\J Vereeniging .HET HOOGE L Van Wijek DEKZEILEN ORANJEFEESTEN TE DEN OEVER. ORANJEFEESTEN TE WESTERLAND. MIDDENMEER. Spoldjosdag EN GETEERDE SCHELFNETTEN bewondering af. Deze mooie oefeningen werden afge wisseld door Harmonie, dat als steeds onder de bekwame leiding stond van kapelmeester Kreijger. De diverse va- derlandsche liederen werden spontaan medegezongen en wanneer ten slotte het Wilhelmus klink, zingt ieder uit volle borst mede. Burgemeester Kolff moest reeds eer der het terrein verlaten, daar hij ook in Den Oever moest zijn om aldaar de feestelijkheden bij te wonen. Namens het Oranje Comité sprak de hr. C. J. Bosker een korte rede uit en een driewerf hoera voor de Koningin werd aan het einde door honderden keelen herhaald. En dan is het fini. Een marsch wordt ingezet en onder de tonen van de Lippe - Detmold - marsch stroomt de Wielerbaan leeg In het Restaurant en in de zaal van Halfweeg besloot een gezellig bal deze uitstekend geslaagden avond Politie. Verloren een bruine uortemonnaie inhoudend eenig geld. Gevonden een R.K. kinderkerkboekje. Inl. bij den ge meentebode. Reeds 's morgens vroeg kon men overal vlaggen zien en kinderen, die met Oranje waren getooid. Ongeveer een uur of tien werd begonnen met een vliegerwedstrijd. Er waren drie prijzen beschikbaar, één, voor wie de mooiste vlieger had, één voor degeen, die het hoogst kwam en één voor hun, wiens vlieger het mooist in de lucht stond. Onder de vlie gers, die ten tapijte gebracht werden, op het feestterrein aan de Gasthuisweg), waren er, die werkelijk heel mooi waren. Doch ondanks de vele goede voornemers ging de wedstrijd niet door, daar de noodzakelijke factor, de wind, nagenoeg geheel ontbrak, zoodat iedere poging, die gedaan werd om de vliegers de lucht in te krijgen, mislukte. Ten slotte werd de vliegerwedstrijd maar uitgesteld tot later datum. 's Middags half twee, maakte Apollo, o.l.v. de heer D. Verfaille een rondgang door Den Oever, welke geweldig insloeg. Om ongeveer twee uur kwam de stoet bij het feestterrein aan, waarna een aanvang werd gemaakt met de verschillende kinderspelen. Er waren eeni- ge honderden menschen aanwezig, die de kinderen steeds aanmoedigden. Het terrein was verdeeld in 4 banen, genum merd 14. Daarnaast was nog een terrein klaargemaakt voor de voetbalwedstrijd, die het laatst zou worden gehouden. Op de ver schillende banen werd tegelijk begonnen. De uitslagen van de Christelijke school wer den het eerst uitgereikt, aangezien nog velen van de kinderen met de bus naar Hippolytus- hoef en omstreken moesten vertrekken. Meisjes 6-7 jaar le pr. Marietje Legrant, een popje 2e Riek Bakker, doosje knikkers 3e Mart je Ploegèri (>opje4e Jetske Bakker, zakdoekje. Jongens 6-7 jaar le pr. Andreas Smit, étui2e Sicco Heidema, teekenboek3e KI. Jaarsma, doos met spel4e Joh. v. d. Schuur, teekenboek. Meisjes 8-9 jaar le pr. Jannie Boekenstein' schortje 2e Miep Sperling, étui3e Hiltje Bijma, poezie-album 4e Sini Laan, jurkje. Jongens 8-9 jaar le pr. Wieber Bijma 2e Gommel Toren,^portemonnaie 3e W. Ou- kema, mondorgel j|4e P. v. d. Schans, kleur boek. 1 Jongens 10-11* jaar le pr. Jan Laan, tim- merdoos 2e A. v. d. Kreeke, sportriem 3e W. Liebe, sportriem 4e S. Bijlsma, mes. Meisjes 10-11 jaar le pr. Ellie IJzer, schor tje 2e S. Mulder, zakdoekje 3e G. Baard man, poezië-album 4e R. Juisting, Poezië- album. Meisjes 12-13-14 jaar le pr. C. v. Wijn gaarden, schortje 2e M. Liebe, potloodje en boek 3e J. v. d. Kaap 4e F. IJzer, poeziealb. Jongens 12-13-14 jaar le pr. Kr. Sperling, rugzak, 2e H. Volkes, rugzak3e S. Reijers, rugzak 4e P. Oegema, mes. De prijsuitreiking werd besloten met een drietal hoera's ter eere van de verjaardag van H.M. de Koningin. Openbare Lagere School, Den Oever. Meisjes 6-7 jaar le pr. Rietje Hopstaken, 2e Marieke Smid, 3e Jannie Hegeman. Jongens 6-7 jaar le pr. Jan Visser 2e Dik- kie Doves 3e Eef Bakker, 4e Geert Tienstra. Meisjes 8-9 jaar le pr. Molly Zwart, 2e Jaantje Koorn 3e Adri Slagboom, 4e Truus Tijsen. Jongens 8-9 jaar le pr. Piet v.d. Wall, 2ë Gerke Vrieswijk, 3e Theo Boersen. Meisjes 10-11 jaar le pr. Ida Wiegman 2e Mieneke de Jong3e Janke Visser. Jongens 10-11 jaar le pr. St. de Jong, 2e Jo Ensing, 3e Cees Lont, 4e Cees Molenaar. Meisjes 12-13 jaar le pr. Antje Hegeman, 2e Marie Hegeman, 3e Kobi Hegeman. Jongens 12-13 jaar le pr. Geert Komduur, 2e Eize Kuiper, 3e Hem Hermans. Openbare Lagere School te Oosterland. Blokjesrapen. Meisjes en Jongens 6-7 jaar. le pr. Koos Roossien, 2e Trijnie Lont, 3e An ne Everts. Zakloopen. Jongens 8-9 jaar":: le pr. Simon Klein, 2e Jan Voorthuizen. Lei met bal, een hand op de rug). Meisjes le pr. Annie Lont, 2e Gré Kool, 3e Rollie Kuiper, 4e Gerrie Lont. Hoepelen met een autoband. Jongens 10-11 jaar le pr. Cor Klein, 2e Japie Kaleveld, 3e Wim Steiginga. Zuidwester doorgeven. Meisjes 10-11 jaar le pr. Annie Kuiper, 2e Truus Kuiper, 3e Wad die Hidden. Dit nummer was iets nieuws. Het sloeg ge weldig in. Als trommelslager fungeerde de be kende slagwerker Jan Tijsen, (beter bekend onder den naam van Jan van Kees van Maar- tje.) De kinderen stonden irï een kring en zetten elkaar om beurten een Zuidwester op. Ondertussehen gaf Jan een roffel. Degeen, die de hoed op had, als de roffel ophield, viel uit. Hindernisloopen voor Jongens van 12-13 jaar. le pr. Gerrit Bergsma, 2e Arie Leijen, 3e Ri- kus Raatjes. Ook dit nummer sloeg in. Eenmaal spron gen twee tegenstanders op den meester los, die aan het eind van de baan stond. Meester tuimelde tusschen het publiek, de jongens bovenop hem. Algemeen gelach Hippen met kussentjes tusschen de voeten voor meisjes van 12-13 jaar. le pr. Annie Voorthuizen, 2e Jootje Hidden 3e Rika Woort man. Onder de aanwezigen, die wat later gekomen v/aren,' bevóncT zich ook de Edelachtb. Heer Burgemeester Kolff, die speciaal overgekomen was. In tegenstelling met de Chr. School werd meegedeeld, dat de prijzen van de anderen in de scholen zelf konden worden afgehaald. Een ieder kon dan op zijn gemak zijn keus bepalen. De prijzen voor de mooiste versiering zullen eveneens op school worden uitgereikt. 't Avonds werd er een vroolijke avond ge houden in de zaal van Jurrle Lont, door de Mandoline-club Oost-Wieringen, (Dir. de Heer Jac. Bakker) aangeboden aan de Oranjever- eeniging. Om ongeveer half negen, toen er een aanvang gemaakt werd met de uitvoering, v/as de zaal geheel gevuld. De zaal zelf was geheel versierd en leverde een prettige indruk op. Het Wilhelmus, dat als eerste nummer door de Mandolineclub ten gehoore werd gegeven, v/erd door allen staande medegezongen, als debutante trad op het dochtertje van den Directeur, die het Wilhelmus op de viool mee speelde. Het introductielied, een ode aan het Vor stenhuis, werd opgevoerd met behulp van een tweetal zangers. Vervolgens hield de heer Volkert Bakker een korte openingsrede en droeg hij een dichtwerk over het vorstenhuis voor. Na nog 'n 2-tal nummers van het Mando- linieorkest was het eerste deel hiermede be ëindigd. Na een korte pauze trad Mevr. Tijsen-Bos- ker op als Vredesengel, de declamatie, zang met piano en vioolbegeleiding een hartelijk applaus weerklonk. Vervolgens trad de Mandolineclub weer op met een tweetal nummers en hierna traden op Jan Bakker en Dina Kok in een dialoog, genaamd 't Is fijn. Jan Bakker en Jan Tijsen zorgden er voor dat in het hierna komende nummer de stem ming ten top werd gevoerd. Allen zongen mee. Als bijzonderheid was er er wedstrijd aan dit lied verbonden. Wie het mooist zong, kon een klok winnen. De winnaressen zullen wel moeite hebben, om die tot hun eigendom te maken, aangezien men de klok uit de Kapel bedoelden. Met het slotlied werd het optreden van de Mandolineclub besloten Aangezien ondertussehen de Edelachtb. Heer Burgemeester, voorz. van de Oranje vereniging Wieringen en gezelschap gearri veerd was, werd op verzoek nogmaals „Een kleine overpeinzing vn Den Oever" opgevoerd. Vervolgens treedt de Oeversche Orkest Vereen., o.l.v. den.Heer v. Vrede op. Na een viertal nummers bleek wel, dat O.V.V. in de tijd van nog geen jaar aanzien lijk verbeterd is. De muziek stond op hoog peil. De heer Volkert Bakker sprak hierna het sluitingswoord, waarin hij alle medewerkers bedankten en alle aanwezigen een gezellig bal toewenschte. Oost-Wieringen heeft hiermede op Waar dige wijze Koninginnedag gevierd. Op het strand aan het Amstelbad vierde de Westerlander jeugd het Koninginnefeest. Voor de Oranjevereeniging organiseerde en leidde de heer Cornelissen, het hoofd der school en het verdere personeel de wedstrij den, die een uitstekend verloop hadden. Vooraf had een optocht met versierde fiet sen plaats over de Haukes, Poelweg, Hollebalg en door Westerland. De. animo was enorm. 51 kinderen hadden hun beste beentje voorge zet om hun fiets zoo fraai mogelijk op te tui gen. We zagen o.a. de boot van 't Prinselijk paar de „Piet Hein", een 2-master, enz. Geen wonder dat de burgerij overal buiten stond en de deelnemers hartelijk toewuifde. De jury bestaande uit Mej. Blaauboer en de heeren E. Baijs, D. Blaauboer en P. Luijt, had een moeilijke taak uit al dit moois de mooisten te zoeken. Doch het ging en de uit slag was le prijs Corrie Doves 2e Piet Omis, 3e Hennie Besseling, 4e Piet Tijsen en Klaas Schiphof samen. Troostprijzen kregen Joop Weeke, Adri Krijger en Jaap Geerligs. Uitslagen van de wedstrijden .Jongens 6 en 7 jaar (blokjes rapen) le pr. Adri Krijger, 2e Henk Cornelissen, 3e Sebo Brandsema. Meisjes 6 en 7 jaar (vlaggetjes in een stoof zetten) le pr. Jantje Kuik, 2e Trijnie Mar- tens, 3e Neeltje de Bie. Jongens 8 en 9 jaar (tonnetje rollen) le pr. Kees Jongkind, 2e Jan Stoop, 3e Piet Meij er. Meisjes 8 en 9 jaar (hardloopen met als hindernis een bal op een bordje) le pr. Alie ten Brinke, 2e Trijnie Kooij, 3e Coba Steigstra Jongens 10-11 jaar (wedloop met hinder nis) le pr. Piet Wigbout, 2e Joop Houkema, 3e Cor Blaauw. Meisjes 10-11 jaar (waschophangen) le pr. Nelie Speur; 2e Zwaantje v. d. Veen, 3e Alie Nieuwenburg. Jongens 12-13 jaar (zakloopen) le pr. Piet de Haan, 2e Jan Duijnker, 3e Chris Pol mans. Meisjes 12-13 jaar (wedloop met kruiwagen). le pr. Vrouktje Meijer, 2e Marie Omis, 3e Piet je de Swart. In de pauze liet zich de jeugd ranja en jodenkoek goed smaken. Het was een pracht middag. ONGELUK. Tijdens de Koninginnefeesten j.1. Dinsdag op de Wielerbaan kwam het zoontje van den heer Tichelaar zoodanig te vallen, dat hij een gekneusde arm opliep. De kleine reed met een gewone fiets op de baan en kwam te vallen met het noodlottig gevolg. DE HAUKES. Het 2-jarig zoontje van den Heer J. Koorn Sz. te De Haukes kreeg ge heel onverwachts een sausje in de keel en werdvreeselijk benauwd. De ontboden geneesheer achtte overbren ging naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk, waar het sausje werd weggeno men. De toestand van de kleine is thans weer goed. PREDIKBEURTEN WIEKINGEN. ZONDAG 5 SEPTEMBER. NED. HERV. GEM. GEEN DIENST. Donderdag 2 Sept. 8 uur Herv. Zusterkring te H.-hoef. DOOPSGEZ. GEM H.-hoef v.m. lO'/a uur Cand. De Zeeuw. EVANGELISATIE Den Oever v.m. 10 uur Ds. Oskam van Den Helder. H.-hoef nam. 4'/2 uur Leesdienst. Diefstal Veldgewassen. Gisteren avond is door de Brigadier der Rijksveldwacht, tezamen met den jachtopziener aangehouden een zekere V., terw,l deze in de Wieringermeer een zak gerst vervoerde. Deze gerst was gestolen. Bij gehouden huiszoe king in zijn woning te Noord-Stroe werd nog pl.m. 1 y2 H.L. in heslag ge nomen. Het is aan de activiteit van onze po- litie-mannen te danken, dat deze dief stallen direct reeds opgespoord zijn. Wij herinneren in dit verband aan de vele kleine, zoowel grootere diefstallen, welke het vorige jaar telkenmale wer den gepleegd. PROVINCL-U, NIEUWS. Twee-jarig meisje te Broek op Langendijk vermist. Dinsdagmiddag omstreeks half vier werd het 2-jarig dochtertje van den heer P. Boeijer,, Dubbele Ruurt. aldaar, vermist. Na overal gezocht te hebben zonder resultaat, rees het vermoeden dat de kleine in een onbewaakt oogen- blik te water is geraakt. Alle slooten in den omtrek werden afgedregd en afgevischt, hetwelk evenwel niet mocht baten. Woendagmorgen zijn deze pogingen weer voortgezet. Van de vermissing is per radio-om roep melding gemaakt. Ërnstig ongeval te Noord-Beemster. Zondag had op den liock Oosthui- Jzerweg-Nekkerweg een aanrijding plaats tusschen een motorrijder, ko mende uit de richting Oosthuizen en een wielrijder, komende vanuit den Nekkerweg. Door de botsing kwam de ongeveer (iO-jarigen wielrijder, afkom stig uit de omgeving van Nek, met 'n smak op den weg terecht. Met een zwa re hersenschudding moest de man per zieken-auo naar liet Ziekenhuis te Pur merend worden vervoerd. De motorrij der had slechts lichte verwondingen opgeloopen. De politie te Noord-Beemster stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Grootschermer. Ongeval. Dinsdag middag overkwam den werkman P. K. tijdens de werkzaamheden hij de dorschmachine van den landbouwer M. aan den Laamveg, een ongeluk, dat betrekkelijk nog goed afliep. De drijfriem vloog van het vliegwiel, waardoor K. een slag op het hoofd kreeg en met een bloedende wonde werd opgenomen. De onmiddellijk ont boden geneesheer dr. Heringa verleen de de eerste hulp en constateerde een lichte hersenschudding, zoodat het slachtoffer eenigen tijd rust geboden is. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. ONS WIER1NGERMEERHOEKJE. "SIRAND |9Santega! Een prachtjas om te dragen op* kille, natte dagen I Maar ook op andere dagen een chique dracht dank zij de vlotte Santega-snitl Met 12 maanden garantie voor absolute waterdichtheid. En toch, ondanks al die voordeelen, lager in prijsl Komt U eens een Santega passenl Ook voor DAMES - REGENJASSEN slaagt IJ bij ons uitstekend. Nieuwe modellen. - Nieuwe kleuren Koninginnedag. Het eerste centrale punt van feestviering was de ambtswo ning van burgemeester Lovink. Van de scholey van Kleine Sluis en Oostpolder, van Breezand, van Spoor- buurt, kwam de jeugd aanzetten en weldra was alles vereenigd, en hield de heer C. v.d. Linden, namens de Oranje-vereenigingen Anna Paulowna en Breezand een toespraak, waarbij hij wees op de eenheid van ons volk je gens ons Vorstelijk Huis. Spr. eindigde met een driewerf Hoezee, voor Konin gin, Prinses en Prins. Burgemeester Lovink hield vervol gens een rede, en dankte ook namens de kinderen de besturen der Oranje-ver eenigingen, voor de voorbereidingen van het feest. Spr. liet uitkomen welk een zegen het is, dat het huis van Oranje ons land regeert en hoe dankbaar we zijn, dat we de 57ste verjaardag van H.M. de Koningin mogen vieren 't Is Oranje, 't blijft Oranje,, 't is Oranje boven, zoo besloot spr. Onder begeleiding van „Soli Deo Gloria" zongen de kinderen twee cou pletten van het Wilhelmus, en na trac- tatie vertrokken zij ieder naar hun ei gen wedstrijd-terrein, waar op uitne mende wijze het feest verder werd ge vierd. Bij uitstek is alles geslaagd en de commissie van voorbereiding kan met genoegen er op terugzien, dank zij het mooie zomerweer en de medewerking der burgerij, muziekvereenigingen, enz. Het was enorm druk en gezellig. Wij laten hieronder de uitslagen van de volksspelen volgen Dames-stoelendans, le pr. A. Koster; 2e pr. A. v.d. Wal 3e pr. G. v.d. Bent. Heeren Tobsteken le pi*. Joop Wig gers 2e pi*. Jan Pieterse 3e pr. P. Kaandorp. Jongens 14-16 jaar. Ruiter te Paard, le pr. R. Staring 2e pr. Joop Duin 3e pr. C. v.d. Park. Heeren Hindernisloopen le pr. Jb. Pieterse 2e pr. C. Prins 3e pr. P. Koster. Geblindoekt door flesschen loopen voor Paren le pr. A. Blok-Mie Vader; 2e pr. H. Voorthuizen - A. Koens 3e pr. N. Bakker - C. Bakker - v.Eeten. Dames en Heeren Auto-ringsteken, le pr. J. Jeninga - W. Jeninga 2e pr. P. Kaandorp - J. Smiers 3e pr. E. Me- lius - A. v.d. Wal. Heeren Touwtrekken le pr. Blank man (Koegras) 2e pr. Glasbergen 3e pr. C. Blaauboer. Ook het avondfeest is keurig verloo- pen. Zoowel de concerten van de Mu- ziek-vereenigingen als het vuurwerk trok veel belangstelling. Het was een waar feest. Athleet Verspringen. A.s. Zondag 5 Sept. zal onze bekende athleet Ant. Blok deelnemen aan de groote wedstiaj den te Wageningen. Blok heeft inge schreven in de 100 M. en Vérspringen. Veel succes Antoon Koninginnedag in de Wieringermeer. Goed geslaagde kinderfeesten te Wieringerwerf. Van alle openbare- en vele particulie re gebouwen in den Polder waaide Dins dag reeds vroeg de vlag en het wonder schoone weer van deze laatste Augus tusdag voorspelde een opgewekt vie ren van H.M. de Koningins verjaardag. De kinderfeesten van de Wieringer- meerscholen zijn dan ook dank zij de medewerking van het weer prachtig ge slaagd. Vierhonderd zes en zestig kinde ren hebben een genotvollen middag te Wieringerwerf gehad, voorbereid en ge organiseerd door het onderwijzend per soneel bijgestaan door een staf van hel pers en helpsters. Er was maai- ampel op school over ge sproken dat ook een prijsje was te win nen met een versierde fiets, doch dit was voor do jeugd een teeken om zich met volle ijver te werpen op versieren, zoodat bij de tocht naar Wieringerwerf vanuit Slootdorp en Middenmeer een bonten stoet uittrok. Dc kinderen hadden er zeer veel werk van gemaakt en het was jammer dat men tijdens de optocht rond Wieringer werf na de aubade de fietsen niet mee voerde. Kinderzang voor het raadhuis. Nadat alle kinderen gearriveerd wa len, werden zij op het schoolplein opge steld, waarna men in optocht naar het raadhuis trok. Burgemeester Peters en mevrouw als mede Ir. S. Smeding ham namens II. M. de Koningin de kinderliulde, die werd gebracht, in ontvangst. Een viertal lie deren, w.o. de eerste 2 coupletten van het Wilhelmus werden gezongen onder leiding van den heer Hersevoort. Burgemeester Peters dankte in een hartelijk speechje voor de mooie zang terwijl de heer Heerink namens de kin deren en het personeel dank bracht aan den Burgemeester. Hierna trok men in optocht op de mu ziek van de kleine kapel naar het fees telijk versierde terrein, waar alle speel velden prima in orde bleken te zijn, zoo dat direct met de spelen en wödstrij- den kon worden begonnen. Intusschen was er ook weder vrijwel publiek gekomen, zoodat. het feestter rein er recht gezellig uitzag. Iedere groep of klas kinderen nam deel aan drie wedstrijden en beurte lings verwisselde men van speelveld. Zij moesten zakloopen, stoelendans, sprietloopen, hardloopen met hindernis sen, tonkruien, kortom, er was een wa re mengeling van spelen uitgedacht waarmee zij allen op aardige wijze wei* den bezig gehouden. Natuurlijk werd zoo nu en dan ge pauzeerd voor het gebruiken van de tractatie. Een gecostumeerde voethal- en korf balwedstrijd werd nog gehouden, waar hij het er kluchtig toeging. Het was een lust te zien hoe sommige jongens zich hadden toegetakeld. Het is niet mogelijk om alle gewon nen prijzen van dien middag in de krant te vermelden. Wij zouden eenige kolommen noodig hebben daar tot en met het vierde leerjaar de kinderen al len een prijsje ontvingen Zóodat we ons alleen zullen bepalen tot de winnaars van prijzen hij de ver sierde fietsen. Deze waren le pr. IJ ze Kits; 2e pr. Tommy Prum- mel; 3e pr. Iefke de Jong; 4e pr. Hille de Jong; 5e pr. Piet Kossen; 6e pr. Mar tha List. De jury bestond uit Mej. Keijzer, Mevr. Omis en den heer Voge laar. Het is een^recl^ geslaagde mid dag voor de kinderen geweest. Politie Slootdorp. Verloren: een zwart groene portefeuille inhoudend een boekje loten van de mandoline club en eenige vreemde postzegels. Verloren een rugzak. Inl. politie Slootdorp. Reisje Plattel. Vrouwen naar Midden Beemster. Men verzoekt ons mede te deelen, dat deTVaco-bus 10 Sept. a.s. voor de excursie naai,vM.Beemster 8.15 uur vertrekt van M.Meer en 8.30 uur van Slootdorp Met toestemming van B. en W. zal op ZATERDAG a.s. te MIDDENMEER, SLOOTDORP en WIERINGERWERF een worden gehouden ten bate van den arbeid der vereeniging „Het Hoogeland" onder de vele hulpbehoevenden in hare kolonies. Dezen Speldjesdag hartelijk aanbeve lend, HET COMITÉ. 2000 M2 Pak- en Opslagruimte te huur Ook in perceelen, gelegen aan hoofdwegen en groot vaarwater. W. G. VAN VLIET, (HOTEL SMIT, MIDDENMEER.) SLOOTDORP. leveren wij U uiterst billijk. BEL OP No. 17 SLOOTDORP en wij bezorgen ze U direct. Ook in Wieringen, Anna Paulowna- polder enz.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2