TWEEDE BLAD. VRIJDAG 2-4 APRIL 1936 No. 33 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN' OMSTREKEN W1ERINGER COURANT Algemeene Vergadering van de Provinciale Coöperatieve Vereeniging ter dekking van Brandschade i; Noord - Holland. Ter eere van het SD-jarig bestaan der Ondeiiinge Brandwaarborg te Wieringen. Donderdag hield bovengenoemde vereeni ging haar j aarlij ksche algemeene vergadering te Wieringen, waarvan een der hoofdreden was, dat de afdeeling Wieringen, juist op den dag af vandaag haar vijftigjarig jubileum vierde. De vergadering die door alle aangesloten afdeelingen werd bijgewoond werd gehouden in de hal van Bioscoop de Haan. Voor de Gemeente Wieringen was aanwezig Burgemeester L. C. Kolff en de heer O. J. Bosker, Wethouder. De voorzitter van de P. C. V. den heer H. R. Ruis, opende met een hartelijk woord van welkom om precies 10 uur deze vergadering. Spr. was het aangenaam dat vandaag Wierin gen de gastvrouwe was, en het bijzondere feit dat de maatschappij te Wieringen van daag juist vijftig jaar bestaat, noemt spr. een gelukkige omstandigheid. De afdeelingen heb ben blijkbaar allen naar Wieringen gewild, want wat nog nimmer is voorgekomen, alle afdeelingen zijn present. Spr. roept een o ij zonder woord van welkom toe aan de Burgemeester en de Wethouder der gemeente Wieringen en aan de pas op gerichte afd. Purmerend, die zich geheel vrij willig heeft aangesloten bij de P. C. V. Appl. Spr. geeft hierna gaarne het woord aan de Heer Br. Kat, die namens de Burgerbrand waarborg het volgende zegt Geachte vergadering Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Burger Brandwaarborg Vereeniging hebben wij aangevraagd de algemeene verga dering der Prov. Coöp. Vereeniging tot dek king van Brandschade te Wieringen te willen houden dit werd door het Bestuur der P.C.V. geaccepteerd en heb ik het genoegen U allen haltelij k welkom te heet en. In het bijzonder het bestuur der P. C. V., den Weled. Achtb. Heer Burgemeester Kolff en wethouder Bos ker, en sprekkt de wensch uit dat deze vergadering in alle opzichten nuttig en aan genaam moge zijn en zoude ik gaarne een beknopt overzicht willen geven over de 50 jaar dat de Burger Brandw. Vereeniging bestaat. 50 jaar geleden werd door eenige vooraan staande personen, bestaande uit de heeren H. A. J. van der Speek Obreen, Jacob Wage maker, Hermanus Dijkshoorn, Frans Kuit, Simon Tijsen, Jan Bais en Jan Bruui de ver eeniging opgericht. Na twee jaar was het verzekerde bedrag ±120 duizend gulden. Het eerste brandgeval was 1 Nov. 1890, een boerderij van C. Everts, door blikseminslag. Na deze brand begon het bestuur al over herverzekering te denken daar het kasgeld na die uitbetaling was geslonken tot f 78.22. Intusschen wil ik even melden dat die boer derij welke niet op dezelfde plaats was her bouwd, vorig jaar weer is verbrand. Tot het jaar 1900 was de omvang der ver eeniging nog weinig omvangrijk en werd door het bestuur slechts 2 a 3 maal per jaar var- fiaderd in 1901 werden er gevarenklassen in gesteld en werd de premie vastgesteld op 1 2 en 3 gulden per 1000. In het jaar 1903 werd den heer C. Kooiman tot bestuurslid gekozen, in 1904 den heer P. F. Kuut als vice-Voorzitter in 1916 de heer W. de Vries als Secretaris, in 1919 de heer Corn. Mulder als bestuurslid, in 1923 de heer F. Lont als bestuurslid. Het is mij een genoegen deze oudste be stuursleden onzen besten dank te betuigen voor de vele en belangrijke diensten aan de Burger Brandwaarborg Vereeniging bewezen. In het jaar 1905 werd tot herverzekering besloten en wel bij de Firma J. C. J. Knecht, welke herverzekering steeds naar genoegen van beide partijen verliep, doch het bestuur vond de omslag wat hoog en daar nog eenige panden zooals twee meelmolens en een paar werkplaatsen waar motorische kracht ge bruikt werd voor eigen risico moest worden gehouden besloot het bestuur te trachten aan te sluiten bij de P. C. V. Nagegaan kon worden dat de Vereeniging in 25 jaar aan de Firma Knecht ongeveer 20.000 gulden winst had betaald dit was een reden temeer om te veranderen en heeft het bestuur doen besluiten in het Jaar 1931 zich bij de P. C. V. aan te sluiten. In het jaar 1896 was het verzekerde bedrag f 400.000 in 1906 f 890.000; in 1916 f 1.335.000 in 1926 f 2.350.000 in 1936 f 2.958.000. De vijf jaar dat wij aangesloten zijn bij de F- C. V. hebben wij met het hoofdbestuur steeds prettig en tot ons aller bevrediging de eventueele zaken afgewikkeld. Ik dank U. De rede van de heer Kat wordt met applaus van de vergadering onderstreept, waarna het woord is aan de Burgemeester van Wieringen. die namens het Gemeentebestuur dank zegt voor de uitnoodiging en zich vervolgens met eenige waardeerende woorden richt tot de jubileerende vereeniging te Wieringen. De voorzitter van deze vereeniging heeft zoo juist alleen de zonnige kant verteld en de moeilijk heden die deze vereeniging al die jaren heeft gehad maar verzwegen. Het gemeentebestuur heeft voor het streven van de vereeniging al tijd groote waardeering gehad, en het zeer op Prijs gesteld dat men het tempo heeft bij kunnen houden wat de uitbreiding van Wie ringen betreft. Ook de aansluiting bij de P. C. V.blijkt een goed inzicht. Namens het Dag. Bestuur biedt spr. bloe men aan de jubileerende vereeniging. Appl. De heer Jb. Zwaan, Secretaris van de P.C.V. leest hierop de notulen voor van de vorige algemeene vergadering, die onder applaus worden goedgekeurd. Het jaarverslag, wat de heer Zwaan namens het bestuur uit brengt, waarbij tevens mededeeling wordt gedaan dat 14 afdeelingen zijn aangesloten, wordt eveneens goedgekeurd. Verslag over 1935 Directeur. De heer C. Uitentuis, directeur van de P.C.V. geeft hierop een verslag van de stand van zaken, betreffende de financieele aangelegen heid der vereeniging. Spr. merkt op dat deze maal eens een an der geluid kan worden gehoord als voorheen, de vereeniging staat er niet ongunstig voor. De afd. Bennebroek en Wieringen hebben de meeste schade gehad. In totaal bedraagt de aangegeven schade f 20024.40, waarvan ten laste van P. C. V. f 8485.44. Het verzekerd kapitaal bedroeg over 1934 f 41.429.482.- en over 1935 f 41.663.796.-, wat dus een vooruitgang is van f 234314.-. Dienstjaar 1935. Verlies-, Winstrekening en Balans. Aan Adm. en vergaderkosten f 108.39 Vacatie reisk. en verschotten f 464.80 Restitutie toppenpremie a.d. leden f 84.42 Toppremie (herverzekering) f 1045.10 Doodehandbelasting f 12.— Traktementen f 950 De reserve (w.o. f 303.96 rente) f 1135.— ken naar de Zuiderzeewerken, met monu ment, de eendenkooi va*> den heer Kooiman, de Wielerbaan en het y&seum van den heer O. J. Bosker, waarna allen hoogst voldaan na het nuttigen van'een kop thee huiswaarts keerden. GEMEENTE WIERINGEN. f12285.15 Per Terugontvangen Toppremie f 1045.10 Restitutie inzake herverzekering' f 84.42 Jaarpremiën f 2061.94 Rente v. d. reserve f 303.96 Belegd einde 1934 Winst 1935 (w.o. f 303.96 rente) f 12285.15 f 15775.- f 15775.- f 14640.- f 1135.- f 15775.- Nadat de finantieele commissie rapporteert tot goedkeuring der rekening, wordt den di recteur gedecharcheerd, de voorzitter dankt de directeur voor zijn uitstekend gehouden bereed. De bestuursverkiezing die wegens periodiek aftreden van den heer Avis moet plaats hebben, heeft een vlot ver loop, daar onder volledige instemming der vergadering de heer Avis bij aclamatie wordt herbenoemd. De voorzitter dankt de leden voor het in hem gestelde vertrouwen en neemt gaarne zijn herbenoeming aan. Toetreding premie over 1937. Aan de orde is de bepaling van premie over 1937. Het bestuursvoorstel luidt om dit evenals over 1936 te stellen op 1 cent per f 1000., met een minimum van f 10. Aangenomen. Jaarpremie 1936. Voor de jaarpremie 1936 wordt wederom 5 cent per f 1000.-, plus 2 cent voor de toppen geheven. (Dit zijn de bedragen boven de f 15000.- voor goederen en f 25000.- voor ge bouwen. De omslag van 1933. Zal indien noodig op dezelfde wijze worden geheven als over 1936. De Reservekweeking. Het bestuur stelt voor in verband met het besluit der vorige vergadering om ingeval dat in eenig jaar geen brandschade bij de P. C. V. wordt gedeclareerd het bedrag voor de reser ve van dat jaar te bepalen op f 5000.-, en dat het lidmaatschap bij de P. C. V. wordt aan gegaan geheel overeenkomstig de statuten. Verschillende afdeelingen, o.a. Weetzaan, Bennebroek, Wieringen, Bovenkaispel e. a,r doen andere voorstellen of geven wenicen in zake de kweeking van reserve, doch aange zien het alle nieuwe voorstellen zijn en dus op deze vergadering niet behandeld kunnen worden, omdat dit in strijd is met het regle ment, hoewel de vergadering over dit punt ruim een uur debatteerd, wordt ten .slotte het bestuursvoorstel met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter zegt dat het bestuur .zeker rekening zal houden met de wenken die de afgevaardigden hebben gegeven, waarmee men volgend jaar eventueel met nieuwe voor stellen kan komen. RONDVRAAG. De afdeeling Oosthuizen vraagt de t lolgende jaarvergadering te mogen ontvangen. De voorzitter verheugt dit doch er is nog een afdeeling die dit gevraagd heeft, men zal dus een en ander overwegen. De afd. Schermer doet mededeelirig dat de vereeniging te Barsingerhorn. waa rschijralijk ook zal toetreden tot de P. C. V. Enkele andere afdeeling stellen nog eeiüge huishoudelijke vragen, waarna d't afd. Pur merend nog een speciaal woord richt tot de Brandwaarborg Wieringen. De heer Kat dankt namens de afdeeling Wieringen, voor de woorden tot de vereenigini gericht, speciaal aan het gemeentebestuur. Hierna volgt sluiting der vergadering, waarna men zich ter tafel begaf voor het nuttigen van een middagmaal, waar ook weer zeer veel vriendelijke woorden door diverse afgevaardigden werden gesproken, allen woor den van felicitatie inhoudend tot de jubilee rende Wieringer Brandwaarborg. Een prachtige bloemenmand bood de P.C.V. Wieringen aan tafel nog aan. De heer P. de Graaf richte zich namiens de pers tot de Brandwaarborg Wieringe n met eenige hartelijke woorden. Nadat nog een foto was gemaakt 'fan het gezelschap, ging men per auto een to< Hit ma Overwerkvergunning is verleend aan firma Jan de Vries in het tijdvak 22 t.m. 30 April 1936 voor 100 arbeiders ten behoeve van het storten van beton aan de Geniewerken te Den Oever. Loterij. De arbeiders-muziekvereen. Kunst na Arbeid" heeft vergunning bekomen tot het aanleggen en houden van een loterij. Uitgegeven zullen wor den 1000 loten a f 0.10.- Burgerlijke Stand. Gem. Wieringen 17 t.m. 23 April Geboren Wijtske, d.v. A. Vellinga en B. Miedema Cornelis, z.v. B. Miede ma en J. Heslinga Jan, z.v. N. Mulder en G. Christians Berend, z.v. J. Straat en A. Lap Willibrorda Martina, d.v. J. Th. Borst en G. v.d. Stoop. Ondertrouwd K. van Wijngaarden en G. Tijsen S. Slikker en G. de Vries. Getrouwd J. J. Bruul en M. Poel. Overleden J. v. Savoijen, m. 75 jr., echtgen. van A. Schaap. Bezoek Belgische Schoolkinderen. Zondag 26 April a.s zullen ongeveer 450 Belgische Schoolkinderen deze ge meente bezoeken. Zij zullen een bezoek brengen aan de Jeugdherberg te Oosterland, alwaar zij om half drie arriveeren en vanwaar zij ongeveer half vier weer zullen ver trekken. Resultaat der Emmablcem-collecte. De aanbieding der speldjes» en dit jaar voor het eerst van auto-kransjes, waarvan de opbrengst dient voor de bestrijding der tuberculose, heeft op den Tweeden Paaschdag een bruto be drag van f 159.26 opgeleverd. Het Comité en de vele verkoopsters heb ben hun moeite dus weer beloond zien worden en de burgerij beeft weer mee gewerkt. Het overgroote deel der col lecte n.1. f 117.71 komt ten bate onzer plaatselijke Afdeeling van Het Witte Kruis, zoodat dit een mooie bijdrage is voor de kosten der tuberculose-bestrjj- ding in eigen kring. We laten bier nog een specificatie van de collectrices volgen Hippolytuskoef Gré Kaan en Truus Bosker f 9.05 Sijtje Lont Jdr. - 11.24 Annie Bruul Jb.dr. - 10.62 Miek Kort - 10.00 Zus Duijnker - 9.38 Annie Smit en Geertje Lont G.d. - 7.90 Atie Hoogvorst - 20.80 De Haukes, Westerland, Oost- Westerklief enz. jGuus Lont P.dr. f Bets Visser Marie Lont G.dr. Tr. Lont J.P.dr. i Oever, Oosterland, Stroe enz. Marie Koorn S.dr. |Annie Heijblok Dina Kok R. de Ridder Tr. Bakker Gez. Tijsen 78.99 en 7.20 6.20 2.50 4.95 4.60 4.25 6.58 10.44 8.30 10.25 44.42 Mevrouw Bergsma (30 Emma- kransjes) - 15 onder maximum-loonbedrag wordt ver staan bet bedrag, dat onder geheel nor male economische omstandigheden in het bedrijf zou worden verloond. Van overheidswege zal dan kunnen worden vergoed 50 pCt. van hetgeen in bet be drijf meer aan loon wordt uitbetaald dan het bedoelde minimum-loonbedrag. 4. Wanneer een bedrijfsleider in aanmerking wil komen voor toeslag in hetgeen wordt verloond boven het on der 3 bedoelde minimum-loonbedrag, zal hij arbeiders moeten nemen uit hen, die opgenomen zijn in de steun regeling c.q. zijn geplaatst bij de werk verschaffing. Er mogen dus geen arbei ders worden geplaatst, die wellicht eerst later onder de werkloozenzorg zullen vallen, maar op het oogenblik, dat zij worden aangevraagd, geen hulp van de Overheid ontvangen. De tewerk stelling heeft de goedkeuring van de inspectie noodig. Een bedrijfsleider, die arbeiders ontslaat, en van wien moet worden aangenomen, dat dit ont slag mede is beheerscht door de onder havige loonbijslagregeling, kan niet in de loonbijslagregeling worden, c.q. blij ven opgenomen. 5. De Overheid (gemeente en Werk loosheids-subsidiefonds) vergoedt ten hoogste de helft van het verschil tus- schen het minimum-loonbedrag en het maximum-loonbedrag, met dien ver stande, dat nooit meer mag worden be rekend dan de helft van het loon, dat aan den werkloozen arbeider, betrok ken uit werkverschaffing en/of steun regeling, per week wordt betaald, ver menigvuldigd met het aantal weken, dat deze arbeider in het betrokken be drijf is geplaatst als uitvloeisel van de onderhavige bijslagregeling. Ter illustratie van hetgeen bier wordt bedoeld, diene het volgende voor beeld Voor een bedrijf wordt vastgesteld als minimum-loonbedrag f 3000.- en als maximum-bedrag f 3800.- De bedrijfsleider neemt 2 arbeiders uit de gesteunden c.q. tewerkgestelden bij de werkverschaffing en houdt deze 8 weken in dienst. Aan deze personen wordt per week tezamen uitbetaald een loon van f 30.- d.i. per 8 weken f 240 Na het einde van de aangegeven peri ode, wanneer dus de afrekening plaats vindt, blijkt, dat in het bedrijf is ver loond f 3700.- Aan den bedrijfsleider mag nu niet worden uitgekeerd de helft van f 700, 3700,- min f 3000,-), d.i. f 350,- maar de helft van f 240.-, zijnde de 50 pCt. van het bedrag aan loon, dat in werkelijkheid aan de speciaal aange steld arbeiders is uitbetaald. Er zijn dus twee begrenzingen. In de eerste Maats de helft van het verschil lus- schen minimum-loonbedrag en maxi mum-loonbedrag en ten tweede, dat de oeslag alleen wordt gegeven in de oonen -- en dan tot de helft uitbe taald aan de uit de werkverschaffin; en/of steunregeling genomen arbeiders. De bedrijfsleider ontvangt een staat, waarop o.a. bet minimum- en het maximum-loonbedrag voor zijn bedrijf zijn aangegeven. Telkenmale, wanneer de bedrijfsleider uit de gesteunden, c.q. tewerkgestelden bij de werkver schaffing een nieuwe arbeidskracht aanneemt met de bedoeling om meer loon te laten verwerken dan bet mini mum-loonbedrag aangeeft, moet op de zen staat worden vermeld de datum, waarop de geplaatste zijn arbeid be gint en later die, waarop hij zijn werk zaamheden beëindigt. Totaal - 159.26 Wieringen, April 1936. G. de Haan—Bosker. Loonbijslagregeling voor den Land bouw en het veehoudersbedriji. 1 Mei a.s. treedt in werking de nieu we loonbijslagregeling voor den Land bouw en het Veehoudersbedrijf, welke zal gelden tot 31 Dec. 1936. Zij luidt als volgt le. De loonbijslagregeling geldt voor loopig van 1 Mei 1936 tot 31 Dec. 1936'. In geen geval mogen bij eventu- eele berekeningen worden betrokken uitgaven, welke betrekking hebben op het jaar 1937. ,2. De bedrijfsleider, die voor toeslag in aanmerking wil komen, moet een aanvraag daarvoor richten aan bet ge meentebestuur (Waaggebouw.) 3. De plaatselijke commissie stelt, voor elk bedrijf afzonderlijk, het mini- in umloonbedrag vast, dat voor reke- tibug moet komen van het bedrijf, dat tot de regeling toetreedt en het maxi mum-loonbedrag, dat in dat bedrijf in de a angegeven periode mag worden verlo ond. Onder minimum-loonbedrag wordt verstaan het bedrag aan loon, dat in Let desbetreffende bedrijf moet. worden) verloond, om het, zij het zeer bescheiden, in stand te houden, terwijl wil van den sterkste was daar baas. Arbeid en bevroren robbenvleesch daaruit bestond het leven van deze honden. Maar als zij het vleesch roo- ken, leek bet wel een dolhuis Uit de onderaardsche stallen drong dan een griezelig gehuil, dat snerpend klonk in de eeuwige stilte van het ijs. De ver eenigde stemmen van 60 halfwilde honden zongen een toonladder, die oor en zenuwen verscheurde, klommen op tot een hoogen toon, bleven daar een oogenblik hangen en braken dan plot seling af Dan begon het lied opnieuw. Het zal wolfsbloed wel zijn, dat hun alle door het lichaam stroomt, en dat deze die ren in staat stelt zoo verschrikkelijk te huilen Het gaat iemand door merg en been. Men huivert, als men het hoort. Hoe nauwkeurig of men de pa len en de kettingen ook controleerde, steeds slaagden eenige erin los te bre ken, die dan met elkaar op leven en dood vochten om de stukken vleesch. die er nog lagen. Dan kwamen de drij vers erbij en sloegen met de zware bandvatsels der zwepen erop los, tot dat het helsche oproer bedaard was De Eskimohond heeft dikwijls eigen aardige kuren. Ik kende er een, dien men niet te dicht kon naderen Dan liet hij al zijn vervaarlijke slag tanden zien. De drijver, die hem pro beerde te temmen, moest tenslotte de zweep neerwerpen en erkennen, dat hij geslagen was door het dier. Zoo'n strijd met den trots van het dier is natuurlijk geen prettigen aanblik en men krijgt achting voor de trotsche onbuigzame natuur van zoo'n bond, die zich door geen striemende zweep slagen laat dwingen in het sledetuig te loopen. Andere dieren zijn echter weer speelsch en aanhankelijk. De drijvers spelen het gemakkelijk met ben klaar en vertroetelen deze dieren. De meeste van hen zijn zoo gevaarloos als onze ge wone huishonden. Een der houden, Auli genaamd, een halve wolf, was bijzonder berucht Het was een prachtige trekhond, maar ontembaar. Op een nacht ging Gould, de timmerman, naar den „kinderspeel tuin", om het hekwerk te verbeteren, zoodat de jonge honden niet meer over al konden rondloopen. Hij zette zijn lantaarn op den grond en begon met het werk. Plotseling kwam er een hond langs hem heenloopen en rende met de lantaarn weg. „Laat liggen" gilde Gould en de hond liet de lantaarn val len en vluchtte. Het licht ging uit in de sneeuwloopgraaf was het pikdon ker geworden. Alle honden begonnen te huilen en maakten een heidensch la waai. Gould verloor zijn tegenwoordig heid van geest en liep in het donker overal tegen op, want hij vreesde aange vallen te worden door Auli, die mis schien wel was losgebroken. Opeens voelde hij een vochtige snuit, die zijn hand besnuffelde en hem toen likte Het was Birk, de liefste hond van heel den stal. Gould kreeg een goed idee. Hij maakte Birk los van zijn paal, hield den ketting vast en riep „voor uit Juist zooals hij vermoedde, bracht het dier hem regelrecht naar de robbenslachterij. Gould liet den ketting niet eerder los, of de déur was achter hem toegeslagen. Herademend maakte hij Tennant wakker - Hé, deze hond heeft me 't leven gered Geef haar direct een heel schapenbout, wil je BUITENLANDSCH NIEUWS. Engeland neemt proeven met gekleurde wegen. Op enkele buitenwegen van Enge land heeft men proeven genomen met goudgele straten. Het plavei sel, dat geverfd is, schijnt zeer goed te voldoen. Men is voornemens meer we gen te verven en zelfs in verschillende kleuren. Het voordeel van een lichtge kleurde straat is, zoo beweert het ver-' keers-ministerie, dat de hinderlijke zonnestralen geen vat op de bestrating hebben, waardoor ongelukken ten dee- le worden voorkomen. Daarbij komt nog, dat de autorijders bij avond bete re wegverlichting krijgen, omdat de ge kleurde wegen tegen het avondduister afsteken. Ook de voetgangers en de wielrijders vinden bij aanwending van gekleurde wegen baat omdat de witte strepen over den weg duidelijker uit komen. In den beginne zijn dergelijke gekleurde verkeerswegentamelijk zon derling om aan te zien, doch men zal er wel gauw aan gewend raken. POOLHONDEN. Uit het dagboek van Richard E. Byrd. In de beschrijving van de Zuidpool mogen de honden niet ontbreken. Ner gens vonden we het zoo aantrekkelijk als in de hondenstad daar woonde gemoedelijkheid naast wildheid. De MARKTBERICHTEN. Eieryeiling Schamen. Veilingsbei icht van Donderdag 23 April 1936. Aange voerd 80.000 Kipeieren. Eendeieren 5000 Prijs 54-56 Kg. 235 a 245 56-58 Kg. 235 a 250 58-60 Kg. 245 a 255 60-62 Kg. 250 a 260 62-65 Kg. 260 a 265. Eendeieren 225 a 230 Alles per 100 stuks. 35 Kalkoen-eieren a 4.05 60 Kie vitseieren 6.- a 7.- De Veemarkt. SCHAGEN, 23 April 1936. Op de ge houden Weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 3 Pinkstieren f 90- f 130 191 mag. Geldekoeien f 70-f 140 30 vette Geldekoeien f 140-f 205 35 Kalfkoeien f 120-f 200 10 Pinken f 60- f 90 298 Nuchtere kalveren f 4-f 10 60 vette Schapen 20-28 cent 145 Over houders f 12- 18 2 Bokken en Geiten f 4-f 12 8 Varkens, mag. f 17 15 Vette Varkens per Kg. 32-34 cent 131 Big gen f9-f 12 Konijnen f 0.25-f 1.25 en Kippen f 0.60-f 1.- De Kaasmarkt HOORN, 23 April 1936. Op de gehou den Kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 3 stapels kleine fabrieks f 18 1 stapel kleine Boerenkaas f 18. Totaal 4 stapels, wegende 4401 Kg. De handel was goed.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 3