GÉ wê BLACKBIRD PEN WMtKS MnnltL - ZITTING SPORT. tijdig arriveerde te dezer plaatse het personeel van de Marker boot, onder aanvoering van kapitein C. Visser. Het gezelschap bestond uit ongeveer negen man en bracht post mede. Onder Mon nikendom is het ijs ongeveer 12 cm. dik. Na de post van enkele dagen in ontvangst te hebbengenomen, zijn de Markers gezamenlijk weer naar hun eiland teruggegaan. Rondom Marken was het ijs nog zeer onbetrouwbaar. Op sommige plaat sen, o.a. bij de haven ligt de zee nog ge heel open. Alleen bij den Zuidhoek ligt dik ijs en van hieruit ondernamen de Markers dan ook hun eersten tocht. Het ijs op de Gouwzee is van zeer slechte kwaliteit ën vrijwel onberijd baar. Grillig steken ingevroren schotsen boven de ijsvlakte uit. en het ijs is ook overigens grof en bevat nog veel scheu ren. Het ziet er dus niet naar uit, dat de Amsterdammers thans den tradiiio- neelen tocht naar Marken geheel op de schaats kunnen maken. Het is trou wens op het oogenblik nog een heele toer van Amsterdam uit over Zunder- derdorp Monnikendam te bereiken. Het ijs, hoewel slecht, is thans wel sterk genoeg, doch ligt vrijwel overal bedolven onder tientallen centimeters stuifsneeuw. Het is voor de plaatselijke ijsvereeniging bijkans onbegonnen werk vaarten en breede slooten berijdbaar te maken. Om 12 uur k a am Zaterdag de eerste opgetuigde ijsschuit op het Mon nikendammer gat. In een ommezien vloog het bootje met een vaart van cir ca 60 Km. over de witte vlakte. Gevaarlijke positie van klein schip. Maakte men zich Vrijdag te Holluin op Ameland ongerust over een in het Molengat op de Wadden verdwaald scheepje, eigenaar Teerling, thans is bekend dat Teerling met zijn gezin, bestaande uit vrouw en drie kinderen, aan boord is. Ooggetuigen hebben hem op het dek zien loopen, doch de afstand was te groot, om zich wederzijdsch verstaan baar te maken. Men meent thans, dat de geziene vuren niet als noodseinen bedoeld waren, hoewel dit als een on geschreven wet voor de Amelanders en de kustwacht geldt. Ofschoon Teerling bekend staat als zeer excentriek, had men toch mogen verwachten, dat hij op de seinen, die de reddingsbrigade op 25 meter afstand van 't scheepje gaf, zich aan dek zou vertoonen. Het scheepje ligt ten gevolge van den tegenwoordigen ijsstoestand op de Wadden zeer gevaarlijk. Duitsch motorschip op een. ijsbank. Zaterdagmorgen rapporteerde de kustwacht te Terschelling, dat een Duitsch motorschip in de richting van het Zuidooster rak is waargenomen met een noodvlag in top. Het schip is door het zware ijs op een ijsbank gescho ven. De hier gestationneerde bergings sleepboot van de reederij Doeksen is ter assistentie uitgevaren. Auto's in last. Langs den Rijksweg Nijmegen-Arn- ehm lagen Zaterdagavond half acht, eenige auto's in de sloot, een autobus van de Geldersche Tramwg Mij. was onder Oosterhout van den weg gegle den en gedeeltelijk in de sloot geraakt. Persoonlijke ongelukken hebben zich hierbij niet voorgedaan, maar de weg was over de geheele breedte geblok keerd. Ook bevond zich op dezen weg 'n groote touringcar uit Groningen, met een aantal supporters op weg naar Dusseldorf, voor het bijwonen van den voetbal-wedstrijd Duitschland-Neder- land. Deze auto kon met geen mogelijk heid verder komen. De inzittenden heb ben zich te voet, al glijdende en strui kelende naar Nijmegen begeven om daar op beter weersomstandigheden te wachten. Ofschoon men op den weg Nijmegen- Arnhem geregeld zand strooide, hielp dit vrijwel niets, daar er zich bijna on middellijk weer een ijslaag op vormde. Langs den weg rijdende tusschen de bei de steden steeds eenige takelwagens, teneinde van den weg af geraakte au to's hulp te verleenen. Uit Goch en andere plaatsen in het grensgebied meldt men, dat verschei dene autobussen en tourincars uit Ne derland, die op weg naar Dusseldorf waren, doord de gladde wegen waren opgehouden. In Goch zijn ongeveer 100 Nederlanders gestrand. In Kleef bevon den zich Zaterdagavond twee autobus sen uit Noord-Holland. ALS HET IJS NOG NIET „HOUDT.' Drie kinderen verdronken nabij Zwollerkers peL In de buurtschap Herculo (gemeente Zwol lerkerspel) zijn Zondagmorgen omstreeks elf uur drie zoontjes van de familie Cuper al daar, resp. elf, negen en acht jaar, door het ijs gezakt en verdronken. De kinderen hadden zich op een der kolken achter den IJsseldijk gewaagd. Tengevolge van den dooi was het ijs daar echter reeds te broos geworden om hun gewichtte dragen, met het gevolg, dat zij er door zijn gezakt en alle drie om het leven zijn gekomen. Op den walkant stond een vierde broertje en een jongetje van zes jaar, dat onmiddellijk hulp ging halen. Hij liep naar de buren, die er na drie kwartier in slaagden de kinderen op te halen. De slachtoffertjes zijn de drie oudste kinde ren van den jachtopziener Cuper. Twee kinderen verdronken te Princenhage. Op een toegevroren poel nabij Beek onder Princenhage, waren Zondagmiddag te half vijf vier kinderen aan het schaatsenrijden, toen het ijs plotseling bezweek en twee kin deren, een zoontje en een dochtertje van den heer A. Peemen, resp. elf en tien jaar oud, onder water verdwenen. De twee andere kin deren zijn onmiddellijk hulp gaan halen. Met behulp van een ladder hebben omwonenden de twee kinderen na ongeveer tien minuten op het droge gebracht. De levensgeesten wa ren toen reeds geweken. Kunstmatige adem haling mocht niet meer baten. Het stoffelijk overschot der kinderen is naar de ouderlijke woning overgebracht. Twee kinderen te Oyen verdronken. Zondagmiddag waren twee kinderen van de familie Van Orsouw te Oyen (N.-Br.), de veer tien jarige Martien en de 9-jarige Carolina met hun schaatsen van huis gegaan om op de bevroren slooten de ijssport te beoefenen. Toen de kinderen bij het invallen van de duisternis nog niet terug waren, werden de ouders ongerust en gingen op zoek. Zij von den echter geen spoor van de kinderen. In den loop van den avond werd de vermissing in het dorp bekend en trok de bevolking er met lantaarns op uit. Urenlang werd gezocht en eerst laat in den avond vond men in de sneeuw op de uiterwaarden van de Maas voetstappen en een spoor van schaatsen. Deze leidden naar een gedeeltelijk gedempten Maasarm, de zgn. Hemelsche vaart. Hier vond zich een wak in het ijs. Direct werd met dreg gen begonnen en Zondagnacht om twee uur werd het droef vermoeden bevestigd en wer den de lijkjes van beide kinderen dicht bij elkaar gevonden. Zij zijn naar het ziekenhuis te Oyen vervoerd. De verslagenheid in het dorp is algemeen. GEMEENTE ZIJPE. OUDESLUIS. In de eerste vergade ring in 1937 van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim alhier, werd tot voorzitter benoemd de heer Jn. Ko men en tot scretaris de heer H. Jippes. Beide heeren namen hun benoeming aan. Gladde wegen. De gladde wegen speelden ook hier menigeen parten. Een auto van de „Stanfries" slipte Zondagochtend om 5 uur dwars over den weg ter hoogte van de boerderij van den heer N. aan den Ruigeweg. Te ongeveer 10 uur kon hij zijn reis vervolgen. De heer J. de W., uit Anna Paulowna, die met zijn vrachtgoed uit Deventer naar zijn woonplaats op weg was, heeft zoowat den ganschen nacht voor het huis van den heer P. aan den Ruigeweg moeten wachten. SCHAGERBRUG. Zaterdag 30 Jan. 1937 vierde de Land. Rijvereen. „West Friesland' alhier haar 10e Ruiter- avond in het lokaal van den heer S. Kuiper. Voor deze vond waren wij uitgenoo- digd en namen deze uitnoodiging vol gaarne aan, omdat we weten dat hier aan altijd de uiterste zorg wordt be steed. '1 Er was echter een groote spelbreker aanwezig, namelijk de natuur. Tegen het aanvangsuur waren de wegen bedekt met een ijslaag, welke velen terughield van het bezoek. Toen wij ons om 8 uur naar het feest lokaal begaven, was onze eerste indruk al direct goed. De vestibule aan het Café was van een eere-poort voorzien met de cijfers 1927-1937, daarboven het wapen van de federatie geflankeerd met vele vlaggen, doch binnen was het nog mooier. Ten eerste waren de in de afgeloopen 10 jaar behaalde medailles linten, enz. op een zwarte achtergrond tentoongesteld, hetgeen door de bonte kleuren der diverse linten werkelijk 'n goed gezicht gaf. Verder waren kran sen en kleurige banieren in smaakvolle stijl onder leiding van den instructeur den heer J. C. Vethman, op deskundige wijze aangebracht, zoodat het geheel er recht gezellig uit zag. De opening der avond was uitgeschre ven tegen 8 uur, doch het was reeds 9 uur en nog steeds was de secretaris, de heer Th. Rens niet aanwezig, zoodat de heer Vethman meende goed te doen de bijeenkomst offcieel te openen en mededeelde dat de heer Rens gehaald werd, doch adviseerde alvast maar een begin.te maken met een dansje, zoodat het orkest Melcher Schuurman de aanwezigen vergastte op fleuige dans muziek. Kort daarop verscheen de heer Rens, bij zijn binnenkomst viel hem een warm applaus ten deel. Hierna nam de voorz. van W. F., de heer Mr. P. C. Eecen van Oudkarspel, het woord. Spr. heette de aanwezigen hartelijk welkom en sprak zijn spijt er over uit, dat niet meerderen aan de uitnoodiging gehoor hadden gegeven. De toestand van de wegen in oogen- schouw genomen, moest men echter te vreden zijn over de opkomst. Spr. heette in het bijzonder welkom Mevr. en den heer Slob en den heer Bon, de pas gekozen voorzitter der Federatie. Uit de aankleéding, aldus vervolgde spreker, zult U wel bemerkt hebben, dat het een bizondere avond is. Het is n.1. de 10 Ruiter-avond. Spreker memoreerde vervolgens de 10 afgeloopen jaren. Het waren de D. de Graaff, Ab. Barten en nu Mevr. Burger-Rens welke het idee opvatte een Rij-vereeniging op te richten naar aanleiding van hun bezoek aan Hoofd dorp. De heer C. v.d. Sluijs was direct be reid terrein beschikbaar te stellen. De heer H. 't Hart verleende een vrij aan zienlijk bedrag als renteloos voorschot zoodat 11 Aug. 1927 de vereeniging werd opgericht met 25 leden. Als instructeur werd aangezocht de heer C. Aarsen, en zoo was de vereeni ging tot stand gekomen. De eerste jaren bepaalde men zich tot het maken van groote ritten, het geen reclame maakte voor W. F. In 1930 kwamen evenwel diverse te genslagen, de instructuur bedankte, benevens het bestuurslid de heer C. v.d. Sluijs. Door het bedanken van den heer v.d. Sluijs voelde men dat tevens naar een ander oefenterrein gezocht moest worden, hetgeen gevonden werd in de Ruigeweg bij den heer G. Buih. Hier werd een stuk bosch tot manege omge werkt, alles met krachten, on der leiding van den ffcer Vethman. Op 23 Mei 1930 werd de standaard uitgereikt. Hierna somde de heer Eecen de di verse behaalde prijzen en bekroningen, in al die jaren verworven, op, welke groot in getal waren. In 1936 werd H.M. de Koningin de oor konde overandigd, waarin ook W. F. haar aandeel weer had. Spreker verzocht tevens om de steun van de ouderen, door zich als Kunstlievend lid op te geven en van de jongeren door toe te treden als wer kend lid. Juist aan jonge leden hebben we gebrek. De heer D. d Graaf ontving woorden van dank en spr. zeide dat W. F. zonder de heer De Graaf, de geboren optimist, niet denkbaar was. Ook de fam. Rens werd niet vergeten De heer Rens is steeds secretaris ge weest en heeft veel medegemaakt met de leden, welke allen met goede belof ten bezield waren, doch toch wel eens zondigden en de heer Rens alleen lieten staan. Mevr. Burger-Rens werd tot eere-lid van W. F. benoemd. (Applaus.) Verder sprak de heer Eecen waar- deerende woorden aan het adres van den heer Vethman. Aan den Instruc teur hebben wij de successen te dan ken en^ij is de ziel van de vereeniging. 1 Wjj zijn den heer Vethman dan ook grooten dank verschuldigd en hopen hem nog lang in ons midden ie mogen hebben en wij zullen hopen dat weer dagen van bloei en groei zullen aan breken. Hierna werd de heer Vethman een foto aangeboden van het Karapioen's 8-tal te Groningen, waarvoor de heer Vethman hartelijk bedankte. ONS WIE RING ERMEERHOEKM. WEINIG IJSPRET IN DEN POLDER. Van ijspret is weinig te bespeuren geweest in den afgeloopen winterweek, wel werd hier en daar door de jeugd op de bermslooten een baantje gereden, doch van beteekenis was het schaatsenrijden niet. De kanalen lagen wel dicht, doch waren hoogst onbetrouwbaar. De felle wind had op de trekgaten groote wakken open gelaten. Een enkele waaghals beproefde of het hield, wat lang niet van gevaar ontbloot was. Vele ijsliefhebbers hebben hun hart op kun nen halen op de ijsbanen te Wieringen. AUTO IN BERMSLOOT. De ijzel die Zaterdagavond plotseling de straten en de wegen in den Polder bedekte en Zondag in nog erger mate, heeft Zondag morgen in alle vroegte Pastoor Braak leelijke parten gespeeld. Zijn Eerwaarde die een ka pelaan voor den dienst te Middenmeer weg bracht, geraakte ter hoogte van de smederij op de Slootweg aan de glij met zijn auto, tolde een paar maal in de rondte en kwam in de bermsloot terecht. Te voet moest de reis vervolgd worden. Later is de auto met een tractor uit de sloot getrokken. WERKZAAMHEDEN NOG NIET HERVAT. De dooi die is ingetreden heeft nog geen invloed op de hervatting der werkzaamheden bij de Cultuurmij. De vorst zit zeer diep in de grond, zoodat er nog niets aan het land gedaan kan worden. Intusschen is het voor hen die bij het dorschen zijn wel werkbaar weer. Maandagmorgen zijn deze werkzaam heden dan ook weer hervat. ESPERANTO-N1EUWS. Onder het genot van thee, cake en chocolade werd Vrijdag te Slootdorp in een buitengewoon gezellige bijeen komst afscheid genomen van de Espe- ranto-leeraar Roland Dupuis. Wegens het koude weer waren al leen de Slootdorpers aanwezig, wat te betreuren was. Na het uitreiken van de diploma's met de daarbij behoorende prijzen, dankte de leeraar de aanwezi gen voor hun volharding en doorzetting en feliciteerde hen met hei behaalde succes. Hij spoorde hen aan om de ver volgcursus, ie geven door den Heer Van Rossum, in het gebouwtje voor Maatschappelijk Werk te volgen. Onder het aanbieden van een zeer mooi boekwerk bedankte hij den heer Van Rossum voor diens bemoei-ingen, waarna de heer Meffert een leuke toe spraak, natuurlijk in het Esperanto, hield, hierbij herinnerende aan de ge zellige sfeer die steeds de lessen ken merkte. Vervolgens werd door de jong ste leerlinge Beppie Suijkerbuijk, met een toespraak in het Es., een mooi ge schenk aangeboden. Hierna begon het genoegelijkste deel van den avond. Esperantisten, dit was de eerste stap. Nu a.s. Vrijdag de 2e gedaan door deel te nemen aan de vervolgcursus. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringermeer. DONDERDAG 4 FEBRUARI nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in de Consistoriekamer van de Ned. Herv. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK. Vierhonderd plaatselijke comité's zijn met actie begonnen. Derde collecte. Het bestuur van de Centrale voor Werkloo-Kerk te MIDDENMEER. senzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Nederlandsche Kerken voor practisch j Christijdom, heeft de derde collecte voorbe reid door eerst het plan van adtie voor te leggen aan de financieele advies commissie. Daarna werd op een tiental plaatsen met de vertegenwoordigers van de meer dan vierhon derd plaatselijke comité's vergaderd, ten ein de voor het nieuwe plan de noodige medewr- king te verkrijgen. Op deze vergaderingen is opnieuw duidelijk gebleken, hoe zeer het werk wordt gewaar deerd en welk een groote plaats het inneemt in hoofden en harten van allen, die met de I „Centrale", meeleven. De heer Eecen eindigde met de Over eenige dagen wordt het op enkele pun- wensch, hoewel het gezelschap kleinten gewijzigde „Plan voor plaatselijke actie' is, wij een recht gezellige avond mogen hebben. Hierna spreekt de voorz, der Federatie Hij feliciteert W F. met haar jubi leum. Het is noodig dat de Ruiter sport weer in bloei toeneemt en hoopt dat W. F. nog lange jaren moge groei en en bloeien. De heer Vethmaii dankt voor de pret tige woorden en dankt ook tevens de leden, welke hem onwankelbaar bij staan. Spr. hoopt de tijd te beleven, dat W. F. de kroon zal zetten op de Ruiter sport hier te lande. Hierna werd staande het le couplet van het Wilhelmus gezongen. Als nummer drie van het programma stond vermeld propaganda-wooi'd. Dit werd gesproken door den secretaris der Federatie, den heer Slob. De heer Slob sprak in rijke bewoor ding en zeer vlot.de aanwezigen toe en hoopte dat het gesprokene zijn nut zou afwerpen. Om de geheele rede van den heer Slob op te nemen zou ons te ver voe ren, zoodat wij meenen dit te mogen weglaten. Alleen de laatste zin vestigde onze aandacht. De heer Slob besloot zijn kernachtige toespraak met de woorden „samen sterk en niet luisteren naar slechte individuen" Hierna werd het Federatie-lied ge zongen door al de aanwezigen. Na dit gezamenlijke gezang werd door den heer De Graaf met 3 dames en 2 heeren een zang-voordracht ten beste gegeven :„Ode aan het Paard." Vervolgens door een 4-tal dames en 3 heeren uit Oudkarspel een één-acter Het Ruiterfeest te Soibecarspel:"; door één dame en 2 heeren te Schagerbrug, n één-acter: „Onbetaalde Rekeningen'* Beide tooneelstukjes oogstten een wel verdiend applaus. Nadat de aanwezigen weer eenige dansjes hadden gemaakt, werd over gegaan tot de verloting. De hoofdprijs bestond uit een tandem, welke viel op lot no. 107. Zijn dergelijke avonden meestal zoo tegen een uur of twee afgeloopen, dit maal zou het wat langer duren. De hr. Vethman deelde de aanwezigen mede, dat ze zich maar goed moesten verma ken en niet te spoedig over naar huis gaan moesten denken, daar de weg onbegaanbaar was. Toen wij dan ook den volgenden mor gen tegen 8 uur eenige personen op straat zagen wandelen, waren dit de heeren van W. F. Te ongeveer 11 uur Zondagmorgen was de weg weer in begaanbaren toe stand n begaven de laatsten zich naar huis. Dat het goed gezien was, om niet naar huis te gaan, bleek wel want toen we onze morgenwandeling maakten, zagen we een auto tegen een winkel deur van het perceel P. Dekker staan. Deze was dés nachts komende van Sint Maartensbrug achteruit tegen de winkeldeur gegleden, waarbij de deur het onderspit moest délven. Van meerdere ongelukken hoorden we niet, hoewel we wel gelóoven dat aan de plaatselijke comité's gezonden en wordt de actie begonnen. Deze verhoogde acticiteit zal er ongetwij feld toe leiden, dat het gevraagde bedrag bij een komt.De negen werkkampen moeten in 1937 vier duizend jonge menschen gedurende negen weken, werk en ontspanning geven. Het eene Internaat voor opleiding tot huis houdelijk werk is niet voldoende, gelet op de groote belangstelling bij de meisjes voor dit werk. De vrouwen van de werklooze mannen moeten ook verzorgd worden, evenals de vol wassen werkloozen. Voor dit werk is ander halve ton noodig. het niet het eenigste ongeval was, deze nacht. Qeefd&iJatigen ee^ DE BESTE VULPEN NA DE „SWAN" Groote sorteering bij naar de Kerk. Tegen uen middag verloste hei zon netje ons van deze gladde periode, doch maar gedeeltelijk, want Maandag morgen was het in de bebotiwde kom men opnieuw glad en de kolen-auto van den heer De Vries van Wieringen slipte aan de Kleine Sluis en draaide geheel om en met het achtereind der vracht-auto werd het huis van den heer A. J. Keppel geraakt, met het ge- de Burgerbrug. Een auto van onzen plaatsgenoot C. K., garagehouder, in den nacht van Zaterdag op Zondag door de gladheid van den weg van de helling bij de groote brug te Schager brug gegleden en kwam daarbij te recht tegen het winkelhuis van dei heer Dekker, waarvan de deur werd ontzet. De auto werd beschadigd en is voj£ dat het raam alsmede bijna den volgenden morgen uit zijn glibbe- geheele voorgevel werd ingedrukt, rige positie bevrijd. Zooals vernemen is 4e lieer De V nes verzekerd. Persoonlijke ongeluk- 'T ZAND. W. de Leeuw Jz. f In den'ken deden zich voor. Op dit punt, ouderdom van 66 jaar is te 't Zand na *'aar de weg zeer schuin ligt, had men een kortstondige ziekte, overleden de 'an 00k zaud moeten sti ooien, heer W. de Leeuw Jz., sinds 1 Mei 1906' BREEZAND. Dc uitvoering der Zang is hij gem.-opz. van Zijpe geweest. jvereeniging Vriendschap die met mede iwrking van „The Heic Boys" een uit- 'T ZAND. Een groot aantal sterfge- j-voering op Zondag jl. gaven in de zaal vallen. Het aantal overlijdens-akten j van den hr. Borst, zijn met de opkomst was het vorig jaar buitengewoon groot, j 'tiet erg gelukkig geweest, wat wel de In den regel bedraagt dit per jaar onge- schuld van het slechte weer geweest veer 55 thans niet minder dan 73. Een bepaalde oorzaak van het hooge sterf te-cijfer kan niet worden opgege ven, hoewel de lieerschendc griep in (December 1936 v el invioed op liet aan tal sterfgevallen heeft uitgeoefend. VOETBAL. DUITSCHLAND EN NEDERLAND SPELEN 2—2 GELIJK. Meer dan 60.000 toeschouwers genoten in het Rheinstadion te Dusseldorf van een bij zonder spannenden wedstrijd, waarin de Ne derlanders eerst in de laatste seconden den gelijkmaker scoorden. Met de rust was de stand 1—1. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Gladheid. Zondagmorgen was het bikkelglad en moeizaam baande zich nog een enkele auto over de zeer ge vaarlijke weg. De busdiensten waren gedeeltelijk stop gezet. De Post-auto kwam niet, terwijl de wagen van „De Telegraaf" bij 10 uur ar riveerde. Deze had van 's-morgens half vier tot 10 uur werk gehad om van Alkmaar naar Anna Paulowna te rijden Enkele kerkgangers gingen per schaats zal zijn. De opkomst was dan ook ma tig, doch de uitvoering is goed geslaagd en was bijzonder geeellig. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 1 Febr. 1937. Vee. Aangevoerd 556 vette runderen, 203 vette kalveren, 813 varkens, 793 schapen en lam meren, 26 nuchtere kalverenvette koeien le qual. tot 65 ct., 2e kw. tot 58 ct., 3e s. 42— 50 ct., ossen le s. 62 ct., 2e s. 55 ct., 3e s. 46— 52 ct., vette kalveren le s. 93 ct., 2e s. 83 ct., 3e s. 60 a 70 ct., varkens (levend gewicht) le s. 46 ct., 2e s. 45 ct., 3e s. 44 ct., schapen le s. 46 ct., 2e s. 39 ct., 3e s. 32 ct. per stuk resp. f 25, 18, 14, lammeren le s. 49 ct., 2e s. 40 ct., 3e s. 30 ct. per stuk resp. f 21, 18 en 12. Vette koeien en ossen handel redelijk, prij zen stijgende, prima koeien tot 70 ct., dito ossen tot 65 ct., Vette kalveren handel traag, le en 2e soorten iets lager, prima tot 102 ct. Varkens handel matig, prijzen stijgende. Schapen en lammeren handel mataig, prijzen vast. Er werden weinig schapen voor export gekocht. Voor rekening plan-Deterding wer den 50 stuks vette runderen aangekocht. De Veemark*, ALKMAAR, 1 Febr. 1937. Op de geliou den veemarkt waren aanvoer en prij zen aJs volgt 74 vette koeien f 130-250; handel goed 3 vette kalveren per Kg. 70-90 cent 96 Nuchtere kalveren slacht, f 5-15 fok f 16-21 16 vette Schapen f 24-28 267 Vette varkens 43-46 cent per Kg. Handel vlug.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2