SPORT. ZITTING nister van Landbouw en Visscherij geantwoord, dat liet hem bekend is, ciat deze prijzen in het algemeen op een meer bevredigend niveau hebben gelegen dan de prijzen van de vette varkens, in zoover kan inderdaad van een minder gunsiigp verhouding wor den gesproken. De Minister is echter niet van ooraeel, dat ae biggenprijzen in het algemeen te hoog zijn geweest. Wanneer de teelregenng uitsluitend zou bestaan uit een beperking van den aaniok, dan zou dit tot gevolg kunnen hebben, dat het aanbod van biggen zoo zou dalen, dat bij een ge- lijKbiijvende vraag, de biggenprijzen tot een onredelijke hoogie zouden stijgen. Om dit te voorkomen is echter naast de toewijzing van biggenmer- ken voor iederen varkenshouuer vast gesteld, welk aantal varkens boven 25 Kg. ten hoogste tegelijkertijd mag worden gehouden. Door deze vaststelling wordt er naar gestreefd, de vraag naar biggen in evenwicht te houden met het aan bod. Het is den minister bekend, dat de biggenprijzen de laatste maanden niet onbelangrijk zijn gestegen. De gestegen voederprijzen maken echter een stij ging van de prijzen der biggen en van die der varkens noodzakelijk. Daarbij komt, dat in het voorjaar over het alge meen een zeer groote vraag naar big gen ontstaat, welke verband houdt met den aankoop van biggen, welke bestemd zijn om in de wintermaanden voor huiselijk gebruik te worden ge slacht. Om een zoo juist mogelijke verhou ding tusschen biggen- en varkens- prijzen tot stand te brengen, zal bin nenkort de nieuwe toewijzing van het aantal ten hoogste tegelijkertijd te houden varkens volledig van kracht worden. De minister is niet bereid, een alge- meene regeling te treffen, waardoor fokkers zouden worden verplicht een gedeelte van hun biggen tegen verlaag de prijzen door bemiddeling van de landbouw-crisis-organisaties beschik baar te stellen, aangezien moet wor den gevreesd, dat zoo'n algemeene re geling bij de uitvoering tot ernstige moeilijkheden en wellicht ook tot groo te onbillijkheden aanleiding zou geven. Wel is een onderzoek gaande naai' de vraag, of op de een of andere wijze aan kleine boeren en houders van var kens, biggen kunnen worden verschaft onder voordeelige voorwaarden. GEMEENTE WIERINGEN. DE WIERINGER GYM VIERT FEEST. Zaterdag ji. vierde onze gymnastiekveree- niging haar 10-jarig bestaan. Tegen 8 uur neemt de heer Pennekamp, de leider der vereeniging, het woord en heet allen van har te welkom. Speciaal worden genoemd de oud bestuursleden en de aanwezige leden van den Raad. Tevens worden de oprichters met name genoemd als Ds. van Veen, de heeren Winds- ma, P. de Vries, H. Lücker en P. Ruitenburg, terwijl ook de dames Noorden-de Vries en Molenkamp-Ruitenburg (sinds lang weer moeders van kinderen) in het welkomwoord worden betrokken. De heer en Mevr. Jb. Bruul worden door den heer P. bedankt voor hun medewerking welke zij vooral in de eerste jaren verleenden. En dan bestaat gelegenheid tot complimen teeren, waarvan een druk gebruik wordt ge maakt Wij noemen successievelijk, voorzit ter D. Oden van „Succes", Directeur O. K. K. P. Jongkind, Voorzitter Zang en Vriendschap J. C. de Haan en secr. Wier. Wielerclub J. Cornelese. Een zelfde getal aan bloemstukken ging daarbij gepaard. Van Harmonie werd schriftelijk gefeliciteerd en ook schonk deze vereeniging een bloemstuk. Verder kwamen felicitaties binnen van DOKEV Anna Pau- lowna, Olympia uit Wieringerwaard en van de Turnkring Noordh. Noorderkwartierdan van den heer Jb. Kaan (W.'waard) en van oud-voorz. H. J. Lücker. En als dan dit min of meer officieele gedeel te gepasseerd is komt de stemming er eerst in bij het optreden van onze populaire plaat selijke Chansonier de heer M. Kooij. Het is een voldongen feit, dat de heer Kooij in een klap de zaal op zijn hand had en het contact was bereikt. Alles zong spontaan mede en wij gelooven niet te veel te zeggen, wanneer wij beweren, dat Willy Derby niet meer succes op dat oogenblik gehad zou hebben. Dan volgde 'n revue van den hr. M. Bosker ten tooneele. Het trio KooijLeeuwenkamp-Bood de Jong verzorgde het vocale gedeelte, maar wij mogen niet vergeten dat zonder de oefe ningen van de dames van de Gym de revue niet compleet was geweest. De zaal was ent housiast over de mooie oefeningen en de leu ke liedekens. Wij konden zien dat men zich, kostelijk amuseerde. Een verrassing was wel dat mej. Bets Rui tenburg plots naar voren trad en een keurig gedicht -gewijd aan den heer Pennekamp ten gehoore bracht. Dan herneemt- de heer Pennekamp het woord en zegt de vele medewerkers dank. Niemand werd vergeten en vooral Mevr. Kooy van Savoijen en den heer Bosker werden dank gezegd voor hun immer spontane medewer king. Behoeven wij nog te zeggen dat een gezel lig bal deze feestavond besloot. Tooneelvereen. V.I.O.S. Genoemde vereeniging gaf Zondag j.1. de laatste uitvoering in het „Eigen Gebouw" Opgevoerd werden „Het Kind" drama en „De Hand" een klucht in één be drijf. Deze stukken werden goed ge speeld en de spelers oogstten dan ook een welverdiend applaus van een eivolle zaal. Tevens had de trekking plaats in de pauze en prijzen vielen op onderstaande lotnummers 18 27 48 94 108 121 122 161 175 244 251 252 253 277 286 306 -312 329 339 342 345 349 371 395 417 427 469 477 506 536 550 561 613 653 670 663 721 745 758 804 827 841 851 888 897 903 905 487 954 983 Op no. 252 viel de hoofdprijs. Prijzen zes weken na loting niet af gehaald vervallen aan de vereeniging. Prijzen kunnen worden afgehaald hij E. JRops-Christiaans, Stroekoger- weg 2, bij Slingerweg, Wieringen. Politie. Aan komen vliegen een postduif. Gev. een wollen das met kinder muts. Inl. bij den Gem.-Bode. DE OPENING VAN DEN WIERINGER WIELERBAAN." WAT DOEN KUIPER en KLINK 7 Nu het sportseizoen, wat betreft het wiel rennen, wederom in aantocht is, willen wij gaarne iets vermelden van de toekomstplan nen van de Wieringer Wielerbaan. Naar wij vernemen uit betrouwbaren bron zal de openingswedstrijd plaats hebben 6 Mei (Hemelvaartsdag). Aanvang 2 uur. De Directie heeft beslag kunnen leggen op de beste koppels uit de omgeving, terwijl als gasten zullen meerijden de Bergen op Zoome naars René van Isselt en Buuron. De wed strijd wordt gehouden met amateurs en onaf- hankelijkenbuitendien zullen renners van de Wieringer Wielerclub starten in eenige aparte wedstrijden. Als bijzondere attractie zal de Gymnastiek- kampioene mejuffr. Tonny Paezens het start- i De Succes adspiranten waren naar Helder d schot lossen. en werden weer eens behoorlijk afgedroogd Wat nu te zeggen van de renners Feitelijk door met 110 te verliezen, is het noemen van namen reeds voldoende UITSLAGEN ZONDAG 18 APRIL, voor den insider. I Competitie 3e klasse klasse a De komiek van het veld, doch ook de vurig- Assendelft - Hollandia ste rijder, de spectaculaire rijder bij uitne- Promotie - degradatie mendheid wordt „vertolkt" door de bekende Q. S. C. Texel Zaankanter Henny Dieterman, de publieks- Derde ronde K.N.V.B.-beker vriend van vele banen. Hij zal rijden met de Rivalen Beverwijk niet minder bekende Joop Hiddes. J Succes Electra Jaap Kuiper Bosland, welke hun sporen Victoria H. R. C. reeds lang verdienden, zullen zeker een gooi A. F. C. Kinheim voor Poshumus te staan doch schoot over. Door het uitloopen van de Succeskeeper werd hierdoor een zeker doelpunt voorkomen. Hierna ging de rust in. In het begin van de tweede helft denken we dat Succes thans de lakens zal gaan uit- deelen want rake aanvallen worden op het E.-doel ondernomen doch zonder succes. Een keihard schot van C. Lont belandt precies in de handen van de E.-keeper. Dirk Kuiper kopt direct hierop precies naast de paal. Weer komt Succes in het bezit van de bal en zit voor het E.-doel doch door sterk verdedigen van E. ontstaat er een doelworsteling en schiet Schmitt hierdoor naast en denken we aan uitstel van executie, doch we hebben het bij het verkeerde eind want Electra weet deze proef te doorstaan en neemt thans ge leidelijk aan het spel weer in handen en moet de Succeskeeper er^zeer vele malen aan te pas komen doch is prkna prima en laat zich niet meer verschalken en het blijft 10 voor de gasten, zoodat Succes thans uitge schakeld is voor de bekerwedstrijden. Electra speelde, hoewel het bij één doelpunt bleef, een prima wedstrijd, terwijl de Succes- sers ons ditmaal niet konden bekoren, vooral de voorhoede had geen gelukkige dag. SUCCES H speelde om 10 uur tegen Helder 5 en behaalde wederom een 110 overwinning. Hoewel no. 11, (volgens een oud spreekwoord), precies het gekkenummer is, leek het toch niet zoo gek want met deze score werd pre cies de 100ste goal bereikt, terwijl Succes n slechts 19 doelpunten tegen heeft. SUCCES 3 had op bezoek Helder 6 en be haalde eveneens een groote overwinning van 8—Ü. 1—5 1—0 2—5 0—1 1—1 2—1 ONS WIERINGERMEERHOEKJE. naar de eerste plaats doen. Wie kent er niet de sprinter-koppel-rijder Jan Derksen uit Hei- loo en zijn vroegere maat Jn. Pronk uit Alk maar Derksen zal rijden met Detme Klink, één der favorieten der Wieringer pistePronk rijdt met van v. Stek de vurige Amsterdam mer. Den Helder, plaats van veel sportliefhebbers, zal vertegenwoordigd zijn door de populair® Jean Snijders, winnaar van tal van wedstrij den (o.a. de straatwedstrijden tijdens de 7-Januari-feesten)Zonder twijfel zullen zijn vele Nieuwedieper supporters hem van de tri bunes toejuichen en aanmoedigen. Zijn kop- pelgenoot is Leijenaars uit Friesland. Het prachtkoppel Bakker-Duineveld, res pectievelijk no. 1 en 2 in de „Cycle cross" van Wieringen op 21 Maart j.1., waaraan 100 ren ners deelnamen, rijdt ook mede. Voor dit jaar voor het eerst als Onafhankelijken. Ten laatste noemen wij de Wieringer ren- ner-in-opkomst S. Lont. Als partner is aan hem gekoppeld de Amsterdamshce populaire Jantje van Breda, de kleine felle sprinter, waarover de „Sport-Echo" van 24 Mrt. zoo gunstig gewaagde. Promotie - Degradatiewedstrijden. De stand is als volgt Alkmaar 2 110 4—1 3 Texel 3 1 1 1 2—2 3 Q. S. C. 3 10 2 1—4 2 In deze afd. moeten nog twee wedstrijden gespeeld worden n.1.Alkmaar—Q. S. C. en TexelAlkmaar. WIERINGERWAARD I KAMPIOEN 1ste kl. N.H.V.B. Zondag is in Wieringerwaard de be slissing gevallen. Wieringerwaard heeft met 42 van Petten gewonnen en staat thans de weg open voor W. om een volgend seizoen in dc 4e klasse K.N.V.B. uit te komen, doch zoo ver is het echter nog niet.De wedstrijd stond op laag peil en vooral W.-waard raakte er na de rust danig uit toen Petten gelijk maake. Ten slotte was het Hazeloop die W. weer de leiding wisi te bezorgen en aan alle onzerheid een einde maakte. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. 15-JARIG BESTAAN B.K.C. Zondag j.1. werd in de zaal van den heer C. Slikker het 15-jarig De nieuwe polder, de Wieringermeer, heef* BK.C.-feest gehouden. Na de openingsrede twee goede renners afgevaardigd n.1. Deijkers van den voorzitter, de heer C. Kaan Az. die en Korshuizen, welke een koppel-achtervol- in z'n' openingswoord de oprichting voetbal- ging zullen rijden tegen twee amateurs uit vereeniging Excelsior memoreert en later de Assendelft. samensmelting van deze met de voetbalver- Naar wij nog nader vernemen heeft de1 eenigiing Breezand, waaruit de club B.K.$.: Directie naast de reeds gecontracteerde ren-(Breezand—Kleine Sluis-Combinatie is ont- ners weten te plaatsen de bekende favorieten Jaap Kuiper en Klink. Deze renners vormden eerder het befaamde koppel Kuiper—Klink, dat op vele banen successen oogstte. Echter is de „verkeering" uitgeraakt, zooals men dat pleegt te noemen. Jaap zal nu rijden met de felle sprinter Bosland, terwijl Klink gekoppeld is aan de niet minder sterke Jan Derksen uit Heiloo. Er staat ook een achter volging tusschen deze twee koppels op het programma. Een ieder zal deze nieuwe combinatie tegen staan, geeft spreker een duidelijk overzicht van het verleden en hoopt dat B. K. C. een mooie toekomst tegemoet mag gaan. (Appl.) Voor deze gelegenheid is de operetteclub „Caecilia" van Oudkarspel uitgenoodigd met de operette in 3 bedrijven „lm Weissen Rössl (In het witte Paard) en deze vereeniging heeft dan ook met dit mooie stuk de aanwe zigen laten genieten. Geweldig mooi waren de rollen. Josepha, de waardin en de oberkel ner Leopold, eveneens de fabrikant Willem Giesche, terwijl de tooneelkleeding evenals de grimage veel bijdroegen en Caecilia kan elkander willen zien rijden, Pronk rijdt met dan ook met trotsch op de uitvoering in Anna van Stek. Wij kunnen dus gerust opmerken, dat dit een uiterst select programma is, waarbij het publiek zeker niet zal ontbreken. De algemeene indruk is, dat er een zeer sterke bezetting op 6 Mei zal zijn. Nu nog goed weer. RONDEN-VERIFICATEUR. Wij vernemen, dat de heer Jn. Tijsen Jzn., administrateur van den Vischafslag te Den Oever, zijn be noeming- tot ronden-verificateur der Wier. Wielerbaan heeft aangenomen. SUCCES NIEUWS. Succes I uitgebekerd. Zondag speelde Succes I haar 3e bekerwed strijd en had op bezoek Electra I van Amster dam en het is de bezoekers gelukt na een goede wedstrijd een 10 overwinning te be halen, welke haar volkomen toekwam. Het Electra-elfal was een zeer goed elftal, welke stuk voor stuk uit beste spelers bestond en was over alle linies beter dan de Successers. Daar de aangewezen scheidsrechter niet was opgekomen, werd op verzoek de wedstrijd geleid door scheidsrechter Metselaar en hier bij bleek dat de leiding in goede handen was. om ruim half drie laat scheidsrechter tossen en brengt Elecra de bal-aan het rollen en al dadelijk blijkt dat Succes een sterke tegen- sander in het veld heeft want er volgen direct eenige zeer snelle E.-aanvallen. Na 5 min. komt de uit 3 man bestaande E.-voorhoede geweldig opzetten en weet buitengewoon han dig de S.-achterhoede te passeeren en met een keurig schot wordt Posthumus gepas seerd 01. De Successers komen een enkele maal in het bezit van de bal doch komen niet verder dan de E.-backs, welke alles retour zenden. Een paar verre schoten van de Suc ceslinksbuiten troffen geen doel. Electra was steeds het aanvallende elftal doch de Succes- acherhoede was nu op haar post en wist steeds goed in te grijpen. Keer op keer kwa men de gasten echter terug, en verbazend snelle aanvallen werden gedaan doch punten bleven uit. Aan de andere kant bij een aan val van Succes kwam een schot van D. Kui per precies op de bovenlat terecht welke ech ter beter lot had verdiend. Ook de bezoekers hadden echter met pech te kampen want de E-middenvoor kwam vlak voor rust alleen Paulowna terugzien. Een gezellig bal besloot deze mooie avond. UITVOERING „CONCORD1A." Zondagavond gaf de muziekvereen. Concordia, o.l. van den Heer Hertsworm een uitvoering in de zaal van den Heer Borst te Breezand. Jammer ge noeg was de zaal slecht gevuld, want deze vereeniging die een uitmuntend programma ten gehoore bracht, had een volle zaal ver diend. Ter afwisseling speelde de tooneelvereen. „Internie" o.l. van den Heer v. d. Kruk de klucht in éen bedrijf „Vrouwenlist", wat even eens een succes is geworden. Ook om het „Schimmenspel", uitgevoerd door de Heeren v. d. Kruk en J. Daalder is gegierd. De Heer Prins die in z'n openingswoord de hoop uitsprak dat er genoten zou worden is in deze niet teleurgesteld, want Concordia had een dankbaar publiek. Ook tijdens het bal was de stemming er in. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. ALKMAAR, 19 April 1937. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 79 Vette koeien f 145- 310 handel redelijk 6 Vette kalve ren f 40-90 per Kg. 60-90 cent 274 Nuchtere kalveren slacht f 4-15 fok f 12-1 4 vette schapen f 29 266 vet te varkens 44-48 cent per Kg. Handel redelijk. De Amsterdamsche Veemarkt AMSTERDAM, 19 April 1937. Op de gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 436 vette koeien, le kw. 70-78 cent 2e kw. 58-68 cent 3e kw. 48-56 cent per Kg. slachtge- wicht 85 Melk- en Kalfkoeien f 180- 240 103 Vette kalveren 2e kw. 46-54 cent 3e kw. 38-44 cent per Kg. le vend gewicht 193 Nuchtere kalve ren f 5-8.50 25 Schapen f 22-28 569 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90-110 Kg. 56-57 cent, zware var kens 55-56 cent vette varkens 54-56 cent per Kg. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW Aid. Wieringermeer. Zaterdagavond vergaderde bovenge noemde afdeeling in Hotel Smit te Middenmeer. Aanwezig waren 27 leden. Na een kort openingswoord van den voorzitter den heer G. Schoorl, wer den de notulen voorgelezen van de vo rige vergadering die onveranderd wer den goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van de Werktuigen-commissie waarin wordt medegedeeld, dat in het verkoop systeem van dit bureau een reorgani satie heeft plaats gehad. Voortaan worden de secretarissen van de afdee ling niet meer ingeschakeld, doch heeft het bureau een district-ver- itooper. Na een opmerking van den heer v.d. Oord waarin deze zegt, dat hij de ver koop-methodes van het hureau te ver vindt doorgevoerd, wordt het schrijven voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld wordt, dat als vertegen woordiger in de werktuigen-commis sie, door het bestuur is aangewezen de heer P. Bakker. Reglements-wijziging. Door den heer Parlevliet werd in een vorige vergadering de wenschelijkheid betoogd, dat de aftredende voorzitter herkozen zou kunnen worden. Hiervoor was echter reglements wijziging noodig, daar in een desbe- treifend artikel van het reglement staat, dat de aftredende bestuurs leden niet herkiesbaar zijn met uit zondering van den secr.-penningm. De heer Parlevliet wilde dit artikel toen uitgebreid zien tot den voorzit ter, hetgeen echter door de vergade ring niet gewenscht werd, wel wilde men als het veranderd moest wor den eventueel, de herkiesbaarheid tot alle leden van het bestuur uitbreiden. Thans stond het voorstel tot wijzi ging van art. 13 van het Huish. Regle ment op de agenda. Over de wenschelijkheid van veran dering werd door de voor- en tegen standers druk gediscuseerd, doch het werd met 11 vóór en 13 stemmen te gen en 3 blanco verworpen. Bestuursverkiezing. Hierop was aan de orde het verkie zen van een bestuurslid (aftr. de heer G. Schoorl.) De eerste stemmingen hebben tot re sultaat, dat een herstemming plaats heeft tusschen de heeren E. Bruins en K. van Gaaien, waarvan de heer Bruins de meerderheid behaalde, doch zijn benoeming niet aanneemt. In een daarop gehouden nieuwe vrije stemming wordt de heer K. van Gaaien gekozen, die de benoeming aanneemt^. De voorzitter feliciteert de heer Van Gaaien met zijn benoeming als mede de vergadering. Algem. Vergadering. Naar de algemeene vergadering wordt afgevaardigd de heer Hoog schagen, terwijl tevens een bestuurs lid mee zal gaan. Het punt „Stroo-verkoop" wordt aangehouden tot een volgende verga dering daar nog niet voldoende gege vens aanwezig zijn. Verslag Contact-commissie. Hierop volgt de behandeling van het verslag van de gehouden verg. met de Directie, hetgeen door de hr. Bree- baart wordt voorgelezen. Dit verslag is van huishoudelijken aard zoodat wij hieromtrent geen mededeelingen kunnen doen. Wat betreft het punt de hoogere toewijzing van de bietengarantie, de heer Breebaart zegt dat een woord van dank aan den heer Smeding wel op zijn plaats is voor zijn bemoei-ingen in deze. Ir. Smeding heeft persoonlijk veel moeite gedaan om de garantie van 7Vz op 10 procent te krijgen voor de Wieringermeer. Onder instemming van de vergade ring vraagt de voorzitter aan de pers, dit wel te willen vermelden, terwijl een schrijven van de afd. uit zal gaan .naar de heer Smeding. I Verder wordt nog medegedeeld, dat voortaan om het andere jaar het land gehooid zal mogen worden, hetgeen ook de instemming heeft van de verga dering, daar dit voorheen om de drie jaar was. Rondvraag. De heer Venhuizen dringt er op op aan voortaan op tijd te beginnen met vergaderen. Voorz. zegt dat er om half acht vier man aanwezig was. Spr. is altijd op tijd doch het is moeilijk om met een paar menschen te beginnen. Er zal naar gestreefd worden voort aan om aan den wensch van den heer Venhuizen te voldoen. De heer Addens richt eenige waar- deerende woorden tot de aftredende voorz. en zegt dat wederom een van de vijf menschen die indertijd de afdee ling hebben opgericht uit het bestuur moet treden. Men heeft zelf indertijd deze rege ling gewenscht en het lijkt spr. wel goed dat een bestuurslid eens een keer moet aftreden. Spr. is er van overtuigd dat de heer Schoorl zijn beste krachten heeft gege ven aan de afd. en hij hoopt dat de heer Schoorl als lid van de afd. even veel belangstelling blijft behouden voor het werk van de landbouw. De heer Schoorl dankt de heer Ad dens voor zijn waardeerende woor den, hij heeft zich altijd tot taak ge steld het belang van de organisatie voor te staan en zal evengoed als lid zijn krachten blijven geven. De heer Schenk, wijst op het bu reau van voedselvoorziening wat inge steld is door de regeering ingeval van mobilisatie. Spr. vraagt of er niet op gewezen dient te worden dat ook een dergelijk bureau er komt voor brandstof tractoren en machines die deze voedselvoorziening moeten bin nenhalen. De voorz. deelt mede dat overwogen wordt dit onder de aandacht van het Hoofdbestuur te brengen. De heer Bakker dankt eveneens de heer Schoorl voor de prettige samen werking, waarbij de heeren Luth en Hoogedoorn zich aansluiten, de laat ste merkt op dat hij er te voren bij de stemming niet op gelet heeft, doch het zou wel gewenscht zijn als het be stuur wat meer over den Polder ver spreid zou zijn geweest. Nu wonen 4 bestuursleden op de Ulkeweg. Vervolgens wordt nog medegedeeld dat, de afdeeling bij de onderhandelin gen betreffende een eventueele collec tieve arbeids-overeenkomst, als toe hoorster de besprekingen zal volgen. De heer Van Bergen zegt nog dat de arbeids-bemiddelaar de heer Geu- zenbroek uit Medemblik, Woensdag op de Beurs zal komen. Algemeen ter vergadering is men van oordeel dat voor de Wieringer meer een eigen dienst zal moeten ko men, waar al besprekingen over zijn gevoerd. Ook de dienst van Wierin gen zal dan wel willen komen en mis schien uit andere gemeenten ook wel, doch daar wordt een verwarrende toe stand mee geschapen Geinformeerd zal worden in hoe verre de plannen voor een eigen dienst gevorderd zijn. Hierna neemt de heer Schoorl voor het laatst het woord om de vergade ring te sluiten. De heer Schoorl dankt de afd. voor de prettige wijze waarop men steeds samen heeft kunnen wer ken. Spr. is blij dat hij aan al het voor bereidend werk heeft mogen deelne men, waartoe de afd. in de loop der jaren toe werd geroepen, langzamer hand is de afd. uitgebouwd tot een krachtige schakel in het organisatie- verband van 't geheel. Het feit, dat de afd. nu 70 leden telt, verheugt spr. Spr. hoopt dat de zaken even goed mogen gaan nu hij geen deel meer uit maakt van het bestuur en hoopt dat steeds de beste krachten naar voren zullen treden, want de beste is niet goed genoeg voor de organisatie. (Applaus.) Slot-avond Fancy-Fair W.-Meerfanfare Maandagavond is door de Wieringer meer-fanfare een slot-bijeenkomst ge houden in Hotel Smit te Middenmeer, met het Eere-comité, uitvoerend comi té en de verdere dames en heeren, die hebben medegewerkt aan het welsla gen van de Fancy-Fair. Bij monde van den heer Joh. van Glabbeek, werd dank gebracht aan allen die hebben medegewerkt, dat een zoo groot moge lijk resultaat werd bereikt. Onder het genot van een kopje thee en koekje bleef men nog gezellig een poosje bijeen, terwijl op de muziek van le den van de W.-Meer-Fanfare een dans je werd gemaakt. Ned. Bond v. Boerinnen e. PI.»Vrouwen Afd. W.-Meer. Nu het voorjaar daar is en de zo mer op komst, worden door de diver se vereenigingen en clubs de reisjes weer voorbereid. De Boerinnenbond in den Polder is bezig een reisje voor te bereiden naar Hilversum. Bezichti ging van de A.V.R.O.-studio staat op het programma, Hilversum's Raadhuis en natuurlijk ook de mooie omgeving van Hilversum zelf. De datum van het reisje is bepaald op 20 Mei a.s. De reis gaat per autobus en de totaal- kosten zullen met inbegrip van een warme lunch f 2.80 zijn. Voor dit reisje zal dunkt ons wel veel liefheb berij bestaan. SCHOONMAAK! SCHOONMAAK .Voor hagelwit Kastpapiier, met en zonder rand, aan vellen en rollen; ..voor rollen gekleurd kastpapier of geblokt; NAAR BOSKER's BOEKHANDEL MIDDENMEER BIEDT ZICH AAN voor vasten dienst, een JONGE BOERENARBEIDER, G.G., gehuwd, beste melker en alle boerenwerk verstaande. Beste getuigschriften ten dienste. Woning gevraagd. Adres te bevr. Bur. W.-Meerbode, Middenmeer. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Slootdorp. DONDERDAG 22 APRIL nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringerwerf. ZITTING WOENSDAG 21 APRIL nam. 1.30 uur tot 2.30 uur Dr. J. TAMSMA, nam. 2.30 uur tot 3.30 uur Dr. A. HOOGKAMER in het Gym.-lokaal te Wieringerwerf.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2