He slanke lijp handhaaft zich. Masseeren, het beste middel om jong te blijven. a&o o ia cy wwmoIïw Sjaals zijn onontbeerlijk NIEUWE GARNEERINGEN. Wat zal de mode ons brengen? ONS PATRONENHOEKJE. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven f 0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels. peT giro of per postwissel. De mooie nazomer maakt, dat men zich gaarne zet tot het maken der herfstman- tels, die alleszins vlot te noemen zijn. Prachtige wollen weefsels in alle mogelijke variaties en de meest uiteenloopende prij zen staan ons ten dienste, evenals een rijk dom van kleuren, die het herfst- en winter- aspect geenszins somber beloven te doen worden. Mevrouw Mode heeft het goed met ons voor en wel in de eerste plaats omdat geen al te groote omwentelingen in de modellen verwacht behoeevn te worden. Vóór alles werken de modellen er toe mede om de lijn zoo slank en voordeelig mogelijk te maken. Geen wonder dan ook, dat de mannequins hij het dragen der verschillende mantels en toiletten op de shows veel bijval moch ten oogsten. Men verwachtte eerst, naar aanleiding van zich verspreidende berichten, veel klokkende mantels en japonnen. Er is ech ter slechts een licht golvende lijn waar te nemen en van overdrijving in dit opzicht is geen sprake, de avondtoiletten buiten beschouwing gelaten natuurlijk. Roestbruin tweed met zwart Persianer is zeer vogue, doch andere niet minder warme tinten zullen ons nog aangenaam aandoen. Paars is en blijft een kleur, die vaak hard aandoet en slechts weinigen dames inder daad flatteert. Het warme purper is onein dig veel mooier. Men ziet mantels, die geheel zijn aange sloten en van de knieën af licht-klokkende lijn verkrijgen. De revers zijn veelal lang zelfs tot de taille en meermalen met bont of bontstof bekleed. De kraag is nu eens even opstaand aan weer plat, terwijl meer malen slechts een smal randje bont als af werking wordt gebruikt. Het al lernieuwste zijn de bonten cha- bots, die ook als mof gebruikt kunnen worden. Trouwens deze beloven zeer modern te worden, meestal in taschmodel, wat dan ook het meest practisch is. Bij bontmantels ziet men thans handtasschen dragen in verschil lende modellen van dezelfd' bontsoort. De mantels hebben meniy maal mouwen, die vanaf de elle boog tamelijk wijd zijn, aange zien de ondermouwen der japon nen ook veelal ballonvormig zijn vooral bij de gekleede modelier Behalve Persianer, Breit schwanz, Nertz e.a. zien we zee veel vossen dragen, die aanmer kelijk lager in prijs zijn dan en kele jaren terug. Bontcapes blij ven zich, ook in imitatie handha ven. De mantels en costuums di hier weergegeven zijn willen wi terloops even afzonderlijk noe men en wel om te beginnen he eerste model, dat zich voor jonge meisjes zeer goed leent. Het i.r van ruime mantelstof met eer kleine marter om den hals. Dt garneering aan zakken en voor zijde bestaat uit dikke stofbiezen die over koord gestikt zijn. Ver der zien we ruim ingezette mou wen en een wildleeren ceintuur De elegante mantel ernaast is van duveline met revers van veu len en ceintuur met tresband. It: de halsopening wordt een sjaa' gedragen. I De eerste (links) der drie .nantels is sportief en zeer getailleerd, heeft een platte kraag en is even klokkend. De middelste mantel is van Engelsche stof en heeft een 391 De dagelijksche massage van het gelaat is van groote beteekenis om er jeugdig uit te blijven zien. Vrouwen, die prijs stellen op een frissche teint en een soepele huid moeten enkele minuten een offer brengen, zoowel 's mor gens als 's avonds. Het gezicht wordt goed gereinigd en daarna ingevet, waarna men met de massage begint, die echter ook weer met overleg moet geschieden en volstrekt niet overdreven krachtig mag worden uit gevoerd. De huid van het gelaat is over gevoelig en behandeld men deze te stevig, dan is het remedie erger dan de kwaal, omdat de huid teveel uitgerekt wordt en neiging krijgt tot rimpels. Het masseeren moet met de vingertoppen gebeuren van uit het midden der wangen naar de ooren en het voorhoofd in schiune richting naar boven. Niet alleen het gelaat, doch het geheele lichaam vraagt massage en de tijd hieraan besteed mag nimmer als verloren be schouwd worden. In de eerste plaats blijft men soepel en lenig, doch ook de bloeds- ontfftpj» wordt er zeer door bevorderd. Op De herfst- en wintermode brengen ons een groote verscheidenheid van mantel, kort en ook lang, die overwegend veel zonder kraag gedragen worden. Zijden en wollen sjaal in diverse kleuren en ontwer- bontgarneering aan hals en over de schou ders en mouwen, terwijl het mantel-costu- me er naast van laken is, dat weer als moedeweefsel op den voorgrond treedt. Stiksels vormen hier de eenige garneering jeugdigen leeftijd blijft de souplesse behou den en indien men op uuderen leeftijd met massage begint, zal men zelfs spoedig be- speurene ,dat de min of meer slappe spie ren krachtiger worden. Het is noodig om 10 minuten 's morgens en 10 min. 's avonds t masseeren. Wel licht zullen vele huisvrouwen het hoofd schudden en denken, dat „zij" zooiets niet kunnen doen, omdat haar de tijd ontbreekt. „Hoeveel tijd", denken zij bij zichzelf, is er voor schoonheidsverzorging noodig, alles bij elkander meer dan een half uur per dag, massage, borstelen van het haar, na gels onderhouden, tanden poetsen, en wat er nog meer bij komt!" Is het echter wel te vee^ verlangd, in dien men deze tijd besteedt aan lichaams verzorging en het resultaat is, dat men er niet alleen gezonder *>r krachtiger wordt en meer weerstand kan bieden tegen aller lei ziekten, doch het uiterlijk aanzien wint minstens 100 pet. door dit kleine offer van tijd. Het lichaam kan men met talkpoeder masseeren, doch zuivere alcohol of Eau de Cologne vlug in de huid gewreven werkt buitengewoon aangenaam. Om echter te voorkomen, dat de huid hierdoor te droog wordt, gebruikt men tweemaal per week vette crème. Een ieder houde echter in gedachte, dal slechts volharding en regelmatige mas sage tot het gewenschte doel kan leiden. pen uitgevoerd zijn onontbeerlijk om de hals wat ,.gekleeder" te maken. De hals uitsnijding is nu eens rond, doch vaak ziet men een bescheiden puntvorm of zelfs vierkante afwerking. Hoe het zij, welke vorm verkozen wordt, de sjaal als aanvul lend detail is onmisbaar! WAARTOE LEENEN APPELEN ZICH? Ieder is steeds verheugd, wanneer de appeltijd is aangebroken en zal deze heer lijke vrucht gaarne in verschillende vorm opdienen. Rauw bevat hij de meest waar devolle bestanddeelen, want een feit is, dat met koken steeds een deel hiervan verloren gaat. Enkele mogelijkheden laten wij hieron der volgen voor de bereiding van een voudige gerechten. Steek het klokhuis uit en vul de holte met varkens- of "kalfsgehakt, dat op de gewone wijze is aangemaakt en plaatst ze met een kopje water in een vuurvast schoteltje gedurende pl.m. 20 a 25 minu ten in den oven. Smakelijk als voorge recht of aan den koffietafel. Als sla is het bijzonder smakelijk om de appels te wasschen, daarna klokhuizen uit steken en aan kleine blokjes verdeelen, vermengen met overgehouden witte boo- nen en gekookte en aan blokjes gesneden knolselderij. Aanmaken met olie en ci troensap of een paar lepels mayonnaise. Opdienen op glazen één persoons schaal tjes, waarop eerst een slablad is gelegd. Gehakte appel en selderij, aangemaakt met mayonnaise zijn bijzonder smakelijk op de boterham. Appelsaus of dun gekookte appelmoes is heerlijk bij braadworst, varkensvleesch, eend en gekookte ham. Schil een aantal appelen, steek het klok huis er uit, snijdt ze in dikke plakken, die men gaar smoort in een mengsel van 50 gr. suiker, 50 gr. boter en sap van een ci- troen. Opdienen als rand om varkens vleesch en wild. Nu de verfcreede schouderlijn aan de over- groote meerderheid der japonnen wordt aangebracht vragen ook weer andere gar neeringen de aandacht, die niet alleen nieuw, doch vaak zelfs zeer origineel zijn. Tres is de groote mode en zoo heeft het rechter model breede tressen in ruiten on- GELD GOED UITGEVEN IS EEN KUNST Hoe U wordt geholpen bij het aanleeren van deze „kunst". „Daar zoo'n groot deel van het inkomen van den man en daarmee van het volks inkomen door huisvrouwen wordt uit gegeven, is het zeker de eerste plicht, welke op haar schouders rust, te zorgen dat zulks met overleg geschiedt" Aldus wrdt gezegd in „De Huishouding in crisistijd" het boek je, waar wij reeds een en andex van ge zegd hebben maar waar wij de aandacht van onze lezers niet genoeg op kunnen ves tigen. „Wanneer wij allen", zoo gaat de in leiding verder, „onze beste krachten geven en zelfs de schijnbaar eenvoudige dingen met liefde uitvoeren, dan kunnen wij, als huisvrouwen zij het op bescheiden wijze medewerken om de orde te scheppen in den chaos, waarin wij thans leven". Dat „De Huishouding in crisistijd" een belangrijk boekje is, blijkt wel uit de aan gehaalde zinnen. Daarom hebben wij ge meend dit boekje als extra-premie voor onze lezeressen beschikbaar te moeten stel len. Wij raden al onze dames, jong en oud, aan dit boekje aan te vragen bij Het Prac tisch Modeblad, Postbus 38, Den Haag, on der bijsluiting van twintig cents aan post zegels. Men kan ook twintig cents gireeren op postrekening 203203 van Ho* Practisch Modeblad te Den Haag. Stel het niet uit, dames, de voorraad is niet onuitputtelijk. KLEINE VILTHOEDJES DE VOOR BODEN VAN DEN HERST EN WINTER. Wat ons als eerste voorboden van herfst en winter opvalt zijn de kleine vilten hoed jes, waaraan de ontwerpers meermalen wel wat buitenissige vormen hebben gegeven. Gelukkig zijn er nog modellen te over, die de vrouw met een „normaal" gezicht kan dragen, want heusch, de buitensporige, hoo- ge en puntige modellen staan slechts wei nigen en vragen een uiterst gesoigneerd kapsel. Veel fantasie-veertjes en cocardes in verschillende kleuren maken evenals een eenvoudige ribslint de garneering uit. Kleine voiles denken er noch niet aan zich op bescheiden wijze terug te trekken, doch worden zeer veel bij de coquette gekleede hoedjes gedragen. Men zorge echter voor een passend geheel en denke er toch immer aan, dat een dergelijke hoed niet past bij een nester of sportieve mantel, doch steeds een meer gekleed genre of een complet vraagt. Driekantige steekjes ziet men ook weer met een enkele pompoen even opzij ge hecht. Niet zelden in het rood of oranje op zwart vilt. De bollen der hoeden zijn zéér hoog en soms wordt er op nonchalante wijze een deuk in gegeven. Het achterhoofd wordt veel vrij gelaten, het voorhoofd aan één kant echter geheel bedekt. Alhoewel de mooie afhangende struisveeren, de pleureu- ses zeer nieuw en gekleed staan, heeft men thans ook mooie, soepele imitatieveeren van een soort glas of cellophaan of ander materiaal, die door lakken en beschilderen het aanzien van tropische veeren verkrij gen. De mutsen zijn soms in hoefijzer-vorm en liggen plat op het hoofd. Het inbrengen van een passende binnenrand voorkomt af waaien. Garneeringen worden op deze mo dellen niet aangebracht, omdat men het effect van den origineelen vorm niet wil verminderen. De tulband-modellen behooren bij mid dag- en avond-japonnen en meermalen zal men ze in de zijde van de japon zien dragen of wel van goud- of zilver-brocaat of lamè. HERFSTKEUR WACHT OP U. Een groot aantal onzer lezeressen profi teerden van onze herfstmodepremie en vroegen Herfstkeur aan. Herfstkeur, dat fiaaie herfstmodejournaal, met zijn ontel bare modellen, interessante artikelen, wen ken voor de huishouding en nog veel meer, is dan ook een groot succes geworden. Toch zijn er nog dames, die niet van deze premie profiteerden. Zij moeten dit besiist en nog vandaag doen. Hoe? Door even te schrijven aan Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, onder bij sluiting van twaalf cents aan postzegels of door twaalf cents te gireerer, op postreke-- ning 203203 van Het Practisch Modeblad te Den Haag. Het valt zeker bij vele dames ceer in den smaak, da* de milde najaarsdagen zoo'n keur van manteljaponnen geven, die van niet te duur materiaal of van flu weel gemaakt worden en de na jaarsmantel overbodig maken. De linker japon is van donker blauwe wollen stof b.v, home- spuw en heeft zeer breede revers, tot de taille met knoopsluiting in I net midden. Inplaats van een Kraag wordt bij deze modellen j veelal een zijden of dunne wol- .en das gedragen. Driekwart .ange mouwen mat kappen, cein- ;uur en niet te ruim schootje. Als afwerking ziet men stiksels langs ie omtrek en evens een aan den oovenmouw bij de uitnaadjes. De tweebaans rok is glad aan de achterbaan en heeft aan de voor zijde ingezette plooien. Sjaals van afstekende kleur ziet men veel in de halsopening dragen o.v. een kersenroode bij een blauwe japon, hetgeen heel pi kant staat. De middelste japon ts voor slanke figuren en van een wollen streepstof gedacht. Het model leent zicih byzonder goed om in ver schillende richtingen verwerkt te worden. De pas aan het bovendeel is in driehoek vorm en wordt gedeeltelijke bedekt door een chabot, die zich ook om den hals als plooisel voortzet. Het jade-groene geheel der elkander op de stof gestikt als garnee ring, in het midden een passende knoop. In plaats van tres kan men ook ruiten nemen van een afstekende kleur laken of van fluweel. Het linker garnituur is eveneens van een der laatst genoemde materialen en heeft J een smal opstaand kraagje en breede revers, die even aan vleugeltjes doen denken; een j zelfde, doch verkleinde garneering op taille- 1 hoogte. (iechts) is van wollen noppé stof, het voor- gedeelte is bij wijze van revers bezet met gladde bontstof terwijl het schootje aan de- rugzijde aanmerkelijk langer is dan aan de voorzijde. Zesbaans rok. .MEISJESKLEED ING. Succespatronen VKK 1958 en VKK 1959. Prijs 0.25 plus f 0.05 voor administratie en verzendkosten. Het eerste meisje heeft een vlot mantel tje van fantasie stof b.v. noppé of een klein ruitje. De kraag en revers zijn aan een geknipt, sluiting met vier knoopen, gladde raglanmouwen Een smalle cein tuur loopt vanaf even voorbij de zijnaden over den rug. Het model sluit even aan in de taille om naar den zoom toe in klokjes te vallen. Deze mantel is uiterst eenvou dig om te maken en bestaat uit 5 deelen nl. voor en rugpanden, mouwen en kraag. De schooljurk voor meisjes van 810 jaar bestaat uit een donkerblauw rokje, dat in het midden voor een diepe binnen- waartsche plooi heeft en schuine zijnaden, terwijl de achterbaan glad is. Het wordt aan een rechte band of aan een lijfje gezet. De blouse is van flanel of vyella ge dacht en heeft schouderstukken en inge zette blousemouwen. Stolpplooi met knoop sluiting en fcoog sluitende kraag. Patronen voor meisjes van 810 jaar. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad". Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat.... Hierbij ingesloten J aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen. gelieve u 10 cent extra in te slui- en (Postzegel! liefst van 1 1/2, 3 of 6 centsi

Wieringer courant | 1936 | | pagina 4