ONS PATRONENHOEKJE. VOOR DE VACANTIE HET BESTELLEN VAN PATRONEN Baden, doch met versland Patronen van ln deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan- vTaag te verkrijgen bij „Het PractLsch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven, J 0.38 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel mat blauwen ondergrond, waarop kleurige motieven gedrukt zijn. Sluiting van metaal met ingehaalde zijden strook en lus, om de tasch aan den arm te dragen. De groote vreugde, die de zomermaanden geven is voor vele jonge mensehen het ba den. Toch kan een bad in te koud water vele bezwaren voor de gezondheid opleveren. Langzaam moet men zich aan een koud bad gewennen, dat dan eerst de heilzame uit werking zal doen gevoelen. De bloedsom loop wordt bevordert en het zenuwstelsel gestrekt. Moeheid en slapeloosheid ver dwijnen, het hart werkt beter en het lichaam zal minder gevoelig zijn voor ver schillende temperatuursschommelingen. Zooals gezegd, moet men met voorzich tigheid te werk gaan, vooral als men de vacantieweken aan zee doorbrengt, zou men zijn genoegen geheel en al kunnen be derven, indien men een flinke kou op loopt. De eerste dag der vacantie moet men meestal gebruiken om aan de verande ring van lucht te gewennen en niet baden, hoogstens korten tijd een luchtbad nemen. Het zeebad zal vervolgens den tweeden dag van het verblijf aan zee niet langer dan 5 a 10 min. mogen duren, vooral niet, in dien het water koud is. Later is er geen bezwaar om het te verlengen tot ongeveer een half uur. Het meermalen der dag in zee gaan kan zeer verkeerd werken op het hart en tevens het zenuwstelsel prikkelen, hetgeen niet de bedoeling is van een va- cantieverblijf. Bemerkt men tijdens of na het baden, dat men zich minder prettig ge voelt en begint te klappertanden, dan be wijst dit, dat het baden eer kwaad dan goed deed. Na het baden is krachtige mas sage met een stevige badhanddoek zeer ge- wenscht. Het water moet minstens 18 tot 20 gr. C. zijn, dóch kinderen en bloedarme men- schen hebben een hoogere temperatuur noodig. Bij een sterke stroom en krachtige golf slag moet den duur van het bad bekort worden, terwijl men nimmer in zee moet gaan indien men zich moe gevoelt of erg warm is. Het verschil van temperatuur geeft dan een te groote schok. Ten slotte nog den raad aan niet-zwem- mers, om zich nimmer te ver in zee te wa gen, want jaarlijks vallen er tientallen slachtoffers, die den dood vinden door ver drinken. Verder moet men steeds baden op plaatsen waar toezicht is en nimmer, daar, waar men de gesteldheid van water en strand niet kent. ZOMERJAPONNEN MET HANDBORDUURSEL De vacantieweken nemen een groot deel van onze gedachten in beslag. Immers de huismoeders moeten zorgen, dat alles tij dig gereed is en de japonnetjes der jonge meisjes vormen inderdaad een probleem, waarover niet te lichtvaardig gedacht mag worden. De eischen die oudere meisjes stellen aan haar kleeding zijn gecompli ceerder dan die der kleinere zusjes. De weefsels zijn in groote verscheidenheid verkrijgbaar, bloemen, steepjes, moesjes, andere blouse bijgedragen worden, b.v. met een of andere motief geborduurd (rechts). De jurk van het meisje geheel links, is van bedrukte kunstzijde of zijden piqué een zeer nieuw weefsel en heeft als gar neering o.a. aan den hals afgewerkt met wollenkoord, dat ook als ceintuur gebruikt en in een paar knoopen gelegd wordt. Kor te vlotte pofmouwtjes. De jurk, die de af beelding ernaast weergeeft is van katoenen cloqué of van Dirnd] katoenen, waarbij op effen linnen weefsels en nog veel meer vin den wij hieronder. Strepen geven altijd eénig nadenken voor men aan het knippen van een japonnetje overgaat, want het komt vooral aan op de richting, waarin gien deze dessins verwerkt. Voor katoen tjes en dergelijke waschbare weefsels zijn ietwat klokkende rokken wel de meest aan gewezen modellen, alhoewel plooien zich immer geheel en al laten verdringen. Het meest practisch is dan, om ze gedeeltelijk op te stikken. Plooi-rokken staan aardig en vlot en worden behalve van linnen, bij voorkeur van dunne wollen stoffen, o.a. ook tweed gemaakt, terwijl er eenvoudige tweka en een donkeren fond veelkeurige bloemen gedrukt zijn. Het lijfje sluit aan, heeft fi guurnaadjes aan rug- en voorpanden en sluit met afstekende knoopen. Het twee- baansrokje klokt een weinig. Het groote meisje, de eerste der drie van links af, heeft een effen linnen jurk met handbor duursel of een garneering van bedrukt lin nen. Aardig is de vorm van de kraag, ter wijl in het midden vóór een split is. Tenslotte noemen wij nog de gestreepte jurk met het opgeknipte rokje in de leng te verwerkt met opgestikte plooien, terwijl het bovendeel horizontaal genomen is en met witte piqué revers en strik is gegar neerd. SCHORTEN Schorten verheugen zich weer in de gunst der dames. Lange jaren heeft men ze niet zien dragen, doch thans verschijnen ze weer in allerlei modellen ten tooneele. Voor de morgenuren zijn de japon-schor ten zeer practisch, doch ook wanneer men gedurende het verdere deel van den dag kleine bezigheden verricht, zijn schorten LiNNEN BLOUSES Zeer modern zijn de linnen blouses, die aansluiten in de taille en met een lange rij knoopen en knoopsgaten sluiten. Men ziet deze modellen van wit of zacht blauw lin nen, terwijl op deze laatste kleur bij voor- eur wit borduurwerk komt, doch op wit linnen kan men daarentegen een bonte mengeling van kleuren in kruis- of platte steek werken. Het afgebeelde model heeft twee bewerkte punten, terwijl aan beide voorpanden op taille hoogte een groep bloemen komt. ZOMERJAPON. Succespatroon 1709. Prijs f 0 30 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Het sportieve model, dat in een ruit zoo aardig aank'eedt, kan het best van wasch- baar materiaal gemaaki. worden. Als tennis- japon is hij ook bijzonder geschikt doch dan van wit 'innen of piqué met roode knoo pen en ceiotupr. Het manen van deze japon zal ongetwij feld vlug gaan, omdat het model zoo héél eenvoudig is Zooals men ziet heeft de hals geen bijzordere afwerking, doch kan men in de v-vormige uitsnijding een zijden shawltje diagen. De knoopen zullen hier mede in overeenstemming moeten zijn. Op de voorpanden zijn zakjes met afgeronde overslagen gestikt, terwijl de volant mouw tjes, die in het midden openvallen, heerlijk luchtig zijn voor warme dagen. Achterbaan met figuurnaden en tweedeelige voorbaan met knooogarneering. Patronen in de maten 40 t/m. 46. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM; STRAAT; PLAATS: Patroon NoMaat Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien tevens het laatste nummer van .Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui-- ten. (Postzegels liefst van 11/2, 3 of 6 cents.) Zomer- tasschen Zelfs de eenvoudigste ef fen japon, hetzij deze van linnen, katoen of shantuug is krijgt een totaal ander aan zien, indien men er met kruis-, platte- of andere ste ken aardige motieven op werkt. De strijkpatronen, welke in groote verscheiden heid besteld kunnen worden, strijkt men met een niet te warm ijzer op de stof en werkt op deze wijze gemak kelijk het motief of de rand na. Men verkrijgt door deze wijze van versiering steeds persoonlijk geheel. Behalve de genoemde weefsels kan men fijn geribd piqué en waschzijde eveneens buiten gewoon goed bewerker. Bij de keuze van het bor- duur-materiaal moet men steeds de wasch- en kleur echte soorten zijde of katoen uit weten te kiezen. De motieven moeten steeds spaarzame wijze worden aan gebracht, want een teveel, werkt overdadig. Mën kan op effen en vooral op witte weefsels verschillende kleu ren aanbrengen, vooral waar fyet bloemen-motieven geldt. Op licht ge kleurde weefsels is het aan te bevelen hoogstens twee nuancen in één kleur te kiezen. Grootbloemige motieven worden eveneens in enkele tinten gewerkt. Vij geven hier enkele japonnen weer, waar het handborduursel op zeer geslaag de wijze is aangebracht. Het linker model dat hoogst eenvoudig is, wordt opgevroo- lijkt door een rand in kruissteek, waar van eenvoudige rechte randen zich herha- len op mouwen en zakjes. Bijzonder aar- j dig en zeker ook geslaagd is de wijze, waar op de linnen bolero met kleine bloemen motieven versierd is. Een voornaam punt, waarmede rekening gehouden moet wor- den is de samenstelling van de verschillen de kleuren. Het derde japonnetje heeft en kele grootbloemige motieven, die aan de zonnebloem ontleend zijn. Zij worden in platte steek gewerkt b.v. in goudkleur met een hard van kleine Fransche knoopjes in bruin uitgevoerd. Zooals men ziet zijn de japonnen heel eenvoudig van coupe en daarom gemakkelijk te maken, terwijl de wijze van garneering als een handwerkje beschouwd kan worden. Dergelijke een- houdige japonnen zijn uitstekend ge schikt voor dames, die over beperkte beurs beschikken, doch er prijs op stellen goed gekleed t* «aan- uiterst practisch. Handborduursel past men ook hier toe op witte en gekeurde linnen en katoenen schorten, hetgeen heel gemak kelijk uit te voeren is met behulp van strijkpatronen. Beide gegeven modellen zijn practisch, het eerste heeft een dubbele pas met aangestikte banden en kleine zakjes, tewrijl de korte overal zeer mo dern is en aan de voorzijde een puntige pas heeft, rugzijde is recht. Halsafwerking met smalle kraag en strik; split voorzijde. JAPON MET MOWLOOZE BOLERO Succespatroon 1998. Prijs 0.30 -f- 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Moesjes worden zeer veel gedragen, oowel op katoen als waschzijde gedrukt en /:ij maken steeds een aardig effect. Hét japannétje, hier weergegeven, heeft een lijfje, waarvan het voorpand uit twee deelen bestaat, die aan elkander gestikt zijn, bovenste deel is afgewerkt als split. Het hoogsli,:tende kraagje heeft een bundel tje lussen in de kleur der stippen. Korte wijde pofmouwen en vierbaans rok. Om het middel een ruime ceintuur, die even opzij geknoopt wordt. De bolero is heel eenvoudig en wordt óf van dubbele stof gemaakt óf gevoerd b.v. met mal of ander dun materiaal en heeft géén mo rwen. Patronen in de maten 40 t/m 46. Wij geven hier enke le modellen weer van de handtasschen, welke thans door Amer. film sters gedragen worden. Vanzelfsprekend zul len zij, die gaarne van het eene uiterste in het andere vervallen, steeds weer iets bedenken wat men tot dusverre niet of slechts sporadisch zag. Alles is dan tegen woordig aan mode on derhevig, zelfs hand schoenen, kousen, tas- schen, wat eigenlijk niet? De eerste tasch, geheel boven aan is van mooi wit box calfsleer, zeer breed aan den on derkant, doch smal van boven met sluiting en riem, welke eveneens van wit leer zijn. De voering is van wit zij den moiré en heeft een dito portemonnaie, die met een zijden bandje aan de voering vastge hecht is. In het midden een tasch van bedrukt ka toen, die veel weg heeft van een nieuwsblad en gevoerd is met water dichte stof. De bedoe ling van deze tasch is dan ook om op badplaatsen dienst te doen als berging van de badkleeding. De dessins en letters zijn zwart op een witten fond, terwijl bij deze tasch een driehoekige hals doek behoort van flink formaat welke om de schouders wordt geknoopt indien het zonnetje wat al te onbarmhartig door de dunne weefsels op de huid inwerkt. Onderaan is een zijde crêpe tasch met

Wieringer courant | 1937 | | pagina 4