FliO-Producten Adr. v. Oers C.B.T.B.ers Cbr. v. d. Heuvel SPORT. HET „WIER-RAPPORT" BAKFIETS VOOR UW TUINGRIND W.G.v. VLIET (Hotel Smit) MIDDENMEER. 1 BLIKJE FIN0- ZOMERSOEP af 0.20 1 blikjeFIN0-WINDS0RS0EP af 0.20 1 glas FINO - BOUILLONBLOKJES a 0.15 0RIGINEELE JULIANA TARWE P. G. LUTH, VRIJDAGAVOND 6 NOV den waterspiegel geschiedt zoo moge lijk nog zorgvuldiger. Op de kcileein- laag wordt daar eerst een laag stroo gevlijd. Daarop komt baksteenpuin en vervolgens ook hier basalt. Het stroo dient om het ontstaan van kuilen in de keileemlaag te voorkomen. De glooi ing moet, wil zij goed zijn, een gelijk matig hellend vlak vormen. De basalt blokken, die boven water gebruikt wor den, zijn bijgehakt, zoodat zij ten /naastebij een aaneengesloten muur van eenige decimetersi dikte vormen. De spleten worden aangevuld met splinters, zoodat alles rotsvast in el kaar zit. Het bouwen van deze glooi ingen is een zorgvuldig werkje, dat niet aan leeken toevertrouwd kan worden. Zijn de werkzaamheden aan den binnenkant van den ringdijk dat is de kant, die naderhand „droog" komt - nog in vollen gang, aan de buitenzijde is de glooi-ing over de be staande lengte tot één a twee meter boven N.A.P. voltooid. De eerste na jaarsstormen hebben er reeds hun krachten op beproefd Vier proefvakken. Bij onze wandeling langs den buiten kant stuiten wij op een gedeelte, dat geheel ander aspect vertoont dan de gebruikelijke dijkhellingen van de hierboven beschreven makelij. Het zijn vier proefvakken, elk van 50 M. lengte. De bedoeling is de deugdelijk heid van andere en nieuwe soorten dijkbekleeding aan de practijk te toet sen. Zoo liggen achtereenvolgens stuk ken dijkhelling resp. van gewoon on gewapend beton, van schokbeton, van basalt met bitumen als voegvulling en van mastiekpenetratie d.w.z. ba saltslag door bitumen aaneëhgeki.it De betonblokken geven den dijk het aanzien van een breede stoep met ve le treden, die uit zee oprijst. De bei de andere gedeelten hebben veel weg van een wegdek, dat schuin gelegd is. De bitumen, die hier gebruikt wordt is evenals de voor wegdek gebruikte bitumen een product van de petro- leum-industrie de samenstelling is echter even anders. lukt een Bazar samen te stellen, dank niet alleen, dat er een nieuwe president voor zij de spontane medewerking van win keliers, grossiers en burgerij en niet in het minst ook dank zij de Christel. Meisjes Vereen., die zooveel uren op offerde om al de mooie handwerken te vervaardigen. Maar het mooiste is, dat dit alles is geformeerd, om de geestelijke opbouw van de menscli te steunen. Spr. stelt het zeer op prijs, dat de burgemeester hier tegenwoordig is, die de burgerij vertegenwoordigt, van wie naar spreker hoopt straks velen de zaal zullen vullen en opent hiermede deze bazar. oen werden de verschillende fraait voorwerpen en stands bekeken en de attracties beproefd touwtrekken, balgooien, sjoelbak, rad van avontuur ballero-spel, enz. enz. Er was dadelijk „leven in de brouwerij." Maar boven al de prachtige handwerken zijn ze ker al een kijkje waard. Moge daarom een druk bezoek deze Bazar doen slagen. Het programma voor Zondag 8 Nov. is voor- loopig vastgesteld als volgt Alkm. Boys Alkmaar Assendelft Pur- mersteijnSucces HollandiaHelder— BeverwijkZaandijk—Kinheim. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. NED. HERV. GEM. ZONDAG 8 NOVEMBER. H.-hoef v.m. IOV2 uur Ds. van Beek. Doopsbediening. Na afloop stemming voor het kiescollege we gens periodieke aftreding der H.H. H. Smit, S. Bakker en Wt. Mostert. Oosterland nam. 2 uur Ds. van Beek. DOOPSGEZ. GEMEENTE. H.-hoef v.m. 10 uur de Heer H. J. de Wilde. Extra collecte. Proponent op beroep. GEREFORM. KERK Hippolytushoef 10 uur Leesdienst. H.-hoef nam. 2V2 uur Cand. J. v. Eerden. Den Oever v.m. 10 uur Cand. J. v. Eerden. Den Oever nam. 3 uur Lezen. Wat hier verteld is over het werh bij Urk geldt in groote trekken e.ven- zeer voor dat bij De Lemmer. De bouw put wordt daar een paar decimeter minder diep (zij is nog niet geheel op de gewenschte diepte gebracht, de dijkhellingen zijn er niet van basalt doch van Noorsch graniet, afkomstij van den voormaligen zeedijk bij Me- demblik de keileem wordt er aange voerd van het Oude Mirdumer Klif met den aanleg van een stuk ringdijk is men daar nog niet begonnen. (Alg. Hbld.) GEMEENTE WiKPJ.NG£N"""~"~~ Hollandsche Maatschappij van Landbouw, Afd. Wieringen. Twee belangrijke vergaderingen. De eerste vergadering heeft plaats a.s. Za terdag 7 November in Hotel Centraal te Hip- polytushof, waar iemand zal spreken over een meer intensief grondonderzoek, iets wat met het kiezen van zijn bemesting en teelt onmis baar blijkt te zijn en de tweede vergadering op 20 November a.s. waarin behandeld wordt de ruilverkaveling, le waartoe zij dient, 2e hoe het verloop is en 3e wat de resultaten voor de landbouwende bevolking zijn. Onge acht of men van een en ander gebruik wenscht te maken is het uit den aard der zaak voor alle landgebruikers van zeer groot belang van deze 2 onderwerpen grondig kennis te nemen en deze vergadering ook met hunne zoons te bezoeken. De afsluiting van de Zuiderzee heeft niets uit te staan met de sterfte van het wier. Thans eerst heeft de Minister van Water staat het rapport der Commissie tot onder zoek naar een mogelijk verband tusschen de toestand van de wiervisscherij en ander vis- scherij benoorden de afsluitdijk, doorgezon den naar de Tweede Kamer. Toen de Generale Commissie der Zuiderzee- steunwet dit rapport indiende, verklaarde deze, dat het haar niet aannemelijk was ge maakt, dat inderdaad verband bestaat tus schen afsluiting der Zuiderzee en de toestand der wier-visscherij en andere visscherij be noorden de afsluitdijk. De commissie was daarom van oordeel, dat er geen termen aanwezig zijn om steun te verleenen aan de personen welke betrokken waren bij deze visscherij. Voorshands heeft de Minister overeenkom stig het advies der Generale Commissie be slist. De Minister meende evenwel dat hij de belangen van de betrokkenen zou dienen, wanneer hij de meening vroeg van zijn ambt- genoooten den Minister van Sociale Zaken en dien van Landbouw en Visscherij (Min. Slo- temaker de Bruïfte en Min. Dr. Deckers). De uitslag hiervan is nog niet bekend. Evenwel meende de Minister het niet gewenscht zijn beslissing omtrent het bovenstaande daarop te laten wachten. Voor be betrokkenen, waar onder zeer veel Wieringers ressorteeren. zeker een geduchte tegenvaller. Politie. Gevonden een rood bruine ceintuur van een japon. Ver!. een kosteloos uitgegeven rij wielmérk. Inl. bij den Gem.-Bode. Bazar Evangelisatie. In de achter zaal van Hotel de Haan werd Dinsdag middag de Bazar geopend. Een aantal dames en heeren had zich in de theetuin öp het tooneel ver zameld toén de Eerw. Heer O. Deen het woord nam en zijn blijdschap er over uit sprak, dat het weer was ge- BEKENDMAKING. TIJDIGE BETALING BOETEN CRISIS TUCHTRECHTSPRAAK. Aangezien de tenuitvoerlegging van uit spraken der commissies voor de crisis-tucht- rechtspraak in verhouding tot de bij die uit spraken opgelegdé boeten vaak zeer hooge extra kosten voor den betrokkene medebrengt, wordt er van bevoegde zijde de aandacht op gevestigd, dat het in het belang der georgani- seerden is een opgelegde boete tijdig te vol doen. Als voorbeeld diene, dat onlangs zich het geval heeft voorgedaan, dat executie van een vonnis, waarbij een boete van f 10.- was op gelegd, uiteindelijk den veroordeelde op een uitgave van meer dan f 100.- is komen te staan. het land zelf gekozen moest worden, doch bovendien moesten de vice-presidenten, de gouverneurs, het geheele Huis van Afgevaar digden en en derde van de leden van den Senaat worden gekozen. Natuurlijk werd de strijd tusschen presi dent Roosevelt en diens tegencandidaat Lan- don de allerbelangrijkste en feiteiijk zal men bij de Amerikaansche verkiezingen alleen daaraan denken. ROOSEVELT SPREEKT. Roosevelt heeft te Hydepark het woord ge voerd tot eenige duizenden personen. Hij zei- de o.a. „Waar de uitslag van de verkiezin gen op het oogenblik bekend is, heb ik een van de grootste overwinningen behaald, wel ke de Vereenigde ooit hebben ge kend." ê&h-' DEN EELL.-J3R BEGROET ZIJN VORSTELIJKE GASTEN. Onder wel zeer groote belangstelling' heeft gisteren Den Helded, Nederland's eerste Marineplaats, kennis genomen van het bezoek van H.M. de Koningin, II.K.TL Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard, een bezoek, dat behouden werd in aansluiting op den vaartocht aan boord van Hr. Ms. „De Rupter." De kruiser voor de haven Om 2.55 u. wordt de boeg van den kruiser voor de haven zichtbaar. De Koninklijke standaard in top, vaart het fraaie schip tot op de reede en laat het anker vallen. Dan komt, snel en slank de comman dantssloep van den oorlogsbodem ach ter de jagers vandaan en meert aan het vlot. De bemanning op de schepen joelt. De eerewacht van adelborsten heeft de noodige bevelen gekregen en staat als uit marmer gegoten. De Koningin stapt uit de motor sloep. De Prinses stapt direct achter Haar Moeder uit de sloep. Prins Bernhard is zoo sportief om niet langs het trapje op het vlot te ko men, maar springt zoo van de motor sloep op het vlot. Het was de eerste kennismaking van den Prins met de Marine. Het vaandel van de adelborsten neigt, als de Koninklijke leden passe ren, die eerbiedig buigen. Dan stappen de vorstelijke personen ONS WIERINQERMEERHOEKJE. Bevolkingsonderzoek in Zuiderzeepolders. de DE ALS WIERINGERMEER LABORATORIUM. Bureau te Amsterdam. Een groep hoogleeraren en andere personen, die zich bezighouden met een wetenschappe lijk onderzoek naar den aard en de eigen schappen der Nederlandsche bevolking, is ertoe overgegaan, in het leven te roepen de stichting voor het Bevolkingsonderzoek in de drooggelegde Zuiderzeepolders. Deze organi-» satie, waarvan de oprichtingsacte over eenige dagen verleden zal worden, is inmiddels haar werkzaamheden in de Wieringermeer aange vangen. Het eigenlijke doel der stichting is het ver zamelen en bestudeeren van gegevens betref fende de bevolking der kolonisatiegebieden der drooggelegde Zuiderzeepolders, op het terrein der anthropologie, psychologie, erfe lijkheidsleer, dialectologie, phonetiek, land huishoudkunde, floklore, sociographie, rechts wetenschap, sociale hygiëne en andere we tenschappen, zooveel mogelijk in onderling verband. De uitkomsten dezer wetenschappe lijke onderzoekingen worden van zeer groot belang geacht voor het bepalen der sociale politiek in de nog droog te leggen polders, omvattende een gebied van 200.000 hectaren. De maatschappij in deze nieuwe polders moet naar rationeele grondslagen opgebouwd wor den. Van de sociale wetten, volgens welke zulk een opbouw moet geschieden, weet men echter nog maar zeer weinig af. Vandaar dat men een breed opgezet wetenschappelijk on derzoek wil gaan instellen naar de ontwikke ling van de bevolking van den nieuwen pol der. Daar deze menschen uit alle provincies van het land bijeengebracht zijn, vormen zij min of meer een afspiegeling van de bevol king van Nederland, omtrent welks raseigen schappen nog maar bitter weinig bekend is. De polder is min of meer een afgesloten ge meenschap zonder traditie en zonder geschie denis het is een geheel nieuwe maatschappij Voor wetenschappelijke onderzoekers vormt hij een prachtig laboratorium. Het curatorium. Er is een curatorium in oprichting, waarin zitting zullen hebben de voorzitter van den MARKTBERICHTEN. Texel, 2 Nov. 1936. Op de gehouden week markt waren aanvoer en prijzen als volgt 3 Paaiden f 120—f 170 21 Koeien f 125- - 165 18 Pinken f 100—f 120 6 Graskalveren 50f 75 7 Nuchtere kalveren f 9f 12 13 Schapen f 16f 18 15 Lammeren f 13 f 16 2 Rammen f 20f 30 31 Biggen f 9- - f 12 100 Kippen f 0.45— f 0.60. Amsterdamsche Veemarkt, 4 Nov. 1936. Op de gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt209 Vette kalveren, 3e kw. 40—44 cent per K.G. slachtgew.19 Nuch tere keiveren f 6—f 9 273 Varkens, vleesch- varken.ï, wegende van 90—110 Kg. 51—52 ct., zware varkens 5051 cent en vette varkens 4849 cent per Kg. slachtgewicht. Aange voerd 1 wagon geslachte runderen uit Dene marken. Grooie Najaars-Veemarkt, Alkmaar. Op de dato 3 en 4 November 1936 te Alk maar gehouden Groote Najaars-veemarkt wer den in totaal 1824 Runderen en 362' Kalveren aangevoerd, waarvan soorten en prijzen als volgtKalfkoeien f 160f 2.40; Melkkoeien 100—f 210 Geldekoeien f 100—f 180 Kalf- vaarzen f 100—f 150 Geldevaarzen f 80— f 140 Pinken f 90f 150 Graskalveren f 25 f 40 Stierkalveren f 70—f 140 Kalveren (geschetst) f 60f 90. Handel der kalveren matig, overig vee stug. Purmerend, 3 Nov. Boter 906 kg. f 1.39 1.44; weiboter f 1.35-^1.36 per kg; runderen totaal 525 stuks. 315 vette koeien 3862 ct. per kg; 142 geldekoeien f 80—160 50 melk koeien f 110—225 18 stieren 35—45 ct. per 15 paarden f 60130 86 vette kalveren 2550 ct. per kg; 351 nuchtere kalveren voor de slacht f 512 voor de fok f 10—15 285 vette varkens voor de slacht 3942 ct. per kg; 57 magere varkens f 1420 498 biggen f 7111305 schapen f 1024 84 bokken f 313 kipeieren f 5.756.25 eendeieren f 5. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer 125.000 eendeneieren f 2.953 30 70.000 kippeneieren f 3.656.60. Purmerend, 3 Nov. Kaas. (Gemeentelijke Kaasbeurs). Verhandeld 17 partijen, 46.000 kg. Hoogste prijs f 17 13 st. kleine boeren f 17.50 3 st. volvette f 23. Handel matig. Groningen, 3 Nov. Granen. Prijzen als volgtRogge f 7.30—8.00; Wintergerst f 7.30 7.60 Zomergerst f 7.507.80 Witte ha ver f 6.257.25 Zwarte haver f 6.757 00 Groene erwten f 7.00—9.00 Paardeböonen f 6.506.75 Wierbboonen f 6.506.75 Waal- sche boonen f 7.008.00 Koolzaad f 8.00 12.75 Karwijzaad f 17.0022.25 Kanarie zaad f 12.0015.00 Blauw maanzaad f 15.00 -21.00. in de gereedstaande auto's en hooren ministerraad, dr. H. Colijn, die tevens oud- we het juichen van de menschenzee op voorzitter is van den Zuiderzeeraad, de fun- het Havenplein. Op het perron. Op het perron hadden zich intus- schen velen een plaatsje weten te vee- werven. Toen de Koningin, gevolgd door Haar Dochter en Haar Verlooide naar huiten trad, ging opnieuw een luid gejuich op. Slechts enkele seconden duurde nu nog het verblijf der Koninklijke Fami lie in Den Helder. Want even later zette de trein zich in beweging. Buiten zette dé Stafmuziek het Wilhelmus in. En terwijl de trein, die even later dan gewoonlijk, n.1. om een minuut voor vieren onder de stationskap wegreed, juichte de menigte den vertrekken- den ten afscheid toe. Het korte bezoek aan Den Helder was ten einde. WIERINGERMEERPOLDER. ERNSTIG ONGELUK. Op het bedrijf de Engelse van de Cultuur Mij. aan de Kolhor- nerweg is de arbeider Visser uit Middenmeer van 'n rupstrekker gesprongen en waarschijn lijk met z'n hakken tusschen de rupsband- blokken blijven steken en toen achterover gevallen, waardoor zijn been zeer ernstig ge broken werd en hij naar het Ziekenhuis te Alkmaar werd vervoerd. Dr. Hoogkamer verleende de eerste hulp. TE KOOP een beste (Jüncker) met open laadbak, R. HOEKSTRA, Sternstraat 2, WIERINGERWERF. BUITENLANDSCH NIEUWS. VEREENIGDE STATEN. ROOSEVELT MET GROOTE MEERDERHEID HERKOZEN. De huidige president leidde reeds na „de eerste ronde." Dinsdag was het de groote dag der Ameri kaansche verkiezingen. „De" groote dag, want of ander Verhardingsmateriaal NA DE MICA EEN NIEUWE ATTRACTIE VAN DE Bij aankoop van een fraai verchroomd NIKKELEN BONBONSCHAALTJE MET 6 PRESENTEERBLAADJES CADEAU. Alléén bij Levensmiddelenbedrij f Brink SLOOTDORP. geerende voorzitter van de Kon. Academie van Wetenschappen, de Commissaris der Koningin in Noord-Holland jhr. mr. dr. A. RÖell, en de burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt. Verder heeft men de minis ters van Waterstaat en van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen gevraagd daarvan deel uit te maken. Naar gelang er meer pol ders tot stand komen en bevolkt zullen wor den, zal ook anderen commissarissen der Ko ningin verzocht worden in het curatorium zitting te nemen. Zetel te Amsterdam. Daar het werk, dat hier op zoo grootsche wijze is aangevangen, hier te lande zijn oor sprong heeft gevonden in den Haarlemmer meerpolder zal de stichtingsacte te Hoofddorp worden verleden. De zetel zal overigens te Amsterdam gevestigd zijn. Het hoofdstedelijke gemeentebestuur heeft de stiching het ge bruik in het vooruitzicht gesteld van een paar lokalen in het schoolgebouw op den hoek van de De Lairessestraat en de Dufaystraat, Zoowel de regeering als de directie van den Wieringermeerpolder staan zeer sympathiek tegenover het doel van de stichting. Beide instanties hebben alle medewerking toege zegd. De eenige moeilijkheid is thans nog het stichtingskapitaal. Er is f 50.000 noodig voor verbouwing, inrichting en onderhoud van het bureau der stichting. Men heeft de regeering verzocht dat kapitaal te verstrekken. Het werk zelf zal gefinancierd worden uit subsidies van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap, het Ned. Nationaal Bureau voor Anthropologie, het Tijdschrift voor Genees kunde en het Genootschap ter bevordering van natuur-, genees- en heelkunde. Ook an dere instellingen zijn gevraagd. Men hoopt dat het verzamelen van de ge gevens van eiken bewoner van de Wierin germeer worden de meest uiteenloopende ei genschappen genoteerd zal worden erkend als een geschikt object van werkverschaffing voor intellectueele werkloozen. In Den Haag heeft men nog geen beslissing genomen omtrent de halve ton, die het be stuur van de stichting gevraagd heeft. Men overweegt nog of die op de begrooting van Waterstaat of. die van O. K. en W. zullen moeten drukken. Zwaar drukken zij overigens niet. Als men nagaat, dat de inpolderingen zelf zeer vele millioenen kosten is de uitgave van een halve ton voor dit waardevolle weten schappelijk onderzoek maar een schijntje. was mijn eerste gedachte de dokter. Ik heb toen den hr. Teunisse gewaaiv: schuwd, die Dr. Hoogkamer heeft op gebeld. Daar de dokter niet spoedig kwam; is nog eens door mij gevraagd, of de dokter wel thuis was. Dokter is onder weg, was het antwoord. Wachten duurt altijd lang en daarom werd Dr. Tamsma gewaarschuwd. Na nog even wachten kwam Dr. Hoogkamer het was toen niet la ter dan 30 a 35 miuten over vijf eii dus geen uur en vijf minuten. Van het andere wat er gezegd wordt over omstanders wat wijs ma ken enz. is mij niets bekend, daar il^ toch ook een omstander was. Ik zou denken, M. de R., datdie eenige omstanders, die van onjuist heid spreken, wel aan het spreekwoord mogen denken Zoo de waard is, vertrouwt hij zijn gasten.", U, M. de R., nogmaals beleefd dan kend voor de verleende plaatsruimte. EEN OMSTANDER. M, de R. Het is niet mijn gewoonte in te gaan op anonieme ingezondens, (waarom noemt men zijn naam niet, als men meent wat tot het publiek te zeggen te hebben), maar het „Ingezonden" van „enige omstanders" in Uw blad over het motor-ongeval op Vrijdag j.lj te Slootdorp geeft door onjuiste weer gave der feiten een verkeerde voor stelling van het gebeurde. Een korte weergave van de juiste! toedracht mag daarom niet achterj wege blijven. Het ongeluk zal op zijn vroegst heb ben plaats gehad te 5.10 uur tot vijl uur had de getroffene gewerkt. Toen ik even na het gebeurde lef plaatse kwam, lag de getroffene lang uit in de grasberm. Van de omstan ders, naar schatting toen 10-15 pers. had nog niemand iets gedaan. Direct heb ik zorg gedragen, dat Zus ter Schouten en dokter Hoogkamei gewaarschuwd werden de laatstf telefonisch vanuit het Postkantoor. Bij navraag, of de dokter kwanj kreeg ik tot antwoord: de dokter gaal onderweg een eigenaardige uitdruk king. Ik veronderstelde natuurlijk dal bedoeld werd dokter H. komt direct, Aan de hand van mijn horloge heb ik toen de komst van den dokter afgei wacht. Toen dat wachten naai' mijij oordeel te lang duurde (wachten duurj zulke omstandigheden altijd lang' hen ik naar het postkantoor gegaan om te informeeren, waar dokter II| bleef. Daar kon men mij toen geen antj woord geven, waarop ik direct dokteij Tamsma heb laten opbellen. Weer hu ten gekomen arriveerde juist Mevr Hoogkamer per auto. Ik deelde haar mede, dat ik dokte Tamsma had laten opbellen, omda haar man te lang uitbleef, waarop zi antwoordde U hebt groot gelijk als mijn man er niet is, moet er 11a tuurlijk een ander komen. Toen Mevr. H. hoorde, dat de getrof' fene uit Wieringerwaard kwam, maalj te zij de opmerking, dat ook dokte( de_ Vries, hoogstwaarschijnlijk di huisdokter van den patiënt, gewaarj schuwd had kunnen worden. Naar mijn oordeel was dat op da ogenlik niet meer nodig, omdat dok ter T. gezegd had direct te zuilen ko men. Het speet mij niet direct daaraar te hebben gedacht in dit geval zoi ik waarschijnlijk daaraan de voori keur hebben gegeven, boven de doki ters Hoogkamer en Tamsma. Inmiddels was dr. Hoogkamer uit di richting Wieringen aangekomen. Het was toen zeker nog geen half zes De patiënt heeft dus op zijn hoogs! 20 minuten moeten wachten en niet INGEZONDEN STUKKEN. Buiten, verantwoordelijkheid der Redactie. ruim een uur, voor hulp verleent werd. Dr. H. had reeds eerste hulp ver leend, toen zijn collega ter plaatse ver scheen. Dat de komst van de zieken-autt zich nog enige tijd liet wachten, i$ naar mij. later ter ore gekomen is niet de schuld van doktoren of dokter H. HEERINK. TE KOOP 70 K.G. Schagerweg, MIDDENMEER, Geachte Redactie. Beleefd verzoek in in Uw veelgele zen blad eenige plaatsruimte voor het volgende. Waarvoor bij voorbaat mijn dank. In het nummer van Dinsdag j.1. komt een ingezonden stuk voor van eenige omstanders over het motor ongeluk te Slootdorp. Daarin komen eenige zinsneden voor, die geheel bezijden de waarheid zijn. Er staat, dat gelijktijdig met Dr. Hoogkamer arriveerde Dr. Tamsma. Dit is onjuist, daar Dr. Hoogkamer reeds hulp had verleend toen Dr. Tamsma kwam. Dan nog een grooter onjuistheid. De gewonde motorrijder had toen precies een uur en vijf minuten liggen wachten op hulp, zoo schrijft men. Dit is onwaar. Het ongeluk heeft om ongeveer 15 over vijf plaats gehad. Daar ik er hij tegenwoordig was, WIERINGERMEER. denkt om de spreekbeurt HALF ACHT, HOTEL SMIT TI MIDDENMEER. HET BESTUUR TE KOOP 25000 Kg. beste Eureka groenkraag VOEDERBIETEN. En steeds voorradig prima CONSUMPTIE AARDAPPELEN. franco thuis f 1.de zak. Te bevragen bij VAN MOURIK, Slootweg Slootdorp.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2