Mantels, Costuums, Complets en Japonnen Ttfs Hort Beltstrm 65 Wieringen De nieuwe voorjaars-mode. Dames Zoojuist ontvingen wij een mooie sorteering tegen zeer Lage Prijzen Ook zfjn wy ruim gosorioord in Rokken vanaf maat 40tot50, vanaf 12,25 ONS PATRONENHOEKJE. De eerste zomermodellen. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prys der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven ƒ0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. WENKEN VOOR HUIS EN KEUKEN De lucht van visch blijft hardnekkig hangen aan houten voorwerpen, b.v. de plank waarop de visch is schoongemaakt. Bij voorkeur zal men daarvoor een groot steenen bord of schaal gebruiken of een deel van den steenen aanrecht, belegd met couranten. Worst schimmelt niet, indien men een stuk eenige dagen wil bewaren, indien men de buitenkant met een sterke zout water-oplossing afneemt. Mooie kanten weefsels voor gekleede japonnen. De mode brengt ons buitengewoon mooie kantstoffen in zijde, wol en katoen. De beide eersten leenen zich meer voor gar neeringen en combinaties met andere mooie weefsels. Men ziet deze op alle mogelijke wijze toegepast, b.v. als bovenstuk van een japon en mouwen. Soms ziet men in mou wen ingezette kantstukken, wat heel mooi is. Sommige kantsoorten doen aan klos sen kant denken, wat de techniek betreft, terwijl Iersche kant weer een geheel an dere techniek geeft. Kant handhaaft zich reeds meerdere jaren en zal zich zeker niet van het tooneel laten verdrijven, want iedere vrouw weet dit mooie materiaal naar waarde te schatten. stoffen hebben meermalen applicaties van bloemen, verder chabots van kant. Valen- cienne kant valt zeer in den smaak, evenals Wij beginnen dus nu reeds modellen en stoffen uit te kiezen en wij gelooven niet *oo ver mis te zijn, indien wij voorspellen, dat vele dames beginnen met het maken van een complet, b.v. van bedrukte kunst zijde of crêpe de Chine met een manteltje van wollen georgette, al dan niet gevoerd met dunne zijde of effen zijde. Blauw-wit en rwart-wit zijn steeds veel gezochte com binaties. Het is steeds zeer gekleed om op bewerkte japonnen een effen manteltje te dragen en de komende jaargetijden zal men zien, dat de drie-kwart, half lange en korte manteltjes min of meer loshangend, een ware triomtocht vieren. De japonnen zijn recht, hebben meerdere malen ingezette plooiengroepen of plissé's, ook zeer veel opgestikte plooien of godets, alles om de aansluitende rokken een groo- tere onderwijdte te geven. Interessante mouwen treft men aan. waarin naast poffen, volants en aansluiten de gladde halflange, korte, drie kwart en lange modellen, ook de ruime kap een groote plaats inneemt. Soms wordt de ruim te ingehaald en verdeeld, zooals wij dit jaren terug ook droegen, dan weer worden aan den' binnenkant uit naadjes gemaakt. Reepjes gaas zorgen er voor, dat de kap iet wat^ uit staat, wat zeer in het voordeel werkt van sommige slanke figuurtjes, wier neupe- evenwel iets breeder zijn dan de schouders. Een ideale verhouding is, indien de omtrek van beiden hetzelfde is. Wat de motieven der imprimé's betreft zullen voor middagjaponnen kleine pa troontjes en bloemen gekozen worden, de avondjaponnen evenwel hebben soms zelfs zeer groote bloemen. Zeer nieuw zijn ook de fleurige gebloem de manteltjes, die op donkere rokken wor den gedragen en waarvan de modellen veelal aan de rugzijde aanmerkelijk langer zijn dan voor. Een driekwart lange aanslui tende mantel, die naar onderen toe klokt is uitstekend geschikt voor slanke figuren. De mouwen dezer mantels zijn meestal wijd naar de pols toe, soms driekwart lang en met een breede bontgarneering afge werkt. Imprimé japonnen vragen geen gamee ring van ander materiaal doch de effen vestjes van kant en allerlei garneeringen van piqué. Sportieve japonnen worden van allerlei soorten linnen, katoen, toile de soie e.d. waschbare weefsels gemaakt, zoowel effen als in strepen en ruiten. LAAT HET NIET MERKEN dat je bezuinigen moet op uw dagelijksche uitgaven, ook op die van uw kleeding. Een ander heeft daarmee niets te maken. U hangt dit niet aan de groote klok en daar om is uw taaie strijd zoo te bewonderen. Wij van onzen kant willen u gaarne hel pen en meenen dit niet beter te kunnen doen, dan door het beschikbaar stellen van een zeer fraai voorjaarsmodeblad. Dit modeblad is van zeer grooten omvang, het bevat een ontelbaar aantal modellen en dat niet alleen: men vindt er ook een prachtige handwerkpagina in, waarvan iedere vrouw, die handig is met de naald, zal genieten. Wijzen wij ook nog op de interessante prijsvraag, die voor velen een buitenkans je beteekent wat betreft de prijzen. Niemand mag dit voorjaarsmodeblad on gelezen laten. Daarom vrage men het nog vandaag aan bij het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, onder bijsluiting van 12 cents aan postzegels of per giro op gironummer 203203 t.n.v. Het Practisch Modeblad te Den Haag. Wij wenschen onzen lezeressen veel suc ces er mee! Voor kleine meisjes ziet met ook bloe- menranken, vergeet-mij-nietjes, mandjes jn passende kleuren uitgevoerd. Zoo'n werkje is zoo geschikt om reeds nu be gonnen te worden, want er is te veel tijd meegemoeid om eerst aan te vangen, als de zomer reeds daar is. S 28437 B 28438 Onder de overheerschende mode-tinten treffen wij vele kleuren blauw aan, ver der allerlei schakeeringen in bruin tot ho- ningkleur toe; barnsteen zal een nieuwe tint geven, terwijl diverse nuances in groen hoogtij zullen vieren. De nadruk wordt gelegd op de mouwen, terwijl de losse complet mantels wat kor ter zijn dan het vorig seizoen. Sportieve modellen vallen zeer in den smaak, even als tresgarneeringen, soutache en kralen. S 28437. Losse tweedmantel met opgezet- K 28433 K 28440 te tusschen stukken, sluiting met clips; aparte zak, rechte mouw met smalle pas, die opgeknoopt wordt. T 28438. Bij een mantel als hiervoor be schreven, wordt een eenvoudige twee- baansrok gedragen van wollen jersey en een blouse, die tot op de heup valt en smalle nervures in de taille heeft. Ingezet te stukken met nervures. Aangeknipte mouwen. K 28453. Zwarte wandeljapon van crêpe satin, dat dof wordt verwerkt, uitgezon- B 28439 K 26419 derd de mouwen en de smalle opstaande kraag. Sluiting met tressen. Tweebaans rok. K 28440. Zeer aparte japon van barn- steenkleurig fluweel met gewatteerde rol- naden gegarneerd; klein zijden vestje, wijde mouwen, goud brocaat ceintuur. B 28439. Moderne mantel van fluweel, behoorende bij een zijden japon in dezelf de kleur. Door de lage halsuitsnijding komt de japon te zien. B 28419. Vlotte sportieve mantel, die S 28350 evenals de tweebaans rok versierd is met stiksels. Sluiting met knoopen en lusjes, waardoor een vroolijk gekleurde shawl te zien komt. S 2S350. Manteljapon met smalle op staande kraag en groote revers van afste kend materiaal. Een bruin geheel met groene garneering voldoet bijzonder goed. Patronen van al deze modellen a ƒ0.58. Handborduursel voor baby-kleeding. Kleine baby-kleertjes leenen zich bij uitstek om versierd te worden met aardi ge, kleurrijke bloemenmotieven. Wit ba tist b.v. met milles fleurs bewerkt is al lerliefst, evenals kruissteek-randen, die op reform-stof voor broekjes met schouder banden worden gewerkt. Het is wel eigenaardig, doch een feit, dat wij ten opzichte van de mode steeds van het tegenwoordige genieten en ons verheu gen indien wij er goed gekleed uitzien en toch weer hunkeren naar nieuws, wat de toekomst ons zal brengen. Weken, soms maanden zorgen we voor uit om tijdig klaar te zijn, als het komende jaargetijde zyn intrede doet. Onze gedach ten gaan ook thans weer den tijd vooruit en verwijlen reeds bij den zomer. Coupeuses en naaisters hebben hare han den vol en trachten hare opdrachten zoo goed mogelijk in te deelen. De huisvrouw, die hare kleeding zelf maakt, heeft echter eveneens de beschikking over een ruim tijdsverloop nooaig, om niet genoodzaakt te zijn op warme zomerdagen nog de laatste hand aan hare japonnen te moeten leggen, inplaats van te kunnen profiteeren van het mooie weer. EENVOUDIGE HUIS- OF KANTOOR JAPON G 38 Prijs ƒ0.25, plus ƒ0.15 voor adm.- en verzendkosten. Effen wollen stof, b.v. angora of wol met zijden zijn prettig in het dragen en geven een gekleed geheel. Men ziet efffen ango ra's ook met moezen, a jour bewerkt e.d. in mooie pasteltinten, ook diverse kleuren groen, bruin, terra cotta, roestrood enz. Garneering behoeft deze japon niet, uitge zonderd vijf aardige, decoratieve knoopen. De hals is hoog, heeft een klein splitje, dat met twee knoopen en een klein koord je sluit. De stofceintuur heeft een stevige drukknoop en hierboven wordt de knoop genaaid. De mouw is in een hoekig arms gat gelegd, is van boven tamelijk ruim en heeft aan den kop kleine uit-naadjes. In den rug zijn zoowel in boven- als rok-deel eenige naadjes aangebracht, die een beter kleedend geheel geven. Patronen in de maten 40, 42, 44, 46. DEUX PIECES G 33 Prijs 0.25 plus ƒ0.15 voor adm.- en verzendkosten. Verschillende aardige dunne wollen groote en kleine ruiten ziet men bij de voorjaarscollectie, waarbij een effen man teltje in de hoofdkleur gedragen wordt. Men kan deze japon, bestaande uitrok en jumper blouse, eveneens in twee ver schillende weefsels maken b.v. een effen rok en geruite blouse en omgekeerd. De blouse is ongeveer 20 c.M. over de taille lijn, heeft raglanmouwen en een garnituur van wit piqué, dat vooral bij zwart-wit past. Bij bruin-beige kan men beter een crè me of touwkleurig garnituur kiezen. Aar dige om de hals sluitende kraag, sluiting in den rug met split. Tweebaansche rok met ingezette plooi in het midden. Patronen verkrijgbaar in de maten 38, 40, 42, 44. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giuo 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat.... Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te alui' tep

Wieringer courant | 1936 | | pagina 6