BRUI DSKLE EDI NG ONS PATRONENHOEKJE. HET BESTELLEN VAN PATRONEN Patronen van ln deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven, t 0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel Is het wonder, dat jonge meisjes, die den grooten stap in het le ven gaan wagen, zich een droombeeld vormen over de japon, die op den dag der dagen ge dragen zal worden? Vi sioenen van teere witte weefsels, wolken van tulle en de romantische myrten of oranje bloe sem doemen voor haar geestesblik op. In dien de omstandigheden zulks toelaten zal de droom in vervulling komen en het witte bruidskleed de ranke bruidsfiguur tooien. De bruid op neven staande afbeelding heeft, overeenkomstig de traditie een zeer eenvoudige japon met lange mouwen. De spits toeloopende halsuitsnij ding kan met tulle wor den aagevuld. De ecin- tuur geeft den indruk weer van een opge knipte rok, waardoor het verkorte lijfje aan de eischen der mode voldoet. De sleep is niet lang, doch zeer ruim, terwijl de mouwen aan de schouder ruim inge zet zijn en naar den pols toe aansluiten. De japon van de bruidsmoeder heeft een opgeknipte rok en be staat aan voor- en ach terzijde uit vier banen, die zich naar den on derkant zeer verbree- den, vooral aan de ach terzijde, waardoor de kleine sleep tevens zeer ruim wordt. Het lijfje is ingehaald boven de rok en heeft halflange mouwen. Het mo del, dat voor receptie en diner zeer ge schikt is, wordt met een driekwart lange veioursmantel gedragen bij de huwelijks plechtigheid. MANTELCOSTUUMS VAN ZOMERWEEFSEL Het mantelcostume blijft nog steeds een der meest ge liefde kleed ingst ukken, die zoo'n groote plaats zijn gaan innemen, dat zij niet spoedig meer van het tooneel zullen verdwijnen. Het materiaal, dat verwerkt wordt hangt af van het jaar getijde en de weersgesteld heid. Zullen in het voorjaar nog wollen weefsels gedragen worden, dan valt de keus voor warme zomerdagen op linnen en zijden stoffen, effen of be drukt. De laatste vooral zul len in den a.s. zomer veel ge dragen worden, zoowel met kleine bloem enmotieven als met moesjes en andere des sins, waardoor het stadsbeeld ongetwijfeld zeer fleurig be looft te worden. Effen zijdjes ziet men even als het mooi, nagenoeg kreuk vrije linnen in verschillen de mooie kleuren, die er allen op berekend zijn een echt zomersch aanzien aan de draagsters te verleen en. Wat de modellen betreft, deze zijn zeer eenvoudig ge houden, waardoor het mate riaal en de snit volkomen tot hun recht komen. De rokken, die vooral niet te lang mogen zijn, krijgen de noodige onderwijdte meestal door deels opgestikte plooi, soms ook door ingezette plooien of plissé's. De manteltjes sluiten over het al gemeen aan en sluiten met drie of vier knoopen. Vooral in deze laatste is een rijke keuze, niet alleen wat kleur, doch vooral ook wat vorm betreft. Naast ronde gladde en bolle knoopen, ziet men ook mooie be werkte, waaronder vele bloemen weergeven. De z.g. smoking-modellen, die met één knoop sluiten zijn er vrijwel uit. Veel ziet men ruime bovenmouwen, die door reepjes linnen of stevig ribslint uitstaan. Over het algemeen is de halsuitsnijding van mantel- costumes iets minder geworden, hetgeen ook al komt door de meerdere knoopen. Het eerste model heeft opgestikte pand jes aan voorzijde, die vanaf de taille een paar plooien hebben, de uitspringen, ter wijl deze mantel geen kraag heeft, doch een paar tamelijk forsche revers; de rok heeft opgestikte plooien. De middelste mantel heeft doorgestikte revers, terwijl een aardige lijn aan de schouders wordt gegeven door de aange knipte voorpanden. Het laatste model heeft een dubbele kraag en revers en kan met halflange mouwen gedragen worden. Aar dig staan de afgewonde voorpanden van het manteltje evenals de zakjes, die een zelfde lijn te zien geven Rok uit twee banen met opgestikte plooi. Kussens voor tuin- en balcon- meubelen, tevens zeer ge schikt voor booten. De verschillende soorten gekleurd zeil doek leenen zich bijzonder om aardige kus sens van te maken. Ze zijn soepel, door de niet te zware kapokvulling en het mate riaal leent zich voor alle mogelijke model len. In booten kan men ook het best tafel kleedjes van aardig geruit of geblokt zeil doek gebruiken. Een nieuwe modegril zijn de verschil lende dierenfiguren, die als kussens op tuinmeubels gelegd of gezet - worden en zonder oppositie hun plaatsje afstaan aan de gegadigden hiervoor! 217 De tijd komt langzamerhand weer aan, dat de booten in orde gemaakt worden, om straks weer volop van de watersport te kunnen genieten. De eigenaars hiervan zullen gaarne kleine attenties van hun gas ten in ontvangst nemen, die het interieur gezelliger maken. In de eerste plaats komen hiervoor zeker wel in aanmerking, die zoowel van zeildoek als linnen gemaakt kunnen worden en be werkt worden met motieven, die bij het wa ter behooren. Bestikte badhanddoeken of badlakens zijn eveneens welkome cadeaux. HET MAKEN VAN EEN BADTASCH. Het maken van een badtasch, waarin natte badpakken worden ge borgen is heel eenvoudig. Men kan hem van glanzend leer, doch ook van gewoon zeildoek maken of zelfs van de goede deelen van een water dichte, oude regelmantel. Men heeft een stuk materiaal noodig, dat 70 c.M. lang en 40 c.M. breed is en in het midden samen gevouwen wordt waarna de zijkan ten naar boven toe afgeschuind wor den. De bovenkant wordt plm. 1 1/2 c.M. omgevouwen en met de machine doorgestikt, waarna men door beide zoomen een dun houten stokje schuift, 1 c.M. korter, waar door het model meer zijn vorm houdt. Tusschen de zijkanten wordt een stofreep gestikt, die 32 c.M. lang en 9 c.M. breed is, terwy'1 het in gezette stuk gelijk moet komen met den bovenkant en hetgeen even tueel langer is aan den onderkant omgeslagen wcrdt naar binnen. Ten slotte hecht men aan de zij kanten stevige handsvaten, op 10 c.M. van de zijkanten en haakt of knoopt deze van z.g. stevig vis- schersgaren of dun touw. In het materiaal wordt even onder het stokje een gaatje gemaakt, dat men kan omfestonneeren en waardoor de handsvaten geleid worden, die om de stokjes worden vastgemaakt. Men kan tasschen van zeildoek uitvoeren met waterdichte stof, waardoor het geheel steviger wordt. Practisch zijn tasschen voor badschoenen, die gemaakt worden in langwerpig model en van het zelfde materiaal als de badtasch. Men heeft een langwerpige reep stof noodig, die men eveneens omvouwt en waaraan tevens een overslag geknipt wordt, die met drukknoop sluit. Tusschen de zkijanten worden smalle stofreepen gestikt. DIT NIET OVERSLAAN! Want in dit kleine stukje worden U voordeelen en buitenkansjes aangeboden. En iedereen wil natuurlijk daarvan ge bruik maken! Is het soms geen buiten kansje, als men kosteloos knippen en naaien kan leeren? Is het ook geen buitenkansje als menneen, laten we niet teveel ver klappen! Het Voorjaars- en Zomermode- blad, onze premie, moet U alles zelf kun nen vertellen. Er staan verschillende in teressante en vooral voordeelige nieuwig heden in. Profiteert er dus van en vraagt vandaag nog deze premie aan bij de Re dactrice Damesrubriek, Nieuwe Haven straat 58, Den Haag. Sluit daarbij tien cents aan postzegels in of, indien dit gemakke lijker voor U is, gireert dan dit dubbeltje op postrekening 62626 van den Modedienst te Den Haag. VOOR DE BOTERHAM. Besparing van boter. Lemon cheese. Een zeer smakelijk smeersel, tevens voed zaam en gezond is de Engelsche lemon cheese, dat wij in plaats van jam gebruiken. We gebruiken de schil en sap van 3 ci troenen, drie eieren, 225 gram suiker, 100 gram boter of margarine, en w ebeginnen de boter te smelten met suiker, citroensap en het run afgesneden schilletje (zondei wit. De eieren worden flink geklopt en bij gevoegd als de suiker geheel en al is op gelost. We laten deze ingrediënten op een zeer kleine pit of au bain marie zachtjes aan de kook komen, terwijl we steeds blij ven roeren, totdat de massa dik en roomach tig is, daarna in de goed schoongemaakte jampot overbrengen en de schillen verwij deren. Vlekken op leersoorten bedruppelt men met een weinig ammoniak, laat dit enkele oogenblikken intrekken en neemt de plek met koud watter af. Zoo noodig enkele ma len herhalen. RABARBER, DE VOORJAARS- COMPóTE. Als een voor jaarsgroet zien wij thans de zacht roode rabarberstengels met het firis- sche groen op de groenten wagens liggen. De jonge stelen behoeven geenszins ge schild te worden, aangezien ze nog geen harde draden hebben, zooals eerst veel la ter in den zomer het geval is. Bepaalde voedingswaarde heeft rabarber niet, het be vat veel water, doch tevens veel vruchten- zuren. Is rabarber ouder, dan ontwikkelen zich bepaalde zuren, die voor jicht- en rheumathiek niet goed zijn. Een voorname eigenschap bezit het echter, n.1. dat het uit stekend op de stofwisseling werkt. Vele laxeerende middelen bestaan gedeeltelijk uit rabarber. Vele huisvrouwen maken geen rabarber- compote, omdat het suikerverbruik zoo groot is, doch hieraan is tegemoet te ko men door het eerste water, dat uit de ste len trekt bij het koken af te gieten na en kele minuten. Verder is het toevoegen van een mespunt dubbelkoolzure soda ook heel goed, aangezien de zuren geneutraliseerd worden. Rabarber wordt nadat de bladeren ver wijderd zijn, goed gewasschen, daarna in stukjes van pl.m. 3 c.M. gesneden en met het aanhangende waschwater opgezet. Eerst als de compote gaar is, wordt er sui ker bijgevoegd, terwijl het heel smakelijk is er een citroen- of sinaasappelschilletje bij te voegen. Velen houdetn er van enkele kruidnagelen of een tikje kaneel toe te voegen, doch hier beslist de persoonlijken smaak. Men moet deze compote niet te lang be waren, want door het hooge watergehalte bederft ze spoedig; tenzij men ze gesterili seerd heeft. Men kan de gaargekookte ra barber ook door een paardeharen zeef wrij ven en b.v. vermengen met stijfgeklopt ei wit of room en in één persoons-compote- schaaltjes presenteeren met biscuits. Wij laten hieronder nog enkele smake lijke recepten volgen. Rabarber-schuimkop. Men kookt de rabarber gaar, voegt suiker en een smaakje bij en roert er drie geklopte eierdooiers door en doet alles in 'n ingevette vuurvaste schaal. De witten worden zeer stijf geklopt met 4 eetlepels suiker en als een ongelijk bergje over de rabarber verdeeld, daarna plaatst men de schotel in en matig warmen over totdat de schuimlaag licht bruin ge kleurd en croquant is. Koud of warm op dienen. Rabarbcr-schoteltje. Men snijdt ra barber in stukken van 5 a 6 c.M. en be strooit ze rijkelijk met poedersuiker en 1 d.L. rum, hetgeen men eenige uren in laat trekken. Een vuurvaste schaal invetten en vullen als onderlaag met rabai'ber, waar over het volgende deeg wordt gegoten. 1/8 L. melk, iets meer dan 1 d.L. wordt aan de kook gebracht met een volle eetlepel boter en 'n tikje zout, hierin strooit men 65 gr. bloem en roert, totdat het deeg als een bal van de pan loslaat. Men klopt hier twee eieren door, 65 gr. suiker en 50 gr. boter en legt dit op de rabarber, waarna men de schotel in een niet overmatig warme oven plaatst gedurende pl.m. 30 a 40 minuten. JONGEDAMES JAPON. Succespatroon 1936 Prijs 0.30 -f 0.05 voor adm.- en en verzendkosten. Effen, dunne, wollen weefsels of een aar dig gekleurd kunstzijdje. effen op imprimé zijn geschikte materialen voor deze japon, waarvan voor- en rugpand elk uit twee deelen bestaan, evenals voor- en achter- baanrok. In het voorpand zijn enkele zeer smalle plooitjes gewerkt, z.g. verfplooitjes, terwijl een ruime stofreep, schuin geknipt als afwerking dient met in het midden een mooie gewerkt slips. De mouwen, die kort zijn, worden in ruime poffen gemaakt en met een smalle band afgewerkt. Sluiting rugzijde met kleine knoopjes en lusjes. Om het midden een ceintuur in afstekende kleur of op en bedrukt zijde een smalle rechte "•eintuur met zeer eenvoudige gesp. JURK VOOR KLEINE MEISJES. Succespatroon 1884. Prijs 0.30 0.05 voor adm.- en en verzendkosten. Bij het plooirokje, dat men van wollen itof of van een katoenen ruit kan maken, kunnen allerlei aardige kleine blouses ge dragen worden van batist, flanel, linnen en nog verschillende andere weefsels. Men kan de draagbanden naar verkiezen al dan niet over de blouses maken, maar laat men ze weg, dan is het noodig, om deze op te knoo pen. Midden voor en achter zijn stolp plooien, op zij hiervan zijn de plooien tame lijk diep ingelegd en kunnen b.v. 5 c.M. op gestikt worden. De blouse, met kleine pof mouwtjes en omliggende kraagje sluit met een plooi en knoopsgaten. Patronen voor meisjes van 24 en 4p jaar. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. STRAAT: PLAATS: Patroon No. Maat Hierbij Ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 11/2, 3 of 6 cents)

Wieringer courant | 1937 | | pagina 4