38e JAARGANG ZATERDAG SEPTEMBER 1937 No. lot NIEUWS» EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN TANDHEELKUNDIGE INRICHTING GEBR. GOYARTS. SPECULATIEWINSTEN ADMINISTRATIE- EN BELASTINGZAKEN. DE BULTENAAR. N.V. W. A. C. O. - HOORN ZOMERDIENSTREGELING. NIEUWE PERSPECTIEVEN VOOR DEN KLINKERWEG. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT EL KEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. VERPLAATST naar Hotel Centraal S. Kaan Pz., Telefoon 18. H.-HOEF IEDEKEN DINSDAG 10—3 UUR. Lage vaste tarieven. Ook voor Ziekenfondsl. ANNA PAULOWNA IIOTEL VEERBURG. SPREEKURENVOLGENS AFSPRAAK. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer f 0.10 door Mr. J. H. van Doorne, Advocaat en Belastingconsulent. Artikel 9 van de wet op de inkomstenbelas ting stelt onder letter D vrij van belasting „winsten ontstaan enkel door speculatie in fondsen, of goederen, anders dan in de uit oefening van een bedrijfOfschoon het begrip speculatie in het dagelij ksch leven vol doende bekend is, dan dat iemand-niet zou weten wat daarmede bedoeld wordt, heeft het toch met betrekking tot deze wettelijke uitzonderingsbepaling herhaaldelijk aanlei ding gegeven tot verschil van opvatting tus- schen fiscus en belastingplichtige. De Hooge Raad gaf een omschrijving van dat begrip in negatieven zin, door te beslissen dat hieron der niet vallen winsten, die grootendeels het gevolg zijn van den arbeid van hem die de winsten gemaakt heeft. Het geval waarop deze uitspraak betrekking had betrof een koopman, die tot het maken van winst niet alleen goederen had gekocht en verkocht, doch ze ook had doen verpakken en verzen den en reizen had gemaakt om afnemers te zoeken. De verrichtte arbeid werd in casu van zoodanigen omvang geacht, dat de spe culatieven factor, het tegen elkaar afwegen van goede en kwade kansen, het „gokelement" cm het maar eens in den dagelijkschen spreek trant te zeggen, hier niet meer den hoofdrol speelde. Speculatie zonder dat daartoe eeni- gen handelingen geschieden, is vanzelf onmo gelijk, doch bij die handelingen moet de kansrekening hoofdzaak blijven. Het woord „enkel", in voornoemde uitzonderingsbepaling, duidt er dan ook op dat het begrip speculatie naar des wetgevers bedoeling zeker niet naar den ruimen kant behoort te worden geïnter preteerd. Zoo besliste de Minister dan ook bij resolutie van 7 Mei 1918 dat winst uit deelne ming in een garantiesyndicaat, welke niet dan door verschillende bemoeienissen verkregen wordt, geen speculatiewinst is. De term „in de uitoefening van een be drijf" sluit niet uit dat de speculatieve han delingen min of meer geregeld kunnen plaats vinden. Men zou geneigd zijn te meenen dat het geregeld speculeeren zou kunnen worden opgevat als een bedrijf op zichzelf. Zeker zijn er personen die door voortdurende niet-be- drijfmatige speculatie's, meestal in fondsen, zich een inkomen trachten te verwerven wat hun transactie's opbrengen, valt als „op brengst van handelingen van eiken aard" onder art. 7 van de wet (opbrengst van on derneming en arbeid), maar het is de uitge sproken bedoeling geweest, deze opbrengst onbelast te laten voornamelijk geschiedde dit uit de overweging dat in de praktijk be zwaarlijk valt uit te maken of iemand specu- leert ter vergrootlng van zVjn vermogen, dan gloeiend cokes uit een oven gevallen tvel van zijn inkomen. De wetgever heeft dus drje arbeiders kregen brandwonden, iedere speculatiewinst, tenzij behaald in de Een 49.jarige gehuwde arbeider, wo- uitoefening van het door den belastmgplich- nende ,e Ve]s werJ tige uitgeoefend wordend beroep of bedrijf, overleden buiten de belasting willen doen vallen, zoodat „J zelfs het geregeld speculeeren niet als bron' hen 38-jange arbeider uit Beverwijk van inkomen is te beschouwen. p\as er minder leelijk aan toe. Direct Ter beoordeeling van de vraag of een spe-levensgevaar v\ as bij hem met aanwe- culatie al of niet in de uitoefening van een zig. Een 55-jarige gehuwde arbeider bedrijf geschiedt, moet worden nagegaan of wonende te IJmuiden. kreeg lichte ae verrichte handelingen vallen „binnen den brandwonden aan handen en beenen. kring van het bedrijf zooals dit daadwerke-j Bij het ongeval ontstond brand lijk wordt uitgeoefend." Zoo besliste de een steiger. De brand werd spoedig ge- Hooge Raad dat het koopen en verkoopen'j)]USCht. De gewonden werden, nadat van stoomschepen door een reeder, die in zijn eerste hulp was verleend, per zieken bedrijf géén zoodanige schepen gebruikte auto naai. het Roode Krujs Ziekenhuis 'e Beverwijk vervoerd. Spoedig na aan komst is, als gemeld, de zwaargewon de 49-jarige P. J. J. Stals overleden. moest worden aangemerkt als speculatie bui ten bedrijf. De vraag of commissionnairs in effecten, die tevens voor eigen rekening in fondsen speculeeren, voor de hiermede behaalde winst aan de inkomstenbelasting zijn onderworpen, werd in haar algemeenheid ontkennend door den Hoogen Raad beantwoord. Dit college besliste dat speculatie door een effectenhan delaar niet noodwendig in de uitoefening van zijn bedrijf geschiedt, aangezien een effecten handelaar, evengoed als ieder ander, voor eigen rekening speculatie's in effecten kan ondernemen, zonder dat dit geschiedt „in", d.w.z. als onderdeel van het bedrijf. In het algemeen kan dus gezegd worden dat ban kiers, ONZE HANDEL MET RUSLAND. Orders in eerste acht maanden van 1937 belangrijk grooter. Een belangrijke vooruitgang valt te constateeren in de bestellingen door Rusland in Nederland geplaatst. Deze bedroegen in de eerste acht maanden van 1936 totaal f 16.558.000 en in dezelfde periode van 1937 arn Kan au» gesega wuraen <uu u»,,-,' 29.338.000. Dc grootste post hiervan kassiers, commissionairs in effecten, 1S c^e aankoop van tin, groot f lo.*6(.000 den fondsenhandel, terzake van gemaakte koerswinsten niet kunnen worden aangesla gen, en dit slechts bij uitzondering het geval is, namelijk wanneer de belastingadministra tie kan aantoonen dat de. koerswinst behaald werd als deel van de normale bedrijfswinst, daar die speculatie geschiedde in de uitoefe ning van het bedrijf als bankieren. Het kan voorkomen dat een bestaand ver band tusschen speculatieve handeling en be drijf, waardoor dus sprake is van „speculatie in beroep of bedrijf," komt te vervallen, ter wijl het bedrijf zelve gewoon doorgaat, ten gevolge waarvan bedoelde speculatieve han delingen buiten den bedrijfskring vallen wanneer men vreemd geld koopt om zich tc dekken voor koersstijging, en men houdt dit geld in het bedrijf, hoewel dit het niet meer noodig heeft, dan moet dit worden aange merkt als een speculatieve handeling, vallend hui ten het bedrijf in dien zin besliste de Hooge Raad bij arrest van 23 Febr. 1927. kortom personen, die hun bestaan vinden injtlaai'na volgt rubber met f 3.778.000. De bestellingen van sisal, thee, specerijen en tabak, lompen, leder en chemische producten, toonden eveneens vooruit gang, terwijl minder chinine en ha ring werd aangekocht. Dit jaar werd in Nederland voor ca. 3 millioen gulden meer goederen ge kocht van niet-Nederlandschen oor sprong. Het totaal bedrag der bestellingen gedurende het geheele jaar 1936 be droeg f 23.863.000. De invoer in Nederland uit Rusland bedroeg gedurende het eerste half jaar 1937 f 8.657.000 tegen (vorig jaar f 6.395.000.) De uitvoer van Nederland naar Rusland resp. f 12.026.000 en f 6.765.000. N.V. Centraal Administratiekantoor UtrechtAmsterdamGorinchemGoes-Soest Hoofdkantoor Trans 15 Utrecht Tel.. 11871. Directeur Mr. J. H. VAN DOORNE. B1NNENLANDSCH NIEUWS. Door gloeiend cokes getroffen. Een arbeider gedood twee ge wonden. Ernstig ongeluk te Yelsen. Woensdagmorgen is op het terrein van het Hoogoven-bedrijf te IJmuiden, bij liet verwisselen van koelstukUen FEUILLETON Naar het Fransch van Paul Féval. HOOFDSTUK IV. De uitnoodiging. Passepoil keek zijn vriend met eene bewon dering aan. Nauwelijks was Cocardasse met zijn leugentaal begonnen, of Passepoil erken de zich in den grond zijns harten reeds voor overwonnen. Monseigneur had mij twee zaken opgedra gen, vervolgde Cocardasse de eene is afge daan en ik kom nu tot de andere. Toen Pas sepoil mij verlaten had, begon ik de Seine eens langs te wandelen. 't Was nog vroeg en ik kon het op mijn gemak doen. Ik ging den Pont Neuf over en den Faubourg Saint Jacques door. Ik ontmoette een vriend, die den Faubourg doorging. Ik vroeg waar hij vandaan kwam. Van het hospitaal daar ginds, zeide hij, waar ik mijne koopwaar gebracht heb. Hij had den ledigen zak nog op zijn schouder. Zoodra ik dit vernomen had, richtte ik mijne schreden naar dat hospitaal 't was Val de Grace. En wat hebt gij daar gevonden vroeg Gon zaga. Daar heb ik Jean Petit, den chirurgijn des konings gevonden, bezig om tot onderricht zijner leerlingen het lijk te ontleden, dat men hem verkocht had. Hebt gij het gezien Met mijne eigen oogen. En was het Lagardère In eigen persoon, 't Was zijne gestalte, zijn gezicht, zijn blond haar. Maar de stoot dien hij ontvangen had, deed alles af voor men- schen van ons vak zijn de wonden even goe de herkenningsteekenen als de gezichten. Dat is waar zeide Gonzaga, en men scheen slechts op die bevestiging gewacht te hebben, want een blij gemompel liep onder de hove lingen rond Dan is hij toch dood goed dood En met een zucht herhaalde ook Gon zaga Goed dood waarop hij zijne beurs aan Cocardasse toewierp, die door de overi gen omringd en gefeliciteerd werd en ook van hen tastbare bewijzen van hunne tevre denheid ontving. Hoe trotsch onze vriend Cocardasse ook ware, verwaardigde hij zich toch de hem toegeworpen gaven van alle kanten aan te nemen. Op dit oogenblik kwam een lakei het bor des af, die in de eene hand een zilveren blad hield, waarop een brief lag en met de andere een kandelaar droeg, daar de duisternis reeds begon te vallen. Voor monseigneur, zeide de lakei, waarop de hovelingen ruimte maakten en Gonzage den brief aannam en openbrak. Toen hij dien gelezen had, sloeg hij een zoo doordringenden blik op Cocardasse, dat Pas sepoil van den weerstuit kippenvel kreeg. Kom eens hier zeide de prins tegen Co cardasse en vroeg, toen deze genaderd was, met een bitteren lach op de lippen Kunt gij lezen Heeren, vervolgde Gonzaga, onderwijl Co cardasse de woorden trachtte te spellen, daar ontvangen wij geheel nieuwe tijdingen. Tijdingen van den doode vroeg Oriol, die zijne huivering trachtte te onderdrukken en zich voor een vrijgeest wilde doen doorgaan. Dat zul! gij hooren. Lees het eens voor, prevót. Cocardasse was geen geleerde, maar hij kon lezen, mits men hem er den tijd toe liet. Lees gij het maar voor Passepoilde stem blijft mij in de keel steken, zeide Cocardasse. Gonzaga stampte van ongeduld met den voet. Cocardasse nam dien wenk ter harte, zeide tegen den lakei, die de kandelaar droeg Kom wat dichter bij en begon, toen deze aan dien wensch voldaan had, met eene dui delijke stem te lezen Mijnheer de prins, teneinde eens voor al onze openstaande rekeningen te vereffenen, noodig ik mij zeiven op uw souper van dezen avond. Te negen uur zal ik bij u zijn. P. T. T. STANDAARDGEGEVENS 1937. Wijzigingen met ingang van 1 Sept. 1937. Postdienst Binnenland. Het verschuldigde port bedraagt voor Brieven tot en met 20 gram 5 centboven 20 tot en met 200 gram 10 centboven 200 tot en met 500 gram 15 centboven 500 tot en met 1000 gram 20 centboven 1000 tot en met 1500 gram 25 centboven 1500 tot en met 2000 gram 30 cent locaal verkeer) tot en met 20 gram 3 ct boven 20 tot en met 100 gram 6 centboven 100 tot en met 200 gram 10 centboven 200 gram geldt het gewone tarief. Maximum gewicht 2 KG. Afmetingen De som van lengte, breedte en hoogte mag niet meer bedragen dan 90 cm, met dien verstande, dat de grootste af meting 60 cm niet mag overschrijden. In rol vorm mag de som van de lengte en tweemaal de middellijn 100 cm. niet te boven gaan, ter wijl de grootste afmeting niet meer dan 80 cm mag bedragen. Briefkaarten. Enkele 4 centdubbele 8 ct. Wat is de onderteekening riepen tien stemmen te gelijk. De onderteekening is Ridder Henri de La gardère, eindigde Cocardasse. Iedereen herhaalde onwillekeurig dien naam, die allengs een schrikbeeld was gewor den, daarop een diepe stilte. In de enveloppe, die den brief bevatte, had zich een voorwerp bevonden, waarvan Gon zaga zich zoo haastig meester had gemaakt, dat niemand het had kunnen herkennen. Het was een handschoen, dien Lagardère op het bal van den regent van de hand van mijn heer van Gonzaga had getrokken. Gonzaga stak den handschoen in zijn zak en nam den brief uit de handen van Cocardasse terug, terwijl hij aan de beide ijzervreters vroeg Welnu, wat zegt gij daarvan Ik zeg, antwoordde de zachtzinnige Passe poil, dat de mensch voor dwaling bloot ligt. Ik heb trouw de waarheid gezegd en de wit satijnen jas is, naar mij dunkt, een onweder- legbaar bewijs. Maar de brief dan hernam Gonzaga het voorhoofd fronsende. Die schelmen bedriegen u sinds lang, fluis terde Peyrolles hem in. Ook Gonzaga scheen van dit gevoelen, want hij zeide op een toon, die van zekere ontroering getuigde Mijne heeren, wij wor den verraden en wel door deze lieden. O monseigneur protesteerden Cocardasse en Passepoil tegelijk. Stilzeide Gonzaga. De uitdaging, die tot mij gericht is, neem ik aan. Bravo, riepen verscheidenen, doch het ging hun niet van harte. Als monseigneur mij veroorloven wilde een raad te geven, zou ik dat souper. begon Peyrolles. Het souper zal plaats hebben brak Gon zaga zijne rede af. Laat dan ten minste de deuren goed geslo ten blijven, merkte Peyrolles nog aan. De deuren zullen wijd opengezet worden Dat bevalt mij, zeide Navailles en er wa ren genoeg dappere degens in het gezelschap. Buiten Navailles, mocht men Nocé, Choisy, Gironne, Montaubert en verscheidene ande locaal verkeer enkele 2 centdubb. 4 cent. Al metingen: ten hoogste lOVs x 15 cm; ten minste 7 x 10 cm. GEDRUKTE STUKKEN (ook drukproeven) t/m 500 gram per 50 gram V/s centboven 500 tot en met 750 gram 17'/»boven 750 tot en met 1000 gram 20 centboven 1000 tot en met 1500 gram 25 centboven 1500 tot en met 2000 gram 30 cent. Voor gedrukte stukken met spoedbehande- ling of waarvan de afzenders expresse-bestel ling verlangen, (onverminderd het in het laatstbedoeld geval verschuldigd expresse- recht) tot en met 50 gram 2 cent. Boven 50 gram geldt het gewone tarief. EEN KOE DOODGEBLOED. Een bedenkelijk middel. Bij den veehouder A. de J. te Spoel- wijk (Reeuwijk) werd dezer dagen een melkkoe dood in de weide gevonden en vervoerd naar de nooclsluchtplaats van den slager E. van M. te dorp Reeu wijk. Na de slachting werd liet dier voor consumptie afgekeurd en naar de de Gekro te Overschie vervoerd. Bij een ter plaatse ingesteld onder zoek is aan het licht gekomen, dat' het dier vermoedelijk in de weide is dood gebloed De koe wilde, zooals dat in veehou- derstermen wordt genoemd, nier. op drogen. Er bestaat bij de veehouders veelal de gewoonte, dat in zoo'n geval in de tqp van de spenen wordt gesne den om hierdoor het vocht dat in het dier zit te doen verdwijnen. Ooi; deze veehouuer had dit middel toegepast, maar waarschijn lij'; ren te diepe snede toegebracht, waardoor het dier in de weide is doodgebloed. Grootc plassen bloed werden in de weide gevonden. De politie en de in specteur der dierenbescherming te Am sterdam zijn in dit geval gemoeid. De politie heeft proces-verbaal opge maakt en de huid, waaraan de inge sneden spenen nog zitten in beslag ge nomen. Tragisch verdrinkingsgeval. De heer C. M. van Boven, procuratie houder bij de firma van Sleessink te Rotterdam en wonende te Hilligers- berg, is Dinsdag bij het baden te Hoek van Holland verdronken. De heer B. was vergezeld van zijn vrouw en kind in zee geweest. Toen hij zich nogmaals in zee begaf zonk hij op een gegeven oogenblik in de diepte. Het gelukte de reddings-brigade, die spoedig ter plaat se was den drenkeling op het droge te brengen, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Een geneesheer con stateerde den dood door hartverlam ming. Het slachtoffer was 33 jaar oud. BUiTENLANDSCH NIEUWS. OOSTENRIJK. Echtscheiding op grond van geestelijke marteling. Een rechtbank in Weenen heeft een vrouw echtscheiding toegestaan op grond van de groote liefde voor di«- I ren van haar man. De vrouw klaagde erover dat haar man in hun huis drie St. Bernard-hon den hield, zes katten, vier slangen, een schildpad, 'n papagaai, twee' parkieten, konijnen, kikkers en goudvisschen, en voorts kolonies muizen als voed sel voor de slangen, en vliegen voor do kikkers. Telkens barstten oorlogen uit in deze menagerie, en de niet-betrokken dieren namen de regels van de non interventie niet in acht. De kikkers slie pen in bedA de papagaai ging altijd op het hoofd van de vrouw zitten en aan j tafel werd den weg van elke hap eten 'gadegeslagen door de vragende oogen van de geheele menagerie. Daar er geen genootschap bestond ter voorko ming van wreedheid tegenover vrou wen, wenschte de vrouw echtscheiding Het proces moest eenigc malen onder broken worden wegens het doordrin gend gehuil van de St. Bernhard-hon- den welke de man meegenomen had naar het. gerechtsgbouw, en aan het slot wees de rechtbank het verzoek om echtscheiding toe, omdat het le ven van de vrouw temidden van die menagerie gelijk moest staan aan een geestelijke marteling. Onze uitgebreide dienst en tariefregeling a 5 ct. Verkrijgbaar bij de chauffeurs en in Bosker's Boekh. H.-hoef-Middenmeer. ren noemen. Alleen de geldmannen maakten daarop eene uitzondering. Gij voert allen den degen niet waar, mijne heeren vroeg Gonzaga. Wij ook, monseigneur zeide Cocardasse, met een knipoogje tegen Passepoil. Zoudt ge u bij voorkomende gelegenheid er goed van weten te bedienen hernam de prins. Als die man alleen komt zeide Navailles. Monseigneur, merkte Peyrolles aan, laat die zaak liever aan Gendry en de zijnen over. Gonzaga sloeg een blik op zijne aanhan gers, die met gefronste wenkbrauwen en be vende lippen daar stonden en dachtOp mijn woord zij zullen zoover óók komen Ik wil dat zij mijne slaven zijn of ik laat alles in de lucht springen Doe hetzelfde wat ik doe, fluisterde Cocar dasse aan Passepoil toe, waarop beiden, def tig in hunne mantels gehuld, zich voor Gon zaga plaatsten, terwijl Cocardasse hem toe voegde Monseigneur, dertig jaren van eene eervol le, ik mag wel zeggen ridderlijke loopbaan,, pleitten voor twee onversaagde mannen, die door een toevalligen samenloop van omstan digheden in een ongunstig licht geplaatst worden. Maar de roem van een geheel leven wordt niet aldus in één oogenblik verduisterd. De natuur heeft op elk gezicht den stempel van de trouw of het verraad gedrukt. Zie nu ons en mijnheer de Peyrolles, onzen beschul diger, eens aan Cocardasse was toen hij dit tegen Gonzaga zeide, om te stelen. Zijn sterk Gasconsch ac cent zette iets buitengewoon wegslepends aan zijne woorden bij, Passepoil van zijn kant was een model van zedigheid en oprechtheid. Die rampzalige Peyrolles scheen opzettelijk geschapen om tot een punt van vergelijking te dienen. Sedert de laatste vier en twintig uren was hij van vaal, lijkkleurig geworden. Monseigneur, zeide Cocardasse, het woord weder nemende, 't is niet van heden of giste ren, dat gij uwe verkleefde dienaren kent. Herinner u de gracht van Caylus, waar wij met elkander waren. Stilte riep Peyrolles vol ontzetting uit. Gemetseld klinkerwerk. Het geheim van den trilbalk. Vlakke rijweg, zonder slipge vaar. Toen we dezer dagen op den Rijks straatweg Utrecht-Zeist reden, trof ons de nieuwsgierigheid van een groot aantal wandelaars en fietsers bij het gedeelte, dat - nieuw aangelegd - ach ter De Bilt omloopt. Natuurlijk moes ten wij er toen ook meer van weten en daarbij deden we inderdaad verrassen de ontdekkingen. De belangstelling concentreerde zich rond eenige arbei ders, die bezig waren met een z.g. tril balk klinkers in specie vast te zet ten, een procédé, dat naar wij later ver namen,, nieuw is in Europa. D.w.z. de daarbij gevolgde werkmethode. Dc heer J. Fokkens, opzichter bij den Rijkswaterstaat vertelde ons er het volgende van Volgens beschikking van den Minis ter an Waterstaat is goedgevonden, dat een deel van den nieuwen (grooten deels verbreeden, gedeeltelijk omge- legden) weg Utrecht-Zeist zou worden bestemd voor het nemen van een proef Deze heeren hebben reeds alles begrepen, zeide Gonzaga, onbezorgd den kring zijner vrienden rondziende en als er nog iets is„ dat zij niet weten, zullen wij het hun mededeelen. De heeren rekenen op ons, zooals wij op hen. Over en weer zien wij iets iets van elkander door de vingers en wij kennen elkander. Gonzaga drukte vooral op zijne laatste woorden, want er was geen enkele dier hee ren, die niet eene of andere schuld op zijn geweten had. Sommigeen hadden den bij stand van Gonzaga reeds noodig gehad om zich tegen den arm der justitie te vrijwaren en bovendien hadden allen zich in den afge- loopen nacht tot zijne medeplichtigen laten gebruiken. Oriol meende een flauwte te krij gen en Navailles, Choisy en de overige hee ren sloegen de oogen neder. Had er maar een tegengesproken de anderen zouden het ook gedaan hebben doch niemand durfde de eerste zijn.Gonzaga mocht den hemel wel danken dat de kleine markies Chaverny er niet bij tegenwoordig was, want deze was niet bang om zijn mond te openen. Gonzaga hoop te dus dezen nacht zich van hem te ont doen en wel voor geruimen tijd. Ik wilde maar zeggen, hernam Cocardasse, dat zulke oude en trouwe dienaren, als wij niet lichtvaardig veroordeeld moeten worden. Evenals alle menschen, die iets beteekenen, hebben Passepoil en ik een aantal vijanden, 't Is mijn gevoelen, en met mijne rondborstig heid onderwerp ik het aan het oordeel van monseigneur óf de ridder Henri de Lagar dère is uit de dooden wederom opgestaan, hetgeen mij onwaarschijnlijk voorkomt, óf dezen brief is door dezen of genen schelm valschelijk opgesteld om twee brave mannen tc benadeelen. Ik heb gezegd. (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN AD VERTEEREN EENMAAL BETALEN I Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zijper Courant.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 1