDOOD. Zaterdagmiddag vermaakten eenige kin deren zich met het spelen op een oude poort op een boerenerf te Jabeek in Limburg. Plot seling werd de deur van de poort uit de hengsels geslingerd. Het vijfjarig zoontje van de familie Ritzen kon zich niet tijdig uit de voeten maken en kreeg de zware deur op zich. Het kind werd deerlijk verminkt en is na eenige oogenblikken overleden. TWEE KINDEREN BIJTIJDS GERED. Zaterdagavond omstreeks negen uur wer den in de omgeving van de Segherstraat in Den Haag twee motoragenten aangesproken door een bewoner van die straat, die mede deelde, dat hij in zijn woning tegenover de zijne een vuurgloed had waargenomen. On middellijk werd de motorspuit van het bureau Van der Vennestraat gerequireerd. De be manning van de spuit verschafte zich met een looper toegang, daar er op het bellen niet open werd gedaan. In een achterkamer bleek een petroleum lamp onder een aquarium een begin van brand te hebben veroorzaakt, terwijl een raamkozijn en eenige gordijnen reeds in vlam men waren gehuld. In een alkoof lagen twee kinderen van negen maanden en twee jaar te slapen. Van de ouders was geen spoor te ontdekken. Zij werden door de brandweer bij buren in veiligheid gebracht. Het brandje werd met emmers water gebluscht. HOOGLOOPENDE TWIST. Landbouwersknecht zwaar gewond. Zondagavond om kwart over elf ontstond te Venlo een woordenwisseling tusschen twee jongelui. Eén van hen greep zijn mes en stak in het wilde weg naar den ander, den land bouwersknecht M. P. Deze ontving een sne de dwars over het hoofd tot aan het linker oor, en daarna nog twee steken in beide ar men. Hevig bloedend vluchtte P. een woon huis binnen. Onmiddellijk werd geneeskun dige hulp ingeroepen en waarschuwde men de politie. Het slachtoffer is in ernstigen toe stand in het ziekenhuis te Horst opgenomen. De vermoedelijke dader L. S. is in arrest' gesteld. BUITENLANDSCH NIEUWS. Abessinië dankt Engeland. Vredespoging van het Vaticaan De „Daily Tel." meldt, dat de Abessi- nische Regeering verleden week aan de Britsche Regeering officieel haar dank heeft betuigd voor haar pogin gen, de onafhankelijkheid van Abessi nië te waarborgen. In de boodschap, die door Wolde Mariam, den Abessini- schen gedelegeerde te penève, is over gebracht, wordt erkend dat het niet de schuld van Engeland is, dat zijn po gingen niet het gewenschte resultaat hebben gehad. De Parijsche „Matin" meldt volgens Reuter, dat minister-president Sarraut den Pauselijken öuntius mgr. Mag- lione heeft ontvangen het blad acht het niet uitgesloten, dat het bezoek ver band houdt met de Abessinische kwes tie, die het Vaticaan zoo spoedig moge- geregeld zou willen zien. De correspondent van de „Daily Ex press" te Rome meent te weten, dat de duce aan den Italiaanschen ambassa deur te Londen, Grandi, instructies heeft gezonden, volgens welke terug trekking van de Britsche vloot uit de Middellandsche Zee zou worden ge- ëischt vóór de opening van vredes-on- derhandelingen te Genève. Keizer Hailé Selassié heeft een drin gend beroep gedaan op de Britsche Re geering om medicamenten beschik baar te willen stellen voor de behande ling der slachtoffers van de gas-aan- vallen der Italianen. Negus geelt zich niet gewonnen. In een interview met den correspon dent van Reuter verklaarde de Keize rin van Ethiopië de keizer is nog niet overwonnen, hij zal tot het einde strij den zelfs al mocht hij den oorlog verliezen, verdient hij nog tot overwin naar te worden uitgeroepen, daar hij heeft moeten strijden tegen elementen, waarvan de modernisatie de kracht is. „IVOROL" DE Nederlandsche tandpasta „Koopt tandpasta uit eigen land, Dat geeft meer werk in Nederland." ONS WIERINGERMEERHOEKJE. DOOR HENRY TER HALL. „We kennen hem allen, den eeuwigen prut telaar", schrijft de Wassenaarsche Courant. „Hij is zooals het onkruid, dat overal ter we reld voortwoekert. Nooit is hij tevreden Hij is, om het zoo eens uit te drukken, slechts tevreden en gelukkig, als hij iets heeft om over te klagen of te pruttelen." „De zomer- sche dagen in Maart zullen ons berouwen." „April is te koud, ddar heb je het al„De menschen deugen niet!" Hij vertelt ieder die het hooren wil, hoe ellendig de tijden zijn. Hoe verkeerd de Regeering, hoe beroerd de Gem. Raad, hoe slecht de Politie. Hoe slecht het verkeer geregeld wordt. Hij jammert over alles, over nieuwe ideeën, over de tegenwoordige damesmode, over die kaffers van chauffeurs, over voetbalafzetterij, over wandelclubs, over Bouw- en Woningtoe zicht, over Gemeentereiniging en Schoonheids commissie, over Radio en Vliegmachine, over bus en spoor, over stoom- en dieselmotor, over bestrating en eksteroogen. Over orde en jeugdvermaken, over beschilderde vrouwen en moderne jeugd, over vetzucht en dure visch. Over zijn slechtgaande zaken en dat hij zoo'n last van galsteenen heeft Onlangs kwam ik weer eens zoo'n exem plaar tegen. Ik ken hem al jaren en ik was dan ook niets verwonderd, hem onmiddellijk van wal te hooren steken, dat hij alles en iedereen toch zoo onuitstaanbaar en misera bel vond. Toen hij zoo een tijdje tegen alles en nog wat van leer was getrokken, lachte ik maar eens en zeiBeste vriend, als ik me goed herinner, foeterde je tien jaar geleden net zoo als nu en twintig jaar geleden ook. Toen vond je ook, dat de tijden zoo slecht waren, dat de regeering niet deugde, dat jij zelf veel meer van de politiek afwistdus zal 't nu wel niet zoo héél erg zijn. Jij hebt goed praten, zei hij verontwaar digd, jij bekijkt natuurlijk alles alleen van den rooskleurigen kantje ziet er trouwens ook uit, of je met de heele weerld tevreden bent. En heb je daar zooveel reden voor Gaat 't jou ook niet slecht met je kleine in komen en je groote gezin. Ik vind, dat je werkelijk niets hebt om zoo vergenoegd te kijken. En toch zie je maar, dat ik wat in m'n schik ben. Natuurlijk zwem ik niet in het geld, maar ik leef dan toch maar en ik kan werken. Maar kom, laten we over wat anders praten hoe gaat je het met je vrouw en kinderen Je slaat je er doorheen, zoo goed en zoo kwaad als 't gaat, zegt hij gemelijk. Ik heb van 't voorjaar een huisje in de stad gekocht met een grooten tuin. Man, wat geeft dat 'n werk. En altijd narigheid met de belastingen. M'n vrouw is ook verschrikkelijk nerveus. Van den zomer is ze vier weken naar een bad plaats geweest. Ikzelf was dien tijd met m'n dochter in Zwitserland. Onze jongen heeft nu z'n doctoraal gedaan. En dan klaag je nog, jij onverbeterlijke kerel, riep ik stomverbaasd uit. Weet je dan niet, hoe goed Je het eigenlijk wel hebt. En dan nog over zorgen en slechte tijden te pra ten Heb je wel eens voor het niets gestaan, zooals tegenwoordig zoo menigeen. Heb je er wel eens over nagedacht, wat jelui eeuwige pruttelaars ons met je nuttelooze geklaag eigenlijk een last bezorgen Dat we jelui lie ver zien gaan dan komen Met jou valt niet te praten, zei hij geër gerd en liep weg, altijd zichzelf gelijk, altijd onverbeterlijk, vastgeroest in zijn eindeloos zwartgalllgen gedachtengang WIERINGEN verwacht binnenkort ALLEEN OP DE WERELD. DRIEMAANDELUKSCH BERICHT betreffende de ZUIDERZEEWERKEN. (Overgenomen). (Vervolg.) Uitgifte boerderijen 1935 in de W.-meer. Begin Juli werd de termijn voor aangifte om voor toewijzing van een boerderij in pacht met ingang van 1 November 1935 in aanmer king te mogen komen gesloten. Naast 24 bedrijfsleiders of geWezen bedrijfs leiders uit de Wieringermeer, hadden zich 196 andere gegadigden aangemeld, afkomstig uit de volgende provinciec Groningen 54; Noord-Holland 47; Zeeland 22; Friesland 18; Noord-Brabant 17; Zuid- Holland 13; Gelderland 12; Utrecht 6; Dren the 5; Overijssel 2. Deze aanmelding geschiedde, nadat gega digden persoonlijk éen bezoek aan de Wierin germeer hadden gebracht, de bedrijven had den bezocht en de noodige inlichtingen had den verkregen, derhalve op de hoogte waren met de eischen, welke aan pachters worden gesteld. De 220 ingezonden aanmeldingen waren over de verschillende bedrijven als volgt ver deeld akkerbedrijf 121 akkerbouw- of gem. bedrijf 10 gemengd bedrijf 43 gemengd of graslandbedrijf 15 graslandbedrijf 31 Totaal 220 Bij de beoordeeling van deze cijfers valt onmiddellijk in het oog, dat de meeste gega digden zich voor een akkerbouwbedrijf aan meldden. Een kleiner aantal had belangstelling voor een gemengd bedrijf, terwijl tenslotte een geringere vraag naar graslandbedrijven viel waar te nemen. Een teeken des tijds De groote moeilijkheden, welke de gras- landboeren in hun bestaansmogelijkheden ondervinden, doen velen, die nog over vol doende bedrijfskapitaal beschikken, huiveren dit vast te leggen In een bedrijf, waarvan de uitkomsten over het algemeen teleurstellend zijn. De akkerbouwers verkeeren in dat op zicht in een betere positie, omdat de crisis maatregelen voor een aantal akkerbouwpro ducten hun een bescheiden bestaan waar borgt. Dat zich evenwel voor de weidebedrij- ven nog een behoorlijk aantal liefhebbers heeft aangemeld, moet dan ook in hoofdzaak worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat de voorwaarden, waaronder in de Wie ringermeer een graslandbedrijf kan worden geëxploiteerd, gunstiger zijn dan op het oude land. De pachtsommen zijn redelijk, de eerste jaren lager dan voor soortgelijke gronden el ders, terwijl in de afgeloopen jaren is geble ken, dat ook de graslanden op lichten grond het uitstekend doen. Van de graslandbedrijven mag, indien de grond daarvoor geschikt is, zonder toestem ming ten hoogste een derde gedeelte worden gescheurd. De ervaring heeft evenwel geleerd, dat het onder de huidige omstandigheden voor de veehouderij niet doenlijk is, aan dit 1/3 gedeelte vast te houden. Het zal mogelijk moeten blijven van deze beperking af te wij ken, om daarmede werkzaam te zijn in de richting, welke de Regeering ten aanzien van de veebeperking stimuleert, doch ook in het financieel belang van den pachter, omdat de akkerbouwproducten een beter rendement op leveren. Het komt niet bezwaarlijk voor ook op de lichtere gronden, voorzoover deze daar toe geschikt geacht worden, akkerbouw toe te laten, al moet worden vastgehouden aan het voorschrift, dat de grond bij het eindigen van de pacht als groenland moet worden op geleverd, terwijl tevens in het belang van de gronden het geven van cultuurvoorschiften moet worden voorbehouden. Zoodra de aangiftebiljetten waren, ontvan gen, werd een aanvang gemaakt met het on derzoek naar de candidaten, zoowel wat hun persoonlijke antecedenten als hun financiee- le draagkracht betreft. De persoonlijke geschiktheid en de land bouwkundige kennis van gegadigden waren in het algemeen bevredigend. De financieele draagkracht viel ook dit jaar niet mee, al valt te constateeren, dat zich voor deze verpachting meer dan het vorige jaar gegadigden met een sterkeren financi- eelen ruggesteun (gegoede ouders of/en schoonouders) hadden aangemeld. Om als pachter in aanmerking te kunnen komen zal een gegadigde moeten kunnen be schikken over een bedrijfskapitaal van ca. f 300.- per ha. voor akkerbouw en gemengd bedrijf en ca. f 250.- per ha. voor grasbedrijf. Daar deze eisch gaandeweg in breeden kring bekendheid verwierf, ontstond als het ware reeds een eerste selctie. Nadat de vereischte gegevens waren inge komen en verwerkt, konden in September j.1. de pachters worden aangewezen. Zij zijn afkomstig uit de volgende provin cies Noord-Holland 22; Groningen 13; Friesland 6; Zeeland 6; Noord-Brabant 7; Utrecth 2: Gelderland 5; Overijssel 3; Drenthe 1; Zuid- Holland 1; Limburg 1. Gedeeltelijk hebben zij hun bedrijf reeds betrokken, gedeeltelijk wachten zij nog op het gereed komen van hun in aanbouw zijnde boerderij. Het heeft ook thans weer de aandacht ge trokken hoevele gegadigden er in slagen voor aanstaande personen voor het steunen van hun aanvraag om een boerderij te mobilisee- ren. Uitdrukkelijk moge hier echter worden aangeteekend, dat de beoordeeling van candi daten geschiedt op zuiver zakelijken grond slag naar éénzelfden maatstaf. De verpachting van de 67 boerderijen om vat een oppervlakte van rond 2650 ha. Aangeteekend zij, dat nog steeds tal van aanvragen om een boerderij in de Wieringer meer te kunnen pachten inkomen. Deze aan vragen worden aangehouden tot de verpach ting 1936. Verpachte bedrijven. De uitkomsten van de het vorige jaar ver pachte bedrijven waren over het algemeen zeer bevredigend. Weidebedrijven. De voorzomer kenmerkte zich door een weligen grasgroei waardoor het vee van de pachters, die bij den aankoop van vee reeds met de melksteunbeperking hadden rekening gehouden, de productie niet kon verwerken. In verband hiermede werd alleen voor het afgeloopen seizoen toestemming verleend tot het hooien van de helft der opperlvakte gras land, inplaats van 1/3 gedeelte. Uit een daarnaar ingesteld onderzoek is gebleken, dat de productie van het melkvee over het tijdvak 1 Mei 1935 tot 1 Mei 1938 kan worden gesteld op 3625 kg melk per koe en op 3200 kg per ha. Het melkvetgehalte liep den afgeloopen zomer uiteen van 3.15 tot 3.80, doch het gehalte van de melk op de meeste bedrijven lag boven 3.4. Uiteraard is de kwaliteit van het melkvee en van den grond bij een en ander van grooten invloed. der Surinamestraat 37 's-Gravenhage. Telefoon IS0209. Administraties, controles, behande ling van alle belastingzaken. H. VAN HOORN Wieringerwaard Telefoon 9 COMMISSIONNAIR in alle soorten STAM BOEK- en GEBRUIKSVEE. Belast zich met in- en verkoop op billijke voorwaarden. Vele tevredenheidsverklaringen \ter inzage. TER DEKKING de hengst Wordt dagelijks rondgeleid. Donderdags thuis DEKGELD f 11.—. A. C. DE GRAAF Koggenrandweg. DE EERSTE FRIESCHE ONDERL. LANDB. PAARDEN VERZ. MIJ. TE HEERENVEEN. OPGERICHT 1905. RESERVE f 30.000. VERZEKERT UW PAARDEN, OOK VEULENS, MERRIES, voor ongeveer 1 PREMIE en geen andere kosten dan eenmaal hoogstens f 1.75 inschrijfgeld. Gunstige voorwaarden. Uitbetaling verliezen binnen drie dagen. Aangifte en inlichtingen bij de Taxateurs Jn. ZEEMAN en G. KOS, Schagen en bij P. R. JACOBI, Slootdorp. GEMEENTE WIERINGEN. Wat ons deze week te wachten staat. REVUE. Zaterdagavond zal in „Cine ma de Haan", de première plaats heb ben van de Revue „Hoe kan dat nou" van M. J. Bosker. Hoog is de verwach ting van deze revue, en wij hopen dat de Heer Bosker met de zijnen succes mag hebben, want de voorbereidin gen om tot zulk een opvoering te ko men zijn verbazend groot. Het is echter wel te verwachten dat en met de pre mière, en Zondagmiddag en Zondag avond de Cinema dicht bezet zal zijn, want nu reeds is de kaartverkoop druk aan de gang. Wlij hebben reeds tijdens de repe tities eens achter de coulissen gekeken en wij moeten zeggen, dat er buitenge woon veel werk van deze revue ge maakt is. Vooral de decors en costumes zijn prachtig. Naast de vele eerste krachten (allen dillectanten) van vorig jaar, zijn enkele nieuwe artisten toege voegd. Vraagt prijs bij een ervaren wagenbouwer. Electr. Wagen- en Carrosseriebouwer G. VAN LEEUWEN, Wognum. Tholen en Van Lier. De Mandoline club O. K. K. blijft naar wij vernemen ook niet ten achter en heeft Zondag avond 19 April a.s. de befaamde artis ten Tholen en Van Lier geëngageerd. Het is jammer dat de datum van de voorstelling samenvalt met dien dei- revue, doch dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat deze kunstenaars geen an deren dag vrij hadden. Tholen en Van Lier, bekend door tooneel en radio, zul len hun repertoir ten beste geven. Zoo als bekend speelt Herman Tholen voor de film (o.a. in Fientje Peters-Post Restante.) Wielerbaan. En voor de sportliefheb bers is Zondagmiddag de Wielerbaan de aangewezen weg. Daar zullen in teressante wedstrijden worden gegeven, waarbij de favorieten zeer zeker niet zullen ontbreken. Er komen wederom renners uit de omliggende plaatsen, zoodat er strijd verwacht kan worden. De meeste .bezoekers van j.1. Zondag zal nog wel een aangename herinne ring zijn bijgebleven.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2