Rle Mastenbroek na haar terugkeer uit Berlijn, op bezoek bij de dochter van mevrouw Braun in de omgeving van de Bergsche rle*. Rie tijdens een wandeling met mevrouw Braun en het zoontje van haar vriendin GEMEENTE WIER1NGEN. ,DE KUNSTAVOND VAN „HARMONIE" OP HEDEN VRIJDAGAVOND IN CINEMA DE HAAN. Wij geven hier een korte inhoudabeshcrij - ving van de prachtige film Toen de schuchtere en verstrooide hulpleeraar Schubert, aldus het film verhaal, zijn dagelijksche taak tot er gernis van het schoolhoofd maar al te vaak voor de hem uit het hart wellen de muzikale scheppihgen verzaakte, en op het schoolbord de tafels van ver menigvuldiging zich onder zijn hand als vanzelf in muziekteksten omzet ten een aardig filmisch detail werd hij op het onverwachts geroe pen, zijn composities ten gehoore te komen brengen op een Soiree in Wee- nen's deftigste salon. Twee deelen van zijn symphonie in b moll heeft hij reeds voorgespeeld en juist is hij, door zijn eigen compositie aangevuurd en geheel aan de vertolking overgegeven, onder de inspiratie van het oogenbiik. onvoorbereid aan het derde deel begon nen, als een luide vrouwenlach zijn spel onderbreekt. Het is een jonge, verwende vrouw die hem met haar ongeneerde uit barsting van vroolijkheid zoo genade loos uit zijn dichtersdroom wekt. Tot in het diepst van zijn ziel gewond slaat hij de klep van het spinet dicht en verlaat opgewonden het gezelschap, daarmede zijn maatschappelijke car rière vernietigend. Zoo pijnlijk heeft de beleediging hem getroffen, dat hij die verstorende lach niet meer verge ten kan en thuis onmachtig blijkt de compositie van zijn symphonie over de noodlottige maten heen te vervolgen. Zonder betrekking, niet in staat zijn schuldeischers te voldoen, vindt hij ein delijk uitkomst in het aanbod van Graaf Esterhazy, om zijn dochters op het familie-kasteel in het Burgenland te komen les geven in de muziek. Met vroolijk hart van zijn vrienden en de hem toegewijde dochter van den on vermurwbaren pandhuishouder af scheid nemend, vertrekt Schubert naar Zelecz, om daar te ervaren, dat één zijner twee leerlingen niemand anders is dan de jonge vrouw, die hem bij het spelen zijner Unvollendente zoo schaamteloos onderbrak en door hem zijn huidige betrekking te bezorgen haar schuld wil trachten te boeten. Het komt tusschen de beide jonge menschen niet slechts tot een verzoe ning, maar zelfs tot vurige liefde. On der een voorwendsel wordt de jeugdi ge muziekleeraar echter naar Weenen teruggezonden, waarna hij pas na maanden het eerste bericht van het slot Esterhazy krijgt een verzoek om over te komen. Bij zijn aankomst blijkt hem, dat de jonge gravin in dien tusschentijd onder pressie van haar vader in een huwelijk bewilligd heeft, dat meer volgens haar stand is dan 'n verbintenis met den berooiden musi cus. Als laatste groet besluit Schu bert voor de bruid de inmiddels door hem voltooide symphonie te spelen maar nauwelijks is hij aan de bef aam de maten toegekomen, of de bruid valt in onmacht de schrijnende her innering openbaart haar te duidelijk haar vergeefs onderdrukte liefde voor den componist. En Schubert beseffen de dat hier voor goed een liefdesmelo die is afgebroken, scheurt uit de parti tuur van zijn symphonie de laatste deelen en liet haar in dien vorm aan 't nageslacht na Unvollendet. We vestigen er de aandacht op, dat ook hedenavond nog entréekaarten aan het loket verkrijgbaar zijn. Een autobus zal voor bezoekers te half acht van Den Oever vertrekken. Openbaar Concert. Het concert, dat Zondag a.s. door „de Stem des Volks" van Alkmaar wordt gegeven, vangt aan om 8 uur en vindt plaats in „Cinema de Haan" te Hippolytushoef De kaarten voor het concert zijn ver krijgbaar bij de boden van de diverse or ganisaties, de filialen van de Coöpera tie „de tijdgeest" H. de Vries Slingerweg A. v.d. Welle Klieftstraat, A. Wanma- ker, De Haukes, E. Zetsema, Oosterland R. Hulsebos, Gesterweg, U. Joustra, Kerkstraat 61 Slootdorp, F. Feikes, Wie ringerwerf en voorts bij al de genen, waar raambiljetten zijn aangebracht De bezoekers van het concert van Den Oever, De Haukes en Westerland worden gratis per autobus vervoerd. Vertrek van de bussen 7 uur. De bezoekers van het concert uit de Wieringermeerpolder betalen 10 cent extra voor het vervoer met de autobus. Vertrek van de autobus uit Midden- 2.45 uur via Wieringerwerf, Slootdorp naar Hippolytushoef. De prijs der plaatsen bedraagt 30 cent belasting inbegrepen. Na afloop groot bal met uitstekende dansmuziek be- saande uit 5 personen. Zie verder adver tentie in dit blad. WIELERSPORT. Naar wij vernemen zal het bekende koppel Kuiper-Klink binnenkort deelnemen aan de openlucht-zesdaagsche op de baan te Zwolle. LAFFE OVERVAL. Naar ons thans ter oore komt heeft zich Zondag-avond tegen het einde van de feestelijkheden bij het Amstelbad, nog een onaangenaam incident voor gedaan. De Heer Jb. Sluis, agent van politie té Amsterdam, die zich met zijn echt- genoote tegen middernacht naar de woning van zijn alhier woonachtige familie begaf, werd op den Westerlan derweg bij het passeeren van een paar luidruchtige belhamels, zonder eenige aanleiding, uit louter baldadigheid, on verhoeds aangevallen. De Heer Sluis trachtte zich zoo goed mogelijk te ver dedigen tégen de hem geheel onbeken de personen, wist een der vermetele heeren duchtig af te straffen, doch kon niet verhinderen dat de ander hem met een hard voorwerp, vermoedelijk een gesloten mes, een harde slag in het ge laat toebracht, waardoor hij een vrij ernstige hevig bloedende hoofdwonde verkreeg. Toen een juist passeerende auto waarin zich de Heer N. Luijt bevond, door Mevr. Sluis werd staande gehou den namen de lafhartige aanvalleis de vlucht en verdwenen in het nach telijk duister. De Heer Luijt meende de aanvallers te hebben herkend, reed met den Heer S. terug naar het Amstelbad, waar de politie met het feit in kennis werd ge steld. Men meende hier te doen te heb ben met een paar Brabantsche zichters die thans in de Wieringermeer werk zaam zijn en die reeds bij vroegere gelegenheid hun vechtlust aan den dag hadden gelegd. De Brabanders waren even later ook weer op het feestterrein aanwezig, werden door den Heer L. herkend, doch voor deze de politie kon waar schuwen, hadden zij wederom de bee- nen genomen. Het zal echter niet moeilijk vallen de daders op te sporen. Dat de verdiende straf hen niet ontga. De nieuwe inpoldering van het IJsselmeer. Aanbesteding van werken nabij Lemmer. Vanwege den rijkswaterstaat is aan besteed het maken van een furidee- ringsput met omringdam, een gedeelte van den Ringdijk van den Noord-oos telijken polder en een werkhaven met opslagterreinen, nabij Lemmer. Laagste inschrijfster was de N.V. Mij. lot uitvoeren van Zuiderzeewerken te Wieringen voor f 284.000. DEN OEVER. De Heer Jb. Kuiper, onderwijzer aan de Openb. Lagere School alhier, is geslaagd voor de hoofdacte. OP DE FILM In aansluiting on ons bericht waarbij wij meedeelden dat het Mandoline-emsemble O. K. K. al hier een uitnoodiging ontving om tij dens de in September a.s. in Wouden berk (Utr.) te houden Oranje-feesten op een der feest-avonden een concert te komen geven, zij nog vermeld dat men voornemens is de reis van de ver eeniging,, welke per autobus geschiedt te doen verfilmen. Deze film zal zoo spoedig mogelijk worden vertoond, zoodat ook de thuis blijvers zullen kunnen genieten van de prachtige reis die wordt onderno men. Wij wenschen O.K.K. reeds bij voor baat goed succes. Succes-Adspiranten Nieuws. Zaterdagmiddag 4.30 u. arriveeren dc adspiranten der Vereen. „Verkade" op het Succes-terrein. We verzoeken alle pleegouders en Succes-Adspiranten om precies op tijd aanwezig te zijn ter verwelkoming on zer gasten. Het programma is als volgt Zaterdagavond 7 uur Succes C Verkade C. Zondag Succes B Verkade B. Aan vang 9.30 uur. Zondag Succes A Verkade A. Aan vang 10.30 uur. Boven het totaal der wedstrijden staat nog een mooie adspirant-beker, als prijs voor de beste totale uitslag. Bij gelijk aantal punten beslist het doel gemiddelde. Denk er dus om Succes- sers. Wij verwachten deze keer iets goeds hoor H. K. H. Prinses Jullana In Zwitserland. De Prinses fotografeert haar gezel schap op het 3500 meter boven den zeespiegel gelegen Jungtraujoch-plateau (Foto Schudel) "TSMA Mn gverzicht in de Bossche Veemerkthallen, waar Woensdag vanwege het TVMlteh Sehapenstamboek voor Noord Brabant de zevende sohapentokdag werd gehoudpn De vrijwillige brandweer te Culenborg vierde Woensdag haar 25-jarig bestaan. Voor het stadhuis werd een défilé gehouden, waarna een inspectie plaats vond door den burgemeester, den heer Keestra De huldiging yan Nlda Senff voor haar woning te Amsterdam. - Het aanbieden ven bloemen De eerste schrijfles na de groote vacantle. Een gewichtig oogenbiik op den eersten schooldag Da uitwerking van de beschieting van San Sabattlan. Da ruina In da straten dar stad

Wieringer courant | 1936 | | pagina 6