&ME5 RUBRIEK MORGENJAPON MANTELS. Avond japonnen. Verzorging der handen is Een goede raad en nog wat. ONS PATRONENHOEKJE. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven 0.58. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. 20701. Effen morgenjapon met garneering van gestreept materiaal, in de maten 40424446 verkrijgbaar. Ben. mat. pl.m. 4.50 M. van 80 c.M. breedte en 75 c.M. garneerstof. De raglanmouwen verbinden rug en voorpan den, welke laatste diep over elkander slaan en met een ceintuur bij elkander gehouden worden. Zeer gedrapeerde bovenpas sluit met knoop. 20703. Moderne onderjurk in de maten 40 t.m. 44. Ben. mat. 2.55 M. van pl.m. 1 M. breedte. Men kan voile de soie, crêpe de chine en kunstzijde verwerken. De voorbaan heeft in het midden enkele figuurnaadjes. Kanten bovenstuk en volant aan voor- en achterbaan. 20702. Onderjurk van waschzijde met getailleerde rok- deelen, waaraan de middelsten met ronde lijn op het boven stuk zijn gestikt. 20703 20704 Ben. mat. 2.55 M. van pl.m. 1 M. In de maten 40 t.m. 46. 20704. Afkleedende onderjurk met glad bovenstuk en vierbaans rok. Ben. materiaal plm. 250 M. Verkrijgbaar in de maten 46 t.m. 52. Patronen k 0.38. Mantels worden thans gaarne van diagonaal gewe ven of van geribd velours ge dragen. Doublé face, tweed en verschillende Engelsche weef sels komen in aanmerking Zeer vele modellen, die tege lijkertijd als regenmantel ge dragen worden zijn geim pragneerd en uiterst prac tisch omdat ze het doordrin gen van regen voorkomen. Het eerste model links heeft een kraag, die met één punt is afgewerkt en het clips sluit. De rechter mantel heeft een opstaande kraag van lamsvel en is overigens zeer eenvoudig van coupe terwijl het middelste model zeer ele gant en van zwart laken is, een opgeknipte staande kraag en garneering om de mouwen leeft. WAT DE PRACTISCHE VROUW DOET. Vele huisvrouwen voeren haar huishou ding iederen dag naar de invallen van het oogenblik. Een vast plan, een goede dagin- deeling is echter van het grootste belang, omdat daardoor geen tijd verloren gaat en het voor man en kinderen thuis veel gezel liger wordt. Vooral in dezen tijd komt het erop aan de huishouding practisch, zonder verspilling van krachten en vooral zuinig te voeren. Dit alles en nog veel meer kan men leeren uit onze extra-premie „De Huishouding in crisistijd", een voor huis vrouwen zeer belangrijk boekje. Profiteer van „De huishouding in crisis tijd" en vraagt dit belangwekkend en leer zaam boekje aan bij Het Practisch Mode blad, Postbus 36, Den Haag, onder bijslui ting van twintig cents aan postzegels. Of gireer twintig cents op postrekening 203203 van Het Practisch Modeblad te Den Haag. „De Huishouding in crisistijd" wordt dan omgaand zonder verdere kosten toegezon den. NUTTIGE WENKEN. De schubben van visch kan men gemak kelijker verwijderen indien men deze vooraf even in heet water legt. Taai vleesch wordt aanmerkelijk zachter indien men er bij het stoven een scheut azijn bijvoegt. Eiwit wordt spoedig stijf indien men er voordat men begint te kloppen een prise zout aan toevoegt. Aan de mouwen der avond japonnen wordt buitengewoon veel aandacht besteed en men ziet vele modellen met gladden bovenmouw, doch waarvan het ondergedeelte geheel loshangt, nu eens als voortzetting van het bovendeel, dan weer als een ruime volant van plissé's. Gar- nee ringen van velours chiffon blijven zeer in den smaak vallen, terwijl ook brocaat zeer vaak als garneering wordt toegepast, vooral ook op zwart laken ja ponnen. In gezette voorstukken van plissé's met een gedeeltelijk ronde, gedeeltelijke rechte hals vooral voor de huisvrouw van veel belang. Water, zeep en borstel alleen maken nog niet, dat de handen er mooi uit gaan zien, vooral niet, wanneer men veelal genood zaakt is, allerlei minder prettige werkjes uit te voeren. Het gebruik van soda is zeer verkeerd, handwater kan veel aangenamer worden indien men er borax aan toevoegt. Na het wasschen worden de handen met enkele druppels citroensap ingewreven en daarna met een goede vette crème. Zijn de handen doordat men veel in water moet zijn rood en ruw, dan maakt men een mengsel var honing en glycerine, dat uit gelijke deelen moet bestaan en waarmede de handen meerdere malen per dag en vooral ook voor het naar bed gaan worden ingewreven. De huid wordt door een regel matig gebruik soepel en zacht en veel min der ontvankelijk voor de wisselende weers- gestledheden. die wij in den herfst steeds kunnen verwachten. Wij ontvingen een groot aantal brieven van lezeressen, die onze premie Herstkeur hebben aangevraagd en ons nadien hun meening over dit najaars-modeblad hebben te kennen gegeven. En wij moeten zeggen, beste dames, dat er opgetogen brieven bij waren. De briefschrijfsters wenschen ons toe, dat alle lezeressen Herfstkeur zullen aanvragen en er hun voordeel mee zullen doen. Nu nog niet alle dames Herfstkeur heb ben aangevraagd, wijzen wij er hen op, dat zij dit nog kunnen doen. Maakt dus ge bruik van de geleegnheid herfstkundig journaal in uw bezit te krijgen, door van daag nog even te schrijven aan Het Prac tisch Modeblad. Postbus 36, Den Haag, on der bijsluiting van twaalf cents aan postze gels of door twaalf cents te gireeren op postrekening 203203 van Het Practisch Modeblad te Den Haag. HUIS- EN KANTOORJAPON. Succespatroon VKK 2019. Prijs 0.25 plus /0.05 voor adm.- en verzendkosten. Behalve van waschbaar mate riaal is dit model ook bijzonder ge schikt om van tweed gemaakt te worden of van uiterst klein ruit- jas. De hoog ge sloten hals heeft een strik als gar neering, die ech ter ook weggela ten kan worden. Spli midden voor. De raglan mouwen geven een aardige lijn weer aan de schouders. Het lijfje heeft in het midden vóór een naad, die echter ook kan verval len, terwijl de rok uit twee banen bestaat, de ach terbaan is glad en heeft.een paar figuurnaadjes en de voor baan heeft een gedeeltelijk opgestikte plooi, die uitspringt. Aan het voorpand is een weinig ingehaalde ruimte, die onder het aangeknipte schouderstuk verdeeld wordt. Om eenige afwisseling te geven aan de voorpanden, kan men kleine zakjes opstik ken. Patronen in de maten 40, 42, 44 en 46. JONGENSPAKJE 4—6 JAAR. Succespatroon VKK 1982. Prijs 0.25 plus 0.05 voor adm.- en ver zendkosten. Geruit flanel is uitstekend om deze blouse van te maken, of, indien men een VXK 2019 mooier weefsel wenscht, kiest men vyella, terwijl de broek van hetzelfde materiaal doch effen gemaakt wordt. Geribd fluweel of peau de pêche zijn evenzeer geschikt. Blouse met omliggend boordje en zelfstrik- ker, blousemouwen en afwerking met zoom, waardoor elastiek wordt gehaald. Rechte, tamelijk wijde broek met bretels of aan het lijfje geknoopt. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode- lad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT; PLAATS: Patroon NoMaat.... Hierbij ingesloten J aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van ..Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. f Postzegels liefst van 11/2, 3 of 6 cents)

Wieringer courant | 1936 | | pagina 4