28e JAARGANG DONDERDAG AUGUSTUS No. es NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN N.V. W. A. C. O. - HOORN ZOMERDIENSTREGELING. DE BULTENAAR. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN f.' BUREAU T ADVERTENTIëN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. UITGEVER Hippolytushoef Wieringen Van 1 5 regels f 0.50 ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER WIERINGEN. Telef. Intercomm. No. 19. iedere regel meer f 0.10 per 3 maanden f 1.25. BINNËNLANDSCH NIEUWS. Auto-ongeluk. Een doode, een zwaar gewonde. Maandagavond reed de heer K. M. uit Middelburg met een door hem ge huurde auto met als mede-passagier de 35-jarige II. C. Wielandt, assura deur te Middelburg, met vrij gr00te snelheid naar Veere. In een bocht van den weg verloor hij de macht over liet stuur. De wagen zwaaide naar links, daarna naar rechts en botste toen in volle vaart tegen een boom. De schok was zoo hevig, dat de boom geheel in den wagen drong en het voertuig geheel vernielde. Toegesnelde hulp trof den heer Wie landt met 'n gespleten schedel aan. Hij gaf nog eenige teekenen van leven, doch bezweek weldra. De heer M. had verschillende min of meer ernstige verwondingen opgeloopcn en boven dien een hersenschudding bekomen. Zoowel dc gewonde als het stoffelijk overschot van den heer W. zijn naar het Gasthuis te Middelburg overge bracht. De politie heeft beslag op het lijk gelegd. De heer Wielandt was te Middel burg een bekende persoonlijkheid, die o.a. zitting had in het bestuur van de Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer, in het bestuur van de vereen. „Uit het Volk, voor het Volk" en ir dat van het Middelburgsche Muziek korps. De juiste toedracht van het onge luk is nog niet vastgesteld. Rivierjutters aangehouden te R'dam. 3000 Kg. cellulose opgevischt. De rivierpolitie heeft drie rivier- jutters aangehouden, die er hun ge woonte van maken hout en andere voorwerpen uit de rivier op te vis sollen. Ditmaal echter hebben zij kans gezien ongeveer 3000 Kg. cellu lose op te visschen, die deel hebben uitgemaakt van de lading van het vo rige week gezonken Zwitsersche m.s. Alpine V. De cellulose is door de poli tie in beslag genomen bij een opkoo- per, tegen wien proces-verbaal is op gemaakt', evenals tegen de mannen. Zeer waarschijnlijk is ei- onlangs nog door anderen gevischt naar deze la ding, want het bedrijf van rivierjut- ten wordt veelvuldig uitgeoefend en het spreekt van zelf, dat deze gezon ken lading aantrekkingskracht uit oefent. De onbewaakte overweg. Handelsreiziger door trein ge grepen en gedood. Op den onbewaakten overweg in de gemeente Gouderak, op de lijn Gouda Schoonhoven, is een 59-jarige fiets rijder, handelsreiziger B. uit Gouda, door den trein, die uit Schoonhoven vertrok, gegrepen en op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het Van Itterson Ziekenhuis te Gouda overgebrachtl De wielrijder moet den trein M ei ge zien hebben doch blijkbaar heeft hij getracht nog den overweg te passee- ren hetgeen evenwel mislukte. Hij werd door den trein* een dertigtal me ters meegesleurd en terzijde van de spoorbaan gewor'pen. Welkom vreemdeling in Staphorst Onaangenaam avontuur van twee Nijmeegsclie dames. Het dorpje Staphorst heeft zoo zijn specifieke eigenaardigheden, die zich niet alleen uiten in de schilderachti ge k leed ij van de inwoners, maar ook en vooral in de soms zonderlinge ge moedsgesteldheid van vele der daar geborenen en getogenen. Dat is zoo van vader op zoon overgegaan, on danks de verbeterde communicatie middelen. Twee te Nijmegen wonende dames hebben daar iets ondervonden, dat een schril iicht werpt op de „ze den en gebruiken" van de Staphor siers en waard is gepubliceerd te wor den, opdat andere argelooze bezoe kers van het dorpje ter zake ingelicht zijn en nog eens kunnen overwegen of het aanbeveling verdient dit dorp je met een bezoek te vereeren. De dames dan waren Zondag te Stap horst en tegen den tijd dat de kerk uitging, posteerden zij zich in de om geving, gewapend iruet. een foi ^-toe stel, teneinde een foto te maken van de kerkgangers in hun typische klee derdracht. Voorwaar een toch wel vol komen onschuldig genoegen.; niet! waar De Staphorsters vonden dat blijkbaar niet, althans de op geen ge vaar bedachte dames zagen zich plot seling omringd door een aantal opge wonden jongelieden, die hen aangre pen en zonder vorm van proces in '11 langs den weg loopende sloot wier pen. Daarna maakten de „helden" natuurlijk dat zij weg kwamen. Met veel moeite en in de hoogste mate ont daan wisten de dames zich weer op den beganen grond te werken, waar na zij zich naar Meppel begaven, waar zij bij de politie aangifte van het hun overkomen avontuur deden. De Mep- pclsche politie verwees hen naar den veldwachter van Staphorst, die dc zaak thans in onderzoek heeft. Mis schien kunnen de foto's klaarheid verschaffen omtrent dc identiteit van de daders, maar het onderzoek wordt zeer belemmerd door het feit, dat nie mand in Staphorst inlichtingen kan of wil verstrekken, ofschoon verschei dene mensehen van het gebeurde .ge tuigen waren genstaande de uitkomsten der verschillende bedrijven daartoe op zich zelf nog geen aan leiding geven. TYPHUS DOOR GEBRUIK VAN VERKEERD WATER ..Te Heerlen liggen op het oogenblik in het ziekenhuis veertien patiënten, lijdende aan typhus van wie dertien vermoedelijk hun ziek te te wijten hebben aan het gebruik van wa ter uit een particulieren waterbron op de Cau met te Heerlerbaan. De gemeente heeft nu de vorige week de bron laten dichtmetselen om dat er toen ook al typhusgevallen waren ge constateerd, die men aan het water uit die bron toeschreef. De toestand van de patiën ten is op het oogenblik bevredigend Het onderzoek wordt voortgezet. EEN SMULAAP IN DE ROTTERDAMSCHE DIERGAARDE Een van de olifanten in de Rotterdamschc Diergaarde wist Zondagmiddag een tasch met lekkernijen en brood van een bezoekster te bemachtigen. Wat voor moeite de oppasser ook deed, Johny gaf hem niet terug en at de tasch met inhoud geheel op. In de tasch be vond zich ongeveer acht en zestig gulden aan bankpapier en wat klein geld. :De oppasser heeft door vlug even zijn hand in den bek te steken ongeveer een gul den vijftig cent aan zilvergeld weten terug te krijgen. Na dit diner heeft de olifant zijn gewoon te getrouw, zijn compliment gemaakt en aan de bel getrokken. Hij heeft de bewuste da me waar voor haar geld willen geven. Men hoopt nu dat Jumbo straks op nor male wijze het gestolene weer afstaat. Vanwege de Diergaarde wordt de ontlas ting van het dier vol verwachting tegemoet gezien. PROVINCIAAL NIEUWS. Groote zomerdrukte te Texel, Deze week is het hier zoo druk met zomergasten als het nog nimmer te voren was. Zaterdag en Zondag was de trek naar hier zoo groot, dat met 2 booten de dienst Texel-Den Helder vervuld moest worden en Zaterdag avond bovendien nog extra diensten moesten worden ingelascht. Met 11 vliegtuigen, die geheel bezet waren, voerde de K.L.M. de bezoekers aan. Thans is er dan ook bijna geen plaatsje onbezet. Vooral te Dc Koog zijn alle hotels, pensions en kamphui zen geheel gevuld, in de meeste par ticuliere woningen vertoeven even eens gasten en ondanks strengere or- denfng op het kampeeren zijn op de kampeerterreinen honderden tenten opgeslagen. Door het minder fraaie zomerwe der verspreiden de gasten zich meer over het eiland, daar bij dit weder een FEUILLETON Naar het Fransch van Paul Féval. No. 42. Zonder zijn kalmte te laten varen, begon Lagardère die hand te knijpen, zoodat Gonza ga uitriep Gij doet mij pijn, waarbij het: zweet van zijn voorhoofd druppelde. Doch Henry de Lagardère bleef zwijgen en kneep Gonzaga nog sterker, zoodat deze met een ge smoorde kreet en zijns ondanks zijne samen getrokken vingers recht uitstrekte waarop Lagardère altijd nog even koel en even spra keloos, hem den handschoen uittrok. Zullen wij dat toelaten, mijne heeren? zeide Chaverny, met opgeheven degen voor uitkomende. Zeg aan de uwen, dat zij zich rustig hou den, gebood Lagardère. Mijne heeren, riep Gonzaga, zich tot zijne aanhangers wendende, ik verzoek U, bemoei u niet met onze zaken. Lagardère zette nu de vingers op een lang lidteeken, dat bij den pols van Gonzaga's hand begon. Die wond heb ik u toegebracht fluister de de ridder, met diepe ontroering Ja, gij! antwoordde Gonzaga, wiens tanden zijns ondanks klapperden; ik weet het zeer goed; wat behoeft gij het mij te herinneren 't Is nu de eerste maal, dat wij elkander van aangezicht tot aangezicht zien, mijn heer van Gonzaga, het zal niet de laatste maal zijn, sprak Lagardère langzaam. Ik koesterde slechts vermoedens; ik moest zekerheid hebben. Gij zijt de moordenaar van Ne vers. Ik ben de prins van Gonzaga, zeide de an dere met een gesmoorden lach en het hoofd omhoog heffende. Ik bezit millioenen genoeg LOONSVERHOOGING in ZAANSCHE HOUTBEDRIJVEN Als gevolg van de bepaling in de overeen komst, dat bij verhooging van het levenspeil loonsverhooging zou kunnen worden bedon- onze uitgebreide dienst en tariefregeling gen, heeft thans de Bond van Werkgevers in a 5 ct. Verkrijgbaar bij de chauffeurs het houtbedrijf aan de Zaanstreek besloten en in Bosker's Boekh. H.-hoef-Middenmeer. de loonen met 3 proc. te verhoogen, niette- ora de gerechtigheid van de gansch aarde te koopen, en de regent ziet slechts door mijn oogen. Er is voor U tegenover mij geen andere uitkomst dan den degen. Maar ik tart u den degen te trekken. En daarbij sloeg hij een zijdelingschen blik op zijn lijfwacht. Mijnheer van Gonzaga, uw uur is nog niet geslagen, hernam Lagardère ik zelf zal den tijd en de plaats kiezen. Ik heb u eenmaal toegevoegd als gij niet bij Lagar dère komt, zal Lagardère bij u komen. Gij zijt niet gekomen hier ben ik nu God is rechtvaardig en Philips van Nevers zal ge wroken worden. Met deze woorden liet hij de hand van Gonzaga los en deinsde dadelijk verscheidene stappen achteruit. Lagrdère had met hem afgedaan, wendde zich nu tot de prinses, die hij eerbiedig groette en zeide Mevrouw, ik ben tot uwe orders. Haastig trad de prinses naar haar echtge noot en fluisterde hem in 't oor Als gij iets tegen dezen man onderneemt, mijnheer, zult gij mij op uwen weg ontmoeten. En daarna keerde zij tot Lagardère terug eo bood hem de hand. Gonzaga bezat genoeg zelfbeheersching om de woede te ontveinzen, die zijn bloed deed koken Toen hij bij zijn aanhangers kwam, voegde hij hen toe Mijne heeren, die man wil u met één slag uwe fortuin en uwe toekomst ontnemen maar het is een verdwaasde, die het lot ons in handen le vert Volg mij Hij ging recht naar het groote bordes van het paleis en liet zich de deur naar de kamers van den regent openen. Het souper was thans in het paleis en in de rijk versierde tenten op de binnenplei nen aangericht, zoodat de tuin ledig was geworden en men niemand meer tusschen de boschjes zag. Alleen liep hier en daar een achterblijver snel de groote lanen door. Lagardère en de prinses van Gonzaga be vonden zich weldra alleen tusschen de verlaten boschjes van den tuin. Mijnheer, zeide de prinses, wier stem van ontroering beefde, ik heb zooeven uw naam gehoord. Na verloop van twintig jaren heeft uwe stem pijnlijke herinnerin gen bij mij opgewekt. Gij zijt het geweest, ik ben er zeker van, die bij het kasteel Caylus mijn dochtertje in uwe armen hebt ontvan gen. Ik ben het inderdaad geweest, bevestigde Lagardère. Waarom hebt gij mij dan op dat tijdstip bedrogen, mijnheer Geef mij openhartig antwoord, ik smeek er u om. Omdat de hemel het mij ingaf, mevrouw. Maar dit is een lange geschiedenis, waar van de bijzonderheden u op een geschikter tijdstip zullen medegedeeld worden. Ik heb uw echtgenoot verdedigd, ik heb zijne laat ste woorden opgevangen, ik heb uw kind ge red. Hebt gij meer noodig mevrouw, om mij geloof te schenken Uw gelaat schijnt oprecht, zeide de prin ses, hem aanziende, maar ik weet niets en ik ben reeds zoo dikwijls bedrogen Ik bezit de bewijzen der geboorte van uw dochter merkte hij aan. En die woorden, die gij gebezigd hebt ik ben er Die heb ik opgevangen mevrouw, niet uit den mond van uw man, maar uit dien der moordenaars Gij hebt ze voormaals in de gracht van het kasteel Caylus uitgeroepen. En daarmede, uw kind gered, mevrouw. Maar wie heeft dan heden diezelfde woor den als het ware aan mijn oor in de zalen van het hotel Gonzaga uitgesproken Een af gezondene van mij, een ander. Het gesprek,, dat tusschen den weldoener en de moeder snel en vurig had moeten zijn, was koel en langzaam, en werd met bijna diplomatische voorzichtigheid gevoerd. Waarom omdat het hier een schat gold, waarop beiden jaloersch waren en aan spraak maakten die redder had zijne rech ten, maar de moeder eveneens. Mevrouw, hernam Lagardère bedaard, bezoek aan het strand minder aange naam is. Vooral de belangstelling voor de Texelsche schapenmarkt was Maandag zeer groot. Hoewel het aantal gasten dat hier de vacantie doorbrengt in de laatste jaren steeds stijgende is. is de huiten- gewone drukte van dit jaar ongetwij feld een gevolg van de groote reclame die de K.L.M. voor Texel heeft ge maakt door het openen van 'n vlieg- dienst naar hier. Wieringerwaard. De vergadering van de Sportclub onder leiding van den heer Limpers was slecht bezocht. Van mevr. wed. D. Stammes was 'n dankbetuiging ontvangen voor het mooie bloemstuk, dat de familie van de Sportclub had ontvangen. Van den heer A. Rot was een schrij ven ontvangen, waarbij deze bedankte als penningmeester en tevens als be stuurslid, terwijl de heer J. Kistema- ker te kennen heeft gegeven dat hij niet meer voor een herbenoeming in aanmerking wenscht te komen. Op voorstel van den voorz. zal aan heide heeren een dankbetuiging wor den gezonden voor de diensten aan de Vereeniging bewezen. Daarna deelde de voorz. mede, dat1, de schuld, groot f 70, door de op brengst van de verloting uit den weg is geruimd. Dc ontvangsten hadden bedragen f 374.27, de uitgaven f 306.33, alzoo een: batig saldo ad f 67.94. Volgde bestuursverkiezing. De hr. Jb. Koning werd hij accla matie herkozen, terwijl in plaats van de heeren Kistemaker en Rot geko zen werden de heeren A. Bakker Jz en N. Kaan Az. Laatstgenoemde werd als penningm. gekozen Verder werd besloten orn op Zondag 5 Sept. een prijzendraverij te houden om prijzen van f 60. f 25 en f 10, bene vens kunstvoorwerpen voor de win nende pikeurs. De financiën lieten niet toe -hoogere prijzen beschikbaaar te stellen. De hr. Jb. de Wit te Anna Paulow- na heeft zich bereid verklaard ais' starter te fungeeren. Met den wensch dat de draverij weer goed zal slagen, sloot de voorz. de vergadering. BUITENLANDSCH NIEUWS. SYMPATHIEK MONSTER. De bewoner van Loch Ness vertoont zich. Hetj veelbesproken monster van Locli-Ness heeft den vacantie-gan- gers, die tijdens het week-einde in de omgeving van het Schotsche Meer vertoefden, een niet onwelkome ver rassing bereid. Gedurende 55 minu ten heeft het zijn schuilplaats onder het wateroppervlak verlaten om zich ongeveer vijf Km. ten Oosten van Urqu hart Castle aan het daglicht en daar mede aan een kijkgraag publiek te ver toonen. Men mag dan al sceptisch staan te genover de grillige evoluties van dit monster, dat altijd pleegt op te duiken op plaatsen waar zich maar één toe schouwer in de nabijheid bevindt, die zijn verschijning kan navertellen, dit maal heeft het zich ook van zijn goede zijde leeren kennen door zich om .zoo te zeggen voor een „uitverkocht huis" bijna een uur lang te koesteren in lier zomersche zonnetje, dat tenslotte niet alleen voor de badgasten bestemd is. Zoovele vacantiegangers - een kleine honderd - zijn er nu, die pakkende en met elkander kloppende beschrijvin gen weten te geven van het voorwereld j lijk monster, dat zelfs de hardnekkig ste twijfelaar, niet meer geheel aan de 'monster-manie ontkomt. De kolos is weer het gesprek van den dag. gewor den en men tuurt en tuurt Zondagavond gebeurde het onver wachte. Aan de oppervlakte van het meer, ongeveer vijf kilometer ten Oos ten van Urquhart Castle, dook ten aanschouwe van een groote groep va cantiegangers een gevaarte van res pectabelen omvang op, dat ditmaal niet even plotseling weer naar de mys terieuze diepten verdween doch rus tig zijn baantje bleef zwemmen. Zoo vertellen het de opgewonden gas ten, die niet moe worden om een ie der, die wat meer weten wil, hun be vindingen tot in de haarfijnste details mede te deelen. Het monster, dat na zijn laatste ver schijning alweer een jaarje ouder is geworden, blijkt nog steeds aan de haast 'klassiek geworden beschrijving te beantwoorden. - Ik zag plotseling een grooten, slangachtige^ kop uit het water verrij zen., zoo vertelt de nog wat onthutste Peter Grant uit hel Tomdoun hotel te Glengarry. Een huitachtig lichaam dreef aan de oppervlakte. De afstand tusschen de eerste en tweede bultvor- mige verhooging bedroeg tusschen de zes en negen meter. Herhaaldelijk be woog het dier zijn kop op en neer als of het blij was eens aan de oppervlakte te kunnen uitblazen. OOK EEN MANIER Snelheidsmaniak vuurt op een ander. Op den straatweg over den Turka- pas werd een Belgisch automobilist door een anderen wagen ingehaald. Uit woede over de grootëre snelheid van den anderen kilometer-vreter trok de Belg een revolver en vuurde op den wagen, die hem juist had inge haa/ld. Daardoor werd de bestuurder gewond en moest in het Ziekenhuis worden opgenomen. De „Doejoeng" vaart snel. De sleepbooten „Humber" en „Oost- zee" hebben goeden voortgang ge- koestert gij twijfel of het wel wezenlijk uwe dochter is Neen,, antwoordde mevrouw van Gonzaga, een inwendig gevoel zegt mij, dat mijne dochter mijne eigene dochter, zich onder uw toezicht bevindt. Welken prijs verlangt gij Zegt het ronduit, mijnheer Ik zou u de helft van mijn leven willen afstaan. Waar is mijne dochte r? antwoordde Henri, gekwetst door de wijze, waarop zij de zaak opnam. Eerst moet gij mij aanhooren, mevrouw, Ik begrijp u, mijnheer, maar ik heb u reeds gezegd Neen mevrouw, viel Henry haar op stren gen toon in de rede, gij begrijpt mij niet. Uwe dochter is niet hier. Dat is natuurlijk zij is bij u daar gij haar van kind af onder uw toezicht hebt gehad.. Maar gij hebt ongetwijfeld dienstbo den, die haar verzorgen Toen uwe dochter twaalf jaar oud was, mevrouw, heb ik een oude en trouwe dienst bode van uw gemaal bij mij genomen, Frangoise. Francoise Berrichon, riep de prinses uit en voegde,, de hand van Lagardère grijpen de, er bij Dat is als een braaf man gehan deld, mijnheer, ik dank u daarvoor. Maar breng mij nu bij mijne dochter ik ben be reid u te volgen. Maar ik ben niet bereid,, antwoordde La gardère. Hoe vroeg de prinses, zijn arm los latende, dien zij gevat had. Wij zijn door groote gevaren omringd, mevrouw. Wordt mijne dochter bedreigd Dan zal ik haar beschermen Gij mevrouw kon Lagardère zich niet weerhouden uit te roepen. Hebt gij u ooit de vraag gedaan, die bij eene moeder zoo natuur lijk zou zijn Waarom heeft die man zoo lang nagelaten, mijne dochter in mijne ar men terill te voeren Dat heb ik mij inderdaad afgevraagd, mijnheer. Maar gij hebt die vraag niet tot mij ge richt mevrouw.. Mijn geluk berust in uwe handen mijnheer. En gij zijt voor mij bevreesd Hadt gij mij die vraag gedaan, ik zou rondborstig geantwoord hebben, voor zoover de eerbied en de hoffelijkheid het mij veroorloofd had den. Dan doe ik u de vraag thans, en verzoek ik u de hoffelijkheid en den eerbied maar te laten rusten. Mevrouw, antwoordde Lagardère, dan zal ik zeggen,, dat ik zoolang geaarzeld heb om dc dochter aan de moeder terug te geven, omdat een zonderlinge, eene ongelooflijke tijding mij in het buitenland bereikte, de tij ding, dat de weduwe van den hertog van Ne vers prinses van Gonzaga was geworden. De prinses boog het hoofd eo een blos overtoog haar gelaat. De weduwe van Nevers herhaalde de ridder. Toen ik inlichtingen had ingewon nen en niet meer aan de waarheid van het nieuws kon twijfelen, vroeg ik mij af mag de dochter van Nevers het hotel Gonzaga tot verblijfplaats hebben Er is te vesel, waarvan gij onkundig zijt, mevrouw, hernam Lagardère. Gij weet niet, waarom de tijding van uw huwelijk mij zoo trof, alsof er eene heiligschennis gepleegd ware gij weet niet, waarom het mij als een gruwel voor kwam, dat de dochter van den man, die slechts één uur mijn vriend was en die mij met zijn laatsten snik zijn broe der noemde, in het hotel van Gonzaga zou v/onen. (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zij per Courant.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 1