KooptLoienv.dJierinoeieeffanfare. Bij Doorzitten CINEMA DE HAAN - W1ER1NGEN DE CZARDAS VORSTIN OPMARSCH DER RÊBEUINT CINEMA DE HAAN - WIER1NGEN DE CZARDAS VORSTIN SPORT. Huid en tanden spreken. ZITTING komstig, van den enormen winter- sneeuwval, hebben de zeer groote hit te (100-108 gr') der laatste weken, de zeer weinige regenval en de uitdrogen de wind, den groei zóó belemmerd, dat veel graan op de westelijke plains, vooral in de zomer-tarwegordel, ver loren is. De tarweprijs op de beurzen in Minneapolis en Chicago is iu een week tijcis 25 cents gestegen. Men ziet hieruit opnieuw, dat controle van pro ductie door regelen van het bezaaide oppervlak zeer onzeker werk is het klimaat is van een te grooten invloedl Hier in N.VV. Minnesota staat het ge was goed, maar is zeer kort van stroo. Het schrale weder, gevolgd door hitte heeft den groei belemmerd. Wij ver wachten hier dus een gewonen oogst, wanneer ons geen ongelukken treffen. P.S. Toen ik dit geschreven had, drukte een algemeene regen het Nrd.- Westen. Rapporten, die ik krijg, zeg gen echter, dat de oogst vrijwel verlo ren is, doch de regen heeft, dan toch voor plantengroei, dus voor veevoeder gezorgd. Noord- en Zuid-Dakota ver- keeren in een erbarmelijken toestand; veel farmers zouden wiiien wegtrek ken, doch ze zijn te arm om zich te kunnen verplaatsen" bemanningen der genoemde schepen aan boord alle officieren gevangen gezet had den, daar deze zich bij de opstandige beweging hadden aangesloten. Zij voegden hieraan toe, dat zij een schip uit Malaga verwachten, dat hun levensmid delen en brandstoffen zou brengen om hen in staat te stellen de reis voort te zetten en de Spaansche havens aan de kust van Malage te bombardeeren. Een bestuursambtenaar van de haven van Tanger constateerde heden, dat een matroos het bevel voerde over een der kleine oorlog schepen. De batterij van Algeciras heeft gisteren den geheelen avond gevuurd. Uit betrouwbaren bron verluidt, dat op het laatste oogenblik de bemanningen der bovenvermelde oorlogs schepen zich ter beschikking hebben gesteld van den Spaanschen regeeringsvertegenwoor- diger. STOMPETOREN. Melkexamen. Vrijdagmid dag slaagden op de boerderij van den heer Govers mej. Gr. Valk en de heeren R. Cnos- sen te Stompetoren, D. Modder, BergenM. ten Wolde, St. Pancras G. Groot, Schermeer, voor het melkexamen welke gehouden werd op initiatief van de Zuivelfabriek Neerlandia en de L.T.B. te Schermerhorn. De leiding be ruste bij de heeren P. de Geus en P. Kuiper. De jury bestaande uit de heeren F. Groot, Hoorn J. Kamp, Berkhout en uit twee le den welke adviezen gaven nJ. de assistent van Dr. Scheij, de heeren P. Eriks Jz. en P. de Geus waren hoogst tevreden over de be haalde resultaten. Het aantal punten bedroeg 180'/s en D. E. en F. 121. en Zonverbranding Doos 30ct. Hij Apoth.en Drogisten Zaterdag en Zondag a.s. De schitterende operette-film MET MARTHA EGGERTH, IDA WÜST, PAUL KEMP. GEMEENTE WIER1NGEN. Bomvrije kerken in Zwitserland. Bij den bouw van een Protest. Kerk te Wollishof in Zwitserland is de vraag gerezen, om onder bet gebouw een vluchtkelder tegau gasaanvallen in te richten. De classis Zurich heeii zich principieel met deze vraag beziggehou den. Haar conclusie was, dat kerken voor dit doei niet zullen mogen die nen zij zullen, aldus de classis, te eer voor weerloozen een reddend asyl zijn, wanneer de aanvaller eerbied voor baar beeft om der wille van haar uitsluitend religieuze bestemming. Tekort aan iandarbeiders in Beieren. De Beierscbe minister van binnon- landscbe zaken bedreigt iandarbei ders, die tijdens den oogsttijd bun werk in den steek laten, of personen die ben daartoe aanzetten door hooger loon te bieden, met Scbutzbaft. Er is tekort aan arbeidskrachten op bet land, daar in de oorlogstuigfabrieken hooger loon te verdienen is. Wederom spant het hevig in Spanje op nieuw heeft de regeering het hoofd, te bieden aan een militaire revolte, welke dit keer een zeer ernstig karakter draagt en aanvankelijk den schijn van slagen wekte. Uit de vele be richten is moeilijk op te maken of de regee ring den toestand op het oogenblik reeds volkomen meester is. Zij verzekert dit welis waar in haar officieele mededeelingen, doch de berichten uit tal van steden geven den indruk dat de rust nog geenszins is weerge keerd. In Spaansch-Marokko zou de toestand zelfs vrij alarmeerend zijnhier zouden de rebel len vasten voet hebben gekregen. Zaterdag en Zondag a.s. De schitterende operette-film MET MARTHA EGGERTH, IDA WÜST, PAUL KEMP. ALARIVIEERENDE RADIO UITZENDINGEN UIT SEVILLA. Gisteravond te 10 uur verkondigt een com muniqué van het ministerie van binnenland- sche zaken te Madrid, dat de opstand volko men bedwongen is. De regeering herstelt de orde met de hulp van de civiele gard, het le ger en de gewapende militie onder leiding Van het Volksfront. In de kazerne ,4a Montana" te Madrid was muiterij uitgebroken, welke onmiddellijk werd onderdrukt. De muiters onderwierpen zich en hun lei der, generaal Mandara, oud-onder-minister van oorlog, gaf zich over. Onder onbeschrij felijke geestdrift der menigte heesch de on derminister van binnenlandsche zaken, Osorio Taffel, op het balkon van het ministerie, de op de rebellen veroverde vlaggen. MATROZEN NEMEN BEVEL OVER VNJF OORLOGSCHEPEN. De Spaansche kruiser „Libértad", de torpe dojager „Chourouga", de kanonneerboot Laya, en twee kleinere oorlogsvaartuigen zijn in Jen afgeloopen nacht op de reede van Tan ger voor anker gegaan. Vijf matrozen van de „Chourouga" gin gen aan land en verklaarden, dat de Onze Zang op het Concours. Onze Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" was Zondag op bet Con cours te Beverwijk niet zoo fortuinlijk als dat het geval was te Wieringen. Ze behaalde een 2e prijs met 297 pnt. Dat is op 3 pnt. na dus een le pr. Zon de. Doch daarom niet getreurd. De 2e hadden ze glansrijk en daarom onze ge lukwensch aan directeur en leden Doopsgez. Bijeenkomsten. Donderdag 8 uur Zusterkring en Vrijdagavond 8 uur Jongerenkring. APOLLO BOEKT GROOT SUCCES I Zondag toog ons muziekcorps in een 3-tal autobussen (talrijke dames en heeren vergezelden onze vereeniging naar Oostwoud om zich daar op bet concours met de Zustervereenigingen te meten. Het weer was nu niet zoo aan lokkelijk, maar onze jongens zijn niet voor een beetje vervaard en de stem ming was dan ook vroolijk en vol moed. iDe niarsebwedstrijd, waaraan zes ver- eenigingen aan deelnamen, kenmerkte zich door flink marcheeren en goede muziek, betgeen ook hieraan bleek, doordat de jury aan allen een le prijs toekende. Ook Apollo boekte dus een prachtige prijs met 58 punten, en bet succes op den middagwedstrijd was al niet minder, toen zij in de afd. uitmun tendheid een eerste prijs behaalde met 153 punten. Ook in de eere-wedstrijd werd goed geblazen, doch de uitslag biervan wordt eerst volgende Zondag, bekend ge maakt Men kan zich de vreugde der le den voorstellen; en de burgerij deelde daarin van harte mee toen te elf uur de heimat weer werd bereikt en wethou der Tijsen een woord van hartelijke go lukwensch sprak. Ook wij willen onze felicitatie aan Directeur en leden van Apollo hieraan toevoegen. Brutale diefstallen te Smerp. Op brutale wijze worden tegenwoor dig bij de boerderijen bier diefstallen gepleegd. Nu eens zijn bet een aantal eieren, dan weer kippen, en tot beden wordt bet alle dagen erger. De politie is er mede in kennis gesteld, terwijl de veehouders zelf van plan zijn een wacht in te stellen. En dat in onze beschaafde samenleving. Het is te ho pen, dat de daders spoedig achter de grendels worden gezet. Geslaagd. De beer C. H. Engel, H.-Hoef is te Haarlem geslaagd voor bet eind-examen Middelb. Technische School afd. weg- en waterbouwkunde. Voor het overgangs-examen van de 4e naar de 5e klasse R.H.B.S. te Den Helder slaagde Truus Bosker en de hr. F. Feitsmavan de le naai' de 2e kl. zelfde school de jongeh. Alb. v. 't Hoff; en van de 2e naar de 3e kl. de jongeh. Jb. Feitsma. Van de 4e naar de 5e kl. Handelsschool de br. S. Lont Az. van de le naar de 2e kl. M.U.L.O. jongeh. C. Takes Tz. Voor bet toelatings-examen R.H.B.S. slaagde de jongeh. Pranger, H.-Hoef, en Job. Parlevliet, Westerland. (Mochten er meerdere geslaagd zijn, gaarne zouden wij dan biervan op gave ontvangen.) Trekkingslijst V. V. „Succes." Op onderstaande Lotnummers vielen prijzen. 4 196 267 277 347 419 447 464 477 484 504 524 582 560 671 832 991 1041 1111 1136 1175 1205 1222 1294 1394 1407 1446 1467 1495 1556 1597 1661 1715 1754 1757 1799 1804 1930 2001 2044 2124 2230 2266 2287 2315 2323 2369 2390 2439 2482 2541 2622 2686 2734 2779 2780 2822 2393 2899 2904 Op lotnummer 2541 viel de hoofd prijs (een Stofzuiger.) De stofzuiger is gewonnen door den beer W. Hegeman, Den Oever. Prijzen kunnen tot 1 September bij den beer |D. Nieuwbuurt, Kerkplein, H.-Hoef worden afgehaald. DEN OEVER. Tegen bewoners van Dijk- straat zijn verscheidene processenverbaal op gemaakt terzake van beleediging, laster, mis handeling en huisvredebreuk. RIJWIELDIEFSTAL. Tijdens de te Hippo- lytushoef gespeelde revue van den heer M. J. Bosker, werd bij Cinema de Haan aldaar een rijwiel ontvreemd. De rijksveldwachters Klop- rogge en De Jong hebben hu den dader te pakken. Het is een boerenarbeider, die heeft bekend. IN BESLAG GENOMEN. De landbouwer R. te Smerp had enkele torenvalken gevangen en deze in het weekblad „De Boerderij" te koop aangeboden. Waar de torenvalk tot de beschermde vo gels behoort zag R., op een gegeven oogenblik drie rijksveldwachters naar zijn deur komen die de valken in beslag namen en tevens pro cesverbaal opmaakten terzake van overtre ding der Vogelwet. KNAAPJE DOOR ELECTRISCHEN STROOM GETROFFEN. Donderdagavond klommen bij de smederij van de fa Bosker een paar knapen op een onder het electrisch net staande woonwagen. Plotseling brak een draad en trof het 9-jarig zoontje van den heer Dekker uit de Dijk- straat en viel het knaapje met den draad in zijn handen van den wagen. Personeel van de smederij Bosker werd gewaarschuwd en de heer Holktf" ia. <sqst het slachtoffer van den draad te bevrijden en bracht hem naar café De Haan, alwaar onmiddellijk kunstmatige ademhaling werd toegepast. Na eenigen tijd mocht het gelukken de levensgeesten weer op te wekken. SUCCES-NIEUWS. Voor Zondagavond ston den op het programma twee wedstrijden, welke op het Succesterrein zouden worden gespeeld. De eerste wedstrijd, een handbal demonstratie door de dames van de Gymver- eeniging ging echter niet door daar verschil lende dames niet opgekomen waren. Om kwart over zeven werd dus begonnen met de voetbalwedstrijd Succes I Donar I (van Hilversum). Wij kregen direct een mooie vlugge wedstrijd te zien, waarbij Do- nar de beste scoringskansen kreeg, doch 't juiste schot ontbrak. Toch wist Donar na 15 min. de leiding te nemen en krijgt Posthumus 't nakijken 0—1. Succes schiet eenige malen over. Hierna krijgt Succes een corner te nemen en wordt door Jb. Kuiper goed voorgezet. Na eenig geharrewar voor Donardoel maakt Schmitt gelijk 11. Direct van de aftrap af trekt Donar keurig samen werkend op het Succesdoel af en wordt de Succeskeeper opnieuw gepasseerd 1—2, en heeft Donar weer de leiding. D S.-spil H. Lont krijgt de bal te pakken geeft goed door aan de vrijstaande Succes rechtsbuiten, welke meteen goed voor doel plaats en Rotgans schiet schitterend onhoudbaar in 22. De Successers beginnen steeds beter te spelen en worden gevaarlijk en het duurt dan ook niet lang of Schmitt weet voor Succes de leiding te veroveren 32. Thans volgt wederom een corner van Jb. Kuiper, welke heel goed wordt voorgezet en Cor Lont kopt mooi in 4—2. Donar is ér wat uitgeraakt door deze achter stand en kan het niet verder brengen dan de Succesbacks. Nog voor het einde van de eer ste helft aanbreekt jaagt Schmitt no. 5 in het doel en is de stand 52. In de laatste seconde krijgt Posthumus nog een verrader lijke schuiver te verwerken doch wist deze goed te houden. Hierna rust. De tweede helft was minder interessant. De Successers hadden blijkbaar punten ge noeg en werkten niet zoo als voor de rust. Bovendien werd Schmitt danig bewaakt. Na eenigen tijd wist Donar haar achterstand te verkleinen 53. Nu krijgen we een langen tijd niets anders te zien dan een getrap heen en weer waarna het tenslotte Rotgans was die voor Succes het halve dozijn volmaakte. Donar wist hierna ook nog eenmaal te scoren zoodat de eindstand was 64 voor Succes. De gasten gaven een goede partij voetbal te zien en lieten een sportieve indruk achter. WERKEN VOOR DE NOORDOOSTPOLDER. 19 Augusuts zal de Directie der Zuiderzee werken aanbesteden het maken van een fundeeringsput met omringdam, een gedeel te van den ringdijk van den Noord-Oostelij ken Polder en een werkhaven met opslagter reinen nabij Lemmer. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. TREKKING 26 JULI a.s. m CRISIS - BUREAU. ENQUETE VISCHDISIRIBUTIE. Met ingang van 20 Juli a.s. zal door de Nederlandsche Visscherij centrale in samen werking met den Economisch-Technoligischen Dienst voor Noord-Holland een enquête wor den ingesteld bij kleinhandelaren en consu menten in een 14-tal plaatsen en streken van het land, teneinde gegevens te verzamelen ten behoeve van de bestudeering van de dis tributie van visch in het binnenland. Bij een bruine zomerteint valt de kleur Uwer tanden bijzonder op. Poets ze dus met wat. goeds. Poets met Ivorol. Deze tandpasta maakt Uw tanden blank en geeft ze tevens een mooie voorglans. In tuben van 60 en 40 cent. Doos 20 cent. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 17 Juli 1936. Op de ge houden kaasmarkt waren in totaal 58 stapels, wegende 132000 Kg. kaas aan gevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt Fabriekskaas Kleine f 19.50, Commissie f 17 Boerenkaas Kleine f 18.50 en Commissie f 21. Alles met Rijksmerk. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 17 Juli 1936. Op de ge houden graanmarkt waren aanvoer en en prijzen als volgt: 1 voertarwe, prijs niet genoteerd 32 gerst chev. f 6.05- f 6.40 62 haver f 7- f7.25 9 boonen w.o. bruine f 8-f 11 citroen f 17 en witte boonen f 13 af 14; 11 karwijzaad f 15.50-f 19.60 14 erwten, w.o, kleine groene erwten f 9 groote groene erw ten f 11.50 en grauwe erwten f 17-f 18. Alles per 100 Kg. Handel goed. PAARDENMARKT SCHAGEN Donderdag a.s. wordt de jaarlijksche Paardenmarkt te Schagen g;ehouden. Alkmaar 20 Juli ,936. Gelde koeien handel redelijk. 85 Vette koeien f 125 a f 225; 26 Graskalveren f 20 a 30; Vet te kalveren f 55 a f 75.-; per Kg. f 0.55 a f z.75; 75 Nuchtere kalveren slacht f 6.- a f 1 302 Vette Varkens per Kg. f 0.34, a f 0.36; Zouters, handel matig. HET ZWEMBAD. De onlangs ingestelde commissie tot Lichting van een zwembad deelt ons net volgende mede Lr schijnt bij sommige polderbewo ners een misverstand te bestaan, aan gaande de bedoelingen van deze inge stelde comm. Het gerucht wordt na melijk verspreid ais zou deze commis sie zich reeds over de vorm van «ex ploitatie van een zwembad hebben uit gesproken. Dit is geheel onjuist. De commissie neeit alleen tot taak gekregen, contact te zoeken met de di rectie der Wieringei meerpolder, ten einde de noodzakelijkheid te bepleiten voor een zweminrichting in de Wierin- germeer en te spieken over een ge schikte plaats in den Polder op een punt wat voor alle drie de dorpen ge makkelijk te bereiken is. Uver een parn culiere, gemeentelijke, oi exploitatie door een vereeniging, heeft de commis sie zich nog nimmer uilgesproken, Hoofdzaak voor deze commissie was dat zij eerst contact zocht met de li- cliamen in den Polder waar men mee te maken heeft. Verder kan nog worden medegedeeld dat in een gecombineerde vergadering welke j.1. Vrijdag werd gehouden, van net bestuur van de af deeling Wieringer meer van het „Witte Kruis" welk li chaam zich ook reeds geruimen tijd bezig hield met het zwembad, en de commissie voor het zwembad is beslo ten dat het bestuur van het W. K. en de commissie voor het zwembad zullen samen-vloeien. En dat men gezamen lijk de actie voor het stand brengen van een zwembad zal ter hand nemen. Het dag. bestuur van de commissie blijft zooais deze was, n.1. Dr. A. P. Hoogkamer, voorzitter Th. J. van Vegien, secretaris terwijl de heer P. Klein de financiën van deze commis sie zal belieeren. De commissie raadt allen aan die nog niet op de lijsten hebben ge tee kend of nog weifelend tegenover één en ander stonden, teekent op de lijs ten en geeft de gevraagde bijdrage van 50 cent per gezinshoofd, of volwassene, ter verkrijging van een grondkapitaal- tje, zoodat de commissie tegen de li chamen kan zeggen, waar zij zich ver voegen moet voor het hooid-kapitaal. kijk eens De bevolking heelt spon taan geteekend en heeft een bedrag hijeen gebracht. Men zal dan overtuigd worden da de bevolking in zijn geheel een zwem bad wenscht. Laat men zich niet gaan vermijden in bespiegelingen van „Dit is een ge meentelijke taak", onze positie in de Wielingermeerpolder is nu eenmaal 'n andere als in het overige deel van Ne derland. De commissie staat er echter borg voor dat zij de aangelegenheid van een zwembad zoo goed mogelijk zal behan delen en zooveel mogelijk overeenkom stig de wenschen der bevolking. Doch laai de commissie dan weten dat zij de bevolking achter zich heeft. SERIE-WEDSTRIJDEN „FLEVO." De voetbal vereeniging Flevo heeft het Zondag met de serie-wedstrijden voor haar tweede elftal niet best ge- trofien met het weer, wat ook van in vloed was op het bezoek. Slechts de onvervalste sportliefhebbers hebben re gen en wind getrotseerd, doch dit was maar een klein getal. Een verheugend verschijnsel was het dat deelnemende elftallen aanwe zig waren, wel moest wat later begon nen worden, doch het programma kon worden afgewerkt. Het is een sportieve voethal-mid dag geworden, die werd ingezet me! de wedstrijd Flevo 2 -- Succes 3. Tot aan de rust wist Flevo 2 de stand blan co te houden, doch na de rust, was het met de tegenstand gedaan tegen de zware Succes-ploeg, die toen het wind- voordeel had. Met 7—0 moest Flevo 2 het onderspit delven. Nieuwe Niedorp 3 - Schagen 3 bracht de zege aan Schagen 3. Het overwicht viel ook hier duidelijk te constateeren. De verliezersronde moest dus worden gespeeld door Fle vo 2 —N.-Niedorp 3, wat twee gelijk waardige ploegen bleken te zijn. Ternauwernood kon maar door N.-Niedorp gewonnen worden met 2-1- Het viel op dat de Flevo-ploeg, er de tweede wedstrijd heter in was dan te gen Succes. De winnaarsronde Succes 3 Scha gen 3 werd een spannende kamp. Nieuwbuurt had de opstelling wat ver andert, hij was zelf in het doel gaan staan. De verwachting dat Schagen 3 vliegend van Succes 3 zou winnen kwam niet uit. Slechts met 1-0 in de meerderheid wist Schagen te winnen en daardoor beslag te leggen op de eerste prijs. De uitslag was dus als volgt le prijs Schagen 3, lauwerkrans gcschikbaar gesteld door de Redactie Wieringermeerbode. ■2e prijs Succes 3, lauwertak, be schikbaar gesteld door den hr. J. Vos. 3e prijs N.-Niedorp 3, eerekruis, oeschiKnaar gesteld door den heer D. jannega. 4e prijs: Flevo 2, medaille, beschik baar gesteld door den hr. Aar. v. uers. De prijzen werden door de aanvoer ders in ontvangst genomen in Hotel Smit en met een toepasselijk speechje door de voorzitter van Flevo de heer j. Vos uitgereikt. Deze wees er op,.d&t de voethalveree- niging „Flevomet groote moeiiijk- üeden heelt te kampen in de W.-Meer. iMettemin heei't zij haar bestaans recht wel bewezen doordat het eerste elftal tweemaal achtereen promoveer de, wist zij zich een plaats te verschaf ien in de eerste klasse der N.H.V.B. Spr. dankt de deelnemende vereeni- gingen voor hun medewerking, uok de scheidsrecnters de heeren Langereis en i hepen viel een woord van dank ten deei, alsmede de schenkers der prijzen. De aanvoerder van behagen 3 sprak namens zijn vereeniging woorden van ïeliciaüe tot Flevo en wees op de goede verstandhouding tusschen bei- vereenigingen. Spr. verwachte uat Flevo zich spoedig in de K.N.v.B. zou weten te werken en hoopte reeds bij voorbaat op spannende wedstrijden egen Schagen. De neer ïNieuwhuurt die namens öucces sprak, feliciteerde Flevo na mens zijn vereeniging en wees er de spelers van het tweede elftal op dat zij aan het eerste elftal van Flevo een voorbeeld diende te nemen. Als de wil er is om, omhoog te ko men dan zullen in de toekomst betere resultaten niet achterwege blijven. Spr. noopte dat spoedig gesproken kan worden van een sterk Flevo 2 en ad- spiranten-elftal. De serie-wedstrijden van Flevo I. liet voorloopig programma van Zondag 26 Juli is als volgt 1 uur N.-Niedorp 2 - D.Ü.S.K.O. I. 2.15 uur Flevo 1 - Twisk I. 3.30 uur Verliezersronde. 4.45 uur Winnaarsronde. Tijdens de wedstrijd muziek van de Wieringermeerfanfare op het terrein. Na afloop der wedstrijden prijs-uit-- reiking in Hotel Smit gevolgd door groot feesthal met attractie's. 'levens dezelfden avond trekking van de verloting der W.-Meerfanfare. Dat had een schadepost kunnen worden. De heer Bakker, van de aanne inerslirma Bakker en Dwarswaard, die een gedeelte van de onderhouds- werkan heelt in de Vv'ieringenneer, gaf Zaterdagmorgen eenige aanwijzing over het werk hij een perskoker aan liet, gemaal „Lely" aan één zijner ar beiders. Hiervoor moest de heer B. zich nogal voorover hukken met het gevolg dat zijn portefeuille, waarin ruim f 5U0.~ voor arheidsloonen be- bestemd uit zijn binnenzak te water gleed. Het mag wel een wonder hee- ten dat men na lang dreggen het geld wat in loonzakjes zat, tenslotte geheel weer opvischte. TELEFOON - UREN aan de Kanto ren Slootdorp, Middenmeer en Wierin gerwerf. Men verzoekt ons bekend te maken, dat de kantoren voor telefoon en telegraaf' van des morgens 8 tot des avonds 8 uur zijn geopend. (Dit is dus des avonds 'n uur minder want het was 9 u.) Er komt schot in: De lotenverkoop van de W.Meerfanfare begint nu op te schieten. Zaterdagavond werd tijdens de muzikale rondgang te Wieringer- werf nog een mooi partijtje loten aan de man gebracht. Nu a.s. Zaterdag nog eens te Slootdorp een rondgang en dan kan Zondagavond de trekking plaats hebben. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieriugermeer. DONDERDAG 23 JULI nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in de Consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk te MIDDENMEER. FILMNIEUWS. DIE CSARDAS FURSTIN, Kalmans' meesterlijke operette komt in Cinema DE HAAN. Wederom zullen de over bekende melodiën binnen de muren van Cinema De Haan weerklinken. Het behoeft niet in herinneiiring te worden gebracht dat Johan Strauss en Emmerich Kalman aan deze prachtige operette het beste van het beste gaven. De grootste filmsterren werken in de ze beroemde film mede, geregisseerd door Georg Jacoby. De Neubabelsberg- schezangers zongen in de Ufa-ateliers de operette, die Léhar's „Vroolijke Weeuwtje" tot het grootste succes van het operette-repertoire der laatste eeuw deden worden. Het meesterlijke spel van Martha Eggerth en Hans Sohnker doortintelt de geheele film.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2