„EIK en LIMOEN" - Alkmaar bU kot Ritaovoort Hot Meubelpaleis van Meubelfabriek Lindegracht 10 '16 biodt do grootsto sortoring togon fabriokaprljzon Van Producent aan Consumont Boter on Goedkooper GEMEENTERAAD WIERINGEN. RADIO - PROGRAMMA. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrij dag 32 Aug. 1936 des nam. 3 uur. Voorzitter de hr. O. J. Bosker, lo.-burge- meester; secretaris de hr. C. F. van Duin. Afwezig mevr. Wit-Slikker met kennisge ving en de hr. M. de Haan wegens ziekte De voorzitter spreekt in zijn openingswoord de wensch uit, dat de hr. de Haan spoedig hersteld mag zijn. Tevens heet spr. den hr. Oden in het bijzonder welkom, die hersteld van een ernstig ziekbed weer de vergadering voor het eerst bijwoont. De notulen der vorige vergadering worden hierop na lezing goedgekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken Ingekomen zijnvan Ged. Staten een exemplaar van de door hen goedgekeurde 2e suppletoire begrooting dienst 1935 alsmede het door hen goedgekeurd raadsbesluit tot het doen van af- en overschrijvingen op de posten dier begrootingvan hetzelfde Col lege mededeeling dat aan de verordening be treffende de classificatie van de gemeente voor de heffing der personeele belasting in de 6e klasse de Koninklijke goedkeuring is onthoudenvan B. en W. procesverbaal van de opneming van kas en boeken van den Gemeente-Ontvangervan de Commissie voor de Malariabestrijding door de bevolking in Noord-Holland het jaarverslag over 1935 van de afdeeling Schagen en Omstreken van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters een verzoek om de grondslag huurwaarde der personeele be lasting voor de koffiehuislokalen te reduceeren tot 2/3 of 1/3. In hun prae-advies deelen B. en W. mede, dat vorig jaar reeds tot een zoo groot mogelijke reductie, n.1. 1/3 van de huur waarde besloten is, doch dat Ged. Staten, in verband met de geldelijke toestand der ge meente, de eisch hebben gesteld, dat die ver mindering tot 2/3 der huurwaarde moest worden teruggebracht, waaraan in de verga dering van 31 Juli j.1. is gevolg gegeven. B. en W. stellen mitsdien voor niet aan het ver zoek te voldoen. De Raad neemt de stukken voor kennisge ving aan en kan zich ten aanzien van het ver zoek van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters met de ziens wijze van B. en W. vereenigen. De voedingstoestand der kinderen te Wieringen niet van dien aard dat melk op school moet worden verstrekt. Prae-advies nopens het voorstel van den Heer D. Oden c.s., tot het van gemeentewege verstrekken van melk ain de schooljeugd. B. en W. schrijven in hun prae-advies Met de strekking van het voorstel kunnen wij ons in beginsel wel vereenigen. Daar ech ter aan de toepassing van een eventueel daar omtrent te nemen besluit belangrijke finan- ciëele gevolgen verbonden zijn, hebben wij gevraagd of tegen het uittrekken van gelden tot dat doel op de begrooting van hoogerhand bezwaren bestonden. Als antwoord hebben daarop Gedeputeerde Staten ons medege deeld, dat, blijkens de door den Minister van Onderwijs verstrekte inlichtingen, de voe- dingstocctand van de schoolkinderen in deze gemeente niei/ van dien aard is, dat het ver strekken van melk voor rekening der ge meente noodzakelijk moet worden geacht. Bij de Ministers van Binnenlandsche Zaken en Financiën bestaat in verband daarmede bezwaar, dat gelden voor dit doel op de ge- meentebegrooting worden uitgetrokken. Ge zien deze uitspraak stellen B. en W. voor het voorstel van de S. D. Raadsfractie niet aan te nemen. De hr. Oden, hierover het woord verkrijgend zegt, dat het hem heeft verbaasd, dat B. en W. eerst het advies aan den minister hebben gevraagd over dit voorstel.. Spr. zou het wen schelijk geacht hebben als eerst de schoolarts een onderzoek had ingesteld naar de voe dingstoestand der kinderen; men zou dan waarschijnlijk andere conclusies hebben ge kregen. Spr. is er van overtuigd, dat in de ge zinnen waar een matig inkomen is, de voe ding der kinderen hier gelijken tred mee houdt. Als B. en W. het voorstel met een rap port van den schoolarts in den Raad hadden gebracht, dan had de Raad het voorstel mis schien aangenomen. Het was dan nog vroegtijdig genoeg geweest als de minister er in was gemoeid. De Voorz. zegt, dat de schoolarts wel dege lijk is geraadpleegd. Het is niet alleen heel gewoon tegenwoordig dat de minister om ad vies wordt gevraagd, doch de minister geeft hieromtrent voorschriften en wil van ieder punt van de begrooting opheldering. De stukken hierover liggen voor den hr. O den ter inzage. De hr. Oden, aldus voorz. weet dit wel, want het is de vorige maal ook al gezegd. Spr. gelooft echter wel, dat als een diepgaand on derzoek zou worden ingesteld, dat misschien enkele gevallen zouden kunnen worden aange wezen van ondervoeding. Doch hiervoor moet een speciale opdracht worden gegeven. Dei algemeene indruk van de doktoren is echter de richtlijn voor B. en W. om het voorstel niet te doen aannemen. B. en W. hebben zich echter niet tegen verklaard. Wanneer men nog iets in deze zaak wil doen, dan moet de hr. Oden een voorstel doen tot het instel len van een onderzoek. De hr. Oden zegt, dat het hem heeft gefrap peerd, dat B. en W. bij de classificatie der personeele belasting ook niet naar de mee~ ning van den minister hebben gevraagd. De Voorz. zegt dat de vergelijking die de hr. Oden maakt over alle kanten mank gaat niet alleen, maar op zes krukken loopt. Bij de Classificatie is men tegen het advies van Ged. Staten ingegaan. Dit staat lijnrecht tegenover elkaar; waar we nu over spreken, is een voorstel uit de boezem van den Raad. Wat de hr. Oden aanhaalt heeft niet de Raad voorgesteld, maar Ged. Staten geadviseerd. Spr. wil het debat hierover beëindigen en con stateert dat de hr. Oden geen gebruik maakt van de tip die voorz. heeft gegeven. De hr. Oden zegt dat het weinig zal geven Het voorstel wordt overeenkomstig het ad vies van B. en W. z.h.s. verworpen. Goed nieuws voor onze Caféhouders. Voordracht tot vaststelling eener verorde ning tot vervanging van belastingbedragen, voorkomende in de wet op de personeele be lasting. De Afdeeling Schagen en Omstreken van de Ned. Bond van Koffiehuis-Restauranthou ders en Slijters verzoekt om de personeele belasting op de biljarten af te schaffen of te verminderen, aangezien na de sterke opcen- tenverhooging der laatste jaren, deze belas ting veel te hoog is geworden. B. en W. zijn van oordeel dat een belasting van f 60. voor een biljart inderdaad veel te hoog is, doch dat er geen reden is deze belasting ge heel af te schaffen. Daarom stellen zij den Raad voor de hoofdsom te halveeren en van f 20.op f 10.te brengen. Conform besloten. Voordracht naar aanleiding van bezwaar schriften en verzoeken om ontheffing inzake reinigingsrechten. B. en W. stellen voor de aanslag van D. Tijsen Cz. te handhaven, aangezien adres sant niet kan worden aangemerkt als on vermogend om het verschuldigde te betalen als voren ten aanzien van de aanslag van P. Lont Kz., en aan Wed. J. Oldersma geheele ontheffing van de betaling dier gelden te verleenen. Aangenomen. Voordracht tot wijziging van de verordening op de heffing van leges. De Voorzitter van Gedeputeerde Staten heeft het Gemeentebesuur medegedeeld, dat het niet wenschelijk is, dat de heffing van leges voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister in een afzonderlijke verordening nafibt de gewone legesverordening wordt gteregeld. Hoewel B. en W. de reden van dié wensch niet kennen, meenen zij aan het verlangen van Ged. Sta ten te moeten voldoen en stellen mitsdien voor de in de vorige vergadering vastgestelde verordening in te trekken en de legesverorde ning in verband hiermede te wijzigen. Aangenomen. Voordracht tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Zwinstraat. B. en W. stellen voor aan den Heer D. Ver- faille op zijn verzoek onderhands te verkoo- pen een perceel bouwterrein te Den Oever, gelegen aan de Zuidzijde van de Zwinstraat, ter grootte van 192 M2 tegen de prijs van f 2.50 per M2 kosten voor rekening van den kooper. Aangenomen. Voordracht tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Zwinstraat. B. en W. stellen voor aan den Heer C. Scheltus Nz. op zijn verzoek onderhands te verkoopen een perceel bouwterrein te Den Oever, gelegen aan de Zuidzijde van de Zwin straat, naast dat waarop de Heer D. Ver- faille reflecteert, ter groote van 204 M2 tegen de prijs van f 2.50 per M2 kosten voor re kening van den kooper. Aangenomen. RONDVRAAG. De heer Doves vraagt hoe of het staat met de nieuwe begraafplaats. De voorz. zegt, dat het wachten is op de Gem.-Opzichter, die een plan van een en ander moet maken. Het schiet echter niet op. De grondboringen zijn verricht en ook is het waterpeil vastgc legd. B. en VV. zullen op spoed aandringen bij den Opzichter. Spr. meent dat twee maanden terug de opdracht reeds is verstrekt. De heer Oden vraagt of het wel noo- dig is dat het zoo lang duurt, als de Op zichter geen tijd heeft dan moeten we er maar iemand bij nemen. De voorz. zeg, het eens te zijn met de opmerking dat spoed moet worden be tracht, ook vooral t.a.z. van de regeling met de grondeigenaren. De heer Doves merkt nog op dat het wel 6 maanden geleden is dat het voor stel om een nieuwe begraafplaats te stichten, werd ingediend. De heer Wigbout heeft vorige malen al eens gevraagd om een waarschu wingsbord bij de Waterweg. Spr. zoon tje is hier bijna overreden. De voorz. zegt, dat B. en W. hier aan dacht aan willen schenken. De heer Oden heeft in de Wieringer Courant een paar adressen gelezen, van de Wieringer Bestuurdersbond en de Volksbond, in verband met de door de Regeering voorgestelde intrekking van de huurtoeslag. Spr. vraagt hoe of B. en W. hier tegen over staan. De voorz. zegt dat inderdaad deze adressen zijn binnengekomen, om ge zamenlijk bij den Minister er op aan te dringen deze maatregel niet door te voeren. In sommige gemeenteraden worden wel motie's aangenomen. De bond van Ned. Gemeenten heeft echter aan het Gem.-bestuur verzocht, de gegevens op te geven die als materi aal kunnen dienen om de Minister er van te overtuigen dat deze maatregel funest is. Een dergelijk overzicht zal gevraagd worden aan den heer Kaaijk, die de gegevens heeft. De heer Oden zegt, dat ook in de cir culaire staat dat de gemeente zoo noo- dig zal moeten overgaan tot het laten WOENSDAG 2 SEPTEMBER HILVERSUM 1875 m. (160 kp) 8 OB Muzlplr ter inleiding 9.30 Onze Keuken door P, J. Kers Jr. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.35 Uitzending voor de arbeiders in de Con- tine bedrijven, r 4 „i. Ir. J. W. Albarda spreekt voor de „Internationale Vredescampagne." 12.30 n.m. Lunch muziek. 2.00 Vara-Knipcursus door Miep Olff. 2.15 Voor de Vrouwen. 3.00 n.m. Voor de kinderen. 4.30Vraaguurtje van Oome Henk 6.00 n.m. „Muziek van deze tijd" door het V.A.R.A.-orkest. R.V.U. 6.30 Cursus door Dr. Tenhaeff over „Kwakzal verij en occultisme. V. A. R. A. 7.00 n.m. Sportuitzending. 7.40 Sociale Aardrijkskunde. 8.00 run. Herhaling van S.OJS.-berichten. 8.03 n.m. Algemeen Nederlandse^ Persbureau. 8.15 Leert de Planliederen. sn n .m Concert 9.45 De man die 't gedaan had 1 Hoorspel ÏO."1 Nieuwsberichten 10.20 n.m. Populaire Muziek-vragenbus. 11.10 n.m.12.00 Gramofoonmuziek HILVERSUM H 301.5 m (995 kp) a c m 8.008.15 Schriftlezing en meditatie. 8.159.00 n.m. Concert. 10.30 uur Morgendienst 11.0012.00 Het Ensemble Van der Horst 12.0012.15 n.m. Leger des He.üs kwartiertje 12.01 Lunconcert. 2.00— .00 n.m. Orgelconcert. 2.453.15 nm. Lezen van Chr. Lectuur. 3.30 n.m. Gramofoonmuziek. 4.005.00 n.m. „Onze Zang- en Muziekver- eenigingen." 5.006.00 n.m. Kinderuurtje. 6.307.oo njn. Onderwijs voor de Binnenvaart 7.00—±7.15 njn. Politieberichten, gevolgd door Persberichten van het Ned. Chr Persbureau. 7.308.00 njn. Weekoverzicht„Wat er op de wereld gebeurd." 8.03 n.m. Algemeen Nederlandsch Persbureau. 8.15 Uitzending Wijdingssamenkomst uit de Rem. Geref. kerk Den Haag. 9.30 Concert uit de St. Maartenskerk Zalt Bommel. 10.30—11.30 njn. Gramofoonplatenconcert. DONDERDAG 3 SEPT. HILVERSUM 1875 m. (166 kp) A. V. R. O. .009.00 Concert. 3 XI Morgenwijding. 10.30 Solisten Concert 11.00—12.00 Zang-recital. >f» *.m< n Minnagcnnc#rt 2.00 njn. Concert door het Omroeporkest. 3.15 Orgelconcert met dubbel kwartet 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.45—5.30 n.m. Radiotooneel voor groote kin deren. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orchest. 6.30—6.55 n.m. Sportpraatje door H. Hollander. 7.007.30 n.m. Cyclus Nederlandsche Pianis ten doorkruisen de piano-literatuur. 8.03 n.m. Nieuwsberichten. 8.10 Hongaarse Sopraan Maria Nemeth 9.10 Radiotoneel Toen ik nog bij de wilde vaart was. 9.40 Concert. 11.00—11.10 n.m. Nieuwsberichten. 11.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H 301.5 m (995 kp) K. R. O. 8.00—9.00 Populaire muziek, (gr.pl.) N. C. B. V. 10.00 Leger des Hells Kwartiertje 10.15—10.45 Morgendienst. K. R. O. 11.00—11.30 n.m. Gramofoonmuziek. 11.30—12.00 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 2/ Luncnconcert. N. C. B V. 2.00 Cursus fraaie handwerken MeJ. G. Ablij. 3. 4 0 n.m. Concert. 4.00—5.00 n.m. Bijbellezing. 5.005.30 n.m. Cursus handenarbeid voor on ze jeugd. 5.30 Concert door Salonorkest. 6.00 Quatremains-Recital 6.45—7.00 n.m. C.N.V. kwartiertje. 7.15 Tentoonstelling van Engelsche kunst. 7.458.00 n.m. Een kwartiertje Radio-Repor tage. t8.00 n.m.Nieuwsberichten. 8.05 N.CR.V.-Orkest. 8.50 Spreker over De mug, de krab. 9.259.55 n.m. Vervolg concert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Nieuwsberichten. 10.30—11.00 Concert. VRIJDAG 4 SEPTEMBER HILVERSUM 1875 m. (160 kp) V. A. R. A. 3.05 Concert Omroeporkest. V. P. R. O. 0.01—10.15 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Voordracht. 11.0011.30 Voordracht. 11.45 n.m. Gramofoonmuziek. bouwen van goedkoope woningen. De woningen zijn echter niet duur hier. Spr. vraagt verder hoe of B. en W. staan tegenover het verstrekken van goedkoope levensmiddelen. De voorz. zegt, dat B. en W. in beide gevallen dillegent zijn. Het verstrekken van goedkoope levensmiddelen hebben B. en W. altijd zoo ruim mogelijk ge houden. Wat het bouwen van woningen be treft de heer Oden weet het, we hebben een plan van 24 woningen klaar gehad uit 3 typen, aan ons heeft het niet ge legen. Nu wil men het weer aanzien, daar 32 gezinnen aangevraagd hebben voor rijksrekening te mogen verhuizen. De heer Lont is van oordeel, dat als blijkt dat er een verhuizing op groote schaal plaats heeft, het bouwen van woningen geen zin heeft. Spr. zou dit nog even af willen wachten. De heer Oden zegt, dat hier geen dure woningen meer zijn, de huurprijs is ge middeld 3.75 tot f 4.-. De voorz. zegt, dat als straks de toe slag er afgaat de woningen wel te duur zijn. Spr. heeft 5 exploiten moeten teeke nen van de deurwaarder die 5 gezinnen in de Dijkstraat de huur heeft moeten opzeggen. Deze menschen hebben de deur vast gehouden,, zoodat de deurwaarder bij spr. kwam als lo. burgemeester en amb telijk de exploiten in ontvangst moest nemen. Spr. gewaagd van de armoede die hij zag toen hij bij de menschen kwam en zegt dat het leelijke, ongezel lige woningen zijn en voorzien van schamele huisraad. Deze woningen moe ten f 3.75 huur doen. De heer Oden zegt, dat deze wonin gen voor dat geld veel te duur zijn. De voorzitter, wanneer de toeslag wordt ingetrokken zullen de menschen heelemaal niet meer kunnen betalen. Weth. Tijsen zegt, dat de bouw van goedkoope woningen moet doorgaan wil men verbetering krijgen. Dat de huizen van den heer Tijsen er slordig uitzien ligt grootendeels aan de bewo ners. Als de huisbaas slecht of heele maal zijn geld niet krijgt, kan hij ook het noodige onderhoud niet aan de woningen laten voorzien. De voorbeelden zijn er ook dat de huizen nog wel bewoonbaar zijn als er knappe menschen in wonen. Als er goedkoope woningen ge bouwd worden, kan men een deel van de keeten en woonwagens opruimen, die op invallen staan. De heer Lont merkt op, dat er slech te en knappe keeten en Tramwagens zijn. De bewoners van de knappe keeten zullen er echter feestelijk voor bedan ken om in een woning te gaan van f 2.25 of f 2.50, want niet alleen dat zij dan het bedrag van de huur zullen moeten betalen, doch de andere kosten worden ook hooger, als personeele be lasting, enz. De heer Oden betoogt nogmaals dat de huren niet hoog zijn te Wieringen, doch de loonen zijn te laag zegt spr. De voorz. zegt, dat men zich op de bodem der werkelijkheid moet plaat sen. Wij moeten ons bepalen bij de om standigheden van het oogenblik, en bij de huidige loonen achi spr. de huren te hoog. Als men het andersom wil hebben, dan bewijst dit dat men niet met bei de beenen op den grond staat. Spr. weet evengoed als de heer Oden, dat de loonen niet hoog zijn, A. V. R. O. 12.30 n.m. Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.Gramofoonmuziek. 2.30 Opening van 3 schippersscholen 3.00njn. Concert. T.A.R.A. 4.00— n.m. Concert. 4.30 Groot Zangconcours. 5.03 Na den schooltijd. 5.30—fl.-w n.m. The Columbla Three. 6.20 n.m. „De Lachhoek" o.l.v. Henri Wallig. 7.00 Het moderne dagbladbedrijf 7.25 n.m. Leert de Planliederen 7.50 n.m. Nieuwsberichten A.N.P. V. P. R. O. 8.05 n.m. Cursus „IJdelheid der IJdelheden, alles isgeen ij delheid."' 8.30 n.m. Concert. 9.00 n.m. Cursus Gezin, Cultuur, Volk. 9.30 n.m. Concert. 10.00 Lezing Ds. Linschooten „Suriname" 10.45 njn. Avondwijdlng. VoorgangerDs. E. D. Spelberg. V. A. R. A. 31.10 njn.—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM D 301.5 m (995 kp) K. R. O. 8.00—915 Morgenconcert. 10.30—11.00 Muzlekultzendlng voor fabrieken. 11.36—12.00 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor L H. Perquln. 12.15—2.00 njn. De KRO-Boya. 2.15 Cinema-orgel recital 2.30 Populaire muziek. 4.30 n.m. Gramofoonmuziek. 6.00—6.20 n.m. Land- en tuinbouwhalfuurtje door Th. Arts. 6.30—7.00 n.m. Het KRO-Orkest. 7.15 n.m. Pianorecital. 7.45 Musica Catholica ±800 njn. Nieuwsberichten. maar als men van f 11 a f 12 vier gul den huur moet betalen dan lijkt. dit toch nergens op. Doch een oppervlakkig onderzoek heef wel uitgewezen dat de huiseigena ren niet meer als 60 pCt. van de huur binnen krijgen zoodat dit practisch toch niet meer als f 2.25 is. Indien men nu de controle had bij verlaging van de huren dat dit wel werd betaald zou misschien een stap in de goede richting zijn. De heer Oden wil voorstellen om rechtstreeks aan de Minister te ver zoeken de huurtoeslag niet in te trek ken. De heer Tijsen ontraadt dit, spr. zou liever een adres via de bond van Ned. Gemeenten willen zenden. Een dracht maakt macht, aldus de heer Tijsen. De voorz. stelt voor om aan dc Minis ter te verzoeken de maatregel niet te willen doorvoeren voor deze gemeen te gezien de uitzonderlijke positie waar in Wieringen verkeerd. Hierbij tevens wijzende op de mogelijke uittocht van een aantal gezinnen. Aldus wordt besloten. De heer Oden bespreekt vervolgens de eigenlijke toestand bij de nood- slachtplaats. Het vuil en afval wordt maar achtci de slachtplaats neergegooid, wat een onbeschrijfelijke stank verspreid. De bewoners klagen hierover, ook de vlie genplaag is hier verschrikkelijk door. Spr. vraagt of die rommel niet be graven kan worden. De heer Tijsen zegt, dat dit wel is gedaan, doch begraven op hetzelfde plekje gaat niet. er is geen ruimte meer. De voorz. zegt, dat hij de toestand ook gezien heeft en geeft verschillende voorbeelden van de onsmakelijke toe standen die daar plaats hebben. Wij hebben prachtige regelingen met Den Helder en Schagen, die ons voorbeelden hebben gegeven, doch ons met de rommel laten zitten. Spr. acht in afwachting van nadere voorziening, het 't beste dat de heer Metselaar ver goeding wordt gegeven voor het op ruimen van het afval. Het betreft hier in hoofdzaak afval wat niet verwerkt kan worden. Wordt goed gevonden. De heer M. Kooij zegt, dat er wat on rust langs ons Wieringen gaat in ver band met het 2e postje op het bebouw de eigendom. Spr. weet wel dat het eigenlijk hier niet de plaats is om er over te spre ken, doch aangezien de voorz. goed in Heemraad-zaken zit wil hij spr. mis schien wel een antwoord geven. De voorz. zegt, hiertegen geen be zwaar te hebben. De zaak zit zoo dat tengevolge van de watersnood in 1916 de zeewering aanmerkelijk is verzwaard. Men heeft om de kosten te dekken toen belasting op het gebouwde eigendom gelegd, en voor de inning de waterschappen inge schakeld. Dit is een provinciale rege ling, waar we ons bij hebben neer te leggen. Wieringen hebben we er steeds buiten weten te houden, doch tenslotte hebben we het als zooveel maatregelen niet meer weten tegen te houden. De heer Kooij zegt, dat de droogma- kers-voorstanders indertijd hebben ge zegd dat als de dijk er eerst maar lag, zouden de polderlasten worden ver laagd, doch in plaats van een verla ging krijgen we nu nog een extra be lasting op het biljet. Hierna sluiting. 8.05 Populair Concert. 9.05 Het K.R.O.-Orkest. 9.00 Nabeschouwing wereldschaaktoumooi te Nottingham. 9.30 n.m. Een gevarieerd programma. 10.3010.35 n.m. Nieuwsberichten. 10.45 njn. De KRO-Boy». 11.10 njn.—12.00 Gramofoonmuziek. RIDDERORDEN. De lange lijst, die in den volksmon.' „lintjesregen" genoemd wordt, is weer verschenen. Honderden Nederlanders zijn ter gelegenheid van H.M.'s ver jaardag benoemd in een ridderorde en onder hen zijn natuurlijk tal ven be kende Nederlanders. Noord-Holland-Noord heeft weinig van dezen lintjesregen geprofiteerd, zooals uit onderstaand lijstje blijkt. Benoemd is tot ridder in de Orde van van Oranje-Nassau jhr. N. van Fo- reest, burgemeester der gem. Heiloo. R. Kastelijn, voorz. van het bestuur der ambachtsschool te Den Helder Albert Heijn, oprichter van de N.V. Albert Heijn te Zaandam dan is toegekend de eere-medaille, verbonden aan de Oranje-Nassau-orde: in zilver aan mej. M. C. Schagen, tele foniste bij den interlocalen dienst te Alkmaar J. Jansen, werfbaas bij de N.V. voor heen J. Oortgijsen en Zoon te Den Helder in goud K. Brinkman te Den Oever, Wieringen, oud-havenmeester bij den dienst der Zuiderzee-werken.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 6