Wieringermeer Fanfare ZITTING MUZIEK CONCOURS AMSTERDAM. vóór 25 AUGUSTUS 1936 met verbazing naar het zonderlinge geval hadden staan kijken, zagen den man met zijn kolenkit weer instappen en wegrijden. Enke len, tot wie het doordrong, dat hier een bru tale diefstal was gepleegd, noteerden schie lijk het nummer en deelden de nieuwe his torie mee aan de politie van het bureau Singel. I De gesignaleerde auto bleek het eigendom te zijn van een Haarlemmer, die in de plaats zijner inwoning als een zonderling bekend staat. De man wordt thans opgespoord. INBRAAK BIJ DULJVI9 TE KOOG a.d. ZAAN. Een bedrag van f 4500 ontvreemd. Vrijdagnacht heeft te Koog aan den Zaan een inbraak plaats gehad in het kantoor van de oliefabriek der firma T. Duyvis Jzn. De nachtelijke bezoekers zijn erin geslaagd de brandkast open te breken, waaruit zij een bedrag van f 4500 hebben meegenomen. Hoewel er den geheelen nacht in de fa briek is gewerkt het is een continubedrijf heeft niemand iets van de inbraak be merkt. De daders hadden een dekkleed voor de ramen gehangen, teneinde zoo weinig mo gelijk kans te loopen dat zij in hun „arbeid" konden worden gestoord. Een pet en eenige inbrekerswerktuigen zijn in het kantoor gevonden, hetgeen wellicht op een overhaaste vlucht wijst. Chauffeur gevallen en zwaar gewond. De chauffeur Burger, woonachtig te Egmond-Binnen, kwam Vrijdag bij het schoonmaken van een autobus voor een garage te Egmond aan Zee te vallen. Ongelukkigerwijze kwam hij terecht in een stalen vlaggenstok, die op het spatbord bevestigd was. Het slachtoffer werd overgebracht naar het Ziekenhuis te Alkmaar, waar hij zoo deerlijk in het onderlichaam ge wond bleek te zijn, dat men voor zijn leven vreest. GEMEENTE WIERINGEN. DE GROOTE WEDSTRIJDEN OP DE WIERINGER WIELERBAAN ALLE EER VOOR JAN KREIJGER, DE NAUWELIJKS 17-JARIGE NIEUWELING, DIE HET BAAN RECORD HEEFT GEBROKEN, v. SCHIJNDEL v. d. BROEK DE BESTEN DER GROOTEN. De wedstrijden van Zondag 2 Aug. welke letterlijk en figuurlijk in het water waren gevallen, konden, dank zij de prachtige weers omstandigheden op 9 Aug. worden verreden. Slechts één koppel n.1. de Kuyscher-Hamer- linck kon niet komen, waarop de directie het beroemde koppel Charlier-Deneef engageer de. Tot op het laatste moment werd dit kop pel verwacht doch tijdens de voor-wedstrijden kwam bericht binnen dat zij niet konden starten en hiervoor in de plaats de gebr. Loncke zouden rijden. De loges, zit-tribunes en staanplaatsen wa ren nagenoeg geheel bezet. Er is prachtig ge reden over het algemeen. Een valpartij was de oorzaak dat een drietal rijders in het gras bleven liggen, doch weldra zaten er twee weer op de fiets. Jammer dat Mathieu Vroo- men niet meer kon rijden. Vermoedelijk zijn linker sleutelbeen gebroken; Thans het verloop der wedstrijden. Om het publiek dat reeds voor 1 uur aan wezig was bezig te houden, werd een 40 ron- denrace verreden voor nieuwelingen met 4 klassementen. Uitslag 1 Geérlings, 3-2—3—4 is 12 p., 2. Baardman 4412 is 11 p.; 3. Deijkers 1103 p. is 5 p. Vervolgens komt het officiëele programma aan de beurt. Omnium bestaande uit 1Sprintseries, 2 Tijd-race en 3 klassementrace. Sprint-serie. Matches deux. Er werden 3 series verreden. De no's 1 wer den evenals de nummers 2 in een afzonderlij ke finale geplaatst Finale no.'s 11. J. Kreijger (Wier.) 13 2/5 sec.; 2. C. Smit (Schagen); 3. C. Hegeman (Wier.). Finale voor de 4e, 5e, en 6e plaats. 4. S. Lont (Wier.); 14 1/5 sec.; 5. N. Bak ker, 6. Snijders. Tijdrace 1 ronde vliegende start. Het was bij deze gelegenheid dat tegelijker tijd pogingen aangewend zouden worden het baan-record te verbeteren. Het baan-record stond eertijds op naam van C. Smit (Schagen) met 12 3/5 sec. (21 Juli 1935). Het werd een week daarna verbeterd door Arie Willemse (Schagen) de ex-sprinter, die een tijd maak te van 12l/2 sec. Zes deelnemers deden thans hun poging. Uitslag S. Lont 13 4/5; J. Snijders 14 S. Smit 13 2/5; C. Hegeman 13; N. Bakker 14; J. KREIJGER 12 2/5. Jan Kreijger de jeugdige bescheiden Wle- ringer, goed getraind, hoewel nog niet geheel in topvorm verbeterde dus het rcord met 1/10 sec. Een ware ovatie brak los toen de Jury voor een doodstil publiek het resultaat bekend maakte. Klassementrace 25 ronden, 5 klassem. 1. op 1 ronde voorsprong met 20 p. Jac. Snij ders, Den Helder2 J. Kreijger 21 p., 3 C. Smit 20 p., 4 S. Lont 20 p., 5 C. Hegeman 14 p., 6 N. Bakker 9 p. Een klein incident deed zich voor toen He geman, Kreijger hinderde. Hem werden in het 5e klassement geen punten toegekend tot volle tevredenheid van het publiek. Toen He geman protesteerde werd hij aan alle kanten uitgefloten. Wij kennen Hegeman te goed om te weten dat hij met zijn doorzettingsvermo gen zal trachten zijn onsportief gebaar tegen over zijn sportvriend Kreijger weer goed te maken. Eind-uitslag Omnium1. Jan Kreijger 6—3—5 is 17 p., 2 C. Smit 5 4 4 is 13 p., 3 C. Hegeman 4—5—2 is 11 p. Vervolgens wordt een sprintserie verreden door Profs, en Onafh. De winnaars dezer 3 series werden In de finale geplaatst: 1 Dieterman, Zaandam 2 Jazet (Almelo)3 Metz (Alkm.) tijd 12 2/5. Tusschen Klink en Schotman werd een prachtige achtervolging gereden over 5 K.M. (25 ronden). Na 21 ronden rijden haalt Klink zijn tegenstander in. (5 min. 31 4/5 sec.) Klassementracé 50 ronden, 5 klassem. Profs en Onafh. 1 A. J. Braspenninkx 8 p. met een ronde voorsprong; 2 v. Sehijndel 7 p., 3 KI de Vries 5 p, 4 Jb. Kuiper 5 p., tijd 17 min. Na de pauze kwam de groote koppelwed- strijd aan de beurt 80 KM. Van de 8 klassementen konden door de Jacht slechts 3 worden verreden, hetgeen bv. voor de Gebr. Vroomen een handicap vormde, daar die het van de punten moesten hebben. Het koppel v. Sehijndel v. d. Broek toonde zich vanaf de beginne al de sterkste ploeg. Ook de Braspenninkx vielen op door goed rij den. Van de gebr. Vroomen hadden wij meer verwacht. Thans de uitslag1 v. Schijndel-v. d. Broek 4—4—8 is 16 p., 2 A. J. en J. Braspenninkx 4 p., 3 De Vries-Dietérman (op 1 ronde) 6 p., 4 Kuiper-Klink (op 1 ronde) 4 p. De wedstrijd werd 13 min. geneutraliseerd wegens de valpartij van Jazet-Schotman en Gebr. Vroomen. Op dat moment hadden de gebr. Vroomen 5 pnt., en 1 ronde achterstand en Jazet- Schotman 1 ronde achterstand en 2 pt. Willy Vroomen vormt een nieuw koppel met Jazet en deze weten in het laatste klas sement nog 6 pnt. (2e plaats) te veroveren. Reglementair werden zij echter thans op 2 ronden achterstand geplaatst. En dan is het fini. Een buitengewoon tevre den publiek stroomde huiswaarts om de vol gende Zondag (16 Aug.) wederom een groo te wedstrijd te zien verrijden. Dat dan ook Pluvius afwezig blijve. P. de Gr. De volgende premies2 Plusfours van de firma Neels Den Helder plus f 5.— van de Wielerbaandirectie werd gewonnen door v. Sehijndel en v. d. Broekf 1.— premie uit geloofd door Jn. Bosker Oz. werd gewonnen door Metz—Schippersf 2 uitgeloofd door Red. Wier. Crt. werden gewonnen door Kui per-Klink. SUCCES NIEUWS. Begunstigd door schitte rend zomerweer speelde Succes I Zondag avond een vriendschappelijke wedstrijd voor een flink opgekomen publiek tegen de bad- plaatsmenschen Scheveningen I. Van den beginne af moest Succes alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen, daar Sch. steeds een tikje sterker was. Na een goede wedstrijd van beide kanten moest Succes de eer laten aan Sch. door met 54 te verliezen. Sch. stond met 5—2 voor, doch hierna wist Succes zich aardig op te werken tot boven genoemde uitslag. VEULENMARKT. De j aarlij ksche veulen- markt zal in deze gemeente worden gehouden op Zaterdag 5 September a.s. Loop der bevolking. Ingekomen 23 m. en 19 vr.. M. J. v. d. Koppel uit EethenG. K. H. Homan uit Rodeh J. Hoekstra uit Leeu warden Mw. K. de Vries uit Groningen H. v. Bielert uit Anna Paulowna A. Mons- houwer en gezin uit AlmkerkJ. Westerwee- Ie uit 's-HeerenhoekG. Bronner en gezin uit AlkmaarMw. A. v. d. Tempel uit West stellingwerf J. v. d. Meer uit Oud en Nieuw GastelJ. Jorna uit HaarlemH. Erkelens en gezin uit SliedrechtJ. Westerweels uit 's Heerenhoek H. J. Blaas uit RhedenGezin A. J. Borgdorff uit Schoonhoven G. Buter uit Anna PaulownaJ. J. Willemsen en gezin uit Medemblik; H. Monshouwer uit Medem- blik en H. Gebert uit Emmen. Vertrokken13 m. en 6 vr. P. Jacobi naar MarkeloMj. G. Holtrop naar Stad Delden H. Geerdink naar MedemblikM. Blom en echtgen. naar WorkumW. Swenne naar TexelB. en H. Holtrop naar Heerenveen Mw. D. Raven-Kuijt naar SchagenL. Hoen- tjen en gezin naar DeurneMw. M. H. E. Vreeswijk en gezin naar Amsterdam. WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen bedroeg in deze gemeente aan het einde van de maand Juli 232. Hiervan waren op dien dag 195 personen in de werkverschaffing ge plaatst. VERKOOPING. Zaterdag 8 Aug. had ten overstaan van Notaris Obreen de verkooping plaats van het fabrieksgebouw met woning en erf van de kaasfabriek Nooit Gedacht te Hippolytushoef. Kooper werd de heer S. Halfweeg Pz. voor de som van f 3300- Waardeering, Dat het bestuur van „Zonnestraal" waardeering heeft voor het werk van het comité te Wieringcn, bleek uit een ontvangen schrijven door Mevr. de Haan-Bosker, dat wij hier onder weergeven Geacht Comité. Baart enerzijds de krachtige voort zetting van het werk van „Zonne straal" ons in deze tijden extra zware zorgen, anderzijds vormt de warme sympathie en de daadwerkelijke hulp ons van zovele zijden in heel het land betoond, een morele en practische steun van zeer groote betekenis dat- bij zovelen de offervaardigheid en de zin tot helpen steeds weer opbloeit bo ven eigen maar al te vaak zeer zwa re zorgen uit, stemt ons tot grote dankbaarheid die gezindheid, waar mede talloos velen jegens „Zonne straal" zijn bezield en die één is met het menslievende van het werk zelf, is een grondslag, waarop met moed kan worden voortgegaan. Zo mochten wij ook dit jaar bij Uw Comité en de U omringende helpers en helpsters de hulp vinden, welke wij zochten en werden verblijd met de vrucht van Uw arbeid in klinkende munt, n.1. f 134.56, Uw oogst van de „Zonnestraal"-dag. Van harte gaarne betuigen wij U en Uw helpers en helpsters onze innige dank voor Uw waardevolle hulp, maar zeker niet minder voor de daarin tot uiting gebrachte sympathie en offer vaardigheid. Hoogachtend, Namens het Bestuur van „Zonnestraal" Jan v. Zutphen, Voorzitter. J. v. Leen, Penningmeester. Beroepen. Ds. Meihuizen, Doopsgez. Pred. alhier is beroepen naar Pekela (Gr.) GEMEENTE uföyJE. Burgerbrug. Hulp in Nood. In Café Schrieken alhier werd'éen vergade ring gehouden van de plaatselijke ver eeniging „Hulp in Nood". Deze half- jaarlijksche ledenvergadering stond onder leiding van den voorzitter, den heer C. Kok. Na de opening bracht de penningm. verslag uit, waaruit bleek, dat in kas f 1178.83, waarnaast een reserve van f 472.11, alzoo in totaal f 1650.94. Vervolgens werden de aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden W. Watertor, A. Mors en H. Delver herko zen. Een bestuursvoorstel om de leden in den a.s. winter 6 weken vrijstelling van betaling van contributie te verleenen, indien het batig saldo boven 'n bedrag drag van f 1500 is, werd in verband met de gunstige financieele positie der vereeniging, met algemeene stemmen aangenomen. Aan den secretaris, die gedurende 10 jaar zijn krachten belangeloos aan de vereeniging had gegeven, werd met een toepasselijk woord een vulpen cadeau gegeven, terwijl de bode een pluimpje in ontvangst had te nemen voor zijn bijzondere activiteit. 'T ZAND. Comité Mica-dagen. Alhier is een comité gevormd tot leiding van de komende z.g. Mica-dagen, welke ge houden zullen worden van 10 tot en met 25 October a.s. Getracht zal worden samenwerking te verkrijgen met de in de gemeente Zijpe bestaande zuster-vereenigingen. Het comité bestaat uit de heeren J. Louter, C. J. de Wit en P. Zomerdijk. Schagerbrug. Botsing. Zaterdag had op de groote brug bij „Het Wapen van de Zijpe" te Schagerbrug een botsing plaats tusschen een uit de riching Cal- lantsoog komende auto en een uit de richting St. Maartensbrug komende motorrijwiel. Juistt tegelijk waren auto en motor rijwiel bij de brug, waar beide be stuurders elkander voorrang wilden gegeven. Daartoe stopten zij beiden vóór de brug. Blijkbaar begrepen zij el kaar niet, want tegelijk gaven zij een oogenblik later gas en reden elkaar aan De motorrijder liep hierbij een lichte beenbreuk op, terwijl de motorrijtuigen eenigszins warden beschadigd. BIJ HET BADEN IN ZEE VERDRONKEN. CALLANTSOOG. Zaterdagmiddag, ongeveer 4 uur, is de 24-jarige heer Melis uit Amsterdam bij het baden in zee aldaar verdronken, doordat hij zihc te dicht bij een pier waagde. Op een gegeven oogenblik riep de heer M. om hulp. Aanvankelijk meenden de aanwezigen, dat het hulpgeroep als een grap werd bedoeld, doch weldra bleek, dat het volle ernst was. De heer M., die niet zwemmen kon, werd door de verraderlijke golven zeewaarts getrokken. Eén van zijn vrienden trachtte hem te red den en kwam daarbij ook in levensgevaar. De heer J. de W. uit Callantsoog, die op de be wuste pier aan het hengelen was, slaagde er in den vriend van heer M. inveiligheid te brengen. Intusschen was hér lichaam van den heer M. in de golven verdwenen. Men heeft nog geruimen tijd naar het lijk gedregd, doch zonder resultaat. Het droevig ongeval maakte op de talrijke aanwezigen vanzelfsprekend een diepen in druk. Als tragische omstandigheid zij nog ver meld, dat de echtgenoote van den heer M., die zich in de nabijheid aan het strand be vond het drama voor eigen oogen zag gebeu ren. De heer en mevr. Melis'behoorden met hun halfjarig kindje, tot een gezelschap uit Am sterdam, dat een paar uur tevoren in Cal lantsoog was gearriveerd om aldaar eenigen tijd kampeerende door te brengen. SCHOORL. Zaterdagmiddag had op het strand te Schoorl een noodlottig verdrinkingsgeval plaats. Een jongeman, nog ongehuwd, was even uit Amsterdam overgekomen, om bij zomergas ten in Schoorl een poosje te verblijven. Gezamenlijk ging men baden op het vrije strand., met het treurig gevolg, dat hij door den sterken onderstroom werd meegesleept. Eenigen tijd daarna is het lijk aangespoeld. Het slachtoffer was een zekere van der K., afkomstig uit Halsteren bij Bergen op Zoom. PROVINCIAAL NIEUWS. A. G. A. VERSTEGEN OVERLEDEN. In den ouderdom van 66 jaar is te Den Helder na langdurige ziekte over leden de heer A. G. A. Verstegen, voor malig burgemeester van Koog aan de Zaan en oud-wethouder van Den Hel der. Hij werd geboren 6 October 1870 op Texel. ONS MISLUKTE HONINGOOGST. Bijenvolken teruggehaald. De af deeling Bussum van de Ned. Vereeniging tot Bevordering van de Bijenteelt heeft haar in de Wieringer- meer uitgezette bijenvolken terugge haald. De uitkomst heeft heélemaal niet aan de verwachtingen beantwoord Kon in het vorige jaar per volk gemid deld 100 pond klaverhomng worden ge oogst, thans hebben de bijtjes niet meer kunnen vergaren dan om het leven er nij te houden. De honing-opbrengst is ongeveer nihil geweest. De klaver neeit in de Wieringermeer heel rijk ge nloeid, maar het ongunstige weer be lette den volken het uitvliegen. AANBESTEDING. Op 24 Augustus a.s. zal worden aanbesteed het bouwen van een vas te brug in gewapend beton over de Hoek- vaartsluis in de Wieringermeer, met bijko mende werken. Bouw Graanpakhuis. Voor rekening van den heer J. Koolhaas, graanhande laar te Middenmeer, zal door de fa. Kingma naast het onlangs gereed ge komen woonhuis en graanpakhuis, nog een graanpakhuis worden bijgebouwd, met een oppervlakte van 450 vierkante meter. Naar Amsterdam. Zooals wij onlangs reeds mededeelden, zal de Wieringer- meerfanfare onder leiding van den hr. Joh. Glabbeek, deelnemen aan een muziekconcours te Amsterdam op 6 of 13 September. Blijkens een advertentie in dit num mer bestaat er gelegenheid om het korps te vergezellen op de tocht naar Amsterdam, waarvan de reiskosten zeer laag gesteld zijn. Voor op gave tot deelname raadplege men de advertentie. Bouw Timmerbedrijf. Door den heer B. Wassink, aannemer te Middenmeer wordt op het Zuidelijk gedeelte van het industrie-terrein te Middenmeer 'n timmermans-werkplaats gebouwd ten eigen behoeve. Bovendien zal genoem de heer ten eigen behoeve een woon huis bouwen op het terrein Sport- straat, hoek Poststraat. De Combiner zal dit jaar niet werken. Als gevolg van de natte zomer zal de Combiner de machine die machi naal maait en dorscht tegelijk niet in werking worden gesteld door de Cultuur-mij. Deze machine kan alleen economisch werken als men droge zomers heeft, zooals de voorgaande waren, en het graan goed droog verwerkt kan worden. Draaihartigheid in de kool in de Wieringermeer Een verslaggever van het „Volks blad" schrijft in zijn blad van 10 Aug. dat hun is gebleken bij zijn. bezoek aan den Polder, dat in de perceelen INSCHRIJVING HANDELSREGISTER Nieuwe Zaken Alkmaar Vlessing's Touw- en Ga- renhandel, Kennemerstraatweg 28 E, groothandel in touw, garens en aanver wante artikelen. Wijzigingen Anna-Paulowna C. D. Prins, Zand- vaart 36, kapper; overgegaan aan J. A. van Vliet. Opheffingen Winkel KI. Leijen Klzn., Dorps straat A 144, paUngbandel en rookerij. VISCHTRAPPEN EN VISCHLIFTEN. De gewoonte van sommige vischsoorten o.a. zalm, om van zee naar de bovenrivieren te trekken voor het kuitschieten, heeft er toe, geleid, dat men, na het bouwen van stuw dammen, in vele rivieren, tot behoud van den vischstand, heeft moeten overgaan tot speciale maatregelen om de visschen het passeeren van het technisch obstakel moge lijk te maken. Het meest gebruikelijke systeem is de „vischtrap", waarbij het water door en over een serie trapsgewijs geplaatste bassins vloeit. Springende van bassin tot bassin kun nen de visschen zoodoende het hooger gele gen niveau bereiken. Voor niet-springende vischsoorten maakt men dikwijls gaten in de scheidingswanden van de bassins. Ook in de stuwen van de Maaskanalisatie hier te lande zijn vischtrappen aangebracht. Behalve vischtrappen kent men ook „visch- liften". O.a. zijn deze toegepast bij de stuw in den Rijn bij Kembs ten Noorden van Ba zel, gebouwd ten behoeve van het „Grand Canal d'Alsace", een lateriaal kanaal van Bazel naar Straatsburg. De vischlift bestaat uit een metalen korf, welke op bepaalde tijden uit het benedenwa- ter wordt gelicht en na een korte reis door de lucht in het water boven de stuw wordt gedeponeerd en gekipt. Het is gebleken, dat de visschen van de korte luchtreis geen scha delijke gevolgen ondervinden. Een moeilijkheid van beide systemen bleek te zijn het wijzen van den te volgen weg. De visschen zijn van nature geneigd zich tegen een zeer sterken stroom in te verplaatsen en voelen zich deswege meer aangetrokken tot het overstortwater van de stuw of tot den waterstroom, welke uit de turbines komt. Men laat nu hiertoe langs of onder de vischtrap pen een specialen „lokstroom" vloeien, welke nog op behoorlijken afstand te bemerken moet zijn. Behalve aan een dusdanige „bewegwijze ring", heeft het zelfs den vischstand ook niet aan „verkeerstellingen" ontbroken. Zoo vond men, dat bij een vischtrap in den Donau in drie maanden tijds 22.000 visschen van 15 tot kool die voor rekening van Langedij- ker koolverbouwers geteeld wordt in ue Wieringermeer, de gevreesde draai nartigheid ook hier zou zijn opgetreden uit zou het gevolg zijn van het gebruik van besmet plantgoed. De schrijver die zegt leek te zijn merkt op dat het euvel voor een leek waarneembaar is en dringt aan op een onderzoek door de plantziektendienst. Wij hebben naar aanleiding van dit artikel eens ge-informeerd in deskundi ge kringen o.a. bij een inspecteur van ue Cultuurmij, die ons mededeelde, dat hem hiervan niets bekend was. Ook nebben we ge-iniormeerd bij een land bouwer die een paar perceelen kool in zijn bouwplan heeft opgenomen en uie ons mededeelde dat de teler van de kool (een Langedijker) dezer dagen nog hij de kool is wezen kijken en con stateerde, dat de kool er prachtig voor stond. Deze kool staat op een perceel wat de schrijver van het Volksblad in, zijn artikel noemt. We zullen trachten nadere gegevens te verkrijgen over de kool in de Wierin germeer, daar dit ons wel van belang lijkt als inderdaad hier en daar de draaihartigheid zou zijn geconsta teerd, dat er maatregelen zullen wor den genomen. Een bevestiging konden we echter nog niet krijgen. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringermeer. DONDERDAG 13 AUG. nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp. GEVRAAGD NETTE KOSTGANGERS. Adres te bevragen Bureau Wierlngermeer- bode, Middenmeer Zij die de reis mee wenschen te maken,, kunnen zich opgeven bij onderstaande adressen tegen f 1.25 retour. Deelname 6 of 13 Sept. P. JANNEGA, Brugstr. Middenmeer. L. LOOZE, Kerkstr. Slootdorp. C. ROOZE, Raadhuisstr. W.-werf. Het Bestuur 70 c.m. lengte passeerden. Het veel grooter aantal kleine visschen werd daarbij niet me- degeteld. Bij de besproken stuw te Kembs telde men voor vischtrap en -lift tezamen gedurende de maand Mei 1934 rond 60.000 visschen. Het meerendeel daarvan maakte van de trap ge bruik. Eigenaardig is het, dat in het jaar er voor geconstateerd werd, dat de lift de voor keur had. Er komen in dat jaar „liftbezettin- gen" voor van 70 k.g. visch tegelijk. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. ALKMAAR, 10 Aug. 1936. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 103 Vette koeien f 135-f 240 41 kalveren gras f 25-35; vette f 30-90 en per Kg. 50-80 cent 72 Nuchtere kalveren (slacht)) f 6-16 7 Vette schapen f 18-21 200 Vette Var- kens 38-42 cent per Kg. De handel was goed. Marktbericht Jac. Knoop Amsterdam Dacostastraat 16. Telefoon 81431. De prijzen van alle soorten aardappe len zijn niet aan de hooge kant toch worden er veel meer aardappelen ge bruikt dan de vorige maanden. Pokki- ge of met een knobbel aardappelen zijn 5 cent per kist lager te plaatsen. Bon ken is goede vraag voor. Heden 10 Augustus 1936 werden de volgende prijzen gemaakt per 100 kist Zeeuw. Bonten f 4-f.40 Zeeuw. Eigenheimers 2.60-2.80 alle soorten poters2.00-2.40 Zeeuw Bonken 2.00- 2.40 N.H. Muizen 2.60-2.80 N.H. Blauwen Eigenheimers 2.60-2.80 Eigenheimers 2.40-2.80 N.H. Poters 2.00-2.40 Bonken 2.00-2.40 Ypolder eigenheimers 2.40-2.80 Ypolder blau wen eigenheimers 2.80-3.00 id. poters 2.00-2.40 ;i d. Bonken 2.00-.2.40 West- landsche eigenheimers 2.80-3.00 id. poters 2.00 -2.40 Hillegommer zand- blauwen eigenheimers 2.80-3.00 id. aardappelen -200-2.40 id. poters 2.00- 2.40 id. poters-Bonken 2.00-2.40 Noord- en Katwijker zandaardappelen 3.00-4.00. Ieder die zijn aardappelen naar Am sterdam wil zenden, vrage eerst in lichtingen zonder eenige kosten of ver binding bij Makelaar Jac. Knoop, Am sterdam Dr. van Schelven's prachtig boek „TUSSCHEN BOMMEN EN ROOVERS MET DE NEDERLANDSCHE AMBULANCE IN ABESSINIE," verkrijgbaar in BOSKER's Bosker's Boekhandel H.-hoef Middenmeer»

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2