LandbQ&ÊW&rs C. OMIS Wê&e9img&rw&rf het ambtelijk hoofd van den keuringsdienst te Den Helder, een nevenbetrekking als keurings veearts vervult. Nu de zaken aldus staan, zal er niet an ders overblijven dan de bovenvermelde be sluiten in te trekken en te aanvaarden het door het Gemeentebestuur van Den Helder gedaan voorstel den veearts te Wielingen op te nemen onder het personeel van den vleesch keuringsdienst in den kring Den Helder. Dit voorstel is door genoemd Gemeentebestuur nader in zijn brief van 12 Nov. j.1. bevestigd. Volledigheidshalve worde hier vermeld, dat dit voorstel hierop neerkomt, dat de veearts, die den titel van plaatsvervangend keurings veearts zal krijgen en wiens taak nader bij instructie wordt geregeld, een j aarlij ksche bezoldiging zal kunnen genieten van f 525,-, gespecificeerd als volgt Voor vervanging directeur f 225.-. voor vervanging hulpkeurmeesters f 200.-. toelage voor plaatsvervangerschap f 100.- Totaal f 525.-. Voorts zal voor het gebruik van eigen auto bij het verrichten van diensten voor de vleeschkeuring een bedrag van f 0.05 per K.M. worden betaald, dit als voorloopige re geling. Het verloop dezer zaak is van langen duur geweest, omdat B. en W. meenden hun stand punt eerst te moeten bepalen nadat het noo dige overleg zou hebben plaats gehad over den inhoud der nieuwe gemeenschappelijke regeling, die ingevolge den wensch van Ge deputeerde Staten de tegenwoordige overeen komst moest vervangen. Dit overleg nu heeft onlangs plaats gehad, terwijl het ontwerp voor zoodanige regeling inmiddels werd ont vangen. B. en W. stellen voor in dien geest een be sluit te nemen. De heer Bosker merkt t.a.z. van dit punt op dat hij alleen machtiging van den raad wenscht indien met Den Helder overeenstem^ ming wordt bereikt over de opmerkingen die B. en W. hebben op de verordening. Indien geen overeenstemming wordt be reikt dan wil spr. de zaak opnieuw behande len in den raad. De voorzitter zegt dat B. en W. trachten zullen wijzigingen aangebracht te krijgen op de verschillende artikelen. Lukt dit niet dan komt het opnieuw in den raad. Ook de heer Lont zegt eenige bemerkingen te hebben. Met algem. st. wordt besloten in deze geest te handelen. Vaststelling der begrooting van de Zeegras exploitatie over het dienstjaar 19361937. De heer Kooij vraagt of er al iets bekend is omtrent het rapport over de ziekte van het zeegras. De voorzitter zegt dat het rapport nooit officiëel is toegezonden aangezien het niet publiek was. In Den Helder heeft men het wel en daar hebben we het mogen inzien. Een minderheid in de commissie is van oordeel dat de afsluiting geen goed heeft ge daan aan de groei van het zeegras. De heer Tijsen zegt dat de Minister heeft verklaard dat de Commissie hem niet heeft kunnen overtuigen dat de afsluiting de schuld er van heeft. Thans is er een Commissie van kamerleden voor gespannen. Het rapport zag er erg aardig uit, doch het had uit 100 bladzijden minder kunnen be staan. Op 5 bladen had men kunnen zeggen wat er aan de hand is. Niet door ziekte, doch door uitschuring en verzanding is het zeegras weg. De heer Kooij wat voor menschen zitten eigenlijk in zoo'n commissie Oude wier maaiers en dergelijke De heer Tijsen neen, er zitten menschen in die nog nooit geen wier op het veld heb ben zien staan. De heer Vlaming is eenmaal mee geweest naar een wierveldje, en is de eenige die er iets van gezien heeft. De heer de Boer heeft het wel eens zien lig gen drogen op de steenglooiïng. De heer Bosker Schoolmeesters en keu terboeren zitten hi de Commissie. De begrooting van het zeegrasbedrijf wordt hierop z. h. st. aangenomen. Vaststelling der gemeente-begrooting voor de dienst 1937. De algemeene beschouwingen worden inge zet door Mevr. Wit - Slikker die het volgen de voorleest. Mijnheer de Voorzitter Nu p.g. Oden geen lid meer is van de raad, heeft de fractie mij opgedragen, een korte beschouwing te houden over de begrooting 1937. Wanneer we dan een terugblik slaan op het afgeloopen jaar, dan kunnen we constateeren, dat het er sinds het vorig jaar nog even don ker uitziet. In het Binnenland is de werkloosheid nog schrikbaarwekkend groot en op Internatio- naalgebied heerscht groote verwarring. De wereld is in twee kampen verdeeld, n.1. in een faesistische en een democratische. Het facsisme dreigt Europa opnieuw in vuur en vlam te zetten. De burgeroorlog in Spanje is hier een tragisch voorbeeld van. Ons land is tot heden toe gelukkig de de mocratie trouw gebleven en alle democrati sche krachten spannen samen, om haar te handhaven. In onze gemeente is de werkloosheid niet afgenomen en we kunnen constateeren, dat het de werkloozen het afgeloopen jaar weer slechter is gegaan, mede in verband met de invoering van de rouleering en het stopzetten van de werkverschaffing. Te betreuren valt het, dat ondanks onze aandrang jaar op jaar, om in onze Gemeente werkobjecten aan te pakken, het College nog geen plannen daarvoor hebben beraamd en sterk in gebreken is gebleven. De uitvoering van de nieuwe begraafplaats, laat nog steeds op zich wachten. Eenige meer dere voortvarendheid is in deze toch wel ge boden. Voor werkloozenzorg is weer minder ge raamd dan het vorig jaar. Is dit een gevolg van een te verwachten afneming van het aantal werkloozen Voorts een enkel woord over de Volkshuis vesting. Dit begint zoo langzamerhand alle perken te buiten te gaan. Het is in-treurig, zooals een groote groep van de arbeiders is gehuisvest in de Gemeente. Vele keten en woonwagens zijn totaal onbewoonbaar gewor den. Hetzelfde is dit met tal van oude krot ten, waarvoor door betrokkenen nog een veel te hooge huur moet worden betaald. Ondanks dit zijn de menschen genoodzaakt deze wo ningen, die de naam van woningen in feite niet verdienen, te bewonen. Naar onze mee ning dient hierin met spoed verandering te worden gebracht en is eenvoudige woning bouw dringend gewenscht. Heeft deze zaak al reeds de aandacht van het College Laat men nu niet weer zeggen, dat de ar beiders van hier zullen vertrekken en woning bouw daarom minder gewenscht is, dit blijkt niet het geval te zijn. Ondanks het feit, dat de regeering reeds meer dan een half jaar bezig is plaats te zoeken voor de arbeiders, Zijn er naar wij meenen drie gezinnen ver trokken. Tot slot nog een enkel woord over de Ka merverkiezingen, die in 1937 plaats zullen vinden. Deze verkiezingen zullen niet alleen staan in het teeken van democratie of dicta tuur, maar eveneens gaan tusschen aanpas- sings- of welvaartspolitiek. Na meer dan 4 jaren van aanpassing zijn we al dieper en dieper in het moeras geraakt. De S.D.AP. voert strijd voor een sterke welvaartspolitiek en wij zullen met voorbeelden van België, Denemarken en Zweden voor oogen, de kie zers hiervan te overtuigen. Wanneer het mocht gelukken aan de hand van het Plan van de Arbeid, dit Plan tot verwezenlijking te maken, zou dit zeer zeer ook plaatselijk de Gemeenten ten goede komen. Dit dient niet echter zoo te worden verstaan, dat, wanneer er een zoogenaamde Planregeering zou ko men, vandaag de dag,, men hiervan morgen reeds de resultaten zou kunnen zien. Geen re delijk denkend mensch, kan zooiets verwach ten. Wel durven we beweren, dat de werk loosheid voor een groot gedeelte zal worden weggenomen, en meer werk beteekend im mers koopkracht. Dat dit niet alleen de werkloozen, doch ook de neringdoenden weel betere tijden brengt ligt voor de hand. Ge volg hiervan weer meer orders bij de fabrie ken enz. Zoo kan een ieder zelf aanvullen, ieder die weet hoe alles van elkaar afhanke lijk is in deze maatschappij. Dat ook de klei ne boeren en anderen hierin niet zijn verge ten, mogen we als bekend genoeg veronder stellen. Nogmaals wanneer er een Planregee ring zal komen en dat kan als het volk het zelf wil, dan zal het er voor het geheele Ne- derl. volk met Kerstmis 1937 hoopvoller uit zien, dan in deze donkere dagen. Het zij zoo. Mijnheer de Voorzitter ik dank U wel. De heer Bosker zegt dat de woordvoerder van de S. D. A. P. jaren lang in zijn alge meene beschouwingen, de Vrijz. Dem. fractie er bij heeft gehaald. Dit is thans niet gebeurd. Spr. meent dit dankbaar te mogen constateeren. Het heeft ons altijd koud gelaten, doch het doet ons toch goed dat we nu eens met rust worden gelaten. Spr. ziet hierin een begin van vruchtbare samenwerking. Tot de begrooting komend zegt spr. dat het jammer is van de tijd die we hier aan be steden moeten, het is eigenlijk monnikenwerk wat we verrichten. De begrooting van 1936 is nu pas terug ge komen, doch er is tusschen de gemeente en het rijk een verschil over de oorzaak der nood lijdendheid der gemeente. Er zijn hier twee factoren die onze zeer slechte positie verklaren, n.1. dat wij ons zee grasbedrijf zijn kwijt geraakt en de achterla ting van een groot aantal arbeiders, waarvan de regeering niet wil inzien dat dit een ge volg is van de afsluiting. Dat wij op Wierin- gen een noodtoestand gaan krijgen, daarin mag de raad niet berusten, Het heeft spr. gefrappeerd dat Den Helder en Texel de zaak van het zeegras aanhangig hebben gemaakt bij de regeering. Spr. zou de gelegenheid te baat willen ne men om aan deze begrooting een adres te verbinden waarin een krachtig protest, dat de zaken op Wieringen zoo niet door kunnen gaan. Er heerscht een noodtoestand onder de ar beiders, met de volkshuisvesting is het droe vig gesteld. Spr. heeft een verslag gelezen van de Nat. Woningraad, waarin geconcludeerd wordt dat niet minder dan 170 gezinnen in keeten, krotten en half vergane woonschuiten De witste tanden, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL. plannen ingediend. Wat de volkshuisvesting- betreft, er is een regeeringsbesluit waarin zal worden medegewerkt aan de verhuizing van arbeiders. Woningbouw beteekent eigenlijk een consolideeren van de toestand. Van rijkswege zullen 100 a 150 gezinnen naar hun vroegeren woonplaats terug gaan. Met de betreffende gemeentebesturen moet overleg gepleegd worden dat deze menschen direct in de steunregeling en werkverschaffing worden opgenomen. Het gaat echter wel wat langzaam. Half Juli begonnen, zijn er nu slechts 7 gezinnen afgevoerd. De heer Bosker wil nu een commissie van bijstand. Spr. acht dit noodig. Men weet in Den Haag wel wat de reden is dat Wieringen in de put zit. Deze begrooting kan echter wel behandeld worden onafhankelijk van die van 1936. De opmerkinge^worden niet in de be grooting van 1937 verwerkt, doch op een suppletoire begrooting^ Mevr. Wit-Slikker zèjk aan het adres van den heer Bosker, dat l^heeft spr. de Vrijz. Dem.-fractie niet besproken, dit niet wil zeg gen dat men het in alle deelen eens zou zijn met de politiek derV. D.-fractie. Het was spr. bedoeling dan ook niet van terug te zien, maar naar wat gebeuren moet. Arbeid. Daarom verwees spr. naar het Plan van de Nog een enkel woord over de Volkshuisves ting. De verhuizing daarvan verwacht spr. niets. Doch zooals de arbeiders hier op Wie ringen wonen is een groot schandaal. Spr. zou gaarne willen dat B. en W. eens langs Wieringen gingen om de toestand eens op te nemen. De heer Bosker zegt er tegen op te moeten komen dat men de gedachte heeft als zouden B. en W. knusjes thuis blijven zitten. Wij zijn overal op Wieringen geweest. Spr. geeft met name en feiten verslag over dergelijke be zoeken. Doch, zegt de heer Bosker, voor alles wat wij willen uitvoeren moeten we bij de regeering aankloppen. Daarom wil spr. agee- ren steeds maar door. De regeering weet b.v. drommels goed dat als zij erkend dat het Griep, Influenza A1 wat u noodig heeft om spoedig te herstellen, zijn 'n paar Mijnhardt's Poeders Per stuk 8 ct., doos 45 ct., Bij Uw Drogist. wonen. Een verhouding die nergens wordt aangetroffen. Wij komen aan alle kanten knijp te zitten. Spr.'s oordeel is dat we in lengte van jaren met een bevolking blijven zitten waar geen employ voor is. Spr. zou een commissie van bijstand willen hebben die met het gemeente bestuur steeds en nog eens steeds ageeren bij de regeering dat het op Wieringen geen cri sisverschijnselen zijn, doch dat Wieringen de dupe is geworden van de tot standkoming van een nationaal werk. De heer Tijsen merkt op dat het initiatief van een rapport van Wieringen uit is gegaan. De heer Bosker zegt er verbaasd over ge staan te hebben, dat Wieringen finaal buiten de zaak is gehouden. De secretaris heeft een rapport aangevraagd bij het Departement en men kreeg bericht terug dat het rapport niet publiek wordt en dus ook niet toegezon den. Wij mogen hier op Wieringen wel wat ac tiever worden. Hoe men er in Den Haag over denkt is wel gebleken bij het bezoek van de Rijksaccountant, die hier de begrooting na kwam kijken. Deze merkte op dat er van het zeegras toch wel niets meer terecht zou ko men, zoodat de f 50.000, die nog in het be drijf zitten, wel spoedig opgeëischt kunnen worden. De voorzitter beantwoord de voorgaande spr. als volgtVoor de begraafplaats zijn de zeegras verdwenen is door de afsluiting zij uitkeeren moet volgens de Z. Z.-steunwet. Hierna wordt overgegaan tot artikelsgewijs behandeling van de begrooting. De heer Bontkes vraagt bij de post contro le werkloozen, of nu ook geen meerdere stem pellokalen geplaatst kunnen worden, b.v. te Westerland en Oosterland. De voorzitter zegt dat dit indertijd niet mocht van de regeering, alleen als twee con troleurs werden benoemd kon dit weer aan gevraagd worden. Nu zijn twee controleurs aangesteld en zal opnieuw het verzoek war den gedaan. De bedoeling is dan dat er te Westerland en Oosterland een stempellokaal komt. Voor de gewone dienst sluit de begrooting aan inkomsten en uitgaven op een bedrag van f 532.203.82. Voor de kapitaaldienst op een bedrag aan ink. en uitg. van f 80.677.21. B. en W. ontvangen machtiging tot het aanbrengen van noodzakelijke wijzigingen. Voorts zal er een extra bijdrage in een be lastingbij drage worden gevraagd uit het be lastingfonds. RONDVRAAG. De heer Bosker zegt straks het voorstel ge daan te hebben om een commissie van bij stand te benoemen. Het blijkt dat de voor zitter daar niet erg voor is. Spr. wil dit niet doordrijven, doch kan zich niet voorstellen, dat deze begrooting weg zou gaan met een toelichting van den raad dat zij met de gang van zaken lang niet tevreden is. De voorzitter zegt dat 6 of 7 jaar geleden men al is begonnen te tamboeren bij het Rijk over de bijzondere positie van Wieringen. Spr. noemt het geval dat zich voor heeft gedaan toen er eens een extra uitkeering moest ge daan worden aan werkloozen. Wieringen mocht daar niet aan mee doen zei men, want daar waren geen crisiswerkloozen. We hebben het een heel eind kunnen red den doordat w nog steeds de tantiëm en divident-belasting hadden van de M.U.Z., zoodat we verleden jaar eigenlijk pas nood lijdend zijn geworden. De heer Bosker, die nu een jaar wethouder is weet dat wij steeds bij Den Haag onze toestand uiteen zetten. En spr. is bereid om weer naar het depar tement te gaan. Er is drang genoeg in het college van B. en W. daarom acht spr. een Commissie overbodig. Mevr. Wit-Slikker heeft een klacht over de vuilheid van de Klieftstraat als het regent. Heeft de aandacht van B. en W. De heer Bontkes vraagt wat ontspanning voor de werkloozen van Cultureele waarde. Wordt in B. en W. besproken. Vervolgens klaagt de heer Bontkes over de rioleering in de Koogerweg. De heer Bosker zegt dat de begrooting voor dit werk reeds weg is, doch nog op goedkeu ring wacht. Hierna sluit de voorzitter de vergadering na de leden een prettig Kerstfeest te hebben toegewenscht. Wielerclub „Wieringen." Op Zaterdag 25 Dcc,. 2e Kerstdag, houdt de Wielerclub wederom een trainingsrit op de weg. Alle renners worden verzocht om 10 uur in het club lokaal op de Wielerbaan aanwezig te willen zijn, alwaar het traject bekend zal worden gemaakt. Al lei- opkomst is gewenscht. Wielerclub „Wieringen." Jb. Muntjewerf Hometr.-Kamp. '86 Op de jl. gehouden Hometrainer-wed strijden om het kampioenschap van Wieringen, te Den Oever, wist .Jb. Mun tjewerf te zegevieren over 15 zijner club genooten, enkele leden waren afwezig door de overal heerscheiide griep. Deze wedstrijden waren, sportief een groot succes, doch financieel niet, door de geringe opkomst van het publiek. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. DE GRAANBEURS. De noteeringen op de gehouden Graanbeurs van Woensdag waren als volgt Zomergerst f 8.50-9.00 Witte haver 1' 7.25-7.75 Groene erwten 8.50-9.25 Paardeboonen 6.50-7.00 Duive boonen 8.50-9.50 Kanariezaad f 15-16 Blauw maanzaad f 24-25 Karwijzaad f 23-24. Kerstleestviering van de Christelijke Zondagscliool-vereeniging Dinsdagavond heeft de Christelijke Zondagschool te Middenmeer, het Kerst feest gevierd in hel Gymnastieklokaal. De prachtig versierde Kerstboom vol met schitterende lichtjes straalde hoog boven alles uit. Er was zeer veel belangstelling van de zijde dei- ouders, zoodat het gyrnna- stiekaal geheel gevuld was. De leiding berustte bij den heer Van Hee. Een groote schare kinderen luisterde vol aandacht naar het mooie Keist-ver haal wat door den heer Lauwerse werd voorgelezen. Tractatie, cadeautjes en boekjes werden uitgereikt. De dames Varkevisser en Blijdorp lazen nog iets voor en dan de heerlijke zang van de kinderen, plechtig klonk het ,.Eere zij God" en andere Kerstlie deren. Mevrouw Wassiuk-Garderen die van den beginne af aan het Zondagschool werk heeft geleid in den Polder, nam op deze avond afscheid van de Zon dagschool. Wij weten dat zij dit maar noode deed, doch haar leeftijd in aanmerking nemend kunnen wij ons voorstellen dat het werk haar te zwaar wordt. Op hartelijke wijze werd haar dank gebracht voor het vele goede en mooie werk wat zij heeft verricht op dit ge bied. Ook namen nog eenige kinderen af scheid van de Zondagschool, waarvan enkelen een liedje alleen zongen. Het was in alle opzichten een goed geslaagd Kerstfeest, wat door de Wel- eerw. Heer Kiewiet werd gesloten. Kerstfeestviering Zondagschool der Ned. Herv. Gemeente. Tweede Kerstdag, des avonds 7 uur heeft te Middenmeer in de Ned. Herv. Kerk de Kerstfeestviering plaats van de Zondagschool en Catechisatie. Van Wieringerwerf rijdt om half ze ven een bus vanaf het Raadhuis en van Slootdorp om kwart voor zeven. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. NED. HERV. GEM. Slootdorp le kerstdag 10 u. Ds. B. Nijholt. Middenmeer 2e Kerstdag 7 uur Kerstfeest viering v. d. Zondagschool. NED. HERV. EVANGELISATIE. Ie Kerstdag. Middenmeer 9.30 uur v.m. Cand. H. v. Vliet. Slootdorp nam. 2 uur Cand. H. van Vliet. Wieringerwerf nam. 2 uur de hr. K. Kiewiet. ZONDAG 27 DECEMBER. Middenmeer v.m. 9.30 uur de hr. K. Kiewiet. Slootdorp nam. 2 uur de hr. K. Kiewiet. Wieringerwerf v.m. 9.30 u. Cand. H. v. Vliet. GEREF. KERK MIDDENMEER. 25 Dec. v.m. 9 uur Cand. W. Fijn v. Droot van Laren. 25 Dec. nam. 2 uur Ds. van Vliet. 25 Dec. Wieringerwerf 9.30 uur Leesdienst 25 Dec. 5 u. Wieringerwerf Cand. Schaafsma van Hoorn. 27 Dec. Middenmeer 9 u. Cand. v.d. Wielen van Holwerd. 27 Dec. Middenmeer 2 uur Ds. van Vliet. 27 Dec. W.werf 5 uur Cand. van der Wielen. PAARDEN verzekert men bij voorkeur bij de ZWOLSCHE PAARDEN- en VEEVERZEKERING - Mij. N.V. en „DE STAMBOEKONDERLINGE" gevestigd te ZWOLLE. Kantoren Ossenmarkt 26 en 27. Directeur Dr. G. II. J. TERVOERT, dierenarts. GROOTSTE Maatschappij in Nederland, die verzekeringen sluit van jaar tot jaar met vaste premiën vanaf f 1.50. per f 100 en per half jaar met eene schadevergoeding tot 100 Vertegenwoordigers A. C. DE GRAAF Jr., Middenmeer, Koggenrandweg. W. A. BLIJDORP, Middenmeer, Kanaalweg 23. M. SPITS, Slootdorp, Dolfijnweg. F. M. J. TEMMERMAN, Wieringerwerf, Wagenpad M. 26. ALB. DE GRAAF, Hippolytushoef, Slingerweg 9. H. TEN HAVE, Slootdorp, Dolfijnweg. J. K. KAVELAARS, Medemblik, Westersingel 9. Wilt gij tot aanschaffing van I? overgaan DOE HET NU DE PRIJZEN STIJGEN. BELEEFD AANBEVELEND, Alle deelnemers hebben 1 rit over 500 M., 1 rit over 1000 M. en 1 rit over 3000 M. gereden, dit soort van wedstrij deni is bijzonder meegevallen en zal in de toekomst vaker worden toege past. De strijd om de titel is fel ge weest, wat blijkt, daar J. Kreijger slechts 3/5 sec. achter Jb. Muntjewerf was. De uitslag was als volgt 1. Jb. Muntjewerf Beker 2. Jn. Kreijger Krans 3. S Lont Tak 4. P. .T. Kapitein Verg. Medaille (Lont en Kapitein na loting.) 5. C. Korshuize Verg. Medaille. Tijdens het bal weiden deze prijzen en de prijzen van de weg-kampioen- schappen uitgereikt door J. W. J. Cor- nelisse, daar de voorzitster door ziekte niet aanwezig kon zijn. Politie. Gevonden een belastingplaat je in etui en een blauwe ceintuur Inl. bij den Gem. Bode Laarzenvergoeding. De laarzenver goeding zal voortaan slechts worden j verstrekt in die gevallen waarin het gebruik daarvan in verband met het werk strikt noodzakelijk is. .BURGERLIJKE STAND. Van 18 t.m. 23 December 1936. Geboren Froukje, d.v. I'. Vogelzang en Tr. Schipper. Ondertrouwd G. Hoekstra en G. Duursma. BEKROOND. Naar wij vernemen heeft Mej. G. Mooi Wiegman op de tentoonstelling te Den Helder een 2e prijs behaald met haar ingezonden konijn, (Angora). Voorwaar een mooi succes. HEILWENSCHEN op Oudejaarsavond in DIT BLAD. U wilt Uw heilwensch wel vroegtijdig aan onze bureaux of Agenten opgeven Voor Uwe deelneming, ons betoond bij het overlijden van onzen geliefden Broeder, Zwager en Oom BASTIAAN ARY BLIJDORP, betuigen we U onzen harteüjken dank. Mede namens de Familie, W. A. BLIJDORP Lzn. Middenmeer, 24 Dec. 1936. Kerstfeestviering te Westerland. Dinsdagavond werd met de kinderen der Zondagschool het Kerstfeest ge vierd in de Ned. Herv. Kerk. Om zeven uur was het Kerkgebouw vol belang stellenden en werd geopend door het zingen van Ps. 24 vers 1 en 2 en een in leidend woord door den heer P. Stig- ter, onderwijzer der Zondagschool. De verdere leiding was in handen van Mej. de Boer die de Kerstgeschie denis vertelde en een Kerstvertelling getiteld „Hanna's Kerstfeest." De kin deren lieten zich hooren door het op zeggen van Teksten en het zingen van Kerstliederen. Zij die de Zondagschool gingen verlaten werden door mej. de Boer nog hartelijk toegesproken en op gewekt om niet te vergeten wat ze hier hadden geleerd. Het was bij de mooie Kerstboom dat de kinderen hun cadeau in ontvangst namen en werd door P. Stigter dank gebracht, aan al len die hadden mee gewerkt om dit feest te doen slagen. Tot slot werd gezongen Gez. 180 vers 1 en ging men voldaan huiswaarts PREDIKBEURTEN WIERINGEN. NED. HERV. GEM. Woensdag 23 Dec. 8 uur Herv. Zusterkring te Hippolytushoef, Kerstfeestviering. Donderdag 24 Dec. 7'/a uur Herv. Zusterkring' te Oosterland, Kerstfeestviering. Vrijdag 25 Dec. 61/* uur Hippolytushoef. Kerstfeestviering der Zondagschool. Zaterdag 26 Dec. H.-hoef IOV2 u Ds. v. Beek Solozang.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2