bommenwerper vlam toen hij tegen uen grond, raakte. De oincier werd gedood. ie Waddington viel een vlieg-offi- cier, die een looping trachtte te doen en daarvoor te uiciic hij oen grond ge naderd was, met een geweldige snel heid neer. De oiiicier was op slag dood. Verder kan van dezen ramp- spoedigen dag nog worden gemeld, dal in Ierland een machine tegen eeu bergwand tereent kwam in het graai settop Wickiow en dat de Desiuuruei' gen\v§iSi weid. 1>1J biaines laagte een iViOtn eeu scnooisteen van een huis en stortte neer. meiOij nep ue pnuuw ernstige verwunumgeu op. Vereenigde Staten. Werkwilligen woruen per vnegtukg Vuui«tea vau vucu&eL talvers nei'eiuen Zich voor op „incntooi'iug.'' Bij' de staiving in ue ««.aal-industrie woruen zeer niuuerne siiMju.WJjz.en toe gepast. naar in eenige staalfabrieken dei beiroKiveii maatscnappijen nog worui geweiKt, zijn ue Staivers er toe ove^ gegaan ue^e Ianiieiven te neiCgeren om aiuus ue wei'ivwiiiigen door vueu seigenreiv lot „overgave te uwingen. ne „rxepuunc öteei corpora non heeit ue neiegerden thans per vlieg tuig van ievenspenoeiten laten voor zien. De stakers winen zien nu met hetzelide wapen verweren en zij zijn voornemens eveneens vliegtuigen ie gaan genruiken, maar dan natuurlijk om te verhinderen, dat de werkwilli gen van het noouige woruen voorzien ±JXJ ICiiCjCS tc \_AAiYugi; Z.1J .1 Z,CS poll- .iv ..0v..n,ii cu tjjivtcu atviivoiS g<- Vv uUU. Benzine-voorraad raakt uitgeput in Mexico. ingrijpen van president, Car- denas wordt noodzakelijk ge acht. De staking in de petroleum-nijver- heid heelt tot dusverre een kalm ver loop. ongeveer üu.uuü arbeiders, in dienst hij 11 ondernemingen, zijn bij de staking betrokken. In het binnen land houden stakmgsposten er een oog op, dat het werk op de velden en in de raffinaderijen wordt neergelegd. Krachtens de afspraak tusschen het stakings-comité en het departement van toezicht op de petroleum-nijver- heid, maken de spoorwegen gebruik van stookolie, terwijl de rijtuigen van openbare diensten benzine van de staats-regie krijgen. Bij de regie vreest men, dat de voorraad voor au to-bussen, huur-auto's en particuliere auto's vlug zal zijn uitgeput. Het de partement van arneid zet zijn bemidde lingspogingen voort, doch het schijnt, dat slechts de tusschenkomst van den president een regeling van het con flict tot gevolg zal kunnen hebben. GEMEENTE WIER1NGEN. „Harmonie brengt een serenade aan het tiouuen bruidspaar Bruul. Onuer zeer .grooie belangstelling werd Zaterdagavond aan het echt paar P. Bruui-Dont, dat zijn gouden ijruilofsieest vierde, door de muziek- vereeniging Harmonie een serenade gewacht. isa een pittige marsch onder direc tie van den heer kreijger maakte het n.urps mei het vaaiiuei front voor het uiüidöitaar en lamme-ieden werd het vviineimus ingezet. vervolgens nam de voorzitter van iiarmome, de hr. C. J. Bosker het woord en schetste de verdiensten van net gouden echtpaar jegens de veree- niging. De heer Bruul toch was 5o jaar geleden een der grondvesters van Harmonie en heeft onaxgebrokeJ gestreden om de vereeniging in de noogte te werken. Al die jaren was hij nestuurslid, is onder-directeur en ook ial van jaren directeur geweest en mag met vreugde zien, dat Harmonie thans reeds een drietal jaren in eère- aiueeling op de concoursen uitkomt. Deen wonder aluus spr., dat wij al- ïen ten zeerste waardeeren wat U voor de vereeniging steeds is geweest, een harde werker, daarbij gesteunu uoor uwe echtgenoote, die ook steeds op de bres stond, als het de helanpen van Harmonie golden. Dat de vereeniging zich verheugt in dit gouden huwelijksfeest is begrij pelijk en spr. hoopt namens Harmo nie, dat nog vele jaren van echtelijk 0eiuk voor het gouden bruidspaar -unen zijn weggelegd. Het verneugc spr. ook, dat de heer w. J. Bruul van Heiloo, die ook jaren een vooraanstaande medewerker van Harmonie was, thans als voorz. van den West-Friesche Bond het werk van Harmonie steeds met belangstelling gadeslaat, van dit moment getuige kan zijn. Spr. overhandigt ten slotte aan het bruidspaar een oorkonde, waarin is vastgelegd de groote waardeering van het korps jegens de hr en. mevr. Bruul. De heer W. J. Bruul dankte in har telijke bewoordingen Harmonie voor de hulde aan het bruidspaar bewezen. Spr. liet daarbij uitkomen hoe een groote plaats Harmonie in de harten van de familie Bruul inneemt en richt zich dan verder tot de burgerij, dat men Harmonie, die steeds mede werkt op allerlei gebied als men een beroep op haar doet, steune zooveel in het vermogen is, want de mooie vooraanstaande muziekvereeniging is het waard Een hartelijk applaus volgde op deze woorden en dan liet de heer Kreijger Harmonie nog een nummer spelen en in vlug tempo werd daarop afgemarcheerd met volle muziek dood 't dorp gevolgd door de groote menigte, die ondubbelzinnig liet zien deze rond gang van Harmonie op hoogen prijs te stellen. REIST PER WACO AUTOBUSDIENSTEN naar HOORN, EDAM, AMSTERDAM GEHEEL WEST-FRIESLAND. INLICHTINGEN KANTOOR WACO. BÏNNENLANDSCH NIEUWS. ONGEWENSCHT. Een in aansprekerscostuum gekleede markt koopman bood Zaterdag te Alkmaar op de Hofjesmarkt rouwkaarten te koop aan, waar in n.b. namens de politieke partijen rouwbe klag werd betoond met het overlijden van de N.S.B. Het publiek amuseerde zich met deze onkie- sche grap en de koopman, die het alleen te doen was om een extra daggeld te verdienen, maakte goede zaken, tot de politie ingreep en hem verzocht mede naar het bureau te gaan. Daar werd hem den verkoop verboden. Toen de marktkoopman weer op de markt terugkeerde, was hij onmiddellijk het middel punt van veler belangstelling. Rechercheurs hielden echter een oogje op hem of hij zich wel aan het verbod hield. In Amsterdam gaf deze verkoop aanleiding tot wanordelijkheden, waarom tegen eenige van deze aansprekers proces-verbaal werd opgemaakt wegens colportage op zoodanige wijze, dat daardoor de orde verstoord werd. In meerdere plaatsen hebben dergelijke col- pertages plaats gehad. In Schagen reed zelfs op de marktdag een volkomen lijkstoet door Ce straten, welke de N.S.B. ging begraven. Een en ander verwekte een groote hilariteit. KIND TE LUTJEBROEK VERDRONKEN. Vrijdagmiddag is het 3-jarig zoontje van den heer F. Vriend uit de Hom te Lutjebroek in een onbewaakt oogenblik achter de ouder lijke woning in het water gevallen en verdron ken. Eenïgen tijd heeft men nog kunstmatige ademhaling toegepast, doch het heeft niet mogen gelukken de levensgeesten weer op te wekken. JONGETJE TE URSUM VERDRONKEN. Vrijdagmiddag circa 1 uur geraakte het 2-jarig zoontje van den heer G. Jonker, tim merman te Ursum, achter de woning in de ringvaart zonder dat iemand dit bemerkte. Toen men den kleine miste, was direct ieder aan het zoeken. De gemeenteveldwachter zag het jongetje in de ringvaart drijven, bedacht zich geen oogenblik en sprong gekleed te wa ter en wist het knaapje spoedig op het droge te brengen. Dokter Berman van Avenhorn, direct gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse en nadat ruim een uur met kunstmatige ademhaling en met een zuurstofapparaat was gewerkt, moest de dokter helaas den dood const-ateeren. Het is voor de ouders, die reeds eerder een kind door een ongeluk verloren hebben, een zware slag. U VERBRAND IN DE ZON Als de huid van Uw gelaat, hals en armen door ue zon pijnlijk verbrand is, of dat gij U bij hei. -ïetsen hebt doorgezeten, doe er dan onmiddj. .jjk Purol op. Dit verzacht en geneest spoeaig. Furol, (wie en geel) beide in doozen van 30 en 6ü ct., tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten Ouden van Dagen naar Artis. In de Maandagavond geüouden ver gadering werd besloten, als de organi satie iinancieei geiuk i, op Woensdag io ouni een tocm naar Amsterdam te maken, en dan de dierentuin te be zoeken. Den ernstige bespreking hebben de oosten uitgemaakt, waar deze met in begrip van maaitijd en entrée op pl.m. i 3.- per persoon komt. hen beroep worcu aus gedaan op de oeter gesitueerden, die de reis ook me- ue willen maken, dat deze tenminste dit bedrag zullen bijdragen. Opgave tot deelname aan de tocht kan worden gedaan te Westerland bij den heer P. Jongkind te H.-Hoef bij de heeren C. J. Bosker, J. N. Bruul, J. Bosker Jz. de Ruijter (Noorder licht) te Den Oever bij den heer Cornelissen (Bakkerij) te Oosterland bij den beer C. Maars. De burgerij wordt weer vriendelijk verzocht hunne bijdragen te willen schenken opdat ook de minder be deelde Ouden van Dagen als vorige jaren van deze mooie dag kunneij ge nieten. BURGERLIJKE STAND Geboren Cornelia, d.v. F. Stulp en J. Mollema Dirk Nan, z.v. C. Huij- bers en N. Mulder Jan, z.v. L. Alber- da en G. Rekers Hendrik, z.v. W. Hoekstra en R. Hoekstra Niesje, d.v. A. Bosman en A. G. Mulder Frouwk- tje d.v. R. Meijer en M. de, Vries Jantje, d.v. S. v.d. Velde en K. v.d. Velde Elbert, z.v. J. Lont en G. de Haan Huberta Maria, d.v. J. T. Borst en G. v.d. Stoop Tijmontje, d.v. B. T. Visser en C. A. M. Winnubst. Ondertrouwd C. Lont en A. v.d. Tempel. Gehuwd S. Popma en F. de Jong N. H. Klomp en C. Metselaar. Overleden \ViPy Maria Lont, 3 jr. dochter van J. Lont en T. A. Poel 1'. Koorn, 57 jr., wed. van J. Bakker te Den Helder M. Wiegman, 46 jr., vr. van N. Bakker. Loop der bevolking over April. Ingekomen J. Messchendorp uit Dantumadeel A. Ras uit Brummen R. v.d. Woude en gezin uit Bergschen hoek H. Dikken en gezin uit Zaan dam Mw. G. Jager uit Wieringer- waard; J. A. Pouwels en gezin uit Hou lenisse Mw. E. M. C. Bogers, geb. v.d. Kar H. Schurer uit Ooststeliing werf W. Poelstra uit Barradeel H. Koning e,e. uit Winschoten H. Hid- den uit Schagen H. Nelissen uit Haarlem A. Rijs uit Nw. Beijerland; Mw. K. de Vries uit Dantumadeel A. Bulters uit Almelo Mw. G. Loof-de vries uit Westerbork G. J. ter Maat uit Holten G. Oonk uit Obdam H. van Assen en gezin uit umerland; Joh. van Schaik e.^ uit i A. Wie- gersma e.e. uit Rauweraehem H. Loof uit Medemblik Mw. G. van der Velde J. J. Bogers uit Rucphen Mw. B. G. Wiersma uit Franeker J. P. A. Bosman uit Zijpe W. Menninga ait Beilen met gezin W. F. Hollan der uit Amsterdam H. de Wilde uit Borne C. Voorthuizen en gezin nit Anna-Paulowna Tj. Kooistra en ge zin uit Idaderadeel J. Pakes en ge zin uti Grootegast G. Sasburg uit Hoogkarspel Ids Kuperus uit Baar- aeradeel J. Rodenhuis en Mw. J. Til- ma uit Baarderadeel P. Koster en ^ezin uit Hoogkarspel A. Bergsma ~*n gezin uit Heerenveen. Vertrokken J. Tijsen e.. naar Anna Paulowna A. Nicolai en gezin naar Nw. Niedorp J. A. de Reuver e.e. naar Den Haag; Mw. T. Blaauboer naar Anna Paulowna F. Kootstra naar Medemblik H. van Vliet naar Rotter aam; J. P. Geers en gezin naar Medem lik E. Drenth en gezin naar Oude Pekela G. van Mook en gezin naar Leiden Joh. Snippe en gezin naar Winkel L. P. Kingma en gezin naar Tjietjerksteradeel H. Kruize naar Almelo A. Meijer e.e. naar Norg S. Kieft en gezin naar Zd. en Nrd. Scher mer N. Hoek naar Mijdrecht P. van Stipriaan naar Aartswoud H. Kost en gezin naar Odoorn K. Boersema naar 't Zand Sj. Groenhof en gezin naar Achtkarspelen G. Klop naar Me demblik J. Taai en gezin naar oude-Pekela. Verloting. Aan het Plaatselijk Co mité van „Herwonnen Levenskracht" alhier, is vergunning verleend tot het houden van een verloting. Uitgegeven zullen worden 1500 lo ten a f 0.10. Landdag Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm. De Minister van Sociale Zaken heeft er geen bezwaar tegen dat aan de bij de werkverschaffing geplaatste arbeiders, die de wensch daartoe te kennen geven, op Woens dag 9 Juni a.s. vrijaf wordt gegeven voor het bijwonen van den landstorm- dag. welke te Medemblik wordt gehou den. Na afloop van genoemden dag dienen de betrokkenen echter een be- wijs in te leveren, geteekend door den leider van den landdag dat zij aanwe zig zijn geweest. Alleen aan die ar beider, mag de bekende feestdagver- vergoeding worden uitbetaald. Onder .'ezelde voorwaarden aan ondersteun- e werkloozen dien dag vrijstelling van tempelen worden verleend met be- .oud van steunuitkeering, Folitie. Vermist een heerenrijwiel Gev. een nieuwe werkschoen. Verlf. 'een belastjmgplaatje-* Inl. bij den Gem.-Bode. Doopsgez. Jongerenkring. Vrijdag- vond des avonds 8 uur bijeenkomst. /erkiezingen Kerkvoogdij Nederlands Her- ormde Gemeente te H.-hoef en Westerland. Zondag 30 Mei 1937 had in de Ned. Herv. Kerk na afloop van de Godsdienstoefening stemming plaats ter verkiezing van 2 Notabe len. Wegens bedanken van den heer Jh. Post 3n benoeming van den Heer H. Smit tot lerkvoogd waren 2 vacatures in het College an Notabelen ontstaan. Het aantal stemge rechtigden bedroeg 12, Het stembureau werd samengesteld uit dé Heeren H. Smit, E. Baijs, en D. Koorn Jbz. De uitslag was als volgtN. Kaan 11 stem men, J. Dekker Sz. 12 stemmen en Jb. Koorn Dz. 1 stem. Derhalve werden de heeren N. Kaan en J. Dekker Sz. met meerderheid van stemmen gekozen. GESLAAGD. Bij het öp 21 Mei te Amster dam gehouden examen voor R. - C - B., slaag de F. Verhage, alhier. SPORT. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN 1937. Bij prachtig weer werden de schoolwedstrij- den Zaterdagmiddag weer voortgezet. Den Oever en Hippo I hadden uit 4 wedstrijden ieder 7 punten behaald, en Oosterland als derde candidaat naar den titel, 5. Oosterland had theoretisch dus nog een kansje. Zij moest winnen van Den Oever en Hippo I zou moe ten worden geklopt van Hippo II. De wedstrijd Hippo IHippo n werd aller eerst gespeeld. Met 14—1 bleef Hippo I de baas. Het was een match waarin men zich moeilijk een indruk over de sterkte van Hip po I kan maken, daarvoor was II te zwak. Met deze overwinning echter stond Hippo I met 9 punten uit de 5 wedstrijden aan den kop. 9 p. kon alleen Den Oever nog halen als zij haar laatste wedstrijd tegen Oosterland won. Deze match, hierna gespeeld was een van de aardigste die wij zagen. De vrees voor combine was direct na den aftrap verdwenen. Eerlijk heeft Oosterland partij gegeven. Het was voor de outsider O.'land gemakkelijk ge weest aan Den Oever de eer te laten en haar dan nog een laatste kans te geven in een beslissingswedstrijd tegen Hippo I. Zoover kwam het echter niet. Onder luide aanmoedigingen van de geheele Hippoaan- ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Bedrijfsleiders van de Cultuurmij. gaan op excursie. De bedrijfsleiders van de Cultuurmij. zullen een excursie gaan maken naar den Wilhelminapolder in Zeeland. Zooals bekend mag zijn, is de vroe gere inspecteur van de Cultuurmij., ue heer Minderhoud directeur van de- polder. Het vischseizoen geopend. Nauwelijks is 1 Juni aangebroken, of men ziet de amateur-visschers op de polder wateren neerstrijken. In alle mogelijke vehikels komen zij den Polder binnen, voorzien van visch gerei. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ik onderstaand geplaatst in Uw blad. Bij voorbaat dank. PLANTSOEN VERNIELING. Daar het door mij al lang is opge vallen dat er in de Wieringermeer be woners zijn die absoluut geen intresse hebben voor de beplanting, wil ik langs deze weg toch even nog de be woners er aan herinneren dat het toch wel wat te ver overdreven wordt, met de vernieling rondom Midden- meer. Boomen worden bekerft en be sneden en afgeknapt, klein plantsoen wordt gelijk de grond afgebroken voor verzamelplaats enj lupines worden worden ruw afgescheurd en op bosjes neer gegooid. Daar wij op het oogen- nlik vier politie's in de Meer hebben die naar mijn inziens toch ook wel toezicht hebben op vernieling in de beplanting, vind ik dat er eens strenger moet worden opgetreden tegen de ouders van kinderen, en tegen de grootere jeugd, die Zondags de» ver makelijkheden op deze manier willen hang nam Oosterland direct het initiatief en gedurende de eerste helft bleef zij het spel in handen houden. Een handige middenvoor, goede buitenspelers en een flinke spil waren' de steunpilaren. Onvermoeid zette Bos de voorhoede aan het werk. Raatjes was voort durend een bedreiging en Kuiper op rechts schoot dat het een lieve lust was. Den Oever hield echter stand. Het pittige keepertje was in laatste instantie de heeren te vlug af. Dan even voor rust maakt de rechtsback van Den Oever in een duel met Raatjes hand's, in het strafschopgebied. Onverbiddelijk klinkt het fluitsignaal van Slikker, penalty. Een waar Indianengehuil stijgt op. De Hippo-aanhang is dol van vreugde. Dan is het plotseling dood stil. Eise Kuiper plaatst zioh achter de bal, neemt zijn aanloop en op hetzelfde moment ligt de bal al in de touwen. Het is 1—0 voor Oosterlapd. Vlak daarna Is het rust. Na de rust is Den Oever sterker. Langzamerhand wordt Oosterland teruggedreven, maar voor- loopig kunnen de Oeverschen vóór doel niet veel uitrichten. Onder geweldige spanning verstrijken de minuten. Dan weet Nan Rot gans na prachtig individueel spel het Qoster- landdoel te benaderen en met een flink schot brengt hij de partijen op gelijken voet, I—l Na den uittrap krijgt Kuiper de bal goed aan gegeven, hij loopt flink door en lost dan een hard schot. De bal ging echter juist over de lat. Dan is het tijd. Den Oever heeft niet ge wonnen, dus.Hippo I is kampioen. Vervolgens staat nog op het programma Westerland—Ghr, School. Westerland was veel sterker maar zag zich geplaatst tegen over een stug verdedigende tegenpartij. De Westerlander rechtervleugel bestond uit 2 Succes-adspiranten die keurig samenspeelden Ter linkerzijde was de kleine Piet Wigbout sen voortdurende bedreiging. Van hem had den wij ook graag een doelpuntje gezien. Hij had het verdiend. R. Steigstra, de rechtshalf nam er 2 voor zijn rekening. Met 2—0 kwam het einde. De ranglijst zag er toen al$ volgt uit gesp. gew. gel verl. goals pnt. 1 Hippo I 5s 4 1 0 28—5. 9 2 Den Oever 5 3 2 0 14—I 8 3 Oosterland 5 22 1 lft— 4 Westerland 5 212 17—9 5 5 Chr. School 5 Q 4 3-12 2 8 Hippo H 5 Q 0 5 1-34 0 Westerland, de kampioen van vorig jaar, was dus onttroond en de eerepalm kwam nu weer in het bezit van Hippo I. De jongens werden toegesproken door den Heer van 't Hof, Hoofd der O.L.Sch. te Hippo. En waren 4 prijzen beschikbaar die aan de aanvoerders van Hippo I, Den Oever, Ooster land en Westerland, resp. Joost de Krijger, Nan Rotgans, Rikus Raatjes en Arie Grin werden uitgereikt. Een glas Ranja bracht de dorstige keelen een welkome verfrissching en nadat nog chocoladereepen waren uitge deeld konden de jongens huiswaarts kee?en. Ongetwijfeld hebben de schoolwedstrijden aan hun doel beantwoord. Velen gaven zich reeds op als aspirant lid van de V.V. Succes. Gaarne willen wij de ouders van voetballief hebbers aansporen hun medewerking te ver- leenen. Promotie—Degradatiewedstrijden. SUCCES IIJ.V.C. I. Zondag speelde Succes een thuiswedstrijd tegen J.V.C. I uit Julianadorp. In den aan vang liep J.V.C. nog al hard van stapel en wist dan -ook de leiding te nemen 10, nadien kwam Succes er beter in en wist nog voor rust 3 maal te scoren, zoodat met de rust de stand 3—1 voor Succes was. De tweede helft gaf een ietwat loomige wed strijd te zien, wat wij de spelers gaarne ver geven want het was een zeer heette middag, en dus geen voetbalweer. Enkel Succes wist nog één keer te doelpunten zoodat de eind stand 41 voor de Successers was. J.V.C. heeft hiermee haar tweede degradatie wedstrijd verloren. Met Apollo op stap. Zondag 6 Juni gaat Apollo naar „Verkade's Concours aan de Zaan. Supporters die mede willen, gelieven zich op te geven. Zie adver tentie in vorig nummer. uiten. Hopende dat door deze opmerking de bevolking leert begrijpen dat dit zoo niet langer kan doorgaan. Leert de beplanting en natuur lief hebben in deze nieuwe en nog jonge Polder. a Een voorwerker bij de bosch beplanting. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringerwerf. ZITTING WOENSDAG 2 JUNI nam. 1.30 uur tot 2.30 uur Dr. J. TAMSMA, nam. 2.30 uur tot 3.30 uur Dr. A. HOOGKAMER CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Slootdorp. ZITTING v DONDERDAG 3 JULI nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in het wtjkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp. TE KOOP FORDSON TRACTOR, (als nieuw) met poelie en aftakas, op luchtbanden en „RANSOMES", drie- schaarploeg. Voor spotprijs. Desk. onderz. toegestaan. Ook afzonderlijk te koop. W. DE FEIJTER, Kanaalweg, MIDDENMEER, Ook uw adres voor LOON-, MAAI-, DORSCH- en PLOEGWERK. DEN OEVER. VISSCHERU: Het is een merkwaardig seizoen, wat de vis scherij betreft. Met de haring geleek het in het begin, dat de campagne een mislukking zou worden; men ving weinig of niets. Ten slotte werd het geleidelijk beter; som mige visschers hadden zelfs rijke vangs/cen. Daarbij bleef de prijs op flink peil, Sioodat voor velen van een loonende haring-wissche rij mag worden gesproken Thans dachten de kamervisschers er aan hun netwerk op te bergen, en dan ter paling vangst te gaan. Maar opeens komt nu onver wacht de ansjovis opdagen. Onverwacht, want de „deskundigen" hadden deze vangst ten doode opgeschreven. Wij hoorden van een visscher, die zijn „ka mer" zou opplukken, en tot de verrassende ontdekking kwam, dat deze vol asjovis was geloopen. Natuurlijk haastten zich er nu meer hun kamers te lichten en thans heerscht er weer bijzondere drukte aan den afslag en de visch is prijzig: f 36.10 a f 38.20. MARKTBERICHTEN. itiarktbericht Jac. Knoop Amster&amt Admiraal de Rnyferweg 196. Tel. &1431 Het warme weder der vorige week heeft een zeer flauwe toestand in de- aardappelen handel gebracht, nie mand had meer aardappelen noodig en men verkocht uit, denkende dat de nieuwe aardappelen reeds over acht dagen zouden komen aan de markt. Er was een dag dezer week dat circa ^O00 kilo nieuwe aardappelen aan de markt waren. Afwijkende soorten gaan flink lager in prijs, ook poters is weinig vraag meer voor. Nieuwe Malta aardappe len waren iets vaster. Over eenige weken zijn de nieuwe? aardappelen gereed. Makelaar Jac. Knoop heeft te weinig kisten, wie kan mij helpen aan een partij gebruikte kisten van 25 Kg. inhoud Heden 31 Mei werden de volgende prijzen gemaakt per 70 Kg. Zeeuw. Bonten f 200-2.60 id. Blau wen 2.00-2.60 id. Bonten Poters 1.40- 1.60 id. Blauwen Poters 1.40-1.60 Haarlemmermeer en Ypolder Bevelan ders 1.60-1.80 Friesche Roodstar 2.40- 2.60 Friesche Borgers 1.90-2.00 Texelsche Roodstar en Anna Paulowna Roodstar met gebreken 1.60-1.80 be tere kwaliteit 2-10-2.40. Verder per 100 Kilo Nieuwe Malta aardappelen f 11-11.50 Nieuwe Mui zen of ronde f 13-16 Drielingen en Kriel f 12-13. Amsterdam, 31 Mei. Vee. Ter markt waren heden aangevoerd 50i vette koeien, waarvan de prijzen waren le kw. 70—78 ct., 2e kw. 6068 ct„ 3e kw. 5258 ct. per kg. slachtge- wicht, 90 melk- en kalf koeien f 180235, llï vette kalveren, 2e kw. 42—52 ct., enkele hoo- ger, 3e kw. 3040 ct. per kg levend gewicht, 129 nuchtere kalveren f 5—8, 52 schapen f 28 —35, 566 varkens, vleeschvarkens 90—110 kg 5556 ct., enkele hooger, zware varkens 54 55 ct„ vette varkens 53—54 per kg slachtge- wicht, 15 paarden f 120150. Runderen ruime aanvoer, handel eenigszins sleepend, met iets lagere prijzen. Vette kal veren behoorlijke aanvoer, handel kalm en prijzen lager. Nuchtere kalveren matige aan voer, handel vrij traag en lagere prijzen. Scha pen weinig aanvoe, handel kalm, constante prijzen. Varkens ruime aanvoer Handel niet. willig, met dalende prijzen. Alkmaar, 31 Mei Vee. Aangevoerd 47 vette koeien f 17300, 106 nuchtere kalveren f 6 14, 400 vette varkens 4447 ct. per kg. Han del in koeien matig, in varkens stug. Texel, 31 Maart. Lammeren. Op de heden gehouden 3e groote lammerenmarkt werden aangevoerd 5494 stuks. Prijzen f 13.7517.75, middenprijs f 15.50. Handel vlug.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2