daan op alle Franschen, ook op hen,,, die nog nimmer in de Fransche mijnen gewerkt hebben, zich thans als mijn werker aan te melden. De regeering wil namelijk met de zen oproep eerst den Franschen een kans geven, alvorens zij buitenland- sche werkkrachten zal aanstellen. Het tekort aan arbeidskrachten is reeds duidelijk zichtbaar in de laatste productie-cijiers van de Fransche steen koolmijnen. In de eerste zes maanden van dit jaar bedroeg de productie bij na een millioen ton minder dan in de zeilde periode van het vorige jaar. t- Vrachtauto en locomotief. Bij. Wreschen in het Woswodenschap Posen is een vrachtauto, waarin 18 landarbeidsters en arbeiders gezeten w aren, door gesloten spoorboomen ge reden en in botsing gekomen met een rangeerende locomotief. Vijf inzitten den werden op slag gedood, zeven zwaar gewond drie der laatsten ver- keeren in levensgevaar. Dat moest bij ons ook I Voor den politie-rechter te Aresdale in Engeland-'zijn dezer dagen dertig personen tot boeten van 5 tot 20 shil ling veroordeeld, omdat zij de schoon heid van de South Downs hadden be dorven door er afval neer te werpen. Een van de verdachten kreeg 20 shil ling boete, omdat hij het cellophaan omhulsel van een doosje sigaretten op den grond had geworpen. Een man, die korstjes brood voor de vogels had had uitgestrooid, kwam er met een waarschuwing af. Iemand, die theeblaren uit een pot had weggeworpen, kreeg 5 shilling boete, hoewel hij listig betoogde, dat theeblaren den grond vruchtbaar maken. Het waren de eerste vervolgingen olgens de nieuwe wet op het behoud van het landschapsschoon. SPANJE. DRIEDUIZEND DOODEN IN EEN MEER. Grootendeels gesneuvelde Mooren. Het meer in de Casa del Campo bij Madrid is thans bijna geheel drooggelegd. Zooals be kend, zijn de republikeinen hiertoe overge gaan om het gevaar van besmetting, dat dit meer vormde, te bezweren. Tot dusver heeft men reeds 3000 lijken van gesneuvelde solda ten grootendeels Mooren uit het meer opgehaald. Het zijn de slachtoffers van den hevigen strijd, die zich in November 1936 aan dit meer heeft afgespeeld. BINNENLANDSCH NIEUWS. Tijdelijke ingenieurs en opzichters bij den Rijkswaterstaat. De arbeids-overeenkomst en de tijdelijke aanstelling. Minister antwoordt Kamer lid. Op de vragen van den heer Van Braambeek, betreffende den gang van zaken ten aanzien van vaste aanstel ling, ontslag, enz. van tijdelijk bij den Rijkswaterdienst in dienst zijnde ingc nieurs en opzichters, heeft de minis ter van Waterstaat o.m. het volgende geantwoord Het bedoelde rondschrijven van 22 Juni j.!was bedoeld als een voor- loopig bericht ten aanzien van de voor pemens met het tijdelijk personeel op 1 Jan. 1938, in hoofdzaak ter gerust stelling van degenen, wien tegen dien datum ontslag was aangezegd. Immers bij de aanschrijving van 21 October 1930 en 24 Mei 1935 was be paald, dat de ingenieurs op arbeids overeenkomst en met tijdelijke aan stelling op 1 Jan. 1938 den dienst zou den moocen vei laten, terwijl bij de aanschrijving van 23 Juni 1933 en 26 April 1935 hetzelfde was bepaald ten aanzien van de opzichters op arbeids overeenkomst. Voorts kan nog worden vermeid, dat de bedoeling voorzat om, indien bij hec treffen van de definitieve rege ling mocht blijken, dat pensioen-aan spraken zouden vervallen, na te gaan, of daarin op eenige wijze zou kunnen worden voorzien. De redelijke gronden voor de rege ling, bedoeid in het rondschrijven van 22 Juni j.1waren deze, dat zoowel in de tewerkstelling als in de salariee- ring het tijdelijke karakter van de dienstbetrekking der betrokkenen dui delijker dient uit le komen. liet is echter niet de bedoeling geweest het salaris, dat iemand op 1 Jan. 1938, zou genieten, te verminderen. Omtrent de maatregelen, die met 1 Jan. 1938 ten aanzien van het hierbe doeld tijdelijk uersoneel zullen 'wor den getroffen, moet de minister zich nog beraden. Daarbij zal met redelijke aanspraken van de betrokkenen, voor zoover met het dienstbelang vereenig- baar, rekening worden gehouden. Prins Bernhard terug uit België. Prins Bernhard is Maandagavond om kwart over zeven van zijn bezoek aan koning Leopold te Laeken op het Paleis Het Loo teruggekeerd. Hij maak te den reis met zijn Maybach-auto, wel ke hijzelf bestuurde. De Prins was zon der gevolg alleen een chauffeur ver gezelde hem. Het goederenverkeer in de Noordzee havens. Rotterdam aan de spits Het goederenverkeer ter zee heeft in de eerste zes maanden van het loopen de jaar, volgens mededeeling van het bureau voor de Handelsstatistiek te Hamburg, in de vier groote havens aan de Noordzee 48 millioen ton bereikt, tegen 39.9 millioen in het eerste half jaar van 1933. Het goederenverkeer is dus met 20.3 procent gestegen en tegenover 1933 zelfs met 57 procent. Voor de eerste maal is hiermede den tot dusver hoogsten stand van na den oorlog, namelijk van 48,6 millioen ton in 1929, overschreden en wel met 2.6 procent. Evenals bij vroegere vergc lij- Kingen der concurreerende havens aan de Noordzee, hebben de beide westelij ke havens, t.w. Rotterdam en Antwer pen, weer het hoofdaandeel in de toe neming. Met 6.4 millioen ton namen zij deel aan de stijging tegenover het vorige jaar, terwijl de heide Duitsche havens Hamburg en Bremen, slechts een toe neming vertoonden van 1.7 millioen. Opnieuw trokken de heide westelij ke havens voordeel uit den opbloei der Duitsche industrieele ontwikke ling, in het bijzonder in de gebieden van Rijn en Roer. De helft van het toe genomen goederenverkeer kwam op rekening van den doorvoerhandel met Duitschland. Volgens de resultaten van het eerste halfjaar staat Rotterdam in het scheeps verkeer ter zee, wat de aankomst be treft, met 11.76 (9.97) millioen ton nu ruim twee millioen hoven Hamburg, dat 9.54 (9.51) millioen ton hoekte en met een verschil van een half millioen ion de derde plaats achter Antwerpen inneemt. Het inkomende zeevaarlver- keer van Bremen bedroeg, 4.35 millioen ton, terwijl de scheepvaart te Rotter- dma dus is toegenomen met 18 proc. - vertoonde het verkeer in de beide Duitsch Noordzeehavens geen groote wijziging. ln het goederen verkeer heeft Rot terdam een bijna even grootcn voor sprong op zijn concurrenten. Er werd daar i9.5Ü (15.04) millioen ton omge zet. Antwerpen met 12.50 (10.59) mill. tot. Vervolgens komen Hamburg met 12.13 (10.96) en Bremen met 3.86 (3.33) mill. ton. Het goederenverkeer van Rot terdam is in Int eerste halfjaar dus ge stegen met 29.7 procent, het verkeer van Antwerpen met 18 procent. De ver- keers-toenemiiig in de beide Duitsche havens bediocg voor Hamburg 10.7 en voor Bremen 16.1 procent. CRISIS - BUREAU. BIGGENMERKEN. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het aantal aangebrachte biggen- inerken in de week van 9 t.m. 14 Aug. 1937 bedroeg 37995, tegenover 46832 in de overeenkomstige week van bet vorige jaar. Van de toekenning 1937 zijn van 1 Jan. tot 14 Aug. in totaal «aangebracht 1.063.550 merken, tegenover 1.253.900 merken in de overeenkomstige pe riode van 1936. GEMEENTE WIERINGEN. Vergadering van het Oranje Comité „Oost-Wieringen" op 24 Augustus '37, in Hotel Jurrie Lont te Den Oever. Het was omstreeks acht uur, toen de voorz. de hr. M. Bosker, met een woord van, welkom deze vergadering' voor geopend verklaarde. In het bijzon der heette hij de hoofden van de scho len, de heeren Joffried en de Vries van harte welkom en informeerde, waarom de mr. Boon van Oosterland deze avond niet aanwezig was. Na in zijn openingsrede er op gewezen te hebben, waarvoor allen hier aanwezig zijn en aandringend op samenwer king, gaf de voorz. het woord aan den secretaris, den hr. Meijers, met het ver zoek de notulen der vorige vergade ring te lezen, welke onder algemeene dankzegging werden, goedgekeurd. Hierna volgde bespreking der finan ciën, en, het opstellen van een feest programma voor de schoolkinderen op 31 Aug. a.s. Ondanks het feit, dat het er met de financiën er niet al te best voorstond, kan men toch gerust zijn, aangezien de lijsten, reeds met succes circuleeren. En nu het opstellen van het feest programma Om half twee des middags zullen de kinderen zich opstellen op de ver schillende schoolpleinen, voor de te houden optocht. De kinderen zijn ge tooid met oranje en met vlaggen. Na de optocht kinderspelen op hot feestterrein bij de Gasthuisbrug. Voor de tractatie van de kinderen, worden alle winkeliers uitgenoodigd aanbiedingen, prijsopgaaf van hun ar tikelen, welke hiervoor in aanmerking komen, zooals chocolade-reepen, ge vulde en gewone koeken, ranje enz. te doen bij den secretaris van bovenge noemde vereen. Sluisplcin 15, Den Oejver. Aanbiedingen moeten binnen zijn voor 28 Aug. a.s. De burgers van Oost-Wieringen wor den uitgenoodigd hun gevel met een vlag te versieren en vooral bij de kin derspelen aanwezig te zijn. Heeft men voor de jongeren 't beste beentje voorgezet, ook voor de ouderen is niet minder goed gezorgd. Door de Mandoline-vereen, zal in de zaal van Jurrie Lont een prachtige avond worden gegeven voor de oude ren. Men boude deze avond vrij Opening der zaal 8 uur. Verplicht programma a f 0.15, voor dekking der te maken onkosten. D'ezi avond is welwillend door de Mandolineclub aangeboden aan de Oranje-vereen., welke dit op hoogen prijs stelt, terwijl de Vereen. O.O.V. (symphonisch orkest) o.l.v. den heer van Vrede, gelegenheid zal worden ge geven, ook hun kunst voor het voet licht te brengen. Een en ander belooft dus een schit terende vond, een waardig besluit van den dag, waarop H.K.H. Koningin Wilhelmina haar verjaardag viert. SUCCES NIEUWS. De competitie nadert en allen zi'en deze tijd met spanning tegemoet. Dan pas komt de juiste spanning en viert Koning Voetboel weer hoogtij. Zondag 19 September wordt de competitie ingeluid. Nog slechts enkele weken scheiden ons. Laten we die enkele weken nog dubbel benutten en in dien mogelijk de trainingsavonden bijwonen. Er wordt nu tweemaal per week getraind, Dinsdags en Donderdagsavond. Voor adspi- ranten is het ALLEEN Donderdags. Maak jelui zooveel mogelijk J*cij en "kom zoo vroeg mogelijk. Vanaf hedenC^-ordt getraind op het terrein achter den Heer Bruul, kleedgelegen heid bij S. Halfweeg. Ook zullen er nog enkele serieuze oefenwedstrijden gespeeld worden voor de competitie. Het bestuur laat niets on beproefd, werkt dus allen mee, want met goe de samenwerking kan veel bereikt worden. Succes I gaat Zondag a.s. naar Oostzaan om daar O. S. V. I te bekampen, een uitste kende oefenpartij. O. S. V. is een flinke 2de klasser, dus zal geducht aangepakt moeten V/orden. Als regel spelen de Successers tegen een sterke partij een goede wedstrijd. Vertrek per bus 12.15 uur. Succes 2 en 3 gaan beide naar Den Helder om daar resp. Helder 3 en 5 te bekampen. Voor beide ook een goede oefen wedstrijd. Nu geen afberichten en zorgt allen op tijd aanwezig te zijn. Vertrek 9 uur. Politie. Verl.: een portemonnaie inli. eenig geld en een retourkaartje. Inl. bij den Gem.-Bode. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 29 AUGUSTUS. NED. HERV. GEM. Den Oever nam. 2 uur Ds. Van Beek. Westerland 's avonds 7V* uur Ds. Van Beek. Donderdag 2 Sept. 8 uur Herv. Zusterkring te H.-hoef. DOOPSGEZ. GEM H.-hoef v.m. 10V« uur Ds. J. M. Leendertz van Haarlem. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de heer Lodder van Alkmaar. Den Oever nam. 4Va uur de heer Lodder. GEMEENTE ~Z1JPE. Schagerbrug. Dinsdagavond hield de Afd. Zijpè en Omstreken van de Hoil. Mij. van JLandbouw een algem. leden vergadering in het lokaal van den hr. S. Kuiper. Aanwezig waren 10 personen Voorz. II. Rezclman opende de ver gadering en heet allen hartelijk wel kom. De hr. C. van Sluijs secretaris, leest hierna de notulen der laatst gehou den leden-vergadering, welke onver anderd /Voorden goedgekeurd. VairMlf hr. G. Schliijt-'tfas bericht van verhindering' ingekomen. Tevens wees de heer Schuijt er in zijn schrij ven op. dat de aftreding van het be stuurslid op een abuis moest berus ten, waarop de secr. antwoordde dat Francis was benoemd in de plaats van wijlen den lieer H. 't Hart welke in 1937 zou moeten aftreden. Verder was een rapport ingekomen vanS de bedrijfs-cong^€?}t betreffende diens \£Qtftzaamhcde<s. g' ,a VeTder werd besloten in overleg te treden met den heer Leeuwen, hoofd der school te Sint Maartensbrug voor het houden vair oen cursus in de win termaanden. Mededeeld werd dat het examen der- mei kcursus gehouden zal woden op 30 Aug. a.s. Bespreking Festiviteiten tijdens de tentoonstelling. Medegedeeld werd dat Maandag van Kermis na de tentoonstelling een Mo rt or-behendigheids-wedstrijd gehouden zal worden onder leiding van den hr. J. Moejes te Heer-IIugowaard, welke in de motorwereld een zeer bekend persoon is. De hr. Moejes zal trachten, de mede werking te verkrijgen van de motor club te Enk huizen en te Zaandam, zoo dat als dit mag slagen een interes sante middag belooft te worden. Volgde bestuursverkiezing. Aftr. de heeren P. K. Francis en K. Winkel, niet herkiesbaar en C. van der Sluijs wel herkiesbaar. Benoemd werden de heeren C. v.d. Sluijs, N. T. Hopman en J. Hoogland. Laatstgenoemde heeren waren niet ter vergadering aanwezig, terwijl de hr. Van dor Sluijs dank uitsprak voor zijn herbenoeming. In de rondvraag wordt het idéé ge opperd de Afd. Zijpe van de Bond van Boerinnen te verzoeken medewerking te verleen,en aan de tentoonstelling. Gemeend wordt dat de tijd van voor bereiding hiervoor te kort is, waarop de hr. G. van der Sluijs voorstelt, de secretaresse der Afd. te verzoeken pro paganda te maken voor liet tentoon- stellirigs-bezoek. De voorz. verlaat hierop de vergade ring, daar deze zich minder prettig begint te gevoelen, waarna de heer K. Winkel de rondvraag verder leidt. Mr. D. Breebaart brengt namens de vergadering dank aan de afgetreden bestuursleden voor huil bemoei-ingen en spreekt de hoop uit in dc toe komst de heeren weer in het bestuur terug te zien. Hierna sluit de hr. Winkel de ver gadering. de hoop uitsprekende, dat de tentoonstelling moge slagen. PROVINCIAAL NIEUWS. EGMOND BINNEN. Honden vergiftigd. Een dezer dagen werd een hond in de dui nen dood gevonden, die door vergiftiging ge storven was. Betrekkelijk kort geleden heeft zich een dergelijk geval ook in dezelfde duin streek voorgedaan. Het betreft hier een duis tere zaak. De politie zal nogmaals een ernstig ONS De Wieringermeerfanfare naar Concours. Zondag a.s. zal de Wieringermeerfanfare onder leiding van den heer Joh. van Glabbeek deelnemen aan het Nat. Concours van de muziekvereeniging „Schinkelhaven" te Am sterdam. Het corps heeft ingeschreven voor de 2e afdeeling en zal door een groot aantal supporters vergezeld worden naar deze vreed zame kamp. Wij wenschen directeur en leden veel succes. BEURS EN MARKT. Bij den handel was weer veel vraag naar erwten Woensdag en aan de vraag naar dit product kon niet ruim worden voldaan. Erw ten noteerden dan ook weer een halve gulden hooger als vorige week. De kwaliteit kan over het algemeen goed genoemd worden, van blauwmaanzaad werden eenige partijen .aan gevoerd die een goede prijs noteerden. Karwij stond hooger dan vorige week, zelfs bedui dend hooger. Ondanks dat de geheele landbouw momen teel onder hooge druk werkt om de oogst van 't land te krijgen, was het bezoek aan de Beurs zeer druk. De noteeringen waren Rogge f 77.25 Wintergerst f 77.25 Zo- mergerst f 7—7.35 Haver f 6.75—7.25 Groe ne Erwten f 9.5010.50 Wijker Valen f 14 17.50 Blauw Maanzaad f 28—29 Karwij - zaad f 23.50—24. POLITIE. Verloren een portemonnaie inh. f3.-; een rose sierkussen van kinderwagen. Inl. Politie Slootdorp. EXAMEN MELKCURSUS. Maandag en Dins dagavond hebben de leerlingen van de inder tijd door de 3 gezamelijke landbouworganisa ties opgerichte melkcursus examen afgelegd. Van de 14 cursisten kon aan 6 het diploma voor melken worden uitgereikt. Op het eerste gezicht lijkt een percentage van 40 procent geslaagden aan de lage kant, doch wanneer men in aanmerking neemt dat het examen wérd opgelegd voor een specifie ke Noord-Hollandsche Commissie en dat de 14 jongelui afkomstig zijn uit diverse provin- cie's dan mag het geen verwondering baren dat een eerste maal geen hooger percentage slaagt. De examen-commissie bestond uit de hee ren Dr. Scheij, de Groot en Koster, allen te Hoorn, terwijl van de 3 centrale landbouw organisaties eenige bestuursleden aanwezig waren. Namens deze organisaties werd dank ge bracht, aan den cursusleider, de heer D. Kaan te Wieringerwaard en aan de heeren Hooge- doorn en Miedema, die hun bedrijven beschik baar hadden gesteld voor de cursisten. Zooals wij reeds schreven slaagden 6 leer lingen t.w. H. Struik, Oostra, Kraaijenvan- ger, C. Bakker en een tweetal jongelui uit het Joodsche Werkkamp te Nieuwesluis. De 8 niet geslaagden zullen opnieuw een cursus volgen en dan examen doen. onderzoek instellen. De vergiftiging der honden vindt plaats door het in de duinen rondstrooien van stuk jes vergiftigde worst. Lang niet denkbeeldig is het gevaar dat bramenzoekende kinderen daarvan het slachtoffer kunnen worden. HOORN. Bedriegelijke Bankbreuk. Door de politie te Hoorn werd een aldaar wonende kastelein gearresteerd als verdacht van bedriegelijke bankbreuk. Hij is ter beschikking van de justitie naar Alkmaar gebracht. GEMEENTE ANNA PAULOWNAr Postduivensport. Zondag 22 Aug. hield de P. V. „Altijd Verder" een wed vlucht vanaf Mons afst. 277 Km. In concours waren 58 duiven welke om 10 uur 25 min. werden gelost. De eerste vogel arriveerde om 3 uur 10 min. en 3 sec. en vloog een snelheid van 1008 M. per minuut- De laatste prijswinnende vogel werd wegens het slechte weer, eerst Maan dagmorgen om 7 uur 25 min. 21 sec. geconstateerd, dus een slecht verloop en nog al wat verliezen. De prijzen en punten vielen als volgt \V. Blaauboer 1-4-8-en 12 met 54 pun ten A. Liefhebber 2-3-5-7-9 en 10 met 58 pnt. J. Hengstdijk 6 en 11 met 22 punten. Benoemd. Onze plaatsgenooten de hr. en Mevr. S. Koning-Jongers zijn te Schagen benoemd als Vader en Moe der in het Ned. Herv. Weeshuis al- daa, uit een groot aantal sollicitanten Wij wenschen dit geziene echtpaar een aangename werkkring. Vergadering Middenstand. Door de Middenstandsv^reen. werd Dinsdag avond in de zaal van den Heer J. Daai der vergaderd. De opkomst was goed, vooral van de jeugd, die genoodigd was, en deze vooral werden bij de ope ning door den voorz. den hr. C. Kaan Azt hartelijk welkom geheet-en. De gi;oote opkomst was niet te ver wonderen, daar als spreker optrad de hr. Tupken, die als onderwerp had ge kozen: „De Nieuwe Vestigingingswet" Spr. zette een en ander op zeer duide lijke wijze uiteen, hetgeen door de aan wezigen aandachtig werd aangehoord Na het uitspreken dezer rede konden vragen worden gesteld. Hiervan werd gebruik gemaakt door de heeren Pie- tersen, Kossen, v. Zandwijk en Kaan. Hoewel door spr. deze allen werden beantwoord, konden die ons persoon lijk niet bevredigen. Doch zij zijn moeilijk te ondervangen, daar de Vestigingswet nog slechts ten deele is ingevoerd, namelijk nog alleen, in het slagersbedrijf. Hoe deze wet dus op de andere bedrijven zal werken, moeten wij maar afwachten. Na afloop dezer lezing werd het Hengelverbod in de Zandvaart en Mid denvliet ter sprake gebracht. Door hei Middenst. Bestuur zal een verzoek wor den gericht aan het Polderbestuur om dit verbod ongedaan te krijgen. INGEZONDEN STUKKEN. Wieringermeer, Aug. 1937. M. de R. Mag ik een bescheiden plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Ik wil van deze plaats een ernstig protest doen hooren tegen het optreden van den humorist op het overigens zoo goed geslaagde Folderfeest. In het bijzonder richt ik mij tot het christelijk gedeelte van de feestcommissie. Het spotten met dood en eeuwigheid heeft velen gekrenkt. Waarom dergelijke Godont- eerende en alle menschelijk gevoel kwetsende dingen bij een gemengd publiek Een Polderbewoner. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 29 AUGUSTUS. NED. HERV. GEM. Slootdorp 'sav. 8 uur Ds. B. Nijholt. NED. HERV. EVANGELISATIE Middenmeer vm. 10 uur n.t. Ev. K. Kiewiet. Slootdorp 2.30 uur n.t. Ev. K. Kiewiet. W.-werf 2.30 uur n.t. Leesdienst. Middenmeer 3 uur n.t. Jongel. samenkomst. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9.30 uur Leesdienst. Slootdorp nam. 2.30 uur Ds. C. v. d. Vliet. GEREF. KERK MIDDENMEER. Middenmeer vm. 9.30 uur de hr. C. v. d. Vlie.t Middenmeer nam. 2.30 uur Leesdienst. Algemeene Kennisgeving. Geboren WILLEM, Zoon van Jn. HOOGSCHAGEN en J. HOOGSCHAGEN - Gutker. Slootdorp, 23 Aug. 1937. Kooltuinweg 26. BLOEMWERKEN. Ondergeteekende maakt bekend, dat door hem alle bestellingen op het gebied van BLOEMWERKEN worden aangenomen. Aanbevelend A. BOERHAVE, Torenstraat 42, Middenmeer. 2000 M2 Pak- en Opslagruimte te huur Ook in perceelen, gelegen aan hoofdwegen en groot vaarwater. W. G. VAN VLIET, (HOTEL SMIT, MIDDENMEER.) S'eeds zijn deze walden vrij geweest en nu plotseling zijn ze verpacht door den huurder aan de Hengel ver een. Den Heider. Dit is den huurder niet kwalijk te nemen, doch de inge zetenen megen nu geen hengel meer uitgooien of men moet lid zijn van de Hengelsport-vereen. Den Helder, ter wijl wij in de plaats liefst twee vcr- eenigingen bezitten. Na een aangename bespreking, sluit de voorz. onder dankzegging aan al len, in/t bijzonder de Spr. en de Pers. „Piet Hein" thans gereed koninklijke eigenaren te ontvangen. Proeftochten hebben bewezen dat het motorjacht aan de hoogste eischen beantwoordt. De proefvaarten met de „Piet Hein" gehouden zijn hebben uitgewezen, dat het Prinselijk jacht voortreffelijk ma noeuvreert, dat het uitstekende vaar- eigenschappen heeft en dat de trilling minimaal en nauwelijks merkbaar is op het zeer stabiele 3chip. De „Piet Hein" manoeuvreerde uit stekend zoowel op ondiep vaarwater op het IJsselmeer als in dieper water van den Texelstroom. Hef. jacht dat een diepgang van 1.50 M. heeft en 16 mijl kan loopen, zal dus zoowel op dc binnenwateren als op buitenwateren als Westerschelde of Waddenzee fraaie kruistochten kunnen maken. En de 14 voets jol en de kleine race boot, die 50 Km. kan loopen, zullen bet den Koninklijken eigenaren mogelijk maken ook daar, waar hun jacht we gens te ondiep vaarwater niet kan ko men, over smalle en stille geulen het schoone Hollandsche landschap te ver kennen. De „Piet Hein" is compleet en ge reed om Zaterdag te worden overge dragen aan het Prinselijk Paar. Een overdracht, die een bijzonder aspect krijgt door de vlootrevue en die mee geleefd zal worden door lieel het land, dat de plechtigheid aan boord van het Prinselijk jacht, dank zij de radio, kunnen volgen. Te vier uur zal de „Piet Hein" van Muiden vertrekken, te 7 uur zal het jacht aankomen aan steiger 2 bij 't Centraal-station, na 'n ongetwijfeld glorieuzen vaartocht. De Veemarkt. SCHAGEN, Donderdag 26 Aug. 1937. Op de gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt 12 Paarden f 150 a 450 2 Pinken f 155 a 175 12 mag. Geldekoeien f200 a 180 60 id. vette f 200 a 300 10 Kalf koeien f 200 a 280 6 Graskalveren f 25 a 45 31 Nuchtert kalveren f 12 a 18 4 Pinken f 80 a 110 50 mag. Schapen f 18 a 25 234 id. Vette f 28 f 33 121 Lammeren f 10 a 15 6 Bok ken en Geiten f 3 a 10 10 mag. Var- hens f 32 a 38 7 id. vette per Kg. f 0.58 a 0.61 139 Biggen f 12 a 22 Konijnen f 0.40 a f 1 Kippen f 0-40 a f 1.50 Haantjes f 0.20 a f 1.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2