TWEEDE BLAD. VRIJDAG 17 JULI 1936 No. 57 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT B1NNENLANDSCH Nl£UWS. ONGELUK MET JACHTGEWEER. Tragisch ongeval met doode- lijken afloop. Naarfi- eerst thans hekend wordt, is den zoon van jhr. van Vreedenburgh, landbouw-consulent der Ned. Kegee- ring in Beigie, wonende te Gapenen, ner bekende plaatsje gelegen tusschen Putte en Antwerpen, een cioodeiijk on geluk overkomen. Maandagavond, nog vrij laat, was de ly-jarige jongeman en eenige zoon, die pas uit Nederland naai' huis was gekomen, met een jachtgeweer den tuin ingegaan om te trachten een paar kleiduiven te schie ten. De overige leden van het gezin hadden zich reeds te bed begeven, zoo dat er geen acht op geslagen werd oi de zoon ook weer in huis was terugge keerd. Tot groote ontsteltenis vond men Dinsdag den zoon des huizes, dien men wilde wekken voor de reis, welke de famlie naar ons land had willen ondernemen, niet op zijn kamer Onmiddellijk toog men op onder zoek uit, doch bij het betreden van den tuin kwamen reeds eenige lieden de treurige mededeeling doen, dat zij het lijk van den ongelukkigen jonge man achter in den tuin hadden aange troffen met een schotwond in het hoofd. Men vermoedt, dat hij over een oneffenheid in den grond is gestrui keld, waarbij het geweer is afgegaan en hem de volle lading in het hoofd heeft getroffen. De familie van Vreedenburgh is ook in Belgische kringen zeer populair. Jhr. van Vreedenburgh, de vader van het slachtoffer van dit noodlottig onge val, die o.a. hoofdbestuurslid van de K.N.A.C. is, is een algemeen bekende persoonlijkheid. De deernis is dan ook algemeen. Veiling-voorzitter geschorst. Onregelmatigheden bij aan voer van aardappelen. Naar men meldt is de voorzitter van de veiling Westland te 's-Gravenzande in zijn functie geschorst wegens niet- toelaatbare handelingen bij den aan voer van vroege aardappelen. De betrok kene heeft groote partijen aardappe len aangevoerd, die voor het grootste percentage niet meer voor de con sumptie geschikt waren. In een te hou den spoedvergadering zullen de leden nader over deze affaire beslissen. riaal voortreffelijk werken en dat ziet men b.v. aan uitgesproken en da verende komieken als Felix Bressart en Otto Walburg. Een prettige amusements-film met humor gespeeld Een succes voor de charmante actrice, die Franziske Gaal heet. Het Volk: De film „PETER" hebben wij met groote belangstelling tegemoet gezien, omdat zij het te Moscou met een prijs bekroonde werk ;van den Duitschen regisseur Herman Kosterliz is. Ver makelijke scènes, waarbij Kosteriitz weet te bewijzen, dat hij een onmis kenbaar talent heeft voor de vlugge, vlotte groteske. Oe Cetem „PETER" is een film, waarbij men zich niet hoeft in te spannen, maar die I een uur prettig afleidt en amuseert. Het is geiooven wij niet gewaagd, om deze film hetzelfde succes te voor spellen als de Privé Secretaresse MAKK1 BERICHTEN. FILMNIEUWS De film „PETER" in Cinema de Haan. Deze week zal in Cinema de Haan de film „PETER" worden vertoond. Wat de Pers er van zegt Het Algem. Handelsblad Een komische film met tempo het geval blijft vrij van sentimentali teit, het kluchtige overheerscht en ter wijl de oude Felix (Bressart) met de meubelen manipuleert en de geestrij ke opkikkertjes die een arm inensch te pakken kan krijgen, door het keelgat giet, raakt Peter thuis in de automo bielbranche en helpt op haar manier den jongen dokter aan patiënten. Men schatert om haar dolle streken. Dat is Franziska'sGaal's beste rol tot heden. Kosteriitz regie heeft tempo, liet is een film vol gezonden humor, terwijl de fotografie van Istram Eiben in hel bijzonder dient te worden ver meld. De Telegraaf „PETER" een amusante klucht. Met humor gemaakt en gespeeld. Frari- ziska Gaal is een der weinige filmster ren met humor en een der weinige film sterren, die de „make-up" van 'n lee- lijk jongetje kan verdragen. Koster iitz, de regisseur kan met zijn mate ALS DE MAN WACHT. Ik begrijp niet, waarom ik nog langer als minderwaardig door jou wordt beschouwd, verklaarde zij boos aardig. Als je denkt, dat ik er alleen niet kan komen, vergis je je en als je denkt me een plezier te doen met op me te blijven wachten en me er elke seconde op attent te maken, dat er weer tien minuten voorbij zijn, vergis je je ook. De man vroeg gedwee Wat moet ik doen 1 Zij zei Naar beneden gaan en rus tig blijven zitten. Als je me roept en niet zenuwachtig maakt, ben ik over een kwartier klaar. Dan vertrekken we direct. Wat heb je nog te doen, infor meerde hij. Niets, ik ben zoo goed als klaar Voortaan zal ik een half uur vroe Extra marktbericht van Jac. Knoop, Make laar in aardappelen, groenten en fruit, Da- costastraat 16, tel. 81431 Amsterdam. 15 Juli werden de volgende prijzen gemaakt: Andijker Muizen f 5 a 5.40 Kleine Muizen f 3.80 a 4 Kriel f 2.40 a 2.80 Westlandsche Muizen f 5 a 5.40 Kleine Muizen f 3.80 a 4 Kriel f 2.40 a 2.80 Noord-Brabantsclie Ei genheimers f 5 a 5.40 ld. Blauwe Eigenhei mers f 5.06 a 6 Verschillende soorten poters f 3.80 a 4 Bonken f 3.80 a 4 Zeeuw. MuF zen f 3.60 a 4 ld. Bonte Star f 5.60 a 6 ld. Eigenheimers f: 5 a 5.40 Blauwe Eigenh. f 5.40 a 5.60 Hillegommer zand aardappelen f 5.60 a 6 Zand Drielingen f 4 a 4.40 Kat- wijker zand aardappelen f 5.60 a6 Noord wij ker zand aardappelen f 5.60 a 6 Drieling zandaardappelen f 4 a 4.40 Verschillende soorten Bonken f 3.60 a 4. GElviLEii i L WlLtüHüLH. CONCERT HARMONIE. Heden Vrijdagavond te 8.30 uur zal de muziekvereeniging Harmonie haar eerste zomerconcert in de tent te Hippolytushoef geven. VERGADERING HEEMRAADSCHAP Dinsdagmorgen vergaderden Hooid- ingelanden van het Heemraadschap Wieringen in Hotel Centraal. „Na opening, door Dijkgraaf Doves, werden door secretaris Bosker de notu ien gelezen. Deze werden goedgekeurd Op een opmerking van den heer P. F. Kuut, dat hij gehoopt had, dat de las ten van ongebouwd zouden zijn ver laagd, antwoordde voorzitter, dat het bestuur het niet mogelijk achtte. Behandeling ingekomen stukken. inzake een schrijven van het gemeen tebestuur over een eventueel te hou den boomplantdag wordt afwijzend be schikt, waar men hoornen schadelijk voor de landerijen acht. Omtrent de nieuwe voorgestelde stroomlevering,tarieven van het P.E.N. over het tijdvak 1936 -1941, wordt be sloten op de voorwaarden in te gaan. Deze tarieven zijn aldus verlaagd de nachtstroom van 2 op IV2 cent per K.W.U. en de dagstroom van 3 op 2 1/4 cent per K.W.U. Het vast bedrag voor de hoogspansingkabels bedraagt 600 gulden per jaar. De Begrooiing. De begrooting sluit in ontvangst eh uitgaaf op een bedrag van f 29682.34. Over de omslag van f 9.- per Hectare wordt nogal gediscusseerd. Velen wil len deze, indien eenigszins mogelijk, verlagen; het bestuur ziet echter hier ger beginnen, hoor beloofde zij. Ik begrijp bet niet. Je trekt niets aan en je bent al een uur bezig met je toilet. Zij antwoordde wanhopig Maar dat is het juist Begrijp het toch Ais ik alleen maar kleeren aan te trekken had, zou het me geen tijd kos ten Maar juist omdat ik zoo weinig heb om aan te doen, heb ik zooveel werk Me dunkt dat het logisch is Gehoorzaam ging hij naar heneden om een kwartier te wachten. Hij zette de radio aan Het weerbericht Van boven riep zij Zeg, speelt die leuke band soms Dan zet ik de deur open en kan ik mee luisteren. Na vijf minuten riep zij hem Kun je even boven komen 7 Hoe laat is het vroeg zij, toen hij ademloos kwam aangesneld. Het was over achten. - Waarom heb je me niet gewaar schuwd Ik wist niet, dat het al zóó laat was Hij ging? op den rand van het bed voor, met het oog, op de te verrichten werkzaamheden gfeen kans. Rondvraag. De hr. S. RussSlman brengt namens een eendenhouder naar voren als zou de de Nortonpompenlasten te hoog zijn hetgeen door het bestuur wordt ont kend. De heer Jb. M. Tijsen wijst op het vuile rioolwater in de Gesterweg Het bestuur heeft hiervoor de volle aandacht, maar heeft het lastige euvel nog niet kunnen ondervangen Echter zal alsnog getracht worden verbetering in deze te brengen Naar aanleiding van een opmerking, van den heer S. Veerdig dat sommigen met hun slöoten maar net doen of er geen keur is, zegt het bestuur tegen de zulken zoonoodig strenge maatregelen te zullen nemen. De hr. Jb. Dekker wil op sommige punten verbetering in de vuilwaterloo- zing. De voorz. zegt, dat dat wel voor el kaar komt, doch men moet wat geduld hebben Om de waterstand in de Gesterkoog voor elkaar te krijgen, waar omtrent door den heer S. Koorn klachten wor den geuit, zullen de slooten dieper uit gemaakt moeten worden en de eigena ren hiermede iri kennis worden gesteld Hierna wordt de vergadering geslo ten. WIELERCLUB „WIERINGEN." Zondag j.1. werd weder begonnen met een trainingsrit op de weg de op komst der renners was niet groot te noemen. Dit zit zeker in 't vroege uur voor enkele renners men zal er toch aan moeten wennen, aangezien voort aan de weg-races in de morgenuren zullen worden gehouden. Aan de start verschenen 10 renners, n.1. 4 A-klassers, 6 B-klassers,. Die ren ners zijn bij elkaar gestart voor een rit over 60x/z K.M. 15 ronden van 4—1 K.M. Vele renners hebben last van lek ke banden gehad, terwijl er een paar werden uitgeschakeld door vallen. De uitslag was als volgt 1. C. Korshuize .2. W. Geerligs 3. J. Glim. Tijd laatste 5 ronden 37 m. Door vallen werden uitgeschakeld M. Deijkers, A. Oostdijk en P. Kap- tein. Door lekke banden S. Lont, J. Verbiest en J. Visser. J. Kreijger gaf op bij de neutralisatie 11a 10 ronden, W Geerligs een lekke band in de 12e ronde, terwijl C. Korshuize de 15e ron de, dus de laatste ronde neeft uitgere den op een lekke band. Onze clubgenooten J Kuiper en D. KJink namen deel aan de avond-wed strijd op de Wielerbaan Alkmaar, voor de eerste maal dat zij niet meer samen hebben gereden. Kuiper was gekoppeld aan de graskoning Dieterman uit Zaandam, D. Klink aan W. Metz uil Alkmaar. W. Metz viel echter na 40 ronden rijden uit door vallen. J. Kui per en D. Klink waren individueel de sterk sten en gaven de meeste strijd zien. Dieterman-Kuiper werd op fraaie wijze 2e achter Derkse-Pronk, Alk maar, die een zeer goede wedstrijd heb ben gereden. BEVRACHTINGS-COMMISSIE Met ingang van 1 Juli 1.1. is het ge bied van de Bevrachtings-commissie „T", voorheen gevestigd te Enkhui zen, gevoegd hij het district der Be vrachtings-commissie „U" gevestigd te Alkmaar. De Bevrachtings-commissie „U" is door deze wijziging uitgebreid met hel lid, den heer J. de Bruijn te Enkhui zen (oud-voorzitter der commissie T") en den heer J. Schardam te Edam ais plaatsvervangend lid. De agentschappen der commissie „U" zijn uitgebreid met een nieuw agentschap te Enkhuizen den heer K. C. de Bruijn, Dijk 14. (tel. 23) (voor het oude gebied der com missie „T", behalve Medemblik,) terwijl het agentschap Wieringen thans ook den geheelen Wieringer- meerpolder en de gemeente Medem blik omvat. AFWEZIGHEID BURGEMEESTER KOLFF. De Burgemeester dezer gemeente, de E delacbtbare Heer L. C. Kolff, zal van 1 lot 30 Augustus afwezig zijn. Godurende dien tijd zal bij worden ver vangen door den waarnemend Burgemees ter, deu heer O J, Bosker, BOUWVERGUNNINGEN. Bouwvergunning is verleend aan den beer H. Smit tot bet bouwen van een bo venwoning, boven perceel garage Koning straat, en aan den Heer C. Bakker tot verbouw van het woon- en winkelhuis boek Elftstraat. zitten en vroeg voorzichtig Heb je nog veel te doen Neen, alleen andere dessous en mijn jurk aantrekken. Dat zijn vier stuks, telde hij. Hij keek op z'n horloge. Ze zag 't net. Daarom schiet ik niel op Je maakt me zenuwachtig Hoe meer je kijkt, des te vlugger gaat de tijd Daarom kijk ik nooit op m'n horloge als ik ergens naar toe moet Daarom ben je ook altijd te laat! Zij gaf geen antwoord. Even later zei zij Weet je wat Ga jij vast voor uit Wij kunnen niet alle twee zoo laat komen. Geef mij mijn kaartje, dan kom ik met den volgenden trein. Hij maakte een paar vergeefsche tegenwerpingen. Dacht je soms dat ik het alleen niet kon vinden Zoek maar een goed excuus. Er gaat een trein om 9 uur 12, dat weet ik. Ik kom om tien uur. Om negen uur acht, zei hij, na het in het spoorboekje nagekeken te hebben. B1NNENLANDSCH NIEUWS. NOTARIS TE DEN BOSCH GEARRESTEERD. Verdacht van onregelmatigheden. Woensdagmiddag is, verdacht van het ple gen van onregelmatigheden te 's-Hertogen- bosch gearresteerd, notaris L. L. aldaar. Na te zijn gehoord is hij in het huis van bewaring ingesloten, hangende het onderzoek konden geen nadere inlichtingen worden ver strekt. VREESELIJK AUTO-ONGELUK BIJ ASSEN. Diepe verslagenheid in het dorpje. Groot verlies voor de gemeente. Donderdagmorgen omstreeks half elf is een zeer ernstig ongeluk gebeurd te Graswijk bij Assen, juist ten noorden van het bruggetje over het Deurzerdiekje, bij welk ongeval om het leven zijn gekomen, de burgemeester van Beilen, de heer T. Froentjes en de wethouder van Beilen de heer J. E. Eleveld. Verder werd de andere wethouder van Beilen, de heer Schuring, zeer ernstig gewond, trwijl de ge meentesecretaris, de heer Thalen, zware kwetsuren opliep. Omtrent de juiste toedracht der zaak meldt men het volgende Burgemeester Froentjes' begaf zich Don derdagmorgen per auto naar Assen in gezel schap van zijn beide wethouders en den ge meentesecretaris. Zij zouden daar een confe rentie hebben met de inspectrice van het Lager Onderwijs. Ongeveer ter hoogte van het Witte Bruggetje op den Beilerweg, ge schiedde het ontzettend gebeuren. Uit de richting Assen naderde een truck met opleg ger, geladen met hout van de firma Rotting huis uit Delfzijl. De bestuurder van de per sonenauto, burgemeester Froentjes, wilde nog voor de vrachtauto het bruggetje passeeren, daartoe gaf hij vol gas, zooals omstanders verklaren, en dit is hem noodlottig gewor den, want in volle vaart heeft de personen auto de truck geraakt en is daarna met den linkerflank terecht gekomen tegen de zeer scherpe punt, van den volgwagen. Vreeselijk aanblik. De gevolgen waren verschrikkelijk, want door de groote snelheid, waarmede gereden werd, is het koetswerk van de personenauto geheel opengescheurd, en in elkaar gdrukt. Van de inzittenden moeten de burgemeester en de wethouder op slag gedood zijn geweest. Hun stoffelijke resten waren totaal verminkt. Wethouder Schuring bekwam een zeer zware schedelbasisfractuur en werd in zeer ernsti- gen toestand naar het ziekenhuis te Assen vervoerd. Het best is er nog aan toe de ge meentesecretaris, de heer Thalen, die in het ziekenhuis bij kennis is gekomen. Een door een motorrijder gewaarschuwd geneesheer begaf zich direct naar de plaats des onheils, maar de beide hiervoor genoem de slachtoffers waren reeds overleden. De andere twee slachtoffers werden in bewuste- loozen toestand naar het ziekenhuis overge bracht. Bliksem in de kerk te Gameren. Donderdagmorgen te omstreeks zes uur is, tijdens een onweer, de bliksem Kellner, ik geloof dat er een vlieg in de 80 ep ligt. Nou overtuig U dan eerst. Ik kan me met al die losse praatjes niet ophouden. Diva Wenn ich ein Vögelein war Pianist (binnensmonds) „...nam ik vlug mijn geweer.... geslagen in de Ned. Herv. Kerk te Ga meren bij Zaltbommel. De bliksem trof de kerk ter hoogte van het orgel 011 veroorzaakte brand op de galerij. De brandweer van Gameren was spoedig ter plaatse. Ook de motorspuit van Zaltbommel verleende hulp bij het hlusschen. Men slaagde erin den brand tot de galerij te beperken. Deze verbrandde vrijwel geheel, ter wijl de kerk veel waterschade kreeg. De schade wordt door verzekering gedekt. ~gémeènte" \vTëringen7™ De OUDEN-VAN-DAGEN-TOCHT. Tusschen storm en regen Toch goed geslaagd Een ieesteiijk uiteengaan. De laaghangende wolken en de drui lerige regen waren Woensdagmorgen geen hoopwekkende weersgesteldhe den, die moed gaven voor 'n blijde dag. Edoch, het programma was uitgstip- peld en stuk voor stuk kwamen de au to'^ dan ook met hun afgehaalde pas sagiers aanzetten, om zich op 't markt plein te Hippolytushoef te formeeren tot een lange rij. De vlaggen voorop de auto's, anders zoo vroolijk wapperend, ningen flets en lusteloos, maar de olijke gezichten getuigden, dat men zich door niets liet afschrikken. „Om negen uur slaat het om" proiileerde ons een oude weerprofeet en met die hoop bezield zette de stoet zich in be weging toegewuifd door de gansche burgerij, ook onderweg, en ook te Den Oever, waar de auto's, van de Oosi zich aansloten. Het waren 34 met totaal 137 personen, respectabele getallen die een beeld geven van de aanhanke lijkheid onder elkaar, die door nieis kon worden verstoord. Door de Wieringermeer en Heerhu- gowaard ging het op de eerste aanleg plaats aan, de Muziektuin te Alkmaar, en ziet, toen de stoet daar arriveerde had de regen opgliouden en genoten de oudjes tusschen het dicht geboomte Zie je wel dat ik het wel wist, zei ze triomfanttelijk. Na e.en kleint woordenwisseling vertrok hij. Om kwart voor negen, toen zij in de taxi zat, bemerkte zij, dat zij haar kaartje thuis had laten liggen. Het komt er niet op aan Overdreven ge woonte, je kaartje vooruit te nemen dacht zij. Aan het station werd het kaartje haar toegestoken met de mede deeling dat de trein elk oogenblik ver trekken kon. Zij vroeg den man, die traag het kaartje knipte en haar welge vallig aankeek, van welk perron de trein vertrok, maar door de haast verstond zij niet precies het tweede links of tweede rechts. Het zal wel rechts zijn, dacht zij, holde de trap op en sprong in de laatste wagon van een trein, die onmiddellijk daarop het station uitreed. Zij was in avondjurk, blootshoofds, met alleen den mantel om en pas na 'n paar minuten, toen zij om zich heen zag in de leege coupé, verbaasde zij zich erover dat die trein niet als an ders voortraasde, maar op een sukkel drafje door de weiden schoof. Er viel niet aan te twijfelen, ze was verkeerd En er zat niets anders op dan te wachten, tot de trein stopte, na jdrie kwartier, in een gehucht, waar van zij den naam zelfs nooit gehoord had. Op een bank op het onmogelijke stationnetje zat zij in haar mooie avondjurk te wachten. De wind stak op en het begon te regenen. Na een uur kwam van den anderen kant een trein tje aan, dat terugkroop naar de stad en klokslag middernacht zat zij op nieuw in een taxi en reed rillend terug naai- huis. Haar man deed de deur open ongerust en angstig en zij huilde nat en verfomfaaid totdat de eerste schrik voorbij was. - Zie je wel, dat ik gelijk had murmelde hij moedig in haar oor. Hij verbeeldde zich dat zij ja knikte. Jongen, waarom heb je niet naar het weerbericht geluisterd Als ik ge weten had, dat het ging regenen, was ik niet zonder hoed gegaan

Wieringer courant | 1936 | | pagina 3