„WIERINGERMEER" wofdl uitgesteld SWAN PEN MIDDENMEER. VOOR UW TUINGRIND W.G. v.VUET (Hotel Smit) MIDDENMEER. de overzeesche gewesten heeft door haar hoofdbestuur haar medewerking toegezegd. Verschillende gemeentebesturen hebben be reids toestemming verleend tot het houden der inzameling op de openbare scholen. Even eens werd deze toestemming voor de R.K.- scholen door het Doorluchtig Episcopaat ver leend. DE JONGSTE STORM. De dijk op Ameland houdt het nog. Nog eens zoo'n storm, zeide men op Ame land toen in het laatst van October in den dijk, welke de lage Zuidkust tegen de Wadden zee beschermt, groote gaten waren geslagen en het zand van het dijklichaam kwam bloot te liggen en al het lage land van ons eiland staat onder water. De arbeid van jaren dreigt te worden vernield en vele hectaren cultuur grond zullen door het zeewater onbruikbaar worden. De Zuidwesterstorm, die in den nacht van Zondag op Maandag woedde en Maandag middag pas afnam, heeft echter geen averij aan den dijk veroorzaakt. Er was heel weinig water op de Wadden, zoodat het bij vloed den dijk niet eens raakte „WILDE" STAKING TE BLERICK. Bij de werkverschaffing. In de gemeente Maasbree waaron der ook de plaatsjes Blerick en Baar- lo behooren is een „wilde" staking begonnen bij de werkverschaffing. Werkwillige arbeiders worden geprest hun werk neer te leggen, posten belet ten hen het werk te hervatten. Dezer dagen vervoegden zich onge veer 30 arbeiders van de werkverschaf fing bij den Wethouder voor sociale aangelegenheden, den heer Terra te Blerick. Deze heeft drie personen ont vangen en hen daarop medegedeeld, dat men direct het werk moest hervat ten. De arbeiders waren hiertoe niet bereid, indien men hen niet 22 et. per uur als grondloon garandeerde. Daar dit onmogelijk was, weigerden de ar beiders aan het werk te gaan. Niet alle arbeiders hadden echter het werk neer gelegd. Een 8-tal arbeiders was aan het werk gebleven, doch eiken morgen werd voor hun woningen gepost door drie stakers. Tengevolge van die pres sie hebben verschillende arbeiders, die aanvankelijk nog bleven werken, zich thans aangesloten bij de stakers. Zooals te verwachten, werden in op dracht van den Minister tegen dit op treden van de arbeiders strenge maat regelen genomen. De reeds geschorste arbeiders werden wegens het weigeren van werk tot nader order van tewerk stelling uitgesloten. Bovendien mag niet de volle steun van het Armbe stuur - die gegeven moet worden met bons uitgekeerd worden, doch slechts 70 pCt. In kokend water gevallen. •Toen de vader van het 4-jarig, jonge tje S. W., in de Tuinstaaat te Den Hel der, nadat hij een teil met kokend wa ter van het vuur had gezet en op den keukenvloer geplaatst, zich even had verwijderd, viel het jongetje, dat spe lenderwijs achteruit liep, achterover in het kokende water. De vader wist het kind er spoedig uit te trekken, doch het onderlichaam was hevig ver brand. Terstond werd de gemeente lijke geneeskundige dienst gewaar schuwd, die de vele brandwonden ver zorgde de toestand van het ventje is zeer ernstig. OOGJE UITGESTOKEN. Dinsdagmiddag waren de twee zoon tjes van den heer Tj. Koster te Twij- zelerlieide (Fr.) achter een woning aan het spelen met een mestvork. Per onge luk stak het oudste jongetje zijn 2-ja- rig broertje met een mestgreep in zijn. gezicht, waarbij het oogje van den kleine zeer ernstig gewond werd. Di rect werd het jongetje naar een dok ter vervoerd, die overbrenging naar het academisch Ziekenhuis te Gronin gen noodzakelijk achtte. De toestand van den kleine is zeer zorgerlijk. Waarschijnlijk zal hij zijn oogje moe ten missen. DE VERGANE LOGGERS. Wederom een lijk aangespoeld Woensdagmoi-gen is op het strand te Callantsoog wederom een lijk aange spoeld, dat herkend is als dat vari een der opvarenden van den Sch. 68, n.1. L. de Graaf. De twee lijken, welke Dins dag zijn aangedreven, zijn geïdentifi ceerd. Men heeft hier eveneens met slachtoffers van de Sch. 68 te doen. Het Dinsdagochtend te St. Maartens zee, gem. Zijpe, gevonden lijk is her kend als dat van den 21-jarigen Leen- dert de Jager, die eveneens deel uit maakte van de bemanning van de Sch. 68. GEMEENTE WIERINGEN. Kroonprinselijke groet. Wederom heeft burgemeester Kolff een brief ontvangen van Kroonprins Wilhelm, waarin hij herinnert, dat het 10 Nov. 13 jaar geleden was dat hii Wieringen verliet. De Kroonprins verzoekt tevens aan alle Wieringer vrienden de groeten over te brengen en besluit met een tot weerziens. Uit alles blijkt dat hij Wieringen. steeds in gedachten heeft. SUCCES-NIEUWS. Zondag 15 Nov. waren er door de K.N.V.B. aanvankelijk geen wedstrij den vastgesteld en zal deze Zondag dus als een inhaalprogramma beschouwd worden. Succes I gaat daarom naar Purmersteijn I orn daar de onlangs verregende wedstrijd te spelen. Onderwijs. Tot tijdelijk onderwijze res aan de O.L. School te Oosterland is ter vervanging van Mej. Veenstra, aan wie ziekteverlof werd verleend, be- inoemd, Mej, P. Boerdijk, onderwijze res te Den Helder. Politie. Verl. een rijbewijs en een paar belasting-plaatjes. Inl. bij den Gem.-Bode- INTREDE Ds. MEIHUIZEN TE VEENDAM. We lezen in het „Nbld. v.h. N.", dat j.1. Zondag de „Vermanje" te Veendam geheel bezet was met belangstellenden toen Ds. Meihuizen zijn intrede deed. De predikant koos als tekstwoord Exodus 25 40 „Zie dan toe dat gij het maakt naar het voorbeeld hetwelk u op den berg, is getoond." De nieuwe predikant werd toege sproken door Ds. Dufour van Sappe- meer ds. Vis, namens de Gron. Doopsgez. Sociëteit ds. v.d. Veer, en de hr. G. Mackelbach als kamp vrienden. De heer Bakker, voorz. van het Kerk bestuur sprak namens Iverkeraad en gemeente, en liet den nieuwen predi kant toezingen Gez. 114 3. Na afloop maakten velen kennis met Ds. Meihuizen en zijn echtgenoote. Opbrengst Collecte. De Collecte van het Leger des Heils, in deze gemeente op 12 Aug. j.1. gehouden, heeit 27 gul den opgebracht. Aanbesteding. Op 9 December a.s. zal worden aanbesteed het onderhoud gedurende het jaar 1937 van de kunst werken in den Afsluitdijk te Den Oe ver en Kornwerderzand met bijkomen de werken. ORANJE - VEREENIGING „WIERINGEN." Opening. De sinds kort opgerichte Oranje-vereeni- ging vergaderde Woensdagavond in de foyer van Cinema de Haan. De opkomst was goed te noemen, (ongeveer 40 personen). Om half negen neemt Burgemeester Kolff het woord en heet allen welkom. Deze vergadering is bijeen geroepen om twee redenen a. om het definitieve bestuur te verkiezen; en b. besprekingen te voeren betreffende het a.s. huwelijksfeest van H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard op 7 Jan. a.s. Verkiezing bestuur. Op 'n voorstel uit de vergadering wordt besloten een vrije stemming te houden. Van de personen, die een aantal stemmen weten.te behalen, zullen de zeven hoogsten worden benoemd. Burgemeester Kolff (voorz.) 32 st., Notaris Obreen (secr.-penn.) 33 st., de heeren O. Deen 30 st., O. J. Bosker 20 st., C. J. Bosker 17 st., Evert Baijs 15 st., M. Bakker Szn. 10 st. De besprekingen van het feest van 7 Jan. a.s. Er is een schrijven van een filmbureau, dat aanbiedingen doet met een speciaal Oranje programma met de z.g. Smalfilm. De heer C. J. Bosker voelt er meer voor om met Cinema de Haan in overleg te treden en zelf een programma in elkaar te zetten, zoo wel voor de grootere menschen als voor de kinderen. Dr. Beeker vraagt of het de bedoeling is om alleen in Hippo de feesten te centralisee- ren, of dat ook in Den Oever b.v. wat wordt gedaan. De heer Stulp wil iets met eigen krachten doen. B.v. een voorstelling van een historisch feit, betrekking hebbende op 't Oranjehuis. De heer C. J. Bosker Dit vereischt wellicht dure costuums, terwijl het verder nog de vraag of dien dag costumes beschikbaar zullen zijn. De heer O. J. Bosker voelt veel voor het idee Stulp en zegt dat een historisch stuk mooi is. Wat de costuums betrefteen groot deel zou door, rappe dameshanden vervaardigd kunnen worden. Hij zou willen dat hiernaar een onderzoek werd ingesteld. Dr. Beeker vindt het voor de kinderen aar dig om populaire liedjes met muziekbegelei ding te laten zingen. De heer Van 't Hoff wil de kinderen een souvenir meegeven b.v. een Oranje-speldje. Burgemeester en O. J. Bosker zijn er voor dat de gemeente de speldjes betaalt. De heer O. Deen vindt, dat het feest moet dienen om een voorlichting te geven aan hen die nog niet weten wat het Oranjefeest be helst. Er wordt dan verder nog vêel heen en weer gepraat, doch het korte tijdsbestek belet ons alle sprekers te vermelden. Hoofdzaak is dat het bestuur thans de geest van de vergadering kent en besluit om die maatregelen zal nemen, welke naar beste we ten en kunnen worden verricht, nadat de ge gevens der hnanciën enz. bekend, zijn. Er zullen drie personen huis aan huis gaan om leden te werven. (Minimum contributie 50 ct.) Het belooft een pracht programma te wor den, dat heeft het bestuur zich alhans voor genomen. Doopsge?;. Zusierkring. Heden Don derdagavond bijeenkomst. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. NED. HERV. GEM. ZONDAG 15 NOVEMBER. Den Oev er nam. 2 uur Ds. van Beek. DOOPSGEZ. GEMEENTE. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. M. Onnes van Zutfen. GEREFORM. KERK H.-hoef v.m. 10 uur Ds. Joh. Meijnen H.A. H.-hoef nam. 2V= uur Ds. Joh. Meijnen. Den Oever v.m. 10 uur Cand. J. v. Eerden. Den Oever nam. 3 uur Cand. v. Eerden. EVANGELISATIE Den Oever v.m. 10 uur de hr. O. Deen. EL-ho<ef nam. 4.30 uur de hr. O. Deen. jongen van Breezand vroegen wij waarom hij ook heel hier kwam. Nou ja antwoordde de knaap, hier heb ik beste klantjes van een dubbeltje en een stuiver. Waar die jongens al niet aan denken. UITVOERING ZAAL SLIKKER, a.s. Zondag zal in zaal Slikker een uitvoering worden ge geven door de Amusementsjazzclub „The Heic Boys", o.l.v. de heer A. J. Rijkers. Deze vereeniging, hoewel nog jong, beschikt over een aantal goede krachten en voor muzieklief hebbers valt er a.s. Zondag te genieten. Ter afwisseling zal optreden de goochelaar en buikspreker Professor „Melorini Kortom een mooie avond. (Zie adv. in het no. van Zater dag). MARKTBERICHTEN. Groningen, 10-^Iov. Vee. KtHf- en melkkoei en le s. f 210—220 2r s. f 180—190 3e s. f 120140, kalfvaarzen f le s. 170190, 2e s. f 120150, vare koeien le s. f 130140, 2e s. f 100—110, stieren le s. 46—48, 2e s. 40—42 ct. per kg. Slachtvee le s. 4950 ct., 2e s. 44 46 ct., 3e s. 2830 ct., vette kalveren le s. 7072, 3e s. 6066 ct. per kg; weideschapen f 1518, vette lammeren f 1215, vette scha pen f 20—23, biggen le s. f 58, f 11.20 de weekvette varkens le s. 3941 ct., 2e s. 35 36 ct., zouters 35—36 ct.; 1228 runderen, 737 kalveren, 668 schapen, 760 varkens, 165 biggen. In kalf- en melkvee en het opzetvee had de handel een zeer traag verloop, daardoor de ONS WIERINGERMEERHOEKJE. BEURS EN MARKT saf sPr- aa" de diverse gehalten voe- De —f aa™ Se weer zeer levendig, het was weer zeer druk. Met een tweetal weken kan de ingebruikne ming tegemoet worden gezien van het nieuwe zaaltje wat een ruimtevermeerdering betee- kend van ruim 100 vierkante meter. Met de markt gaat het nog niet zooals mén dat wel zou wenschen er was ditmaal geen aanvoer van vee, hetgeen jammer is. De noteeringen waren Rogge f 7.75 8 Wintergerst f 7.50—7.75 Zomergerst f 7.75— 8 Witte Haver f 77.35 Groene erwten f 8—8.75 Paardeboonen f 6—6.50 Duive boo- nen f 8—9 Karwijzaad f 22—23. HET WORDT NU TIJD. Nu de datum be paald is van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z.D.H. Prins Bernhard, wordt het toch tijd dat zich een plaatselijke commissie vormt in de Wieringermeer voor de te hou den feestelijkheden die op handen zijn. Bij de verloving van onze Prinses is één en ander overhaast moeten geschieden, en werd de w enschelij kheid geuit, dat zich commissie zou vormen die voor de feestelijk heden bij het huwelijk zou zorgdragen. Twee maanden resten nu nog wat betrekke lijk lang lijkt. Doch daar het de wintermaan den zijn, wordt de belangstelling van ver- schillende menschen ook voor allerlei andere vorige weeksprijzen met moeite waren te|za^®n Sevraagd, waarmee wij maar zeggen bedwingen. Het slachtvee, dat in ruime mate Wi was aangevoerd werd tegen iets lagere prij zen verhandeld, de stieren bij geringen aan voer iets hooger. Vette en nuchtere kalveren prijshoudend. Nuchtere kalveren werden ver handeld van f 46.50; zware kalveren brach ten iets meer op. In wolvee had de handel in alle soorten een langzaam maar prijshoudend verloop. Vette varkens bij grooten aanvoer iets lager. In vleeschvarkens was de handel slecht. Spekvarkens waren iets beter te plaat sen en brachten iets boven de noteering op. Zouters prijshoudend en de verkoop van big gen was zeer langzaam. Purmerend, 10 Nov. Kaas. (Gemeentelijke Kaasbeurs). Verhandeld 17 partijen, 35.000 kg. Hoogste prijs f 17.50; 2e st. kleine boeren f 17 3e st. Goudsche f 21. Handel matig. Purmerend, 10 Nov. Boter. Aangevoerd 963 kg. f 1.40—1.45 per kilo weiboter f 1.26—1.38. Runderen, totaal 429 stuks. 285 vette koei en 3862 ct. per kg 90 gelde koeien f 80— 160, 35 melkkoeien f 110225, 19 stieren 32 45 ct. per kg; 7 paarden f 60130, 75 vette kalveren 2550 ct. per kg; 271 nuchtere kal veren voor de slacht f 512, voor de fok f 10 15 261 vette varkens voor de slacht 4043 ct. per kg; 46 magere varkens f 12—22, 274 biggen f 6.5010.50, 975 schapen f 1024, 54 bokken f 314, kipeieren f 5.255.75, eend eieren f 3 piepkuikens 55—60 ct. per kg. Eieren. (Coop. Centrale Eierveiling Purmer end G.A.) Aanvoer 130.000 eendeieren f 3—3.10 75.000 kippeneieren f 3.60—5.80. Handel in vette koeiën vlug, in geldekoeien, melkkoeien en stieren stug, in paarden, vette en nuchtere kalveren stug, in vette varkens vlug, in magere varkens, biggen en schapen matig. Groningen, 10 Nov.Granen. Prijzen als volgt Rogge f 7.508.00; Wintergerst f 7.30 7.65 Zomergerst f 7.507.95 Witte haver f 6.507.25 Zwarte haver f 6.757.10 Blau we erwten f 10.5013.50 Groene erwten f 7.009.00; Paardeboonen f 6.256.75; Wier- boonen f 6.256.75 Waalsche boonen f 7.00 7.60 Koolzaad f 8.0013.00 Karwijzaad f 16.00—22.25 Geel mosterdzaad f 10.00—14.25 Kanariezaad f 12.00 14.75 Blauw maanzaad f 16.00—20.50. De korting en bijbetaling bedragen thans 5 ct. per kg voor rogge (natuurgewicht 68 kg) kanariezaad id. 70 kg, wintergerst id. 65 kg, zomergerst id. 65 kg en alle havers id. 46 kg. De Amsterdamsche Veemarkt. AMSTERDAM, 11 Nov. 1936. Op de gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 214 Vette kalveren le k\v. ,2-62 cent 2e kw. 46-51 cent 3e kw. 40-45 cent per Kg. levend gew. 29 Nuchtere kalveren f 6-9 233 Var kens, Vleeschvarkens, wegende van 90-110 Kg. gl-52 ct., zware varkens 49- 50 ct. en vette varkens 48-49 cent pel* Kg. slachtgew. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken, Rotterdam, 10 Nov. Vee. Aanvoer in totaal 4315 stuks788 vette runderen, 1280 magere runderen, 113 vette kalveren, 304 graskalveren, 974 nuchtere kalveren, 3 varkens, 9 veulens, 147 paarden, 635 schapen en lammeren. Vette koeien le soort 58, 2e s. 53, 3e s. 3846 ct. per kg; vette ossen le s. 54, 2e s. 48, 3e s. 42— 46 ct. per kg stieren le s. 56, 2e s. tot 48, 3e s. 44 ct. per kg; le s. f 275, 2e s. f 220, 3e s. f 120 per stuk; vette kalveren le s. 80, 2e s. 70, 3e s. 5060 ct. per kg; graskalveren le s. 2e s. 48, 3e s. 38 ct., per kg; f 453518 per stuk slacht- nuchtere kalveren le s. 40, 2e s. 35, 3e s. 30 ct. per kg; 975 per stuk; fok-, nuchtere kalveren f 1312—10 p. stuk; siachtpaarden le s. 41, 2e s. 38, 3e s. 35 ct. per kg; f 17013585 per stuk werkpaarden f 240—140—100, hitten f 140—105—70 schapen le s. 44, 2e s. 38, 3e s. 29 ct. per kg; f 2316 12 per stuk lammeren le s. 42, 2e s. 33, 3e s. 26 ct. per kg; f 15108 per stukkalf koeien f 230185120 melkkoeien f 195—130 varekoeien f 14512595 vaarzen f 140—95—75; pinken f 110—85—'70. Vette koeien en ossen handel kalm, prijzen als vorige week, prima koeien tot 62 ct., dito ossen tot 58 ct., Stieren me tamelijken han del door kleinen aanvoer prijshoudend. Vet te kalveren handel matig. Prima exempl. tot 92 ct. Graskalveren handel redelijk, goed prijshoudend. Nuchtere slacht- en fokkalveren handel vlot, prijzen terugloöpend. Schapen en lammerenhandel traag. Kalf- en melkkoeien handel redelijk, beste kalf koeien iets duurder; overigens onveranderd. Varekoeien handel slepend, goed prijshoudend. Vaarzen en pin ken handel stil, prijzen onveranderd beste 'illen, dat het allerwege vergadertijd is, zoo dat deze twee maanden niets te lang zijn voor de voorbereiding. ESPERANTO-NIEUWS. Esperantorubriek in Nederlandsche arbeiderskranten. In het meest belangrijke Nederlandsche arbeidersblad „Het Volk" en in de andere kranten van de uitge verij en drukkerij „De Arbeiderspers" ver schijnt geregeld tweemaal in de week een Esperantorubriek onder de titel „Esperanto- kolom." De redactie van de rubriek wordt verzorgd door de Federatie van Arbeiders- Esperantisten. Godsdienstige beweging gebruikt Esperanto. De godsdienstige vereeniging „The World Fellowship of Ultimate Religion", een wereld-, organisatie, begon Esperanto te gebruiken in haar internationale betrekkingen en stelde een speciale Esperanto-afdeeling in. GEMEENTE ANM PAULOWNA. SINTE MAARTEN. Ongelooflijk druk is er dit jaar gekeuveld. We zotiden haast zeggen de Kleine Sluis heeft bijna 40Ö keuvelaars tot Iaat in den avond gehad. Gelukkig voor de kinderen, daar sommigen heel van Breezandjvaarzen iets duurder. Paarden handel stroef, kwamen, dat het w;eer goed was. Een kleine [prijzen onveranderd. Vereen, van Vrijz. Hervormden. Nogmaals vestigen wij de aandacht op de bijeenkomst van de Vereen, van Vrijz. Herv. te Middenmeer (Con sistorie-kamer) op heden Donderdag avond. De door de Vereen, aangestelde hulpprediker de heer H. Kreb, zal een inleiding houden over „Kerk en Vrij zinnigheid." Ds. B. Nijholt spreekt over „Wat doen wij." De Vrijz. Chr. Jeugdclub „De Rijzende Kerk"", verleent met zijn jonge krach ten medewerking. Een gratis bus rijdt, eerst door de straten van W.-Werf, vertrek van het Raadhuis half acht. Kwart voor acht vanaf de Kerk in Slootdorp. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 15 NOVEMBER. GEREF. KERK MIDDENMEER. Middenmeer v.m. 9.30 uur Leesdienst. Middenmeer n.m. 3 uur Ds. C. v. d. Vliet. Wieringerwerf 930 en 5 uur Leesdienst. NED. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Cand. H. v. Vliet. Dankuur v. h. gewas. Slootdorp nam. 2 uur Cand. H. v. Vliet. Wieringerwerf nam. 2 uur de heer K. Kiewiet. Catechisatie voor Jongens en Meisjes te Wie ringerwerf Vrijdagavonds 7 uur i.d. Cantine. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Aid. Wieringermeer. Praat-avond met ir. L. de Vries over Moderne Veevoeding. Voor de afd. Hollandsche Mij. van Landbouw, afd. W.-Meer, heeft de Rijksveeteelt-consulent ir. L. de Vries, Woensdagavond een lezing gehouden over moderne veevoeding, die door pl.m. 40 personen werd bijgewoond, waaronder een aantal genoodigden. De heer G. Schoorl, voorz. der afd. sprak een kort welkomstwoord, speci aal tot ir. L. de Vries, die voor de afd. al geen onbekende meer is. Ook nu weer heeft ir. de Vries op bijzondere vlotte wijze een populaire lezing gehouden over de veevoeding in het algemeen. Bij den aanvang op merkend, dat moderne veevoeding door hem terloops zou worden aange voerd, daar dit eigenlijk in hoofdzaak de mineralen betreft en dan nog wel een avond er bij genomen kon worden gezien de verscheidenheid van stof die deze leer heeft. De spr. deed dan ook maar een greep uit de leer omtrent veevoeding en be paalde zich tot de voeding van rund vee gedurende de staltijd, wat z.i. thans het actueelst is. Spr. behandelde achtereenvolgens de verschillende mengsels voeder die gedurende deze tijd wordt verstrekt, doch merkte op, dat inividueel na tuurlijk in een lezing geen adviezen gegeven kunnen worden, daar alles van de plaatselijke omstandigheden afhangt, waarin allereerst de kwali teit van het bedrijfsvoeder bekend moet zijn, waarna pas aangegeven kan worden de hoeveelheid krachtvoeder die bijgevoerd moet worden alsmede de verscheidenheid. Op uitvoerige wijze schetste spr. de verhouding eiwit, zetmeel, droge stof enz. die aanwezig moet zijn in het rantsoen, voor een doelmatige voeding. Dit wisseld naar gelang dat men een doel heeft met zijn vee, t.w. koeien voor melkwinning, droge koeien of afgekalfde koeien. Met een uitgebreid cijfer-materiaal Om tot een juiste voeding te komen heeft men proefondervindelijk, voe dingsnormen kunnen vaststellen. Omtrent de voedingswaarde van hooi en kuilgras deelde spr. mede, dat hiervan op het oude land de uitkom sten zeer verschillend zijn, de bodem gesteldheid, ontwatering, bemesting, maaitijd, weersomstandigheden, meer of minder broei in de klamp, zijn alle maal zaken die dit kunnen beïnvloe den. Voor hooi heeft men 5 kwaliteiten, dit zijn Duitsche cijfers. En wat spr. in Holland van dit onderzoek heeft ge zien, zijn deze cijfers vrijwel juist. De cijfers die spr. ter inzage heeft van het nieuwe land de W.-Meer, ge ven een vrij goed eiwitgehalte aan, hoewel sterk varieerend, waar de kla ver, speciaal de witte, een rol in speelt. Ook heeft spr. een hoog kalk- een gehalte in de cijfers gezien, bijija twee maal zooveel als in hooi van het oude land, daarentegen minder fosforzuur. Men zal dus hij de mengvoeders hier wel rekening mee dienen te houden. Het is echter maar een indruk die spr. heeit gekregen bij een vluchtige bestudeering der cijfers voor de Wie ringermeer. bpr. behandelde vervolgens de an dere voeders, als voederbieten en an dere knolgewassen, die eiwitarm zijn en hoofdzakelijk zetmeel en suiker afgeven. Altijd zal naar de juiste verhouding in de toe te dienen rantsoenen ge streeft moeten worden. Na de lezing van ir. de Vries volgde een geanimeerde gedachte-wisseling waaraan door onderscheidene belang stellenden werd deelgenomen. Ir. Bosma die ook aanwezig was, deelde nog mede dat de cijfers die ir. de Vries met betrekking tot de Wierin germeer heeft genoemd proefveldexi be treffen en kunstmatig gedroogd hooi is De voorz. deelde nog, mede dat wat betreft de mengvoeders, voor de Wie ringermeer, zeer zeker de aandacht zal hebben van de coop. aankoopvereen. Na nog medegedeeld te hebben dat half Januari een uitwisseling van ge dachten plaats zal hebben inzake de uitkomsten der proefvelden van de Cultuurmij. waarvoor ir. Bosma en Van Steen zullen worden uitgenoodigd sloot de voorzitter met een speciaal woord van dank aan ir. de Vries, deze voor belanghebbenden leerzame avond. POLITIE. Gevonden 1 rol puntdraad. Verloren 1 zwart stel leeren motorpij pen en zakje schildersgereedschap. Inl. Politie Slootdorp. ZIET DE SORTEERING BIJ BOSKER's Boekh. H.-hoef - M.-meer. De drie punten waarop het succes onzer kleeding berust. VRAAGT STALEN. KLEEDINGMAGAZIJN of ander Verhardingsmateriaal De ledenvergadering van hedenavond Zelfde plaats en uur. HET BESTUUR.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2