17e JAARGANG DINSDAG 39 SEPTEMBER 1936 No. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN HET MYSTERIE N.V. WACO AUTOBUSDIENSTEN -S W1ERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1. ".e" UITGEVER CORN. J. BOS&ER WIERINGEN BUREAU Hippolytushoef Wierlngen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer I 0.10 ONWETTIGE UITGAVEN BIJ LANDBOUW - CRISISORGANEN. Verbluffende voorbeelden van ver spilling, waartegen zelfs de minister vaak machteloos stond. Rekenkamer verricht goed werk. Wij hebben het verslag van de Alg. Reken kamer weer eens nagelezen, zoo schrijft het Hbld. op de bevindingen van dit nuttige li chaam voor wat betreft de agrarische crisis- instellingen. Zij controleert thans tien crisis centrales, zes crisis-uitvoerbureaux, elf gewes telijke crisis-organisaties, den Crisiscontrole dienst, den Crisisaccountantsdienst, de Tar- wecentrale, acht gewestelijke Tarweorgani- saties, en het Regeeringsbureau voor uitvoe ring der Landbouwcrisiswet. Allereerst wordt medegedeeld, dat door het omzetten van den Crisisaccountantsdienst van „Departementalen dienst" tot „stichting" aan het crisis-personeel „ongerijmde uikee- ringen zijn gedaan tot een gezamenlijk bedrag van f 33.800 waarin de Rekenkamer (toen het eenmaal gebeurd was en terugvordering niet mogelijk was) betreurende heeft berust." f 200 a f 300 rijwielvergoeding per jaar voor één ambtenaar Verder is de Rekenkamer gestuit op „vaak noodeloos hooge rijwielvergoedingen," tot f 200 a f 300 per jaar (voor f 50 heeft men een prima fiets Daarom is die vergoeding voor de Zuivelcentrale teruggebracht tot ma ximaal f 50 per jaar en voor ander crisisin- stelllngen soms nog tot een lager maximum. Besparingvijftienduizend gulden per jaar. Koffie, thee en sigaren Aan de gewoonte, die bij verschillende cri sis-organisaties bestond, n.1. verstrekking van koffie, thee en sigaren, zoowel aan bestuurs leden als aan ambtelijk personeel, is een einde gekomen. Dat hierdoor vrij groote be dragen worden bespaard, blijke uit een twee tal voorbeelden één provinciale organisatie gaf voor dit doel in één maand f 325 uit (dus vierduizend gulden per jaar.) Bij één der „centrales" kostte het schenken van koffie en thee voor het personeel, met inbegrip van loon voor het keukenmeisje, uit gaven voor gas, servies, enz., f 1600 a f 1800 per jaar. Geheime uitgaven van de Var kenscentrale. Vorig jaar had de Rekenkamer bezwaar ge maakt tegen het geheim houden van z.g. „propaganda-uitgaven" der Varkenscentrale. Er is een onderzoek ingesteld, over welks re sultaat niets wordt medegedeeld (behalve gebrekkige administratie en het ontbre ken van bewijsstukken"!) Maar wèl wordt medegedeeld dat toen het onderzoek begon, het „propagandafonds" terstond werd opge heven door de CentraleEr was toen reeds f 36.742 goed geld in verdwenen Dit zijn opmerkelijke zaken o.i. Vergoedingen voor bestuursleden bij 2 centrales met f 21.000 ver laagd. De Rekenkamer had de aandacht van den minister gevestigd op de hooge „bestuursuit- gaven" van één der crisiscentrales (de naam wordt helaas verzwegen). Daarna werd al léén al op vacantiegelden, reisvergoedingen e.d. tienduizend gulden bespaard benevens eenige duizenden op het personeel in den buitendienst Bij een andere (evenmin met name genoem de) crisiscentrale bereikte de Rekenkamer een besparing van elfduizend gulden op de vergoedingen voor de bestuursleden, hoe on gelooflijk dit ook moge schijnen. In een ander geval bewerkstelligde de Re kenkamer de samensmelting van twee con trole-organen, beperking van auto-gebrek en bezuiniging op reis- en verblijfkosten. Totale besparingf 20.000. Onwettige beschikking over gelden door Varkenscentrales. Onder dit hoofd vertelt het verslag o.a. het volgende „Een gewestelijke varkensorganisatie keer de uit de opbrengst van oormerken en ver gunningen tot huisslachting sommen tot een gezamenlijk bedrag van f 10.000 uit aan drie vereenigingen van landbouwers „uit hoofde van de medewerking, verleend bij de uitvoe ring van crisis-maatregelen" en bovendien f 5000 aan een boeren- en tuindersbond „ter vorming van een fonds voor bevordering van den varkenshandel." De Kamer bracht dit onder de aandacht van den minister en uit het antwoord bleek, da deze van oordeel was, dat de organisatie op onwettige wijze over de bovengenoemde sommen had beschikt. Ook zeven andere ge westelijke varkensorganisaties hadden zich aan dergelijke handelingen schuldig gemaakt. Eén harer had f 18.250.51 afgezonderd „voor de oprichting van een stichting ter bevorde ring van de varkenshouderij en varkensfok kerij". Te dien aanzien schreef de minister in 1935 aan de Rekenkamer, dat reeds zijn ambtsvoorganger in 1934 aan den Regeerings- commissaris voor den steun aan de varkens houderij opdracht had gegeven, de bedoelde centrale te bewegen, die fondsvorming onge daan te maken." De minister stond machteloos Tot groote verbazing van ons en van velen voegt het verslag er aan toe „Dat het n.1. onzeker was of dwangmaatregelen konden slagen." En zij laat er op volgen „Doch hoe te verkrijgen, dat het gebeurde ongedaan werd gemaakt Degenen, die schenkingen ontvangen hadden, konden op geenerlei wijze tot terugbetaling worden ver plicht. Dagvaarding van het bestuur der centrale c.q. kon leiden tot veroordeeling van de vereeniging om te betalen, doch deze be zat de gelden niet meer. Tegen dagvaarding van de bestuursleden in privé zou het verweer worden gevoerd, dat hunne handelingen door de vereeniging waren gesanctionneerd. De Rekenkamer was na de uiteenzetting van den minister voor zich zelf overtuigd, dat de onrechtmatig gebruikte gelden voor het Rijk verloren waren en dat optreden in rechen tegen de organisaties of tegen de leden daarvan slechts zou leiden tot hooge uitgaven zonder nut. Niettemin waren dc sommen, bij de aangelegenheid betrokken, zóó hoog, dat eenige zekerheid diende te worden verkregen, of er geen middelen wa ren, om het ministerieel vernietigingsbesluio practisch effect te doen sorteeren. De Reken kamer verzocht daarom den minister, alsnog het advies van den landsadvocaat in te win nen. Aldus geschiedde, doch ook deze rechtsge- FEUILLETON. 40) De verwisseling had gauw plaats, in de grootste stilte verkleedden zij zich, Marie hulde zich in het zwarte costuum, den man tel en de muts met den sluier en Dola trok het grijze costuum aan en zette den grijzen hoed van Marie op. Madame bekeek haar beiden lachend in den spiegel boven de zitbank. r Het is in orde, zeide zij, nu heb ik niets dan een dikke voile noodig. Zoek jij nog eens in de tasch. Marie, er was een bruine voile met noppen, die zou heel goed kunnen. Marie vond de voile en madame knoopte die om haar gelaat en toen maakte zij Ma- rie's muts en sluier in orde, terwijl zij de lange einden om haar ooren en hals bond. Houd den sluier goed over je gezicht als de trein stilhoudt en haast je zooveel moge lijk op het station Waterloo. Hier, neem dit als souvenir van mij, die je zou trouw hebt gediend. Als je eens in geldverlegenheid bent, kun je dat altijd verkoopen Marie keek door haar tranen heen naar een diamanten broche, die in haar hand lag. Neen, neen, geen woord, zei madame, toen het meisje wilde protesteeren, het is weinig genoeg', in aanmerking genomen wat je voor mij doet en dit geld moet je ook aan nemen. Het is je gewone loon en verder nog wat extra voor je reis. De volgende enkele minuten leken Marie een angstige droom. Zij kon zich later nooit goed meer herinneren, wat er toen gezegd of gedaan was. Zij voelde zich niet erg op haar gemak in haar nieuwe kleedij en zij vond ook, dat haar kleeren madame niets goed stonden. Toen het oogenblik van scheiden kwam en leerde zag geen uitweg uit de moeilijkheid." Na, dit ongelooflijke staal van geldvermor- sing en ministerieele machteloosheid te heb ben gelateerd, laat het verslag laconik volgen, dat bij weer een andere provinciale crisisor ganisatie f 22.500 per jaar werd bezuinigd op.reis- en verblijfkosten Bestuurslid, die tevenscon troleur was. Op haar verderen speurtocht kwam de Rekenkamer bij een provinciale crisisorgani satie, waar al héél wonderlijke toestanden en verhoudingen bleken te bestaan. Er werk ten 50 man kantoorpersoneel, waarvan er voorloopig direct al 8 (of 16%) als overbodig konden worden ontslagen. Maar bovendien kregen daar (waar?) de bezoldigde districts-secretarissen nog vaca tiegeld op den koop toe tot grootere glorie der tekorten van het boerensteunfonds (Land bouwcrisisfondsDoch dat was nog niet eens het ergste één der bestuursleden had tevens een baantje als bezoldigd crisiscontroleur, hij was dus, om zoo te zeggen, zijn eigen chef. Toen de Rekenkamer hierop aanmerking maakte, liet deze altruïst zijn bestuurslid-; maatschap loopen, klaarblijkelijk omdat het vacatiegeld hem minder opbracht dan het controleurssalaris. Na dan nogmaals een geval te hebben ver teld van bezuiniging op reis- en verblijfkos ten van provinciale controleurs (deze werden in één keer per controleur en per jaar terug gebracht van 300 op 100 gulden per jaar meldt zij ten slotte nog, dat bij den Centra- len Crisiscontröledienst (die in 1935 heeft gekost f 1.580.000) een besparing werd ver kregen van f 40.000. Een ton bezuinigd op het oormer ken van biggen In haar vorige jaarverslag had de Reken kamer voorstellen aan de hand gedaan ter bezuiniging van f 225.000 bij de provinciale landbouwcrisisorganisaties. Daarvoor merkt zij thans het volgende op „Deze voorstellen zijn niet tot uitvoering gekomen. Waarom niet, is aan de Rekenka mer niet duidelijk geworden. „Een zijdelingsch gevolg dezer voorstellen is vermoedelijk geweest het onderzoek naar de werkwijze bij het oormerken van varkens, waarbij bleek, dat een geheele categorie van personen, daarmede belast, kon worden ge mist. Daaruit vloeit, naar de Kamer onder hands heeft vernomen, een bezuiniging voort van omstreeks f 100.000 per jaar." In een kantteekening geeft minister Dec- kers toe, dat op de crisisambtenaren, die een blikje in de biggenoortjes knijpen, een ton is bezuinigd de Rekenkamer had dus „on derhands" goed vernomen De grootte van de denaturatievergoeding zal afhankelijk zijn van de rubriek, waarin de aardappelen worden ingedeeld en van het tijdstip van denaturatie. Het bedrag der denaturatievergoeding is voor denaturatie in het tijdvak van 28 Sept. tot 1 December 1936 f 0.70 per 100 kg, van 1 December 1936 tot 1 Maart 1937 f 0.80 per 100 kg en van 1 Maart tot en met 15 Juli 1937, f 0.90 per 100 kg, met dien verstande, dat voor aardappelen der rubriek A welke in het tijdvak van i Febr. tot en met 15 Juli 1937 gedenatureerd zullen worden en behoudens nadere wijziging dezer rubriek, f 1.50 per 100 kg zal worden uitbetaald. In de rubriek A zullen worden ingedeeld de volgende rassen van den kleigrond, voor zoover de aardappelen voldoen aan nader te stellen eischen Bevelanders, Noordeling, Bonte Star, (Bon te Roode Star), Roode Star, Blauwe Eigen heimers, Eigenheimers, Furora, Westeinder Blauwe, Zeeuwsche Blauwe, Zeeuwsche Bonte. Omtrent deze nadere eischen zullen t.z.t. verdere publicaties worden gedaan. Hoofdzaak is, dat aardappelen zullen moeten voldoen aan de eischen, welke redelijkerwijze aan een goede consumptieaardappel gestald kunnen worden. Alle andere aardappelen worden in de ru briek B ingedeeld. De denaturatie kan geschieden zoowel door georganiseerden bij een der Provinciale Land- bouw-Crisis-Organisaties, als door handela ren bij de Nederlandsche Akkerbouwcentrale als georganiseerde aangesloten. De aanvragen om denaturatie moeten op dezelfde wijze als vorig jaar door georgani seerden bij een L. C. O. geschieden aan die L.C.O., en door handelaren, die uitsluitend bij de Nederlandsche Akkerbouwcentrale zijn georganiseerd, aan deze Centrale. Om voor steun in aanmerking te komen, mogen in de partij niet voorkomen aardap pelen, welke kunnen vallen door een opening van 35 m.ra. vierkantsmaat, terwijl ook nat- rotte knollen moeten zijn verwijderd. Ook zullen van steun worden uitgesloten aardapelen, die naar het oordeel van genoem de Centrale zoodanig door ziekte zijn aange tast, dat zij niet meer voor veevoeder ge schikt kunnen worden geacht, en partijen, die stukken bevatten, welke op andere wijze dan bij het rotten of omwerken ofwel door vreterij van insecten zijn ontstaan. zij afscheid moest nemen van Dola de Ber- nier, barstte zij in tranen uit en klemde zich aan haar vast. Je moet je nu goed houden en je weten te beheerschen, zei madame, ben je nu al ver geten dat mijn leven er van af hangt, hoe je je nu gedraagt tot je in Parijs bent Ik zal heel bedaard zijn en alles doen, zooals u wilt, snikte Marie, maar ik ben on gerust over u, ik heb een gevoel alsof ik voor goed van u afscheid neem. Wees u toch voor zichtig, als er eens iets vreeselijks gebeurde. Er zal niets gebeuren. Vergeet mij nu maar voor het oogenblikIk weet wel, wat ik doe, Marie. Reis nu maar zoo gauw moge lijk naar huis. De trein stoomde nu Launceston binnen. Madame drukte haastig een kus op Marie's gelaat, nam haar handkoffer op en snelde het perron op. Lady Valga's stalknecht zat voor het por tierraampje uit te kijken naar de lange dame in het zwart. Hij zag niets dan eenige werk lui, een pachter met een blauwen kiel aan en de gewone stationsbeambten. De vrouw in het grijs was vooruit gesneld en had zich achter eenige hooge melkbussen verborgen, voordat hij nog tijd gehad om haar op te merken. De trein vertrok weer. Madame gaf haar kaartje af en begaf zich naar het ouderwet- sche stadje Launceston, terwijl zij een zucht van verlichting slaakte. XXXII. Vier-en-twintig uur later kwam er te Tin- tagel een vrouw, die een vreemde scheen te zijn in die streek. Zij was schamel gekleed, geheel in het zwart, zij had grijs haar en haar gelaat was als bruin verbrand en zij droeg een bril. Men zag haar aan voor een arme Spaaneche vrouw, maar niemand nam CRISIS - BUREAU. VERGOEDING VOOR DENATURATIE VAN AARDAPPELEN OOGST 1936. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat met ingang van Maandag 28 Sept. vergoeding zal worden verleend voor het denatureeren van aardappelen van den oogst 1936 met uit zondering van vroege aardappelen en fa brieksaardappelen welke zijn geteeld en worden gedenatureerd met inachtneming van de dienaangaande gestelde voorschriften. b. het quotiënt, bedoeld in het 2e lid van art. 16 van het finantieele verhoudingsbe- sluit voor deze gemeente is voor het reke ningsjaar 1934 voorloopig vastgesteld op f 11.7272. c.de verordening tot aanvulling der bouw verordening is door Ged. Staten goedge keurd bij besluit van 2 Sept. 1936, no. 97. 3. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs en het vervolgonderwijs. 4. Verzoek om ontslag van Mej. J. C. ter Brugge als onderwijzeres aan de O.L. school I. Voordracht1. A. Kater, 2. A. Hoekstra, 3. M. de Lange. 6. Benoeming personeel vervolgonderwijs. 7. Voorstel om het bloembollenbedrijf op „Cérès" wederom voor één jaar te verhu ren aan J. A. van Rijn onder dezelfde voorwaarden. 8. Voorstel tot aanvulling van de verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters der gemeente Anna Paulowna. 9. Voorstel om aan Hare Majesteit de Ko ningin ontheffing te vragen van de ver plichting opgelegd in artikel 179, 2e lid, der gemeentewet, om de ambten en be trekkingen in dienst der gemeente aan te wijzen, welke met uitsluiting van andere gegadigden slechts kunnen worden vervuld door militairen of gewe zen militairen. 10. Aanbieding van de gemeentebegrooting voor 1937. 11. Rondvraag. Anna Paulowna, 25 September 1936. De Burgemeester, LOVINK. "iVU^WRiCHtÏN; GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Openbare vergadering van den raad dei- gemeente Anna Paulowna op Woensdag 30 September 1936, des namiddags te drie uur ten Raadhuize. PUNTEN TER BEHANDELING 1. Notulen. 2. Mededeelingen a. het besluit tot aanvulling van de gemeenschappelijke regeling tusschen de gemeenten Den Helder, Texel, Anna Pau lowna, Wieringen en Callantsoog nopens het voor die gemeente instellen van een geneeskundig schooltoezicht is door Ged. Staten goedgekeurd dd. 2 September 1936, no. 90. veel notitie van haar, want er waren wel be langrijker dingen en personen te bespreken dan zij. Het geheele dorp was vol drukte. Er werd op gesmoorden toon gesproken over de lijk schouwingen, die den vorigen dag gehouden waren op het kasteel Trebarwith en over de begrafenissen, die over twee dagen zouden plaats hebben. Dola de Bernier voelde zich weinig veilig in haar vermomming en wist van de logement houdster alles uit te vorschen. Ik kom net uit Spanje, zei zij met een sterk vreemd accent, en ik ken deze streek niet. Maar ik zoek iemand, die mij een paar weken geleden verlaten heeft en ik heb zoo'n idee dat hij hier ergens is. Vertel mij eens, wat is hier gebeurd, wie is die Engelsche lord, die dood is Het is de hertog van Trebarwith, hij is vermoord door een ellendeling van een Franschman, die nog wel zijn gast was op het kasteel, antwoordde de hotelhoudster, ik weet er niet alles van, maar er zijn vreese- lijke dingen op het kasteel gebeurd, er is ook nog vermoord mijnheer Otterham en wel door denzelfden persoon. Heeft de Franschman dan bekend Neen, maar dat is bij de lijkschouwing uitgekomen. Er is ook een stuk voorgelezen, dat door den zuster van den schavuit was ge schreven op bevel van lady Trevalga, maar die zuster is verdwenen en geen wonder. Als zij gebleven was, hadden de menschen haar stellig gelyncht, dat geloof ik zeker. Zulke ver dorvenheid is nooit in CornwaU voorgekomen. Maar waar is de Franschman gebleven vroeg de vreemde. Die is ontsnapt. Hij is in een automobiel gevlucht, maar hij heeft zijn verdiende loon gekregen, want hij is van de klippen afgesla gen de zee in en zoo verdronken. Nu houden zij dag en nacht de wacht om het lijk te vin- Leeuwarden, 25 Sept. Vee. Aangevoerd Stieren, 71 Enters f 100165, 76 Twenters f 165270, 295 vette koeien f 115210; per kg. 36—54 ct606 melk- en kalf koeien f 110 220 40 pinken f 65125 10 vette kalveren 220, 40 pinken f 65125 10 vette kalveren f 2058; 759 graskalveren f 1878 202 nuch tere kalveren f 58; 445 vette schapen f 13— 22 247 weideschapen f 918; 281 lammeren f 613 464 vette varkens f 25110 per kg 3238 ct.; 45 magere varkens f 1540 205 kleine biggen f 7—12 19 bokken en geiten prijs 13 paarden. Totaal aanvoer 3777 stuks. Handel in stieren door betrekkelijk kort aanbod vrijwel prijshoudend, alhoewel stem ming iets flauwer, in vette melk- en kalfkoei- en over het geheel gedrukt, goede soorten evenwel prijshoudend, in graskalveren voor den slacht minder, in geschetste kalveren stugger. Van vette kalveren weinig aanvoer, handel stilin nuchtere kalveren iets minder, in varkens en wolvee iets vlugger doch prij zen vrijwel stationnair. VANAF 1 SEPT. UITGEBREIDE DIENST REGELING HELDER WIERINGERMEER— MEDEMBLIKHOORN AMSTERDAM v.v. Vraagt gratis dienstregeling hiervan aan onze chauffeurs. den. Als het getij opkomt denkt men dat het op een mijl af stands wel op het strand zal spoelen in de richting van Boscastle. Dola juichte. Dit was nu juist, wat zij wilde weten, de plek, waar zij waarschijnlijk het lichaam van Frangois zou kunnen vinden, als het met het getij boven kwam, misschien gebeurde het nog wel dienzelfden dag. Zij rilde een oogenblik, toen dat afschuwe lijke visioen haar voor de oogen zweefde. Het is een vreeselijke historie, mompelde zij, en lady Trhoe was de naam ook weer Trevalga, zei de vrouw, zij is zoo'n lief, mooi meisje. Het is wel een wonder, dat al dit verdriet haar niet den dood gedaan heeft, maar de dokters zeggen, dat zij wel gauw weer op de been zal zijn. Was zij dan ziek Ja, zij ligt nog ziek te bed. Zij zeggen, dat het van zenuwachtigheid is en is ook het geval met mijnheer Barenstowe, maar kijk eens, nu vergeet ik het weer, men kan niet zoo dadelijk aan een verandering wennen. Het is buitengewoon. Wie van ons had nu kunnen vermoeden, dat mijnheer Barenstowe de ech te hertog' was. Ik begrijp het wel niet zoo goed, maar de menschen zeggen, dat het een bewezen zaak is en mijnheer Barenstowe nu de hertog van Trebarwith is. De vreemde scheen nu niet langer belang in de zaak te stellen zij wandelde verder de klippen op, terwijl haar blik over de zee dwaalde, waarvan de golven dansten in den feilen zonneschijn. Enkele kinderen speelden op het strand. Het was nu ebbe en de lage rotsen lagen bloot, waarin mannen en vrouwen met bloote voe ten naar kreeften en krabben zochten. Het was een prachtige zomerdag, de lucht was blauw en wolkeloos en het landschap schilderachtig. In de oogen van Dolar de Bernier was de wereld duister. Zij werd bezield door een denkbeeld en daarvan was zij zoo vervuld, dat zij geen oog had voor haar omgeving. Haar geheele ge moed ging op in de begeerte om het lijk van haar broeder te vinden en de geheime docu menten, die hij bij zich had. Zij begon haar pas te vertragen, ging boven aan de klip zitten en dacht na over het uur dat de vloed zou opkomen. Pas vanavond laat, dacht zij, maar ik zal hier blijven wachten, in dien tusschentijd kan ik de klip afgaan en tusschen de grotten zoeken. Weer voer een rilling haar door de leden. Zij kon het afschuwelijke visioen niet van zich afzetten, als zij bedacht dat zij hem op eens vinden zou. Was het wel de moeite waard dacht zij en was het misschien niet wijzer om maar naar Parijs te gaan en dit te vergeten Neen, antwoordde een stem, je zoudt het nooit kunnen vergeten en waarom zou je de kans verwaarloozen om je in het bezit te stellen van die papieren Dénk eens, wat dat voor jou zou beteekenen, geen vernede rende terugkeer naar je vaderland, maar je tocht zou bekroond zijn met succes. Je zoudt je eigen prijs kunnen noemen, geen som zou te hoog zijn voor zulk een buit en je zoudt wel dwaas zijn om terug te gaan zonder je daarvan meester te maken. Zij vond een pad, dat naar het strand voer de en liep dit landzaam af. Toen zij aan den voet van de klippen was gekomen, hoorde zij een paar kustwachters hetzelfde onderwerp bespreken, waar zij jusit overdacht. Als het boven komt, dan zal het zoo on geveer hier zijn, zei een van hen, maar het is een lastige plek. Het springtij laat weinig grond over om op te werken en ik heb ten minste geen lust om bij nacht die klippen op te klimmen. (Wordt vervolgd).

Wieringer courant | 1936 | | pagina 1