?8e JAARGANG DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1937 No. CP~ NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE BULTENAAR. N.V. W. A. C. O. - HOORN ZOMERDIENSTREGELING. WIER1NGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU: Hippolytushoel Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 t 0.10 CRISIS - BUREAU. Uitvoer van eieren. Gelijk bekend is„ heeft de Minis>er van Landbouw en Visscherij, toen met ingang van 5 en 25 April 1937 dc mo nopolie-prijsverschillen bij den invoer van voedcrgranen werden verlaagd, de restitutie van deze prijsverschillen, welke bij den uitvoer van kippen- en eenden-eieren wordt gegeven, niet met een overeenkomstig bedrag verlaagd, zulks wegens den zeer lagen eierprijs, waardoor de pluimveehouderij in een moeilijken toestand verkeerde. Daar de eierprijzen de laatste weken geste gen zijn heefi dc Minister van Econo mische Zaken thans aanleiding gevon den de desbetreffende verlaging toe te passen. Vandaar dat de restitutie, welke bij den uitvoer van kippen- en eendeneieren gegeven wordt, met in gang van 23 Aug. 1937 is vastgesteld op f 0.42*4 per 100 stuks kippen-cieren en f 0.25 per 100 stuks eendeneieren. N oor eieren, welke in het tijdvak van April 1937 tot 23 Aug. 1937 in de koelhuizen zijn ingelegd of zijn inge- kalkt, blijft de restitutie respectieve lijk op f 0.75 en f 0.43 per 100 stuks. Het monopole-prijsverschil bij den invoer van kippen- en eendeneieren is verlaagd tot f 0.42*4 per 100 stuks. De restitutie bij den uitvoer van hoeveelheden van tenminste 25 Kg. niet meer in de schaal aanwezige be- standdeelen van kippen- en/of eenden eieren is met ingang van denzelfden datum verlaagd tot f 0.82]/2 per Kg. netto. BINNENLANDSCH NIEUWS. In een stukje appel gestikt. Te Nuenen (Nrd.-Br.- is het één-ja rig kind van den arbeider J. v. G., dat een stukje appel had gekregen en een gede elte daarvan in dc luchtpijp kreeg, gestikt. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Wolhandkrabben in de Linge. De visscher O. te Deil (G.) heeft id de Bojven-Linge drie wolhandkrab ben gevangen. Dit is de eerste keer, dat dergelijke dieren in deze rivier zijn aangetroffen. Landbouwer op maaimachine gevallen. Ernstig gekwetst opgenomen. Dinsdagmiddag heeft zich te Oss 'n gecompliceerd geval voorgedaan. De landbouwer Locffen, die op het land werk verrichtte met de maai-ma machine, had het ongeluk op de ma chine te vallen. Hij kwam juist voor het mes terecht, zoodat een zijner beenen deerlijk verminkt werd. Het slachtoffer wist zichzelf uit het mes te werken, waarna hij bewusteloos neeiviel. Het paard sloeg ondertussen ui op FEUILLETON. Naar het Fransch van Paul Féval. 51.) Onder deze bedrijven kwam Gonza- ga met zijn trouwen Peyrolles het bor des van het hotel af. Hij had een groot pakket in de hand, waar drie zegels met zijden koorden aan hingen. Toen de bultenaar dat pakket in het oog kreeg, spalkte hij de oogen wijd open, alsof hij een spook zag en steeg het bloed met geweld naar zijne bleeke wangen op. Hij bleef echter schijnbaar bij zijne zaken, doch liield Gonzaga en Peyrolles nauwkeurig in 't oog. Hoe vaart de prinses vroeg Gon zaga. De prinses heeft dezen nacht geen oog toegedaan, antwoordde zijn hand langer, en hare kamenier heeft haar hooren uitroepen Indien het toch de dochter van Ne vers eens ware Hoe is zij reeds zoover mompel- Gonzaga. Als zij het schoone meisje een maal zag, zou alles afgedaan wezen Gelijkt zij veel op Nevers vroeg Peyrolles. Als de eenc druppel water op de an dere. Herinnert ge u Nevers nog Ja, antwoordde Peyrolles het was een schoon man. En zijn dochter is zoo schoon als een engel zij heeft denzelfden blik, het zelfde lachje. Zij is bij donna Cruz zij kennen el kander en donna Cruz troost haar. Als ik zulk een dochter had, vriend Pey rolles - Maar dat zijn dwaasheden hoi. zoontje van Loeffen trachtte het dier tot staan te brengen, doch vveul omver geioopen en in een droge sloot geworpen. Vervolgens trachtte het dier over de sloot te springen, doch kwam met de zware maai-n achi ne in de sloot terecht, bovenop de jon ge Loefl'en. Deze kon zich slechts met moeite uit zijn netelige positie bevrij den. Een geneesheer achtte den toe stand van landbouwer Loeffen zoo ernstig dat hij hem onmiddellijk naar het St. Anna-Ziekenhuis liet overbieii gen. Vermoedelijk moet het gekwet ste been worden geamputeerd. Eindhoven van melk verstoken.. Staking in twee Coop. melkin richtingen. Het grootste deel der Eindhoven- sche bevolking is dezer dagen van melk verstoken geweest, daar de ar beiders en melkventers ten getale van ongeveer 120, bij de beide grootste Coo_p. melkinrichtingen „St. Petrus" en „St. Joseph" in staking waren ge gaan. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in een geschil over de inter pretatie van de loonkortingen. Men kwam overeen, dat. de kwestie op 3 Sept. in een conferentie met het. hoofd bestuur vau den Nederl. Transport-ar beidersbond, waarbij vrijwel alle werk nemers, betrokken in dit conflict, zijn. aangesloten, opnieuw zou worden be sproken. Dinsdagavond heeft dc afdeeling Eindhoven evenwel het besluit geno men met. het gewijzigde tarief geen ge noegen te nemen. Nadat de onderhan delingen waren gevoerd, zijn zij in sta king gegaan. De directies stelden toen als ultimatum Om 10 uur Woensdagmorgen hervat ting van het werk of ontslag van allen en bloc. Nagenoeg niemand is echter aan den arbeid gegaan, zoodat de be drijven met slechts enkele werkwilli gen aan den gang moeten worden ge houden, hetgeen gi'oote moeiijkheden oplevert.. Ongeregeldheden hebben zich intus- schen niet voorgedaan. De staking duurt voort. Door trap van een paard gedood. De 63-jarige paardenhandelaar F. Bolsens, wonende aan dc Gravestraat te Clinge (Z. VI.) is Dinsdagmorgen door zijn paard getrapt en zoo zwaar gewond, dat hij korten tijd later over leed. De heer Bolsens was bezig wonden, welke het paard had, uit te wasschen. SCHIP GEZONKEN Flesch aan Zeeuwsche kust aan gespoeld. De burgemeester-strandvonder van Oost-kapelle heeft gerapporteerd, dat j.1. Zondag op het strand een flesclije is aangespoeld, waarin een wit stukje papier waaro p met potlood was ge- Waarover zou ik berouw behoeven te hebben Heb ik bet kwaad gedaan om bet kwaad Ik heb een ander doel en daar ga ik op los. Als er hinderpalen in den weg staan. -- Wee dan de hinderpalen vulde Pey rolles met een onheilspellend lachje aan, terwijl hij, op het verzegeld pak ket wijzende, er op liet volgen Ge loofd monseigneur, dat wij den spij ker op den kop hebben geslagen Er valt niet aan te twijfelen, ant woordde de prins het is 't cachet van Nevers en de grootzegels van Caylus Tarrides. Gelooft gij, dat daar dc bladen zit ten,' die uit het register gescheurd zijn? Ik ben er zeker van. Gij zoudt u ervan kunnen overtui- gea door het pakket te openen merkte Peyrolles aan. Waar denkt gij aan riep Gonzaga uit. Zegels verbreken, mooie onge schonden zegels Elk daarvan is zoo veel waard als een dozijn getuigen. Wij zullen de zegels verbreken, vriend Peyrolles, als het tijd is, namelijk als wij aan den familieraad de ware erf genamen van Nevers zullen voorstellen De ware herhaalde dc andere on willekeurig. Die, welke voor ons de ware moet zijn, en dit zal duidelijk blijken uit het pakket. Maar, vroeg Peyrolles met een bui ging, terwijl de bultenaar hem scherp bij deze beweging in het oog hield, zonder dat hij het vermoedde, wat zul len wij met. dat andere meisje aanvan gen monseigneur Verwenschte bochel riep de specu lant uit, die juist op dit oogenblik op den rug van Jonas eene overdracht Iteekende, waarom schokt gij zoo De bultenaar had inderdaad, zonder schreven „Boat sunk stranded on thacker ruck tot bay." Help." Hoewel men meent hier met een zij het lugubere grap te doen te heb ben, zijn de Engelsche autoriteiten van liet geval in kennis gesteld. Afsluithekken, die verdwijnen. Verhooging landschapsschoon Teneinde het wild, voornamelijk de herten en zwijnen, te beletten, de bos- schen en heidevelden van het Kroon domein te verlaten bevinden zich op de toegangswegen dubbele hakken, welke niet slechts een ontsiering van het landschap beteekenen, doch ook 'n lastig obs'akel vormen voor passee- rende automobilisten en wielrijders. In 1936 is op Hoog-Soeren een proef genomen met het plaatsen van een rooster op den weg. Deze proef blijkt uitstekend te hebben voldaan. De her ten en zwijnen wagen zich niet op het grove rooster, dat zij de voor hen be stemde bosschen zullen verlaten. Door het Kroondomein wordt thans opnieuw een hek verwijderd en een rooster op den weg aangebracht, wederom op Hoog-Soeren. Lokkende belastingplaatjes. Talrijke diefstallen. Dat de nieuwe belastingplaatjes ster ke aantrekkingskracht op dieven uit oefenen, blijkt uit de berichten, die uit verschillende plaatsen binnenkomen. Zondagmorgen zijn tijdens den dienst in de K.K. Kerk van het Lim- burgsche plaatsje Olen van fietsen van kerkgangers niet minder dan 47 plaat jes gestolen. De dieven, die de situatie Ier plaatse goed hebben bestudeerd, hebben de plaatjes grootendeels met tangen van de fietsen verwijderd. De bewoners van Olen wonen meest ver van hun kerkgebouw verwijderd, en gebruiken voor den kerkgang hun fietsen, die zij dan binnen het hekwerk van de kerk plaatsen.' Het gehucht bestaat eigenlijk slechts uit eenige ver uiteengelegen huizen, met als centraal punt de kerk, die zelf slechts door enkele huizen wordt omringd. Tijdens den kerkdienst van Zondagmorgen is de omgeving volkomen uitgestor ven. De dieven hebben hun kans schoon gezien, hun slag te slaan. Hun resultaat zal hun eigen verwach tingen hebben overtrofen 47 plaat jes was de buit en slechts de verwron gen en stukgeknipte houders lieten de dieven liggen. De marechaussees uit Grathem hebben onmiddellijk een onderzoek ingesteld, doch zonder eenig resultaat. Een vruchtbaar terrein vonden de Onae uitgebreide dienst en tariefregeling a 5 ct. Verkrijgbaar bij de chauffeurs en in Bosker's Boekh. H.-hoef-Middenmeer. daaraan te denken een beweging ge maakt om dicht bij Gonzaga te komen. Ik heb daar reeds over nagedacht, antwoordde de prins aan Peyrolles. Wat zoudt gij met dat meisje aanvan gen, vriend Peyrolles, als gij in mijne plaats waart De aangesprokene gaf geen antwoord dan een dubbelzinnig lachje, hetwelk Gonzaga ongetwijfeld begreep, want hij zeide daarop Neen, neen, dat wil ik niet Er is mij iets anders ingeval- Jen. Wie is de meest losbandige, de meest geru-ineerde van mijne volge- 'ingen Chaverny, gaf Peyrolles ten ant woord, zonder zich te bedenken. Houd u toch stil, bochel riep een nieuwe schrijver uit.. Chaverny herhaalde Gonzaga, wiens gezicht verhelderde. Ik houd vr-ei van dien knaap maar hij 3taat mij in den weg en op die wijze zal ik hem ontslaan. Maar waar zou hij op dit oogenblik wel zijn Toen Esopus den naam van Cham*- y geho ird had, werd hij weder zoo ernstig, dal óe speculant, die zich juist van zijn rug bediende, hem bo- dicigdo, dat men de klandisie aan een ander zou schenken, als hij zich niet bedaarcer hield. Dat ij mij niet bekend, antwoordde Peyrolles. Wet wilt u van hem Dat zal ik a zeggen, maar help mij straks onthouden, dat ik dien bulte naar moer spreken. Maar het meisje Is het niet gevaar lijk haar in het paviljoen te laten Zeer gevaarlijk. Zij zal er dan ook niet lang blijven. Ik denk er juist aan, vriend Peyrolles, dat wij met eenige onzer goede bekenden .bij donna Cruz zullen soupeeren. Laat daar alles voor in gereedheid brengen. dieven ook in Den Haag. Daar neemt liet aantal gestolen belastingplaatjes de laatste dagen steeds toe. Het is de politie evenwel gelukt, op verschillen de punten van de stad drie personen op heeterdaad te betrappen, toen zij 'n belastingmerk van een fiets haalden. De politie te Ginniken heeft een man uit Breda aangehouden, die reeds 17 plaatjes bleek te hebben ontvreemd. De man was in het bezit van het noo dige gereedschap. De K.L.M- dienst op Texel. Bij de K.L.M. werd dezer dagen de ministerieele goedkeuring ontvangen voor de verlenging van den zomer dienst op Texel. De maatschappij zal deze lijn thans tot 2 October blijven uitvoeren en wel met ingang van 2 September in een .tweemaal dagelij kschen dienst, even eens op Zondagen. Hoe een koe een visch ving. Een koe van don vem.oudcr J Dijk- s'ra in Terband (Ft.) liep naar een sloot om waf te olinken Even later sloeg bet dier den kop ach'erover en op hetzelfde oogenblik lag een twee p.md zware snoek in het gras. Blijk baar had deze vraatzuch ige visch zich vastgebeten in de lip van hel koe beest hij zal het wel nie: geweten hebben, dat zijn prooi zoo sterk was! - en tovsn dit schrok, werd de snoek uit hel vat er geslingerd. De heer Dijkstra heeft de visch ais een smakelijk maal geaccepteerd. Zedenmisdrijf te Zandvoort. Te Zandvoort is. een persoon aange houden die er van verdacht wordt in liet Vijverpark aldaar onzedelijke han delingen te hebben gepleegd met een meisje van 13 jaar. Na een nauwkeurig onderzoek dat voor hem veel bezwa rende feiten aan het licht bracht,' be kende hij tenslotte. De man is reeds eerder wegens ze denmisdrijven veroordeeld en is ter beschikking van den officier van justitie te Haarlem gesteld. Hij heeft zich bovendien schuldig gemaakt aan eenige aanrandingen van vrouwen en meisjes in dc duinen. JONGEN VERDRONKEN. Dinsdagavond iaat hebben de ou ders van een 7-jarig jongetje uit dc Kerkstraat zich bij de politie van het bureau Stadhouderskade te Amster dam vervoegd, waar zij mededeelden, dat hun zoontje, dat omstreeks 7 uur van huis was gegaan en nabij den wa terkant van den Amstel had gespeeld, nog niet thuis was gekomen. De poli tie ging dadelijk aan het dreggen met het resultaat, dat omstreeks één uur het jongetje uil, het water kon wor den opgehaald. De levensgeesten wa ren toen reeds geweken. Het stoffe lijk overschot is naar het Wilhelmina Gasthuis overgebracht. BU1TENLANDSCH NIEUWS. Zeventig pelgrims verdronken. Door het omslaan van pleiziervaar- tuigen is een groot aantal personen om 'gekomen. I De opvarenden keerden terug van de godsdienstige feesten,, die elk jaar (op het strand van Agami, vlak tegen- over de haven van Alexandrié. worden 'gehouden. De vaartuigen die blijkbaar jte zwaar beladen waren, zijn door een I verkeerde manoeuvre omgeslagen en alle opvarenden kwamen in zee terecht. Omtrent de scheepsramp bij Alexar* di'ië meldt men uit Kairo, dat het ging om twee zeilschepen vol pelgrims, die jvan een bedevaart terugkeerden. Vlak voor de haven sloegen de beide boo ten om. Van de meer dan 70 passa giers konden slechts vier gered wor den. De overigen .werden door de krachtige strooming meegesleurd en verdronken. Marine-vliegtuig neergestort. Zes inzittenden omgekomen. Tijdens nachtelijke oefeningen is in Californië een Amerikaansch marine- vliegtuig verongelukt. Van de acht in zittenden kwamen zes om het leven. De beide anderen werden gewond. Het verongelukte toestel behoorde tot het type, waarmede, als een der mo dernste machines, de massa-vlucht ei; zijn ondernomen naar Ilawai en Pa nama. JANTJES IN TREK. De Amerikaansch-Fransche huwe lijks-epidemie, die sinds het bezoek van den kruiser „Raleigh" aan het vrien- 'delijkc stadje Villafranche om zich 'heeft gegrepen, is thans sedert het be- jzoek van een tweede oorlogsschip de ^Hatlield" opnieuw opgelaaid. Dezer dagen zijn er namelijk weer jongedoch ters.uic de s'.reek in den echt verbon den met wijdgebroekte, witgemulste matrozen van Uncle Sam's vloot en volgen er deze week nog meer paartjes Dat de onder-officieren der oorlogs schepen in kwestie niet goed weten, of zij boos of verheugd moeten zijn over die huwelijks-rage hunner manschap pen, blijkt uit de uitlating van een hun ner tot een verslaggever van de United Press Vroeger zorgden we er voor, dat de jongens buiten de kroegen ble ven voortaan zullen we ook den bur gerlijken stand in de gaten moeten houden WORDT MIJNWERKER! Frankrijk heeft een tekort. Frankrijk heeft een tekort aan mijn werkers. Dit, tekort is thans zóó groot, dat de drie mijnwerkersbonden van de departementen Nord, Pas-deCalais en van het district Anzin op verzoek van de regeeriiig een beroep hebben ge- Met een buiging wilde Peyrolles zich verwijderen, doch Gonzaga riep hem terug en zeide Tracht Chaver ny voor mij op te sporen, dood ot le vend, want ik moet hem spreken. Onderwijl sloeg het vijf uur en de Regeering had bepaald, dat er na dat uur geen actiën meer verhandeld mochten worden. Het was gebleken, dat de speculatiewoede aanhoudend toenam, naarmate het later werd en dat daaruit gevechten, moorden en meer andere misdaden voortvloeiden. Men had dus een uur bepaald, waarop de handel eindigen moest en de beamb ten waren nu druk in de weer om den tuin te doen ontruimen. De bultenaar, op wien de blik van Gonzaga strak gevestigd was, scheen echter niet voornemens te vertrekken, want hij zette zich voor de deur van z,n hondenhok neder en begon op zijn gemak den inhoud van zijn grooton le deren zak na te tellen. Vervolgens bond hij dien weder toe en maakte aanstalten om het hok binnen te gaan. Komaan, Êsopus, zeide een der wachters van den tuin zijt gij voor nemens hier te blijven slapen Ja vriendje, gaf de bochel ten ant woord ik heb alles meegebracht,, wal daarvoor noodig is. De wachter schaterde het uit, maar herhaalde toch zijn bevel om heen te gaan, waarop Esopus het hondenhok binnenging en de deur voor zijn neus dicht wierp. En toen de andere de deur trachtte in te schoppen, vertoon de zich het gezicht van den bultenaar zich aan de kleine ronde opening, die onder het dak van het hok gemaakt was. Ik vraag recht, monseigneur, riep hij naar buiten. Ieder moet men klökslag van vij ven vertrekken, antwoordde Gonzaga. Monseigneur, hernam Esopus op den drogen loon van een advocaat, die eene zaak uiteenzet, ik verkeer niet in den toestand van iedereen. Niet iedereen heeft het hok van uw hond gehuurd Wat zou dat beteekenen Dat Medor, zooals ik bewijzen kan, gewoon was in zijn hok te slapen, en ik voor dertigduizend livres de rech ten van ivleuor gehuurd heb, zoodat ik wensch te doen wat hij deed en nie'. van hier ga, bnzij ik er door geweld toe gedwongen wordt. Gonzaga glimlachte en gaf door een hooidkniK z'jne instemming mei dat pleidooi te kennen, waarop de tuin- wachler zich verjwijderde. Kom eens hier, zeide de prins, waar op Esopus dadelijk zijn hok verliet en buigende naderde. Waarom wi't gij daarbinnen uw ver blijf houden vroeg Gonzaga. Omdat hei ten veilige plaats is en ik veel geil in mijn bezit heb. Is het h-ïk dus een goede sptcula'ie geweest Een goudwir.L-ing, monseigneur. Da* wist ik van te voren wel. Gonzaga klopte hem op den schou der, hetgeen hem een lichte kreet van pijn onlokte, juist zooals ook den af- geloopen nacht in de vestibule v >n het Paleis-Royal t geval was geweest. Wordt vervolgd. IN VIER BLADEN AD VERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. ZIJ per Courant.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 1