PUBLICATIE GRONDONDERZOEK WIERINGERMEER. ZITTING gebeurtenis in ons leven. Wij hebben den koning leeren kennen van een kant, zooals wellicht niet velen in Bel gië hem kennen. En ik behoef wel niet te zeggen, dat ieder van ons bereid is om voor dezen koning door het vuur te gaan." In het gansche land heeft 's konings eenvoud, opnieuw bewezen, een ge weldigen indruk gemaakt. B1NNENLANDSCH NIEUWS. CADEiAUX VOOR DE PRINSES. Linnen tafelgoed van Groning sche vrouwen. Op 15 October j.1. werd te Gronin gen een vergadering gehouden van het uitvoerend comité tot aanbie ding van een huwelijksgeschenk aan H.K.H. Prinses Juliana namens de Groningsehe Vrouwen. In overleg met de voorzitter van het Nationaal Comité is besloten dat de Groningsche vrouwen zullen aan bieden linnen tafelgoed in meer uiige breiden vorm, als onderdeel van het groote nationale geschenk. Het zal ver sierd worden met kant gemaakt door de kantschool „Het Molenwiekje" te Hoorn, terwijl kant en linnen tot één geheel vervaardigd zullen worden op de Groningsche industrie-scholen. Prinses J uliana aanvaardt gouden ganzenveder. Het eerste contact tusschen onze a.s. koninklijke bruid en de gemeente 's-Gravenhage is getroffen. Het heelt H.K.H. namelijk behaagd de eerste uiting te aanvaarden der feestvreugde, die zich in een reeks van onderdeelen zal openbaren in de da gen tusschen 19 December en 7 Jan. Het geschenk, dat zij aanvaardt, is een ganzenveder in goud, waarvan zij zich zoowel bij de aanteekening als bij het onderteekenen van de huwe-i lijksacte zal bedienen. DE STORM. Man waait in de Vecht en ver drinkt Gisteren is een 31-jarige houtkoo- persknecht door een rukwind aan den Langen Lauwerecht te Utrecht in de Vecht gewaaid en verdronken. Het slachtofier was gehuwd en had een kind. Zoodra men bemerkte dat de man, die niet kon zwemmen, in het water lag, begaven zich twee personen ge kleed te water en hebben herhaalde malen gedoken, echter zonder resul taat. Met een dreg is het tenslotte ge lukt, den man op te halen. Twee uur lang hebben doktoren van den ge meentelijken geneeskundigen dienst geprobeerd de levensgeesten door middel van kunstmatige ademhaling weer op te wekken. Het mocht echter niet baten. Nader meldt men nog, dat de man bezig was eenige losgeraakte schotten vast te zetten, toen een geweldige ruk wind hem opnam en in het water wierp. Het slachtoffer was reeds vijf tien jaar in dienst van de houtfirma Koker. Urker postboot naar Enkhuizen vaart niet uit. In verband met den storm is de Urksche postboot „Idonesa" Zondag middag niet naar Enkhuizen vertrok ken. De boot naar Kampen is op den gewonen tijd uitgevaren. De Hoonrsche boot vlot gekomen. De Hoornsche boot „Baron van De- dum", welke was omhoog gevaren bij Durgerdam, is Zondagmiddag om drie uur vlot gekomen. Het schip is naar Amsterdam opgevaren. Scheveningen en de sterm. Opnieuw heeft een stormweer zich Maandag doen gelden. Vooral gisternacht is het wat men in Scheve ningen noemt „stug weer" geweest. De wind was Z. Z. W;. en is nu meer naar het Zuidwesten geloopen. Er zijn thans omstreeks honderd schepen, die in Scheveningen thuis behooren, op zee. Uit opgevangen ra- rio-berichten is op te maken, dat men door den storm niet heeft kunnen „halen" (inhalen van de netten.) GRAANMARKT WEER WAT GESTEGEN. Toch koopt binnenland nu mais. Lijnkoekenprijs onder druk van bovenaf eenigszins verhoogd. De binnenlandsche graanmarkt te Rotter dam was Maandag, in overeenstemming met de buitenlandsche markten veel vaster dan de vorige. Berichten over vorstschade in Ar gentinië en de kans op nieuwe verkoopen van maïs uit Argentinië naar de Ver. Staten, heb ben blijkbaar die stemming bevorderd. De binnenlandsche handel heeft de groote mais-aanvoeren in de vorige week grif opge nomen. Hij zat dan ook geheel zonder voor raden, ondanks het aanbreken van het stal voederingsseizoen. Ondanks de weer eenigszins gestegen prij zen maakt men zich geen zorgen voor de et telijke tienduizenden tonnen maïs, die deze week met zeeschepen zullen aankomen. Het binnenland moet nog voortgaan met voorraad op te doen. Voor de later komende weken zijn de aanvoeren minder groot, zoodat er behoor lijke gelegenheid voor plaatsing is. Een opmerkelijk feit is, dat ondanks den nu weer gestegen prijs van maïs, het artikel dat sterken invloed pleegt uit te oefenen op den prijs van alle andere voeder artikelen, som mige daarvan toch in prijs zijn blijven dalen. Zoo is de prijs van lijnkoeken en andere voederkoeken met 25 ct, per 100 kg. verlaagd. het volgende, wat betreft de teelt van vroege aardappelen. Teneinde deze teelt meer te doen aanpas sen aan de door den binnenlandschen consu ment meer gevraagde soorten, ligt het in de bedoeling, dat van de op tuinbouwteeltver gunning toegestane oppervlakten vroege aard appelen bestemd voor de consumptie, slechts 85% van deze oppervlakte met vroege aardap pelen zal mogen worden beteeld. De andere 15% mogen beteeld worden met Eigenheimers of Paarspitten, of met van goedgekeurde poters te telen en ter keuring aan te bieden vroege pootaardappelen. De beperking van 85% zal niet worden toegepast ten aanzien van een teler, die in het bezit is van een ver gunning voor het telen van vroege aardappe len tot een oppervlakte van 50 are of minder, terwijl ten aanzien van telers, die vergunning voor een grootere oppervlakte dan 50 are hebben, de beperking slechts in zooverre zal worden togepast, dat de toegestane oppervlak te niet beneden 50 are zal dalen. Telers van vroege aardappelen zullen goed doen met deze voor 1937 toe te passen rege ling nu reeds rekening te houden. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOOONEN. De Nederlandsche' Akkerbouwcen- trale maakt bekend, dat de steunver- goeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 26 October 1936 tot en met 31 October 1936, f 1.50 per 100 Kg. zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak gedenatu reerde groene erwten van de laagste klasse en andere erwten zal die steun- vergoeding f 1.- per 100 Kg. bedragen. De steunvergoeding voor veldboonen. welke volgens de dateering van het dorschbriefje zijn gedorscht in het tijd vak van 26 October 1936 tot en mei 31 October 1936 zal f 2.- per 100 Kg bedragen. moesten het ontgelden. Bij den heer de Boe, Zwinweg, sloeg de bliksem op het lichtnet en sprong van de meter op de haard. Van 2 katten die bij den haard lagen te slapen, werd een ge dood. De bliksem is vermoedelijk dooi de schoorsteen verdwenen, doch hier in waren blijkbaar nog brandbare zwaveldampen blijven hangen, want toen men Maandagmorgen de kachel wilde aanmaken, geraakte de schoor steen in brand. Met groote moeite heeft men deze brand gebluscht, de ontbo den brandweer behoefde geen dienst te verrichten. B.K.C.-Nieuws. B.K.C. 3 kwam Zon dag met 9 man in het veld tegen H.R.C. 6 en verlooag*jÉ»2--8. B.K.C. 2 speehkjP'smiddags tegen M.L.D. I en wisVjjjm 4-2 overwinning- te behalen. B.K.C 2 beschikt over een sterke middenlinie. MARKTBERICHTEN. GEMEENTE ZIJPE. CRISIS - BUREAU. TEELTREGELING VROEGE AARDAPPELEN 1937. Omtrent de tuinbouwteeltregeling voor het jaar 1937 vernemen wij van bevoegde zijde SCHAGERBRUG. Zondagavond gaven onze Funny Boys een Non-Stop-uitvoering in het lokaal van den heer S. Kuiper, welke ondanks het slechte weer goed was bezocht. Voorzitter opende met een hartelijk welkom, in het bizonder Burgemeester Breebaart en diens echtgenoote, verder werd Mej. Neefkes uit Schagen en de heer Manneveldt uit Dirks- hom welkom geheeten, welke beiden hunne medewerking voor deze avond verleenden. Het programma gaf een zeer rijke afwisse ling. De eerste muzieknummers moesten echter spoedig worden onderbroken door het nood weer. Het onweerde n.1. zoo hevig dat besloten werd een kwartier te pauzeeren om de bezoe kers de gelegenheid te geven zich indien mogelijk eerst even naar huis te begeven. Na deze buitengewone stoornis werd voort gegaan met de afwerking en alles verliep zeer vlot. Als nr. 6 van het programma was vermeld „Waarop allen wachten", n.1. het Jeugd-Or- kest. Inderdaad wachtte een ieder hierop en niet tevergeefsch. Deze jeugdige muzikanten waren wel de clou van de avond en hadden met hun 3-tal nrs. een geweldig applaus te ontvangen. Ook de jonge refreinzanger Daan Jimmink was heel goed en was een succes. Eén 3-tal nrs. van de Funny Boys zelve willen we ook extra noemen. Na het derde nr. was het applaus zoo geweldig, dat nog een extra nummer moest gegeven worden. Aa nhet einde van de avond bedankte de voorzittr in de eerste plaats mej. Neefkes en overhandigde haar een bouqet bloemen. De heeren Bruijn en Manneveldt werden dank gebracht en speciaal het jeugdorkest en de ouders .van deze kinderen. Een tweetal dames werd nog dank gebracht voor diensten aan de Funny Boys bewezen, waarna een gezellig bal deze avond besloot. SCHAGERBRUG. Koe door den bliksem getroffen. Den heer J. Marrees, veehouder al hier werd Maandag opmerkzaam gemaakt, dat waarschijnlijk een koe van hem dood op 't land lag. Bij onderzoek bleek dit inderdaad zoo te zijn. Vermoedelijk is 't dier Zondagavond door den bliksem getroffen. SCHAGERBRUG. Tijdens het hevige onwe- der wat Zondagavond zich boven ons dorp ontlastte sloeg de bliksem op de toren der Ned. Herv. Kerk. De schade bepaalde zich tot een kapot ruit en een isolator van de Radio Centrale. Bij enkele particulieren sloegen lam pen en stopcontacten stuk. Aan De Stolpen werd een paal van het electrisch net getroffen. SCHAGERBRUG. Aanbesteding. De uitslag van de in ,.Het Wapen van de Zijpe" gehouden aanbesteding van di verse onderhoudswerken aan het Te huis voor Ouden van Dagen en Hulp behoevenden te Zijpe is als volgt Ingeschreven werd door Th. Veul te Schagerbrug voor f 1450 Fa. Lutje- harms te Schagen f 1750 F. Hes te St. Pancras f 1450 G. Plevier te Scha gerbrug f 1650 D. Eriks te Burger- brug f 1930; J. Keijger te Oudesluis f 1645; C. de Leeuw te 't Zand f 1627 J. Veuger te St. Maartensbrug f 1610 N. Ranzijn te 't Zand f 1170 en M. Schip per te Schagerbrug f 1633. De gunning werd aangehouden. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Rectificatie. In ons vorig nummer vermeldde het ongeluk Hollende paar den, de bestuurder v.d. Voort, 12 jaar. Dit is 'n drukfout en moet zijn 17 jaar. Onweder. Zondagavond heeft zich boven onze gemeente een hevig onwe der ontlast, gepaard gaande met hevi ge regen en hagel. Op verschillende plaatsen is de bliksem ingeslagen, vooral licht- en kracht-installaties MARKTBERICHT VAN JAC. KNOOP, Make- laar in aardappelen, groenten en fruit, Dacostastraat 1,6 telefoon 81431, Amsterdam. De groote aanvoeren van goedkoope aard appelen is afgeloopen en zien koopers nief zoo nauw meer, als het maar goedkoop is. Bonte poters zijn er veel aan de markt, en hoofdzaak mooie grove sorteering zijn te verkoopen, alhoewel tegen geen hoogere prijs. Verkoop eigenheimerpoters gaat zeer lui. Groote eigenheimers weinig aanvoer. Zand- aardappelen, duinzand, als Drentsche eigen heimers weinig aanvoer doch wel gevraagd, Mooie Zeeuwsche Bonten goede sorteering zijn het vlugste te verkoopen, voor blauwe is wei nig vraag. IJpolder Bevelanders willen de koopers niet gaarne wegens het stuk koken. Bonken met knobbel er op willen de koopers niet, alleen gladde bonken zijn erg gewild en gezocht. Ieder die zijn aardappelen naar Amsterdam wil zenden vrage eerst inlichtin gen zonder eenige kosten of verbinding. Heden 9 November 1936 werden de volgen de prijzen gemaakt per 70 kilo Zeeuwsche Bonten f 2.152.30 Zeeuwsche Blauwen f 2 a 2.30 Z. blauwe eigenheimers f 1.801.90; Z. Eigenheimers f 1.802 Z. Blauwe en bon te Poters f 1.401.50 Spuische eigenheimers f 22.10 Spuische Poters f 1.401.50; Noord wijker en Katwijker zand aardappelen f 2.50 -2.80 N. H. Bonten f 1.90—2 Noord. Holl. Blauwen f 1.90—2 N.H. Blauwe eigenheimers f 1701.90 Haarlemmermeer en IJpolder Bevelanders f 1.601.80 Dito Bonken f 1.50 1.60 dito Bonken f 2.102.30 Verder per 100 kilo in balen van 50 kilo Nieuwlandsche zand aardappelen uit Drente f 3—3.20 Dito Bonken f 2.602.40. Alkmaar, 9 Nov. 1936. Op de gehouden vee markt waren aanvoer en prijzen als volgt82 Vette koeien f 110—240 handel redelijk13 kalveren gras f 20f 35 vette f 47.5075 per Kg. 65—80 ct.; 36 Nuchtere kalveren (slacht) f 6—f 1450 Vette schapen f 20—27, handel goed 286 Vette varkens 4045 cent per Kg. Handel goed. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 9 Nov. 1936. Op de gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 515 Vette koeien, le kw. 57—62 cent, 2e kw. 48—56 ct. en 3e kw. 40—46 ct. per Kg. slacht- gew.62 Melk- en kalfkoeien f 175f 220 90 Vette kalveren, 2e kw. 4654 ct., 3e kw. 3644 ct. per Kg. levendgew.; 45 Nuchtere kalveren f 5.50—f 8.50 81 Schapen f 20—25; 534 Lammeren f 14^—17Vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5152 cent, zware varkens 49—50 cent en vette varkens 48—49 cent per Kg. slachtgew. Aangevoerd 1 wagon geslachte runderen uit Denemarken. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. GEMEENTE WIERINGEN. Bazar Evangelisatie. Donderdag werd deze door den Eerw. Heer O. Deen gesloten. Het bezoek is druk ge weest en daardoor werd liet welsla gen verzekerd. De le prijs van de verloting, een rijwiel, werd gewonnen door den beer H. Beukema op lotnummer 391. De naam van de pop, Dieuwertje, werd geraden door Mej. R. Tijsen. De lir. L. Geusebroek te H.-Hoef, werd eigenaar van het krentenbrood, door het nabij komende getal van 450 te raden. Er zaten 455 krenten in. Mevr. Boer te Den Oever won 't sprei. UITSLAG VERLOTING TEN BATE VAN DE EVANGELISATIE. Op de volgende lotnum mers zijn prijzen gevallen lotn. 391, lotn. 447, 857, 422, 764, 43, 32, 33, 931, 228, 791, 301, 794, 836, 173, 745, 990, 405, 699, 419, 899, 921, 799, 939, 475, 335, 636, 389, 105, 292, 4, 367, 690, 343, 942, 172, 527, 198, 87, 596, 815, 423, 513, 741, 160, 585, 330, 709. Verkiezing. Bij de gehouden verkie zing j.1. Zondag in de Ned. Herv. Kerk te H.-Hoef, werden de aftredende le den van het kies-college der Ned. Herv. Gem. te H.-IIoef-Westerland, de heeren H. Smit, S. Bakker en W. Mos- tert Cz. herkozen. Een prachtig geslaagde „Gym-avond" Ondanks het zeer onstuimige weel was Concordia Zondagavond goed be zet met belangstellenden, toen onze Wieringer Gym zijn non-stop-program ma ten uitvoer bracht. Dit flinke be zoek was wel een bewijs, dat de Gym steeds iets goeds ten beste geeft, en dat mag zeer zeker ook van dezen avond gezegd worden. Bij de opening sprak de hr. Penne- kamp een opwekkend woord tot de moeders toch vooral hun kinderen re gelmatig naar de repetities te zenden. Daar zijn nog al eens wat „thuis blijvers." Toen werd het programma dooi- de kleine beukers geopend, dat uit niet minder dan 24 nummers bestond. Al- De lezing van ir. de Vries voor de Hollandsche Mij. van Landbouw. Gaarne herinneren we er belang stellenden nog even aan, dat de le zing van ir. de Vries, over „Moder ne Veevoeding" voor een ieder toegan kelijk is. Ir. de Vries, die als Rijksveeteelt- Consulent dit onderwerp uitermate beheerscht, stelt zich voor, niet een dorre droge rede te houden, doch wil hiervan meer 'n praat-avond, houden. Wij verwachten dat vooral nu de avond te Slootdorp wordt gehouden, dat vele veehouders vooral deze le zing zullen bijwonen. Het aanvangsuur is op half acht be paald. Een uitstekend geslaagde tooneei- avond. De populaire tooneel-vereeni- ging „T.O.V." heeft Zaterdagavond haar eerste uitvoering in Hotel Smit te Slootdorp gegeven, die dit mag reeds vooraf worden gezegd, uitste kend is geslaagd. Voor een geheel volle zaal heeft „T.O.V." op succesvole wijze opge voerd het niet gemakkelijke tooneel- stuk „Onder één Dak." Een voor dilettanten moeilijke op gave en alleen uit te voeren met goe de krachten. „T.O.V." heeft het stuk de waarde gegeven die het heeft en naarmate men op elkander raakt ingespeeld, wordt een goed geheel verkregen. De heer F. de Jong, die de regie we derom had, heeft zijn menschen het stuk laten beleven, zooals de rollen dit vergden. Voortreffelijk is er door allen ge speeld en het publiek was dan ook op getogen over het gebodene, wat met een dankbaar applaus werd onder streept na ieder bedrijf. De resp. rollen werden vervuld, de Vader, A. Bouma Jacob, W. Evers Wolter J. v. Tillo Antje, mej. A. Lok ken Liesbeth, mej C. Hille Dora, mej. K. Visser Lena, Mevr. v.d. Grijn- Snikkers; Jan, C. Rikaart en de nota ris door F. Zuidema Jr. Allen hebben zonder uitzondering bijgedragen tot een goede uitvoering van het stuk. Na de pauze werden nog een paar aardige voordrachten ten beste gege ven, door de bekende polder-humoris ten, Loozen, Hoevenaars en Evers. De heer G. Kroeze, die voor de gri- mage zorgde, had als altijd weer voor prima werk gezorgd. Een zeer gezellig bal, onder leiding van Mevr. Teunissen besloot deze in alle opzichten geslaagden tooneel- avond. Wieringermeer-Fanfare. Zaterdag 21 November a.s. zal de Wieringer- meer Fanfare, haar eerste uitvoering geven in Hotel Smit, te Middenmeer. Naast het muzikale programma wat uitgevoerd zal worden, voert de tooneelclub op, het geestige blijspel „Amor en de Bananen". Ook hier staat dus het publiek een mooie avond te wachten. Politie. Verloren vermoedelijk te Slootdorp., een zwarte portefeuille inh. een wegenkaart en nummerbewijs G. 76729, t.n. van Stoomwasscherij „De Wieringermcer." Verl. een rijbewijs, A. t.n. van J. M. Nipshagen. Verl. 2 wieldoppen van F>rd-bestel wagen type 1933. Gevonden een slinger van tractor. Inl. Politie Middenmeer. Vingers bekneld. De arbeider, L. Al- berda te W.-Werf, werkzaam bij de Cultuurm,, raakte Zaterdagmorgen bij het hooi-hijschen op het bedrijf van den opzichter Tysma, met zijn linkerhand tusschen een katrol, waar bij hem twee toppen van de vingers werden afgeknepen. Door de Directie van den Wieringer- meerpolder is bij de Algemeene Lands drukkerij een rapport uitgegeven „Over de Bodemkundige Gesteldheid van de Wieringermeer", geschreven door Ir. A. Zuur, een van de weten schappelijke ambtenaren dezer Direc tie. Bij het droogvallen van de Wierin germeer was de grondgesteldheid van dezen polder nog slechts in groote lij nen bekend en daar de cultuurmaat- regelen (ontwatering, grondbewerking, bemesting en keuze der gewassenl en ook de bestemming der gronden sterk van den aard van den grond afhangen, was het voor het ontginnen en uitge ven der gronden noodzakelijk over een gedetailleerd overzicht van de grond- gestelheid te beschikken. Van een ge deelte der daarbij ingestelde uitvoeri ge bodemkundige onderzoekingen geeft dit rapport een overzicht. Het rapport behandelt in hoofdzaak de karteering naar klei en kalkgehalte der Wieringermeergronden. Het voor- toos is het pakkend die kleintjes vol enthousiasme te zien werken. We zul len alle nummers niet een voor een aan de toets der critiek onderwerpen. Het is ook niet noodig, want alles liet zien, dat er grondige studie aan was voorafgegaan en het telkens weer klinkend applaus was een bewijs hoe de bezoekers genoten. We hopen niet aan de anderen te kort te doen, als we de dames G. Snooij G. Kuut en T. de Wit extra noemen, die met hunne vrije oefeningen fra- naamste onderzoek is dat naar het kleigehalte geweest, daar bij jonge kalkhoudende poldergronden, waar uit de Wieringermeer grootendeels be staat, de kwaliteit van den grond en ook de te nemen cultuur-maatregelen voor een zeer groot gedeelte door het kleigehalte bepaald worden. De resul taten van dit onderzoek zijn een 2-tal kaarten aangegeven, welke in de bij lagen zijn opgenomen. De eerste kaart geeft het kleigehalte van onge veer 3500 profielen tot 1.5 M. beneden maaiveld, grafisch in blokjesvorm voor gesteld de tweede is een gekleurde kaart, waarop men het kleigehalte van de bouwvoor, die voor de cultuur het belangrijkste is, vindt aangegeven. Deze laatste kaart is zoo gedetailleerd, dat het zelfs mogelijk is er de grond- stofgésteldheid der afzonderlijke boer derijen met voldoende nauwkeurig heid op af te lezen. Uit deze kaart blijkt, dat vrijwel alle kleigehalten in de Wieringermeer voorkomen en dat de verschillende grondsoorten soms zeer bont door el kaar liggen. Deze bontheid is van ou dere gronden ook wel bekend, maar hier is zij voor het eerst op eenigszins groote schaal in kaart gebracht. In het algemeen bestaat het Zuiden, Zuidwes ten en een gedeelte van het Oosten uit zwaren grond (zware klei, klei en zwaren zavel), terwijl in het Noorden van den polder veel zand gevonden wordt. Het centrum wordt door gron den ingenomen, die hoofdzakelijk uit fijn kleihoudend zand en lichten zavel bestaan. In details is de verdeeling der grondsoorten echter veel bonter dan hier geschetst. Een afzonderlijk hoofdstuk, toege licht door een aantal kaartjes, is ge wijd aan de geologie van de Wieringer meer dit hoofdstuk geeft een over zicht van de interessante wijze, waar op de Wieringermeergronden gevormd zijn en geeft vaak een verklaring voor de verdeeling der verschillende grond soorten in dit nieuwe gebied. Bij de karteering naar het kalkge halte werd gevonden, dat verreweg het grootste gedeelte der gronden een zeer ruime hoeveelheid koolzure kalk bevat. Plaatselijk bleken sommige zwaardere gronden echter kalkvrij te zijn, terwijl deze kalkvrije gronden meestal sterk zuur waren (katteklei.) Een paragraaf is aan het ontstaan en de vorming van deze katteklei gewijd. Bij de karteering naar het kalkgehalte zijn al deze zure plekken opgespoord en, voor zoover zij in de bouwvoor la gen, door vermenging met kalkhou- denden grond geneutraliseerd. Bij de karteering naar kleigehalte werd dit kleigehalte op het veld door schatting bepaald door een groot aantal analyses, aan het Bodem kun dig Instituut te Groningen verricht, werden deze schattingen gecontro leerd een tweetal tabellen geeft een inzicht in de bij het schatten bereikte nauwkeurigheid. In deze monsters zijn ook andtMoi grootheden bepaald (uitvoerig onderzoek naar de mecha nische samenstelling, kalk-, water en humusgchalte er- den zuurgraad) de resultaten van dit onderzoek zijn achter het rapport opgenomen en worden in een afzonderlijk hoofdstuk besproken. Het rapport kost f 2.50 en is verkrijg baar gesteld Dij de Directie van den Wieringermeerpolder te Alkmaar (giro no. 164795.) FLEVO-NIEUWS. Ook Zondag is het Flevo I niet mogen gelukken om de eerste punten binnen te halen. Met 4-1 werd verloren van West-Frisia 3, nadat de rust in was gegaan met 4-1. Er moet de laatste tijd nogal eens met invallers gespeeld worden, waar door het juiste verband in de ploeg nog steeds ontbreekt. SLOOTDORP. Men moet maar gelukkig zijn. Zoo iemand is waarschijnlijk juffr. Dijksma te Slootdorp. Dit voorjaar had ze een lot ge kocht en daarop viel een damesrijwiel. Nader hand kocht ze weer een lot en dezer dagen kreeg ze bericht dat op dat lot een luxe pa piermand was gevallen. RATTENBESTRIJDING. Sedert de ratten bestrijding in de Wieringermeer ter hand is genomen, valt er een ontzaglijke verbetering te bespeuren, dat heeft dus zeker aan de verwachting beantwoord. Toch treft men nog enkele broednesten aan, zoo is het o.a. op de vuilnisbelt. Dezer dagen is men begonnen het verzamelde vuil weg te rijden en hierbij kwa men nog een groot aantal van deze ongure beesten te voorschijn. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringermeer. DONDERDAG 12 NOV. nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in de Consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk te MIDDENMEER. pante staaltjes van gymnastiek lieten zien. Prachtig. De dansen in veelkleurige costuums waren ook in orde en vooral trof ons de rytmische dans waarvan men on der de bekoring moest komen. Lichtschakeeringen zou ons inziens een en ander nog meer hebben ver hoogd. Het zangstukje op de 4-zadel tan dem was wel origineel doch ook de andere liederen werden keurig ge zongen.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2