Barre Koude ■*wwipr- Ruwe handen IUROL_ verzacht en geneest Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. PAARDENVLEESCH KROEB EN ZOON BETAALT HOOGE PRIJS VOOR SLACHTPAARDEN. geëmailleerde HAARDKACHEL, GEWATTEERDE HANDSCHOENEN. HANDWARMERS enz. enz. GARAGE C. KLARE MIDDENMEER. SPORT. TWEEDE BLAD ZATERDAG 30 JANUARI No. 11. BUITENLANDSCH NIEUWS. Pompstation in den grond verdwenen. Men hoort onderaardsch ge- rommel. Te Rode Heath zij Sandbeach, in liet Engelsche graafschap Clieshire, is met donderend geweid 'n geheel pomp station van een niet meer in gebruik zijnde zoutmijn in den grond verdwe nen. Het gat is 30 voet in diameter en minstens 150 voet diep. De randen brok kelen nog steeds af en men heeft een hek geplaatst om de nieuwsgierigen op een afstand te houden. Nog steeds stijgt een onderaardsch gerommel uit het gat op. De zoutmijn is meer dan 100 jaar oud en langer dan 14 jaar buiten werking, aangezien door een ondergrondsche aardschuiving de pompen onklaar wer den. Indien de aardstortingen voort duren, bestaat groot gevaar, dat een beek en een kanaal, welke in de nabij heid van het gat loopen, eveneens in de diepte zullen verdwijnen. De bodem van het gat kan men niet zien en toen men een steen omlaag wierp, hoorde men dezen na drie of vier seconden in het water terecht komen. Ruwe huid, Schrale lippen EEN 117-JARIGE VROUW. Zij rookt 20 sigaretten per dag. Jovanka Pravica, Joegoslavië's oud ste vrouw, heeft, omringd door haar ze ven kinderen, 18 kleinkinderen en 46 achterkleinkinderen, dezer dagen te Dubrovnik haar 117den verjaardag ge vierd. Zoowel in lichamelijk als in geeste lijk opzicht verheugt Jovanka Pravica zich in een goede gezondheid en van haar nog altijd uitstekend gezichtver mogen leverde zij dezer dageu het over tuigend bewijs, door zonder een bril op te zetten, een draad door het oog van een naald te steken. Dat zij nog altijd zoo kras is, schrijft zij toe aan haar so bere leefwijze en hard werken. Slechts eenmaal per week eet zij vleesch. Daar entegen is zij ongewtijfeld de oudste cigarettenrookster op aarde. Eiken dag laat zij namelijk 20 sigaretten in rook opgaan. Jovanka Pravica heeft de geheele ontwikkeling van den modernen Ser visch-Joegoslavischen staat meege maakt. x\ls jong meisje heeft zij zelfs meegevochten in de vrijheids-oorlogen tegen de Turken. De winning van benzine uit steenkool. Onafgebroken, dag en nacht, stroo men tegenwoordig armdikke stralen benzine uit de met steenkool gevoede installaties, waarin deze motorbrand stof wordt gewonnen. De technische wetenschap is tegenwoordig zoover, dat zij practisch alle brandstoffen, zoo als steen- en bruinkool, cokes, turf en hout, in benzine weet om te zetten. Zoo als begrijpelijk, worden echter van de tallooze mogelijkheden slechts die toe gepast, waarbij kostprijs, grondstof voorziening en afzet van nevenproduc ten in een gunstige verhouding tot el kaar staan. Op het oogenblik nemen drie procedé's voor het winnen van mo torbrandstof uit steenkool een voorna me plaats in. Het oudste, een procédé, dat reeds twintig jaar wordt toegepast is de zoogenaamde hoogedruk-liydree- ring, waardoor steenkool en bruinkool, en ook teer van droge destillatie af komstig, in benzine worden omgezet. Vergelijkt men de samenstelling, der natuurlijke benzine met die uit kool, dan ziet men dat beide hoofdzakelijk uit koolstof en waterstof bestaan, maar dat kool slechts ongeveer één derde der hoeveelheid waterstof in ben zine aanwezig, bevat en daartegen over ongewenschte stoffen zoo als zuur stof en zwavel. Men dient dus langs chemische weg het waterstof-percen tage der kool te vergrooten. (hydree- ring) en de schadelijke bestanddeelen te verw ij deren. Hoe eenvoudig die opgave ook lijkt, toch is zij moeilijk uit te voeren. Want het toevoegen van waterstof aan kool kan slechts onder zeer lioogen druk (300 atmosferen) geschieden. Deze ver handelingen alleen al stellen hooge ei- schen aan het materiaal der technische installaties en aan de kennis en be kwaamheid de chemici. Hun geheim is ook de ontdekking van een stof, die men katalysator noemi en die lot taak heeft de gewenschte verbinding van waterstof en koolstof te bespoedi gen. Het tweede procédé, dat ongeveer tien jaar oud is, en eerso sedert kort op groote schaal wordt toegepast, is de benzine-synthese. Niet kool is hierbij het uitgangsproduct, maar een uit kool van welke soort ook gewon nen gas, het synhiese-gas in benzine wordt omgezet. Druk en temperatuur zijn bij dit procédé lager dan bij de lioo gedruk-hydreering. Om door synthese een kilo benzine te winnen, zijn rond 10 kilo bruinkool-briketten noodig. samenstelling dezer koolbenzine komt overeen met die der eerste kwaliteit aardolie-benzine en mag dus niet als „Ersatz' worden beschouwd. De derde mogelijkheid, benzine uit steenkool te winnen, is door fabrikage van waterstofrijke tusschenproducten door droge destillatie der kool. Uit de tuschenproducten wordt dan ten deele in hydreer-installaties de motorbrand stof gewonnen. De grootste plaats neemt hier de droge distillatie van bruinkool in, maar de productie volgens dit systeem is aan zekere grenzen gebonden, daal de na droge destillatie resteerende nruinkoolcokes moeilijk te verkoopen is. Ook bij droge destillatie van steen kool is de afzet, van de als bijproduct verkregen cokes in zooverre nog niet verzekerd, daar de productie van gro ve, voor de markt bruikbare cokes moeilijkheden oplevert. Een mooie toekomst als procédé voor het winnen van een voor hydree- ring geschikte grondstof heeft het ex- iractte-procédé, dat thans nog in de Kinderschoenen staat. Hierbij wordt de Kool onder druk bij verhoogde tempe- ratcur aan oplosmiddelen blootgesteld, die de koolsubstantie oplossen. Na ver wij dering van het oplosmiddel blijft een aschvrij, materiaal voor hydree- ring over. Van de verschillende procédé's, die wij hier behandelen, is het eerste het meest geschikt voor productie op groo te schaal. Het werkt slechts economisch wanneer jaarlijks minstens 4U.UU0 ton benzine kan worden geproduceerd. Daarentegen zijn de andere procé dé's ook op kleine schaal productief, zoodat benzine-fabricage, volgens de ze methoden aan bestaande bedrijven, zooals gasfabrieken, cokes-ovens enz., kan worden vastgekoppeld. Van alle procédé's moet echter gezegd worden, dat zij, ondanks de bereikte resultaten, nog zeer voor verbetering vatbaar zijn. Doch tegen den tijd, dat de natuurlijke olievoorraden der aarde beginnen te verminderen, zal de techniek wel zoo ver gevorderd zijn, dat omzetting van kool en benzine in alle landen ter we reld een algemeen voorkomende indu strie wordt. DE TOESTAND VAN DEN PAUS. De paus heeft kardinaal Cremonesi, die de leiding heeft van de financieele zaken van het Vatikaan, in audiënte ontvangen, doch kreeg tijdens het onderhoud hevige pijn in de beenen, zoodat de besprekingen moesten worden afgebroken. BINNENLANDSCH NIEUWS. TYROOLSCHE JEUGD HULDIGT DE KONINGIN. Vlammende W op bergtop. De Koningin rodelt op Bergweide. Op typisch Tyroolsche wijze heeft Donder dagavond de bevolking van Igls hulde ge bracht aan H.M. de Koningin, een hulde, die zich in hoogoplaaiende vlammen in den vorm van een gekroonde W tegen den met sterren overdekten avondhemel, op tweeduizend me ter hoogte afteekende en in het duister een fantastischen aanblik opleverde. En dit niettegenstaande de zeer ongunstige weervoorspellingen. Het Atlantische minimum en het Siberische maximum hadden volgens de Weensche meteorologen den hemel boven Oostenrijk uitgezocht om er hun groote con flict uit te vechten en de beschouwingen, die zij van hun met tabellen overdekte schrijfta fel de wereld insturen, doen het ergste ver wachten. De bittere koude en de zware sneeuw val, waaronder Weenen met een groot deel van het land en van Europa de laatste dagen heeft te lijden, zouden nog maar een onschul dig voorproefjezijn van hetgeen den Oos tenrijkers te wachten staat, waarschuwen de meteorologen. Nog veel meer sneeuw, plotse linge dooi en dan nog vinniger koude en in het algemeen een hevig tumult in de lucht worden voorspeld. Het kan zijn, dat de meteorologen gelijk krijgen, maar de weergoden in Igls schijnen het weerbericht nog niet te hebben gelezen en in hun argeloosheid verfden zij den he mel vroolijk: blauw en zetten er een stralende zon in. meldt De Telegraaf. De Koningin rodelt. Zoo verlokkend mooi was het winterweer in Igls, dat de Koningin voor het eerst sëdert haar aankomst de genoegens van de echte wintersport heeft gesmaakt. In de auto, waar mede H. M. uitreed, werd een slede meege voerd, en op een afgelegen en voor dat doel uitnemend geschikte bergweide heeft de Ko ningin geruirnen tijd gerodeld. Hulde op den bergtop. Nog hoffelijker dan de weergoden heeft de Tyroolsche ski-jeugd zich getoond. Vijftig flinke knapen brachten in diep geheim groo te ladingen hout van het eindstation van de kabelbaan op den top van de Nordkette, den bergrug, die steil boven Innsbruck uitrijst. Om zeven uur, toen het daglicht geheel was gedoofd, vlamde in de ijle hoogten een immense gekroonde W. op. Urenlang straalde in de Alpennacht het door ons Nederlanders zoo geliefde symbool, een huldiging op oeroude Tyroolsche wijze door Tyrol aan de Koningin bereid. Zicht baar uit alle hooken van Insbruck straalde de gekroonde W., zichtbaar nog beter uit Igls, dat aan de andere zijde van het Inndall aan de flank van deci Patschenkofel ligt, zichtbaar ook uit de vensters van Hr. Ms. privé-eetzaal die op den Nordkette uitziet. Op vijf kilometer van de kamer van H.M. van een hoogte van 2000 meter, heeft Tyrol de Koningin; vlammend gehuldigd. Het zijn stoere knapen en goede skiloopers geweest, die de gekroonde W. daar hoog boven in den Nordkette hebben ontstoken. Meer dan hon derd meter lang zijn de beenen van de W. geweest, die in hooge stapels hout op den bergtop werd beschreven. Een vorst van meer dan twintig graden sneed den jongens' barmhartig in het gezicht, toen zij na het uitdooven va.n het vuur bij het schaarsche sterrenlicht op hun ski's weer naar beneden suisden. Zoo huldigen Tyrolers Het vertnek van H.M. Alle voor bereidende maatregelen voor het vertrek van H.M. van Igls naar Zeil am See,' waar zij de vijfde Internationale academiale winterspelen zal bijwonen, zijn reeds geno men. H.M. zal heden Zaterdag de reis per auto maken, die in normale omstandigheden' langs den weg over Kitzbiihel iets meer dan twee uren zou duren, maar die nu er zoo veel sneeuw ligt veel langer zal duren en misschien ook over den minder snellen maar minder hoog over de bergen voerenden weg langs Sankt Johann zal worden genomen. Het gevolg van H.M. reist per trein. Prinses Juliana en Prins Bernhard zullen de Koningin te Zeil am Zee ontmoeten. DALEND BOTERVERBRUIK BIJ TOENE MENDE PRODUCTIE. De totale eonsuryitie daalde ten opzichte van 1935 met 12yv hoewel de productie 6% steeg. Exclusief de mengboter daalde heft verbruik met 6 Vs BUITENLAND ONTVING MEER EN GOEDKOOPERE BOTER. Uit een berekening op grond van in- uitvoer, benevens productiestatistiek blijkt, dat de netto-consumptie van boter-als-boter (dus zonder het door de margarine gemengde product) in het afgeloopen jaar per hoofd van de bevolking 6>/s kleiner was dan in 1935 en 15% kleiner dan in 1929. Rekent men de mengboter er bij, dan was het verbruik per hoofd vorig jaar 12 klei ner dan in 1935 en 5% kleiner dan in 1925. Daarentegen was de productie 6% gróóter dan in 1935 en 17% gróóter dan in 1929. Het buitenland ontving van ons netto 54 millioen kilo boter voor gemiddeld f 0.67. Ons eigen volk echter consumeerde, alles tezamen, slechts 47Va millioen kilo boter voor een 120 hoogeren prijs, n.1. nl. f 1.50 per kilo (in den groothandel), zoodat het buiten land méér en goedkoopere boter ontving. Indien het mengpercentage was hersteld tot 40, zou de verliesgevende en tot een veelvoud van normaal geforceerde export naar Rusland 40 kleiner en de inlandsche consumptie 32 gróóter zijn geweest. Bij de tegenwoor dige constellatie zou deze maatregel slechts 3 a 3Va millioen of een paar procent der in komsten van het Landbouwcrisisfonds kos ten. TARIEFSVERLAGING BIJ P.T.T. Interlocale gesprekken over korten afstand worden goedkooper. Binnenlandsche telegrammen terug naar 't vooroorlogsche tarief. De financiëele vooruitzichten van het P.T.T. bedrijf zijn dusdanig, dat opnieuw eenige ta rieven, welke daarvoor in de eerste plaats in aanmerking komen, kunnen worden verlaagd: TELEFOONDIENST. Interlocale gesprekken. De verlaging betreft de tarieven in de eer ste en de tweede zone welke als volgt worden gewijzigd le zone (1—10 km.) tarief voor een gesprek van 3 minuten 6 cent, nieuw tarief voor idem 4 cent. 2e zone (10—15 km.) tarief voor een ge sprek van 3 minuten 12 centnieuw tarief voor idem 10 cent. De verlaging treedt in werking op 1 Februari 1937, behoudens, dat zij verschoven kan wor den uiterlijk tot 1 Maart 1937, indien dit voor bepaalde netten om technische of administra tieve redenen noodzakelijk wordt geacht. Urker veerbooten kunnen niet uitvaren De Urker veerboot „ïrena" die in het ijs was vastgeraakt en met assistentie van de sleepboot „Tini" uit het ijs was losgeslagen, is Donderdagavond nog te Enkhuizen binnengekomen. De „Jhr. van Geussau" lieert Donder dagavond de reis van Enkhuizen naar Urk aanvaard, maar moest nog voor den nacht terugkeeren. Het rijksbeton- ningsvaartuig, dat te Enkhuizen is ge- stationneerd en tot nog toe niet terug was gekeerd, is. terecht. De boot heeft Stavoren weten te bereiken. De „Jhr, van Geussau" en de „Sire- na" die gisterochtend opnieuw om kwart over negen de Enkhuizer haven hebben verlaten, zijn spoedig in het ijs aan het einde van het Krabbersgat vast geraakt. Nadat ze daar, door voor- en achteruitstoomen getracht hebben los te komen, is dit eerst om hall' twaalf gelukt, Op sommige plaatsen had het ijs zich tot een dikte van 1 a 2 opgestapeld. Om kwart vóór twaalf heb ben beide booten de Enkhuizer haven weer bereikt. Voorloopig is er van uit varen geen sprake. De vrachtboo1 „Sneek IV1' die hier is binnengeloopen, heeft een geheele lading, bestemd voor voor verschillende plaatsen, alhier ge lost. Deze lading gaat nu met vracht auto's verder. Van Enkhuizen uit ge zien is het geheele IJsselmeer één ijs massa. Twee schepen op het IJsselmeer vastgeraakt. Donderdagavond omstreeks tien uur zijn de Zwolsche boot „Zuiderzee" en de Lemmerboot „Friesland" van Am sterdam vertrokken voor Zwolle er Lemmer. Den gelieelen nacht hebben zij tegen het ijs geworsteld en zijn niet verder kunnen komen dan even buiten Dur- gerdam. De vrachtboot „Koophandel" bestemd voor Kampen, is onderweg in het ijs vast blijven zitten. De drie ge noemde booten zijn in do Oranjeslui zen teruggekeerd. De stoombooten „IJssel" en Holland" zijn Donderdagavond van Zwolle en Lemmer vertrokken. Men heeft niets meer van deze booten vernomen, zoo dat zij vermoedelijk in het ijs bekneld zitten. ONS WIERINCERMEERHOEKJ-E. Niets meer aan de orde zijnde wordt de ver gadering met gebed gesloten. Propaganda-avond voor het Land- bouwtuuigpaard. Ondanks het felle winterweer is de propaganda-avond voor 'liet Landbouw WIEKINGERWERF. Heden had te Wierln- luigpaard te Slootdorp uitnemend ge- gerwerf een ongeluk plaats die nog betrekke- slaagd. Hotel Smit, was letterlijk vol, van heinde eri verre waren belangstellen den naar den Polder gekomen, een be wijs, en vooral onder deze ongunstige omstandigheden, dat de liefde voor het paard groot is onder de boerenstand. Uit deYVieringermeer was de be langstelling direct niet overmatig groot, wat nu juist niet het doel van deze avond ten goede is gekomen. Daar uit de rede van den heer Hei- dema viel te beluisteren, dat men ook in de W.-Meer wat meer aandacht zou gaan schenken aan het lan'dbouwtuig- paard. Niettemin er was groote belangstel ling en de commissie van het Nat. Stamboek heelt een mooi stuk propa gandawerk verricht met deze avond te organiseeren. De avond stond onder leiding van den heer D. Rempt, die de inleider de heer Ileidema en de heeren YV. Siob en J. Stok van de landel. ruitersport een bijzonder welkom toeriep en het doel kort uiteenzette. De heer A. YV. Heidema inspecteur van het Stamboek der Nationale, hield hierna een boeiend betoog voor liet landbouwtuigpaai'd, en met verschil lende voorheelden uit de practijk de voordeelen van het Oldenburgsche ras naai' voren bracht. De kern van dit betoog was echter,' dat iedere boer, die paarden moet ge bruiken en fokken die in zijn bedrijf passen. Door de heeren Slob en Stok werd een vierdeelig filmpje vertoond waf in liet teeken stond van de Landel. Ruiter sport, vooraf hield de heer Slob een kor te rede over de beteekenis van de ruiter sport voor het platteland. Een aardig lilmpje, amateurswerk, waarin enkele gedeelten zijn die te donker zijn. Doch waar vooraf de clementie reeds voor was gevraagd. Nog een komisch filmpje tot besluit en het was al weer laat toen de heer Rempt het sluitingswoord sprak, aan allen dank brengend voor de medewer king. FLEVO-NIEUWS. Alle voor de N.H.Y.B. vastgestelde wedstrijden zijn afgelast Samenkomst Jongeliedenvereeniging uitgesteld. De heer K. Iviewiet, ver zoekt ons mede te deelen dat de samen komst voor hedenavond van de jonge liedenvereeniging, waar als spreker de heer Fallentin zou optreden wegens om standigheden tot nader order is uitge steld. lijk goed afliep. Van de Terpweg kwam de knecht van bakker Kok, hij wilde de Raad huisstraat inrijden, maar kwam bij de ma- nouvre met bakfiets en al ondersteboven, 't Liep echter goed af, zoowel de persoon als de fiets kwamen er met lichte facturen af. WATERLEIDING DICHTGEVROREN. Men deelt ons mede, dat de waterleiding buis onder langs de brug Oostermiddenmeer- weg dicht zit gevroren, zoodat de bewoners langs die weg en Verlengde Oostermidden- meerweg van water zijn verstoken. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK (met inbegrip van gedeeltel. W.-Meer.) Van 22 t.m. 28 Jan. 1937. Geboren Martha Cornelia Catha- rina, dochter van D. C. Gebuijs en C. A. C. de Jonge Pietertje Anna, dochter v. J. Lageveen en A. Slot Willemina Eiisabeth, dochter van J. J. Leijten en D. Dopper te YVieringerwerf Cornelia Johanna, dochter van H. Verleg en J. Hagoort. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. Overleden Aatje de Jong, 80 jaren, weduwe en C. Brugman Jacobus Bos, 2 maanden, zoon van J. Bos en YV. Brou wer (wonende te Sijbekarspel Aart Goed, 69 jr., wedh. v. C. Rooker (overle den te Hoorn. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 31 JANUARI. NED. HERV. GEM Middenmeer 10 uur „Jeugddag 1937", Liturgische dienst, Ds. Nijholt vestigt er de aandacht op dat de ze dienst evenzeer voor ouderen als voor jongeren bedoeld is. NED. HERV. EVANGELISATIE. Slootdorp v.m. 9.30 uur Ev. K. Kiewiet. Wieringerwerf nam. 2 uur Cand. H. v. Vliet. Middenmeer 's av. 7 uur „Jeugddienst", voor ganger de heer Fallentin, Algem. Serc. N.J.V. GEREF. KERK MIDDENMEER. Middenmeer vm. 9 uur Ds. Chr. v. d. Vliet. Middenmeer nam. 2 uur Ds. Chr. v. él. Vliet. H. A. W.-werf 9.30 en 5 uur GEEN dienst. GEREF. SLOOTDORP. Siootdorp vm. 9 uur Ds. W. Schouten van West-Roele. Slootdorp nam. 2 urn- Ds. W. Schouten. SOLI DEO GLORIA. Jaarvergadering von genoemde Vereeniging op Donderdag j.1. De voorzitterr, de heer Bandringa opent de vergadering met gebed en roept alle aanwe zigen een hartelijk welkom toe. Daarna gaf de heer Bandringa een overzicht van het afgeloopen jaar. Gezien de korte be- staanstijd der vereeniging en de behaalde prijzen op het Concours kan de Vereeniging tevreden zijn. Hierna kwam bestuursverkiezing aan de orde waarbij met algemeene stemmen werden herkozen de heeren Velthoen en Bosma, ter wijl in de plaats van G. Versluis de heer Var- kevisser gekozen werd. Thans volgt rekening en verantwoording van den penningmeester. Hieruit bleek dat door zuinig beheer een batig saldo in kas is van f 22.35. Ook heeft de Vereeniging dit jaar nog uniformpetten en een paar nieuwe instrumen ten aangekocht. Het ledental is dit jaar tot 24 leden. Besloten wordt het concoursnummer aan te schaffen voor het a.s. concours dat te Hoorn gehouden zal worden. Daar de vereeniging 8 leerlingen telt kon men nog niet vast besluiten of men er heen zou gaan. Verder deelde de voorz. mede dat 26 Febru ari een uitvoering zal worden gegeven te Slootdorp. De Chr. Zangvereen. uit Medemblik zal worden gevraagd om haar medewerking te verleenen. Verder werd nog een commissie benoemd tot het organiseeren van een bazar, welke reeds Maandag te Slootdorp een vergadering zal houden. Het adres voor eerste kwaliteit is de Medemblikker paardenvleeschhouwerij Nieuwstraat 68 Tel. 74 Medemblik. TE KOOP een nieuwe groot model, warmte vermogen 160 M3. Iets beschadigd, voor zeer lage prijs. K. v. d. GEEST, Smid Middenmeer. VOOR MOTORRIJDERS HEERLIJKE TERSTOND GEVRAAGD een FLINKE DIENSTBODE, bij J. H. WOUDSTRA, DOLFIJNWEG, SLOOTDORP. GEMEENTE WIERINGEN. PREDIKBEURTEN A. PAULOWNA. ZONDAG 31 JANUARI. NED. HERV. GEM. Anna Paulowna 's avonds 7 uur Ds. Vorstman Jeugddag. EVANGELISATIE Breezand nam. 3.30 uur de hr. Boon. Breezand v.m. 10 uur de hr. Boon. In verband met de ingevallen vorst zijn dooi de K.N.V.B. en de N.H.V.B. alle vastgestelde Competitiewedstrijden afgelascht. Dus kun nen thans de sportliefhebbers gebruik maken van de ijssport. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 31 JANUARI. NED. HERV. GEM: Den Oever nam. 2 uur Ds. van Beek. DOOPSGEZ. GEM. Woensdag 3 Febr. Doopsgez. Zusterkring in- plaats van Donderdag. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. Den Oever n.m. 2.30 de hr. O. Deen. De M.U.Z. gaat Wieringei! verlaten. Naar wij vernemen, za! de N.V. Maatschappij tot Uitvoering van Zui- derzeewerken, welke te Wieringen is gevestigd, in de maand. Apri! a.s. die gemeente gaan verlaten. Van de bin nenkort te houden aanbestedingen van de werken tot dijksbouw aan den Nrcl.- Oostpolder zal het afhangen of de maatschappij ontbonden, dan wel naar een andere gemeente verplaatst wordt. Is dit laatste het geval, dan za! hier voor vermoedelijk Kampen in aanmer king komen. SCHAATSENRIJDEN. De ijsclubs tobben hard hun banen in ge reedheid te krijgen, en toch is telkens sneeuw, harde wind en vorst weer spelbreker. De baan op 't Zoutland is goed berijdbaar, doch de felle koude hield de liefhebbers tegen er zich heen te begeven. De baan in de Stroeërkoog werd weder be spoten om het ijsdek gladder te krijgen. In- tusschen wordt te Den Oever op de Hofmans haven gereden. In de Wielerbaan wordt druk gereden. Men vertelde ons dat heden en Zondagavond de ze baan wordt verlicht. We vernemen ook dat het ijs aan 't rand- kanaal in de Wieringermeer onder Wieringen aear goed is.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 3