28e JAARGANG DONDERDAG 4 FEBRUARI 1937 Ne. 13 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN - 1 Ay ZIJN KLEINE MEISJE. WIERINGER COURANT VER8CHLTNT ELKEN BUREAU ADVERTENTIëN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ÜITGHV1R Hippolytushoef Wlerlngen Van 1 5 regels f 0.50 ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER WIEKINGEN Telef. Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f 0.10 per 3 maanden f 1.—. BINNENLANDSCH NIEUWS. Door een list uit de gevangenis ontsnapt. Doch spoedig weer aangehouden De 21-jarige W. B. ie Groningen, die in het Huis van Bewaring te Gronin gen was ingesloten wegens diefstal van geld, dat hij had buitgemaakt bij een zeer groot aantal brutale inbra ken, heeft Maandagmiddag kans ge zien enkele uren vrijheid te veroveren. Hij zeide een stuk van een lepel te hebben ingeslikt, waarop hij naar het Academisch Ziekenhuis werd overge bracht. Daar oordeelde men opneming- niet noodzakelijk. Tijdens zijri behan deling slaagde de man erin uit het Ziekenhuis te ontsnappen. Uit een telefooncel belde de brutale jongeman de politie op en deelue me de, dat hij zich op vrije voeten bevond, doch zich den volgenden ochtend zelf weer zou melden, mits men hem maar zijn gang liet gaan. Het spreekt vanzelf dat de politie niet. op het voorstel kon ingaan. Onmiddellijk werd een onder zoek in de stad ingesteld, met het re sultaat, dat de man na korten tijd in een logement werd aangetroffen. In- tusschen had hij ook nog kans gezien een fiets te stelen. Het bericht van dezen diefstal kwam bij de poJitte bin nen, kort nadat zij haar mannen had uitgezonden om den vluchteling op te sporen. Men vermoedde toen reeds dat B. aan dezen diefstal niet vreemd was Dit bleek inderdaad juist te zijn, want men ontdekte het gestolen rijwiel in de woning van ee.j zijner familie leden B. is na zijn kortstondige vrijheid naar het Huis van Bewaring terugge bracht. Roer van postboot stukgeslagen. Nachtelijke tocht over het ijs. Maandagavond om elf uur werd het eiland Urk opgeschrikt door noodsei nen, afkomstig v^in de postboot „Insu- la". Onmiddellijk werd een ijsvlet in gereedheid gebracht, welke, bemand met 10 man, om twee uur van wal stak, om de postboot hulp te verleenen. Dinsdagochtend om tien uur is de be manning van de ijsvlet te Urk terug gekeerd met 3 personen van de uit tien personen bestaande bemanning van de Insula." Het is gebleken, dat het roer van de „Insula" Maandag avond was stukgeslagen. Hierdoor ge raakte de boot stuurloos en kon zij niet verder door het ijs komen. Er worden pogingen in het werk ge steld om het roer van "de „Insula" te herstellen. Loodgieter van het dak gevallen. De bijna 70-jarige loodgieter B. uit Nijmegen, was Maandagavond in de Ivraayenhofflaan te Nijmegen bezig met het herstellen van een dakgoot. Op een gegeven moment brak een deel der goot af en plofte de man van onge- veer acht meter hoogte op de str aat- steenen. De ongelukkige bleek beide beenen te hebben gebroken en ernstige inwendige kneuzingen te hebben opge- I oop en. Nadat een geneesheer de eerste hulp verleend had, is de man per zieken auto naar het. St. Canius-Ziekenliuis vervoerd. Zijn toestand is niet zonder levens gevaar. PROVINCIAAL NIEUWS. Jaarverslag der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier over 1936. Der gewoonte getrouw verscheen ook nu reeds in Januari het uitvoerig verslag der Kamer over het afgeloopen jaar. Bij lezing van de beschrijving van de diverse bedrijfstakken blijkt het, dat deze helaas over het algemeen nog verre van rooskleurig waren. Slechts in de beschouwingen, gewijd aan den handel in wolvee (schapen) kan een opgewekte stemming worden beluis terd. Bij het doorbladeren van dit bijna honderd bladzijden tellend werkje tref fen wij allererst de volledige nieuw jaarsrede van den voorz. aan. Vervol gens tal van gegevens inzake do ver richtingen van het Handelsregister, (waaruit o.a. blijkt, dat het aantal inge schreven zaken op 1 Jan. 1937 11118 bedroeg.) Hoezeer dit Handelsregister voor velen een goede bron voor hei ver krijgen van inlichtingen is geweest, wordt aangetoond door het desbetref fend overzicht. Hieruit blijkt immers, dat de gegevens-van het Handelsregis ter sedert zijn instelling in het jaar 1921 in 86.340 gevallen werden geraad pleegd. De bladzijden 25-37 geven een beeld van de vele en veelzijdige werkzaambe den der Kamer, welke, mede als gevolg' van de huidige erisiswoti.en, wederom belangrijk blijken' 'e zijn toegenomen. Uit het financieel overzicht stippen wij aan, dat de laatste rekening en ver antwoording in ontvangsten en uitga ven sluit met een bedrag van ruim 25 duizend gulden. In de algemeenc beschouwing wordt een interessant overzicht gegeven van hetgeen inzake den aanleg van, en de verbetering in, de wegen en kanalen in dit district is tot stand gekomen. Belangwekkend is voor district voor al ook het uitvoerig overzicht (met vele statistieken, omtrent de zuivel producten. Wij lezen daarin o.a. dat de uitvoer van alle soorten kaas in 1936 heeft bedragen 56.840 ton, ter waarde van f 23.398.000 (in 1935 totaal 01.052 ton ter waarde van f 23.464.000.) In de bldz. 51-62 wordt wijders een handel FEUILLETON. ROMAN NAAR HET ENGELSGH. 10.) Mr. Duncan was, en hij was zichzelf daar van ten volle bewust, een persoon van ge wicht in zijn uitgebreiden kring en hij was gewoon dat zijn cliënten zijn adviezen be schouwen als zeer goed overwogen en dan ze ook letterlijk opvolgden. Hij was overtuigd dat zijn groote ervaring en wereldwijsheid hem tot een veiligen gids maakten in delicate aangelegenheden en daarom twijfelde hij er geen oogenblik aan dat zijn bezoeker van nu zijn raad zonder aarzelen zou opvolgen. Maar Giles herhaalde alleen langzaam en naden kend de laatste woorden van den rechtsge leerde. „Mijn goede bedoelingen aan verkeerde uit legging blootstellen Waarom Op welke wijze vroeg hij. „Ik ben van plan formeel de voogdij op mij te nemen over een kind, dat op een erg informeele manier aan mijn hoede werd toevertrouwd. Hoe kan iets zoo doodeen voudigs verkeerd worden uitgelegd „De wereld oordeelt lichtvaardig," zei Mr. Duncan, terwijl hij met hooge borst rechtop ging zitten en figuurtjes, teekende op het vloeiboek, dat voor hem op tafel lag. „Ik ben verplicht u te waarschuwen, dat als u zich formeel en wettelijk verantwoordelijk stelt voor dit kleine meisje, de wereld natuurlijk zich zal afvragen om welke reden u dat doet i „Om welke reden?" zei Giles met een uit drukking van verbazing op zijn gezicht. „Het moet toch voor iedereen duidelijk zijn, dat doodgewone menschelijkheid mij er toe brengt iéts te doen voor een kind, dat toevallig on der zulke tragische omstandigheden alleen en onverzorgd bij mij is achtergebleven?" Ook omtrent de andere bedrijfsgroe- pen (als middenstand, seizoenplaatsen, schapenhouderij, scheepvaart, bouwbe drijven etc. etc.) kunnen min of meer uitvoerige gegevens in dit verslag - dat, zoover de voorraad strekt, koste-' loos aan belanghebbenden wordt ver strekt worden aangetroffen. RECHTSZAKEN. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Bloembollencultuur en -handel in Anna Paulowna, Breezand en Koegras. (Uit het verslag Kamer van Koophandel voor Holla'nds Noorderkwartier, gev. te Alkmaar). De gewassen waren als volgt Hyacinthen goed gewas, handel in groote maten goed, rood en wit oploopende prijzen. Vroege tulpen matig gewas, handel van eenige soorten vlug, restant zeer matig. Groot gedeelte ingenomen door surplusfonds. Late en darwintulpen goed tot- best gewas, handel voor groote maten vlug met oploopen de prijzen, kleine maten saneeringsprijzen. Een gedeelte ingenomen voor surplusfonds. Irissen slecht tot goed gewas, begin lage prijzen. Later hooge prijzen, omdat er niet voldoende leverbaar was. Narcissen goed gewas, handel matig, eenige soorten werden meer gevraagd en liepen bo ven de saneeringsprijzen. Crocus (geel) en soort-crocussen gewas goed. Geel vrijwel waardeloos. Soort-crocus begin matige, later zeer lage prijzen niet loonend. Scilla's en ander bijgoed gewas en prijzen goed. Gladiolen matig gewas, begin matige, later oploopende 'prijzen. Veiling Breezand. De omzet der gewone vei ling beliep f 45.000, ingenomen surplus-fonds f 53.000. In Anna Paulowna is de bloembollencultuur nog steeds vooruit gegaan door contract-teelt. In Koegras is de toestand dezelfde gebleven, de gewassen waren gelijk aan die van Bree zand. .102 vette kalveren, 70 glaskalveren, 11437 nuchtere kalveren, 9 varkens, 3 [veulens, 181 paaiden, 309 schapen en Ilammeren. Vette koeien le soort 65, 2e soort 58, 3e soort 42 50 cent per Kg. (vette ossen le soort 62, 2e soort 55, 3e soort 46-52 cent per Kg. 1 stieren ie 'soort 61, 2e soort 53, 3e soort 49 cl. ie soort f 285, 2e soort 1' 230, vette kalveren Alkmaarsche Politierechter. Slecht beloonde hulpvaardigheid. De veehouder P. v. B. uit Zijpe had de gewoonte om met een college men de melk die bestemd was om door de fabriek afgehaald te worden, in het schuurtje van zijn welwillende ^er ambtsgenoot te zetten. Dat was zoo'1*0 soor^ 1 110 per stuk een heeie tijd goed gegaan lot Bijvoet le soort 2e soort 80. 3 so nat» ^hmir- cem P*'»- graskalveren le so soort (de eigenaar van het bewuste schuur-!cem Pe - - tje) argwaan begon te Krijgen, daar er 3e soort oO cent p. Kg., vermoedens hij hem pos., vatten dat v. I1 6o-4o-~U pei stuk jtere slacht- en nuch- kalveren le soort 46, 2e soort 35 GEMEENTE WIERINGEN. DEN OEVER. (Uit het verslag Kamer van Koophandel voor Hollands Noorderkwartier, gev. te Alkmaar). Aan den vischafslag werden in 1936 aange voerd Alikruiken 923 H.L.; Wulken 580 H.L. c-n 349.290 K.G. Bot 165.010 pond Haring 38.015 tallen Haring 134.544 kisten Toters 849 kisten Puf 27.461 kisten Sardijn 22 kis ten Nest 277 kisten Ansjovis 1.283 K.G. Paling 388.878 pond Schar 708 kisten Spek- blik 162 kisten Spiering 71.478 K.G.Vlint j 27 kisten Zalm 227 pond Geep 237 tallen i Puitaal 324 pond Gul 11 kisten Makreel 1121 kisten Poerlomp 908 stuks Oesters .iil1 535 stuks, beschrijving gegeven aan den handel totale bolleri°Ve tUinb0UWpr0dUCten c" WOemf 417.566.30; (in 1935: 1 467.028 00.1 B. de gastvrijheid die hij voor zijnr„i. melk genoot al heel slecht beloonde. cem IP"' "-ltH> >)c'' ^u,k, Bijvoet miste namelijk telkens hoeveel en ,"u ,erei! 1 heden melk en vermoedde dat v. B. lij-,stu .1 s'aehlpaarden le sooit oO, 3c dens zijn afwezigheid, melk uit zijn'8001'1 4o> soon w cent Pe,r Kf' bussen zou Hebben gestolen. Urn de 1 205-15U-11U per stuk werkpaarden proef op de som (e nemen was de 330-15U-1UU lutten f 130-105-7U vrouw van Bijvoet op zekeren dag op schapen le sooit 4u, -e soort,35), 3e post gaan staan en zij smaakte waarlijk SÜOrt cenl Pel Pel het genoegen v. B. de melk uit de bus-'.suik lammeren le soort ,jy, soort sen van haar niiui te zien óverschenken 4U> ae sop1'1 cp"1 Pel' kg. 1 21-18-1- 13e politie, die toen in de zaak werd ge- Per aLuk 1 kalikoeten t ;,3o-iyu-l,.0 mengd, slaagde erin v. B. op heeter- daad te betrappen. De officier van justitie achtte het een ernstig vergrijp van verdachte doch wilde, daar hij nog een schoone lei heeft, niet direct een vrijheidsstraf vragen. Eisch f 75 boete of 5ü dagen hechte nis. Uitspraak f 75 boete f 50 dagen hechtenis, plus een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand met 2 proefjaren. Een rospartijtje. Er was weer eens feest geweest op 6 December in het Café van Homan te Sint Maartensvlotbrüg en natuurlijk had het bekende ruzietje niet ontbro ken. Bloederig was het er dit keer toe gegaan. De landbouwer Meindert M. uit Zijpe had wat te diep in 't glaasje gekeken en was erg lastig geworden, t oen hij bovendien nog ging ruzie- zoeken had de café-houder gepoogd hem de deur uit te werken en tijdens deze bezigheid was het tot een klop partij gekomen, die zulke ernstige ge volgen had gehad dat Homan bioe dend in het gezicht was gewond, ter- wijl, naar ooggetuigen verklaarden, zelfs het oog uit de kas had gelegen. Een bloederig verhaal, dat zeker met een korreltje zout genomen dient te worden, daar 'de caféhouder nog goed uit zijn heide oogen kon zien, doch dat kenschetsend is voor de rake klappen die werden uitgedeeld. Eisch tegen Meindert 1 maand ge vangenisstraf. Uitspraak 2 maanden voorwaardelijk gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar, benevens een geldboete van f 50 of 25 d. hechtenis. MARKTBERICHTEN. „De wereld is meer boosaardig dan vlug van begrip," klonk het antwoord van den advocaat. Een groot deel van de menschheid geeft er de voorkeur aan om lage motleven te zoeken, liever dan in een nobel motief te ge- looven. Het schijnt niet bij u opgekomen te zijn," zei Mr. Duncan met groote waardig heid, „dat sommige menschen zullen zeggen, dat u alleen daarom zoo edel bent, omdat er wel eenige betrekking tusschen u en de moe der van het meisje zal hebben bestaan. Was u wat ouder, of het kind wat jonger, ik zou zeggen, dat men waarschijnlijk vermoeden zou, dat het uw eigen kind was." Een blos van verontwaardiging kwam op Giles' gezichteen oogenblik was hij sprake loos. Toen lachte hij schamper en kort. „Werkelijk, het is een prettig boeltje hier op deze wereld de menschen zijn toch wel erg vriendelijk voor elkaar.... een dergelijke uitlegging van wat voor mij een voor de hand liggende daad was, is niet in mijn brein op gekomen." „Maar nu ik er u op attent heb gemaakt," viel Mr. Duncan hem vaderlijk in de rede, „zal het toch zeker invloed hebben op uw gedragslijn „Als u denkt, dat ik mijn plannen verande ren zal omdat een troep gemeene kwaadspre kers mij met hun eigen minderwaardigen maatstaf zullen meten, dan zeg ik met den meesten nadruk neen. Wat u daarnet ge zegd hebt, brengt niet de minste verandering in mijn voornemen." „U bedoelt „Ik bedoel dat, nadat ik de heele zaak ern stig overwogen heb en van alle redelijke ge zichtspunten uit heb bekeken, ik bij mijn plan blijf om de verzorging op mij te nemen van het kind, dat bekend is onder den naam Sylvia Burnett. Haar moeder heeft op haar sterfbed het kind aan mijn hoede toever trouwd en ik ben er niet in geslaagd bloed verwanten of vrienden te ontdekken, die eer der voor de verzorging in aanmerking komen dan ik. Zooals ik u gezegd heb, is het mijn bedoeling haar te adopteeren." „Maar toch niet van plan haar uw eigen naam te geven zei de advocaat snel, terwijl hij zich afvroeg of zijn eerst-uitgesproken verdenking misschien juist was en Tredman ten slotte trachtte hem door brutali teit te overbluffen. Maar er was iets in het nobele, verontwaardigde gezicht van den jon gen man, in de rustige, grijze oogen, dat den advocaat een plotseling gevoel van schaamte deed krijgen en hem zijn boosaardige veron derstelling deed verwerpen. Hij verontschul digde zich zelf met de overweging, dat veel vuldige aanraking met de slechte zijde van het leven hem minder geschikt had gemaakt om spoedig aan nobele motieven te gelooven. „U wilt het kind niet uw naam geven herhaalde hij. „Zeker niet. Waarom zou ik dat doen Het is immers absoluut niet uitgesloten, dat ik op 'n keer familie ontdek. Haar vader en moeder moeten toch in elk geval allerlei bloedverwan ten hebben gehad en ofschoon ik wel geloof dat er duistere punten zijn in het verleden van Mrs. Burnett, kan ik toch niet aannemen dat iemand met een greintje menschelijk gevoel dit op haar kind zou wreken. Als ik bloedverwanten van Sylvia ontdek, zullen die zeker 't kind tot zich nemen en er voor zor gen. Maar ondertusschen neem ik de voogdij op me." „Hebt u al 't mogelijke gedaan om te on derzoeken of er iemand is, die er eerder voor in aanmerking komt „Ik geloof wel dat ik al het mogelijke ge daan heb, maar volkomen zonder succes. Op mijn advertenties is geen antwoord gekomen ik kan niet het minste spoor vinden van fa milieleden van Mrs. Burnett." „Weet u haar meisjesnaam „Neen. In haar papieren was niet de min ste aanwijzing. Ook niet in wat zij verder bezat.... Alleen.... ze overhandigde mij op haar sterfbed, waar haar dochter bij was (Giles aarzelde nog een oogenblik) een bui tengewoon merkwaardig' juweel, een sieraad ROTTERDAM, 2 Februari 1937. Vee, 816 vette runderen, 847 mag. runderen dat geweldig veel waard is." Hij wachtte weer even„Wat ik u vertel, vertel ik u onder de grootste geheimhouding", (Mr. Duncan knikte vol waardigheid) „de stervende vrouw zei een paar woorden tegen mij toen ze over het kleinood sprak, woorden, die op dat oo genblik een raadsel voor mij waren en die nu nog even raadselachtig voor mij zijn." „Kunt u ze zich nog herinneren „O, zeker wel. Ze klonken onsamenhangend, maar nu.... ik ben er van overtuigd, dat ze een diepe beteekenis hebben. Ik ben overtuigd dat, als ze in staat was geweest haar zin af te maken, als zij nog had kunnen zeggen wat zij blijkbaar wilde, voordat de dood haar mond sloot, dat ze mij den sleutel zou hebben gege ven tot alles wat ik weten moet." „En hoe waren die woorden Ze waren onsamenhangend, afgebroken. Ze zei „In de ivoren doos, daar is het juweel het is de sleutel.verlies het nooit.laat hem nooit wetenlaat hem nooit weten dat zijdat was alles". „Laat hem nooit weten. herhaalde de advocaat langzaam, „laat hem nooit we ten....? Wat bedoelde ze daarmee? Over v/ien had ze 't Ik heb er geen idee van, behalvemisschiendat ze Sylvia's va der bedoelde. Ze had het nog eens over een man op het laatste oogenblik, toen zij fluisterde Laat hij niet haar ziel vermoor den en. Maar ook deze zin werd middenin afgebroken. Het was duidelijk, dat een man haar leven verwoest heeft en dat zij in haar laatste oogenblikken bang was, dat hij ook het leven van het kind bederven zou. Maar wie hij is of waar hij isik heb er niet meer idee van dan van het mannetje in de maan." „Was de vrouw een dame Hij pauzeerde een oogenblik. „Of kreeg u den indruk van een avonturierster „Het was ongetwijfeld een dame," antwoord de Giles beslist en met iets warms in zijn stem. „Het was een voorbeeld van een Engel- sche lady uit goede familie, heel mooi en hetfl melkkoeien f 240-190-135 varekoeien i 170-135-995 vaarzen f 155-115-85 pinken 1' 130-100-75. Vette koeien en ossen met goeden handel, prima koeien tot 70 cent, dito ossen tot 65 cent. Stieren handel rede lijk, prijzen stijver. Vette kalveren handel matig, prijzen dalende, prima tot 102 cent. Graskalveren kalm, prij zen voor den dood iets stijver, overi gens onveranderd. Slacht- en fokkal- veren levendig, prijzen echter iets la ger. Schapen en lammeren handel wil lig, prijzen onveranderd. Varekoeien, vaarzen en pinken iets hooger in prijs Baarden handel matig, prijzen hoo ger. Voor rekening plan-Deterding- zijn 60 vette runderen aangekocht. GRONINGEN, 2- Febi 1937.. Gra-nen De noteering en prijs was als volgt Rogge 8.00-8.70 YVintergerst f 8.00- 8.35 Zomergerst 1' 6.00-8.40 Witte haver 1 7.00-7.60 Zwarte haver f ü.iSO- 7.10 Groene erwten f 7.00-9.10 Paar de boonen f 7.00-<.50 Wierboonen .00-7.35 Waulsehe boonen 1' 7.00- 7.50 Koolzaad f 8.00-14.75 Karwij- zaad 1' 17-22.75 Geel mosterdzaad f 10-15 Kanariezaad f 12-36 Wit lijn zaad I' 7-10.35 id. Blauw f 7-10.25 Coop. Centrale Eierveiling Purmerend. Weekbericht van 27 Febr. 1937. Aan gevoerd 90.000 Eendeieren 270 a 275 Kipeieren 80.000 stuks. Prijs 70-80 Kg. 400 a 580 65-66 Kg. 350 a 360 63-64 Kg. 325 a 345 60-62 Kg. 315 a 330; 58-59 Kg. 310 a 325 56-57 Kg. 300 a 320 53-55 Kg. 290 a 310 50-52 Kg. 280 a 290. Oude Kippen f 0.70 a 1.30 Jonge Hanenf 0.60-1.10 Oude Eenden f 0.30- 0.50 Kiloprijs Oude Kippen f 0.38- 0.42 ld. Jonge Hanen f 0.65-0.75. beschaafd. Ik ben dan ook hoogst verwonderd, dat ze zóó alleen stond." „Maar waarvan leefde ze? Ze moet toch zekere bronnen van inkomsten hebben ge had. Kwamen er nooit geldzendingen voor haar hier of daar vandaan „Voor zoover ik heb kunnen vaststellen, kwamen er nooit brieven, van welken aard ook, voor haar. Ik heb een onderzoek inge steld bij den hoteleigenaar, een braaf man en vol medegevoel voor Mrs. Burnett en haar dochtertje. Hij vertelde me, dat er nooit brie ven voor Mrs. Burnett kwamen, maar dat haar rekeningen regelmatig betaald werden en dat hij geloofde, dat Mrs. Burnett een klein bedrag op de bank had. Hij vertelde mij ook, dat zij Engelsche lessen gaf bij een paar Russische families en op den dag van het on geluk was zij ook met het wagentje uitgegaan, zooals zij twee keer per week deed, naar het chateau van een Russische gravin, ongeveer twee mijlen buiten de stad." „Hebt u op grond van de inlichtingen van den hotelhouder nog verdere nasporingen ge daan „Ja zeker. Bij de bank hebben ze me alles verteld wat ze wisten. Haar tegoed was heel klein. Ze deelden mij mee, dat er ongeveer drie jaar geleden een bedrag uit Engeland was geremitteerd op naam van Mrs. Burnett, maar hadden er geen idee van wie de afzender was. Het bedrag was geheel in biljetten van vijf pond de begeleidende brief was alleen ge- teekend „B" en een adres ontbrak. Maar de bankbiljetten waren echtde handteekening van Mrs. Burnett was er bij ingesloten, de rekening werd op haar naam geopend en een week na de ontvangst van het geld ver scheen Mrs. Burnett zelf. Ze had sedert dien telkens kleine bedragen opgenomen en de directeur vertelde mij, dat het geld bijna op was. Maar ten opzichte van haar identiteit kon ook hij niet het minste spoor verschaf fen." (Wordt vervolgd).

Wieringer courant | 1937 | | pagina 1