ZITTING H. H. VEEHOUDERS SPAART BIJ DE BOERENLEENBANK LEVENSMIDDELENBEDRIJF ANNEX DROGISTERIJ ARTIKELEN. PAKJE PUDDING CADEAU POND PRUIMEN CADEAU. P. F. HAMSTRA, TWAALFDE ZANGCONCOURS N. H. ZANGERSBOND TE WIERINGEN. Ook tweede concoursdag mooie koorzang. Jury kent acht eerste prijzen toe. Dameskoor Crescendo wint de wisselbeker. Wij moeten een kleine correctie maken bij mer, is wat lastig en zingt zwaar. „Zang en Vriendschap" te Eenigenburg, Dir. J. Vlam heeft over weinig materiaal te beschikken, de uitspraak is tamelijk slecht verzorgd, daarbij de bassen domineerden, wat" aan het ensemble veel afbreuk deed. Het ver plichte als het vrije nummer Heide van P. Chopin lieten een matigen indruk ach ter. „Oostwoud", Dir. G. Groen, was beter als het voorgaande, heeft wat meer materiaal, doch wat onevenwichtig van samenstelling. Zakte in het verplichte nummer bijna een toon. „Sneeuw" van Olman werd goed gezon gen doch had nog wat meer voordracht kun- neiv> hebben. „Crescendo", Stompetoren, Dir. H. J. Zaal, heeft van de voorgaande koren de beste op vatting, laat dit koor muzikaal zingen en eindigt op toon. „Droome Vrouw kom" van Olman, als vrij nummer was heel mooi. Een koor wat zeker in de tweede afdeeling met dit materiaal thuis hoort. „Niedorps Gemengd koor", Dir. Jac. I. Ho venier is wat ruw in het verplichte koor, op vatting is echter goed, uitspraak viel tevens te loven. „Meiennacht" van Hespe als vrij nummer zong men beter als 't verplichte num mer over het geheel genomen. EERSTE AFD. GEM. KOREN. Twee koren, die wederom „Afscheid" van Boedijn als verplicht nummer zongen. „Zang en Vriendschap," Wieringen, Dir. Jac. I. Hovenier, wordt met applaus begroet, wat reeds moed geeft. Het verplicht nummer was goed van op vatting, het refrein werd steeds goed ingezet, hoewel ook dit koor steeg. „Salvé Regina" van Oberhoffer was niet onverdienstelijk, doch kan veel warmer ge zongen wordenjiad niet die mooie volle ver tolking die dit nummer vraagt. T.A.V.E.N.U. Andijk (West), Directeur G. Groen, heeft mooi materiaal, sopraan vooral de opvatting is weer geheel anders van het verplichte werk als wat we er bij voorgaande van hoorden, bij het refrein viel dit heel erg op. „Droome Vrouw Kom" van Olman als vrij nummer miste nog al voor dracht, doch was niet slecht. AFD. UITM. GEM. KOREN. Wederom twee koren. „Feest in 't Bosch" van Jac. Bonset was hier het verplichte koor. Een nummer, zoo natuurlijk van compositie op het geestige gedicht van Marie Metz-Ko- ning, waarvan de koorvereeniging „Bergen" onder directeur van den heer Jac. Brands een verdienstelijke uitvoering gaf tot in alle on- derdeelen goed verzorgd, de heer Brands beschikt tevens over het noodige materiaal, wat wel bleek bij de vertolking van het vrije nummer. De „Kinder Kruistocht", eveneens van Bonset. De uitvoerig hiervan was af. Dit nummer hoorden we niet eerder zoo zingen. .Gemengd koor", Zuidscharwoude, Dir. P. Pranger, liet het verplichte koor eveneens goed zingen, zeker niet minder als het voor gaande, doch zal met het vrije nummer „Sanctus" van Lotti wel wat punten verspeeld hebbendit was tenminste lang niet mooi, veel te ruw. DE UITSLAG. De heer P. Versloot bracht namens de jury al vrij spoedig de uitslag. Spr. begon met op te merken dat wie veel zegt veel heeft te ver antwoorden, zoodat hij in tegenstelling met vorige week weinig zal zeggen, doch kan wel mededeelen dat evenals vorige week veel goede zang is gegeven. Spr. hoopt dat hij nu niet misverstaan zal worden zooals hem vorige week is gebleken, doch namens de jury feliciteert spr. de bond niet zulke leiders en koren. Het is spr.'s vas te overtuiging dat in geen enkele andere pro vincie de koorzang beter wordt beoefend dan in Noord-Holland. (Applaus). 3e Afd. Dameskoren S.O.V. Schagen, le pr. 3147a p.Dameskoor Bergen, le pr. 351 p.; tevens de prijs voor het hoogste aantal pun ten in deze afdeeling. (beschikbaar gesteld door Jac. I. Hovenier) en met 28 punten de prijs voor de beste opvatting, van het ver plicht werk. Ze Afd. Gem. Koren. Zang en Vriendschap, Eenigenburg, 2e prijs 2647a p..Oostwoud 2e prijs 262 p.; Crescendo, Stompetoren, le pr. 3137a p.Niedorps Gem. Koor le pr. 315 p. le Afd. Gem. Koren. Zang en Vriendschap Wieringen le pr. 3217s p.; T.AV.E.N.U. Andijk le pr. 321 p. Afd. Uitmuntendheid, Gem. Koren. Koorvereen. Bergrii, le pr. 381 p., tevens de prijs voor het hoogste aantal punten van deze dag. Gemengd Koor Z. Scharwoude le pr. 353 p., tevens extra prijs mei 28 p. voor de beste opvatting van het verplicht werk. De wisselprijs werd gewonnen door door het Dameskoor „Crescendo" met 396 p., het hoog ste aantal over de heele wedstrijd. HET EERE-CONCERT. Des 's avonds had een eereconcert plaats door de vereeniglngen die met een eerste prijs bekroond waren. Ook hiervoor bestond weer groote belangstelling, terwijl nu -ook een jury in volledige samenstelling aknweaig was, aanteekening werden echter niet gemaakt. Het gebodene door de resp. verenigingen stond op behoorlijk peil, hoewel niet evenredig aan de des middags behaalde lauweren. Onze indruk is dat bij een wedstrijd een eere-wedstrijd behoort, desnoods worden al leen punten en bemerkingen gegeven. Aan het slot van dit concours dankte de heer P. J. Mink namens het hoofdbestuur van den bond allen die hebben medegewerkt tot het welslagen van het concours niet,in het minst de eigenaar van cinema de Hain, die geheel belangloos zijn gebouw beide ci coursdagen heeft afgestaan, hetgeen een i verend applaus aan het publiek ontlokte. Oojk Zang en Vriendschap werd in 'n speciaal dan k woord door den heer Mink bedacht, tearoijij den aanvang van het verslag van de tweede concoursdag. Het was n.1. niet het elfde con cours van de N. H. Zangersbond, doch het twaalfde. Dit was echter geen fout onzerzijds, doch deze berustte bij het hoofdbestuur van den bond. Hoe het ook zij, elfde of twaalfde concours, het concours te Wieringen is uitstekend ge slaagd. Ook de tweede concoursdag is er weer heel mooie koorzang te genieten geweest. Bij oppervlakkige beschouwing van den uitslag zou men kunnen opmaken uit het feit dat de jury acht eerste prijzen toekende op de tien deelnemende koren, en twee twee de prijzen, tegen zes eerste prijzen de vorige week dat de tweede dag beter gezongen is als \de eerste. Dit is o.i. niet waar, ondanks dat er nu een afd. uitmuntendheid deelnam. Deze afdeeling viel ons eerlijk gezegd niet mee, niet dat in deze afd. niet uitstekend is gezongen, doch als wij aan de prestaties van de eerste afd. gem. koren van vorige week terug denken, dan deed deze niet onder voor de afd. uit muntendheid van Zondag, terwijl de eerste afd. gem. koren die op de tweede concoursdag zich liet hooren zeker minder was als die der vorige week, wat mén dan ook wel in het puntental vindt uitgedrukt. Gerekend dus over alle afdeelingen der beide dagen slaan wij de geleverde prestaties van beide dagen even hoog aan. Indien we het totaal behaal de aantal punten door de koren van iedere concoursdag bij elkaar optellen valt dit zelfs nog gunstiger uit voor de eerste dag. Men zie maar. De eerste dag werden be haald door negen deelnemende koren 2921.72 punt, dit is gemiddeld 324.61 punt per koor. De tweede dag totaal 319672 door 10 koren is 319.65 p. Wij loopen echter op het verslag vooruit en zullen het verloop nu in regelmatige volgorde vermelden. De wielerwedstrijden die deze dag ook wer den gehouden hebben geen nadeel opgeleverd voor het bezoek aan het concours. Het was zeker nog voller dan vorige week. De officieele ontvangst geschiedde op de zelfde wijze als vorige week. De voorzitter van Zang en Vriendschap, de heer J. C. de Haan leidde met eénige hartelijke woorden van welkom deze bijeenkomst in, die ook weer werd bijgewoond door vele leden van het eerecomité, de jury, het hoofdbestuur, h.h. di recteuren, bestuursleden, terwijl de heer O. J. Bosker als loco-burgemeester het welkom namens de gemeente sprak. De Heer Bosker zegt dat hem aangenaam is de N.' H. Zangersbond wederom in deze Gemeente welkom te mogen heeten. Spr. me moreert het succes van den eersten concours dag, en brengt hulde aan het bestuur van „Zang en Vriendschap voor de uitstekende organisatie die met eenvoud en groot enthou siasme werd uitgevoerd. Spr. hoopt ook dat deze tweede dag goed mag slagen en de gas ten een goede indruk van onze Gemeente mo gen medenemen. De voorz. van den Bond, de heer P. J. Mink dankt voor de vriendelijke woorden en tevens voor de attentie van Zang en Vriendschap, door, ondanks de drukte, aan het 50-jarig bestaan van „Varia" te Warmenhuizen te denken en een bloemenhulde aan te bieden. Spr. stelt een dronk in op het welslagen van dezen dag. De heer Versloot zegt als voorz. van de jury den loco-burgemeester gerust te willen stel len omtrent de goede indruk van de Gemeen te Wieringen Spr. heeft een uitstekende in druk van het landschap en zijn vriendelijke bewoners gekregen en de gelegenheid voor het coucours was subliem en daarom zegt spr. hopen we, dat nog vele malen het con cours te Wieringen zal plaats vinden. Verder onderschrijft spr. de uitnemende organisatie van deze concoursdagen en het hooge gehalte van de deelnemende vereenigingen. Spr. stelt een dronk in op het welslagen van dezen dag. HET CONCOURS. Zooals reeds boven is geschreven nog meer publiek als vorige week, één van de redenen zal wel geweest zijn, dat de plaat selijke zangvereeniging „Zang en Vriend schap" aan de wedstrijd deelnam. Ook nu was de regeling weer tot in de puntjes verzorgd. De jury bestond wederom uit de heeren Jac. Bonset, G. H. Boedijn en P. Verslooi Het concours werd ingezet met de 3e AFD. DAMESKOREN waarvoor als verplichtnummer was voorge schreven Kerstlied van Bern. Diamant. Een mooie nummertje, wat echter voor mannenkoor meer voldoet, er is dan meer grond. Allereerst zong Dameskoor „S. O. V.", Scha gen, Dir. Jb. I. Hovenier. Veertien dames stonden hier maar, doch veertien sublieme stemmen, tot een mooi en semble gevormd. In het verplichte nummer soms wat enkel van klank, ligt hem echter ook aan het nummer. Bromstemmen niet al tijd even zuiver. Het vrije nummer „Vlindertje" van O. Koop was beter en mooi van voordracht. Dameskoor „Bergen", Dir. Joh. Brands, had eveneens over prima materiaal te beschikken, terwijl het koor belangrijk grooter was als het voorgaande. Dit koor zong het verplichte werk heel mooi, het dubbel pianissimo was uitstekend, de bromstemmen, waren af. Mooie alten die in dit nummer te pas kwa men. Als vrij nummer zong men „De Stilte", een compositie van den dirigent zelf en ons niet bijzonder voldeed en de indruk gaf van een lastig nummer niet zonder gevaar te zingen. 2e AFD. GEM. KOREN. In deze afdeeling zingen vier koren. Het verplichte nummer is „De sterren staan te van Zangvereenigingen die nog geen lid zijn' opwekte om zich aan te sluiten bij de N.H. Zangersbond. SLOTBESCHOUWING. Zoo is dan het zangconcours ten einde en als zangconcours uitmuntend ge slaagd en voor zoover wij het bekijken kun nen financieel waarschijnlijk ook wel. Dat dit mogelijk was is door de spontane medewerking die allerwege uit de burgerij werd gegeven voor een groot deel gekomen, doch door hen die de schoud^t onder het voorbereidend werk hebben gezétT-Een woord van hulde komt dan ook zeker toeV aan de plaatselijke zangvereeniging „Zang en Vriend schap" voor het initiatief en de speciale con courssecretaris Henk Smit die een leeuwen aandeel in het voorbereidende werk heeft gehad. Voor de heer Jac. I. Hovenier, de directeur van Zang en Vriendschip is dit concours wel een buitengewoon succes geweest, want hij heeft niet minder dan vier eerste prijzen weten te behalen met zijn resp. vereenigin gen, een bewijs dat de heer Hovenier zijn Vak verstaat. Wij hebben meermalen de wensch geuit, dat het mogelijk ware, dat alle concoursen van den bond in een gebouw werden gehou den. Ook Zondag hadden we hierover een gesprek met den voorzitter van dén bond en enkele directeuren. Algemeen was men van oordeel dat het ideaal zou wezen als dit overal mogelijk zou zijn.Eén der directeuren maakte de opmerking dat men dan het concours maar moest hou den waar het in een zaal mogelijk is en de plaatsen waar het niet kan maar uitschake len. Dit lijkt natuurlijk wel wat onbillijk, doch is het niet, daar meestal de concoursen binnenshuis moreel en financieel het beste slagen. De beoordeeling komt veel beter tot zijn recht dan in de openlucht, terwijl de weers gesteldheid waarvan men nooit zeker is voor het overgroote deel wordt uitgeschakeld. Men is natuurlijk verwend met het mooie uitermate geschikte bioscoopgebouw wat Wie ringen heeft doch er zijn natuurlijk nog wel meerdere plaatsen in N.H. die over een groot gebouw beschikken. Het waren mooie concoursdagen te Wie ringen waar velen met genoegen aan terug zullen denken. GEMEENTE WIERINGEN. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. WIELERBAAN „WIERINGEN. Bij goed weer zullen Donderdag avond om 7 uur Wielerwedstrijden worden verreden c>p de Wielerbaan. Het ligt in de bedoeling van de Direc tie om, indien blijkt dat het publiek er belang instelt, op Donderdag ook ster kere renners te'laten starten. De Wie- ringers beginnen steeds sterker te worden, vooral het koppel Lont-Hege man en Kreij er-Me ij-er. Lont-Hegeman hebben Zondag goed gereden, ook het koppel Kreijger-Meijer viel op. Lont-Hegeman waren toch direct achter Derkse-Pronk. Het publiek moet eens goed op deze renners letten. Zélfs" de Directie in Alkmaar heeft het oog op hun laten vallen, daar zij met Kreijger-Meijer de eenigst gecontrac teerde Nieuwelingen- waren. Er zullen nog mooie avond-wedstrij den v.eireden worden, daar de Kam pioenschappen van Noord-Holland hier ook verreden zullen worden. De directie heeft met Leeuwarden 'n overeenkomst aangegaan, dat de ren ners van Leeuwarden, op de avond wedstrijden, op de Wieringer Wieler baan zullen starten en de renners van Wieringen omgekeerd in Leeuwarden. Al de Wieringer renners wordt wel aangeraden om goed te trainen, want niet getrainde renners worden niet naar Leeuwarden gezonden. De Directie blijft niet stil zitten en zooveel te meer belangsteling er voor de sport komt, zooveel te beter pro gramma's zullen er in elkaar gezet worden, dus Donderdags allen naar de Wielerbaan. Het Kermisprogramma belooft een geweldige Wielersensatie te worden voor Wieringen. Rondom hoort men er over spreken. Nu reeds worden er voor-verkoopkaarten gevraagd. Het zijn dafi ook wel eerste klas renners, die zullen starten. Van de Bi'oek was vijfde en Willy Vroomen zevende in het Criterium van Scheveningen en daar reden de sterk ste rënners van heel Europa. Wat schrijft men over den Bras „Hij werd Pijnenburg's koppelmaai en zij wonnen samen meer dan hon derd eerste prijzen. Hij betwistte zes- daagsche met de Pijn, met Van Kem pen, Wals e.a., en het verbaasde een ieder, hoe deze sympathieke Braban der zich zoo onder de wereldgrooten hield FANCY FAIR EN HUISVLIJTTENTOON- STELLING HARMONIE. De medewerking is buitengewoon. Voor de fancy-fair werd weder beschikbaar gesteld een bedsprei, vervaardigd door de dames commissie Mw. de Haan-Woudenberg, Mw. Rij kers-Brinkman, Mej. Dina Brinkman en Mej. Marie Duijnker Cd. 'Tevens stelde Gebr. Vroone voor de thee- tent 10 Kg. roomijs beschikbaar. Wie volgen dit prachtige voorbeeld Deze week zal de vraag tot allen worden gerichtheeft u iets voor de fancy fair be schikbaar De tijd nadert27, 28 en 29 Juni zijn de fancy fair-dagen. POLITIE. Gevonden een rijwielplaatje aan een ijzerdraadje en een zwart leeren tasch, inh. een verrekijker. Gevonden een rijwiel plaatje aan een riempje, FLEVO-NIEUWS. De promotie-wedstrijd die Flevo I Zondag moest spelen tegen Sijbe- kasrpel is op een nederlaag uitgeloo- pen. Met 3-1 werd verloren. Sijbekarspel waar het voor ging er op of er onder heeft voor de verrassing gezorgd en wist al spoedig twee doel punten te maken. Venema kon door uitstedigheid niet meespelen en Voete was verhinderd door ziekte, terwijl Hollander zijn vorm die hij eenmaal heeft gehad kwijt schijnt te zijn. Na de rust moest Hollander bovendien uit vallen doordat hij bij het stoppen van een bal geblesseerd raakte. De kans om te promoveeren is voor Flevo nog niet verkeken. De wedstrijd die thuis nog gespeeld zal moeten wor den tegen N.-Niedorp zal minstens ge lijk spel moeten opleveren. Wordt ook deze wedstrijd verloren dan zal een beslissingswedstrijd tegen Sijbekarspel volgen. Zakennieuws. Blijkens een aankondi- gings-advertentie in dit nummer hoopt de heer P. F. Hamstra Zaterdag a.s. zijn zaak in levensmiddelen te ope nen te Wieringer\\-erf. Wij komen op deze zaak nader uit voeriger terug. Opening slagerij te Wieringerwerf. Bij de zaken die in de allereerste le vensbehoeften van de bevolking moe ten voorzien behoort natuurlijk ook een slagerij. In het jongste dorp Wie ringerwerf heeft de heer K. H. Molle- ma, Zaterdagmiddag door zijn naar de eischen des tijds gebouwde en ingerich te slagerij te openen er voor gezorgd dat de bevolking aldaar het noodzake lijke dierlijke voedsel ter plaatse kan bekomen. De heer Mollema had op zijn ope ningsdag wat pech. Hij had er voor ge zorgd dat zijn winkel behoorlijk was voorzien van allerlei vleeschwaren, doch was genoodzaakt vrijwel alles weg te hangen in de koelcel. De lezer weet dan direct reeds dat dit belang rijke gedeelte van een slagerij ook bij den heer Mollema verzekerd is. De ge heel electrische automatische koelcel is dan ook een pracht installatie. Alle werktuigen bovendien zijn gloednieuw en de eischen die de overheid tegen woordig stelt aan slagerijen zijn hier volledig doorgevoerd. Het pand werd gebouwd door de fa. Kingma en Zoon te Slootdorp, het schilderwerk werd verzorgd door de fa. L. Boomsma eveneens te Slootdorp, één en ander onder architectuur van den heer F. Klein, onze plaatselijke architectj die als gewoonlijk voor een economische ruimteverdeeling zorg droeg. Alles ziet er frisch uit in deze nieu we zaak en de heer Mollema mocht zich Zaterdag reeds in' een druk bezoek aan zijn winkel verheugen. Verschillende bloemstukken van be vriende zakenrelaties gaven het feeste lijk cachet wat er op zoo!n openings dag moet zijn. Wij wenschen den heer Mollema suc ces in zaken toe. EEN FELICITATIE WAARD. De heer H. Staal te Slootdorp rooide heden voor het eerst van zijn eigen verbouwde aardappelen. Dit zullen zeker wel de eersten in de Meer zijn. De piepers waren behoorlijk groot van stuk. VEEL POSTDUIVEN. Rondom de Terp houden zich de laatste tijd merkwaardig veel postduiven op. Er zijn en zijn geconstateerd met briefjes aan de pooten. De oorzaak ii waarschijnlijk wel dat er nog al wat kijklusti- gen in de Meer komen die dan duiven mee brengen om ze alhier los te laten. WIERINGERWERF KRIJGT ZAKEN. Meer en meer krijgt ook de derde neder zetting in de Meer een dorpsaanzien. Was het tot nu toe maar een enkele die een z£ dreef, een soort „Bijenkorf", nu wordt dit wel een beetje anders. Naast de slagerij die jl.l Zaterdag geopend is, zijn inmiddels ook de a.s. schoenmaker en kruidenier komen opda gen, die eeretdaags hun respectiefelijke zaken ook zullen openen. Benoemd tot waker te Wieringer werf de heer J. Haarsma te Wervers- hoof. Politie. Gevonden een. zwart lee ren actetasch inhoudende een bijen masker. Verloren een bos sleutels. Inlichtingen Politie Slootdorp. BENZINEPOMP IN WERKING. Thans is de automatische benzinepomp van den heer Omis, staande aan de kruising van wegen aan de Terp in werking. Nacht en dag is hier benzine voor de automobilisten en andere kilometermenschen verkrijgbaar. Bij imand aan komen loopen een zwart branden" van Q. Koop. Geen dankbaar num- de spr. de eventueele aanwezig bestuursleden1 bonte vaars. Inl. bij den Gem. bode H.-hoef. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 12 Juni 1936. Op de ge houden Kaasmarkt waren in totaal 80 stapels, wegende 154000 Kg. kaas aan gevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas 42 stapels Kleine f 21 4 stapels Commissie rood f 22 en blank f 18 Boerenkaas 8 stapels Kleine f 21 en 26 stapels Commissie f 24. Alles met rijksmerk. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR. 12 Juni 1936. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaal 180 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt 11 voertarwe f 5.50-f 6.10 34 gerst chev. f 5.75- f 6.10 25 haver f 6.45-f 7.10 38 boonen w.o. JAC. DE WIT, hoeve Flevo Boermansweg 5 ANNA PAULOWNA. CASTREERT 1-JARIGE PAARDEN a 3.50 p. stuk biggen 15 cent. Overal te ontbieden. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringermeer. DONDERDAG 18 JUNI nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp. Gebruikt voor het wasschen uwer wolvee uitsluitend 't van ouds bekende waschmiddel THOMAS BIGG's DIP in bussen met 'n inhoud voor 510— 15 en 20 schapen. Prijs per schaap 147a cent, of COOPER's DIP 'n wereldfabrikaat in pakken voor 25 schapen. Prijs per schaap 77a cent. Succes absoluut verzekerd. Generaal Agent voor Nederland H. K. FERWERDA, St. Anna Parochie, TELEFOON No. 6. Verkrijgbaar bij J. TIMMERMAN, Drogist, Hippolytushoef. L. J. MUNTER, Torenstraat 26, Middenmeer. E. DAM, Molenweg, Slootdorp. „WIERINGERMEER." ZITTING TE SLOOTDORP Dinsdag van 787a uur. WOENSDAGS op de BEURS van 10—12 uur. MIDDENMEER Vrijdags van 7—8 uur. Kleinste inlage één gulden. Ondergeteekende maakt de geachte ingeze tenen van de Wieringermeer hierbij bekend, dat hij op ZATERDAG 20 JUNI TE 3 UUR hoopt te openen een Tevens speciaal gesorteerd in TABAK, SIGAREN en SIGARETTEN. ALS OPENINGSATTRACTIE GEVEN WIJ BIJ AANKOOP VAN 50 CENT AAN WINKELWAREN EEN EN BIJ AANKOOP VAN f 1.— WINKELWA REN EEN Beleefd aanbevelend, Telef. 6, Wieringerwerf. paarde f 5.75 bruine f 10-f 12 citroen f 10-f 20 duiven f 8 en witte boonen f 11-f 13.50 1 H.L. karwijzaad, prijs niet genoteerd 12 blauwmaanzaad f 8.50-f 13 en 59 HL. erwten w.o. groo te groene f 12 grauwe f 18-f 24.50 en vale erwten f 16. Alles per 100 Kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 12 Juni. Vee. Aange voerd 212 stieren f 90- 240 350 vette koeien f 105-195; 36-54 ct. per Kg. 25 pinken f 50-100 65 vette kalveren f 18-58 82 graskalveren f 15-35 538 nuchtere kalveren f 3-6 405 vette schapen f 12-21 128 weideschapen f 9- 16 450 lammeren f 4-8 302 vette varkens f 20-95 per Kg. 28-34 ct. 42 magere varkens f 15-40 147 kleine big gen f 7-11 27 bokken en geiten 74 paarden. Aan de Rundvee Centrale werden 118 varkens afgeleverd. Eieren. Aangevoerd 22.500 Kg. Kip eieren f 2.25-3.25 450 Kg. eendeneieren 21/2-3 3/4 ct. Handel in. stieren minder, in melk-, kalf- en vette koeien gedrukter, in gras- en nuchtere kalveren iets kal mer, in wolvee stugger. Vette kalve-

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2