TWEEDE BLAD. VRIJDAG31 JUU 1936 No. 61 NIEUWS» EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN sSrr'iï" ^"|XVter^bruikenin WIERINGER COURANT - i'urgen van de Oekraine een nieuwe Uns Lichaam en onze Gezondheid, methode van prof. Sokolow, om won- j^en te behandelen, besproken is. Prof. De keuken als dokter. Sokolow begiet de wonden met het sap Groenten en fruit zijn niet alleen voeivan tomaten en sinaasappelen, dat dingsmiddelen, maar zuiveren tevens, riJk *s aan vitaminen A, B, en C. De het geheele lichaam. Do bereiding is waarnemingen in de klinieken zouden - I I i nhlm.n rirvA^ nnnri rt n f 1 11 TViln i*lnl ii 01 .echter van beteekenis. komkommers moeten dun geschild worden daar de voedingszouten vlak onder de schil zit ten. Met citroensap in plaats van met azijn zijn ze het best te verdragen. Tomaten, vroeger als schadelijk, zelfs giftig veroordeeld, staan nu hoog aan geschreven. De meesten moeten ze lee ren eten, maar vinden ze later een deli catesse. In verschillende vormen wor den ze gegeten: als soep, rauw toebe reid met citroensap of ook zonder dit, gekookt, gebakken en geconserveerd. Daar ze van zich zelf zuurachtig zijn, kan men het citroensap weglaten. Men beweert wel, dat sommige magen de toevoeging van citroensap niet kunnen verdragen. Bloemkool is rijk aan natricum en scheidt bepaalde zuren af. Worteltjes zijn licht ver teerbaar en bevorderen zoowel de spijsver- teering als den stoelgang. Men late zijn kin deren rauwe worteltjes eten, dit geeft sterke beenderen en een goed gebitook worden genezen der wonden bespoedigt en het ontstaan van groote litteekens voor komt BUITENLANDSCH NIEUWS. Iialiaansche garnizoenen opnieuw aangevallen. Ditmaal ten Zuiden van Addis Abeba. Een Stefani-bericht ui Addis Abeba meldt dat benden Abessiniërs (door het Italiaansche nieuwsbureau plun deraars genoemd) aanvallen hebben gedaan op Italiaansche garnizoenen in het met struikgewas M. CHTEN. Schagen, 30 Juli 19r*yOp de gehouden week markt waren aanvoer en prijzen 15 Paarden f 150400, 17 geldekoeien (mag:) f 120150, 80 idem (vette) f 150230, 12 kalfkoeien f 170 -210 10 graskalveren f 2025, 70 nucht. kalveren f 614, 20 schapen, magere, f 14 17, 172 idem vette f 1723, 83 lammeren f 6 —13, 10 varkens (mag.) f 1620, 17 id. vette per kg. 3638 ct., 71 biggen f 812, konijnen 25—80 ct., 24 kippen f 0.40—1. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. KERMIS 1936. Een bijzondere drukke ker mis, begunstigt door best kermisweer. Zondag was het een ongekende drukte. De zalen wa ren allen te klein, zoowel de Bioscoop als de andere vermakelijkheden waren druk be-|Aan A Menlleerï wordt een voorschot zicht en er heerschte een gezellige stemming. yan f 305(Jtoegestaan om het landar- Ook de Maandag was gezellig. De Revue „Hoe beiclersplaat9je van C. J. Molenkamp bedekte gebied kan dat Nou", van den heer M. Bosker was aan te koopen welke laatste naar Ame I der was een gezellige middag. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Op de vergadering van den Raad op j.1. Woensdagmiddag waren alle leden aanwezig. Na opening, voorlezing en goedkeuring der notulen volgen mededeelingen en ingek. stukken. van den minister van Sociale Zaken, dat het plan tot het aanleggen van een plantsoen door jeugdige werkloozen niet is goedgekeurd. Het bezwaar was de ieder jaar terug- keerende f 50 onderhoudskosten aan den Polder te betalen, aldus voorzitter. B. en W1. willen nu het Polderbestuur verzoeken die f 50 onderhoud kwijt te scheiden. 40 Jonge werkloozen zouden hieraan toch 60 weken werk hebben. Deze poging van B. en W. wordt door den Raad goedgevonden. Voorschot toegestaan. ten Z. van Addis Abeba. Zij werden de hoofdschotel en is in Anna Paulowna een onmiddellijk met zeer groote verlie zen teruggedreven en verspreid. geweldig succes geworden. Voor de draverij was Dinsdag het weer zeer ongunstig. De uitslag was als volgt Ingeschreven waren 20 paarden, opge komen -20. Kind door adelaar gedood. Nabij het Alpendorp Luserna in Ita- wormen hierdoor afgedreven. Ook koolrabi Bë is een meisje van een jaar, dat op bevorderen den opbouw van het kinderli- grasveld speelde, door een reus-j 1. X Smiling, eig. J. Haan te Wijde chaam. men late ze ook rauw nuttigen. jachtige adelaar voor de oogen der ont-jWormer, ber. J. Vergaay 2. Fatima, Dun geschild, geraspt met een rauwkost- ^®tte ouders, die onmachtig waren iets dezelfde 3. Uniform, eig. J. Borst te rasp en met een slasausje opgediend, is het doen, gegi epen en meegenomen, een smakelijk kostje, vooral als er een uitje DE DOODELIJRE KUS. en wat selderij of zelderijzout aan wordt toegevoegd. Uien kunnen tot verhooging van den smaak aan verschillende gerechten wor den toegevoegd, ze geven een pikanten smaak en zuiveren het bloed. Beweerd wordt, dat rauw uiensap kankerwerend is. Nu we mid den in den andijvietijd zitten, zij ook deze groente nog vermeld, als rijk aan ijzer en kalk. Een zeer gezonde en gewilde groente, zoowel gestoofd als rauw genuttigd. Het fruit is bij uitstek geschikt om het bloed te reini gen en „brandig bloed" te genezen. Dr. W. de Baets geeft in „De Landwacht" een lange lijst van vruchten en kruiden en ook van wilde kruiden, die langs den weg van den lever, de darmen, de nieren en de huid de kwade stoffen uitdrijven. Hippocrates zoo schrijft hij (de beroemdste geneeskundige der Oudheid, levende in de 5e eeuw vóór Chr.) verbood aan dragers van huidziekten alle voed sel van dierlijken oorsprong, uitgenomen de melk hij deed ze leven op zuivel, brood en vruchten der aarde. En dr. De Baets zelf zegtIemand, die brandig van bloed is en zich aan een plantaardig regiem wil onder werpen, zal wel in den beginne last hebben, omdat de gulzigheid in zijn eenzelvigheid tot een tweeden mensch is gegroeid, maar zal na enkele weken zich zoodanig beter gevoelen, dat hij van vleesch, noch met specerijen be reide spijzen meer zal willen hooren. Het vegetarisch regiem is bloedzuiverend uit eigen kracht. En dan zegt hij verder nog „De volksmeening is het er over eens, dat ap pelen, peren, vijgen, dadels, gedroogde vruch ten, heel heilzaam zijn voor de reinmaking De cowboy Frank Rascon uit Arizo- na werd ter dood veroordeeld en de zer dagen werd het vonnis door mid del van gifgas ten uitvoer gebracht. Toen men na de executie het lijk uit de gaskamer bracht, stortte de wedu we van den man zich op het lijk en kus te het op den mond. Enkele minuten later zakte de vrouw bewusteloos in el kaar en- stierf kort daarop. Een onmid dellijk ingesteld onderzoek wees uit, dat de vrouw, toen zij haar gestorven man dezen afscheidskus gaf, een ge ringe hoeveelheid cyaangas moet heb ben ingeademd, dat zich nog in den mond van den doode bevond. De uit werking was nog sterk genoeg om ook bij haar den dood te veroorzaken. EEN MODERNE FOLTERBANK. Een bekende boksleeraar heeft te New York een instituut, waar hij per sonen, die wegens hun geringe li chaamslengte voor verschillende be trekkingen als politie-agent en brand weerman niet. in aanmerking komen, een paar centimeter „uitrekt." Hij heeft vijf toestellen, die hij zelf heeft uitgevonden. Een van deze ma chines gelijkt sprekend op de middel- eeuwsche folterbank. De lengte-specia list maakt zijn cliënten hierop groo- ter, door aan hun gewrichten zware gewichten te hangen. Een ander instrument gelijkt veel op een galg. Door middel van een rika is vertrokken. biijaribeiasting wordt verlaagd. Naar aanleiding van het adres van de Kamer van Koophandel te Alkmaar zijn B. en W. het er mee eens dat f 60.- helasting voor elk biljart veel te hoog is. Derhalve word hun voorstel aange 6. deze regeling in werking te doen treden, zoodra van Ged. St. het bericht is ontvangèn, dat bij den Minister van Binnenl. Zaken tegen de bezwaren, wel ke uit het besluit voortvloeien, geen be zwaar bestaat. De hr. Dekker is dankbaar voor het voorstel van B. en YV. doch gaat er niet mede accoord. Zij toch die in de werk verschaffing zijn en dus niet bij de steunregeling worden door dit voorstel uil gesloten Spr. stelt daarom voor dat werkloozen, die uitkeering genie ten ingevolge de steunregeling of uit hunwerkloozenkas, of hij de werkver- schaiiing zijn een tegemoetkoming te verleenen ais boven bedoeld De hr. Hooimeijer wil ook toeslag voor hen wier inkomen uit het hedriji niet hooger geacht wordt als van een steuntrekkende. Voorz. wijst op 't gevaar dat dan de minister een en anaer niet zal goed keuren. Na veel discussiën wordt het voor stel Hooimeijer, dat B. en W. hun voor stel terugnemen en te onderzoeken of zij die in werkverschaffing zijn en klei ne boeren ook in de regeling kunnen worden ondergebracht in stemming ge bracht en met 6 tegen 5 st. verworpen.. van het lichaam, ten eerste doordat zij de soort hoofdharnas word de patiënt op gehangen. Om 'n langeren hals te krijgen, wordt men op een toestel bevestigd, waarop het hoofd naar beneden getrokken wordt, terwijl de cliënt moet trachten rechtop te blijven zitten. Na de behan deling is men ongeveer zes millimeter langer geworden, doch deze „verlen ging" kan nog worden opgevoerd, het grootste resultaat dat tot nog toe werd verkregen, is 2.2 centimeter, na een behandeling van drie maanden. Men betaalt voor deze kuur van enkele centimeters 50 Dollar. zuivering van de darmen vergemakkelijken, maar bijzonderlijk omdat gebruiken van fruit het zuurworden van de bloedwei voorkomt. De moeskruiden sla, spinazie, wortelen, voor namelijk suikerrijkruid (witlof), kervel, sel derij, prei, zijn uiterst geprezen (aan te prij zen) voor lieden, die brandig zijn. Kervel bij zonderlijk is een allerbest kruid." Wcndhehandelinc met vruchtensap. Het Russische blad „Krasnaja Gaze ta" meldt, dat op het congres der chi- Bakkum, ber. Vlieger 4. Senator Bre- ver, eig. gebr. Knijnenberg, Den Haag, ber. P. Knijnenberg 5. Trotteur, eig. N. Taams te Amsterdam, ber. H. de Vries. B.K.C4-NIEUWS. B.K.C. I en 2 hadden ter gelegenheid van de kermis Succes I en 2 op bezoek. Ons inziens zijn voor deze wed strijd om publiek te trekken een groot voor deel verbonden. Voor een mooie wedstrijd is echter geen sprake. Vooral de wedstrijd B. K.C. I Succes I is altijd meer spannend dan fraai en de oorzaak is gauw opgelost. Succes is in alle opzichten B.K.C. de baas, doch om een zoo goed mogelijk resultaat te krijgen werkt B.K.C. zoo hard als kan en breekt Succes' spel geheel en van een mooie wedstrijd is reeds gezegd, geen sprake, maar wel mooie doelpunten, deze waren schitte rend. De uitslag was 32 voor Succes I. B.K.C. 2 kon het tegen Succes 2 niet bol werken en verloor met 26. Na afloop werden de prijzen, een beker en een medaille, door den voorzitter, de heer Kaan in het café van den heer Slikker uitge reikt. De heer Nieuwbuurt dankte namens de vereeniging Succes voor de goede organisatie der wedstrijden en sprak de wensch uit op deze traditioneele wijze voort te gaan. PREDIKBEURTEN A. PAULOWNA. ZONDAG 2 AUGUSTUS. NED. HERV. GEM. Anna Paulowna v.m. 10 uur Ds. Vorstman. EVANGELISATIE Breezand vjn. 10 uur de hr. Boon. Breezand nam. 3.30 uur de hr. Boon. HENGELWEDSTRIJD. Zondag 26 Juli hield de Hengelsportvereeniging Vischlust te Anna Paul. een wedstrijd ook voor niet leden aan de Molenvaart. Voor de grootste baars werd de eerste prijs toegekend en verder voor het grootste aan tal. De eerste prijs werd gewonnen door J. Terburg Jr., 2e J. Termijtelen, 3e K. Hollan der, 4e H. Siebenga, 5e P. Kossen Kzn., 6e P. Nieuwenhuis, 7e C. Schenk Azn., 8e. N. Ver ver, 9e W. Kossen, 10e P. Borst. De overige deelnemers vingen 1 stuks of niets. Een en ander werd opgeluisterd door de Harmonicavirtuoos J. Moerland. Een en an- Het voorstel Dekker met bijvoeging, nomen "hét bedrag =r - opcenten f m te verlagen tot f 10- Daarop komen dan 200 opcenten. Vergoedingen aan de Bijz. Scholen Voor de H.K. scnool Anna Paulowna steld kan worden, wordt met 10 tegen 1 stem aangenomen. Gekleurd glas schadelijk wordt dit over 1M34 vastgesteld op' Waar gekleurd vensterglas, volgens TïïSr M schoor BreSand op de lektoren schadelijk is voor de ge- 1344 74- Ciirist SchMl Breezmid op kondheid, stelt de hr. Dekker voor aan 1UM M voor het vervolgonderwijs de bouwverordening toe te voegen dat steld op ~o .10. Ook hierover wordt nogal duchtig •lotTe^rvanTcommillfé ,Twe-Upraat en met de toevoeging dat B,e» DE STEM DOOR DE RADIO. De moeder was zwaar ziek. Een hevige ze- nieuwkoorts hield haar aan het bed gekluis terd. Wekenlang zweefde ze nu reeds tusschen leven en dood. Telkens als men een sprankje hoop op beterschap meende te mogen koes teren, omdat de koorts scheen af te nemen, kwam deze weer met hernieuwde hevigheid opzetten. Het gelaat yan den dokter werd steeds ern stiger met klimmende angst lazen de vor- schcnde oogen der trouwe verpleegster de stijgende bezorgdheid van zijn gezicht. Het was de oude geschiedenis, de moeder had zich verzet tegen den wensch van haar dochter om zangeres te worden. Op zekeren dag vond zij het nest toen verlaten de klei ne zangvogel was gevlogen. Koppigheid en eigenzinnigheid aan weerskanten hadden alle banden verbroken, hadden een verzoening onmogelijk gemaakt. Het verdriet knaagde knaagde echter aan het hart van de oude dame, ondermijnde haar krachten. Het ver langen naar haar krachten. Het verlangen naar haar eenig kind. dat koppig daarbuiten in de vreemde wereld haar eigen weg ging, had haar ziek gemaakt. Nu verteerde de koorts haar levenskracht. Hartverscheurend jammerde ze in haar koortsfantasiën om haar kind, bad en smeekte zonder ophouden, dat zij de geliefde stem toch nog eenmaal zou mogen hooren. De dokter streek kalmeerend over de smalle handen, die als opgejaagde vogels rusteloos over het dek bewogen. De zieke keerde het moede hoofd, dat afge wend in de kussen lag naar hem toe, smee- kend keken de van koorts glanzende oogen hem aan. Hij boog zich tot haar over, om het moeizaam gefluister te kunnen verstaan. Beste dokter, zeg mij nu de waarheid. Hoeveel tijd geeft u mij nog Tijd, tijd, bromde de dokter, wat is dat nu weer voor onzin Als u maar niet aldoor lag te tobben, maar eens ernstig probeeren wou, om behoorlijk te slapen, dan waren we er gauw genoeg weer bovenop Geluidloos was de deur opengegaan, de ver pleegster gaf hem heimelijk een teeken. De zieke lag weer rustig, als in sluimer. Zachtjes gaf hij aan de stilzwijgende wenk gehoor. De verpleegster trok hem haastig in de aangrenzende kamer en hield hem met nauw verholen vreugde een brief voor, die het poststempel New York droeg. Haastig greep de dokter er naar en vloog den inhoud door. De brief van de trouwe verpleegster, die met eindelooze moeite het adres van de dochter had weten uit te vinden, was vergezeld van een hartelijk briefje aan de moeder en sloot met het verzoek, dit met toestemming van den dokter te laten lezen. De dokter keek peinzend voor zich uit. Met een diepen zucht gaf hijElisa den brief te rug. Drie weken eer ze hier kan zijn. Of het hart het nog zoolang het zal uithouden Uit de aangrenzende kamer klonk de stem van de zieke, in smartelijk verlangen roepend om haar kind, dat zoo ver van haar was. De dokter stond op het punt om weer naar bin nen te gaan, toen de verpleegster met een nauw bedwongen kreet van vreugde hem te genhield Dokter Ik weet hetDe radio De dokter staarde haar niet-begrijpend aan. Elisa haalde opnieuw den brief voor den dag. Daar, bijna aanhet eind, leest u maar „Ikzing de 23ste a.s. om 8 uur (jullie tijd) hier wiegeliederen voor de radio. Al die lieve wijsjes, moeder, die jij vroeger voor mij zong,, en tot slot het allermooiste, jou lievelings lied, moeder „Maria Wiegenlied". En het zal me zijn, of ik je lieve handen over mijn hoofd voel streelen, mijn lief, best moeder tje, 'dat mij zoo trouw verzorgd en bewaakt heeft in m'n kinderjaren. Ik zing voor jou, moedertje. Ik kom weer bij je, heel gauw en voor altijd. Nu gaan we weer gelukkig wor den samen." Ontroerd legde de dokter den brief neer. „De 23ste Maar dat is vandaag Dokter smeekte Elisa, mag ik het doen Ernstig en vol deernis keek hij haar aan Ja, Elisa Er is niets meer te verliezen. Sinds vanmorgen heb ik alle hoop opgegeven. Misschien kan er nog een wonder gebeuren Maar den brief moet je haar vandaag nog niet geven Laten we eerst de uitwerking van de stem afwachten Maar hoe wil je 't aanleggen, om hier vanavond nog radio te krijgen Laat dat maar aan mij over, dokter. Ze moét haar kind nog eenmaal hooren zingen Angstige uren verliepen er, voor het avond was. De toestand van den zieke was ernstiger Splgt Premiebetaling Ziekenfonds. Naar aanleiding van het ingezonden voorstel van den hr. Dekker, om aan werkloozen, weike lid zijn van een zie- kenionds een bijdrage in de contribu tie van Gemeentewege te verleenen, is door B. en Wl een prae-advies uitge bracht, waarin zij onderscheid willen treffen inzake de uitkeering aan een werklooze die geen lid is van een zie kenfonds en dat dit zooveel minder moet zijn als hij die wel lid is, zelf zal moeten betalen. B. en W. stellen daarom voor 1. aan werkloozen, die uitkeering ge nieten ingevolge de steunregeling oi uit hun werkloozenkas, een tegemoet koming te verleenen in de premie, ver schuldigd voor het lidmaatschap van een ziekenfonds, over het tijdvak, waar over de uitkeering geschiedt. 2. de tegemoetkoming onder 1 te be palen op 36 pet. der verschuldigde pre mie, onder voorwaarde, dat het betrok ken ziekenfonds een bijdrage verleent van tenminste 20 pCt. 3e. de tegemoetkoming slechts dan uit te betalen, indien de werklooze het deel der verschuldigde premie, het welk voor zijn rekemng blijft, heeft vol 'SnirSloSSWritav. daan; 4e. de wijze van betaling over te la ten aan B. en W. 5e. de uitkeering ingevolge de steun regeling aan werkloozen, die geen lid zijn van een ziekenfonds te verminde ren met zoodanig bedrag als verschul digd zou zijn, indien zij lid waren van het ziekenfonds, hetwelk de laagste week premie helt. geworden. De koorts steeg en teisterde het verzwakte lichaam. Bevend van angst zat Elisa bij het ziekbed. Zou alles nu vergeefsch zijn, zou de redding te laat kómen Om zes uur al stond het toestel in de ka mer ernaast kant en klaar opgesteld. Elisa zocht en probeerde. Vreemde klanken troffen haar oor Eindelijk had ze, wat ze zocht. Ze zette de radio weer weer en ging terug naar de ziekenkamer, waar ze, zelf in koortsachtige opwinding, haar wacht bij dé patiënte her vatte. De koorts was iets afgenomen. Daar kwam de dokter terug. Hij wees op de klok. Elisa ging naar de aangrenzende kamer en schakelde in. Woorden in de Engelsche taal weerklonken de zieke vrouw lag zonder ee nig teeken van belangstelling toen klonk een voorspel op klankrijken vleugel, een ver rukkelijke altstem begon te zingen In angstige spanning waren twee paar oogen op de zieke gericht. Nerveus begonnen haar handen te bewegen, een gespannen trek kwam op het doodelijk vermoeide gelaat, plotseling richtten zich haar oogen op de openstaande deur van de andere kamer, zfj staarde met wijd geopende oogen in grenze- looze verbazing en uit de diepste diepte van het moederhart welde een ongeloovig, van geluk vervuld gestamel Mijn kind Haar stem Ze trachtte zich op te richten. Elisa en de dokter ondersteunden haar. Lied na lied weer klonk. Geen woord kwam er meer over de lippen der moeder. Met krampachtige han den hield zij Elisa omklemd.. Maar haar oo gen weken niet van de deur, als verwachtte k i Joi'W. in bijzondere gevallen ontheffing nng van schoolverzuim worden met verleenen? wordt het voorstel l tenslotte met 1 stem tegen (die van de K Koster, J. b. bpigt en C. Mol. hr. Kuiken aangenomen. Anna Pauiowna moet meer dokken Voor de gemeenschappelijke rege ling met andere gemeenten inzake ge neeskundig schooltoezicht gold de kos tenregeling, dat de kosten aan den dienst veroonden niet lager mochten zijn, dan de kosten van den zelfstandi gen dienst die de gemeente voorheen nad. Onze gemeente nad voorheen zulk een dienst echter niet en profiteerde hier nu van in de gemeenschappelijke bijdrage. Dit wordt nu door de andere gemeenten onbillijk geacht en zal An na Paulowna dus iets meer moeten bij dragen. Wordt goedgekeurd. De toestand niet nopeloos. De gemeenterekening 1935 heeft een batig slot in de gewone dienst van f 6213.45; in de kapitaaldienst een na- deelig van f 2345.94. en hei grondbedrijf een nadeelig van f 5152.62. Subsidie aan het Burgerl. Arnibest. f 37693.43. Voorzitter deelt nog mede, dat van 't Rijk f 12.600 was ontvangen, doch men het met f 6000 had kunen redden. Tot commissieleden voor het nazien der rekening worden aangewezen de en Hooimeijer Na de rondvraag, welke weinig ople verde, sloot voorz. de vergadering. Politie. Gev. 4 portemonnaies, een damestaschje, een handschoen en een bankbiljet. Vermist twee rijwielen. Bovendien zijn als verloren opgegeven 2 arm bandhorloges en een broche. zij elk oogenblik, haar kind daar te zien bin nen komen. De tonen van Brahm's wiegelied waren verstorven, nu volgde „Maria Wiegenlied" van Reger, zacht ruischte een praeludium en in de ziel der eenzame moeder drong als bal sem de warme, donkere stem nooit klonken inniger de zoete woorden „Maria sitzt im Rosenhag Und wiegt ihr Jesuskind. Durch die Blatter leise Weht der warme Sommerwind. Zu ihren Füszen singt ein buntes Vögelein Schlaf, Kindlein, süsze, Schlafe nun ein Zachtjes had de moeder meegefluisterd, een zalig licht straalde uit haar oogen, toen werd dit stralende licht tot een rustigen glans, de oogleden sloten zich en met een gelukzaligen glimlach om de lippen zonk het moede hoofd neer. Ze had de stem van haar kind gehoord. „Maria Wiegenlied" had het arme, gekwel de moederhart tot rust gezongen. Voorzichtig dekten de de dokter en de trouwe verpleegster hun lieve zieke toe, die in een diepe, vredige sluimering den weg naar genezing vond. Zachtjes legde de dokter de brief uit New York op het tafeltje naast het bed morgen, bij het ontwaken, zou die een goede medicijn zijn Elisa ging naar de andere kamer en zette de radio af. Dankbaar streelden haar han den het gepolitoerde hout. Jij wonderding, fluisterde ze. Jij bracht de redding

Wieringer courant | 1936 | | pagina 3