R.K. GEM. ZANGVEREENIGING „NIEUW LEVEN" Medemblik. ZITTING Bekendmaking J. DE ROUWE. Kiein-de Rouwe DE DOOD OP DEN WEG. met moeite gered. |had gepasseerd vond den ongelukkige Bijna had de zee Zo.ndae Egmond aan en stelde onmiddellijk de politie met Nederlander bij auto-botsing Zee een slachtoffer geéischt. De vijftienjarige jiej. gebeurde in kennis. Deze liet het in België om het leven ge- Kteas Groot uit Egmond aan den Hoef was verv0eren naar het ziekenhuis te komen. Chaulfeur Roskam ttTiniV badende in Franeker, en zoo moesten zijn echtge bezweken. noote en moeder hem daar levenloos een mui terecht gekomen, zoodat hij door den T n Zooals welhaast op lederen Zondag sterken stroom zeewaarts werd getrokken en terugzien. Men kan zich hun smart in zijn er ook thans weer eenige perso nen ten offer gevallen aan het ver keer. In België is een Nederlander ge dood bij een aanrijding, terwijl Zon dagochtend uit Wesei bericht is ont vangen, dat de bij het ongeluk van den heer Maarscnalk gewonde chauf- fe,ur C. Roskam, aan zijn kwetsuren is bezweken. De toestand van den heer Maarschalk. Over den toestand van den oud-bur gemeester van Haarlem, den heer G. Maarschalk, meldt men nog, dat hij in het ..Ziekenhuis te Wesel een rustigen nacht heeft doorgebracht. De commis saris van politie te Haarlem, de heer E. H. Tenctmck, heeft den heer Maar schalk gisteren een bezoek gebracht en een kort onderhoud met hem gehad over het ongeval. Het gebeurde op den rechten weg, van een uit de bocht schie t,en is dan ook geen sprake geweest. Volgens den heer Maarschalk is het ongeval te wijten aan een defect in de stuurinrichting. De heer Maarschalk is omtrent het overlijden van mevr. Maarschalk en, van den chaufieur Roskam uit Haar lem ingelicht. De neer Hoskam was 56 jaar oud. Hij laat 'n vrouw en drie kinderen na. Het stoffelijk overschot van mevr. Maarschalk zal voorloopig te Wesel worden ter aarde besteld. De wonden, die de heer Maarschalk heeft opgeloopen, zijn van ernstigen aard. Hij heeft 'n schedelbasisfractuur, een dubbele beenbreuk en een inge drukte borstkas en bovendien nog eenige vleeschwonden. Niettemin heeft men de hoop op zijn behoud niet opgegeven. i Jongetje overreden en gedood. Slachtoffer van ongehoorzaam heid. In de Bussumschestraat in Den Haag is Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor drie het 3-jarig jongetje H. de B. uit die straat door een vracht auto overreden. Hoewel de jongen reeds herhaalde malen door den chauffeur was gewaar schuwd was hij toch achter op de au to geklommen. Toen de vrachtwagen zich in beweging zette, viel de jongen er af en geraakte onder het rechter achterwiel. Hij was vrijwel op slag dood. Het lijkje is naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. V Mexicaansche onderscheiding voor H.Pd. de Koningin. Groot collier van den Azteki- schen Adelaar. Generaal Lazaro Cardenas presi dent van de Vereenigde Staten van Mexico, heeft aan H.M. de Koningin het Groot Collier in de ord, van den Aztekischen Adelaar aangeboden, welke onderscheiding de hoogste is waarover de Mexicaansche regeering beschikt. Niet lang geleden is de president van Mexico door Koningin Wilhelmina on derscheiden met het Grootkruis in de orde van den JMederlandschen Leeuw. Deze wisseling van eerbetoon tus- schen de staatshoofden van Neder land en Mexico doet de vriendschaps banden tusschen heide naties nauwer aanhalen en zij zal ongetwijfeld aan een betere kennis van de wederzij d- zijdsche belangen ten goede komen. De Mexicaansche regeering heeft overeenkomsten gesloten met Neder- landsche ondernemingen voor het bou wen van brugggn en den aanleg van spoorwegen. Voorts worden belangrijke hoeveelheden graan uit Mexico in Ne derland ingevoerd. De Mexicaansche regeering heeft haar diplomatieken vertegenwoordiger in in Den Haag opgedragen, de eereteeke- nen van het Groot Collier aan H.M. ter hand te stellen. Een dichteres bezocht het dorp. Tot de bezoekers van het Zangcon cours te Nieuwe Niedorp op 20 Juni j.1. behoorde de dichteres van een dei' liederen, dat als verplicht nummer moest worden gezongen, mevr. Ria Draak-Groenveld. Deze dame had de ontvangst te Nieuwe Niedorp zoo prettig gevonden en het dorp met zijn omgeving zoo mooi, zoodat zij na haar thuiskomst hierop spontaan een gedichtje heeft gemaakt, en zond dit aan den burge meester dier gemeente. Het luidt als volgt O, wonder der natuur nog ongerept, in vrijheid ik zie Uw dorp van ver in al zijn échte blijheid. Spontaan, en open hart voor allen dië U groeten, o, mildheid der natuur dit nog eens te ontmoeten. Het water met zijn kroos, kan 't schildersoog bekoren daar waar bij 't hooge riet, een beetje deint naar voren. Het lage land brengt rust. wat wij zoo vaak behoeven, heerlijk conventieloos een wijle bij U toeven. zich niet meer wist te redden. Op zijn hulp- denken zoo hun man en zoon te moe- geroep begaf de heer P. de Graaff uit Egmond ten terug vinden die een dag te voren aan Zee, een uitstekend zwemmer, die daar vol levenslust van hun was vertrokken, met een ijswagen stond, zich gekleed te wa- Vergadering van de Gemeenteraad op Woens- ter. Toen hij den drenkeling bereikt had zag dag 30 Juni 1937, des namiddags 2 uur. hij nog juist diens hand boven de golven uit steken. Zoodoende kon hij hem nog net op tijd grijpen en wist hij hem behouden op het strand te brengen. Een dame, die eveneens te hulp was gekomen, moest terugkeeren, daar zij zelf in gevaar geraakte en zich ternauwer nood wist te redden. Fokdag Ned. Trekpaard. Vrijdag a.s Juli zal de fokdag en premie-keuring van het Ned. Trekpaard-stamboek voor de eerste maal in de W.-Meer worden gehouden en wel te Slootdorp. Wij gelooven dat niet alleen buiten, doch ook uit den Polder veel belangstelling voor deze fokdag zal bestaan. ZWEEFTOESTEL IN STUKKEN GEVALLEN. Bestuurder ongedeerd. Tijdens oefeningen van de aero-vereeni- ging „Amersfoort" is Zondagmiddag op de Vlasakkerheide een zweefvliegtuig van een hoogte van naar schatting vijftig meter om laag gestort. De bestuurder slaagde erin zich tijdens den val los te maken en sprong toen het toestel dicht bij den grond was gekomen, er uit. Hij bereikte vrijwel ongedeerd den grond. Het toestel werd geheel vernield. HET BENZINE - GEVAAR. Men leert het nooit Kleeding wasschen in benzine bij een bran dend petroleumtoestelmen kan zich geen gunstiger gelegenheid denken om brandge vaar te scheppen Prompt ontstond er dan ook brand in een woning op de Postjeskade no. 121 Amsterdam, waar de vrouw des huizes zich aan bovenvermelde onvergeeflijke onvoor zichtlgheid schuldig maakte. Bij een poging tot blussching kreeg de 53-jarige vrouw brandwonden aan beide handen. De brand weer heeft haar verbonden en het brandje snel gebluscht. LANDBOUW. Aangifte Keuring Stieren op Afstammelingen!, Wij achten het wenschelijk, de geor ganiseerde fokkers, leden van den Prov. Bond van Rundveefokvereen. in Noord-Holland, er op attent te maken, dat de Prov. Commissie tot verbete ring der Rund veefokkerij in N.-H. jaarlijks een zeker bedrag op de be grooting uittrekt om te worden be stemd als premies voor 3-jarige en ou dere stieren, die na een daartoe in te stellen onderzoek de bewijzen leveren goed te 'hebben gefokt. De aangifte voor deze keuring moet vóór 1 Augustus a.s. plaats hebben bij den Secretaris der Commissie. Land- bouwhuis, Alkmaar, onder overlegging van de lijsten met afstammelingen en moederdieren. De stieren, waarvoor men de keu ring aanvraagt, moeten 1 Augustus in de provincie ter dekking staan. De premies bedragen maximaal f 50. De Rijksveeteelt-consulent, Ir. L. DE VRIES. Bespuiting peulvruchten etc. tegen luis Ten kantore van de Afd. Wieringen Holl. Mij. van Landbouw, staat ter be schikking de spuit-inrichting tegen luis in paarden-boonen etc. (Zie Land bouwweekblad 25 Juni.) Men kan er gebruik van maken te gen vergoeding van de te gebruiken Derris-poeder en een klein bedrag voor het gebruik van de spuit-inrichting, clie eigendom der afd. is. De Derris-poeder wordt afgegeven Garage O. J. Bosker, Hippolytushoef. De spuit moet op het Kantoor worden aangevraagd. GEMEENTE WIERINGEN. Kinderen van School Oosterland naar 't Gooi. Onder schitterend weer hebben de kinderen der hoogste klas sen van de school te Oosterland Vrij dag een reis naar het Gooi gemaakt. Op de heenreis werd in Amsterdam verpoosd en een wandeling over de Dam en door de Kalverstraat gemaakt. Dat men zich vervolgens in het prach tige Gooilandschap en de bosschen ver lustigde laat zich begrijpen. Ook de be zienswaardigheden als 't Muiderslot, het prachtige raadhuis en de studio's te Hilversum werden niet vergeten. Het was een heel mooie maar ook leerzame dag voor de kinderen- Een noodlottig motor-ongeluk. De 26-jarige Simon Snel van Den Helder overleden. In den vroegen Zondagmorgen be reikte Mevr. de Wed. A. Snel-de Vries te Den Helder door bemiddeling van de politie het bericht, dat haar zoon bij Franeker een motor-ongeluk had ge had en in 't ziekenhuis aldaar was gebracht. De Heer Snel was n.1. per motor naar de T.T.-races te Assen ge gaan, terwijl zijn vrouw en kind bij haar moeder te H.-Hoef vertoefden. Onmiddellijk begaf mevr. Snel zich per taxi naar Wieringen en stelde haar schoondochter alsmede ook haar familie met het treurig nieuws op de hoogte. Men begaf zich verder dadelijk op weg naar Franeker en daar ver nam men van de commissaris van po litie, dat de heer Snel des nachts te ruim 2 uur op den rijksstraatweg was gevonden. Hij bleek toen reeds over leden. Uit het onderzoek bleek, dat hij op de begroeide trambaan (die niet meer'wordt gebruikt en slecht te on derscheiden is) met zijn motor was te recht gekomen en toen was gevallen en met zijn hoofd noodlottigerwijze op de rails, waardoor de dood onmid dellijk moet zijn ingetreden. Hij moet kalm hebben gereden, want hij zat nog op de motor. Een persoon die hij kort te voren AGENDA 1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Voordracht naar aanleiding v.^ verzoe ken om tegemoetkoming Vervoer kosten van leerlingen van la^lï^scholen. 4. Voordracht tot wijziging dese verordening- regelende het presentiegeld toe te ken nen aan de leden der stembureau in de stemdistricten. 5. Voordracht tot conversie van een tweetal geldleningen. 6. Voordracht tot intrekking van de veror dening tot vervanging van belastingbe dragen, voorkomende in de wet op de personeele belastine 1936, door andere belastingbedragen. 7. Voordracht tot het instellen van beroep tegen besluiten van Ged. Staten v. Noord Holland tot vaststelling van het quotiënt, bedoeld in art. 16, tweede lid, van het Fi- nancieele Verhoudingsbesluit voor de jaren 1931 tot en met 1935. 8. Voordracht tot regularisatie van uitgaven op de begrooting voor de dienst 1936. Benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. JPoliVie. Vermist een heerenrijwiel Gev. een fluweelen ceintuur. Inl. bij den Gem.-Bode. Doopsgez. Zusterkring. Donderdag a.s. des avonds 8 uur bijeenkomst. WIERINGER WIELERBAAN. PijnenburgWals en Slaats-Pelle- naars bezorgen zich zelf een zeer slechte plaats door onderlinge twist. De andere koppels profiteeren hier van. Als er eens gebleken is dat oud-koppelge- nooten elkander niets gunnen, dan is zulks we op onze baan gedemonstreerd voor enke le duizenden bezoekers. PijnenburgWals en SlaatsPellenaars, beide koppels hebben el kaar dezen Zondagmiddag zóó beloerd en el kaar dusdanig dwars gezeten, dat zij verga ten op de andere koppels te letten. Het resul taat was dan ook dusdanig, dat de zooge naamde „koningskoppels" letterlijk en figuur lijk een modderfiguur sloegen, Het is danook een geluk te noemen, dat met de kermis een andere constitutie van het veld aanwezig is, opdat dergelijk provoceerend optreden niet meer kan geschieden. Want dan rijdt Pijnenburg MET Slaats in van TEGEN Slaats. En zij zullen MOETEN rijden, anders verliezen zij hun reputatie hier op Wieringen voorgoed. En in' het ge sprek dat wij na den wedstrijd met deze# ren ners hierover hadden, begrepen zij zulks* vol komen. Zij beseften te laat, hoe olie-dom zij hadden gedaan. Zóó dom, dat Pijnenburg er bij goed nadenken de tranen bij in de oogen kreeg. Dusdanig geclassificeerd te worden was hij niet gewend. Aan de andere kant heb ben de vier overige koppels uitstekend gere den. En dit maakte dan nog dat de wedstrijd aantrekkelijk werd. Het publiek stak haar meening inmiddels niet onder stoelen of ban ken. Sommige malen hoorden wij een fluit concert geven. Trouwens in evenveel malen keurde Jury zoowel als Directie deze onspor tieve geste ten zeerste af. Was dan naar onze meening de koppelwed strijd minder mooi, aan de andere kant was het voorprogramma niet alleen veelzijdig, doch zeer goed afgewerkt. De uitslagen volgen hier Sprintseries. Omnium. Totaal uitslag Sprint Fijnenburg 6 pnt.Boeyen 4 pnt, Wals 4 p., v. d. Broek 4 p. Klassement. Pijnenburg 7 p., Boeyen 6 p., Wals 8 p., v. d. Broek 8 p. Totaal Omnium 1 Pijnenburg 13 p., Wals en v. d. Broek elk 12 p., Boeyen 10 p. Van den tijdrace werd Leyenaar overwin naar 12 4/5 sec. De tijden die gemaakt zijn v/aren zeer goed en een enkele maal werd het baan-record geëvenaard. De persoonlijke achtervolging tusschen Klink-v. Schijndel was niet alleen een geluk kige keuze, doch ook een groot succes. Op spannende indrukwenkkende wijze reed Klink zijn tegenstander „er af" en na 21 ron den passeerde hij hem. Was het wonder dat het publiek losgelaten was van vreugde Bravo Klink inderdaad een pracht prestatie. En nu met Kermis tegen den Pijn. Probeer liet, train je erop, het kan.de Pijn is niet onverslaanbaar meer. De nieuwelingen en amateurs reden een afval en een klassementrace, welke beide aardig en sportief zijn verreden. Afval-race 1 Jan Kreijger, Klassement 1 Deykers, 2 Eenhoorn (Alk maar) 3 Kreijger. Tot tegen de pauze deed het zich aanzien dat MeerschaertMiddelkamp niet aan de start zouden komen en de manager de heer d. Bogaerd had zijn leedwezen reeds hier over uitgesproken doch zie vlak voor de pauze kwamen zij om even de 80 K.M. te winnen voor de tweede maal dus de konings koppels enkele ronden ten achter gezet. Uitslag koppelwedstrijd 1 Middelkamp Meerschaert2 op 1 ronde v. Schijndelv. d. Broek 2 pnt.3 op 2 ronden Klink—Boeyen 4 op 4 ronden Pijnenburg—Wals 17 pnt. 5 op 4 ronden Slaats—Pellenaars 10 pnt.6 op 4 ronden MoerkerkLeijenaar 9 pnt. In de eere-ronde waar ditmaal nu eens al het plbliek op wachtte reden gezamenlijk GEEN PIJNENBURG, GEEN WALS, SLAATS of PELLENAARS, doch de symphatiekste renners van dezen middag Meerschaert Middelkamp Van Schijndel—v. d. Broek en Klink—Boeyen. Want die eer kwam hen vol gens ons en jury volkomen tqe. WIELERNIEUWS. Zes-avonden-Wedstrijd te Bergen op Zoom. Na 2 dagen rijden was de stand 1. Bakker - Duineveld (Assendelft) met 13 punten. Op 1 ronde 2- Riethoven - Van Isselt 3. Jb. Kuiper Glas 4. Weemers - Pronken. Bij het verlaten van de Wieringermeer is van'het ons, door de beperkte tijd niet mogelijk zelf, van al onze bekenden persoonlijk afscheid te nemen. We wenschen U allen verder voorspoedige Politie. Gevonden een benzinedop j zaken en danken allen voor het steeds in ons van auto, en een losse haak met vleu gelmoer. Inl. Politie Middenmeer. Uitbreiding van zaken. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. gestelde vertrouwen. zal steeds in onze herinnering De „Meer' blijven. Wij zeggen hierbij tevens al onze lidmaat schappen op van de plaatselijke vereenigin- gen. FAMILIE KLEIN. Zooals wij reeds in ons vorig nummer in 't kort hebben medegeedeeld, gaat de architect, de heer F. Klein per 1 Juli a.s. den Polder ver laten. De heer Klein, die zich ruim vier jaar gele den in de Wieringermeer vestigde als archi tect, heeft veel mogen bijdragen aan de uit breiding van de dorpskernen, zoowel te Mid denmeer als te Slootdorp. De heer Klein heeft tal van zaken onder zijn architectuur zien verrijzen. Doch ook bij de bouw van het jongste dorp Wieringerwerf was hij ten nauwste be trokken. De heer Klein heeft zich met zijn ontwerpen steeds bij het karakter van den Polder-architectuur weten aan te passen, zoo dat hij met zijn plannen steeds succes had. Thans heeft de heer Klein zich geassoci eerd met den heer J. de Rouwe, voorheen ar chitect te Sliedrecht, die in de zes jaren, dal J hij daar was gevestigd, tal van bouwwerkenanme dlng Vrijdags avonds. ldaar en in omgeving heeft tot stand ge bracht. De heer Klein gaat zich thans te HAREN (Gr.) vestigen, doch blijft geïnteresseerd bij het bureau in de Wieringermeer, wat voort aan gedreven zal worden onder de naam architectenbureau KLEIN - DE ROUWE. Bij bovengenoemde eenige DAMES en worden aangenomen. Pootje baden in het kanaal is ge vaarlijk. Het dochtertje van den heer Van Oeveren te Middenmeer, was Zon dag stilletjes gaan pootje baden in het kanaal. Plotseling stapte het meis je in een van de verradelijke kuilen, die daar zijn en de kleine ging kopje onder. Het zoontje van den heer Driesen wist nog juist een hand te grijpen en zoo het meisje op het droge te trekken, zoodat de schrik en een nat pak de ge volgen waren. Het had ook erger kunnen zijn. Flevo 1 - M.F.C. 2, 0-4. In een onfor- tuinlijken wedstrijd heeft Flevo I Zon dag van M.F.C. 2 verloren met 4-0. Het fnuikende in dergelijke uitge stelde wedstrijden is dat elftallen als M.F.C 2 thans uit kunnen komen met spelers die men in de competitie regel matig voor het beste elftal uit liet ko men, zoodat dit ten nadeele gaat van den tegenstander. Er schijnt heel wei nig aan te doen te zijn. Flevo zal nu haar plaats in de eerste klas te verdedigen hebben tegen Sport 1 en Schagen 2. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringerwerf. ZITTING WOENSDAG 30 JUNI nam. 1.30 uur tot 2.30 uur Dr. J. TAMSMA, nam. 2.30 uur tot 3.30 uur Dr. A. HOOGKAMER vereeniging kunnen HEEREN HET BESTUUR. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Slootdorp. DONDERDAG 1 JULI nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp. LAAT NU UW AARDAPPELEN SPROEIEN door A. BOERHAVE, MIDDENMEER. Voor Wieringerwerf opgeven bij L. FEIKES. F. KLEIN architect maakt hierbij bekend, dat hij zich per 1 JULI 1937 geassocieerd heeft met den heer De zaken zullen voortaan gedreven worden onder de naam ARCHITECTEN BUREAU Nieuwesluizerweg 1 SLOOTDORP. 29 Juni. Verjaardag van Prins Bernhard De Prins der Nederlanden, die in en kele maanden zulk een groote plaats in liet hart van ons Nederlansche volk veroverd heeft, viert heden zijn ver jaardag. Door Hem daagt er voor ons geliefd Oranjehuis een nieuwe toekomst. Zijn verjaardag zal overal in het land op De andere koppels op 2 ronden. .dezelfde wijze gevierd worden als ge bruikelijk is voor die van I-LK.H. Prin ses Juliana. Wij vernemen dat de Chr. Muziek- vereen. „Soli Deo Gloria", Dinsdag avond van half negen tot half tien op de Brink te Slootdorp een concert ge ven zal. Bij gpustig weer zullen zich zeker velen opmaken om hiernaar te luisteren. Geheel onopgemerkt zal 29 Juni dus toch niet voorbijgaan.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2