EEN FIETSTOCHT DOOR'T LAND? ZITTING POOTAARDAPPELEN DANSVLOER TE HUUR tor, zoodra zij toestemming krijgen de ze met dit doel na te gaan. Die aanteeke ningen moeten hen in staat stellen de proefnemingen op het gebied der mi cro-golven voort te zetten,, waaraan Marconi nog op den dag van zijn dood heeft gewerkt. Bologna ontvangt zijn grooten zoon. Vrijdagmorgen vroeg is het stoffelijk overschot van Morconi te Bologna aangekomen met eerbiedig huldebe toon heeft de stad haar grooten zoon ontvangen. Een regen van bloemen daalde neer op de baai', toen deze bij het kerkgebouw aankwam. De bisschop van Bologna, kardinaal Rocca, heeft '11 pontificale mis gecelebreerd. Na afloop der godsdienstige plechtig heid begaf de stoet met het stoffelijk overschot van Marconi ^zich naar het Karthuizer-klooster. Langs den weg had zich een ontzaggelijke menigte ge schaard, teneinde den vermaarden uit vinder een laatsten groet te brengen. Terwijl een eere-compagnie mitrailleur salvo's afvuurde, daalde de kist lang zaam neer in het familiegraf. Een laatste redevoering. Het Italiaansche volk heeft via de radio de laatste, onvoltooide redevoe ring van Marconi gehoord, die de ge leerde geschreven had voor de opening van hei nieuwe radio-station van Bu- logna. Wegens zijn zwakke gezond heid heeft hij de redevoering niet kun nen voltooien. Kort voor zijn dood gaf hij zijn aanteekeningen aan zijn mede werker, markies Luigi Solarie, die de rede Vrijdagmiddag om 1 uur voor de radio van Bologna heeft voorgelezen. Toen ik 42 jaar geleden erin slaagde de eerste radio-uitzending te Pontecchio tot stand te brengen, aldus Marconi, voorzag ik de mogelijkheid, de electrische golven tot op groote af- afstanden uit te zenden,, maar nooit had ik gedroomd, dat ik zulk een groot succes zou kunnen bereiken. Marconi bespreekt dan de eerste moeilijkheden en zegt verheugd te zijn, dat hij na jarenlang in het buitenland gewoond te hebben, weer in Itaiië en te Bologna was teruggekeerd. Het buitenland zag vroeger Italië als een land, waar de menigte op de openbare pleinen twistte en het volk verdeeld was in partijen. Thans weet men in het buitenland, dank zij de radio-berichten, dat er een gediscipli neerd Italiaansch volk bestaat. PROVINCIAAL NIEUWS. SCHAGEN. LANDBOUWHUISHOUDONDER- WIJS. Bevorderd van de 1ste naar de 2e klasse I. Tump, M. Jansen, Schagen B. Brak, M. Marees, B. Vries, SchagerbrugC. Blokker, Keinsmerbrug A. Baken, A. Tijsen, Anna Paulowna G. Baken, M. Bellis, Callantsoog G. de Graaf, G. Rutsen, Kolhorn A. Geuze- broek, C. Hoogland, BurgerbrugB. Keesman, T. Zeeman, St. Maartensbrug R. Koning St. Maarten T. Kat, J. Kuiper Nieuwe Niedorp A. Nagelhout Moerbeek-Nieuwe NiedorpA. Kaan, Waardpolder N. Pijper Dirkshorn N. Rezelman, G. Woestenburg, Wieringerwaard L. Tysma, Slootdorp. Bevorderd van de 2de naar de 3e klasse M. Burger, N. Roggeveen, D. Schene, J. Ver meulen, N. Fellinga, A. Rentenaar Schagen T. Bos, A. Boontjes, K. Schaap, Burgerbrug A. Bij post, J. Louw St. Maarten J. Boerhave MiddenmeerB. Bakker LutjewinkelR. de Geus St. MaartensbrugM. Kaan Waardpol der A. Kooi HarenkarspelT. Kuiper, G. Zijp Nieuwe Niedorp J. Ooms Keinsmerbrug B. Stammes Wieringerwaard N. Voorthui zen Barsingerhorn. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse T. Bakker, A. Kuiper Schagen M. Bruin, Tolke N. Duin, J. Strijbis, HarenkarspelC. Bijpost, Valkoog M. Delver, M. Kooijman, A. Wardenaar HaringkarspelA. Faber, G. Hil- verda, T. v. d. Meer LutjewinkelT. de Groot Anna Paulowna J. v. Ham Wieringerwaard G. Jongkind, M. Poppen, Wieringen G. Kis- temaker Kolhorn R. Kingma, SlootdorpN. Kistemaker, GroetpolderA. Vries, Groote Keeten A. Rezelman Nieuwe Niedorp. Bevorderd van de 4de naar de 5e klasse G. Boontjes, P. Delver, A. Slachter Burger brug L. Bakker De KreilR. Brommer Dirks horn M. Breebaart, A. Vetman, N. Wilken Groetpolder A. Brouwer WinkelD. Blom, Haringhuizen N. Kistemaker Kolhorn A. Kuiper, J. Visser, Nieuwe Niedorp T. Linden- bergh, M. Vader, Anna Paulowna, N. Schagen, G. Veerman, J. Koorn Aartswoud R. van Honschooten Callantsoog. De belangstelling voor de nieuwe cursus die in September a.s. begint is zóó groot, dat he laas niet alle leerlingen, die zich hiervoor op gaven geplaatst kunnen worden Indien er zich nog eenige leerlingen aanmelden zou echter een parellelklasse gevormd kunnen worden. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. KERMIS TE WIERINGEN IN 1937. De Burgemeester van Wieringen maakt bekend, dat het sluitingsuur der tapperijen en winkels te Hippolytushoef gedurende de kermis 1937 vanaf Donderdag 29 Juli tot en met Maandag 2 Augustus voor alle dagen zal zijn 's nachts twee uur van de volgende dag. De tenten, kramen, caroussels, enz., moeten 's nachts op hetzelfde uur als boven is aan gegeven, gesloten zijn. Op Zondag 1 Augustus zullen de winkels, tenten, kramen, enz. tot 'snamiddags half vier gesloten moeten zijn. In de tapperijen wordt die dag tot dat uur geen dansmuziek gemaakt. Straatmuzikanten en liedjeszangers zullen Donderdagmorgen vergunning mogen vragen. Zij mogen 's middags na drie uur buiten de kom van Hippolytushoef en na zes uur bin nen die kom niet zingen of muziek maken. Wieringen, 24 Juli 1937. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. EEN VERBETERING OP HET HOEKJE. Het ijzeren hek om het plein van de oude school is verwijderd, en dit terrein wordt nu ingericht voor parkeerplaats. Inplaats van de Turksche Schop, zien we hier dus met de a.s. kermis de bussen en huurauto's, wachtende op hun klanten. Het is een zeer goede ver- keersverbetering al zullen de hoekjesklanten, die daar uren kringetjes spuwden en het hek als rugleuning gebruikten, talrijke protesten laten hooren, dat hun hun „staanplaats" ont nomen is. DE KOPEREN PLAAT OP DE BORST. Door belastingambtenaren en rijkspolitie zijn dezer dagen weer een aantal wielrijders op de bon geslingerd, wegens het ontbreken, of het niet ..zichtbaar" dragen van het rijwielplaatje. Het stormsein luidt„Weest op uw hoede." PROCES VERBAALS. Tegen de ijsco-man A. de Wit is procesverbaal opgemaakt wegens het innemen van een standplaats op den af sluitdijk en tegen P. B. te Oosterland wegens het zoeken van kruikels op de verpachte steen glooiing van den afsluitdijk. Dit om een rech terlijke beslissing uit te lokken. P- UITSLAG VERKOOPING. Zaterdag j.1. had ten overstaan vanNotaris Obreen de verkoo- ping plaats van huis en landerijen van nuwij- len Mejuffrouw M. Mulder Sd. te Elft alhier in het café S. Scheltus. De uitslag was als volgtperc. 1 Huis en erf groot 11.305 snees, kooper de heer H. Heis te Wieringerwerf voor f 800 Perc. 2 De Tilkes, groot 7.70 sn., kooper de heer Jb. Dekker Pz., voor f 160 Perc. 3 Het Bosch, groot 19,74 sn., kooper de heer D. Post Pz., voor f 207 Perc. 4 en 5 Zuiderkrocht, West- en Oost zijde, groot 17.50 sn. en 17,08 sn. koopers W. en S. de Vries voor f 1445 Perc. 6 Molenkrocht je, groot 18,025 sn., koo per de heer J. Lont Pz. (Vet) voor f 1000 Perc. 7 Hofsteedje, groot 12.215 sn., kooper de heer P. Lont Jz. voor f 458 Perc. 8 Gortakker, groot 7.665 sn., kooper de heer P. Halfweeg Nz. voor f 305 Perc. 9 Noorderwal groot 15,575 sn., kooper de heer P. Dekker Aldz., voor f 406 Perc. 10 De Walkes, groot 62.09 sn., kooper de heer J. Lont Pz. (Vet), voor f 1880 Perc. 11 De Marske, groot 27.23 sn., kooper de heer J. Kort Jbz. voor f 1100. 12. De onverdeelde Helft in de Buus of Buis ven, groot 26.005 sn. kooper G. M. Rustenburg voor f 412. Totaal opbrengst veiling f 8173. Purol geneest doorzitten en zonnebrand. FILMBESPREKING. CINEMA DE HAAN komt Donder dag en Vrijdag, de eerste twee dagen der Wieringer Kermis met de film „ONDER TWEE VLAGGEN;" Deze ff lm geeft een schets uit het Vreemdelingen - Legioen, (naar den zoo bekenden roman van Ouida). Het is het verhaal van den geheim- zinnigen Engelschman, die zijn roman tisch verleden, zijn naam en afkomst, en al wat zijn persoonlijkheid vormde, wenschtte te vergeten en daartoe dienst nam in de anonymiteit hij uit stek het Vreemdelingen - Legioen. Maar u. het verleden moge men eenigèn fcjd kunnen ontloopen, het heden ontsnappen wij nimmer. Ciga- retta, een figuur, zooals alleen Ouida ze heeft kunnen teekenen, is een poos je zijn beschermvrouwe, waardoor on ze held in duizend avonturen wordt gewikkeld. En te langenleste komt naast de Tricolore, die hij zoo dapper heeft gediend, ook de Union Jack weer te voorschijn, om onzen held in zijn volle waardigheden te herstellen. Romantiek van aanvang tot einde. Wie zulk een boek nog eens herleest, betreedt een hem onbekende wereld, waarvan betoovering uitgaat, ook al is de vorm verouderd. Maar verouder de vormen zijn gemakkelijk te vernieu wen en. welk middel is daartoe beter geschikt dan de film Dus werd „Onder twee Vlaggen" ver filmd en dóór niemand minder dan den grooten regisseur Frank Lloyd, die voor dezelfde productie-maatschappij „Calvacade" heeft vervaardigd. Er ware, zoowel over de schrijfster, alswel over de film en haar spelleider nog veel meer te zeggen, maar het bo venstaande moge volstaan, om den le zer te herinneren aan een interessante romancière en attent te maken op de komende film. WIELERSPORT. „KLINK", de eenvoudige Wieringer jongen, waar zelfs Pijnenburg, Slaats en Pellenaars rekening mee moesten houden. Wij gaan het rijtje maar weer af van onze kranige plaatselijke vereenigingen O. K. K., Harmonie, Apollo, Zang en Vriendschap, de Gymnastiekvereeniging, Succes enz. enz. Al deze vereenigingen deden sterk van zich spreken en waren voor Wieringen een goede vertegenwoordiger in den vreemde. Onze Wieringer Wielerclub kon zich tot heden toe niet op die bekendheid bogen. Dit is echter ook anders geworden. Nu, van dit oogenblik af, is dit veranderd. Daarvoor zorg den onze wakkere jongens Jan Kreijger en Detme Klink. De kampioenschappen zijn thans druk aan de gang in het Stadion te Amsterdam. Jan Kreijger had ingeschreven voor de sprint-amateurs. En hij wist het te brengen tot de 8ste finale. Tusschen al die „keien" v/as dit op zich zelf een zeer goede prestatie. Detme Klink schreef in voor de achtervol ging en notabene bij de Professionnals. Wei nig officials en weinig renners beschouwden dit feit als iets belangrijkswant men wist schijnbaar niet wie Klink was. Ja wel eens van gehoord, maar nooit opvallend in koppel- koersen. Natuurlijk vreesde men niet voor de ze renner. Het is typeerend hoe de groote pers óver Klink schrijft. Zondagmorgen lazen wij het volgende in de Telegraaf „Na een oponthoud van vijf kwartier ving men weer aan met de gevarieerde reuzenscho- tel, geopend met een achtervolging Slaats- contra Van Schijndel. Na 1000 Meter had Slaats voldoende voorsprong behaald om de resteerende baanronden als rekenmeester te kunnen optreden. Dan moest Pijnenburg aan treden tegen KlinkKlink Enfin, men had geen publiek toegelaten op dezen eersten dag der kampioenschappen, zoodat er slechts weinigen aanstoot konden nemen aan de onbelangrijkheid van vele voor-num mers." Waaruit ons blijkt, dat Klink niet medege- teld werd. Echter lazen wij verder in het laat ste nieuws en daar stonden de uitslagen 1 Pijnenburg 6 min. 37 sec. 2 Klink 6 min. 42 sec. jSfij In de verdere we^u^den heeft Klink zich dusdanig gehandhaafd, dat hij niet alleen bij de best gemaakte tijden behoorde, doch over bleef voor de finales met niet minder dan de grootsten der grooten, n.1. met de kampioen achtervolging '36 Jan Pijnenburg, met Slaats en met Pellenaars. In elk geval wordt hij dus no. 4. Dinsdagavond (heden) worden deze fi nales, welke uitgesteld zijn door het slechte weer verreden. Klink zal dan weer uitkomen tegen den Pijn. Het is geen wonder, dat toen wij dit keurige resultaat vernamen, direct voor een bulletin zorgden. In Amsterdam spraken wij Klink Zondag nog na zijn prestaties en hij vertelde ons hoe aardig de grooten renners tegen hem geweest warenen dus rekening met hem hielden. Wij kochten voor de grap de „Cetem" en direct bij het openslaan trof ons het volgen de. Met groote letters stond oven wielren-be- richten „KLINK VERRAST IN DE ACHTER VOLGING." KLINK, een nieuwe ster. De Cetem schreef het onderstaande „Deze kampioenschappen hebben slechts weinig verrassingen opgeleverd. In de meeste geval len zijn die renners in de finale gekomen, weme daar krachtens hun prestaties in dit seizoen recht op konden maken. Een van de weinige verrassingen was ech ter de renner DETME KLINK uit Wieringen, een potige kerel, die zich kon bekwamen op de prachtige Wieringer Wielerbaan, die schit terende programma's geeft en duizenden menschen trekt. Klink We bekeken „het geval" aanvanke lijk een beetje sceptisch. Hij kwam in zijn se rie nota bene tegen niemand minder dan Pijnenburg. „Met huid en haar" zeiden wij tegen elkaar op de tribune en er werden zelfs weddenschappen afgesloten in hoeveel ron den Klink door den Pijn zou worden ingehaald. Maar die vlieger ging niet op. Klink weerde zich tegen den Pijn alsof hij tegen een twee derangsrenner reed en al won de man uit Tilburg met behoorlijke voorsprong, Klink werd bij lange na niet ingeloopen en noteerde zelfs een tijd van 6 min. 42 sec., waardoor hij toch nog in de finale werd geplaatst. „Dat viel niet mee" zei Pijnenburg toen hij van zijn fiets afstapte, „dat manneke kan aar dig fietsen." En dat ie aardig kon fietsen be wees hij in de volgende ronde toen hij tegen Kremers kwam, weer verloor, maar een betere tijd maakte dan in zijne serie (6 min. 39 1/5) en daardoor weer in de volgende ronde kwam. „Ik heb er voor moeten rijden", was het ant woord van Kremers, toen hij de overwinning m den zak had. En in.de kwart-finale kwam Klink tegen Vaessen, en alhoewel de Wierin ger twee zware achtervolgingen in de beenei> had, (een schandaal om een renner driemaal achter elkaar zoo'n zware rit te doen rijden, Red.) slaagde hij erin Vaessen te kloppen, niet met een paar meter, maar met een meter of dertig Hoed af voor Klink, de nieuwe ster in de achtervolging." Dus hedenavond zal Klink rijden met Pij nenburg, Slaats en Pellenaars. Er zullen vele wieler-enthousiasten zijn die vanavond in Amsterdam zullen zijn om dat te zien doch ook de anderen kunnen Klink- Pijnenburg zien rijden en wel op a.s. Zondag op de Wieringer Wielerbaan. Dit wordt dan een mooie revanche-wedstrijd. Wij gelooven overigens niet dat deze pres tatie dien Kermis-Zondag zoomaar voorbij- geloopen wordt. Klink, van deze plaats onze gelukwenschen met dit toch al prachtige resultaat. Jij hebt de eer voor je club niet alleen hooggehouden, doch vertienvoudigd. Het ligt wel voor de hand, dat de Directies der wielerbanen, de „befaamde Wieringer achtervolger" eens in een nummer willen plaatsen, waarin zijn speciale capaciteiten zich kunnen ontplooien. Wij verzoeken onze lezers en lezeressen, welke evenals wij van meening zijn dat de bescheiden Klink een felicitatie waard is, de zen een kaarjte te sturen. Adres Detme Klink, wielrenner te Den Oever (Wieringen). En het zal stroomen, nietwaar DE KERMIS. Nog een paar dagen, en de zaken zullen weer draaien. We gelooven, dat het publiek zich niet te beklagen zal hebben, dat er geen vermakelijkheden genoeg zijn, want alles komt overvol. We gingen zoo de standplaatsen eens na en kwamen tot de volgende opsomming Zweefmolen Bos op het Marktplein, Auto- Skooter op terrein Dekker, kinderdraaimolen en luchtschommel op het Kerkplein, tevens een kijktent met het „Grieksche Wonder." Op het terrein naast café Scheltus de Cake- Walk en op het terrein Bruul de Schouwburg van Frans Snaaijer Co. Verder hebben we natuurlijk de slagmachi nes, wafelen-, gebak- en nougatkramen, vlieg- bomsport, schiet- en werptenten, Minerva, enz. In de Smidssteeg een complete vischwinkel met eetsalon van Walters. Bovendien zullen de danszalen voor prima orkesten zorgdragen en de Bioscoop voor een extra Kermisprogramma. Op Zondag komt de Wielerbaan met een wereldprogramma voor 't front. Met recht er is voor elck wat wils. Nu nog „mooi weer en de kermis 1937 kan gezellig worden. Politie. Verl. een kindei' hand- taschje. Gevonden een halsdoek en een kos teloos rijwielplaatje. Inl. bij den Gem.-Bode. Hoe staat het met de Garnalen-drogerij Het schijnt, dat de visschers nogal sceptisch staan tegenover de oprichting van bovengenoemde industrie. Vele bedenkingen hoorden we. ONS BEVORDERD. Overgegaan van de 3e naar de 4e klasse R. H. B. S. te Den Helder, Jb. Feitsma te Middenmeer. POLITIE. Gevonden een horloge met naam. Inl. Politie Slootdorp. De malaria bestrijding in de W.-Meer. In het verslag der Commissie klinkt bezorgdheid. Een beroep op de W.-Meer- directie. De Commissie heeft aan die streek misschien meer zorg besteed en ook (omdat daar alles nog georganiseerd moest worden) meer zorg kunnen be steden dan aan eenig ander deel van Noord-Holland men lierinnere zich slechts de gaasbescherming der wonin gen en de spuitcampagnes door de be volking. Bovendien is de polder tot op heden ten aanzien van anopheies-be- strijding in een gunstige conditie. Wel worden de slooten steeds beter ge schikt .als larvenbroedplaatsen, tenge volge van het afnemende zoutgehalte, maar het aantal slooten is veel gerin ger dan in het oude land. Zonder de invasie van anopheles uit broedplaat sen buiten den polder zou de toe stand er nóg gunstiger zijn. Ten slotte is er nog haast geen malaria in den nieuwen polder, zoodat er niet de min ste reden tot ongerustheid schijnt te zijn En toch vervult de toekomst van de kolonisatie in de W -Meer de Commis sie met zorg. Ze weet,, dat daar van tijd bewoners ziek worden aan mala ria, die ze elders hebben opgedaan. De ervaringen in Noord-Holland ver zameld, dwingen haar aan te nemen, dat naast die enkele zieken andere per sonen in den polder wonen, die zich niet bij den arts melden, die zich mis schien volmaakt gezond voelen, die niettemin parasieten in hun bloed her bergen en die dus in het daarvoor ge schikte seizoen anopheles kunnen be smetten. De ontdekking, van een mala ria-lijder in de W.-Meer in November 1936, onder omstandigheden die geen twijfel lieten dat hij de besmetting "in den polder zelf" had opgedaan, beves tigt deze meening der Commissie. Ver der ziet ze den polder van twee kan ten omgeven door die Noord-Holland- sche streken, waar ze, door de gebrek kige staat van haar inlichtingsdienst, niet goed weet wat er gebeurt. En eindelijk weet ze d i t zou de nieuwe polder ooit door een malaria epidemie, zelfs van heel wat bescheide ner omvang dan die, welke nu sommi ge Noord-Hollandsche dorpen teis tert, getroffen worden, dan zou deze slag heel wat harder aankomen dan in die dorpen, tengevolge van h'et groote aantal inwoners, dat nog nooit mala ria heeft gehad. Voor het oogenblik is deze zorg wel ke de Commissie ten aanzien van den nieuwen polder vervult een ijdele zorg ze leidt tot niets. Dat zou an ders kunnen zijn indien ze over vol doende middelen beschikte. Dan zou ze haar plan t.a.v. dien polder kunnen uitvoeren dat de volgende punten om vat le. Versterking Van den inlich tingsdienst in het omgevende land en in dié gemeenten van Noord-Holland van waaruit immigranten naar den' polder trekken 2e. versterking van den inlichtings dienst in den nieuwen polder zelve, in den vorm van een in het oog houden der immigranten-gezinnen uit mala ria-streken (niet noodzakelijk Noord- Hollandsche, Friesche zijn natuurlijk even belangrijk, maar die vallen wat punt 1 betreft buiten de competentie der Commissie.) Dit „in het oog houden" zal meer In de eerste plaats de aanvoer. In verschillende tijdstippen als de haring teelt, enz. zou men zich niet op de garnalen-visscherij kunnen toeleggen en de aanvoer dus niet voldoende kun nen zijn. Verder zou de verdienste van deze visscherij niet uitlokken, om zich daar voor in te richten. Al is het goed, dat men wel over denkt, wat de garnalen-visscherij zou kunnen afwerpen, moet men toch niet slechts bezwaren kunnen zien. Zeer zeker wordt er op Texel brood mee verdiend en marcheert daar de zaak. Met een vloot als hier, moet ook naar nieuwe visscherij-mogelijkhedcn worden omgezien en juist de goede spullen, die men hier heeft,* zullen het mogelijk maken, dat de verdiensten bevredigend zullen zijn. Althans dit hoorden we van een optimist. En we waren verheugd dit te hooren, want waar een wil is, is een weg. Juist waar de afzet van de verwerk te producten verzekerd is, is aan de exploitatie weinig of in 't geheel geen risico verbonden. Van wachten komt afstel, laten we hopen, dat de aandeelen welhaast vol- teekend zullen zijn en het bestuur der 'DuElT.V. zijn vooruitstrevende taak kan voortzetten. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Postduivensport. Z 'iidag j.1. hield de P. V. „Altijd Verder" haar eerste wedvlucht met jonge duiven vanaf Oudenbosch, afstand 148 Km. In Concours waren 118 vogels welke om 8.15 werden gelost. De eerste duif is geconstateerd om 10-32-54 en vloog een snelheid van imoeten omvatten dan liet vaststellen van malaria-gevallen alleen het zoe ken naar parasieten-dragers onder de menschelijke en anopheline liuisgenoo- ten dier gezinnen zal er een essentieel bestanddeel van moeten uitmaken. Dat geldt tronwens ook voor de gezin nen in malariadorpen van Noord-Hol land gevestigd, die enkele hunner le den als immigrant naar den nieuwen polder zenden. De Commissie noemt deze punten slechts als dingen die behooren te ge schieden, wil men zicli vrijwaren te gen het verwijt geen goede bescher- mings-maatregelen genomen te heb ben, indien de polder het ongeluk zou hebben te eeniger tijd door malaria ge troffen te worden. Maar zooals de Commissie er nu financieel voor staat is van dit alles geen sprake. Wij vertrouwen dan ook, dat de Di rectie van den W.-Meerpolder, aan sprakelijk als deze is voor den gezond heidsdienst aldaar, bereid zal worden gevonden, onze Commissie in staat te stellen, dit belangrijke gebied meer afdoende te beschermen. Wij hebben reden aan te nemen, dat dit vertrouwen niet zal worden beschaamd. Wij namen bovenstaande uit het verslag van de Malaria-Commissie over, eensdeels om er bekendheid aan te geven, dat om financieele redenen t,och geen; volksgezondheidsbelang mag worden verwaarloosd, maar an derzijds om de bevolking onder 't oog te brengen zooveel mogelijk te letten op de gevaarlijke muggen. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Slootdorp. DONDERDAG 29 JULI nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER m het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp. TE KOOP 20 a 25000 Kg. best gewonnen WIT HOOI met veel witte klaver. TE KOOP GEVRAAGD 100 BOS BEST RECHT DEKSTROO. C. A. HEESTERMANS, Wagenhof, Medemblikkerweg, Wieringermeer. TE KOOP BINTJE A. EIGENHEIMER B. GEBR. K. en G. DOKTER Landbouwbedrijf, Schelpenbolweg. Slootdorp. 120 M2. W. UITERDIJK, WIERINGERWAARD, Tel. 29. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringerwerf. ZITTING WOENSDAG 28 JULI nam. 1.30 uur tot 2.30 uur Dr. J. TAMSMA, nam. 2.30 uur tot 3.30 uur Dr. A. HOOGKAMER in het Gym.-lokaal te Wieringerwerf. 1028 M. per minuut. De laatste prijswinnaar werd gecon stateerd om 10-52-47 en vloog 925 M. per minuut. De prijzen en punten vie len als volgt K. Koster 1 en 22 met 36 pnt. A Liefhebber 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 18 en 23 met 66 pnt. G. de Boe 9 11 en 13 met 56 pnt. P. de Vries 12 14 en 17 met 47 pnt. N. Spigt 15 en 16 met 35 pnt. J. J. Schenkels 20 en 24 met 21 pnt. B.K.C.-Nieuws. BKC 2 speelde ge lijk 2-»2 tegen J. V. C. 1. BKC 1 verloor van Succes 1 met 1-5. Dank zij uitne mend werk van Prins bleef de neder laag zoo klein. De wedstrijden verlo ren het aanzien door de steeds vallende regen. Trouwens de mooie Kermis- Zondag is te niet gegaan door het slechte weer. Uitslag vischwedstrijd. Bij de Zondag gehouden vischwedstrijd door de visch vereen. „Vischlust" bij Café Kossen, vielen de prijzen als volgt 1. Mevr. Daalder-Rezel, grootste baars 2. TI. Blom 12 stuks 3. J. ter Burg 11 4. P. Winnubst 7 5. W Mun- tjewerf 7 6. J. Kalter 7 7. J. Daal der 4 8. D. Stins 4 9. K. Verver 3 10. Sikking 3 11. Meevisse 3 12. J. de Wit 2. In totaal 75 stuks. Bevorderd. Op de R. H. B. S. te Den Helder zijn bevorderd: M. Zuiddijk naar de 3e klas;; A. de Wilde en M. Wissekerke naar de 4e klas; Joh. Groneman, A. Blik en J. Kommer naar de 5e klas. ZOMER - DIENST - REGELING Nederlandsche Spoorwegen voorhanden in Boskers Boekhandel H.-HOEF - MIDDENMEER»

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2