27e JAARGANG VRIJDAG 24 APRIL 1936 No. 33 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN Eli OMSTREKEN DE DROOM. „WIERINGERMEER" •sSja Aspirim WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. UITGEVER CORN. J. BObKER WIERINGEN BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer f 0.10 FISCALE ZORGEN door Mr. J. H. van Doorne Advocaat en Belastingconsulent. Het is nu eenmaal niet anders ieder heeft zich te onderwerpen aan de wetten van het land waar hij woont. En dat zijn er in ons dierbaar vaderland niet weinigen. Alleen reeds op belastinggebied zijn er een paar do zijn. Het aantal van dezulke pleegt te groeien met de nooden van de schatkist. Wanneer de belastingbetaler van heden zich de contribu- abele verplichtingen van voor 1914 kan te binnen roepen, zal hem ongetwijfeld een ver zuchting over die „goeie ouwe tijd" over de lippen komen. Waren het vóór dien de wet ten op de vermogensbelasting en de bedrijfs belasting waarmede de fiscus zich bij den belastingbetaler aandiende, nadien heeft zich behalve een aantal nieuwe wetten, tevens een tevoren nooit gekende stroom van resoluties, uitspraken van raden van beroep en arresten van den Hoogen Raad over de belastingbeta lers uitgestort. „Maar die behoeft men toch niet alle te kennen zal de lezer uitroepen. Neen, na tuurlijk niet, evenmin als van den Nederland- schen burger verlangd wordt dat hij alle an dere wetten, met de daaraan verbonden juris prudentie, kentmaar wanneer hij op een of andere wijze in botsing komt met den fiscus zal het niettemin noodzakelijk zijn dat hij zich kan verdedigen met de wet in de hand, en het behoeft geen betoog dat een niet-onder- legde het dan tegen den expert aflegt. Wat iedere belastingbetaler behoort te we ten is zoodanige kennis van de belasting wetten dat hij zijn aangiftebiljetten naar den eisch der wet kan invullen. En dat is géén geringe opgaafMen is niet alleen klaar met de nauwkeurige bestudeering van het groot aantal vragen dat daarin wordt gedaan, men dient zich tevens te realiseeren wat de wet verstaat onder de verschillende termen in de aangiftebiljetten gebezigd, terwijl zich buiten dien nog tal van gevallen voordoen waarbij men zich afvraagt of een verkregen voordeel als inkomen is te beschouwen of niet. En dan die heerlijke bronnentheorie O ze ker eenvouding genoeg.voor deskundigen. Maar hoeveel belastingplichtigen zouden de consequenties ervan onder de knie hebben Kwam het nog niet onlangs voor dat zelfs een raad van beroep ten deze principieel abuis was, en een beslissing gaf waarbij iemands effectenbezit als bron van inkomen werd aan gemerkt, instede van ieder effect afzonderlijk? Een destijds zeer bekend hoogleeraar in de rechtswetenschap placht op zijn college te zeggen „ik ben tevreden wanneer gij de wet kunt lezen." En tenslotte is het ook dit, wat van ieder belastingplichtige wordt verlangd. Immers bij hun contact met den fiscus zullen zij het den inspecteur niet kwalijk kunnen nemen dat deze de wetten leest, gezien door een fiscalen bril, en zij zullen in voorkomende gevallen daar hun lezing tegenover moeten plaatsen. Dit is des te bezwaarlijker, waar vaak de zekerheid omtrent de juiste beteeke- nis ontbreekt, zoodat men gedwongen is zijn recht tot in hoogste instantie te zoeken. Wij sneden in deze rubriek eenige malen het onderwerp„verkoop van bedrijfsmiddelen" aan. Voor zéér kort wist eigenlijk niemand of volgens de heerschende wetsbepalingen winst gemaakt door verkoop van een kan toorgebouw bijvoorbeeld als inkomen was aan temerken, wijl de bestaande jurispruden tie zich in dezen herhaaldelijk tegensprak. Gelijk bekend, heeft thans de Hooge Raad met beslistheid eens en vooral uitgemaakt, dat voordeel behaald door verkoop van on- FEUILLETON. roerende goederen of welke objecten ook wel ke in eenig bedrijf worden gebezigd, als in komen is te belasten. Het kan dan ook geen verwondering wek ken dat de toeneming van de fiscale wetten en de daarmede gepaard gaande toeneming der fiscale zorgen voor den contribuabel, aan leiding is geweest tot het opkomen van een nieuw ambthet belastingconsulentschap. Het is dan ook voor den belastingplichtige niet meer te doen zijn weg alléén te vinden in den doolhof van wetsbepalingen. Het be lastingconsulentschap heeft in den loop der jaren zoodanigen vlucht genomen, dat het slechts verwondering kan wekken dat de re geering daaraan nog zoo weinig aandacht heeft geschonken. Men kan geen advocaten praktijk, geen medische praktijk, en nog zooveel meer niet, uitoefenen zonder het bewijs te hebben afgelegd daarvoor geschikt te zijn. Maar ieder kan zich den titel „belas tingconsulent" toeeigenen, en met den titel „accountant" is het al evenzoo zon der voorafgaand bewijs te hebben geleverd in allen deele voor dit ambt geschikt te zijn.. En waar de ingewikkeldheid der belastingwetten de hulp van deskundigen onontbeerlijk heeft gemaakt, waar belastingplichtigen gedwon gen zijn hun fiscale zorgen af te wentelen op ter zake éven onderlegden als de inspecteurs, is het de plicht van de regeering er voor te zorgen dat het publiek niet de dupe kan wor den van beunhazen of, wat nog erger is, onbe trouwbare raadslieden. Het is ons bekend dat men ten departemente wel eenige malen aan dit onderw. aandacht heeft geschonken, maar verder is het nog niet gekomen. Temeer waar de taak van den belastingconsulent en den accountant een zeer verantwoordelijke is, óók met betrekking tot de belangen van den schatkist, is het de hoogste tijd dat de regee ring het niet langer bij „voorbereidende be sprekingen" laat, maar eindelijk eens met een ingrijpend wetsontwerp komt. 1.) - Millioenen sterren vonkelden aan den nach telijken hemel en de maan scheen met helde ren glans. Enkele witte, fijne, doorschijnende wolkjes dreven door het luchtruim, zonder èenige merkbare schaduw te veroorzaken. Het licht van den zomernacht, hoewel niet zoo gloeiend, niet zoo verblindend als dat van de zon bij dag, gaf scherpe omtrekken en de woe lende golven van het Engelsche kanaal wer den, als zij zich ophieven, totdat zij gekroond met blinkend schuim terugzonken, door krach tige lijnen van elkander gescheiden. De sche pen, die in groote menigte daar in de zomer samenkomen, teekenden hunne masten en zeilen duidelijk tegen den hemel af evenals de rompen, die van het roer tot den steven boven de waterlijn zichtbaar waren. Zij dre ven elkander op grooteren of kleineren af stand voorbij en hadden de seinlichten, wel ke aan de masten of aan de verschansingen waren opgehangen, nauwelijks noodig. Som migen zeilden rechtstreeks, terwijl de zachte wind hen gunstig was, naar dei plaats hunner bestemming anderen laveerden en kwamen op die wijze althans ook een weinig vooruit uit de schoorsteenen van een paar stoomboo- ten stegen lichte rookwolken op en heel in de verte lieten zich flauw enkele vuren aan de Engelsche kust ontdekken. Woelig en vroo- lijk was het op het water, als men naar al die vaartuigen zag en bedacht, dat op eiken bodem zeker een paar mannen de wacht had den, maar als men de oogen daarvan afwend de en den blik liet weiden over de zee en langs den schitterenden hemel, dan, hoewel dat natuurtooneel volstrekt niet tot somber- had stemde, maakte het toch een overweldi- Directeur Mr. J. H. van DOORNE Adviseur C. P. Vergouwen. Belastingzaken. Administratie's. Spreekuur iederen Woensdag van 101 uur in Hotel Smit, Middenmeer, BINNENLANDSCH NIEUWS CONFLICT BUMA—BIOSCOOPBOND. Beslag gelegd op 1/3 van de recette van het Rembrandt-theater te Amsterdam. Het conflict tusschen het Buma en den Bioscoopbond betreffende de auteursrechten op klankfilms behoort nog steeds niet tot het verleden. Het Buma stelt zich reeds drie-en-een-half jaar op het standpunt, dat auteursrecht op muziek van geluidfilms door de bioscopen betaald moet worden. Thans wordt sinds eenigen tijd in het Rem- brandttheater te Amsterdam een Ufa-film vertoond, getiteld Savoy Hotel 207, waarin Hans Albers een hoofdrol vervult en voor welke film de muziek is vervaardigd door den genden indruk, grootsch, ernstig, plechtig. Op één van die schepen leunden, dichter bij den voorsteven dan bij het roer, twee man nen tegen de verschansingzij waren slechts luchtig gekleed na den warmen dag was de frissche nachtlucht hun eene verkwikking. De één, een man van vijf of zes en twintig die de wacht aan het dek had, was van mid delbare grootte en trok door niets bijzonders de aandachtslechts van tijd tot tijd speelde om zijn mond een schalksche glimlach, waar mede een schitterende oogopslag gepaard ging. De ander was een paar jaar jonger en had eene buitengewoon groote gestalte. Niet al leen was hij zoo lang, dat hij gewoonlijk met het geheele hoofd boven zijne metgezellen uitstak, maar hij was ook breed naar even redigheid. Toch kon men hem van traagheid noch vadsigheid beschuldigenhij was zoo vlug als een goed varensgezel behoort te zijn en de kracht zijner spieren had door meer dan ééne reusachtige en welgeslaagde proeve bij zijne makkers verwondering en ontzag verwekt. Goedhartigheid stond echter op zijn gelaat te lezen en hoewel argeloos en in vele wereldsche zaken gansch niet slim, hij was een knap zeeman, ook in de theorie van zijn vak volstrekt niet onervaren. Voorts meestal vroolijk en luchthartig, maar sedert eenigen tijd tot angstige droefgeestigheid gestemd. Hij had den slaap niet kunnen vat ten, was op het dek gekomen en zocht eenige afleiding. Zij werd hem door zijn makker van gan- scher harte gegund er was met zulk mooi weer, als zij in de laatste dagen onafgebroken genoten hadden, aan boord weinig te doen geweesthet volk was niet vermoeid gewor den bij stormweer mochten hunne krachten uitgeput worden, bij zulk een gelijkmatigen gunstigen wind hadden zij die krachten niet eens ten volle ingespannen en dan „Zeker in de kooi te warm om te slapen had de oudste en kleinste gevraagd, toen de ander op het dek verscheen. componist Walther Gronostay. Het Buma stelt zich op het standpunt, dat voor muziek in een geluidsfilm op dezelfde wijze auteursrecht moet worden betaald als voor muziek, die in een restaurant of café ten gehoore wordt gebracht. Het bureau grondt deze opvatting op zijn uitleg van een arrest van den Hoogen Raad. Het Buma heeft thans bij het Rembrandt- theater beslag doen leggen op een derde deel van de recette, met deze film gemaakt. Ook in theaters in Rotterdam en Den Haag is beslag gelegd dit beslag is gegrond op art. 28 van de Auteurswet. De Bioscoopbond stelt zich op het tegen overgestelde standpunt en is van meening, dat géén auteursrechten verschuldigd zijn. De Bioscoopbond heeft thans een kort ge ding aanhangig gemaakt, waarin opheffing van het beslag wordt geëischt. BROEK OP LANGENDIJK. De eerste tomaten en aardbeien naar de veiling. Door de Gebr. Slot werden de eerste tomaten aangevoerd, die omgerekend 60 cent per Kg. opbrachten, terwijl door dezelfde kweekers tevens de eer ste aardbeien werden geveild, waar voor pl.m. 2 cent per stuk werd be steed. Toename werkloosheid. Waar de noodzakelijke werkzaamhe den op den akker, zooals poten, plan ten en zaaien, weer zoo langzamer hand tot het verleden gaan behooren, begint zich de werkloosheid weer meer uit te breiden en staan er bij het agent schap der arbeidsbemiddeling weder om 83 personen als werkloos ingeschre ven. De „Kerkplein" weer in de vaart. Het s.s. „Kerkplein", dat langen tijd bij Egmond op de Noordzee heeft vast gezeten, heeft na reparatie te Hamburg weer de eerste zeereis na de stranding aanvaard. Het schip is met bestem ming Narvik van Hamburg vertrokken Kindje verdronken te HeerHugowaard. Dinsdagmiddag geraakte een 2*/2 Ja~ rig kind van den bakker R. aan den Jan Gleynisweg te Heerhugowaard, terwijl de moeder, die herstellende was, even rustte, te water. Ofschoon spoe dig medische hulp arriveerde en men nog ongeveer een uur lang trachtte de levensgeesten op te wekken, mocht dit niet meer gelukken. ALS MINISTERS GAAN VERHUIZEN. Een vermakelijk verhaal. De heer D. Hans vertelt in de „Avondpost" het volgende „Toen ex-minister Marchant zijn departe ment van het Bezuidenhout naaf de Oost- duinlaan verhuisde, heeft hij de dienstverrich ting opgebeld en die is met een wagentje voorgekomen. De rekening is betaald. Precies f 1400. De kruier had er een aardig weekgeld aan. Toen heeft de minister een timmerman netje uit de buurt laten komen om een paar N.V. „WA CO"-HOORN Met ingang van Zondag 5 April gewijzigde dienstregeling. Volledige dienst- en tariefregelingen ver krijgbaar bij de chauffeurs a 5 cent. Het eenige antwoord, dat hij had ontvan gen, was een onduidelijk gebrom, dat als eene toestemming of als eene ontkenning kon gel den naar de verkiezing van hem, die het hoorde. Daarna legde de jongste en grootste zijn armen op de verschansing en staarde de wijde ruimte in. „Mooi weer, he zeide de eerste weer. De ander keek eens rond over het water. „Ja Dat woord kwam er uit, alsof het hem, die het uitsprak speet, dat hij geen „Neen kon zeggen. De eerste liep eens heen en weder en floo/ een deuntje. De ander liet hem stil begaan. „Ik mag blij zyn, dat ik gezelschap heb ge kregen," mompelde de eerste. Hij slenterde naar de andere zijde .van het schip en stond daar een oogenblik stil. Vervolgens kwam hij terug, ging op den ander aan, plaatste zich, ook met de armen op de verschansing leunen de, naast hem en„Wat scheelt er aan, Tjebbe vroeg hij. Er verliepen een paar minuten, éér hij ant woord kreeg. „Mij schelen Niets, Barend Ik denk, dat wij zwaar weer krijgen. Zie maar en Tjebbe wenkte naar den weste lijken horizont, waar de lucht wat donkerder was en van tijd tot tijd een f linkerend licht langs den hemel vloog. „Gekheid zeide Barend met een glimlach. „Dat weerlicht maakt een knaap als igij niet bang, evenmin als mij. Er hapert wat an ders Tjebbe zweeg, maar Barend hoorde, dat hij diep zuchtte en zag hem zich onrustig bewe gen, als iemand die pijn gevoelt. „Zeg eens, hoe heb ik het met je vroeg Barend op zachten, medelijdenden toon. „Se dert eenigen tijd hebt ge wat in t hoofd, Tjebbe Ik weet niet wat, maar het is niet best." Tjebbe zuchtte alweer en keerde zijn ge laat van zijn kameraad af. „Toen gij te Batavia aangemonsterd waart stellingen te timmeren voor het opbergen van het archief. Het timmërmannetje tikte aan zijn pet, en timmerde een paar plankjes. De rekening is betaald. Precies f 6073. De tim merman is uit den steun. En daarna heeft de minister ergens een paar stel gordijnen ge kocht. Heel eenvoudig. De rekening is be taald. Precies f 2227. Toen de gordijnen hingen, zei de minister dat er toch ook wel eens in zijn kamer een nieuw schrijfbureautje mocht komen en een paar stoelen om op te zitten. Die heeft de minister ook goedkoop ergens op een uitver koop op den kop getikt. De rekening is be taald. Precies f 6760. Het begon er toen al heel aardig op te lijken. Nou nog een paar oude kalenderplaatjes inlijsten. Hij kocht een paar punaises en hing alles netjes op. De re kening is betaald. Precies f 1724 aan „diver sen." De Rijksgebouwendienst had, buiten den minister om, ook nog een paar betalingen te doen, samen ad f 53.029. Zoodat het verhuizen van den minister rond f 71.213 heeft gekost. De Tweede Kamer heeft de nota's ter inzage gevraagd en zit de sommetjes nu na te tellen. Maar het klopt precies." Die verhuizing van minister Marchant kostte dus de schatkist maar eventjes ruim f 71000, aldus constateert Br. in „Ons Recht", orgaan van den „Algemeene Militaire Pensioenbond", en vervolgt Wij willen aan dit verhaal geen commen taar verbinden. Een goed verstaander zal ons begrijpen. En oud-gepensionneerden, die in de rij staan bij Maatschappelijk Hulpbetoon om hun steun in ontvangst te nemen zijn goe de verstaanders. Dat leer je wel, als je door regen en wind moet om bij Maatsch. Hulpbe toon een steuntje op het pensioen in ontvangst te nemen. DE AANRIJDING OP DEN BETONWEG TE WIERINGEN. VERDACHT VAN DOOD DOOR SCHULD. Geen straf gevorderd. Dinsdagmiddag stond voor de arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar terecht een auto bestuurder uit Zeist, wien dood door schuld ten laste was gelegd. Op 9 December had verdachte op den betonweg op Wieringen gereden. Voor een tegenligger, een auto met zeven passagiers, die een „wilde" autodienst op Sloten (Fr.) onderhield, wilde hij uitwij ken. Met het rechtervoorwiel kwam hij in den berm en bij een poging om op den weg te komen, slipte zijn auto, die dwars voor de auto uit Sloten kwam te staan. Een botsing volgde en de auto uit Sloten geraakte in de sloot, met het gevolg, dat van de zeven inzit tenden er vier om het leven kwamen. Van de inzittenden uit de auto uit Zeist werd één persoon gedood. Als getuige-deskimdige werd gehoord dr. Hulst uit Leiden, die de sectie op de lijken had verricht en luitenant W. van Hulst van het corps motorrijders uit Heemstede. Als getuige-deskundige a décharge werd gehoord de heer A. J. Peppink van de A.N.W.B. Aan gezien na een zeer uitvoerig verhoor kwam vast te staan, dat de deskundigen het niet eens konden worden, sprak de officier van justitie, mr. Van der Feen de Wille, als zijn oordeel uit, dat hij geen straf kon vorderen. De verdediger, mr. De Vries uit Dordrecht, sloot zich bij deze zienswijze aan. Uitspraak over acht dagen. UIT ONZE OOST. Nieuwe industrie te Garoet. Sigaretten voor 3 et. per pakje Dat de economische toestand der in- landsche bevolking in het regentschap en bij ons aan boord zoudt komen," ging Ba rend voort, „vond ik dat nog al pleizierig, want de andere lui, met wie ge een paar jaar gevaren hadt, zeiden dat wij een vroolijken en flinken kameraad kregen. Nu, zij gingen weer naar Hongkong, terwijl wij onzen koers naar Holland namen. Wij verlangen allen naar huis en ik zal ook blij zijn als de reis gedaan is, maar wat drommelzuchten en steunen als oude wijven, dat gaat voor jonge kerels niet Tjebbe boog demoedig het hoofd, alsof de laatste woorden van Barend eene welverdien de bestraffing voor hem waren, maar hij liet het daarbij en verzonk weer in zijn droevig gepeins. „Ik verlang naar het Nieuwe Diep," zeide Barend gul en openhartig om zijn kameraad tot wederkeerig vertrouwen uit te lokken. „Gij gaat naar Harlingen, niet waar maar hij scheen zich weder met een eenvoudig „Ja tevreden te moeten stellen. Niet zon der ergernis wendde hij zich af. „Ziet ge, als ge niet praten wilt, zwijg dan en houd den mond. Maar ik dacht, dat wij nog al goede vrienden waren." „Ik wil wel praten," antwoordde Tjebbe, hem terughoudende, „graag praten en ver tellen zelfs 't Is maar, 't is „Zeg eens, kameraad hervatte Barend, wien het stotteren van Tjebbe een weinig- ongerust maakte. „Wij beiden hebben lang genoeg gezwalkt om te weten, dat er allerlei en ook rare dingen gedaan worden. Als gij zoudt vertellen wat beter niemand dan gij zelf weten moest, houd het dan maar thuis. Even goede vrienden, hoor „Och neen zeide Tjebbe, die door de ver denking bij Barend opgerezen zich tot mede deelzaamheid geprikkeld gevoelde. „Er is niets van dien aard, als gij vermoedt. Weet ge wat het is Ik zie er tegen op om thuis te komen. Ik ben bang voor mijne moeder." „Zoo" en Barend keek Tjebbe ernstig aan. Zou die groote, sterke kerel, dien hij voor een t' II '"TJ. de vernuftige inrich tingen voor de fabricatie van Aspirin. Vakmensen uit alle mogelijke landen overtuigen zich zelf ter plaatse van de zuiverheid der fabricatie en van de hygiëne tijdens het ver pakken. Vóór U raakt geen hand de Aspirin- tabletten aan. Het product van vertrouwen. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes v 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 taol. a 10 ets. Garoet minder zorgen baart dan el ders, moge blijken uit het feit, dat naast de reeds bestaande groote fabrie ken als de Preanger Bont weverij en de Parfumerie- en Toilet-zeepfabriek Nansen en Co., die tezamen reeds aan ver over de duizend personen emplooi bieden, nu ook de N.V. Sigaretten- fabriek „Serajoe" in Garoet is geves tigd. Werd op ultimo 1935 het bedrijf op Tjiwales geopend met 150 man perso neel, thans zijn reeds-circa 900 vrouwen in de fabriek werkzaam. In verband met de licenteering en contingenteering worden de sigaretten Hoofdzakelijk met de hand gerold. Tweemaal p.er maand worden telkens een twee a oü0 nieuwe arbeidsters aan genomen, die dan gedurende 14 dagen een specialen rolcursus moeten vol gen. Ken geoeiende rolster kan. met ge mak een drieduizend sigaretten per dag afleveren de directie stelt eeh- ier aan de leerlingen slechts als eisch duizend sigaretten per dagtaak. Wie na afloop van den cursus dit qua.ntum niet haalt, wordt niet ontslagen, maar overgeplaatst. Momenteel volgen :en nonderd vrouwen den cursus. Het hoofdkantoor Is nu nog geves tigd te Batavia, doch met ingang van i Mei a.s. wordt alles naar Garoet over gebracht, ook de machines, en dan zullen in totaal zesduizend personen te werk worden gesteld. Begeleid door den directeur den heer Thing Khoen Liem maakte onze cor respondent, aldus het „A.I.D." een rond gang door de fabriek. Alles zag er even keurig en netjes uit. De zalen waar de honderden vrouwen ijverig aan het rollen zijn, hebben ieder acht luchtkokers voor de noodige luchtver versching. Eenmaal per week wordt goedharfcigen, toegevelijken lobbes had gehou den, misschien een ruw, misschien wel een kwaadaardig persoon in zijn ouderlijk huis zijn geweest „Zoo, hebt gij 't bij de oude vrouw niet best laten liggen „Ik kon het waarachtig niet helpen," sta melde Tjebbe. „Hoe dan „Wel, het is een heele geschiedenis." „Wij hebben den tijd. Vertel maar „Mijn vader is lang dood," begon Tjebbe, „en mijne moeder al die jaren weduwe. Hij voer voor een kantoor bij onshij was pas kapitein geworden het was vroeg in het voorjaar, vlak voor de kust is hem zeker eene zware storm overvallen er bleven er tege lijk nog meer bij ons weg nooit meer van gehoord taal noch teeken vernomen „Ja," merkte Barend op, „wel te denken In de Spaansche zee, dacht ik, dat we ook naar de kelder gingen." Tjebbe ging voort„Toen mijne moeder wist, dat mijn vader niet terugkwam, begreep ze, dat het er voor ons allen slecht bijstond. Wij waren met ons zessen kinderen. Ik, de oudste, was nog geen twaalf jaar, dan volg den twee zusjes, dan een broertje, neen dan weer een zusje. Neen toch, dan een broertje, geloof ik." Barend glimlachte, „Weet je nu waarachtig niet, hoeveel broers en zusjes je hebt „Zij zijn allen dood, moet je weten, op mijn jongste broertje na," antwoordde Tjebbe zich verontschuldigend. „Mijne moeder kreeg eerst nog wat van het kantoor, uit een fonds maar wij met ons zessen Een jongen begrijpt niet alles, he maar of iemand hard werkt, dat merkt hij wel. Ik zeg je, dat mijne moeder hard werkte, dag en nacht. Wij waren arm, vooral in den winter, maar ik moest toch al tijd naar school en ik herinner mij best, dat ik altijd ordentelijk, hoewel schraaltjes in de kleeren was. (Wordt vervolgd).

Wieringer courant | 1936 | | pagina 1