«EUVELS 27e JAARGANG VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1336 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE BEHANDELING VAN BELASTINGZAKEN IN BEROEP het mysterie „wieringermeer" NAAR HOORN -MEDEMBLIK- AMSTERDAM voortzetting strandfeesten op zondag 23 augustus 1936. balmet attracties WIER1HGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. UITGEVER CORN. J. BObKER WIERINGEN BUREAU Hippolytushoef Wierlngen Telef. Intereomm, No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 door Mr. J. H. van Doorne Advocaat en Belastingconsulent. H"' die bezwaar heeft tegen de uitspraak op een reclame kan binnen een maand in beroep komen bij den Raad van Beroep voor de Directe Belastingen. Ziehier een bepaling die welhaast iedere belasting plichtige kent. Aan het beroepschrift zelve worden geen bijzondere eischen gesteld is aan geen enkel vorm gehouden, kan dus in de eenvoudigste bewoordingen gesteld worden. Ook dat is iets van vrijwel algemeene be kendheid. En dit is geheel in den lijn van het fiscaal procesrecht, dat uitmunt door eenvoudigheid, welke weer geheel in overeenstemming is met de Theorie der „gemoedelijke" overtuiging welke aan dat procesrecht ten grondslag ligt. De wetgever heeft de belastingprocedure zoo eenvoudig mogelijk willen houden. Maar die eenvoud is het juist welke den belastingplichtige die in beroep komt van een uitspraak door een inspecteur gewezen, vaak parten speelt. Juist omdat hier geen juridische bijstand door de wet geëischt wordt, meent de appellant vaak dat hij „het zelf wel kan." Om dan later, doorgaans te laat te ervaren dat hij verstandiger gedaan had zich van te voren van deskundige hulp te voorzien. Een „beroepschrift" is gauw ge noeg in elkaar geflanst. Men schrijft maar dat men het niet eens is met de uitspraak van den inspecteur, dat deze het inkomen te hoog heeft gesteld en da£ dit op een zeker lager bedrag dient te worden vastgesteld, en klaar is Kees. Maar men ziet daarbij over het hoofd, dat er nog een instantie is boven den Raad van Beroep, n.1. de Hooge Raad, en dat de wijze waarop men zijn beroepschrift in kleed veelal beslissend is voor de vraag of cassatie mogelijk is. Cassatie is slechts mo gelijk als de Raad van Beroep in zijn uit spraak de wet verkeerd heeft toegepast of schonden, waaronder ook valt dat des Raads uitspraak niet behoorlijk „gemotiveerd" i£. En van dit laatste zal ook sprake zijn als op aangevoerde grieven niet behoorlijk uitspraak is gedaan. Daarom is het van belang zijn grieven zoowel wettelijk als feitelijk nauw keurig te omschrijven, teneinde bij afwijzen de uitspraak van den Raad van Beroep een zoo groot mogelijke kans voor cassatie te hebben. Maar er is méér. Naast de schriftelijke be handeling van het beroep (beroepschrift en vertoogschrift) staat de mondelinge. Wan neer de tijd daar is, roept de voorzitter van den Raad' van Beroep de partijen op voor mondelingè behandeling voor den Raad de inspecteur kan daar verschijnen vergezeld van den rijksaccountant- de appellant bij ge staan door zijn raadsman. Dit laatste is hem dan zeer zeker geraden als de inspecteur meent niet zonder deskundige assistentie te moeten verschijnen maar ook overigens is het, als de zaak eenigermate van belang is, zaak voor den appellant niet alleen voor den Raad van Beroep te verschijnen. Immers de inspecteuiT is op fiscaal gebied een all-round onderlegde autoriteit, waartegen iedere leek, FEUILLETON. 29). De hertog hield de woorden in, die hem op de lippen kwamen. De passie, die hij voor haar gevoeld had, was terstond verdwenen, toen hij haar in Aldred's kamer had gezien en hij was er nu van verzekerd, dat zij in het een of ander wanhopig complot gewikkeld was samen met haar broeder. Het was ech ter noodzakelijk, dat hij vooreerst in zijn rol bleef Ik was wel verwonderd, zei hij, maar la ter moet je er mij maar eens alles van ver tellen. Wij kunnen ons leven toch niet begin nen met allerlei geheimzinnigheden om ons heen. Dola schepte verlucht adem, toch was zijn houding niet geheel volgens haar wensch en er waren oogenblikken, dat zij meende, dat hij den spot met haar dreef. Frangois was buiten zichzelf van verbazing, toen hij van haar engagement hoorde. Je moet je vertrek tenminste nog een dag uitstellen, zeide zij, wij moeten den her tog nu goed in zijn humeur houden. Je bent nu op een heel anderen voet met hem, denk daaraan, en als ik hertogin van Trebarwith ben, dan kan je zwager je misschien nog wel van dienst zijn. Frangois stemde dat terstond toe en zijn opinie over zijn gastheer veranderde nu vol gens de omstandigheden. Je bent een wonder, Dola, zei hij, maar toch had ik niet gedacht, dat je zoo spoedig al winnen moet. Toen hij beneden kwam wenschte hij den hertog geluk en toen deze die beleefde woor als het gaat over juridisch-fiscale geschillen, het zal moeten afleggen. Bovendien kent deze doorgaans zijn rechten en bevoegdheden niet of slechts ten deele, en het gemis van deze kennis kan hem leelijke parten spelen. Voert bijvoorbeeld de inspecteur nieuwe grieven aan bij de mondelinge behandeling voor den Raad, en laat de appellant zulks zonder meer passeeren, dan kan dit hem ten zeerste tot nadeel zijn. Immers op die onver hoeds aangevoerde grieven was hij niet ge prepareerd, zijn weerleggingen zullen stun telig, onvoldoende, zijn, hij mist de noodige slagvaardigheid en geroutineerdheid om af doende van repliek te dienen, en een en ander kan terdege van invloed zijn op het oordeel van den Raad. Bovendien niet op alle nieuw aangevoerde grieven behoeft hij te antwoorden Wanneer hij zich door de voor het eerst ter zitting te berde gebrachte grie ven in zijn verdediging benadeeld acht, kan hij daartegen protesteeren en de Raad kan dan beslissen dat die grieven niet in behan deling mogen komen. Maardit laatste zal en kan ook alleen het geval zijn als de appellant weet dat hij het recht heeft zich op voornoemden grond tegen nieuw aange voerde grieven te verzetten enals hij tegenwoordig is. Ten aanzien van dit laatste merken wij op dat de appellant niet ter mondelinge behan deling behoeft te verschijnen „desgewenscht" kan hij verschijnen, zooals zijn oproeping luidt. Appellanten nu meenen vaak dat hun bezwaren al voldoende schriftelijk zijn toege licht, dat den Raad van Beroep de zaak wel duidelijk genoeg zal zijn, en dat, vooral om dat verschijnen niet verplicht is, ook zonder hun tegenwoordigheid de zaak wel in orde zal komen. Maar als men niet verschijnt, dan laat men den inspecteur alle gelegenheid om zonder tegenspraak, te zeggen, wat hij wil en nieuwe grieven te berde brengen, die dus, daar de appellant niet aanwezig is zonder protest zijner zijds in behandeling komen, en die wellicht bij de uitspraak den doorslag- kunnen geven. Maar dat is toch onrechtvaardig, zal men] zeggen, dat de Raad van Beroep acht slaat op nieuwe grieven, waarvan van te voren met geen woord is gerept, en die, waar de appellant niet aanwezig is, als niet-weerlegd voor juist worden aangenomen Zoo dacht ook de appellant erover, wiens geval men vindt beschreven in de voor laat ste aflevering van de Besl. in Bel.-zaken (no. 5958). Hij ging dan ook in cassatie bij den Hoogen Raad, aanvoerende „Dat hij van deze voor het eerst in beroep aangevoer de grief niet in kennis is gesteld en zich daartegen niet heeft kunnen verdedigen, en dus ernstig in zijn verdediging is benadeeld." Maar de Hooge Raad stelde hem in het on gelijk. „De regeling van het geding in belasting zaken" aldus de H.R. in zijn arrest" laat toe dat partijen ter zitting van den Raad zich beroepen op feiten en omstandigheden, waarvan in het beroepschrift of in het ver toogschrift nog géén melding was gemaakt, zoodat de Raad van Ber., zonder buiten den rechtsstrijd van partijen te treden kennis heeft mogen nemen van hetgeen de inspec teur voor het eerst ter zitting te berde bracht. De omstandigheden dat belangheb bende zich daartegen niet heeft kunnen ver zetten is uitsluitend hieraan toe te schrijven dat hij goed gevonden heeft niet ter zitting tegenwoordig te zijn." Zoo ziet men, dat de eenvoudigheid van de procesregeling in belastingzaken ook zijn scha duwzijde heeft. En de lezer moge uit het bo venstaande de leering trekken dat men, als het geschil met den inspecteur van eenig fi- nantiëel belang is of als het gaat niet om de knikkers maar om het spel, er verstandig aan doet zich niet alleen op het gladde fiscale ijs te wagen, maar zich daarbij den steun te verzekeren van een deskundige die „scherp staat." Belastingzaken. Administratie's. Directeur Mr. J. H. van DOORNE Adviseur C. P. Vergouwen. Kerkweg No. 3 Middenmeer. BINNENLANDSCH NIEUWS. DE GEVAARLIJKE EZEL. Jongetje zwaai* gewond. Het 5-jarig zoontje van de familie Bolschrijver uit Zwolle, die tijdelijk op het Kampeerterrein te Hoek van Holland verblijf houdt., reed aan het stille strand op een ezel vantien heer N. Het dier wierp den knaap in het zand, beet hem in een arm en liep eeni ge meters met den knaap voor het. dier kon worden gegrepen. De bek van het dier moest worden opengebro ken om den knaap te bevrijden. Nadat een dokter, die een versplinterden bo ven arm constateerde de eerste hulp had verleend, werd de jongen per auto naar een Ziekenhuis in Den Haag vervoerd. De ezel is ter .observatie in beslag genomen. Hulpcommies bad sigarettenpapier bij zich. Hij is thans niet langer amb tenaar. Naar eerst thans bekend is gewor den, is de vorige week nabij Rilland bij Ossendreclit iemand op smokkelen van sigarettenpapier betrapt, dien men uit hoofde van zijn ambt wel het laatst van dit strafbaar feit zou verdenken. De man was namelijk als tijdelijk hulp commies verbonden aan het kantoor invoerrechten en accijnzen te Woens- drecht. Er bestond reeds eenigen tijd verdenking tegen dezen man. Toen hij verleden week met vacantie zou ver- en alle andere plaatsen in West-Friesland, PER WACO AUTODIENSTEN. Veiligste en goedkoopste reisgelegenheid. den hoorde, realiseerde hij eerst ten volle in wat voor gevaar hij zich bevond. Er verliep weer een dag, maar er werd niets ontdekt, dat eenig licht kon werpen op den gehelm- zinnigen moord op Gerald Otterham. XXIII. De schemering viel in en de diepste stilte heerschte in de kamer, waar Aldred lag te slapen. De dokter uit Camelford was er geweest en nu weer weg. Het is geen ernstige ziekte, zei hij tegen Valga en als hij goed verzorgd wordt, komt alles terecht. Ik zal een paar verpleegsters zenden. Eén is voldoende, zei Valga, overdag verzorg ik hem, wij behoeven alleen een nacht verpleegster te hebben. De dokter ging verwonderd weg. Hij vond, dat Aldred Barenstowe een gelukkig sterve ling was om de liefde van lady Valga gewon nen te hebben. De verpleegster was gekomen en zou om zeven uur haar werk opnemen, dan ging Valga zich kleeden voor het diner. Zij vond het wel onaangenaam om de ziekenkamer te moeten verlaten voor de helder verlichte eet zaal en de tegenwoordigheid van den broeder en de zuster aan tafel en in huis vervulde haar met afkeer en vrees. Den geheelen dag- had zij bij haar geliefde gezeten en van ma dame De Bernier nam zij niet de minste no titie. Van het diner durfde zij echter niet wegblijven. Bij den lunch had de hertog reeds excuses gemaakt over de afwezigheid van zijn doch ter. Francois fronste de wenkbrauwen, maar madame glimlachte vriendelijk. Valga dacht voortdurend over wat Aldred in zijn ijlen had gezegd, een paar uur tevo ren. Hoelang zou het duren voordat die sluier opgeheven was Zij voelde dat er een diep en vreeselijk ge heim bestond, dat onthuld moest worden. Welke verhouding bestond er tusschen den man, dien zij liefhad en de vrouw, die nu met haar vader verloofd was Dola had er haar reputatie aan gewaagd om in zijn ka mer te sluipen om iets van hem af te dwin gen, wat Valga niet begreep. Terwijl Valga haar best deed om dat ge heim op te lossen, hielden Frangois en zijn zuster een kort overzicht van hun toestand. Die was veranderd en stellig ook verbeterd sedert hun laatste samenspraak, toch vreesde Frangois dat het uur der vergelding slechts uitgesteld was. Ten spijt van Dola's engage ment rustten er toch nog kwade vermoedens op hem en hij had een gevoel, alsof hij zich j brandde aan de afschriften der stukken, die hij in een leeren zakje genaaid steeds bij zich droeg. Dola lachte echter om zijn vrees en verzekerde hem, dat er niet het minste gevaar bestond, waarover Frangois de schou ders ophaalde. En wat zullen wij met die actetasch Ik dacht, dat je die al weggedaan had, zei Dola. Die is niet in mijn kamer, maar toch te dicht bij om gerust te zijn. Waar dan Kun je die krijgen zonder dat je gezien wordt Ja, dat denk ik wel, maar waar dient het toe om die voor den dag te halen als wij niet weten, waar wij die laten zullen. Ik weet iets goeds. Niemand is nu in het huis van Aldred, daar breng ik het ding heen en verstop het, ik kan ook zoeken naar het telegram, dat is waarschijnlijk daar. Als die actetasch in Aldred's huis is, het telegram vernietigd en ik de aanstaande van den her tog ben, dan zijn wij gered. trekken, werd hij even buiten zijn woonplaats der douane-beambten aan gehouden en werd op hem een hoeveel heid sigarettenpapier gevonden. Daar de verklaringen van den aangehoude ne omtrent de herkomst en de bestem ming van dit sigaretten-papier de col lega's niet bevredigde, werd de zaak nader onderzocht. In zijn woonplaats heeft men eenige dagen in den waan verkeerd, dat de commies op vacantie was. Thans is echter bekend geworden, dat de' tijdelijke ambtenaar niet zal terugkeeren, daar hij uit zijn ambt is ontslagen en hem het betreden van het grensgebied verboden is. Men onderzoekt thans, welken om vang de onregelmatigheden van den ambtenaar hebben gehad. In het zwembad overleden. Een jongeman van 16 jaar, die Dins dagavond ongeveer 7 uur met zijn va der in het Amstel-zwembad te Amster dam aan het zwemmen was, verdween plotseling in de diepte. Zijn vader die hem dadelijk greep, bracht hem ook boven, maar toen reeds waren de le vensgeesten geweken. Een te hulp ge roepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. Een hartverlam ming had een einde gemaakt aan het leven van den jongen man. Bliksem in een roggemijt geslagen. Tijdens een hevig onweer sloeg de bliksem te Almen (Gld.) nabij Zutphen in een roggemijt, staande bij de boer derij van D. Haarman. De Zutphensche brandweer heeft den vuurhaard, die op den bodem werd aangetroffen, op gespoord en het vuur gebluscht. De brand was ontstaan door bliksem-in- slag, waarbij de groote, dikke eiken paal van de mijt van beneden tot bo ven was gespleten. Een verstandig boer voedert Bertels' Voer De van OUDS BEKENDE naam BERTELS waarborgt gehalte, kwa liteit en zuiverheid van Uw veekoek jes, varkens- en pluimveevoeder. Let op ons ongeschonden loodje aan iederen zak Bestelt bij Uw plaatselijken voederhandelaar of coöperatie. Oliefabrieken N.V. - Amsterdam De stukken hout lagen overal ver spreid. Oudjes beleven angstig avontuur. Auto waarmee zij een tocht maakten in 'n sloot gereden Woensdagmorgen is in de Knijps- laan te Hoogezand edoor onbekend oorzaak een auto, waarin ouden van dagen uit Appingadam een tochtje in de omgeving maakten, uit de rij voer tuigen geraakt en in een langs den weg loopende droge sloot terecht gekomen. In de auto zaten, behalve de bestuur der, twee bejaarde echtparen. Van hen werd mevrouw Bosgraaf gewond. Zij is naar haar woning te Appingedam vervoerd. Dc tocht werd hierna, zij het met groote vertraging, voortgezet. CINEMA DE HAAN WIERINGEN Wij verwachten binnenkort SHIRLEY TEMPLE in „DE KLEINE KOLONEL." Concerten door de Mandolineclub O. K. K. c. van Westerland en „HARMONIE" vanHippo. DANSMUZIEK CONCORDIA - BAND. Zwemfestijn. Schitterende illuminatie. GRATIS TOEGANG TOT DE TERREINEN. Met marschmuziek vanaf de Poelweg naar 't Amstelbad ZIE DE AANPLAKBILJETTEN. ZIE DE AANPLAKBILJETTEN. Wij kunnen het tenminste probeeren, zei Frangois, ofschoon hij er niet veel hoop op had, ik zal je in ieder geval dat ding ge ven. Hij stond op en keek in de gang of er niemand was, daarop ging hij naar het raam en maakte dat open. Hij tastte een poos tus schen het klimop en na een paar minuten haalde hij de actetasch binnen. Ik heb over het algemeen een hekel aan klimop, zei hij, maar nu moet ik toch erken nen, dat het te pas is gekomen. Toen Dola op haar kamer was, had zij wel gelegenheid om de tasch veilig op te bergen. Zij was niet zoo ongerust als haar broeder, want wie zou de kamer van de aanstaande hertogin van Trebarwith durven onderzoe ken Wie zou haar verdenken Zij ging heel vroeg voor het ontbijt uit, wandelde de klip op alsof zij een ochtend wandeling deed voor haar gezondheid. Het was prachtig weer en de zee schitterde in den glans van de zon. Dola zag er allerliefst uit in een lichte ne- teldoekschen japon, terwijl zij langzaam voort liep naar het huisje van Aldred. Daar was alles rustig en stil. Zou de deur gesloten zijn? vroeg zij zich af, toen zij er dichter bij kwam. Haar hart klopte sneller van ingenomenheid met het denkbeeld hoe zij Aldred er nu in zou laten loopen. Als zij geweten had, dat lady Valga zich in het huisje bevond en haar nu op het oogen- blik het met bloemen omzoomde pad zag op komen, dan zou haar opgewondenheid spoe dig bekoeld zijn geweest. Valga was na een slapeloozen nacht bij het aanbreken van den dag opgestaan en hadj zich naar Aldred's huisje begeven om brieven en papieren op te bergen, die hij misschien had laten liggen, want zij had zich voorgeno men om de zorg voor het huisje op zich te nemen, tot Aldred beter was. Zij was juist met haar werk klaar, toen zij tot haar ver bazing de gestalte van madame op de klippen in het oog kreeg. Het was toen bijna acht uur en Valga was van plan om naar het kas teel terug te gaan voor het ontbijt, maar nu besloot zij echter te wachten, want zij had er een voorgevoel van dat madame plan had in het huisje te komen. Dola trachtte de kruk om te draaien en tot haar blijdschap lukte dit terstond. Met een haastigen blik achterwaarts trad zij binnen en legde de actetasch, die zij achter zich had gehouden op de eerste, de beste tafel neer, die zij zag. Nauwelijks had zij dit gedaan, of een geluid deed haar opzien en zij zag Valga staan in de deur, %die naar de slaapkamer leidde. Haar zelfbeheersching verliet haar een oo- genblik, maar zij wist zich spoedig te beheer- schen en pakte de tasch weer op. Och Valga, zeide zij, wat een tragedie en dat jij dit nu juist moest zien, ik hoopte dat ik vroeg genoeg zou komen om alleen te zijn, want om alles ter wereld wou ik niet, dat je dit zag. Onder het spreken keek zij naar de tasch en Valga vestigde er eveneens een verschrik ten blik op terwijl zij riep De actetasch Wat doet u daarmee En hoe komt u er aan Och arm kind, moet ik het je zeggen zei madame, het snijdt mij door het hart. Aldred had het ding. Toen je mij bij zijn bed zag staan, smeekte hij mij om hem te redden, ik verstond eerst niet alles, wat hij zei, hij scheen in ijlende koorts. Ik dacht dat de tasch hier was en daarom kwam ik er hier naar zoeken. Ik heb je al tegen hem ge waarschuwd, maar terwille van den ouden tijd wou ik hem toch helpen. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1936 | | pagina 1