6. VAN LEEUWEN HOEPELS WAGENMAKERIJ en CARROSSERIE- BOUW maakt met de baggermolen „Doe- joeng." De sleep bevindt zich reeds op 70 mijlen ten Noord-Westen van La Coruna en nadert derhalve de Spaan- sche kust. Van het gevaarlijkste deel van het traject over den Atlanti- schen Oceaan is nu een groot deel af gelegd. Een noodlottige slag. Jongetje /van anderhalf jaar doodt zijn zusje. In het dorpje Breille bij Saumui' in Frankrijk heeft een jongetje van 19 maanden in afwezigheid van zijn ou ders in een vlaag van woede zijn zusje een noodlottigen slag met een zuig- flesch toegebracht. Het kindje, dat slechts twee maanden oud was, be zweek later aan een schedelbreuk. Krankzinnigen muiten in Straatsburg Maandagavond is in een krankzin nigenverpleging le Straatsburg een opstandige beweging onder de patiën ten uitgebroken. Ten getale van 77 vernielden zij de geheele inrichting en trachtten het gebouw in brand te steken. Pas na drie uren gelukte het de gendarmerie en de brandweer de zenuwzieken meester te worden. Beruchte gangster uit Amerika gearresteerd. Havas meldt uit Parijs dat de poli tie in Tjechoslowakije een van de meest- beruchte Amerikaansche gang sters, Zipko genaamd, heeft gearres teerd. Zipko werd gezocht door de politie van New York, Chicago, Lon den, Berlijn, Weenen en Buenos Aires. Zipko wordt eerst aan Oosten rijk uitgeleverd waar hij terecht zal staan,, daar hij van moord beschul digd wordt. Ontslagen, arrestaties en raadsel achtige verdwijningen in Rusland. Havas meldi uit Moskou, dat men op het oogenblik spreekt van de ar restatie van generaal Chripin, den lei der van de militaire organsatie, die bekend staat' onder den naam van „Onafhankelijke luchtmacht." Deze or ganisatie is samengesteld uit eenhe den, die ter onmiddellijke beschik king staan van het centrale opperbe vel. Verder verluidt, dat ook generaal Pomerantsev, directeur van de mili taire luchtvaart academie in hechtenis genomen is. Er doen ook geruchten de ronde, volgens welke Loekjanov, de tweede secretaris van het hoofdbestuur van Russisiche communistische jeugdor ganisatie, zelfmoord zou hebben ge pleegd. Ook Feinberg, vertegenwoor diger van de communistische jeugd bij de Komintern, zou zich het leven benomen hebben. Men herinnert er in dit verband nog aan, dat de „Praw- da" Feinberg onlangs een spion had genoemd. Dit blad onthult thans, dat de directeur van de uitgeverij ,„De Jonge Kaders", Lesjtiner en zijn hoofd redacteur als „volksvijanden" ont maskerd zijn. Men zegt, dat de nagelaten papie ren van Maxim Gorki een rijke bron vn informaties zijn gebleken voor de politie. Op den dag dat de shrijver overleed werden alle documenten uit zijn huis naar 't Kreml overgebracht. Opruiming in het filmbedrijf. De „Izwestia" dringt aan op een drastische zuivering der Sowjetfilm- industrie van alle „vijandige elemen ten." Volgens het blad is weliswaar 'n gioot aantal „.Trotskistische schur ken" in het filmbedrijf aan de kaak gesteld, maar velen loopen er nog straffeloos rond o.a. de chef Sjoemiats ki, Deze,welbekend in het buitenland, wordt ervan beschuldigd, dat hij de l egeering heeft bedrogen, door te ver zekeren, dat er 51 films waren ge maakt, (van de 120, die op het produc tie-program stonden, terwijl er in wer kelijkheid slechts 21 waren vervaar digd, waarvan er bovendien nog 9, die de staat 1(2 millioen roebels hebben gekosty, moesteen worden afgekeurd. Priesters gearresteerd. De correspondent van de „Daily He rald" verneemt1* dat 30 personen, n.1- één bisscop, 12 priesters, 3 diakens, 3 gewezen groot-grondbezittei s, een ex-prins, twee vroegere kloosterzus ters en acht vroegere huiseigenaars, voor de rechtbank te Orel zijn ge bracht. Een groot aantal hunner zijn reeds eerder veroordeeld oif stonden onder voortdurende controle der Sow- jet-autoritpiten. Zij worden er name lijk van beschuldigd in kerkelijke kringen een wijdvertakte organisatie te hebben gesticht, die gericht was tegen het huidige Russische staatsbe stel. Het gedurende de maanden April en Mei ingestelde onderzoek zou na melijk hebben uitgewezen, dat de geestelijken - gebruik makend van art, 124 der nieuwe grondwet, dat vrij beid van eeredienst voorschrijft - ge ijverd hebben voor de stichting van een nieuwe kerk, waarin zij alle reac- tionnairen in Orel wilde vereenigen om zoo de jeugd in een anti-bolsje- wistischen geest op te voeden. De „Bezbozjnik" orgaan der „god- loozen" beschudigt bisschop Nikifo- rov ervan „anti-revolutjionnaire gebo den" te hebben laten circuleeren on der de geloovigen. Hij en diaken Wos kresenski hebben onder de boerenbe volking biechtVbijeenkomsten georga niseerd, die verkapte politieke verga deringen zouden zijn geweest. Boven dien hebben zij kinderen gedoopt. LAAT DEN MAN EENS KOKEN 1 Koken en vatenwasschen is zwaar lichamelijk werk, dat volgens een Amerikaanschen arts door den man moet worden opgeknapt Iedere vrouw weet, hoeveel moeite en zorg er dagelijks aan de bereiding van het middagmaal moet worden be steed en zij zullen dan ook wel een juichkreet laten hooren bij het verne men van de meening van den Ameri kaanschen arts Robert Hopcock, die be weert, dat de man dit karweitje moet opknappen, niet voor een enkel keer tje, maar altijd. De gloeiend-verontwaardigde protes ten van zijn sexeg^nooten verhinderen dr. Hopcock niet, om met overtuiging te constateeren, dat het uit psycholo gisch oogpunt verkeerd is, de vrou wen het huiswerk te laten doen. Bo vendien vindt hij het koken en het va tenwasschen, dat er op volgt zwaren, lichamelijken arbeid en beter geschikt voor mannen dan voor vrouwen. Hij wil een eind maken - en hij roept daarvoor alle psychologen te hulp - aan de bijzondere voorrechten van den man en de vrouwen zich aan indostrie en zaken doen wijden. - Verrader, noemen de Amerikaan sche mannen hem, maar de vrouwen zijn het volkomen met hem eens. Alleen het egoisme van den man is verantwoordelijk voor de opvatting, dat de plaats van de vrouw in de huis houding is, verkondigde één van haar. De meeste Hollandsche vrouwen zul len het wel niet met de meening van den Amerikaanschen arts eens zijn. Zeker, koken is wel eens vermoeiend, evenals alle huishoudelijk werk en het is waar, dat „Heer gemaal" de ver moeienissen van zijn eega gewoonlijk onderschat. Maar den man laten ko ken - neen, dat is een experiment, waar aan de meesten onzer om haarszelfs wil overigens - zich vooralsnog maar niet zullen wagen. TrOOST .VOOR DIKKERDS. Dikke mannen zijn gezellig, goed-gehumeurd en zij moppe ren zelden. Na jaren van wetenschappelijk on derzoek, zegt een Engelsche dame, ben ik tot de conclusie gekomen, dat dikke mannen het het best met de vrouwen kunnen vinden. Zij houden van de vrouwen en de vrouwen houden van hen. De dikkerd is goed gehumeurd en heeft geen last van de zenuwen hij knarsetandt niet, als de vrouw haar lippenstift onder de tafel laat vallen, zoodat hij verplicht is ze op te rapen, en hij grijnst genoegelijk, als de kinde ren Indiaantje spelen met zijn Nieuws blad. Bovendien danst, tennist en zwemt hij beter dan zijn magere soort genoot. Wat is de eerste reactie van een vrouw, als zij een vermagerden vriend na jaren, of maanden, of weken des noods terugziet - Wat ben je mager geworden - Vind je het niet leuk gromt hij en hij tracht intusschen zijn ergernis te verbijten. - Neen, heelemaal niet. Ze hebben je gewoonweg laten verhongeren Kom mee en laten wij eerst eens be hoorlijk eten De arme, verguisde, magere man is waarschijnlijk juist heel erg trotsch, dat hij geen greintje vleesch te veel heeft en hij vraagt zich verontwaar digd af, waarom zijn dikkere vriend niet iets doet, om al dat overtollige vet kwijt te raken. De magere man heeft een neiging zenuwachtig te zijn, vervolgt de Engel sche dame, licht geirriteerd, neuro tisch, enz. enz. Misschien is zijn geest meer briljant, knap en snijdend. Dat is allemaal erg mooi als de vrouw haar hoedje in de goede richting heeft staan en haar make-up goed blijft, maar o, wee, als zij een verkoudheid in het hoofd heeft en een ladder in haar kous Hoe verlangt zij dan naar den gezelligen dikkerd De dikkerd doet haar tafel eer aan, hij is een wandelende reclame voor haar huishoudkunst verlegen vrou wen voelen zich op haar gemak met hem en er is niets cynisch of sarcas tisch aan hem. Hij straalt tevreden heid en een goed humeur uit. En dus brave mannen, bekommert u niet om uw buikje Wij houden van dikkerds WARME WINTER TE WACHTEN Blijkens resultaten van Zweedsche expeditie De 10e jaarlijksche Zweedsche expeditie voor het meten van de temperatuur van den Golfstroom, is dezer dagen teruggekeerd. Op de warmste plaats, een eind buiten de Noor- sche kust, werd een temperateur opgenomen van 12.5 graad. Op het punt van den Atlan- tischen Oceaan waar de expeditie den steven wendde, was het 5 graden. De leider der expeditie, Sandstrom, consta teerde uit deze waarnemingen, dat de goff- stroom nog steeds warm is, zelfs nog iets war mer dan verleden jaar. Wij kunnen dus zijns inziens een winter tegemoet zien, die tenmin ste even warm wordt als de overige. BINNENLANDSCH NIEUWS. HEFFFING op EENDEIEREN NAAR DUITSCHLAND Export zal daardoor met de helft dalen Naar het Hbld. verneemt, wordt de export van eendeneieren naar Duitschland bemoei lijkt. Hebben we reeds medegedeeld dat Duitschland de prijzen van kippeneieren heeft verhoogd met fl.40 per 100 stuks maar dat de hoogere opbrengst van onze exportei eren moet worden gestort in het aan Duitsch land ten goede komende heffingsfonds, .thans wordt vernomen dat met ingang van heden ook een regeling is getroffen voor een deneieren, die tot dusver buiten de heffing vielen! Dit product zal worden ingedeeld in zes gewichtsklassen belast met een heffing van f 2.65 tot f 3.- varieerend. Practisch beteekent dit dus dat het kwan tum naar Duitschland uit te voeren eenden eieren met ruim de helft zal worden vermin derd. BOLLENVEILING W.-FRIESLAND. Te Bovenkarspel heeft de Bloebbollenvei- lingsvereeniging West-Friesland Woensdag haar vijfde veiling van leverbare bloembollen gehouden. De aanvoer was groot (8000 man den, inhoudende ruim 11 millioen stuks). Er was voor deze veiling wel veel belang stelling, maar de goede prijzen van een week geleden konden zich, over het geheel geno men, niet handhaven, rie kleine maten van Inglesc. Yellow, Copland, Pride of Haarlem en Murillo werden $kkk op het wijzerbord doorgedraaid of opgehouden. Wel brachten de meeste groote maten nog goede prijzen op, maar toch was ook hierbij (vooral bij Cop land) eenige daling merkbaar. ERNSTIG ONGELUK BIJ DE ZUIDERZEEWERKEN. Arbeider doodelijk gewond. Woensdagavond omstreeks 7 uur heeft bij de Zuiderzeewerken nabij Urk een ongeluk plaats gehad met doodelijken afloop. De 60- jarige W. de Boon uit Werkendam, als gasfit ter in dienst bij de firma Blankenvoort, strui kelde bij bezigheden aan een bak langs den baggermolen. De ongelukkige raakte bekneld tusschen de bak en den wand van den molen, waardoor zijn borstkas in elkaar werd gedrukt. Met de in de nabijheid zijnde sleepboot „Alba tros" werd het slachtoffer naar de Urker ha ven vervoerd. De ontboden plaatselijke ge neesheer, dr. Vonk, constateerde, dat de man toen reeds was overleden. STIJGENDE VISCHOMZET IJMUIDEN. Met ruim f 500.000 toegenomen. Volgens een officieele opgave bedroeg de opbrengst van de in den Rijksafslag alhier geveilde visch over de afgeloopen zeven maan den van dit jaar ruim f 3.400.000 tegen f 2.900.000 aan opbrengst, in het overeenkom stige tijdvak van het vorig jaar. Uit deze ge gevens blijkt aldus, dat de omzet gedurende deze periode van 1937 met ruim een f 500.000 is toegenomen. In den laatsten tijd zijn tal van tijdelijke uit de vaart genomen plaatse lijke schepen wederom in het belrijf gebracht, zoodat als vrijwel zeker kan worden aangeno men, dat de omzet in de komende maanden wel stijgende zal blijven. Door een vallende paal getroffen. Dinsdagavond om tien uur is op den weg Meppel-de Wijkeven, buiten Mep- pel, een ernstig ongeluk voorgevallen. De 50-jarige gehuwde reiziger KI. Huis man, wonende te Meppel, 'passeerde op zijn rijwiel een tegemoetkomende auto, toen op hetzelfde oogenblik een paal van den wagen rolde en H. in de borst tröï; zoodat hij tegen den grond sloeg. Personeel van het nabijgelegen Diaconessenhuis spoedde zich met een brancard te hulp en bracht den getrof fene, wiens borstbeen was gebroken, naar het Ziekenhuis, waar hij korten tijd na aankomst is overleden. De gemeente-politie stelde een on derzoek naar het gebeurde in en nam de auto in beslag. fflöl 2 21 i- 10 jaar uit handen der politie gebleven. Veroordeelde thans te Parijs aangehouden. Bij een onlangs te 's-Gravenhage ge dane huiszoeking ontdekte de politie een spoor van iemand, die in 1926 was verooreedld tot drie jaar gevangenis straf wegens berooving. De man had zich tot nu toe, dus ruim 10 jaar, aan de voltrekking van zijn straf weten te onttrekken, voornamelijk door'in het buitenland te verblijven. De politie ging verder op onderzoek uit en het spoor van den gezochte leid de toen naar Parijs. Een inspecteur der recherche ging naar de Fransche hoofdstad en in samenwerking met de Parijsche politie kon de veroordeelde worden gearresteerd. De man was echter niet in het bezit van geldige papieren, zoodat hij zich eerst voor de Fransche justitie zal heb ben te verantwoorden. Daarna zal over zijn uitlevering aan de Nederlandsche justitie worden beslist. Dief paste brutale methode toe. Woning doorzocht, nadat de bewoners naar een ziekenhuis waren gelokt. Bij een gezin aan het Sarphatipark te Amsterdam kwam Dinsdagavond telefonisch de mededeeling binnen, dat een familielid het slachtoffer was geworden van een verkeers-ongeluk. Of men zoo spoedig mogelijk naar het Binnengasthuis wilde komen Men spoedde zich derwaarts, doch weldra bleek, dat er in het Ziekenhuis geen gewond familielid te vinden was, Ook had niemand van daaruit laten opbellen. Gerustgesteld keerde men terug naar huis, waar weldra de my stificatie opgehelderd kon worden terwijl alle bewoners op weg waren naar het Ziekenhuis had een onbe voegde èen bezoek gebracht aan de wo ning, waar hij alle ksten en laden op zijn gemak had doorzocht. De vogel was inmiddels weer gevlogen. Een summier onderzoek wees uit, dat er ongeveer honderd gulden aan keld verdwenen was. Kinderen in kokend zeepsop gevallen. Jongetje aan brandwonden over leden. Dinsdag heeft zich op twee plaatsen te Roosendaal eenzelfde ongeval voor gedaan. Zoowel bij de familie Lode- wijks in de Gildenboomstraat als in het gezin Simons aan den VVouwschen weg viel een kind in een tobbe met ko kend zeepsop. De kinderen, een 2V2-ja- ONS BEURS EN MARKT. Veel aanvoer van zaad, Woensdag op de Graanbeurs te Middenmeer, doch stugge handel noteerde men vorige week voor wintergerst, als hoogste markt nog f 8.25, thans kwam deze niet hooger dan f 7.65. De heele binnen- en buitenlandsche markt kenmerkt, zich door een flauwe handel. In de kringen van den handel voor ziet men nog meer zakken van de prijs Gerst voor export bestemd kon niet meer dan f 7.50 opbrengen. De volledige noteeringen waren Wintergerst f 7.25-7.65 Zomergerst f 7.50-8.00 Karwijzaad f 22.50-22.75. Biet ei van Columbus of een nieutare manier om graan te hokken. Woens dag werd de aandacht gevraagd op de markt voor een nieuwe manier van graan hokken. De heer A. de Haan uit Ee bij Dok- kum heeft een nieuwe manier van hok ken uitgevonden wat zeer eenvoudig is, doch je moet maar op het idee ko men. De heer De Haan heeft z'n idee eerst bij de Cultuurmij. mogen demonstree- ren, wat zoo goed uit viel dat onmid dellijk een belangrijke proeforder van de hoepels die er voor noodig zijn, werd afgesloten. Deze manier van hokken komt op het volgende neer. Er worden vier schoven rechtstan dig neergezet op de grond* op de kop pen van de schoven wordt een houten hopel van pl.m. 1.25 diameter geplaatst waarna menden schelf of hok kan bou wen van 50 schoven op elkaar. De wij ze waarop een hok wordt gebouwd is zoodanig, dat onder het hok een lucht koker is, zoodat het koren aan alle kanten door kan drogen. Met gemak kunnen acht jongens onder het hok in de koker zitten. De heer De Haan demonstreerde dit Woensdag op de Markt voor de Beurs en trok begrijpelijk veel belangstelling. Van landbouwzijde was er veel be langstelling voor deze wijze van hok- jken, die in Groningen verleden jaar Ireeds werd toegepast. De heer De Haan heeft voor de Wie- ringermeer een agent aangesteld. Men zie hiervoor advertentie in dit nummer. Goede handel in paarden. De handel in paarden floreerde Woensdag op de Markt uitstekend. De aanvoer die 16 stuks bedroeg werd nagenoeg van de hand gedaan. Verbeterd geboortebericht Burgerlijke Stand. Onder de opgave Geboren rig jongetje bij de familie Lodewijks en een 2^-jarig meisje bij de familie Si mons, werden naar het R.K. Zieken huis Charitas overgebracht. Het jon getje is later aan de bekomen brand wonden overleden van het andere kind is de toestand zeer zorgwekkend. AUTOBUS IN SLOOT GEREDEN. Eén passagier zwaar, velen licht gewond. Gistremorgen omstreeks negen uur reed de autobus, welke een dienst St. Jacobi Parochie over Minnertsga en Sexbierum naar Franeker onderhoudt in de bocht bij de boerderij van A. Siderius onder Sexbierum door tot nu toe onbekende oorzaak ln een langs den weg loo- pende sloor waardoor de wagen kantelde. De bus, welke alleen des Woensdags in dezen dienst rijdt, was mede ten gevolge van het bezoek aan den kaatswedstrijd te Franeker vol passagiers. De heer Van der Mei uit Sex bierum, die valk achter de bus reed, wist eeni ge passagiers, onder wie de bekende kaatser Kuiker uit St. Jacobi Parochie, diens vrouw en kind uit de bus te helpen, terwijl omwonen den de overigen uit hun netelige positie wis ten te redden.. Direct werden de plaatselijke geneesheeren H. Kuperus en W. C. Ph. Mau- lijn gewaarschuwd, die spoedig op de plaats des onheils arriveerden. De meesten der pas sagiers hadden lichte ontvellingen gekregen of waren licht gewond door de vele glasscher ven. Zij werden door de geneesheeren verbon den. Een vrouw werd vrij zwaar gewond en dadelijk met een ziekenauto naar Leeuwarden vervoerd. CRISIS - BUREAU. BIGGENMERKEN. In aansluiting op hetgeen 27 Juli j.1. werd medegedeeld, vernemen wij van bevoegde zij de, dat het aantal aangebrachte biggenmer- ken in de week van 17 tot 24 Juli 1937 bedroeg 36.518, tegenover 45.087 in de overeenkomstige week van het vorige jaar. Van de toekenning 1937 zijn van 1 Januari tot 24 Juli in totaal aangebracht 950.911 mer ken, tegenover 1.108.593 merken in de over eenkomstige periode van 1936. MARKTBERICHTEN. ..Rotterdam, 3 Aug. VEE. Aanvoer totaal 3000 stuks. 885 vette runderen; 691 magere runderen, 136 vette kalveren, 225 graskalve ren, 500 nuchtere kalveren, 6 varkens, 59 veu lens, 198 Paarden, 288 schapen en lammeren Vette koeien le soort 80; 2e s. 72; 3e s. 57 a 65 per kg. Vette oseen le s. 74, 2e s. 70; 3e s 54 a 69 ct. per kg. Stieren le s. 70, 2e s. 66; 3e s. 62 ct. per kg. le s. f 340; 2e s. 280 3e s. f 180 per stuk. Vette kalveren le s. 105 ct. 2e s. 95. 3e s. 75 a 80 ct. per kg. graskalve ren le s, 2e s. 65; 3e s. 55 ct. per kg. f 65 45 en 22 per stuk. Slacht en nuchtere kal veren le s. 65, 2e s. 60, 3e s. 55 ct. per kg. f17. f 15.50 en 11 per stuk. Fok- en nuchtere kal veren f 24, 22, 19 per stuk. Slachtpaarden le s. 60, 2e s. 55, 3e s .46 ct. per kg. f285, 220 staat vermeld, Geeske, dochter van H. Heis en H. Heis,. dit moet zijn doch ter van A. Heida en H. Heida. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 8 AUGUSTUS. NED. HERV. GEM Slootdorp 's av. 8 uur G. S. de hr. Korndörffer. GEREF. KERK MIDDENMEER. Middenmeer v.m. p.30 uur Lezen. Middenmeer nam. 2.30 uur Ds. Chr. v. d. Vliet. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. C. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 2.30 uur Leesdienst. WOGNUM. TE KOOP 2 complete NIEUWE op prima banden. Te zien in de houtopslag v.h. Oberman Middenmeer. voor de NIEUWE WIJZE van GRAAN - HOKKEN Uitvinding van A. de HAAN, Ee bij Dokkum. Octrooi aangevraagd. INLICHTINGEN en BESTELLING BIJ DEN AGENT voor de WIERINGERMEER J. ZUIDEMA, MOLENWEG 56 Slootdorp. 2000 M2 Pak- en Opslagruimte te huur Ook in perceelen, gelegen aan hoofdwegen en groot vaarwater. W. G. VAN VLIET, (HOTEL SMIT, MIDDENMEER.) en 140 per stuk. Werkpaarden f335, 325, 200; Hitten f 215, 180, 140 per st. Veulens 160, 130, 85, Schapen le s. 50, 2e s. 45, 3e s. 35 ct. per kg. f 28, 23 en 18 per stuk. Lammeren le s. 62 c. 2e s. 57 c. 3e s. 52 c. f18, 16, 12 per stuk. Kalf koeien 285, 255, 180. Melkkoeien f 300; 260, 190. vare koeien f200, 170, 130. Vaarzen 190, 145, 110.. Pinken f 155, 125, 100 Vette koeien en ossen handel kalm; prijzen van koeien iets hooger. prima koeien tot 84 c. dito ossen tot 80 ct. Stieren handel stroef, prij zen iets lager. Vette kalveren handel willig Prijzen stijgend. Nuchtere en fokkalveren han del vlug; prijzen hooger. Veulens handel stug Slacht en werkpaarden handel kalm. Hitten handel redelijk prijzen hooger. Schapen en lammeren handel lui; prijzen moeilijk te handhaven. Kalf en melkkoeien handel ta melijk goed prijshoudend.Vare koeien han del slepend. Vaarzen en pinken handel stil. GRONINGEN, 3 Aug. VEE. Kalf- en melk koeien le s. 260 a 275; 2e 230 a 250; 3e 160 a 190. Kalfvaarzen le s. 200 a 230. 2e s. 150 a 180; Vroegm. koeien le s. 190 a 220; 2e s. 150 a 170; Vare koeien le s. 160 a 180 2e s. 120 a 150. Vaarzen le soort 130 a 160. 2e s. f 90 a 110. Stieren le s. 62 a 64. 2e s. 54 a 58 ct. per kg. Kalveren en pinken f 90 a 140 Slachtvee le s.68 a 70. 2e s. 60 a 64. 3e s. 42 a 44 ct. per Kg. Vette kalveren le s. 72 a 76 2e s. 62 a 66 ct. per kg. Vette kalveren le s. 72 a 76. 2e s. 62 a 66 ct. per kg. Melkschapen 17 a 22; Weide schapen 18 a 24; Vette lam meren f 15 a 16; Vette schapen le s. f28 a 32 2e 20 a 24. Biggen le s. f10 a 16. Vette Var kens le s. 56 a 58; 2e 52 a 54. Zouters 54 a 56 ct. Aanvoer 624 runderen, 421 kalveren, 899 schapen, 645 Varkens, 160 Biggen, 16 paarden Het kalf en melkvee werd niet vlug doch prijshoudend verhandeld. Voor het slachtvee liepen de prijzen bij minder vluggen handel en grooteren aanvoer iets terug. Stieren en vette kalveren waren prijshoudend. Nuchtere kalveren f7 a 10. Zwaren kalveren gevraagd en aanmerkelijk hooger. In wolvee had de handel in alle soorten een prijshoudend ver loop. Vette varkens vrijwel prijshoudend, al leen voor enkele van prima kwaliteit werd tot 60 ct. per kg. bedongen. Overigens verliep den handel door den grooten aanvoer, voorna melijk in zware varkens minder vlug. Zou ters hooger, biggen prijshoudend, doch han del zeer traag. ..PURMEREND, 3 Aug. RUNDEREN. Totaal aanvoer 662 stuks. 245 Vette koeien 62 a 78 ct. per kg. 175 gelde koeien f 160 a 200; 123 melkkoeien f 150 a 280; 79 stieren 52 a 56 cc per Kg. 91 Vette kalveren 30 a 60 ct. per k. 33l Nuchtere kalveren voor de slacht f7 a 15; voor de fok f 10 a 18; 222 vette varkens voor de slacht 56 a 62 ct. per kg. 61 magere var kens f 18 a 38. 266 Biggen f 14 a 22. 689 scha pen f 15 a 32. 69 Bokken f 4 a 15. 669 Overhou ders f 11 a 16. ..GRONINGEN, 3 Aug. Zaden Wintergerst f7.25 a 7.70. Witte haver 6.50 a 6.85. Zwarte haver 6.50 a 6.75. Kool zaad f 10 a 13.-; Karwijzaad f17 a 22.50; Mos terdzaad 12 a 15.75. Blauw maanzaad 20 a 26.25.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2