Dekzeilen Kfuko - Bindertwine A. H, v. Wijok WIJ ZIJN GOEDKOOP EN LEVEREN le KLAS WERK. in voorraad S/ootdorp «sLrin^rrictrgV^air^^d™atdrrensbrug'oudesiuis petten -4 FOKDAG VAN K0UDBL0EDPAARDEN OP VRIJDAG jJ. TE SLOOTDORP. n lJUIVin UD£\1I1DC| AD VL/Uv TWEEDE BLAD. ZATERDAG 3 JULI No. 74. BinNLNLANDSCH NIEUWS. Werklooze onderwijzers. Plaatsing, in rijksdienst. De minister van staat, voorz. van den raad van ministers, heeft thans vastgesteld de dezer dagen aangekon digde regeling ter bevordering van de benoeming in betrekkingen in dienst van het rijk - als ambtenaar in den zin der pensioenwet lüZZ van houders van ue ante van bekwaamheid ais on derwijzer. Aan ueze regeling is het volgende ontleend De akte-houder, die in aanmerking, wenscht te komen voor een eventu- eele benoeming tot ambtenaar in den zin der pensioenwet 1D2.2. anders dan als onderwijzer, geeft van zijn verlan gen schriftelijk kennis aan den direc teur van het centraal capitulanten- bureau te s-Gravennage, Kaamweg 3. Binnen 6 maanden na de dagteeke- nmg van deze regeling, of wei, wan neer hij op dat tijdstip den teeltijd van 21 jaar nog met had bereikt, bin nen 6 maanden na den datum, waarop hij dezen leeitijd zal heDben vervuld. Na ontvangst van een ingevulde vragenlijst schrijft de directeur den naam van den betrokken akte-houder in op een candidatenlijst. De volgorde der inschrijving op deze candidatenlijst wordt bepaald door den datijm, waarop de aktehouder zijne aktel behaalde, te beginnen met den- gene, die zijn akte op den vroegsten datum verwierf. De directeur zendt een exemplaar van de ingevulde vragenlijst aan het plaatsingsbureau. Het plaatsingsbureau handelt met deze aktehouders op overeenkomstige wijze als"met de bij dat bureau inge schreven wachtgelders. De capitulantenraad wijst niet een aktehouder aan ter vervuiling van 'n vacature in eenige betrekking, wan neer naar 's raads oordeel voor die vacature in aanmerking dient te ko men een voor 1 Juli 1937 op arbeids overeenkomst naar burgerlijk recht in den rijksdienst werkzaam gesteld persoon. Aan de benoeming kan vooraf gaan een aanstelling als ambtenaar in tij- delijken dienst, dan wel een tewerk stelling op arbeids-overeenkomsten naar burgerlijk recht van den aange wezene, met dien verstande, dat deze, bij gebleken geschiktheid voor de door hem bekleede functie, na twee jaar dienst wordt benoemd tot ambte naar in den zin der pensioenwet 1922. Een aktehouder wordt door den directeur van het centraal capitulan- tenbureau van de candidatenlijst afge voerd, indien hij een betrekking, waar voor hij door den capitulantenraad is aangewezen, weigert te aanvaarden. Hij, die aldus van de candidaten lijst is afgevoerd, kan niet meer op nieuw op die lijst worden ingeschreven De akte-houder, die den leeftijd van 35 jaar heeft vervuld, wordt mede van de candidatenlijst afgevoerd. Deze regeling treedt heden in wer king. DE SPOORWEGEN IN 1936. Een tekort van bijna 1 32 millioen. Aan het thans verschenen verslag over het jaar 1936 van de N.V. Maatschappij tot Ex ploitatie van Staatswegen en N.V. Holland- sche IJzeren Spoorweg Maatschappij te Utrecht wordt het volgende ontleend Voor de zevende achtereenvolgende maal zijn de opbrengsten van het verslagjaar lager dan die van het onmiddellijk voorafgaande jaar. Wel zijn de exploitatiekosten eveneens verminderd, doch niet in voldoende mate om den achteruitgang van de opbrengsten ten volle op te vangen, zoodat het batig saldo der exploitatierekening opnieuw kleiner is. Het diepste punt schijnt evenwel thans be reikt te zijn. De opbrengsten liepen in de eerste negen maanden van 1936 6.8 procent terug, namen in de beide volgende maanden nog slechts 4 procent af en stegen in de laatste maand van het jaar 4.5 procent. In dit verloop tee- kent zich naar de meening van de spoorweg directie duidelijk af de lichte verbetering in den econimischen toestand des lands, welke in het tweede gedeelte van het jaar intrad en door het loslaten van den gouden stan daard op den 26sten September werd bevor derd. Bestaat er dus uitzicht, dat in een der voor het spoorwegbedrijf zoo schadelijke factoren die de opbrengst in zeven jaren met ongeveer f 85.000.000, dat is met 47 procent deden da len, geleidelijk zijn kracht 'zal verliezen, in de andere kwam nog geenerlei wijziging. De be lemmeringen van den internationalen handel bleven gehandhaafd, van eenigen maatregel tot het scheppen van orde in den chaotischen verkeerstoestand bleek nog niets en de be kende nieuwe k?^>.len noopten de spoorwe gen andermaal tof het brengen van offers in den vorm van vrachtverlaging, teneinde nog overgebleven vervoer voor den spoorweg te behouden. In totaal verminderde de opbrengst met ruim f 5.500.000, hiervan komt bijna f 2.400.000 ten laste van het personen en ruim f 2.800.000 ten laste van het goederenvervoer. Door voort te gaan met vereenvoudiging, bezuiniging en opheffing van verliesgevende lijnen werd een vermindering van de exploi tatiekosten bereikt van ruim 3 3/4 millioen gulden. De directie vreest evenwel dat de mede als gevolg van het loslaten van den gou den standaard ingetreden stijging van prij zen, die zich in het bijzonder voor materialen en brandstoffen thans reeds sterk doet gevoe len, verder belangrijk resultaat op dit gebied niet mogelijk zal maken. Het eindresultaat van het bedrijf in zijn geheelen omvang is een tekort van f 31.851.183.07. Naar schatting van de directie zou dit te kort rond f 10.000.000 lager zijn, indien heb Juiianakanaal en heD Twentekanaal niet wa ren aangelegd. In den loop van dit jaar kwamen alle diesel- electrische treinstellen weder in dienst. Zij voldoen thans goed. Aan personeeluitgaven werd in het geheel betaald f 67.882.000, dat is 74.10 procent der exploitatiekosten, tegen f 70.815.000 of 74.26 procent der exploitatiekosten in 1935. Het aantal personen in vasten dienst be droeg op 31 December 1936 31931 tegen 33780 einde 1935 en verminderde dus met 1849. PROVINCIAAL NIEUWS. PRINS BERNHARD NAAR DEN HELDER. Programma van het bezoek. Op Vrijdag en Zaterdag 9 enlO Juli a.s. zal Z.K.H. Prins Bernhard een bezoek brengen aan Den Helder, zooals reeds gemeld. Om half elf wordt Z.K.H. per auto aan de Buitenhaven verwacht en daar ontvangen door den vice-admiraal, Z.Exc. T. L. Kruijs en mevr. Kruijs-Koumans, waarbij burge meester G. Ritmeester en de garnizoenscom mandant, kolonel J. H. C. Bentz van den Berg aanwezig zullen zijn. Prins Bernhard zal zelf zijn auto besturen c-n bij zijn aankomst rijden langs de volgende route Binnenhaven, Zuidstraat, Weststraat en Hoofdgracht. Om 11 uur zal Z.K.H. een krans leggen bij het monument op het Havenplein, ter nage dachtenis aan hen, die vielen tijdens de mo bilisatie, waarna gereden zal worden langs Hoofdgracht en Kanaalweg naar het Helden der Zeeplein, waar bij het monument voor het Ned. Reddingswezen eveneens een krans- legging plaats heeft. Daarna wordt per auto gereden langs de Kerkgracht, Stationsplein, Keizerstraat, Zuid straat en Ankerpark naar de Buitenhaven, waar Z.K.H. om half 12 embarkeert aan boord van de aldaar gereedliggende onderzeeboot H.M. „O-16" voor een vaartocht buitengaats. Om half 3 zal de O-16 in de hahven terug- keeren, waarna ten huize van den vice-ad miraal de thee zal worden gebruikt. Van half 4 tot half 5 zal Prins Bernhard het Kon. Instituut der Marine bezichtigen en het korps adelborsten op de binnenplaats van dit instituut inspecteeren. In de Marineclub zal Z.K.H. om 7 uur aan zitten aan het corpsdiner van marine-offi cieren. Zaterdag, om half 9, zal Prins Bernhard den start bijwonen van de fantasiesloepen, welke deelnemen aan de zeilwedstrijden der Kon. Marine-Jachtclub, op het Marsdiep. Om half 10 zal Z.K.H. zich met gevolg aan boord begeven van Hr. Ms. „Mercuur" voor het bijwonen van de zeilwedstrijden der K.M. J.C. Ter reede zal Prins Bernhard zich aan AANBESTEDING. De bouw van het woon- enwinkelhuis voor de Heer S. v. Eeten is ge gund metselwerk aan C. Kossen, timmer werk A. Dekker Jz., schilderwerk aan A. Blok. GEMEENTE ZIJPE. Officieel. Kiezerslijst Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Burgemeester van ZIJPE (N.-H.) brengt ter algemeene kennis, dat een uittreksel van de voorloopig vastge stelde lijsten yan kiezers (afdeeling Grootbedrijf af deeling Kleinbedrijf) voor de Kamer- van Koophandel en Fabrieken voörj Hollands Noorder kwartier te Alkmaar, ter secretarie dezer -gemeente gedurende veertien dagen, van 1 tot en met 14 Juli a.s., voor een ieder ter inzage is nedei-ge- legd. ZIJPE, (N.-H.) 29 Juni 1937. De Burgemeester voornoemd, D. BREEBAART. Burgerlijke Stand Zijpe. Van 25 Juni t.m. 1 Juli 1937 Geboren Alida, d.v. Jacob Bouwne en Anna Bood. Ondertrouwd Sijbren Kis tomaker, 29 jr., metselaar te Velsen en Aagje Rijs, 24 jr., te Zijpe. Getrouwd Geene. Overleden Alida Catharina de Wit 5 jr.. dochter van Simon Johannes de Wit; en van Vronica Visser (overleden te Alkmaar Andries Lambertus Zuidscherwoude, 61 jr., weduwnaar van Neeltje Schermerhorn. 't ZAND. Jubileum. De heer J. de Boer, chef-brugwachter alhier, herdacht op 1 Juli 1937 den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad van den Rijkswaterstaat. ONS W1ERINGERMEERHOEKJE. DE OOGST BEGINT, BEIDE HEBT U NOODIG. Aan ons werd de leverantie opgedragen voor alle 211 benoodigd door de bedrijfsboeren die dit jaar pachter worden. AANBEVELEND HET SCHOOLREISJE. goed soortig toch wel. Niet grot ge- Het spaarsysteem, dat op de Wie- noeg van Poenen over het algemeen, ringermeerscholen in gebruik is, heeft1 werd Excelent v.d. Noorman, van ten doel, elk schoolgaand kind in E. Bruins te W.-Werf, een goed ge- staat te stellen het jaarlijkse reisje te beend mager veulen, iets groot mis- laSen meemaken. Het kind kan weke schien. 2. Iwan van Bosterveld, van lijks den onderwijzer (de onderwijze- ti. li. Geerligs te Anna Paulowna. Een res) de centen ter hand stellen of het mooi soortig veulen, 3. Van J. Geer- verschuldigde jaarbedrag ineens of in lings van Anna 1'aulowna, niet grof termijnen, al naar verkiezing, voldoen genoeg. 4. Egard, van J. P. Dieleman ONGELUK. Mej. T. Zomerdijk werd bij het oversteken van den weg alhier aangereden door een uit richting Helder komende auto. dan moest elk kind zijn Het achterwiel van de fiets waarop het meis- dragen Je zat, werd totaal vernield, terwijl de berijd-Maar de financiële toestand in de Op deze wijze achtte het personeel het inderdaad mogelijk, het benodig de bedrag bij elkaar te krijgen, maar steentje bij ster tegen den grond werd geslagen. Gelukkig reed de auo niet snel, mede waaraan het te BURGERBRUG. Benoemd. De heer G. Anema, onderwijzer aan de o. 1. school al- boord begeven van een der jachten van de hier, is in gelijke betrekking benoemd aan de K.M.J.C. en naar het vliegkamp „De Mok" zeilen om dit vervolgens te bezichtigen. Om 1 ur zal Z.K.H. in de haven terugkee- ren, om daarna ten huize van den' vice-admi- raal de lunch te gebruiken. Om half 4 ver trekt het gezelschap uit Den Helder langs de «„„„„u.,,,, ,n,n ,T„ voigenae route Hoofdgracht. Weststraat, TuT "wittop Het bezoek, dat Prins Bernhard aan Den Helder brengt, is niet officieel. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Boijs 2, in de volgende opstelling: Schipper S. de Jong A. Kaan C. Muntjewerf J. v.d. Goes P. w.d. Burg A. Harder S. Roets Jb. Post A. v.d. Horst G. Meereboer Om 7 uur BKC I en II, gecombineerd tegen Held. Boijs I Opstelling C. Prins M. v. Teulingen Jz. M. v. Teulingen Hz. J. Steen voorden KI. Steenvoorden P. Oele. Jn. v. Wees, H. Tauber, J. de Schipper, Paardekooper, Nic. Keijzer. Reserves voor beide wedstrijden Jb. Wiggers, J. ter Burg en E. Totté. Wieringermeer is van dien aard, dat danken is, dat de aangeredeneer zonder noe-^et v°or veel ouders onmogelijk was, menswaardig letsel afkwam. hun kinderen te laten sparen. Nog De aanrijding werd veroorzaakt, doordat meerderen hebben tijdens de winter- het uitzicht ter plaatse was belemmerd door maanden hun sparen gestaakt en wa- een stilstaande vrachtauto. ren daarna niet meer in staat het ach terstallige bedrag aan te zuiveren. Zodoende is op het ogenblik het ge raamde bedrag niet binnen en zouden de kinderen, die niet ten volle be taald hebben, het reisje niet kunnen meemaken. Is het niet mogelijk hen, evenals de anderen, een gezellige dag te bezorgen We weten, dat velen er prijs op zou den stellen zich t^ ontfermen over bo vengenoemde kinderen. Het personeel heeft dan ook beslo ten, in het begin der volgende week, bij die menschen een lijst aan te bie den. In_de dorpen zullen zij zelf die taak op zich nemen, terwijl in de bui tenwijken enkele kinderen van de hoogste klassen hiervoor zullen zorgen Op deze wijze hopen we, dat door Uwe vrijgevigheid, nog voor veel kleintjes de mogelijkheid zal bestaan, 2e gemeenteschool te Hoorn. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 4 JULI. NED. HERV. GEM. MARKTBERICHTEN. Leeuwarden, 2 Juli Vee. Stieren, 57 Enter d >r p xjwp.Two 1 f 120-225, 146 Twenter f 225-340, 240 vette B.K.C. NIEUWS. I koeien f 130—280, per kg 50—74 ct., 293 melk- a.s. Zondag 4 Juli speelt om half 5 B.K.C. 2 pn kalfkoeien f 125—270, 30 pinken f 60—150, en 3 gecombineerd een wedstrijd tegen Held. 26 veMe kalveren f 22_60 162 graskalveren f 20—65, 407 nuchtere kalveren f 5—10, 250aan het gezellig uitstapje deel te ne> vette schapen f 17—38, 65 weide schapen f 15 men. Kindervrienden, U hebt het zelf --28, 219 lammeren f 815, 307 vete varkens in de hand. f 30—125, per kg 44—50 ct., 34 magere var-1 In naam van de kinderen voor Uw kens f 1842, 145 kleine biggen f 816, 51 bijdrage bij voorbaat onze welgë- bokken en geiten, 46 paarden. Totaal aanvoer meende, hartenjke dank. 2478 stuks HET PERSONEEL. De totale aanvoer nam heaen weer iets toe. De handel in stieren was, bij grooten aanvoer, stugger en prijzen iets lager, alleen de beste soort bleef nog prijshoudend in vette koeien tamelijk vlot, aanbod kort, doch wel prijshoudend in melk- en kalfkoeien tamelijk vlug en prijshoudend in pinken stil en duur. Vette kalveren ongeveer prijs houdend. Handel in graskalveren redelijk en duur, in nuchtere kalveren en varkens vrij volt en wel prijshoudend; in wol vee stugger, prijzen iets minder. Heden nam de N. V. C. 105 varkens over. DIT JAAR GEEN SCHINKEL. Cinea Schinkel, die 36 jaar lang een groot onderdeel van de Poldersche kermis is geweest, zal dit jaar niet komen. Wegens gezondheids redenen van mevr. Schinkel (vernemen wij uit goede bron), moesten zij 1937 overslaan. Toch krijgen we een bioscoop en wel Cinema De Jong. Wij hopen van ganscher harte, dat deze Cinema een goede vervangster van de zoo goed bekend staande Schinkel zal blijken te zijn. Loop der bevolking. Ingekomen L. de Win ter van BeverwijkM. Urschlechter van Heemskerk P. en C. van Schoorl van Bergen; G. C. KaanHonijk van Schagen S. de Jong van WassenaarA. J. Vader van Den Helder. Vertrokken G. Hijman naar Middelburg C. J. Barneveld naar N. O. Indië mej. H. Goudsbloem naar Zijpe L. J. Pols naar Den Helder A. Zon—Wiggers naar Oudkarspel mej. W. Wijma naar Opperdoes J. H. Kos sen en gez. naar Slootdorp, (gem. Medemblik); Mej. A. Keppel naar Den Helder. BURGERLIJKEN STAND Geboren Helena Geertruida Maria, doch ter van J. G. Hoogeveen en J. G. Huijg Rein- tje, dochter van W. de Jong en R. Herder Johannes Petrus, zoon van P. Huiberts en C. M. Schilder. Getrouwd D. Stins en S. SchenkP. Zon en A. WiggersJ. B. van Duin en Th. Nuij. Overleden S. R. Spigt, oud 86 jaar J. de Boe, oud 76 jaar L. Dirks oud 13 jaar. PREDIKBEURTEN A. PAULOWNA. Zaterdag 3 Juli 's avonds 8 uur Straatpredi- king te Breezand. ZONDAG 4 JULI. NED. HERV. GEM Anna Paulowna vm. 10 uur Ds. Vorstman. EVANGELISATIE Breezand v.m. 10 uur de heer Boon. Breezand nam. 3.30 uur de heer Boon. GEREF. KERK Kerkgeb. Molenvaart v.m. 10 uur Cand. J. Verhave. nam. 2.30 uur idem. De Veemarkt SCHAGEN, 1 Juli 1937. Op de gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 16 Paarden f 200 a f 400 8 mag. Geldekoeien f 150 a 200; 45 Geldekoeien vette, f 200 a 307.50 6 Kalfkoeien f 225 a 285 2 Pinken f 120 a 155 57 Nuchtere kalveren f 8 a 16 147 vette Schapen f 23 a 30 111 Lammeren f 10 a 15 3 Bokken en Geiten f 3 al2 ;-5 Varkens mag. f 26; 19 Varkens vette, per Kg. 50-52 cent 64 Biggen f 11 a 15 Konijnen f 0.80 a f 1.50 Kippen f 0.50 a f 1; Hanen 30- cent. De Kaasmarkt. Alkmaar, 2 Juli 1937. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgtFabriekskaas 36 stapels, Kleine f 21.50, Boerenkaas 7 stapels Kleine f 18 9 stapels Commissie f 26 (1 stapel volvette f 23). Totaal-aanvoer 52 stapels, wegende 128000 Kg. Alles met rijksmerk. Handel ma tig. DE GRAANMARKT. Alkmaar, 2 Juli 1937. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt34 H.L. voertarwe f 67.50 30 "H.L. gerst chev. f 9.159.35 88 H.L. haver f 6.50 8.20 6 H.L. boonen, w.o. bruine f 612, ci troen f 1923.50 en duivenboonen f 10 13 H.L. karwijzaad f 20.20 16 H.L. erwten, w.o., kleine groene f 8.10 en grauwe erwten f 19— 22. Alles per 100 Kg. Totaalaanvoer 187 H.L. Handel goed. Eierveiling Schagen. Veilingsbe- richt van Donderdag 1 Ji^li 1937. Aan gevoerd 55000 Kipeieren. Prijs 56-58 Kg. 305 a 3120 58-60 Kg. 315 a 335 60-62 Kg. 325 a 335 62-65 Kg. 340 a 375. Alles per 100 stuks. DE SCHOLENKWESTIE. In aansluiting op vorige berichten vernemen wij dat a.s. Maan dag wederom een vergadering zal plaats heb ben van het bestuur van de Wieringermeer- scholen, het Cchrist. Schoolbestuur, terwijl tevens zijn uitgenoodigd een tweetal afgevaar digden van de vereeniging „Volksonderwijs." te W.-Meer, extra soort maar ook nog niet .grol genoeg. Kregen alle vier een medaille. Categorie II vormden de m errie - veulens Aangegeven 9 stuks, waarvan een niet aanwezig. In deze ruhriek toonde Elegant, de hengst'van de Vereen., wat hij waard is. Aan de kop stonden 3 veulens van hem. Alle drie mooi typische dieren met veel adel. No. 4 was van Hersem. no. 5 weer van Elegant en no. 6 van Biënvenu de Trp. Alle 6 deze dieren waren van heste kwaliteit te noemen waarvan m 1 van K. J. Kaan te Anna Paulowna, uitblonk. Een schitterend veulen van nog maar een matige merrie. No. 2 van R. L. Waiboer te Anna Paulowua, ook best, misschien even aan de groote kant. No. 3 van J. de Schutter te Mid- denmeer. Een jong veulen maar van goede kwaliteit. No. 4 van A. J. Bazen dregt te Schermerhorn, wel een goed veulen maar met weinig adel. No. 5 is van v. Balen Blanken te Anna Paulowna. Een best veulen volgens onze meening uit een niet al te voor name moeder. No. 6 Nora, van J. P. Schuiringa te M.-Meer. Mooi veulen met extra gang, maar nog te fijn been werk. De prijzen bedroegen 15, 10 10, 5 en 5 gulden, zoodat Nora precies zijn eigenaar geen geld in het laadje bracht. Categorie 3 volgde nu met 1-jarige merrieën. Een goede collectie waar van de plaatsing nog al verrassing gaf. Aan de kop stond een zware me" rie met veel te weinig soort en ni grof genoeg. No. 2 van R. Mol te Me demblik kreeg f 30. Dan volgde Mien van de Noorman, van E. Bruins te W.-Meer. Een mooie merrie met 4 zui ver gestelde beenen. De rug iets Lauw. ook f 30. No. 3 stond Tertsie van Mol voornoemd. Een goed gebeend mager veulen, was beter dan het andere van Mol, ving f 25. No. 4 was Ida, van A. van Splunter te Winkel, kreeg f 20. Ook kreeg f 20 Florette van J. Onder- dijk te W.-Meer. Stond het vorige jaar jaar als veulen te W.-Waard no. 1. Is nog mooi Ernaar te weinig rubust. Op de 6e plaats stond Margot van Espoir, van J. Geeriings te Anna Pau lowna. Een goed mager ding, stap achter matig. Verdiende f 15. En ook kreeg nog f 15. Chariotte, van J. P. Schuiringa te Middenmeer. Een mooi enter, maar te fijn van beenwerk. Dan stond als no. 8 een best jaarling v. H. Wilms'te Anna Paulowna. Wij heb ben ons verbaasd dien daar aan te treffen en niet vele rangen hooger. Volgens ons is 't een der beste dieren van de koppel, die nog wei eens van zich zai laten hooren. De categorie 2-jarigen voldeed goed. Van deze merrieën werd no. 1 geplaatst Elvire van A. Spaans te Kolhorn, kreeg f 30. Een beste breede platte merrie kon wat meer adel heb ben. Naast haar werd geplaatst Gilda, van Oostburg, van R. Bruins. Paste er niet bij is van grootere maat. Is echter een grof gespierd paard met extra beenen, ook i 30. Dan voigde weer een merrie van de kleine maat van J. P. Schuiringa. Paste beter bij no. 1. Een mooie twenter met 4 gavè beenen, die niet al te zwaar zijn, f 25, Dan als no. 4 Lies, van R. L. Waiboer te Anna Paulowna met eveneens f 25 Een goed soortige merrie. No. 26 Mirze, van E. Bruins volgde nu met f 10, terwijl ook nog f 10 verdiende Julia, van A. Barendregt te Schermer horn. Tot slot Lucretia, van J. D. Ay te Anna Paulowna, verdiende even wel geen geld meer. Deze merrie is als veulen en als een-jarige wel be kroond maar is te onsoortig geworden. Bij de categorie 3-jarige werd eerst om voor hengst aan te houden, maar gekeurd voor inschrijving in het Keur: HET GRONDKAPITAALTJE VOOR HET ZWEMBAD. De Heer F. Klein die het beheer had over het grondkapitaaltje voor een zwembad ten bedrage van f 87.25, heeft dit bedrag overge dragen wegens zijn vertrek aan den heer Th. J. van Vegten, die het voorloopig zal behee- ren. Dit bedrag is indertijd bijeengebracht op lijsten door de z.g. Commissie van Zes. De eerste fokdag van paarden in de Wieringermeer. Georganiseerd door de Hengstenvereen. „Hollands Noorder- derkwartier, waar tevens aan verbon den de jaarlijksche premie-keuring, uitgeschreven door de Provinciale Vereeniging ter verbetering v.h. Paar denras in Noord-Holland. En dan nog een keuring van hengst-veulens op touw gezet door de Afd. Noord-Hol land van het Ned. Trekp. Stamb. Alleszins kan er gezegd worden, dat een en ander uitstekend is slaagd. Een flinke deelname in de meeste categoriën, werkelijk over het algemeen goed materiaal en dan nog schitterend weer. Natuurlijk moet er nog geweldig veel gebeuren om te kunnen concurreeren met de beste fokdistricten van ons land, maar als er zoo door gewerkt wordt als het laatste jaar, gezien de keuring van 't vorige jaar in de Wieringerwaard, die daar toen gehouden is door de Prov. Vereer, voornoemd, dan looven we dat het goed in orde komen. Vooral ook mede omdat bodem van de Meer zoo extra schikt is voor de opfok van dieren. Begonnen werd met de hengst-veu lens. .Natuurlijk nog niet alle geschikt ge- zal de ge- jonge

Wieringer courant | 1937 | | pagina 3