f 28e JAARGANG DONDERDAG 8 APRIL 1937 No. 39 <*ibuws- en advertentieblad voor wieringen en omstreken ZIJN KLEINE MEISJE. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. UITGEVER BOSKER WIERINGEN. BUREAU nippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 BINNENLANDSCH NIEUWS. VEKKEERS-ONGELUKKEN. Doodelijk verkeers-ongeluk te Den Helder. Op den Ruigweg nabij de Reiger straat te Den Helder is Maandagmid dag omstreeks 4 uur het 6-jarig zoon tje van de familie Stuart te Den Hel der tegen een auto geloopen. De her senpan van den jongen werd totaal ver brijzeld. Het knaapje is naar het Hospitaal te Den Helder vervoerd, waar liet een half uur later is overleden. Jongetje overreden en gedood. Dinsdagavond is het 11-jarig zoon tje van den heer Laan uit Medemblik van een met paard bespannen wagen gevallen. Het knaapje kreeg een dei- wielen over het hoofd en was op slag dood. Kind overreden en gedood. Maandagmiddag kwam door de Ber gerstraat te Heer (L.j met flinke vaart een personen-auto aangereden, waar in eenige muzikanten gezeten waren, rijdende in de richting Valkenburg. In genoemde straat waren eenige kin deren aan het spelen, die bij het snel naderen der auto uit elkaar stoven. Een 5-jarig jongetje werd ech ter gegrepen en op slag gedood. MEISJE VERDRONKEN. Te Zeddam is het ^/-rjarig dochter-1 tje van den landbouwer Rikken in een; kuip met melk gevallen en verdronken. De Prinselijke Huwelijksreis. Het begon al dadelijk zoo goed met die charmante „ontsnapping" uit het Koninklijk Paleis op 7-8 Januari. Waar zouden ze gebleven zijn Menigeen had een klokje hooren luiden Schot land, Tirol, Parijs Gissingen en canards dus te over. Totdat het Poolsche Persbureau op den Zondag na dien onvergetelijken 7den Januari onze vurige nieuwsgie righeid bevredigde langs de hellin gen van de Karpathen gleed een geluk kig paar op de ski's voort over een zwaar dek van witte sneeuw. En Kie- pura's Hotel „Patria" was opeens meer dan ooit „en vogue." Na een paar weken ging de tocht ver der. In Zuidelijke richting, naar Boeda pest, waar de sympathie voor het gast vrije Nederland zich zoo spontaan uitte bij dat bezoek van het Prinselijk Paar aan het Hongaarsclie parlement toen een der afgevaardigden zijn rede onderbrak om zoo voor de vuist weg een bijzonder hartelijke toespraak tot de hooge bezoekers te richten. Dan vervolgde de elegante twosea- ter haar weg weer, met Prinses en Prins beurtelings aan het stuurrad. In brandweer te behouden. hét hartje van die andere groote Do nau-stad betrokken zij kamers om er Weenen in al zijn schakeeringen te leeren kennen de luxe van het the ater, de Stimmung der genoegelijke Heurigen. Met een fraai bouquet van president De oorzaak van den brand is onbe kend. Verzekering dekt de schade. Ontvlucht en daarna of roof uit. In den loop van Maandag zijn uit het Rijksopvoedings-gesticht te Amers foort twee jongens van 18 en 19 jaar Miklas in de auto ging het opnieuw ontsnapt. Te Den Dolder hebben de de bergen en de sneeuw tegemoet: naar jongelieden zich meester gemaakt van kasteel Mittersill in Tirol, waar 't Prin- een auto en hiermede zijn zij aan het selijk Paar voor het eerst weer na den rijden gegaan, totdat zij in den avond. huwelijksdag H.M. de Koningin ont moette, die immers, na een bezoek aan Igls, te Zeil am See was afgestapt. Op nieuw werden de ski's ondergebonden en des avonds was men gezellig in het kasteel bijeen met oude vrienden van den Prins. En de Tirolers deden hun uiterste best hij het jodelen en schuh- platt'len. Weer sloeg de motor aan en over den hoogen Brennerpas ging hel het zonnige Italië in. Rome was het vol gende doel, waar oude bouwwerken een toeristisch genot van een zoo ge heel ander karakter schonken. Maar enkele dagen later kregen we toen foto's te zien met Prinses en Prins voor een hotel in Monaco of als deel nemers aan het elegante bataille des fleurs. Totdat tenslotte Parijs de laat ste mijlpaal op deze zonnige huwelijks reis was. Even nog een paar goede chansons gehoorde en enkele „oude plekjes" van den Prins opgezocht en toen naar huis, wegens een lekken hand, nabij Half weg, hun omzwervingen moesten sta ken. Voor een huis aldaar zagen zij een tweetal rijwielen staan, welke tot goeden buit werden verklaard. Nu geviel het echter, dat juist. in dit aan den Haarlemmerweg te Am sterdam staande huis een politie-agenr woonde, die al spoedig den diefstal der rijwielen gewaar werd. Hij trok er op uit en al spoedig mocht hij er in slagen de jeugdige delinquenten aan te houden. Deze zijn in het bureau aan den Admiraal de Ruyterweg ingesioten Prinselijk Paar zal Buckinyham Palace logeeren Gedurende de Engelsche kroningsfeesten Naar de „Daily Telegraph" meldt, zullen Prinses Juliana en Prins Bern- hard gedurende de feesten ter gelegen heid van de kroning van den Engel- schen koning in het Buckingham Pa lace logeeren. Tot de andere gasten, Nederland heeft zijn Prinselijk Paar, die in dit paleis hun verblijf zullen heb terug, wiens feestelijke huwelijksreis'ben, behooren kroonprins Olaf en het drie maanden lang met zooveel'kroonprinses Martha van Noorwegen, FEUILLETON. ROMAN NAAR HET ENGELSGH. 36.) Hij probeerde een deuntje te fluiten terwijl hij een brief opende die voor hem gekomen was, maar het gelukte hem niet om weer in de goede stemming te komen en hij had geen zin om te gaan zitten schrijven. Van de wachtkamer ging hij naar de zitkamer, waar van 't gezellige interieur hem levenloos toe scheen nu Rosa er niet was. Hij ging weer terug naar de wachtkamer, maar alle kamers waren leeg. Zijn vrouw was nergens in huis en daarom leek het huis hem vervelend doodsch toe. Hij vroeg zich af naar welken kant hij haar tegemoet zou loopen, maar daar hij geen flauw idee had waar ze heen gegaan kon zijn, moest hij zelf om zijn onge duld lachen toen riep hij aan de trap of Jane ook wist wanneer mevrouw terug zou komen. „Mrs. Berners is niet uitgegaan, meneer", antwoordde het meisje „zij heeft thee gedron ken in de zitkamer en zei tegen mij, dat ze thuis zou blijven tot U terug was." Thuis dat hij terug zou zijn Maar waar zou ze dan kunnen zijn In den tuin Wat een ezel was hij, dat hij daar niet aan ge dacht had Hij sprong door het raam van de wachtkamer naar buiten en riep „Rosa Rosa met zoo'n luide stem, dat het heel wat verder dan zijn eigen tuin ge hoord kon worden. Maar de echo van zijn eigen stem antwoordde hem zijn vrouw was niet op de plaats waar zij meestal zat, onder de rozenboog bij 't venster. Er waren geen rozen meer aan de veranda, maar in de bed den bij het grasveld en tegen het hek ston den stokrozen in allerlei kleur, rose, scharla ken en geel als statige wachters tusschen liefde en warme belangstelling heeft gevolgd. VOETGANGSTER VEROORDEELD Wegens veroorzaken van ver keersongeval. De Haagsclie costunmnaaister T. J. van G. had op een zeer druk uur op onoplettende wijze de Laan van Meer- dervoort in Den Haag overgestoken en daardoor een verkeers-ongeval ver oorzaakt. De juist passeerende motorrijder T. was niet haar in botsing gekomen, waar door hij tegen den grond sloeg en eeni ge verwondingen opliep. De rechtbank veroordeelde mej. Van G. tot een boete van f 10 subsidair vijf dagen hechtenis. De officier van justitie had f 25 of vijftien dagen geëischt. de broer van den koning van België, de graaf v$m Vlaanderen en kroonprins Michael van Roemenië. llARKTBÊRICHTEN. Tweehonderd kippen verbrand. Maandagavond omstreeks half acht is in de huurtschap Slangenburg bij Doetichem brand uitgebroken in de schuur van den landbouwer Engel- brecht. Daar de kippen reeds op slok waren, werden zij verrast door de vlam men, zoodat 200 dieren in de vlammen omkwamen. Het woonhuis wist de RONDOM DE VEEMARKT. Dc crisisheffing overbodig Nu de uitvoering van het. plan Deler- ding is afgeloopen, blijkt onze vee handel vrijwel genormaliseerd. Wat aan vee wordt aangeboden, kan de bin nenlandsche markt vrijwel opnemen, en het beste bewijs voor de hetere toe standen bij de veeteelt, is het oploopen der landprijzen. De crisisheffing wordt dan ook, nu ze voor haar aanvankelijk doel over bodig is geworden, een belemmering voor den handel en de consumptie, hoe eer ze verdwijnt, hoe normaler de toestanden in vee- en vleeschhaudel zich zullen ontwikkelen op korten termijn. Een belangrijk afneemster is na den heer Deterding de „Unox" geworden, een fabriek te Oss. die de concurrentie| met de van Zwanenburg-groep aange bonden heeft op de Nederlandsche markt en die zich tot een groot kook lathyrus en malven en kleurige gladiolen. „Rosa riep hij nog eens en liep toen het pad langs de stokrozen af, vastbesloten om ieder plekje van den tuin te doorzoeken. Ach ter in zijn tuin was een poortje, dat naar een laan voerde, die, evenals het weiland, waar hij straks doorgekomen was, tot de laatste overblijfselen behoorde van den tijd, dat de groeiende voorstad een landelijk dorp was, en toen hij het poortje bereikt had, zag hij dat het open was. En juist buiten het hekje on der de haag, die aan weerskanten van de laan groeide, zag de jonge dokter een gestalte in het wit liggen. Hij gaf een schreeuw van ont zetting, liep er op toe en knielde naast haar neer. Zijn vrouw lag daar bewusteloos, schijnbaar dood, een groote bloedvlek op haar witte ja pon ze lag op haar rug. Het gezicht was naar boven gekeerd, haar eene hand hield ze afwerend uitgestrekt, de andere, waaraan haar trouwring, lag slap naast haarhaar oogen waren gesloten. Eén ontstellend oogen- blik dacht Hugh dat ze niet meer leefde door den vreeselijken schok was hij het eerste moment niet in staat om verstandig te den ken vol wanhoop boog hij zich over haar heen om te onderzoeken wat er met haar gebeurd was. Haar pols klopte nog zwak, dat voelde hij en toen hij er zich van bewust werd, dat zijn verschrikkelijke gedachte niet waar was, kwam er toch een weldoend gevoel van ontspanning over hem. Hij voelde dat hij beefde van het hoofd tot de voeten, maar het lag niet in zijn natuur om zijn gevoel de over hand te laten hebben op zijn gezond verstand en het volgend oogenblik was hij de kalme, kundige dokter, die het uitgestrekte lichaam vlug betastte tot hij gevonden had wat hij zocht, een kleine bloedende wond in de borst, blijkbaar met een scherp voorwerp toege bracht. Hoe het kwam, dat de steek haar niet onmiddellijk gedood had, was de vraag, die hem door zijn hersens flitste maar er was geen tijd om er een antwoord voor te zoeken. Vóór alles moest het bloeden gestuit en Rosa zoo voorzichtig mogelijk naar huis gebracht worden. Toen hij hulp gehaald had, hielp hij zijn nog steeds bewustelooze vrouw naar huis te brengen, op bed te leggen en haar bebloe de japon uit te trekken. Terwijl hij bezig was haar te ontkleeden, kwam de gedachte weel bij hem op, die hij dadelijk gehad had waarom de steek Rosa niet op hetzelfde mo ment gedood had Hij merkte toen op, dat Rosa een fijn kettinkje om haar hals droeg, zoo fijn, dat het nauwelijks zichtbaar was en aan het kettinkje was een medaillon met zijn eigen portret, dat zij altijd op haar hart ge dragen had En op het medaillon was een kras, die alleen door een of ander scherp voor- werd gemaakt kon zijn. Doordat het wapen hierop afgestuit was, was de steek niet doode lijk geweest. Als ze het medaillon niet gedragen had, zou ze zonder twijfel zijn gedood, meende hij en toen hij, nadat de wond verbonden was. naast zijn bewustelooze vrouw knielde én een kus op haar doodsbleek gezicht drukte, kwam er een overweldigende dankbaarheid in hem op en hij trok haar hoofd vol teederheid te gen zich aan. Toen hij met zijn mond haar lippen beroerde, opende zij haar oogen keek naar hem op de angst, die in haar trekken lag, verdween en met een zucht vol opluchting vlijde zij haar gezicht dichter te gen het zijne aan. ,Je zult gauw beter zijn, hoor, schat," zei hij op zachten toon. „Blijf stil liggen en rust maar goed uitprobeer niet om te praten.'1 „Ik heb je immers wel gezegd, dat hij het doen zou," fluisterde zij, terwijl zij zijn hand zocht angst kwam weer in haar oogen. „Hij vergeet nooit en vergeeft nooit." „Bedoel je begon Hugh, maar zij fluis terde gejaagd verder, alsof ze hem niet ge hoord had. „Hermann wilde me vermoorden ik wist het toen ik Michael bij het hekje zag." Michael ,Ja, Michael, hijwas Hermann's voor naamste handlangerhij hielp hem met alles. Ikwas bijhet hek en ik zag hem in de laanhij bespiedde mij. Zijn ster ontwikkelt daar ze week- in wcek- uit honderdtallen stuks vee verwerkt. Voor 't exportbedrijf kan de „Unox" niet meer op de binnenlandsche markt terecht, daar het Nederlandsche vee voor export te duur is geworden. Voor deze afdeeling levert thans Denemai' ken, dat hij een veel kleiner bevolking met tweemaal meer vee zit dan Neder land en dat naar Duitschland niet kan verkoopen omdat het veel te veel om geld verlegen zit om langdurige ere dieten te geven. Duizenden Deensche koeien komen geslacht ons land binnen in transit verkeer en gaan in blik verwerkt ei weer uit. De vleeschverwerkings-indu strie is in ons land sterk toegenomen en zal op den duur op het slagerij-be drijf zonder twijfel grooten invloed krijgen door de concurrentie welke het verpakte product het versclie vleesch aandoet. Wat dit betreft, is het nog extra wensclielijk dat hinderende bepalin gen, die het vleesch in den kleinhandel onnoodig duur maken, zoo spoedig mogelijk verdwijnen. De veeprijzen zijn in het laatste-jaar zóó sterk geste gen dat op het moment de inkoop van vleesch voor den slager zóó duur wordt, dat ze nolens volens hun win kelprijzen moeten opvoeren ten koste van de consumptie, welke ze toch ook noodig hebben om hun bedrijf gaan de te houden. Rotterdam, 6 April 1937. Vee: Aanvoer in totaal 5478 stuks 897 vette runderen, 1669 magre runderen, 142 vette kalveren, 110 gras kalveren, 2191 nuchtere kalveren, 4 varkens, veulens, 170 paarden, 201 schapen en lam meren. Vette koeien le soort 67, 2e soort 61, 3e soort 4554 ct. per kg vette oosen le s. 2e s. 60, 3e s. 4754 ct. per kgstieren le s. 63, 2e s. 57, 3e s. 52 ct. per kg le s. f 295, 2e s. f 245, 3e s. f 145 per stuk vette kalveren le s. 98, 2e s. 80, 3e s. 57—67 ct. per graskalveren le s. 2e s. 57, 3e s. 45 ct. per kg f 554520 per stuk slacht- en nuchtere kalveren le s. 41, 2e s. 36, 3e s. 31 ct. per kg f 10—8—6 per stukfok- en nuchtere kalveren f 16—14—12 per stuk slachtpaarden le s. 60, 2e s. 55, 3e s. 49 ct. per kg f 280—210145 per stuk werkpaar den f 310—260—160 hitten f 160—130—80 schapen le s. 54, 2e s. 48, 3e s. 38 ct. per kg; f 352823 per stuk lammeren le s. 56, 2e 46, 3e s. 36 ct. per kg f 28—23—17 per stuk zuiglammeren le s. f 14, 2e s. f 12, 3e s. f 10 per stuk kalfkoeien f 245200135 melkkoeien f 255—210—160 varekoeien 180—150—110 vaarzen f 170—130—90 pinken f 140—110—80. Vette koeien- en ossenhandel kalm, prijzen iets lager, prima koeien tot 74 ct., dito ossen tot 69 ct. Stieren handel traag, prijzen onver anderd. Vette kalveren handel matig, prijzen lager, prima tot 108 ct. Graskalveren handel flauw, prijzen iets lager. Slacht- en fokkal- oogen waren zoo wreedo ik was zoo bang." Zij hield op en Hugh liet haar iets op wekkends drinken en smeekte haar toch stil te zijn, niets meer te zeggenhem niets meer te vertellen tot ze beter was. „Ikwil het je nu vertellen," hield ze vol. „Ik wil het je nti vertellen Toen ik Mi- chael's wreede gezicht zag, toen ik zag hoe hij tegen mij glimlachte, wist ik dat hij ge komen was om hette doen. Ik wilde om- keeren en den tuin in loopenik schreeuw de naar jou, hoewel ik wist dat je er niet was en hij lachteMichael lachtte een spottende lach en sprong op me toe en.ik zag dat hij iets schitterends in de hand haden" hij stak meen meer kan ik me niet herinneren. Het was alles donker en koudzoo kouden zoo donker." Zij huiverde toen zij die laatste woorden haast onhoorbaar zei en daarop ver loor zij weer het bewustzijn. Verscheidene dagen gingen voorbij voor zij in staat was een behoorlijk relaas te geven van wat er precies gebeurd was. Zij praatte voortdurend, maar in ijlende koorts en zij praatte over episoden uit haar vroeger leven, over haar werk met Miiller over steden en menschen die ze gekend had, maar het mees te ovei; Hugh, haar man. Hoewel zij hem niet herkende en naar hem keek alsof hij een vreemde was, waren toch zijn aanraking en zijn stem in staat haar te kalmeeren, als ze zoo vreeselijk opgewonden was en hij naast haar bed zat en haar hand stevig in de zijne hield. Het bleek vergeefsche moeite om naar den boosdoener te zoeken. Michael had zijn sporen uitgewischt met een duivelsche slim heid, welke die van zijn meester evenaarde. Het huis in Grahamstraat, waar Hermann en zijn kornuiten bijeen kwamen, was leeg toen, de politie er een nieuwen inval deed. Het meubilair stond nog in de kamers, maar de kamers zelf waren onbewoond. De huisbe waarder was ook gevlogengeen spoor was er meer te vinden veren vlot verkocht tegen stijgende prijzen. 'Schapen en lammeren handel vlug. Zuiglam- meren hooger genoteerd. Kalf- en melkkoei en handel redelijk, met oploopende prijzen. Vare koeien handel matig, prijshoudend. Vaarzen en pinken handel matig, prijzen stijgende. Paarden hooger genoteerd. Groningen, 6 April. Vee. Kalf- en melkkoei en le s. f 210—240, 2e s. f 190—210 3e s. f 130150 kalfvaarzen le s. f 180200, 2e s. f 130160 vare koeien le s. f 140160 2e s. f 110—130, vaarzen le s. f 120—130, 2e s. f 80—100 stieren le s. 5458 ct., 2e s. 48—54 ct., slachtvee le s. 62—64 ct., 2e s. 54—56 ct., 3e s. 36—38 ct., vette kalveren le s. 64—68 ct., 2e s. 5862 ct. per kg weldesehapen f 16— 20, vette lammeren f 19—24, vette schapen le s. f 28—34, 2e s. 20—24 biggen f 9—15, f 1.50 —1.80 per week vette varkens le s. 45—46 ct., 2e s. 4142 ct., zouters 4042 ct. Aanvoer 1437 runderen, 1677 kalveren, 296 schapen, 35 lammeren, 787 varkens, 172 big gen, 20 paarden. De handel in kalf- en melkvee had voor de beste exemplaren een goed prijshoudend ver loop, in afwijkende soorten, evenals het slachtvee, niet vlug, prijzen als vorige week. Stieren bij weinig aanvoer duur. Handel in vette kalveren minder vlug, prijzen terugloo pend. Nuchere kalveren f 5—7.50, zware hoo ger-, Handel hierin mindér vlug door grooter aanvoer. De wolveehandel had in alle soorten een prijshoudend verloop. Vette varkens en zouters aanvoer groot, handel traag, prijzen lager biggen onveranderd. Purmerend, 6 April. Boter. Aangevoerd 636 kg. f 1.36—1.43 weiboter f 1.20—1.30. Runde ren totaal 725 stuks 255 vette koeien 66—63 ct. per kg 230 geldekoeien f 80—170 215 melkkoeien f 110—240 25 stieren 55—60 ct. per kg 10 paarden f 60—130 33 vette kalve ren 3060 ct. per kg 1120 nuchtere kalveren voor de slacht f 5—13 voor de fok f 10—14 258 vette varkens voor de slacht 46—49 cv per kg 61 magere varkens f 18—30 403 big gen f 9—14 766 schapen f 15—32 106 bok ken f 414. Handel in vette koeien stug, in gelde- en melkkoeien matig, in stieren vlug, in paar den stug, in vette kalveren matig, in nuchte re kalveren vlug, in biggen stug, in schapen en biggen matig. Eieren. Kipeieren f 2.80—3.20eendeieren f 2.75 piepkuikens 85—90 ct. per kg. fCoop. Centrale Eierveiling Purmerend GA) Aanvoer 17.000 eendeneieren f 2.75—2.85 125.000 kippeneieren f 2.653.20. Groningen, 6 April. Granen. Rogge f 8.50— 9.40 Wintergerst f 8.50—9.30 Zomergerst f 8.75—9.25 Witte haver f 7.75—830 Zwarte haver f 7.75—8.00 Groene erwten f 7.75— 9.30 Paardeboonen f 7.00—8.00 Wierboonen f 7.008.00 Waalsche boonen f 7.008.25 Karwijzaad f 18.00—23.25 Geel mosterdzaad f 12.0015.00 Kanariezaad f 12,0015.7Ej Lijnzaad (wit) f 7.50—10Idem (blauw) f 7.50—10.00. NEGENTIENDE HOOFDSTUK. De Ironie van het Noodlot, ,De Ironie van het NoodlotDeze woor den sprak Giles Tredman, toen hij op een Meimorgen een kort bericht in de krant las. ,Eesi tragisch ongeluk op den grooten weg tusschen Aix-les-Bains en Chambery. Prins Damansky reed met een geweldige vaart, toen, door onbekende oorzaak, de wagen slipte en tegen een boom aanreed. De inzit tenden werden er uit geworpen. De Prins was zwaar gewonder is geen hoop meer op herstel. Zijn vrouw, die naast hem zat, kreeg lichte verwondingen. De chauffeur was op slag dood." Tredman legde de krant neer en staarde voor zich uit. De geheele omgeving van zijn Indische woning bestond niet meer voor hem; hij hoorde niet langer de stemmen van zijn bedienden, de krijschende tonen van een vo gel, die hem even te voren zoo gehinderd hadden. Voor zijn geestesoog doemde een lan ge witte weg op, met aan weerszijden weilan den en aan den horizon blauwe bergen, met een nog blauwer lucht er boven. En op dien weg, wit van de stof, kwam een auto aange reden met groote vaart, die dood en verderf met zich bracht. Wat zag hij dat allemaal weer duidelijk voor zich Die sinistere zwarte wagen, het kleine ponniewagentje, dat omver geworpen werd, het donkere, angstaanjagen de gezicht van den eigenaar van den auto, het bleeke, smartelijke gelaat van de vrouw, die in het gras lag aan den kant van den weg, dit alles vertoonde zich aan zijn herin nering als in een kaleidoscoop. (Wordt vervolgd). IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zij per Courant.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 1